Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#351) bobsys válasza gaborbol (#350) üzenetére


bobsys
addikt

es te lottel smileyt a celtablaba? :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#352) gaborbol válasza bobsys (#351) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem en voltam :) Azt csak paintbe alkottam poenbol.
Meg a regi cegem volt, a mostaninal nincs ilyen fajta ceges nap sajna.
Itt a kocsmazos/beulos/pizzas/lanpartis osszeroffenesek vannak.

(#353) gaborbol


gaborbol
őstag

Valaki allitott mar be kozuletek nagy Sharp multifunkcios szkenner\masolo\nyomtot ugy hogy amit szkennel, azt automatikusan kuldje el valamilyen email cimre?

Probaltam a helyi exchange-t megadni neki,connection error, kinomba meg gmail-es smtp-t is de semmivel nem megy.

Van egy mento progi, ott a gmail-es fiok van smtp-nek beallitva siman kimegy gond nelkul, annak a beallitasiat allitottam be neki, connection error. Tehat nem tuzfal, vagy isp fogja meg, hanem maga a keszulek.

Helyi halozat megy alatta rendesen, be tudok jelentkezni a webes feluletre.

[ Szerkesztve ]

(#354) kraftxld válasza gaborbol (#353) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az exchange connectorban engedelyezve van az anonymous smtp a masolo IPjere?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#355) bobsys


bobsys
addikt

acronis true image kepes menteni tomoritve 8 gigas usb drivera ha az a drive gyben bootable media es arrol botoltam magat az acronist?
ha nem akkor mit ajanlotok?
sima usb boot kepesseg kell es egyszeru disk image backup and restore

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#356) gaborbol válasza kraftxld (#354) üzenetére


gaborbol
őstag

Be van allitva, egyenlore feladom, nem tudok vele mit kezdeni.

(#357) kraftxld válasza bobsys (#355) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jo kerdes, este majd kiprobalom, mert nekem is kellene majd egy ilyen pendrive.
Melyik acronis-rol van szo pontosan?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#358) bobsys válasza kraftxld (#357) üzenetére


bobsys
addikt

home verzson, vagy enterprise nemtom pontosan milyen van a cegnel, csak a laptopomat szeretnem majd imagelni

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#359) Ygg


Ygg
senior tag

Van valakinek tippje Fax server ügyében?
A W2K3 serveré nem vált be igazán.
A 2k8-é stabilabb?
Van valakinek tapasztalata.
Third party is jó, lehet fizetős is.
Köszi!

(#360) brd válasza Ygg (#359) üzenetére


brd
nagyúr

Mi a baj a 2k3-as serverével? Soha nem volt vele stabilitásbeli problémám.

The only real valuable thing is intuition.

(#361) Ygg válasza brd (#360) üzenetére


Ygg
senior tag

Néhány fax eltűnt.
Meg félig jött csak át.
Ez lehet felhasználói bénaság is.
Lényeg, hogy nem tetszik a managementnek.
Ez a lényeg.
S mutatnom kell valami alternatívát.

(#362) Ygg válasza bobsys (#358) üzenetére


Ygg
senior tag

Mindenképp usb pendrive boot kell?
Talán a Hiren's-nek van portable, USB-re tehető verziója.
Az legjobb emlékeim szerint felrakja magát ramdrive-ba, és jó eséllyel tudsz arra az eszközre imagelni, ahonnan bootoltál, bár még soha nem próbáltam.

(#363) bobsys válasza Ygg (#362) üzenetére


bobsys
addikt

alapvetoen nem kell de jo lenne, nincs otthon cd/dvd amibol tudnek csinalni,
pendrivebol meg van egy rakat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#364) Ygg válasza bobsys (#363) üzenetére


Ygg
senior tag

(#365) bobsys válasza Ygg (#364) üzenetére


bobsys
addikt

kosz

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#366) MTbc


MTbc
senior tag

Üdv,ti mivel virtualizáltok otthon teszt környezetnek kéne. :R

(#367) FixY67 válasza MTbc (#366) üzenetére


FixY67
senior tag

VirtualBox, VMware (ebből server 2, ill. player)

...

(#368) brd válasza MTbc (#366) üzenetére


brd
nagyúr

VirtualBox, Hyper-V.

The only real valuable thing is intuition.

(#369) Ygg válasza Ygg (#359) üzenetére


Ygg
senior tag

Valakinek tippje?

(#370) gaborbol válasza Ygg (#369) üzenetére


gaborbol
őstag

Egy ugyfelnel allitottam be ilyet win2003 nal, az 100%-os volt.

Semmi nem veszett el, soha semmi nyugje nem volt, azota is hasznaljak, ha csak nem gepeltek el a telefonszamot akkor mindig ki is ment a fax.

De a fax naploban ott van minden, mi jott be mi ment ki es miert, ha csak a szerver meg nem allt, eppen ujra nem indult, telefonvoal jo volt akkor nem hibazott egyszer sem...

Nezd meg a faxnaplot, a szerver system/application logot, abbol ki kell derulnie, ha csak nem volt vonal esetleg eppen akkor...

Eltunni sose tunt el semmit, a felig jott at meg lehet a kuldo nyugje is.

[ Szerkesztve ]

(#371) MTbc válasza gaborbol (#370) üzenetére


MTbc
senior tag

Nálunk is ez a helyzet,semmi baj vele,hacsak nincs valami külső hatás.

(#372) kraftxld válasza gaborbol (#353) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ma volt egy hasonló problémám, úgy sikerült megoldani, hogy saját connectort kapott a cuccos az Exchange 2007-ben, és kapott az IP-jére mindenféle jogot, aztán működött is szépen.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#373) Ygg válasza MTbc (#371) üzenetére


Ygg
senior tag

Amikor én teszteltem, nekem rendben volt minden.

Mondom, az a baj, valamiért nem tetszik a menáger uraknak,
meg a háklis vén titkárnőnek, s mutatnom kell valami alternatívát.
Aztán utána lehet, mégis tetszeni fog:).

(#374) Picco


Picco
addikt

udv mindenkinek, sajnos nem talaltam megfelelo topicot igy engedelyetekkel itt kerdeznek:R

szuk barati kornek egyik haver csinalt egy pici zart forumot, nem tud sok mindent de azt legalabb jo eroforrasigenyesen :) jelzi h ki volt itt az elmult par percbe, ki irogat, stb es ez rengeteg oldalletoltest general. :(

a jelenlegi szolgaltatonk a napi joparezer lekerdezest nem szereti es 150k/ev-re modositana a 12k/eves eddigi elofizut, cserebe gondolom javulna a szolgaltatas is, de megis, kicsit sokalljuk.

tudna valaki ajanlani egy jo szolgaltatot esetleg? mobicom-nal voltunk eddig...
ha valaki tudna segiteni elore is koszonom :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#375) gaborbol válasza kraftxld (#372) üzenetére


gaborbol
őstag

Penteken rajott munkatarsam.
Volt mailbox-a is exchangebe copyer@cegnev.com azt atirta scanner@cegnev.com-ra es azota megy, persze ilyen fiok meg nem letezik exchangbe... Nem tudom mi a helyzet az antispmmel.

Majd ma rakerdezek,de szerintem nem csinalt neki kulon conncetort, pedig az ugy ahogy mondod jobban hangzik.

Koszi!

(#376) gaborbol válasza Ygg (#373) üzenetére


gaborbol
őstag

Akkor kell venni egy sima laser faxot es kesz .
Ha meg kell sok extra funkcio, faxot emailbe tovabbkuldeni, vagy a szkennelt doksit, akkor meg kell egy olyat venni, nem tudom milyen arban vannak azok gondolom 500.000-1.000.000 korul mar vannak jobbak, aztan te is szophatsz az exchangel mint mi :)

Ha meg tuld draga, meg nem akarnak kelleket fizetni, akkor elkuldesz 10 faxot amikor ott a manager meg a titkarno, es megkered oket hogy faxoljak vissza,es ha megjott mind akkor hasznaljak csak batran ...

[ Szerkesztve ]

(#377) Ygg válasza gaborbol (#376) üzenetére


Ygg
senior tag

Szerintem magad is tudod, hogy mennek ezek..
Exchangel nem fogok szopni.
Van itt nekem finom Lotus Domino...
Ez is tud ám érdekeseket...

(#378) DopeBob


DopeBob
addikt

Nem tudtok valami olyasmi oldalt, hogy IT dokumentum sablonok vannak neten? Itthon szórakozok csak Group Policyval, DFS-el meg sima File megosztással is, sikerült egy két igen bonyorult struktúrát létrehoznom, érdekelni, hogy ezt nagyobb cégek hogyan tartják nyilván.

Pl GP-nál gond, ha minden egyes szabályra felveszek egy külön policy-t és abban csak egy dolgot módosítok és a neve nyilván erre utal? Igy mondjuk több policy is van egy szervezeti egységre, viszont elég könnyű átlátni mi mit csinál :U

MZ/X

(#379) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Ingyenes Blackberry server ma raktam fel es nem rossz 50 userig nem kell license..!!! Nem birta a RIM hogy az activesynch-es telok lenyomjak.... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#380) kraftxld válasza Hedgehanter (#379) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Wow!
Na majd felvetem az uzemben.
Kompatibilis Wind2K8 R2-vel meg Exchange 2010-el?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#381) Hedgehanter válasza kraftxld (#380) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Persze hogy az, most jott ki egy par hete... :D

(#382) kraftxld válasza Hedgehanter (#381) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A RIM-nel nem lehet tudni :(
Win2K8 R2-t nem irnak a supportalt OS-ek kozott, de Exchange 2010 ott van, az meg ugyebar csak R2-n megy :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#383) Hedgehanter válasza kraftxld (#382) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Magukhoz kell terniuk ha versenyben akarnak maradni, mar csak a supporton kellene valtoztatni.... :)

Pobaltam keresni hogy mi a gond (nem latta a usereket) es ugye mivel new product nem sok minden van a neten meg, nem ugy mint az Enterprise verzional a supportot meg ugye nem huivhatom mert nincs contract-om... :D

(#384) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#383) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja meg persze ehhez jon a story:

Tegnap hivnak hogy az egyik orszagban nincs senkinek (a cegnel) blackberry email, mondom ok megnezem a server-t.. Semmi gond rajta csak BB log tele van failed delivery-vel.. Hivom a masik orszagot hogy mizu nekik megy... Szolok nekik hogy hivjak a provider-t mert ott a gaz...
5 perc mulva eszukbe jut hogy uj contract lett irva es nincs benne a BB server csak BB inetrnet es hogy mondtak ott hogy van ez az ingyenes server amihez nem kell az a kieg... De csinaljam mar rogton mert kell az email meg a calendar meg task de azert beszeljek mar a masik orszaggal hogy most en melozni fogok a BB serveren tehat lehet nekik sem lesz semmi(nincs pressure)... :D Felrakom az exchange-re mert javalljak 75 user alatt, meg nem akarom szetvagni a BB serveruket hatha elszarok valamit es akkor legalabb ez egyik helyen van email.. Video tutorial megnez, install BB server, reboot, megy minden, add user nincs senki nem is lat, gugli semmi, support semmi...
Hajtepes, mondom migrate a regirol az ujra, valami BB migration tool-al, nem megy, kozben azert ramcsorognek 30 percenkent kedvesen erdeklodve, de azert hallod hogy majd elajulnak hogy nincs email (mert mind megy allandoan mint bolond:))
Ma reggel fogtam regi BB uninstall lesz ami lesz az uj BB uninstall es re-install es voila megy minden....Mi ebbol a tanulsag:
Ket BB egy csardaban mar zenekar.... :DDD

(#385) Flame_


Flame_
tag

'estét!

Két apró kérdés a (remélem) leendő kollégákhoz :)

Egy IP címről mivel derítenétek ki legbiztosabban, hogy ki a csodához tartozhat? Egy ilyesmi IP whois mennyire megbízható? Van valami több infót adó/pontosabb módszer? Értelemszerűen semmi nagyon komoly, csak olyan szinten hogy lakossági elérés, nyilvános wifi egy étteremben vagy ha egy középsuli akkor melyik, stb.

A másik. Átlagos asztali PC-n ki milyen virtualizációs szoftvert futtatna és miért pont azt? Gondolok itt arra, amikor egy gazda OS-en egy vagy több vendég OS-t futtat az ember, ilyen VMWare, Xen, stb. A cél: más oprendszereken megnézni ezt-azt, kipróbálni programok bizonyos funkcióit, telefonon át "vakvezetni" a júzert. Wiki cikkek (pl.) átolvasásán részben túl vagyok, részbnen zajlik - igazából valami tapasztalat kéne olyantól, aki már évek óta gyűr ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

(#386) FixY67 válasza Flame_ (#385) üzenetére


FixY67
senior tag

whois - szerintem a legegyszerűbb, ha (feltéve, hogy linuxot használsz) felraksz egy whois-t.

Virtualizáció: a xen-ről lebeszélnélek, inkább vmware player vagy Sun virtualbox.

...

(#387) gaborbol válasza Flame_ (#385) üzenetére


gaborbol
őstag

telefonon át "vakvezetni" a júzert.

Ez a mult nalunk mar szerencsere.

Mi regebben logmein rescue-t hasznaltaunk erre:

Hogy mukodik ez? Veszel egy elofizut, kapsz egy felhasznalonevet jelszot.Azzal belepsz egy weboldalra.Ott rakatintasz egy gombra, csinal egy kododt.

Kesz a kod , felhivod az ugyfelet.megmondod neki hogy menjen a www.logmein123.com-ra
ott nincs mas csak egy balak ahova beirja a kodot amit mondasz neki.

Amint beirta kododt, telepul egy kliens a gepre, es 1 perc alatt bent vagy a gepen, ugy hogy minden tuzfalon at fog menni, mert 80-as porton jar kel a progi,gyakorlatilag ulsz a gep elott.

Bazi egyszeru hasznalni mindket oldalrol, azt hiszem van 1 honaps free trial:
(nem tudom magyar szokas szerint, hanyszor tudod ujrareggelni, lehet hogy 12-szer :) )

[link]

Erre mar van mas alternativa is,mi pl bomgar-t hasznalunk jelenleg.
Ezek viszont nem olcsok, a logmein-re mos kaptunk ajanlatot $699/ev.
Viszont ahogy egyre jobban jonnek a konkurenciak ugy esik az aruk is.

Olcson esetleg hogy lehet meguszni ceges kornyezetben?

A sima free logmeint felrakod a szerverre, akkor a szervert mar elered amikor kell, azon meg belokod a klienseknel az rdp elerest.Ha az megvan a szerverrol bemesz kliensre, onnan meg telepited a sima logmeint, ujra sem kell inditanod a gepet.

Kilepsz rdp-rol, es inditod a logmeint.latod mit csinalnak a gep elott, el tudod venni az egeret billenyut tole,meg tudod neki mutatni,hogy tlepitsen pl egy nyomtatot.Stb.

Sima ingyenes logmein-rol mar irtam itt, keress ra, vagy kuldj privatot.

[ Szerkesztve ]

(#388) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Ki milyen monitoring programot használ?
Már régebben futottam pár kört ez ügyben, az Operations Manager 2007-et néztem, nem rossz, csak pár dolog elég macerás benne.

A Kaseya-t használja valaki?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#389) kraftxld válasza gaborbol (#387) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na, volna is akkor pár logmein-es kérdésem a tudós úrhoz :)
Hogy lehet a logmein.msi-t rendesen group policy-ből teríteni?
Van rá lehetőség, hogy gépátnevezéskor automatikusan frissüljön a logmein gép neve?
Akad pár gép ami tartománytag, de autologin-re vannak állítva, ezeknél van valami lehetőség kikerülni, hogy ne kelljen computer access code-ot megadni?

Köszi

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#390) Hedgehanter válasza kraftxld (#388) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Me a MOM 2005-ot hasznaltuk amig meg nem talaltuk a Nagios-t.... Ingyenes...

(#391) kraftxld válasza Hedgehanter (#390) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

SNMP-t tud?
Connectwise integrációt?
Írnál róla pár szót, hogy milyen?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#392) anulu válasza kraftxld (#391) üzenetére


anulu
félisten

Homepage

kollega mutatta, hogy milyen, meg hegesztette is. SNMP-t úgy rémlik, tud, de részemről erőteljesen SCOM R2 párti vagyok

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#393) kraftxld válasza anulu (#392) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jó a SCOM, csak kicsit bajos konfigurálni abban a környezetben ami nekünk van, sok SBS site, nem lehet trust, csak tanusítvány alapú hitelesítés mehet Gateway-el.
Meg elég sokat kellene customizálni a cuccot, valamint íron kéne hozzá egy Connectwise connectort. Bár amennyiért árulják a Kaseyát lehet megírom ezeket :D

Jaja, nézegettem a honlapot, de kicsit fapadosnak tűnik a cucc.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#394) Hedgehanter válasza kraftxld (#391) üzenetére


Hedgehanter
őstag

SNMP-t tud, a Connectwise integracio-t nem tudom mit takar.... :D Tudja amit egy monitoring tool-nak tudni kell.. Installalsz egy agent-et minden serverre es az meg nezni amit mondasz neki... A fo serverrol meg nezi a halozati eszkozoket... Van egy jopofa Firefox plugin ami jelez ha gaz van aztan meg egy web based interface ahol kulofele dolgokat lehet intezni. ,maintenance mode (ha szerelsz valamit es nem akarok hogy nyavajogjon) lehet idoziteni hogy mikor legyen, Van olyan hogy trends visszanezni hogy mikor mi, hogy mukodott, servicre, serverre lebontva szoval teljeskoru reporting. RDP session-t beallitani hogy onnan egybol RDP a serverre..Lenyegeben ugyanaz mint a mom csak sokkal olcsobb... :DDD Korulbelul egy eve valtottunk es nem sirjuk vissza az MS verziot...
Itt egy kep az interface-rol:

[ Szerkesztve ]

(#395) Hedgehanter válasza Hedgehanter (#394) üzenetére


Hedgehanter
őstag

meg itt egy masik a fo kepernyo ahol a problemak vannak.... :D

(#396) kraftxld válasza Hedgehanter (#394) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Egész értelmesnek tűnik.
A Connectwise integráció azt jeleni, hogy pl ha nem működött a mentés x szerveren akkor automatikusan nyisson egy hibajegyet a job management rendszerben. Ugyanígy lehessen megadni bizonyos feltételeket más esetekre.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#397) Hedgehanter válasza kraftxld (#396) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ja persze ezt is lehet "programozni" hogy pl nalunk a critical alertekhez nyit egy "ticketet" a ticketing systemben...

(#398) kraftxld válasza Hedgehanter (#397) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na, akkor kipróbálom. Köszi szépen!
A Kaseya trialt vagy ötször próbáltam feltelepíteni, de egyszer sem sikerült.
Vagy én lennék ennyire béna? Pedig az Operations Managerrel meg a többivel nem volt semmi gondom, de ez a szar meg mindig timeout-ol a frissítése közben, a netkapcsolattal meg nincs semmi gond. Ráadásul többe kerül mint az éves fizum :Y

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#399) gaborbol válasza kraftxld (#389) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem fogsz orulni :DDD

Hogy lehet a logmein.msi-t rendesen group policy-ből teríteni?

Fizetosbe,allitolag sima kattintassal a menubol, ingyenesbe nem egyszeruen.

Siman gpo-bol telepito elindul gond nekul, de ott fog varni, hogy enter computer name,press ok, erre irtak allitolag mar paran mukodo scriptet, letolteni meg sehonnan sem tudtam...

Igazabol en csak a szerverre szoktam rakin, arrol kilokom a gpo-t rdp-re vonatkozoan es kesz.
Onnantol minden gepet elerek. Ha nincs szerver vagy kell mutatnom az ugyfelnek valamit akkor nekem ott a bomgar,(logmein rescue).

Gyakorlati haszna nem sok van minden gepre kirakni szerintem egy halozatban, en a szerverre szoktam feldobni + 1 max 2 kliensre, ha gond van valamiert akkor meg a szerverre be tudok rdp-zni vagy tudok tesztelni szerver/klins beallitast.

frissüljön a logmein gép neve:

Nem talatam ra megoldast.

Ne kelljen computer access code-ot megadni?

Kodot vagy jelszavat szerintem mindig fog kerni, es kerjen is.
Ha valaki kitalaja,megszerzi az accodat, akkor sem tud belepni az osszes gepedre. Nem ertem mi a gond a koddal, az csak akkor kell amikor be akarsz a gepre lepni, ujrainditashoz - normal mukodeshez nem kell.
Conncetwise, ugyfel oldal configuration/user name password puff berakod.

[ Szerkesztve ]

(#400) kraftxld válasza gaborbol (#399) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Aha, így már világos.

A computer access code-al az a bajom, hogy azokon a gépeken ahol autologin van, nem a tartományi user/pass-t kéri mint a többinél, hanem computer access code-ot akar csinálni.

Na még gondolkodok rajta, köszi a választ!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.