Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1601) kraftxld válasza bobsys (#1600) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A technet-es nem eszi meg, OEM media kell hozza :(
En legalabbis nem lattam meg ilyen butykolest.
Van egy 32bites ilyen telepitom ha szeretned at tudom kuldeni. Amugy milyen gep? Mert a HP-nal en mindig a recovery DVD-t hasznalom, igaz utana egy oraig kell a geprol vakarni a sok szart amit felrak :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1602) bobsys válasza kraftxld (#1601) üzenetére


bobsys
addikt

Acer. Irtam a tulajnak, hogy kene az osszes dvd amit kapott a gephez.
Azt a 32 bites telepitot megkoszonnem ha nem talalok semmi recovery cuccot.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1603) anulu


anulu
félisten

nektek is oromkodok egy sort :)

majus 10-en munkahelyet valtok. ma hivtak, h megkaptam a System Engineer munkat a Vodafone Magyarorszagnal :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1604) gaborbol válasza anulu (#1603) üzenetére


gaborbol
őstag

Jol hangzik, fogadd oszinte grayulaciomat, erezd jol magad az uj melohelyen!

(#1605) anulu válasza gaborbol (#1604) üzenetére


anulu
félisten

koszonom :)
tudom, hogy nagyon sokat kell meg tanulnom, meg tapasztalatot szereznem, de remelem, hogy tenyleg jo lesz, es fejlodni fogok szakmailag :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1606) kraftxld válasza anulu (#1605) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Akkor mostmar mindig figyelni kell, hogy mukodik-e a Vodafone halozata? :DDD
Amugy gratula! Legalabb rendesen fizetnek? ;)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1607) anulu válasza kraftxld (#1606) üzenetére


anulu
félisten

nem halozat, ottt ismeroseim dolgoznak :D
koszi. hat, nem kaptam annyit, mint amenyit kertem, de igy is merfoldekkel jobb, mint a mostani. szoval, mondjuk ugy, h jol :) (ha megadtak volna, amit kerek, akkor q*va jol lett volna :DDD)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1608) bobsys válasza anulu (#1607) üzenetére


bobsys
addikt

Orulj neki, hogy lett masik melo mielott az egesz kocerajt elviszik indiaba :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1609) anulu válasza bobsys (#1608) üzenetére


anulu
félisten

el nem tudod (na jo, de :DDD) kepzelni, h mennyire orulok neki. foleg, h rendesen elesben Hyper-V es Exchange berheles mehet :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1610) Hedgehanter válasza bobsys (#1599) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A tape drive propertiesnel hogy allnak az errorok? hard write soft write?

A label utan beraktad a kazettakat a megfelelo media set-be?

Amikor fut a job es nem tortenik semi valamit ir a logba? a statusa a jobnak mi?

[ Szerkesztve ]

(#1611) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Van egy webszerver, okos webfejlesztő gyerekek szétrugták az egészet az IIS-ből csak egy weboldalt szeretnék átrakni a másik szerverre.
Halovány emlékeim vannak a bődületes káromkodásokról amikor az MCSE upgrade vizsgát csináltam, hogy az appcmd.exe-vel lehet mentést is csinálni meg visszatölteni. Olyan jó ez a tool, hogy csak sajátgépre ment, visszatölteni nem is tudom máshol.

Miképp lehet IIS-ből a legegyszerűbben kimenteni egy weboldalt a sok közül, és átrakni egy másik szerverre?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1612) DopeBob válasza kraftxld (#1611) üzenetére


DopeBob
addikt

Ou, ilyet nekem is kéne csinálni, de nem sürgős, úgyhogy még halogatom ;]

Egyébként elvileg ezzel: MSDeploy

Ha mégsem, akkor bocsánat :B

Vista jó lett?

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1613) kraftxld válasza DopeBob (#1612) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Megnézem a webdeploy-t, köszi.

Holnap tudom leszedni a vista-t, akkor van a töltős napom :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1614) anulu válasza DopeBob (#1612) üzenetére


anulu
félisten

sima MCSE-t szerintem már nem éri meg, hacsak nagyon nem követelmény. érdemes inkább az ITP-EA-ra rámenni (nem az lesz a következő. 2 vizsga kell még, csak nem visz rá a lélek valahogy :S)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1615) DopeBob válasza anulu (#1614) üzenetére


DopeBob
addikt

ööö... he? :B

MZ/X

(#1616) anulu válasza DopeBob (#1615) üzenetére


anulu
félisten

itten vala. kovetelmenyekkel, stb
MCSE: Windows Server 2003
MCITP-EA: Windows Server 2008. frisebb, tisztabb, szarazabb erzes :DDD

felreirtam az elozot. nekem 2 kell meg. csak amikor post-oltam kb leragadt a szemem (nem mintha most ez mashogy lenne)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1617) DopeBob válasza anulu (#1616) üzenetére


DopeBob
addikt

mármint hogy jön ez most ide? :DDD

jaaa, sikerült kihámoznom. website költöztetést, nem upgrade vizsgát :K

Szerintem inkább aludj ;]

Sok volt a WoW? :N

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1618) anulu válasza DopeBob (#1617) üzenetére


anulu
félisten

jo lenne aludni, de meloban vagyok :(

kozel 4 honapja tiszta vagyok :) neha nemi jatek, de WoW erosen offline

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1619) bobsys válasza Hedgehanter (#1610) üzenetére


bobsys
addikt

4 darab soft write error
Meg labelt sem tudok ratolni nemhogy media setbe rakni
Amikor fut akkor nem ir semmit. Statusza futo. Ma ha lesz idom megnezem fizikiailag is az eszkozt. Gyanus. Amikor elindul mondjuk az inventory job akkor azonnal indul egybol ketyegnek a masodpercek, hogy miota fut, mintha nem tekerne a kazettat elotte, es ha jol emlekszem azert mindig van egy kis ido amig odacseveli.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1620) kraftxld válasza bobsys (#1619) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A hp-nal nyitni kell egy warranty case-t, gondolom jofajta HU-s seriallal kezdodo tape (Product of Hungary), mar gariztattam vagy tizet :D Kuldenek ujat, kicsereled es mar menni is fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1621) bobsys válasza kraftxld (#1620) üzenetére


bobsys
addikt

Aham ez nem olyan egyszeru. Mert HP-nak ismeri fel, nade a gyarto valami actidata ceg es ez egy actitape :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1622) bobsys válasza bobsys (#1586) üzenetére


bobsys
addikt

jessz, mukodik, ntbackup altal keszitett bkf-bol exchange store restore
es nem nem a kb cikk alapjan csinaltam, mert az sokat nem ert

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1624) kraftxld válasza moha bácsi (#1623) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Persze, az enterprise csak clustering-ben meg pár "apró" dologban több mint a standard, tartományvezérlősködés simán menni fog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1626) kraftxld válasza moha bácsi (#1625) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem okoz gondot. Csak magyar nyelvű Server 2003 esetén van néha cumi a tartományvezérlővel a "Szervízcsomag 2" stringgel....
Az RSAT is megy, csak figyelj, hogy SP1 előtt telepítsd.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1628) DopeBob válasza kraftxld (#1613) üzenetére


DopeBob
addikt

[link]

Még egy ilyenem van, nem tudom segít e. 17. videó.

MZ/X

(#1629) kraftxld válasza DopeBob (#1628) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ja, közben megcsináltam webdeploy-al, működik minden faszán, az útvonalaknál kicsit matatni kellett, de minden jó. Köszi a tippet!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1630) default.


default.
őstag

Sziasztok!
Az van, hogy erősen gondolkozom egy rendszergazda képzés elvégzésén.
Ezt a sulit néztem ki, mert viszonylag jónak tűnik, segítenek az elhelyezkedésben és elég olcsó is.

Mit gondoltok róla?

Egyébként egy rendszergazda általában ugye csak 1-2-3 napot jár be dolgozni, és főleg otthonról csinálja amit kell igaz ?

ez a szakma azért lenne jó számomra, mert szeretnék kötetlenebb munkát és több szabadidőt, amit másra használnék fel.

tanácsokat, ötleteket szívesen veszek :)

köszi szépen!

(#1631) kraftxld válasza default. (#1630) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ezzel az OKJ-s képzéssel ilyen melókat és pénzeket 1000%, hogy nem lehet keresni. Én erre nem hajítanék ki 200K-t.
Az angol hogy megy?

Hehe, örülnék ha 1-2-3 napot dolgoznék, mondjuk papíron heti 5 nap 8 óra, igaz lehetne csinálni itthonról is csinálni a nagyrészét. A gyakorlatban pedig bőven több mint napi 12 óra, és nem ritka a hétvégi, éjszakai ügyködés is.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1632) Воланд válasza kraftxld (#1631) üzenetére


Воланд
titán

Mondjuk azért trükkösek, mert nem azt írják, hogy a náluk megszerzett papírral lehet több százezer forintot keresni, hanem úgy általánosságban a rendszergazdák ennyit keresnek.

"Hehe, örülnék ha 1-2-3 napot dolgoznék"

Erre meg majd megkapod, hogy sz@r helyen dolgozol. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1633) kraftxld válasza Воланд (#1632) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Lehetne hawaii dizsi napfény üzemmódra kapcsolni és lógatni egész nap, csak abba belehülyülnék, meg akkor nem raknák ki a fényképem a gyár elé :DDD
Komolyra fordítva a szót, igencsak keményen kell nyomni ha haladni akar előre az ember.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1634) default. válasza kraftxld (#1631) üzenetére


default.
őstag

mi a baj a képzéssel ?

vagy akkor milyen képzést ajánlanál?

nézd, én nem akarom hülyére keresni magam, inkább a több szabadidő a lényeg...

(#1635) Воланд válasza kraftxld (#1633) üzenetére


Воланд
titán

Így van, ebben teljes mértékben egyetértek veled.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1636) kraftxld válasza default. (#1634) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha a több szabadidő a lényeg akkor ne menj rendszergazdának :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1637) default. válasza kraftxld (#1636) üzenetére


default.
őstag

nézd.
az elérhető munkák 99%-a olyan, hogy bemész 8-ra, eljössz 4-5-kor. ez heti minimum 5 napban. én ezt nem szeretném.
azért több rendszergazdát ismerek, és nem nagy cégeknél, nem keresik halálra magukat, de lényegesen kötetlenebb a munkaidejük mint egy átlag dolgozónak.
annyit szeretnék elérni, hogy heti 2-3 napot kelljen ténylegesen bemennem, egyébként otthonról tudjam végezni a munkámat.
akár több cégnél is dolgoznék egyszerre.
és azért szerintem egy ilyen munkával nettó 150-200 at meg lehet keresni.

tévedek?
mert azért erre van példa.

(#1638) kraftxld válasza default. (#1637) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nem lehetlen, de ezzel az OKJ-s cuccal a rendszergarázda szakma legalján fogod találni magad, (Géza néni nyomtatójába beakadt a papír, Bözsi bácsi nem tud excelben másolni stb melók), és ezek nagyrésze nem távoli dolog. Hogy ennyi időt otthonról melózz az már szerintem rendszermérnök szinten kell nyomni a dolgokat (mondom ezt úgy, hogy én pl szívesebben bejárok a gyárba, de e mellett a világon elég sok országban piszkálok szervereket céges és magán szinten is.)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1639) Воланд válasza kraftxld (#1638) üzenetére


Воланд
titán

És egy okj + ms/cisco meg még nem tudom, hogy még milyen vizsgák? Persze megfelelő tudással, nem braindump.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1640) default. válasza Воланд (#1639) üzenetére


default.
őstag

akkor ezek fényében mit javasoltok?

(#1641) kraftxld válasza Воланд (#1639) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Persze úgy már más a felállás, de ez esetben pl fölösleges az OKJ-ra pénzt áldozni ha van ideje meg kitartása, 200K-ból 10 db ms vizsgát vagy legalább 5 cisco-t meg lehet csinálni, amit azért nagyságrenddel többre értékelnek mint egy OKJ cuccot.

default.: angollal hogy állsz?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1642) default. válasza kraftxld (#1641) üzenetére


default.
őstag

nyelvvizsgám nincs, de valamennyire megy.
jelenlegi munkahelyemen gyakran kapok fordítást (angolról magyarra)
de azért nem vagyok penge.

szóval ezek a cisco vizsgák meg ilyesmik, ezekkel mi a helyzet?
egy ilyen tanfolyam többet ér mint egy rendszergazda képzés?
hol tudok vele elhelyezkedni ?

(#1643) kraftxld válasza default. (#1642) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Van pl egész kiterjedt topikja az MS vizsgáknak, de a cisco is kezd éledezni, meg a neten köbméternyi infó van.
A tanfolyam nem ér többet, de többe kerül, ellenben ha megtanulod az többbet ér :)
Bárhol el tudsz velük helyezkedni ahol MS és / vagy cisco cuccokat használsz. Ez ugyanígy érvényes a citrix, ibm, hp, novell, és egyéb vizsgákra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1644) CsodaPOK válasza kraftxld (#1633) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

meg akkor nem raknák ki a fényképem a gyár elé

Már látom magam előtt az 50 négyzetméteres kék kecskét, amint kitakarja a céglogót :D :D

(#1645) Balinov válasza CsodaPOK (#1644) üzenetére


Balinov
félisten

es szeszt arul :DDD CISCO Off Licence

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1646) anulu válasza kraftxld (#1633) üzenetére


anulu
félisten

"Lehetne hawaii dizsi napfény üzemmódra kapcsolni és lógatni egész nap, csak abba belehülyülnék, meg akkor nem raknák ki a fényképem a gyár elé :DDD"

uhh, ezen most besirtam :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1647) Воланд válasza kraftxld (#1641) üzenetére


Воланд
titán

Jelenleg én így csinálom, okj (szerencsére még ingyen), meg mellette készülök ms vizsgára. Azzal tisztában vagyok, hogy a sima okj nem sokat ér, viszont egyetemen sincs kedvem 4 évet ülni (meg bukdácsolni, mert pl. a matek nem az én asztalom és azt nem lehet megúszni), mert szvsz nem ad elég használható gyakorlati tudást. Így marad az okj-s képzés, ami alapozásnak nem rossz (szakmabeliek tanítanak), meg mellette az önképzés. Mondjuk önképzés nélkül nem is lehet előrébb lépni és hosszú távon ebben a szakmában maradni.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#1648) kraftxld válasza Воланд (#1647) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jaja, uzemeltetesi palya szempontjabol ez teljesen jo megoldas ha ingyen van az OKJ. Az egyetem foiskola meg egyenesen ido es penzpocsekolas, mert ott csak programozast meg matekot nyomnak ezerrel, uzemeltetes kb zeronullasemmi van.
Ha meg mellette be tudsz kerulni egy ceghez mondjuk napi par oraban (akar ingyen!!) gyakorlatot szerezni, nem mellesleg oneletrajzot erositeni utana mar sima az ugy.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1649) bobsys


bobsys
addikt

Latom megint elojott ez a remek iskola. Heti 2 napban NEM lehet semmit megtanulni.
Ahogy en csinaltam.
OKJ, heti 5 nap, napi 8 ora. 48 het. Utanna felvettek mert olyan fasza vagyok :)
Masfel ev lablogatas utan nekialltam MS vizsgaknak illetve egyeb gyartoi vizsgak letetelere. Tobben ismernek innen, eleg jol bejott a fenti modszer, dolgoztam vallalkozokent (Magyarorszagon annyira nem egy leanyalom) aztan multiknal jopenzert. Fosikolat elkezdtem, befejezni nem fejeztem, mert ahogy Kraftxld is irta ido es penpocsekolas az egesz.
Az elso fizetesem nem volt rossz, de kozeleben nem volt a 200-400 K/honak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1650) bobsys válasza bobsys (#1649) üzenetére


bobsys
addikt

Most nezem nem is heti ket nap hanem kethetente 6x45 perc.

OKJ-s informatikai rendszergazda képzési program alapján épül fel, és a tanfolyam végén államilag elismert bizonyítvány megszerzésére nyílik lehetőség

Epul fel vagyis baromira nem lesz koze hozza es a nyilik lehetoseg azt jelenti, hogyha akarsz akkor sajat penzen megtudod csinalni a vizsgat marha engedik, merthogy az OKJ-nek kotott szakmai tananyaga van ami termeszetesen nem kethetente 6x45 perce epul.
Vicc az egesz. Ha OKJ kell akkor nezzel mas iskolat peldaul ezt

Itt van peldaul az OKJ-s informatikus kovetelmeny rendszere. Ha megnezed az oraszamot a 2000 szamot fogod ott latni.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.