Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1451) gaborbol válasza MTbc (#1450) üzenetére


gaborbol
őstag

Hat igen, az tenyleg sokmindent meg szokott oldani :K

Meg egy dolgot javasolnek.

Postini spam szuro, miert jo ez?

Reggelsz, hozzaadod a szervert. mail.akarmi.com

Mx-et atiranyitod a fix ip-rol a postinire.

Ha eldoglik a mailszerver, karbantartas,nincs net, stb akkor postini, szepen elkezdi gyujteni magatol a leveleket, (pingeli x precenkent a szervert) de maunalisan is megmondhato neki, hogy kezdje el gyujteni.

Ilyenkor mindig kuld egy emailt, xy.ceg servere nem valaszol, spool bekapcsolt, xy szerver ismet elerheto,elkezdem kuldeni a leveleket neki, xy server nem elerheto x ideje a spool 50%-ban megtelt...

Ved egy valag masik dolog ellen is, dierctory harvest attack,mail bomb, stb.

Mennyibe kerul, 1 dollar fiok/user/ho.

Az draga, mert estleg van pl 100 felhasznalonk, akkor felveszel 1 usert(de lehet egysem kell), kikapcsolod a non account bounce back funkciot, es minden amit fent emlitettem menni fog.

12 dollar/ev, es ha beut a szar akkor a segged vedve van.
Fonok elpusztult a mailszerver az igaz, esetleg 2 napig nem is ment, de nem vesztettunk bejovo mailt.

Egyebbkent az eredeti dolog a bejovo spam szures egesz jo benne, a tobbi csak korites, de szinte minden ugyfelunknel befigyelt.

[ Szerkesztve ]

(#1452) MTbc válasza gaborbol (#1451) üzenetére


MTbc
senior tag

Praktikus,köszönöm :R

(#1453) MTbc


MTbc
senior tag

Reboot után olyan problémába ütköztem hogy a Netgear Duo iSCSI felcsatolt lemezen lévő megosztások megszűnnek és újra fel kell vennem őket.

A történet úgy indul hogy a iSCSI Initator boot után létrehozza a kapcsolatot de nem teszi aktivá a lemezt, ezt megoldottam egy batch fájlal, de gondolom később fut le a batch fájl mint ellenőrzi a megosztás listát ezért törli a megosztottak közül.

Gondoltam elmentem a registry kulcsokat ami meg mondja mi van megosztva,ezzel az a baj, hogy mindig frissítenem kell ha esetleg változás van (megjegyzem nem sűrűn).

Van esetleg okosabb megoldásotok? :R

(SBS 2003)

[ Szerkesztve ]

(#1454) MTbc válasza gaborbol (#1451) üzenetére


MTbc
senior tag

Van esetleg ingyenes megoldás is?Mert ha nincs akkor vissza kell raknom POP3-ra ,főnökség. :U

(#1455) gaborbol válasza MTbc (#1454) üzenetére


gaborbol
őstag

2400 ft/ev, szinte ingyen van, de nem ertem mi koze van a postini aranak pop3-hoz.
Ez csak egy lehetoseg, egyaltalan nem kotelezo, szerintem sokan meg csak nem is hallottak rola.

Aki meg pop3-mat akar hasznalni exchange helyett, annak mondanam, hogy most eleggel el vagyunk havazva, es amint lesz egy kis idonk ...(es mar keresnek is masik melot)

(#1456) MTbc válasza gaborbol (#1455) üzenetére


MTbc
senior tag

"Inkább legyen pop3 mivel ingyen van és biztonságos ha elmegy a szerver.
Miért fizetne ha ingyen ott van a POP3? "

Milyen érveket tudnék felhozni a pop3 al szemben?

(#1457) gaborbol válasza MTbc (#1456) üzenetére


gaborbol
őstag

OWA, outlook anywhere, calendar, adress book, sync minden-minden kozott.
2011 van az okostelefonok korat eljuk, a pop3 egy fapados megoldas kozelebe sem er az excahnge-nek.

Az adatbazis a cegnel marad, barmikor hozzaferheto, uj fiokot egy kattintassal csinalsz, belenezhetsz barki levelezesebe ha kell,distribution list 1 kattintas, es a helyi levelezes soha nem hagyja el a ceget.

Exchange egy marha stabil, nagyon korrektul megcsinalt levelezorendszer, ami iszonyat stabil. Ha fel van rendesn patchelve, megbizhato vas van alatta, van eleg hely a store-nak es rendesen le van mentegetve, olyan mint egy tank, evekig csak megy megy megy.

Pop3 levelezes helyi pst-ben huhog, amikor outlook elbaszodik, esetleg lerantja ujra az ossszes levelet,aztan megint es megint.Ha nincs a szerveren fent masoltat, elbaszodik a pst-hdd hol a levelezes, sry, nincs, ja nem mentettel?
Ha kuldok valamit outlookba, nincs ott a telefonon az elkuldottek kozott, hacsak nem kuldom el magamnak is,eleg profi 2011-ben.

A pop3 sem fut orokke, az is leterdel neha, nalunk Mo-on anno ISP hostolta egy csomo ugyfelunknek, hogy azzal mit ossze lehetett szopni...

Ha van exchange,le nem cserelnem pop3-ra.

Pop 3 hogy van ingyen? Ha mondjuk van 3 user akkor nem feltetlen kell exchange, de ha van ceg ami fejlodni is akar es van mondjuk 5-10 emberke,nekem nem kene a pop3.

[ Szerkesztve ]

(#1458) MTbc válasza gaborbol (#1457) üzenetére


MTbc
senior tag

Ez most nem tiszta, pop3-al leszedem exchange connectorral és onnan szórja szét,van backup nem .pst, a kliensek Exchange-re csatlakoznak,durva lenne ha egyenként szednék le.
ez is van pop3la is (OWA, outlook anywhere, calendar, adress book, sync minden-minden kozott.)

Amit én látok: egyetlen hátránya a pop3 megoldással az hogy 15 percenként kéri le a leveleket,bár erre találtam egy registry kulcsit amivel lehet szabályozni.

Javíts ki ha rosszul értem. :R

[ Szerkesztve ]

(#1459) gaborbol válasza MTbc (#1458) üzenetére


gaborbol
őstag

En ertettelek felre,SRY! Az hittem van 1 pop3 szolgaltato es at valtottad ki exchange-re, majd vissza akarsz terni a pop3-hoz, mert hogy az exchange koltsegesebb a vezetes szerint.

Beesett vegre ket "komolyabb" project, 50 milla csak a vas, lesz melo rendesen, most legalabb ismerkedem kicsit a hyper-v vel.

[ Szerkesztve ]

(#1460) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

A hét tanulsága a Christchurch-i brutál földrengés után:
MENTENI, MENTENI, és MENTENI.
Pár alapszabály:

- Backupexec kuka
- Backup assist kuka
- Csak image alapú backup-ot használjon mindenki ami tud bare metal és hardware independent restore-t (Shadowprotect, Acronis stb)
- A szerverszobában tárolt mentés nem mentés (pár cég igencsak húzós helyzetben van, mert a szerverszoba maga alá temette az ott lévő mentéseket) Mindig legyen naprakész mentés az épületen kívül!
- TESZTELT disaster recovery megoldások, nem az, hogy majd vissza lehet állítani valahogy.
- Backup monitorozás, mindennap legalább egy email, hogy sikerült a mentés, nem egy kétségbeesett arcot láttam, akik csak lestek, hogy bocsi csak febr 16-ra tudunk esetleg verejtékkel visszaállni, mert betelt a vinyó.

Legyen kéznél mindenféle kerülőmegoldás, mert a gyártók csak szarakodnak. Van most egy SBS 2003 DR restore, ahogy a nagykönyv megvan írva (Backupexecc), és az Exchange-t nem tudjuk visszaállítani mert serial-t kér, a szerver a romok alatt, az MS meg az OEM stickert kérné a szerverről (nem az én melóm, én már rég beütöttem volna bármilyen serial-t, csak menjen, úgyis ki lett már fizetve). Ha OEM szervert virtualizálsz legyen kéznél pár eszköz, mert sikítani fog :)
Stb stb....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1461) Plero


Plero
tag

Egy kis segítséget kérnék.

Adott 20 PC + 1 Tanári. Az összes gép tartományban van. Minden felhasználónak külön belépési kódja van. Hogyan lehet azt megoldani /ha lehet ingyenesen/, hogy a tanári gépen lehessen látni amit a tanuló csinál a gépen, akár egyszerre a 20 gépet látni.
Csak nézni kellene beavatkozni nem.

Valakinek valami ötlet?

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1462) kraftxld válasza Plero (#1461) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Egyszerre hogy lát 20 gépet? Ilyen nagy monitora van? :)
Amúgy VNC read only módban, ez a legegyszerűbb ingyenes megoldás.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1463) Plero válasza kraftxld (#1462) üzenetére


Plero
tag

Csak annyit akar látni, hogy a feladatot csinálják nem pedig valami mást.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1464) kraftxld válasza Plero (#1463) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha mondjuk az ifjúság Word-ben dolgozik óra előtt rányomja a tanerő a megfelelő group policy-t a gépekre, és a winword.exe indul el shell-ként, aztán mást meg se tudnak nyitni :DDD láttam már ilyen progit, de kb 10 éve volt, és már a nevére se emlékszem. A milyen program ami... topikban hátha tud valaki okosat mondani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1465) chepavel válasza Plero (#1461) üzenetére


chepavel
aktív tag

Fizetős van, kimondottan erre a célra, de amit Kraftxld mondott VNC-s megoldás tökéletesen megfelel erre a célra, ingyenesen.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1466) Plero válasza kraftxld (#1464) üzenetére


Plero
tag

Igen de VNC-ből melyik verziót? /Real, Win, ..../

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1467) bobsys válasza kraftxld (#1460) üzenetére


bobsys
addikt

1. megfogadjuk
2. megfogadjuk
3. ok
4. ooo, alapszabaly, nem is ertem
5. ooo, alapszabaly, nem is ertem
6. ooo, alapszabaly, nem is ertem
7. ooo, alapszabaly az inventory, matricakkal, kodokkal, vercsoportal es kopetmintaval, nem is ertem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1468) Hedgehanter válasza Plero (#1466) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ez az ingyenes verzio..

(#1469) Hedgehanter válasza kraftxld (#1460) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kerdezni is akartam a multkor hogy mennyire lettel busy ott...?

(#1470) Plero válasza Hedgehanter (#1468) üzenetére


Plero
tag

Köszönöm. Nagyon eltűntél.
A Hungaroprint-nél dolgozik egy Robi nevű srác. Nem ismered? :-)

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1471) Hedgehanter válasza Plero (#1470) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Te nem a sogorom veletlenul....? :DDD

(#1472) kraftxld válasza Hedgehanter (#1469) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Eléggé busy a helyzet, holnap 90 gépet telepítek, a kollegák épületek alá dőlt SAN-ekről mesélnek, közben raklap számra jönnek az új ügyfelek a hosting centerbe :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1473) kraftxld válasza bobsys (#1467) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A dolgok többsége tényleg alapszabály, csak sokan nem tartják be, aztán meg jön a sírás. A backup assist-os mentésben minden benne volt, csak az ntds.dit nem :DDD
Úgyhogy lehetett újraépíteni az SBS-t, az exchange adatbázisról is csak file szintű mentés volt, ADSI edittel tudtam csak visszavarázsolni a postafiókokat. Még szerencse, hogy csak pár felhasználó volt.
Felhívtam az IT céget aki a mentés felügyelte, mondtam, hogy nem-e tudja-e, hogy merre jár az active directory, de annyi volt a válásza, hogy a mentőprogi nem jelzett hibát :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1474) Plero válasza Hedgehanter (#1471) üzenetére


Plero
tag

De. :-)

Kicsi a világ.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#1475) bobsys válasza kraftxld (#1473) üzenetére


bobsys
addikt

Na ma mar voltam par ugyfelunknel. Nehol akkora kupleraj van, lesz itt szopas :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1476) iwu válasza bobsys (#1475) üzenetére


iwu
addikt

Kicsit kimaradtam, ezek szerint találtál már melót?! Grat!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1477) kraftxld válasza bobsys (#1475) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ez ilyen :) Sajna az ügyfél meg nem fog fizetni 100 dolcsit óránként, hogy rendberakd, csak ha nagyon gáz van akkor kell kalapálni a dolgokat :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1478) gaborbol válasza kraftxld (#1477) üzenetére


gaborbol
őstag

Bizony am, sem elsore, de van hogy masodszorra sem jon ra,hogy olcsobb megcsinalni rendesen, mint a mar bekovetkezett katsztrofat elharitani.

Aztan amikor kiment az elso eset utan szamla $7K, majd a masodik $4k akkor vegre megtanultak, 1 jobb ha mi allaitjuk fel a mentesuket, 2megjobb ha gazdasagi igazgato nem jatszik rendszergazdat :)

(#1479) gaborbol


gaborbol
őstag

Hazi feladat:

Munkatrarsam kapott egy olyan feladatot a suliban,hogy nyisson ki egy jelszoval vedett docx fajlt.

Leszedett egy brutal force trial progit, core 2 duo 4 gb ram, visszalevo ido 4 nap.
Van nalunk 1 szerver jovo het szombaton kell atadni, ugyis tesztelni kene, atraktam ra a cuccat (24 szal 48 gb ram) visszalevo ido 11 ora.
Tudtok valami jobb otletet esetleg programot?

(#1480) kraftxld válasza gaborbol (#1479) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]
A suli összes gépét feléleszted wol-al, kinyomod az agent-et, pár perc alatt megvan ha van elég gép.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1481) DLDKox válasza gaborbol (#1479) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Én ezt szoktam használni: [link]

(#1482) MTbc válasza DLDKox (#1481) üzenetére


MTbc
senior tag

Két napja próbálkoztam pár programmal találtam majdnem MS szoftvert is egyik sem tudta kinyitni!
Advanced Office Password Recovery / Pro
Office.Password.Recovery.Magic

(#1483) DLDKox válasza MTbc (#1482) üzenetére


DLDKox
aktív tag

Pedig nekem eddig evvel mindent sikerült megoldanom. Lényegében nem is a kódot fejti meg hanem felülírja a file azon részét ahol a kód tárolódik.

Küld el a doc-ot és megnézem neked.

[ Szerkesztve ]

(#1484) MTbc válasza DLDKox (#1483) üzenetére


MTbc
senior tag

Megpróbálom ezzel a verzióval hátha hozzáteszem ECDL feladat.

(#1485) bobsys válasza iwu (#1476) üzenetére


bobsys
addikt

Koszonom.
Meglassuk milyen lesz, mert bevallom elszoktam az ilyentol a sok ev multizas utan.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1486) gaborbol válasza DLDKox (#1483) üzenetére


gaborbol
őstag

Csak ugy nezem nem docx kompatibilis nekem meg docx van.
Vagy tevedek es kezeli?

(#1487) DLDKox válasza gaborbol (#1486) üzenetére


DLDKox
aktív tag

docx-el nem próbáltam lehet, hogy azt még nem tudja.

(#1488) gaborbol


gaborbol
őstag

DLDKox nem mukodott vele a docx :(
Koszi!

Van esetleg koztetek olyan akinek van vista vagy w7 vizsgaja es nincs ceghez reggelve jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#1489) kraftxld válasza gaborbol (#1488) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hehe, tan kell a competency? :)
Az MS vizsgas topikban szerintem tobben vannak ilyenek.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1490) gaborbol válasza kraftxld (#1489) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt a durva, de gyors vagy !
Fix, hogy te leszel az ev dolgozoja, ilyen valaszidovel :D
Jaja egy vista kene vagy w7, egy arva vizsga :DDD

Fonok mondta csak ketto kell, most meglett a masodik is, hja ugy ertem 3 kell...
Bedobom mindjart az MS vizsga topicba is.

Tegnap 2 kor elhasalt egy sbs2003 egy konyveloirodaban.

Volt macrium full image, Dell W7 desktop + vmware server 2.0 = back in business.
Most rendelem az ML 150-et, amint megjon,tolom is at a virtualszervert.

[ Szerkesztve ]

(#1491) bobsys válasza gaborbol (#1490) üzenetére


bobsys
addikt

Asszem en nem vagyok sehol. Azt tudom, hogy voltam de egy probat meger.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1492) gaborbol válasza bobsys (#1491) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi szepen! Privat ment!

(#1493) JanesKing válasza gaborbol (#50) üzenetére


JanesKing
csendes tag

sziasztok!
villamosmérnöknek tanulok egy itthoni egyetemen. ezen belül is a távközlés szakirányon. nagyon érdekel a szakma és szeretnék benne későbbiekben is dolgozni.
jelen pillanatban még nem végeztem, de remélem nyárra már össze sikerülni fog :)
eddig fél éves gyakorlatom volt a Balabit-nál, jelen pillanatban pedig az iqsys-nél gyakornokoskodok, mert úgy gondolom, hogy ha a diplomámat megkapom, akkor ahhoz nem kapok szakmai ismeretet, ha csak nem megyek sokat gyakornokoskodni. így ezt az elvet követtem.
sajnos mo-on nagyon kevés vidéken az olyan munkahely ahol el lehetne helyezkedni. szinte minden budapest és környékén van :(
gondolkodtam azon is, hogy külföldön próbálnék szerencsét, a szakmában. csak sajnos se olyan ismerősöm se olyan rokonom nincs aki ebben a szakmában ment volna ki, így itt próbálnék érdeklődni, hogy ti hogy jutottatok ki, hogy sikerült munkahelyet találni.
illetve ahogy olvastam előttem szolokat, van akinek felesége van. ő hogy találta magának munkát, esetleg ő is eltudott helyezkedni a saját szakmájában is? nekem a kedves barátnőm tanító, gyógypedagógus diplomával rendelkezik, így szerinte neki nem lenne kint állása.
szóval ha tudnátok tanácsot, tippet adni, hogy merre tovább akkor szívesen meghallgatnálak titeket.
előre is köszi segítségeteket.
ha úgy gondoljátok ez nem ide tartozna, akkor kérlek erre az emailra küldjétek a válaszotokat: turijanos10 {kukac} gmail pötty hu

(#1494) kraftxld válasza JanesKing (#1493) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha tudja honosítani a dolgokat, külföldön simán melózhat mint tanító/gyógypedagógus, ezekre is igény van az IT mellett. Nyomni kell a nyelvet, diplomát elfelejteni, gyakorlatot és gyártói papírok szerezni, aztán hajrá. Röviden ennyi.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1495) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Van itt olyan aki keni-vágja az IBM storage cuccokat? DS3200-al kapcsolatban lenne egy pár kérdésem, én eddig leginkább HP cuccokat bütyköltem és nem tiszta 1-2 dolog.
Olyan légyszi ne írjon akinek a gépében már meghalt egy deskstar és utána szétcsavarozta :DDD

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1496) bobsys


bobsys
addikt

Tudtok jo es ingyenes VHD to VMDK es VMDK to VHD convertert?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1497) kraftxld válasza bobsys (#1496) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

VHD=>VMDK - VMware converter [link]
VMDK => VHD - Es az elozore is: StarWind V2V converter [link]

VMDK => VHD-re meg ott van a SCVMM 2008 R2, de az kicsit agyuval verebre jellegu dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1498) bobsys válasza kraftxld (#1497) üzenetére


bobsys
addikt

Koszonom

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1499) bobsys válasza kraftxld (#1497) üzenetére


bobsys
addikt

Starwind ugy kifagy a 64 bites win 7-es laptopomon, hogy orom nezni :)
A VMware converter miota tamogatja a VHD-t? Mert en nem latom benne

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1500) kraftxld válasza bobsys (#1499) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hopp, tenyleg, kihagy az agyam, a VMware converter csak virtual pc-t meg virtual servert tud. A Starwind-et mindjart kiprobalom, amikor legutoljara hasznaltam, siman ment.
Na, kiprobaltam a Starwind-et, siman kente, igaz nem nagy image-vel probaltam, csak a m0n0wall vmware image-t raktam at vhd-be, de gond nelkul lement.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.