Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1201) kraftxld válasza iwu (#1200) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Köszi, ezennel el is mormolok 1-1 igen cifra káromkodást a HP nyomtatódriver supportnak és programozógárdának (HP Designjet 500 és CLJ 2550 telepítési próbálkozások Win2K8 R2-re), valamint annak az idiótának aki windows update-be integrálta a wsus-t server 2008-tól felfele. Ha van egy nem jól működő wsus a hálón vagy sbs 2008-ra akarja az ember újrarakni eléggé küzdeni kell vele.... :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1202) iwu válasza kraftxld (#1201) üzenetére


iwu
addikt

én nagyon anti hpista vagyok, hasonló okokból...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1203) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Van valakinek MCP exam re-take voucher by any chance? Nem sikerult a 70-648 elsore.... :D

(#1204) kraftxld válasza kraftxld (#1201) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ó igen, kb 6 órámba telt a Color Laserjet 2550-et rendesen felvarázsolni 2K8 R2-re, x64-es és x86-os driverrel. Köszi MS és HP, nagyok vagytok!
Most alszok, mert hajnali fél három, ha holnap lesz energiám összedobok róla egy cikket, hátha másnak is hasznos lesz.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1205) bobsys válasza Hedgehanter (#1203) üzenetére


bobsys
addikt

azt vizsga elott kellett volna kerni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1206) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Kis helyi hálózatban használunk egy W2003SBS szervert és 7-8 Win7 Home Premium munkaállomásokat. Egy időben 3-4 munkaállomáson max. 2 darab DBF fájlkezelést használó Windowsos ügyviteli program fut, ami munkaállomásonként kb. 20 fájlt tart nyitva, azaz max. nyitott 160 fájl a szerveren.

Amióra Windows7-re tértünk át gyakran előfordul az, hogy a programok lerohadnak (homoóráznak) és egyszer csak továbbmennek. A lerohadás nem feloldásra vár, nem függ a fájlok méretétől és a fájlműveletektől sem.

Általában az is megoldás, hogy sorban kilpéegetünk és egyszer csak (ez változó, hogy kinél) továbbmennek a programok.

Mi lehet a gond?
Fel lehet valahogy tolni a fájlszerver kiszolgálás sebességét vagy prioritását?
Fel lehet valahogy tolni a munkaállomás fájl kiszolgálás sebességét vagy prioritását?

(Régen, rendszergazda koromban Novell/Windows NT-ket üzemeltettem, de ezekhez az újabb dolgokhoz már nem értek. :) )

Köszi:sinick

(#1207) Hedgehanter válasza bobsys (#1205) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Most megyek megint van akkor?

(#1208) bobsys válasza Hedgehanter (#1207) üzenetére


bobsys
addikt

Van ha ugy veszed meg a vizsgat/vizsgakat
bovebben

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1209) iwu válasza iwu (#1175) üzenetére


iwu
addikt

Nos. Úgy néz ki megoldódott a dolog. Azt a user-t töröltem, aki futtata a scriptet, létrehoztam egy új csicska usert, kiadtam a jogot neki a mailboxokra, és most megy újra a mentő scriptem.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1210) gaborbol válasza iwu (#1209) üzenetére


gaborbol
őstag

"mentő scriptem" :N

Na persze, az igazi ferfi backup exec-et hasznal !!! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1211) iwu válasza gaborbol (#1210) üzenetére


iwu
addikt

:C :C :C neszojjjáááábbbeeeeeeeee :C :C :C

Az meg van nem, hogy hány igazi férfi kell egy villanykörte kicseréléséhez?
- 1 sem, az igazi férfi nem fél a sötétben ... :B :B :B

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1212) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Egy kérdés :)
Tud-e valaki olyan weboldalt ahol MAGYARUL konyhanyelven le van írva az Exchange alapvető dolgainak a működése és mondjuk egy összehasonlítás.
Van egy cég, ahol most migráltam Exchange 2010-re de a vezérkar meg az ottani IT csapat POP3-at meg email forwarding-ot erőltet Outlook Anywhere és ActiveSync helyett, olyan komoly okoknál fogva, hogy "így volt régen, jó volt" és meg kéne győzni őket a másik kettőről, mert nincs lelki erőm litániákat írni email-ben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1213) bobsys válasza kraftxld (#1212) üzenetére


bobsys
addikt

Namivan tavmunka a tengerentulrol?
Es akerdesedre valaszolva, nem olvasok magyarul ilyen dolgokat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1214) kraftxld válasza bobsys (#1213) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jah kis maszek, hogy ne unjam magam halálra a TV elött :D
Sajna nem ebből fogom venni a házat Fiji-n, de kikapcsolódásnak meg arra, hogy az itteni hasonló melókat élesben teszteljem jól jön :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1215) bobsys válasza kraftxld (#1214) üzenetére


bobsys
addikt

Inkabb nosulj meg, az is kihivas lesz :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1216) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

NPS nem mutatja a denied request-eket az event viewerben (Custom Views/Server Roles/Network Policy and Access Services) de latom ha megnyitom a C:\Windows\System32\LogFiles\IN1101.txt?

Nincs filter a log file-on es minden pipalva a log file propertiesben NPS-->Accounting.

(#1217) Atos23


Atos23
senior tag

Hali,

Van egy cegem ahova felszereltem AP-nak TP-Link 901ND cuccokat, es teljesen jol mukodik mindenfele klienssel, kiveve a Fujitsu laptopokat. Minden gep megy, kiveve ez a csodás V6635 Windows Vistaval, benne Atheros 5007eg wifivel. A jelenseg az hogy felcsatlakozik a fusi, de nincsen fogadott adata, csak kuldott, így nem megy sem a net sem a halozat. Termeszetesen semmi korlatozas nincs, sem IP cim, sem mac szures, sem proxy a gepeken. Sztem a Vista tehet rola, vagy a TP-Link es a Fusi wifi adaptere kozotti inkompatibilitas.Ugyanezek a gepek egy bedugott USB adapterrel felcsatlakoznak, es kommunikalnak is rendesen.

A gepeken full frissitett SP2 Vista van, es sajna a ceg nem akar sem downgradelni XP-re, sem uppolni 7-re.

Mar talalkoztam sokszor TP-Link es bizonyos wifi halozati adapterek kozotti inkompatibilitassal, eddig megoldottam routercserevel, de itt eleg sok AP lett felhasznalva, hogy csak ugy lecsereljem :) Pl. annak idejen siman megoldotta a gondot, ha tipuson belul csereltem eszközöket.

Termeszetesen firmware, bios frissitesek, patchelesek meg voltak, es mindent megcsinaltam amit egy rendszergazda megtehet.

Van oteletetek? ((tudom b_sszam ki az osszes retket a kukaba)) :)

[ Szerkesztve ]

(#1218) Blackmate


Blackmate
senior tag

Ha a Win7-et domainos környezetben használom (gyors user váltás kikapcsolva), akkor hogyan tud egy admin kiléptetni egy felhasználót, aki zárolta a gépet? XP-nél ezzel nem volt gond.

(#1219) Brown ügynök válasza Atos23 (#1217) üzenetére


Brown ügynök
senior tag

Ennyire utálod a retket? Van akinek meg nincs mit ennie :DDD

Nem tudom mennyi gép van de akkor rakj be mindenhova egy USB adaptert. Vagy magyarázd el a Jómunkásember főnökeidnek hogy upgrade-olni kéne 7-re.

"hacsak nem jön a jó tündér break utasítás képében..."

(#1220) Plero válasza Atos23 (#1217) üzenetére


Plero
tag

A WiFi adapternek is lecserélted a driverét? De na az FSC-ről hanem a gyártó honlapjáról!!!

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1221) Atos23 válasza Plero (#1220) üzenetére


Atos23
senior tag

Megvolt :)

Vannak ilyen tortenetek. A multkor egy WR-941ND-vel sehogy nem akart menni a net Iphonenal, de az osszes tobbi TP routerrel ment :) :)

(#1222) kraftxld válasza Atos23 (#1221) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Titkosítás nélkül se megy?
WEP-el vagy csak sima WPA-val?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1223) brd válasza Blackmate (#1218) üzenetére


brd
nagyúr

Arra gondolsz, hogy a feladatkezelőben nem tudod kiléptetni, mert hozzáférés megtagadva? Arra az a megoldás, hogy a folyamatok fülön alul megnyomod a pajzsos gombot, és utána próbálkozol. Ugyanis a feladatkezelő is UAC által védett, azaz alapból az sem admin módban indul.

The only real valuable thing is intuition.

(#1224) Atos23 válasza kraftxld (#1222) üzenetére


Atos23
senior tag

Igazad van, ezt megnézem. Már találkoztam olyannal, hogy bizonyos eszköz titkosítással nem kapott netet, titkosítás nélkül gond nélkül ment.

Végső esetben abban a 3-4 FSC gépben, ami nem megy, cserélek minipcie Wifi kártyát, Vaterán lehet lőni pár száz forintért is, annyit kibontottak már notikból.

(#1225) Blackmate válasza brd (#1223) üzenetére


Blackmate
senior tag

Nem. Arra gondolok, hogy Gipsz Jakab be van lépve a gépbe. Eddig egy admin odament, a géphez, ALT+CTRL+DEL és ki tudta léptetni XP alatt. 7 alatt ilyen nincs?

(#1226) bobsys válasza Blackmate (#1225) üzenetére


bobsys
addikt

Van

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1227) brd válasza Blackmate (#1225) üzenetére


brd
nagyúr

Miért ne lenne? Switch User, CTRL+ALT+DEL, Other User, aztán hajrá. Esetleg a domainnevet is be kell írni az admin user elé, ha a Win7-es masinán is ugyanúgy hívják az admint, pl. domain\administrator formában (alul írja, hogy hová lépsz be).

The only real valuable thing is intuition.

(#1228) Blackmate válasza brd (#1227) üzenetére


Blackmate
senior tag

A gond, hogy nincs Other user. Group policyban kellene matatni valamit?

(#1229) brd válasza Blackmate (#1228) üzenetére


brd
nagyúr

Tudtommal domain tag gépen eltüntetni csak úgy lehet, ha ír valaki egy olyan Credential Provider-t, ami ezt teszi, tehát ezen a területen kellene keresgélni. Nincsen pl. fingerprint reader software telepítve?

The only real valuable thing is intuition.

(#1230) gaborbol válasza brd (#1229) üzenetére


gaborbol
őstag

domain\administrator lesz szerintem is ahogy montad.az szokott lenni.

(#1231) Blackmate válasza brd (#1229) üzenetére


Blackmate
senior tag

Akkor képekkel illusztrálva:

1. User be van lépve:

2. ALT+CTRL+DEL-re ez jön csak be:

Tehát nincs Other user, stb., amivel más account-al be lehetne lépni.

(#1232) MTbc válasza Blackmate (#1231) üzenetére


MTbc
senior tag

Nyomsz egy Cancel-t akkor mi történik? :)

(#1233) gaborbol válasza Blackmate (#1231) üzenetére


gaborbol
őstag

Akkor a fast user switching ki van kapcsolva.

[link]

RDP-vel egy masik geprol akkor is ki lehet leptetni, legroszabb esetben. :)

(#1234) moonman válasza Blackmate (#1231) üzenetére


moonman
titán

két megoldás van. szép: engedélyezni kell a fast user switching-et. csúnya: rdp-vel rámész és bejelentkezel adminként, ekkor kilépteti.

(#1235) brd válasza Blackmate (#1231) üzenetére


brd
nagyúr

Ja, hogy a kérdést sem olvastam el rendesen, bocs'. :D (FUS kikapcsolva.)

The only real valuable thing is intuition.

(#1236) gaborbol


gaborbol
őstag

Foglalkozik kozuletek veletek vmware ESX\ESXI rendszerekkel?

(#1237) bobsys válasza gaborbol (#1236) üzenetére


bobsys
addikt

Akad

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1238) Atos23 válasza Blackmate (#1231) üzenetére


Atos23
senior tag

Én elkezdtem nyomkorászni még egyszer a CTRL+ALT+DEL-t mégegyszer, s nyomtam egy ESC-t, utána feljött a felhasználóváltás.

(#1239) gaborbol


gaborbol
őstag

Van egy sbs 2008 szerverem(exchange 2007 sp3), csak a teszt vegedt dobtam ossze kb fel eve.Self signed certificate van hozza.Nem volt vele eddig gond.
Ment szepen az owa, most viszont kintrol nem elerheto valamiert.
Belso halozaton megy szepen.https:\\mail.akarmi.com/owa
kuld-fogad is.
kintrol:https:\\mail.akarmi.com/owa bedobja a szokasos certification warningot continue to this website, bekeri a felhasznalonevent es a jelszot mint belurol, majd 404 error az oldal nem talahato.

Az iis udvozlo kep szinten nem elerheto, ami ment eddig.(azt hiszem IIs gond lesz, de nem tudom hogyanaljak neki)

Van valakinek valami otlete?

1 usernek van rajta fiokja, az is egyedul szeptemberben uzemel.Ha nem sikerul megszogelni akkor ujrahuzom az egesz szervert es rakok ra exchange 2010-et ugu is kell a gyakrolas.

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#1240) kraftxld válasza gaborbol (#1239) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

ISA vagy valami csoda https filter nincs a szerver elott? Ha probakepp DMZ-be rakod, ugy se megy?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1241) gaborbol válasza kraftxld (#1240) üzenetére


gaborbol
őstag

ISA nincs, dmz-be nem tudom rakni, mert virtual gep, sorry azt elfelejtettem mondani hogy esxi-n fut.De eddig is ott futott, de most hogy kerdezed.
Annyit csinaltam ,hogy felraktam a vcentert es felvettem bele az esxi hostot amin fut az SBS 2008.Ezen kivul semmi mas nem valtozott.

(#1242) kraftxld válasza iwu (#1175) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha Exch2010-ed van akkor dobtam ide némi okosságot :)
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1243) kraftxld válasza gaborbol (#1241) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Próbaképp se tudod DMZ-be rakni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1244) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok,
segítségeteket szeretném kérni van egy Intel TIGPR2U típusú szerverünk alaplapja: Intel® SE7501WV2.
Ebbe szeretnénk tárhelyet bővíteni a belső két SCSi U-320-as csatlakozó foglalt és az mellé szeretnénk venni valamit oprendszer bolygatás nélkül.
Szeretnénk valami olcsó de nem külső USB-s vagy hálózatos tárolót.
Ilyen esetben mit szoktak használni?
Köszi.
:R

(#1245) kraftxld válasza MTbc (#1244) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Eleg regi vasnak tunik, en a kovetkezoket preferalnam, penz/teljesitmeny sorrendben:

1, PCI-X gigabites halokartya, kulon subnet, hozza gigabites iSCSI-t tamogato NAS
2, PCI vagy PCI-X sata kartya, belso SATA vinyo ha van hely a kutyaolban.
3, PCI vagy PCI-X esata kartya, kulso eSATA vinyo ha nincs hely a kutyaolban
4, PCI usb 2.0 kartya, kulso usb vinyo, szegeny ember vizzel foz :D

Milyen oprendszer megy rajta? Alternativ lehetoseg meg a kulso U320 SCSI haz benne raklap vinyoval, vagy a belso storage bovitese, aprorol mar eleg jo aron lehet loni 300GB-os U320as vinyokat.
Ha van penz szarasig, akkor pedig PCI-X FC kartya meg SAN :D

PCI-X = PCI-X nem PCIexpress!

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1246) MTbc válasza kraftxld (#1245) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszi a választ igen elég régi. Nincs hely a házban sajna úgy hogy maradnak a külső megoldások.SBS2003 fut rajta amúgy.eSATA jó lenne de csak PCI Expresses kártyát találok.

(#1247) kraftxld válasza MTbc (#1246) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha a kártya tudja a 66MHz-t, akkor talán nem nyírja ki a PCI buszt az eSATA:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1248) MTbc válasza kraftxld (#1247) üzenetére


MTbc
senior tag

Hát a talánra nem mernék támaszkodni :) Nem tudtok valami jó kis leírást magyarul mert ez a téma nekem még annyira új PCI- PCI-X :B Valami ehhez hasonlóra lenne szükségem :) :R

(#1249) kraftxld válasza MTbc (#1248) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Magyarul tuti nincs rendes leírás.
De ha kicsit is hosszabb távra tervezel akkor verj ki a cégből egy hálókártyát meg egy iSCSI NAS-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1250) MTbc válasza kraftxld (#1249) üzenetére


MTbc
senior tag

Link lemaradt az előbb. [link].
Igen igazad van az lenne a legtutibb,szerinted érdemes nézegetni egy új szervert? Ha igen hol nézelődjek? :R

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.