Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1751) CsodaPOK válasza gaborbol (#1748) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Ennek a megoldására én is kíváncsi leszek :F

[ Szerkesztve ]

(#1752) gaborbol


gaborbol
őstag

Kijott a faszika, ra se nezett az elolapra, ment egybol hatra, emberek es pistabacsi:
Hat mindket NAS ki van kapcsolva!

Hogy ertve van kikapcsolva?

Ugy hogy ki van kapcsolva, valaki kikapcsolta tavolrol, vagy manualisan, vagy aramszunet volt.

Oke, szerintunk egyik sem, de ha ki van kapcsolva akkor, miert vilagit 2 hdd az elolapon az osszes tobbi meg nem?

Je tenyleg, hat 5 eve csinalom ezt, de meg nem lattam ilyet.

Visszakapcsolta hatul mind a kettot,es mind a ketto visszajott.

Oke , kerdes hogy lehet az hogy ket tok kulon doboz es mind a ketto egyszerre fingik ki, es minden ami a rack-en van "tulelte az esetleges" aramszuntet?
3 rack szerver, masik NAS, UPS kikuld emailt mikor szarban van, az se jott, raadasul ennek a szarnak sajat bepitett aksija is van.

Ilyet se latott meg, de fix, hogy aramszunet okozza,mindjart megnezi a logot es akkor megmondja. Hat a logba nem volt semmi. Akkor elkuldi a kozpotba full-t es majd ok megmondjak.

Vmware, ket node ujraindit, minden fasza DC1-indit vmware licensz problema onnek nincs elegendo licensze az inditashoz, gyozodjon meg hogy a licenszerver fut.

vcenter indit, onnek nincs elegendo licensze...WTF?

Esxi, gondoltam nem gond,akkor atvaltom tiral licenszre, ez a funkcio nem tamogatott, onnenek nem fut a licensz szervere, eloszor inditsa el azt.

Vmware felhiv, kuldtek uj licenszet, minden elindult, semmi korrupt adatbazis minden fasza!

Csorog a telefon, megvan az eredmeny a logokbol.

Az egyik nas elvesztette a power supply modult ami ritkan, de elo szokott fordulni.
A masik meg aramszunet aldozata lett. Valami fagyi fele allapot jott letre, es nem kapcsolt vissza, amikor viszajott az aram.
Elkezdem a masszabol huzni a kabelt hat bakker szunetmentesbe volt dugva, de a "power surge only" reszbe.

Ezek meg ossze vannak linkelve szoval a 2 NAS-nek csak 2 tapja van nem 4 ahogy en goldotam. Ha ranezel latod hogy 4 kabel megy be de ha lekoveted akkor latszik hogy csak 2 u kabel ketto.

Kiderul az IT fonok par hete latta hogy a fo UPS tulterhelt gondolta kihuz valamit es atdugja a masik UPS-be csak azt nem nezte hogy mibe dugja. :W

Kerdezi az IT fonok ,hogy most mit mondjon a foigazgatonak a 8 oras leallas okakent.

Mondom 2 lehetoseg van,van a rovid es a hosszu magyarazat.

Espedig?

Elkezded magyarazni a Vmware alapokat, a virtual es fizikal halokartyakat es switch-eket, az iSCSI csomagokat, megy hogy mi az a NAS, hogy mukodik,stb, es a vegen hogy mi torten..

Es mi a rovid?

A rovid: Shit happens!

Akkor maradok a rovidnel, kossz!
NP

Fonok hivott, kesz a melo akkor bertagyalas nincs elnapolva.
Bemondtam, hogy erre az evre az alapber 50k+ es maradok, ugy nez ki meg is kapom , het elejen hozzak a papirokat :)
Azt is mondtam,hogy itt nem fog megallni az elet ,mert 100k ig nincs megallas, huzzanak bele.
Az volt a valasz hogy miota megvan a ceg minden evben 20-40% no a bevel egy ideig nem kell mas melo utan nezzek.
(meglatjuk)

[ Szerkesztve ]

(#1753) gaborbol


gaborbol
őstag

dupla lett

[ Szerkesztve ]

(#1754) orionstar


orionstar
csendes tag

Sziasztok!

Van egy problémám ami újra és újra visszatér:

Windows 2008R2 IIS7.5, beépített SMTP
A webszervertől (FCGI-s szkriptek, ASP.NET) érkező levelek nagy része benn ragad a Queue-ban napokra vagy akár végleg.
Korábban ideiglenesen megoldotta a problémát, ha az SMTP Virtual Servert ki-be kapcsoltam vagy magát a szolgáltatást újraindítottam vagy áthelyeztem a mailroot-ot, de így is kb. 3 havonta újra kellett eddig is telepítenem az SMTP-t mert végleg benn ragadnak a levelek.

A levelek fejrésze, így néz ki:
Received: from WIN-2U4P80O83KG ([127.0.0.1]) by WIN-2U4P80O83KG with Microsoft SMTPSVC(7.5.7601.17514);
Sun, 1 May 2011 12:29:29 +0200
Date: Sun, 01 May 2011 03:29:29 -0700
Subject: hello world
To: xy@xy.hu
MIME-Version: 1.0
Content-Type: text/html; charset=utf-8
From: Baranyalan<noreply@dfdsf.com>
Return-Path: noreply@dfdsf.com
Message-ID: <WIN-2U4P80O83KGjnzi00000032@WIN-2U4P80O83KG>
X-OriginalArrivalTime: 01 May 2011 10:29:29.0670 (UTC) FILETIME=[A7410660:01CC07EA]

Illetve olykor a Badmail mappába is kerülnek levelek, a következő fejrésszel:
From: postmaster@WIN-2U4P80O83KG
To: noreply@dsfdsf.com
Date: Sun, 1 May 2011 07:41:42 +0200
MIME-Version: 1.0
Content-Type: multipart/report; report-type=delivery-status;
boundary="9B095B5ADSN=_01CC005D9E28A3A600000069WIN?2U4P80O83KG"
X-DSNContext: 7ce717b1 - 1413 - 00000004 - C00402D1
Message-ID: <TGJ2TUSzb00000018@WIN-2U4P80O83KG>
Subject: Delivery Status Notification (Delay)

This is a MIME-formatted message.
Portions of this message may be unreadable without a MIME-capable mail program.

--9B095B5ADSN=_01CC005D9E28A3A600000069WIN?2U4P80O83KG
Content-Type: text/plain; charset=unicode-1-1-utf-7

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

THIS IS A WARNING MESSAGE ONLY.

YOU DO NOT NEED TO RESEND YOUR MESSAGE.

Delivery to the following recipients has been delayed.

xy@xy.hu

Van ötletetek mi okozhatja ezeket?

Köszönettel:
orionstar

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#1755) bobsys válasza gaborbol (#1752) üzenetére


bobsys
addikt

"power surge only" reszbe

es akkor jott egy facepalm :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1756) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Ezzel a webmarshal nevű förm... akarom mondani csodával :D foglalkozott valaki mélyebben?
Egy Lync 2010 klienst kéne rajta átvernem, de az istenért se megy :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1757) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Csak megjegyzes, hogy el ne felejtsem de hatha masnak is jol jon:

1, SBS 2003 vmware alatt
Ha nem megy a licensz hozzaadas vagy eltunik a CEICW varazslo az elso next utan, akkor ki kell kapcsolni a DEP-et :)

2, Ha Exchange 2003rol migral az ember 2010-re es a levelek a queue-ben ragadnak, valamint barmilyen oknal nem megy az interorg connector, nem art megnezni, hogy valamelyik okos veletlenul nem-e az exchange SMTP connectoron allitotta-e a spam szurest (ez esetben postini) a tuzfal helyett.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1758) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Kinek mekkora volt a legnagyobb postafiók amit látott (journal mailbox meg hasonló gyűjtő izék nem számítanak :) ) most próbálok épp egy 26GB-os 146ezer levelet tartalmazó fiókot átrángatni Exchange 2003-ról 2010-re.
Írt is levelet a postafiók tulajdonos felesége, hogy nem tud mit kezdeni magával a férj mert nincs email :DDD Kicsit se függő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1759) Balinov válasza kraftxld (#1758) üzenetére


Balinov
félisten

26GiB/146k email? te joszagu atyauristen...nekem a rekordom 13GiB meretu .ost fajl, de mar az is gyk. kezelhetetlen volt (nameg okosan group policy nem engedi a 20GiB-os rendszerpatriciorol athelyezni az adattarolasi patriciora :W )

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1760) brd válasza kraftxld (#1758) üzenetére


brd
nagyúr

~12GB, 108k elemszám. You are the men. :D

The only real valuable thing is intuition.

(#1761) gaborbol válasza kraftxld (#1758) üzenetére


gaborbol
őstag

26 GB?

Iden csinaltam egy sbs2003->2008-at, 16 fo, ott a teljes iroda volt 24 GB, pedig az egy konyvelo iroda, es minen szart megtartanak.

26 GB ember az ilyen? Gondolom 25 GB vicces kep-video,ezt nezd meg szar.

(#1762) kraftxld válasza gaborbol (#1761) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ez egy építész iroda főnöke, ahogy láttam egy ilyen vicces cucc nem volt. Gondolom ebben van benne az összes levelezés 15 évre visszamenőleg :)

Más:
Windows Server 2008 terminal server
IE9, Outlook 2003
Az user mikor nyomtatni akar ezt kapja:

IE reset volt, a bat file-os IE fix megvolt, server restart volt, ideiglenesen helyi admin jogot adtam az usernek, ugyanez.
Valakinek ötlet?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1763) brd válasza kraftxld (#1762) üzenetére


brd
nagyúr

Nemtom' RDP-n keresztül pontosan hogyan próbál renderelni az IE9, de esetleg ez? A bat file-os script ugye ez volt?

The only real valuable thing is intuition.

(#1764) kraftxld válasza brd (#1763) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A szoftveres renderelés bepipálva, és ez a bat file volt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1765) brd válasza kraftxld (#1764) üzenetére


brd
nagyúr

Az Office frissítései telepítve vannak? Ha nagyon nem megy, és mindenképpen kell a nyomtatás, akkor IE9 eltávolít, hátha az megoldja. (Én mondjuk eleve ezzel kezdeném, mert egyrészt nem egyszer futottam már bele, hogy van, ami nem működik (jól) IE9-cel, másrészt "pillanatok" alatt vissza lehet telepíteni.)

The only real valuable thing is intuition.

(#1766) Воланд válasza kraftxld (#1762) üzenetére


Воланд
titán

Bátorkodtam guglizni egy kicsit, és nagyon úgy tűnik, hogy az ie9 a hunyó. [link]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1767) kraftxld válasza Воланд (#1766) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Megvolt, IE9 sajna nem távolítható el, mivel terminal server és sok-sok emberke van rajta.
Közben találtam egy workaround-ot, ha nem a fő outlook ablakból nyomtat hanem megnyitja a levelet (ez már word engine nem IE) akkor simán megy :W
Van pár keresetlen szavam ahhoz aki ennyire hitvány módon házasította össze a progikat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1768) bobsys válasza kraftxld (#1767) üzenetére


bobsys
addikt

Nemtudom mennyi koze van hozza, de Outlook 2007 print preview nem mukodik. Itt a javitas

Latom semnnyire. Na szoval volt egy frissites aprilisban ami lecsurte a print preview Outlook 2007-ben. Hotfixet kiadott MS kerheto a fenti linken keresztul

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1769) kraftxld válasza bobsys (#1768) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Köszi, sajna ez nem igazán érvényes a környezetre, majd azért felrakom ha továbbra is sírnak :)

Napi morgás rovat:
Ha már az egész Office 2010-et ilyen csicsásra csinálták, meg ribbon ui, fade-in, villogás, csillagszóró, akkor azokat a rohadt active directory objektumokat visio-ban miért nem lehet lecserélni 15 évnél kicsit fiatalabbra?

Tisztára úgy fog kinézni az ábrám mintha NT 3.51-ről frissítenénk NT 4.0-ra :D
De sehol sem találok értelmes AD stencilt :(

Ez meg épp olyanoknak menne akik a szines-szagos ábrákra buknak nem pedig a technikai tartalomra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1770) gaborbol válasza kraftxld (#1769) üzenetére


gaborbol
őstag

Ez ficsor papam nem elbaszas, retro vagy oldschool stlye :DDD

(#1771) jerry311


jerry311
nagyúr

Kedves mesterek.

Hálózati dolgokban már jó ideje otthon vagyok, de szerverszoba tervezést még nem csináltam soha...

Egy kis szerverszobát kell megterveznem...
A hely mérete adott, legfeljebb 3 rack mehet bele. Áram szünetmentes, illetve annyit kapok amennyit kérek, nyilván gondolni kell a jövőre is. Hűtés ugyanúgy megy mint az áram. Kezdetben kb. 3 kW cucc lesz benne, pár szerver, switch, tűzfal. Jövőben szerverekkel (esetleg SAN-nal) lesz bővítve.

Mennyi áramot kérjek? 3 x 20 A?
Mennyi hűtést?

Rack szekrénynek ki mit javasol:
- 42U vs 48U?
- gyártó?
- szélesség? mélység?

Ethernetről kapcsolható PDU?

Cuccok elhelyezése? Kezdjek el egy racket megtölteni és utána a többit, vagy vizuálisan is különítsem el a dolgokat már kezdettől? Hálózatos, szerveres, storage rack?

Egyéb ötletek?

A ráfordítható összeg gyakorlatilag végtelen, de mindenre megfelelő indoklás kell!

(#1772) gaborbol válasza jerry311 (#1771) üzenetére


gaborbol
őstag

APC-nek volt egy ilyen online full ingyenes tanfolyama nemreg, szunetmentes szamitas, aramfelvetel, hutes stb szoval eleg komplex dolog pont amikre kivancsi vagy.
A tanfolyam full ingyenes, de a vizsga valami $500 korul volt, ha jol emlekszem

Szerintem meg mindig van ez a lehetoseg, probalok valami linket keresni neked hozza, de csak a braindupos oldalak jonnek be hozza :)

[ Szerkesztve ]

(#1773) Balinov


Balinov
félisten

sracok, fel off kerdesem lenne. Office 2007-be hogy lehetne mindenfele 3rd party app nelkul classic menut varazsolni?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1774) gaborbol válasza gaborbol (#1772) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt hiszem megvan, talan ez az:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1775) jerry311 válasza gaborbol (#1774) üzenetére


jerry311
nagyúr

Thx! Megnézem.
Igazából arra vagyok kíváncsi a kérdések tekintetében, hogy kinek mi jött be, mit használ.
Eddig HP rack szekrényekkel dolgoztam, meg APC PDU-kat használtam.

(#1776) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Még mindig keresnék olyan valakit aki elég penge NT4 témában :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1777) bobsys válasza kraftxld (#1776) üzenetére


bobsys
addikt

Anno uzemeltettem, de fel evre ra lecsereltem az egeszet 2K3-ra, tehat sok tapasztalat nincs es szerintem itt nem is nagyon lesz. Esetleg valami NT4-es MVP-t keresni es tole kerdezni par dolgot?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1778) kraftxld válasza bobsys (#1777) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Szerintem az NT4-es MVP-k már nincsenek az élők sorában :DDD
Röviden ez a gond: van egy NT4-es domain external trust-al egy 2K domain-el. Ha az NT4-en nyomok egy inplace upgrade-t, elvesznek a másik domain felhasználóinak osztott jogosultságok a file-okon, mappákon.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1779) gaborbol válasza kraftxld (#1778) üzenetére


gaborbol
őstag

Fonokom az, de akkora ertelme lenne megkerdezni mintha engem kerdeznel :)

Mar szinte csak kereskedo szinten funkcional evek ota, es jobb is ez igy nekunk.

(#1780) iwu


iwu
addikt

hali!
exchange 2007-ben hogy tudom megoldani, hogy egy send connector csak a local domainen belül tudjon küldözgetni?
thx!
iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1781) kraftxld válasza iwu (#1780) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A *-ot módosítod a helyi domain-ekre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1782) gaborbol


gaborbol
őstag

Azt a durva eletbe, megjott a hivatalos modositott munkaszerzodes.

Jahahaha!

Hat, egyenlore nem kell melo utan nezzek. :DDD

(#1783) bobsys


bobsys
addikt

A heten pakolasztam az irodaban a regi vasakat, meg osszeraktam egy dual vga-s gepet az egyik monitor fetisiszta ugyfelnek. Fonok kozben mutatja a maradek servereket, hogy meg akar szabadulni toluk. Igy tegnap hazahoztam egy teljesen jo 2,5 eves HP ML310 G5 servert, quad core 2.13 GHz proci 4 giga ram. Egyik ugyfelnel volt Win 7 futott rajta, de ugyfel megunta a nagy dogott es "kidobta"
VMware mar rajta van most telepul az SBS 2011

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1784) gaborbol válasza bobsys (#1783) üzenetére


gaborbol
őstag

Az szep fogas, meg valoszinu akkor van ra fel ev garod is, rendes emberek :K

Nem tudom, hogy 4gb-ra fel fog e menni vagy 6 kell neki, de azt hiszem eleg a 4 is.
Az enyem mar ketyeg egy ideje :)

(#1785) moonman válasza bobsys (#1783) üzenetére


moonman
titán

kabbejól :P

(#1786) bobsys válasza moonman (#1785) üzenetére


bobsys
addikt

WP7 telo helyett most ezt dobta a gep :)

kulonben is, te miertnem ejszaka alszol? :P

gaborbol: 3 giga ramot adtam neki, lassan de telepul. 8 giga a max tamogatott a HP szerint, vadaszok majd ebayen, viszi a nem ECC ramokat is. Meg garos, foleg, hogy ugyfel azert dobta ki, mert megallt. Fonok felhivta a HP-t azok meg kuldtek egy uj alaplapot :D

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1787) moonman válasza bobsys (#1786) üzenetére


moonman
titán

én nem alszom.

(#1788) Lenry válasza moonman (#1787) üzenetére


Lenry
félisten

moonman never sleeps. moonman waits.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#1789) bobsys válasza moonman (#1787) üzenetére


bobsys
addikt

Nem tesz jot neked az az antianyag hajtomu

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1790) moonman válasza bobsys (#1789) üzenetére


moonman
titán

te beszélsz? negyed négykor? ilyen aláírással?

(#1791) gaborbol


gaborbol
őstag

En mar koccolnek az agyba, de meg fut az "update storage group copy" meg kell varnom a veget aztan mehet egy full backup.

moonman: naluk reggel 11:30 van? nalunk meg este 9:30, de mindjart elalszom az asztalon.Mult oktober ota nem dolgoztam ilyen keveset mint ezen a heten, megis kivagyok.

[ Szerkesztve ]

(#1792) moonman válasza gaborbol (#1791) üzenetére


moonman
titán

jah, mindig elfelejtem, hogy a marsról ír.

(#1793) bobsys válasza moonman (#1790) üzenetére


bobsys
addikt

:D

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1794) bobsys válasza moonman (#1790) üzenetére


bobsys
addikt

ketszer sikerult, ketszer sikerult

(#1792) moonman: a kollektiv tudat mashogy meri az idot :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1795) Plero válasza moonman (#1792) üzenetére


Plero
tag

Vannak itt egy páran akik más időzónában vannak.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1796) iwu válasza kraftxld (#1781) üzenetére


iwu
addikt

most látom, nem írtam le jól, mit szeretnék :B :B :B

Olyant kéne beállítanom exchange2007 szerveren, hogy egy adott ip-ről lehessen levelet küldözgetni, DE csak a saját domain-en belül. A recevie connectort létrehoztam a hub-transporton, így küldeni már tud, csak így kimennek a levelei a nagyvilágba is.

Igen. Az address space-ben gondolkodtam én is.
De ugye a szervernek kell küldeni a nagyvilágba is.
Nem találtam olyan kapcsolatot, hogy az adott receive konektort párosítsam az adott send konnektorral.
Ugye a receive konektoron engedélyezem a kivánt ip-t, a send konektorban pedig hogy hová küldhet (ha jól tudom...)
üdw,iwu

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1797) kraftxld válasza iwu (#1796) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Csinálsz egy másik send connectort.
Amúgy pontosan mi a cél?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1798) iwu válasza kraftxld (#1797) üzenetére


iwu
addikt

A másik send connectort ha megcsinálom, akkor mi alapján dönt a gép?
Adott az exc szerver. Ami a komplett céglevelezést csinálja belül és a nagyvilág felé.
Van egy pc, amin fut egy progi, aminek meg kéne engedni, hogy a céges belső domainbe küldjön levelet.
amit csináltam:
- receive connector ennek a gének az ipjével. (így már tud is küldeni, csak a levelei kimennek a netre is a send connectoron keresztül)

Ha csinálok még egy send connectort a local névtérre (megcsináltam, csak jelenleg disabled), hogy állíthatom be, hogy ez a send connector csak a fenti receive-re vonatkozzon.

Vagy eleve rossz a logikám? Túrom a netet, de ez tegnapra kellett volna...
üdw,iwu

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1799) kraftxld válasza iwu (#1798) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A send connector-on lévő cost alapján dönti el.

Ezt én nem így csinálnám, transport rule-al kivágnám a levelet ha a net felé megy arról a mail címről ahonnan a PC küldi.

Organization/Hub Transport/Transport rules

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1800) iwu válasza kraftxld (#1799) üzenetére


iwu
addikt

hali!
tényleg, sima liba. Jó ötlet, thx!!!
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.