Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#751) anulu válasza kraftxld (#750) üzenetére


anulu
félisten

próbáltam elképzelni, h hogyan is van ez összehergelve, de nem sikerült. ha rájövök valamire, szólok. addíg meg max szurkolni tudok :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#752) gaborbol válasza kraftxld (#750) üzenetére


gaborbol
őstag

Vegre egy konnyu kerdes :DDD

Irtam msn-en, ha holnap ha esni fog az eso akkor leszek egesz nap,ha nem akkor megyek az oceanpartra strandolni.(de szerintem esni fog, ugyhogy leszek)

[ Szerkesztve ]

(#753) Hedgehanter válasza kraftxld (#750) üzenetére


Hedgehanter
őstag

IP passthrough a routeren es a Fortigate legyen aki az adsl authentikaciot csinalja....

(#754) kraftxld válasza Hedgehanter (#753) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A Fortigate nem tud PPPoA-t (felénk azt használják), amúgy gaborbol ötletén még eszelek :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#755) Hedgehanter válasza kraftxld (#754) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az a Fortigate akkor tul modern vagy tul koros....? :DDD

(#756) kraftxld válasza Hedgehanter (#755) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Csak routerkedni tud tárcsázni nem. Kizárólag LAN portjai vannak.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#757) gaborbol válasza Hedgehanter (#755) üzenetére


gaborbol
őstag

vannak gyartok akik viszonylag logikus atlathato dolgokat csinalnak: watchguard, sonicwall, juniper meg van a fortigate mint kulon allatfaj.

nem tudom, igazabol nincsen vele semmi gond, nekem valamiert unszimpatikus a kezelofelulete.

egyszer egy nagyon lecumiztatott az miatt sem a szivem csucske.

Kozben leirtottam a Wireshark antivirust :)

(#758) Hedgehanter válasza gaborbol (#757) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Amelyik firewall-on nincs WAN port az nagyon gaz, jo kezelofelulet vagy sem (es meg az sem jo rajta).... :D

(#759) gaborbol válasza Hedgehanter (#758) üzenetére


gaborbol
őstag

Miert lenne gaz, ez egy jo es hasznos safety feature, tuti hogy nem jonnek be kintrol igy a legprofibbak sem :DDD

Szerintem van rajta,max nem mukodik, most megneztem az osszes fortigate 60-ast az ugyfeleknel, mind 2 wan portos es elmeletileg tudja a ppoe-t is kezelni, neki meg 50-es van , az pedig eleg hasonlo, de lehet szar rajta valami,azert nem viszi.

lehet ez valami magyar butitott kiadas :DDD

[ Szerkesztve ]

(#760) gaborbol válasza gaborbol (#759) üzenetére


gaborbol
őstag

Kraft biztos hogy zold az es Fortigate, nem piros-kek veletlenul?

(Magyar helyett tesco gazdasagosat kellett volna irnom , nem volt mar idom szerkeszteni , sry)

Munkatasam 2,5 eve kapott egy uj ugyfelet, lelepett a rendszergazda, es valaki beajanlotta a cegunket.

Na o talat jo dolgokat, volt kb 100 eszkoz a halozatban, azt mondja mindnek kulso ip cime volt, 1200 dollar volt csak a fix ip-k havidijja. Elkepzelni nem tudom,hogy az hogyan mukodhetett, azt mondja meg a sima laser nyomtatoknak is kulso cime volt.

Volt pl exchange a szerveren, de a csavo pop3-mat adott a felhasznaloknak abbol is valami specit 3rd party volt-van felhuzva.

Na aki azt belotte biztos kapasbol kenne vagna az ip-s dolgot.

(#761) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Blackberrys küzdelmem:
[link]
Építő jellegű ötleteket szívesen várok :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#762) kraftxld válasza gaborbol (#760) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Zöld/Piroskék? Ez micsodi? Maga az eszköz vagy a firmware benne? Ha a firmware, akkor még sima 4.0-s, de mindjárt upgrade lesz MR2-re, akkor kiszürkül, nem lesz ződ :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#763) MTbc


MTbc
senior tag

Most van egy kis időm úgy hogy otthon játszadozni akarok,fenn van egy szerveren SBS2003 + Exchange,hogyan tudom ezt SBS2008-á varázsolni?Mi a legegyszerűbb módja?

(#764) kraftxld válasza MTbc (#763) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Van hozzá szép kb 80 oldalas migrációs dokument :)
[link]
Már kettőt csináltam, tizenx kliens volt mindkét helyen plusz rengeteg hülye program kb 100 munkaóra 1-1 komplett migráció 3rd party cuccokkal együtt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#765) MTbc válasza kraftxld (#764) üzenetére


MTbc
senior tag

Olvasom ezeket meg videókat meg blog írásokat meg minden tanácsot tapasztatott,de mindenhol azt értelmeztem, hogy migráció csak 2 gép között lehetséges én meg ugyan arra a szerverre akarom felrakni. :R

(#766) kraftxld válasza MTbc (#765) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nincs in-place upgrade SBS2003-ról SBS2008-ra a 32=>64 bit váltás miatt. Csak a migráció járható. Sajna ugyanez lesz a téma SBS 2008 és SBS2008 R2 között az Exchange 2010 adatbázis struktúrája miatt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#767) gaborbol válasza kraftxld (#766) üzenetére


gaborbol
őstag

Tovabbra is szopok az exchange 2000-rel.

Lekapcsoltam az osszes gepet, minden felhasznalonak uj jelszot csinaltam, nincs relay, a tuzfal csak hosted spamfilter ipjet engedte be, nincs ndr, postmaster kilove, megis no a spam a que-ba ...
(kiderult kozben ,hogy van meg egy akivel osztoznak a neten, kulon domain, ezert ki kellett szednem a bejovo forgalom korlatozasat a tuzfalbol)
smtp conncetor log-ban csak a hosted spam ceg ip-je van...

Igaz most nem 60 spam/masodperc, de szepen jon meg mindig.

Most csinalok egypar virus scant magan aszerveren.

Mondjatok valamit :R

[ Szerkesztve ]

(#768) gaborbol válasza gaborbol (#767) üzenetére


gaborbol
őstag

megvan a forras...
Postini nem kepes felismerni a spamat valamiert.
A ceges domian beraktam tiltasba,mivel az ugydem hagyja el az exchangeservert,postmaster@domain, meg 435rfgdf5@domain nem jon,igy jelentosen lecsokkent a spam, de meg igy is csurog be rendesen, mindenhonnan.

[ Szerkesztve ]

(#769) gaborbol válasza gaborbol (#768) üzenetére


gaborbol
őstag

OK, megvan.
Postini beallitas megoldotta, hat ezeleg gaz volt.
Gyakoralsnak viszont kivallo :DDD

[ Szerkesztve ]

(#770) kraftxld válasza gaborbol (#768) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Végül mi vezetett nyomra?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#771) gaborbol válasza kraftxld (#770) üzenetére


gaborbol
őstag

Ami teljesen egyertelmuve tette,es amivel ezentul nyitni fogok az az smtp loggolas excahnge-ben.
Gyakoraltilag benne van minden, honnan jon be ,melyik porton, milyen ip-re es 100%-ban a postini(hosted spamszuro) ip-je volt csak a logban.

Igazabol nem nagyon hittunk neki,egyszeruen nem akartuk elhinni ,hogy a google hosted spam ami mindenkinel szinte tokeletesen mukodik kepes 10 perc alatt alatt atengedni 5-10.000 spamat.

Szoval:
Virtual smtp server/properties/acces/authentication/ anonymous access....

Ahogy reggel beszeltuk szepen visszakapcsoltam, elkezdtek jonni befele az emailek, es a que-ba egybol megjelentek a kimeno spamek.

Postininek van olyan funkcioja, hogy pingelgeti a mailszervert folyamatosan, es ha nem elerheto akkor elindul a spool, gyujti a mailekett, majd amikor visszater a mailszerver, akkor szepen atkuldozgeti a mailszervernek a leveleket igy nem veszik el mail soha.

Ezt manualisan is megteheted, ezt is tettem, spool-> es nem jott be egy spam sem, unspool es dolt be a cucc.

Aztan vegre az eszunket is elovettuk, megneztunk par headert, es az uzenetek feladoinak fele postmaster@mydomain.com-volt masik resze random 54tgr546@mydomain.com harmad resze majdnem noramlisnak tuno felado volt, csak orosz linkekkel.

Kozben a szerver elpusztult parszor, volt 2-300 MB ures hely a rendszerparticion, persze most hogy que ki lett pucolva van rajta 3,5 GB.

OWA soha nem is hasznaltak, nincs is a tuzfalban, ezert nem is ment ...

Meglepett, hogy az excahnge 2000 alapbol ilyet tud,raadasul ennyire frankon mukodik is az smtp log.

Kivalo gyakorlat volt, vegigmentunk tobbszor is az osszes lepesen ahogy kell, headert persze excahngben neztuk eloszor abbol semmi nem derult ki, amikor persze a que mappabol huztunk ki egy mailt abban ott volt minden...1000XP pont...

[ Szerkesztve ]

(#772) gaborbol


gaborbol
őstag

Csinalt mar valaki host header konfiguraciot IIS -ben?

Van egy szerver, van rajta egy weblap 80/443, most meg egy weblapot raktak ra , kulon external ip kell neki szinten 80/443.
A szerverben(virtual) jelenleg egy halokartya van.

Jol ertem, hogy mindenkeppen 2 halokartya kell es az ujra forwardolom ra az uj public ip-t?

(#773) kraftxld válasza gaborbol (#772) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha https is kell, akkor két IP kell neki, nem kell szerintem két hálókártya, csak adsz egy másodlagos IP-t és az IIS-t beálltod, hogy ott melyik IP-n figyeljen a site.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#774) gaborbol válasza kraftxld (#773) üzenetére


gaborbol
őstag

UDV!

Errol a lehetosegrol nem tudtam, adtam neki egy uj network adaptert, ugy is vmware, nem tartott sokaig.

Most van 2 kulso es et belso ip valamint 2 weboldal.
Igy viszont nem kell a host header ha jol ertem, mert az csak akkor kellett volna ha, nincs 2 ip?

(#775) kraftxld válasza gaborbol (#774) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A, több http és egy https weboldal a szerveren. egy IP, host headerrel szétválasztod a http site-okat, és az egyetlen https oldal meg jön a 443-as porton.

B, több http és több https weboldal egy szerveren.
a, http oldalak host headerrel, https oldalak külön portokon. ilyenkor a tűzfalnak kell kell https inspection-t tudni, meg csomagkibontást tudni, hogy a megfelelő porton dobja tovább a webszervernek a cuccot. Vagy csak simán publikálod az alternatív porton, de ilyenkor cumi van azoknak akik ISA mögül neteznek.
b, több ip cím egy hálókártyának majd külön IP-re bind-eled a https oldalakat
c, több hálókártya

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#776) gaborbol válasza kraftxld (#775) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi szepen!

80-as porton nem megy a szarjuk, IIS-ben nem indul a weboldaluk csak a 8000-es porton. Megkertek hogy dobjam at a tuzfalban 8000, ott meg egybol ment.
Https, meg sem nyikkan nekik bentrol sem, ugyhogy holnap meg valakinek szopoka-nyaloka lesz...

[ Szerkesztve ]

(#777) gaborbol válasza gaborbol (#776) üzenetére


gaborbol
őstag

Tegnap este meg kuldtek egy utolso emailt, mar nem tudtam hogy sirjak vagy nevessek :

I still cannot get my firewall test to pass. Nothing is loggin in the system 32 log files, so it looks like nothing is making it through. This is the URL I use. http://mydomian.com/verifyfirewall.aspx In the drop down menu you select IQ then put in X.X.X.193:8000 and hit verify connectivity.

27 emailt valtottunk 2 nap alatt, abban pont hatszor irtam meg neki, hogy a te weboldalad ipcime x.x.x.199.
Nalam megy a weboldalad, ezert kerlek allitsd a tuzfaladat hogy a korrket ip-t engedje be :P

A szerverre X.X.X.193 rdp viszi be, ha megnezed a myip-t azt mondja, hogy X.X.X.193 a kulso ip-d.

a regi weboldal X.X.X.194:8080/443
az uj meg X.X.X.199:80/443/8000
Mi ebben olyan bonyolult? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#778) kraftxld válasza kraftxld (#761) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na, egy het alatt a tokere sikerult vegre lepni. 5 telefonbol 4 mar boldogan sync-el.
A kuzdelem reszletei itt: [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#779) gaborbol


gaborbol
őstag

DNS gond...

Van egy webszerver 2 halokartya 2 weboldal.

Az a baj a regi halokartya volt 172.20.2.24 a belso weboldallal, az uj halokartya 172.20.2.26 az uj weboldallal.

Kintrol nincs gond , de bentrol a DC felveszi magatol az uj halokartyat a dns-be es a regi weblap ezaltal nem mukodik, mert mindenkit a 172.20.2.26-ra kezd el kuldozgetni.

Lehet valami tilto szabalyt letrehozni hogy ez ne tortenjen meg?

(#780) Hedgehanter válasza gaborbol (#779) üzenetére


Hedgehanter
őstag

TCP settings advanced DNS tab register this connection's address in DNS untick.....

(#781) gaborbol válasza Hedgehanter (#780) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi szepen!

Ki is kapcsoltam :R
eleg volt a webszervere temabol egy idore...

Az autodsicovery tovabbra sem megy, adtam mindenkinek full jogot,akkor se, igaz idom sem volt ra nagyon.

Megjott a readynas 4200, iscsi megy szepen pl xp alatt, a 2008 serveren felismeri-kapcsolodik a lemezkezelo viszont azt mondja nem talal hozza drivert...

2003 64 bit ala kell, remelem az fel fogja ismerni.

(#782) Hedgehanter válasza gaborbol (#781) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ha megoldod az autodiscover issue-t ird le, mert en nem tudtam... :D Bar itt az egyik "high level technician" ujra design-olta az egeszet exchange 2010-el azota nincs gond... :)

(#783) gaborbol


gaborbol
őstag

Ez nagyon kemeny hetvege volt.
Peneteken munkatarsam kuldott egy koremailt a fonoknek cimezve,hogy del koreaba egy jo starcraft jatekos evi 60.000 usa dollart keres. Ezert jo lenne ha kompenzalnak a fizeteset kulonben elemegy jatszani.
Fonok visszair neki 1 perc alatt: Kevin az atlag jatekosok csak evi 16000 dollart keresnek,es csak a profik keresnek 60.000 korul, a legjobb meg olyan $500.000/ev.
De tudod mit, honap adok egy lehetoseget, ha megversz SC2-be akkor berkorrekcio :DDD
Bevittuk a gepeket a cegez, persze a fonokot nem sikerult lenyomni senkinek, egesz estig jatszottunk volt FPS is.
Ma meg elment az egesz ceg kozosen a vidamparkba, olyan faradt vagyok majd meghalok.
Hogy holnap ki fog melozni, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#784) Jhonny06 válasza gaborbol (#783) üzenetére


Jhonny06
veterán

"Legjobb munkahely" gyanús sztori. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#785) x123456 válasza gaborbol (#783) üzenetére


x123456
aktív tag

A sok hülye meg mindenféle bohóckodást szervez csapatépítő tréning címén... :U
Gyanítom, egy ilyen hétvégi menet többet ér, mint amit a "szakemberek" szerveznek. :D

(#786) DopeBob válasza gaborbol (#783) üzenetére


DopeBob
addikt

Hehh, ez nagyon nagy :R

MZ/X

(#787) bobsys


bobsys
addikt

ki latott mar hasonlot?

van a ceges notebookom azon outlook 2010 es a hotmail levelezesemet outlook connectorral erem el
mult heten eltunt 2 evnyi levelem a hotmail sent items folderbol
itt fakkoltam egesz hetvegen
aztan ma munkaido vege fele kerestem valamit az exchange fiokom archive pst-jeben, konkretan a sent items-ek kozott ahol meglattam a hotmailes leveleimet
azt meg nemtudom, hogy mindegyik ott van-e illetve hogyan kerult oda, mert nem volt bellaitva a hotmail connectorra semmilyen archivalas (ha jol emlekszem meg ha akarnek akkor sem lehet)
tehat az exchange fiokomra van auto archive beallitva, hotmail outlook connectornal nincs
a sent item a hotmail fiokombol viszont atkerult az exchange fiokomra beallitott archiv sent itemek koze
elegge wtf fejet vagok most

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#788) moonman válasza bobsys (#787) üzenetére


moonman
titán

nem tudom, hogy az archiválás fiókra vonatkozik-e, autoarchive beállításoknál nem látok olyat, hogy meg lehetne adni, honnan archiváljon elemeket. azt lehet megadni, hogy a "do not autoarchive"-ként jelölt mappákat is.

(#789) bobsys válasza moonman (#788) üzenetére


bobsys
addikt

igem, de hotmail accountra eleve nem lehet megadni autoarchive-ot, nincs ilyen opcio
illetve evekig mukodott igy az outlookom, a 2010-et meg beta megjelenese ota hasznalom es ilyet meg nem lattam
de holnap megnezem (nem hordom haza a ceges gepet)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#790) moonman válasza bobsys (#789) üzenetére


moonman
titán

mondjuk nálam Outlook telepítésnél első mozdulat, hogy az autoarchive-ot kikapcsolom. nem is értem, miért nem kérdez rá (a keresőre meg az rss-re bezzeg rá tud), mert ez sok ismerősömet szivatta már meg.

(#791) bobsys válasza moonman (#790) üzenetére


bobsys
addikt

:) nekem meg elso dolgom mindig beallitani, foleg, hogy most pl 50 megas exchange fiokom van, es eddig meg sohasem kavart be

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#792) moonman válasza bobsys (#791) üzenetére


moonman
titán

Hotmail: 2,2 GB, Exchange #1: 1,4 GB, Exchange #2: 120 MB ;)

(#793) bobsys válasza moonman (#792) üzenetére


bobsys
addikt

exchange az nem a mi kezunk alatt van hanem az angoloken, most megy a harc, hogy teljes magyarorszagot atrakjuk budapestre es mi masszirozzuk
mondjuk ettol meg nem lesz nagyobb postafiokom, mert a corporate policy mindenkire vonatkozik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#794) gaborbol válasza bobsys (#791) üzenetére


gaborbol
őstag

Elos korben megneznem ,hogy aki a corporate policy -kat szaballyozza, mikor lepett be utoljara a rendszerbe.Szerintem 2000 kormyeken meghalhatott a faszi a szeverszobaba, valoszinu beesett a rack moge, csak meg nem talatatok meg.

Exchange 2000, microsoft ajanlas:
"Plan on a hierarchy of mailbox sizes, for example, configure a 100-MB limit for ordinary users, a 200-MB limit for power users, and a 300-MB limit for administrators. "

"Csak" a leveleket huzta be vagy ott volt a mappa is es abban voltak a levelek?
Ha az exchange fiokba lett behuzva-huzta be, akkor meg nem szolt volna ki, hogy betelt a mailbox? Vagy csak elnezte az arhivalasnal a gep a mappakat :)

[ Szerkesztve ]

(#795) kraftxld válasza bobsys (#793) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Tenyleg erdekes ez az 50MB-os mailbox korlatozas mikor Ex 2K10-nel mar mindenki 10GBos postafiokokrol, meg SATA-ra optimalizalt storage-rol beszel :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#796) bobsys válasza gaborbol (#794) üzenetére


bobsys
addikt

:)
Csak a levleket huzta at. Total nem ertem. A hotmail connectornal nincsen autoarchive beallitas, raadasul mint mondottam ez a mostani felallas 2 evig hibatlanul mukodott.
Jah es nem az exchange fiokba pakolta, hanem abba az archive pst-be amibe az exchange fiokbol rakja a leveleket

kraftxld en is ugattam az elejen, hogy nema emberek a sata diskeket fillerekert vagjak az emberhez ehelyett itt szarakodik 30 000 ember az egyaltalan nem biztonsagos local pst-vel

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#797) kraftxld válasza bobsys (#796) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Bár így meg elég egyszerű a disaster recovery meg a visszaállítás. IJ kátya a felhasználónak ha törölt valami fontosat és kéne vissza :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#798) bobsys válasza kraftxld (#797) üzenetére


bobsys
addikt

viszont lebaszni sem tudnak ha valami email nincsen meg :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#799) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Ja, tegnap köszönhetően az atomgyors netemnek (64K/64K) sikerült véletlenül megoldást találni arra, hogy lehet megnézni az experts exchange.com-on a válaszokat. Gondolom mindenki ismeri, az a buzi oldal ahol a kártyaszámod meg kéne adni pár fórumos válaszért de adja meg ilyeneknek a harapós kecske :) Google persze mindig őket is kidobja bármiet keressen az ember.
Egyszerű dolog, priviben elküldöm akit érdekel, azért nem akarom nyilvánosan, mert kicsit szürke terület :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#800) chepavel válasza kraftxld (#799) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ment PÜ.:)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.