Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#601) chepavel válasza kraftxld (#600) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ezen gondolkoztam én is, ugyanezzel a gondolatmenettel indítva.
Csak, amitől tartok az az, hogy itt Magyarországon még nagyon tartanak a VDI-tól. Ezt arra alapozom, amit az eddigi ügyfelekkel szereztem. Meg sajnos még mindig az van, hogy inkább legyenek az adatok a régi szutyok vasakon lokálisan érintetlenül, (nincs mentés, nincs felügyelet, meg be kell dőlni az olyannak, hogy "Az Ön számítógépének legnagyobb ellensége a por!".. :F ), mint egy rendszeresen felügyelt központi helyen.
Én meg sajnos nem állok úgy kezdőtőkével, hogy elkezdjem, és vagy bejön, vagy nem.
De támogatni mindenképp támogatlak ebben, és az egész elképzelésben. :))

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#602) kraftxld válasza chepavel (#601) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Tőkém nekem sincs (még) hozzá, csak a megvalósításon eszelek, de minnél mélyebbre ások annál jobban keveredik a kaksi :D
Izzadni kell rendesen, hogy legyen normális failover, ha teljes értékű klienst akarsz hostolni, akkor oda izombrutál vas kell, Exchange 2010 alatt még nem támogatott a szegregáció, a hosted verzió még odébb van stb stb...
Majd rugdalom még a dolgokat virtuális gépben aztán kitalálom, hogy lesz-e belőle valami.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#603) chepavel válasza kraftxld (#602) üzenetére


chepavel
aktív tag

Jó, én is ebben a fázisban vagyok.
Egyelőre még a "klasszikus" menetrend szerint mennek az események nálam is, de később majd látom én is, hogy alakulnak a dolgok.
Minden esetre tapasztalatokat majd szívesen hallok, ha belefogsz.. :)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#604) gaborbol válasza kraftxld (#602) üzenetére


gaborbol
őstag

Az a baj, hogy mindent be kell duplaznod.
2 szerver, 2 nas, 2 net kulon ips-tol...
Mennyit tudsz elkerni egy fiokert max?
Mult heten adtuk el eloszor ugyfelnek (46 useres) a google apps-t.
50 dodo egy evre, tuti hogy nem burul meg gyakan, 25 gb-os tar van fiokonkent, benne van postini, tehat spam sem lesz+ web office, naptar.
Munkatarsanm nagyon oda van erte, en annyira nem ,de meglatjuk.

Mondjuk en nem vagyok egy vallakozo alkat.Sot....
Par even bellul egyre olcsobb/elterjettebb lesz a cloud es egyre inkabb el fogja szippantja el az ugyfeleket.Emelkedik meg kicsit a savszelesseg/lefedettseg, itt vannak mar a mobilnetek failovernek az is jo lesz a hagyomanyos vezetekes mellett.

[ Szerkesztve ]

(#605) bobsys válasza kraftxld (#602) üzenetére


bobsys
addikt

vdi helyett citrix?
dragabb mint a vdi, de a licenseben benne van nemcsak az aktualis verzio hanem tovabbi 2 foverzio frissitese is
a kliens meg barmi lehet kell egy bongeszo az ugyfelnel oszt jovan

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#606) bobsys válasza gaborbol (#604) üzenetére


bobsys
addikt

de arrafele nem forgalomkorlatos csomagok vannak?
vagy csak a maganszemelyeknek adjak igy?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#607) gaborbol válasza bobsys (#606) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem talakoztam meg forgalomkorlatos csomaggal, sehol dsl/kabel/mobil. Igaz en csak Maryland allamban elek/dolgozom, Amerika eleg nagy gondolom masol mashogy van.

A mobil elofizuhoz kell venned "adat csomagot" az kb 30 dollar 1 honapra es korlatlan forgalmat bonyolithatsz rajat. Szinte mindenhol mukodik a 3G amerre eddig jartam, 1,5 mega korul szokott jonni ha letoltok.Azon szoktunk viccelodni, hogy elveri az 1 megas dsl-t es itt van a zsebemben.

[ Szerkesztve ]

(#608) iwu válasza bobsys (#605) üzenetére


iwu
addikt

háát, én kb 2 éve kértem citrix ajánlatot...eszméletlen nagy összegre jött ki, ha mindent tuttin akartam megoldani.überbrutál vas kell alá, meg a licensz sem kispálya. nekem nem volt bejövős magyar viszonylatban.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#609) bobsys válasza iwu (#608) üzenetére


bobsys
addikt

hat nem olcso, de az arba bele kell szamolni hogy nemcsak azt a verziot kapod meg ami eppen aktualis hanem meg az utana kovetkezo kettot, magyar viszonlyatban nemtudom ki hasznalja kulfoldi ugyfeleinknel van es szeretik

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#610) gaborbol válasza bobsys (#609) üzenetére


gaborbol
őstag

Van egy ugyfelem egy magan-allatorvosi rendelo.
Nekik van 2 szerveruk es 44 cirtixes munkaallomas.(Wyse S10 Thin ha jol remlik)
1 ev alatt, egyszer nem kellett virust irtani,alkatreszt cserelni a gepekben, windowst szogelni, ujrarakni, semmi. Ha valami lerobban, a takartitono is ki tudja cserelni a vekonyklienst, es 1 ilyen gep fogyasz kb 6 wattot.
Egyszer voltam kint az 1 ev alatt, egyszer lefagyott egy 5 portos kis switch.

(#611) iwu válasza gaborbol (#610) üzenetére


iwu
addikt

ez tök egyértelmű, meg asszem nem is minket kell meggyőzni:) csak az első beruházás összege horrorisztikus, és bonyolult az alapmatek a cégvezetésnek...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#612) kraftxld válasza iwu (#611) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Gondolom mikor a cégvezetőnek járó kocsin matekoznak az nem ilyen bonyolult :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#613) iwu válasza kraftxld (#612) üzenetére


iwu
addikt

mindig ezzel példálózom én is, és mindig megkapom, hogy személyeskedem.
előző cégnél mondtam a tulajnak, hogy méé nem swiftel jár az e-osztály helyett, mindegyik elviszi a-ból b-be, átlátszó ablakok és forgatható kormány is van mindegyikben...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#614) gaborbol válasza iwu (#611) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekunk is csak egy ilyen ugyfelunk van, a tobbi hagyomanyos eszkozokkel rendelkezik(szerencsere :DDD ).
Biztos vagyok benne, hogy a bekerules osszege joval magasabb, es persze ha szervereken elhasal valami, akkor gondolom komolyabb szintu tudas/support szukseges, mint pl a hagyomanyos rendszer eseten.

(#615) gaborbol


gaborbol
őstag

Fu bakker, ma a szakma csucsara ertem!

5 oras telefonos support: egy xp lerobbant,hianyzott par dll, elindult, de csak kek hatter jott be, task manager bejott, azon kivul semmi mas, de onnan sem indult el semmi, meg a parancssor sem.
Az ugyfel 300 merfold tavolsagban,kb 60 eves, es onnan kezdtuk,hogy mi az a CTR+ALT+DELETE.Pihenes keppen, elkudtem meg a boltba is irhato cd-ert, legalabb lesz mit meselni az unokainak.

[ Szerkesztve ]

(#616) bobsys válasza gaborbol (#615) üzenetére


bobsys
addikt

ilyenkor mindig szerencsesnek erzem magam, hogy nem dolgoztam soha service deskeskent valamint, hogy az ugyfelek engem mint resolver group nem hivhatnak fel
tokon is szurnam magamat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#617) gaborbol válasza bobsys (#616) üzenetére


gaborbol
őstag

Neha nem konnyu, foleg hogy akcentusom is van,az angolom es 100-as meg teljesen...
Pl a delete gombot nem is talata, copy-past azt sem tudta mia az,volt orom, de a vegencsak meglett. Es nem kellett 600 merfoldet elautokazni, persze nem mentunk volna ki hozza valoszinuleg, de megkellett volna kerni, hogy vigye el a gepet egy helyi szervizbe, orulok hogy vegul sikerult :)

Van par dolog ami nem konnyu szinten.

Valaki megkerdezte tolem ,hogy mi az a virtual szerver,konkretan a vmware esxi.
Mondom neki kepzelj el egy nagyon gyors processzoros szervert amibe jo sok ram van, es arra az egy fizikai szerverre ra tudsz telepiteni tobb szervert akar 4-et is,regebben ehhez 4 fizikai szerver kellett most eleg egy a virtualizacio miatt.

Kicsit gondolkodik, de hat ez nem lehetseges, mondj egy peldat.

Ok kepzeld el ,hogy veszel egy autot, a csaladban vagytok 4-en mind a negyen mast akartok csinalni, ezert az autot mindig csak 1 ember viszi el, mert kulonbozo iranyba akartok menni a kocsival, ezert 4 kocsi kell a csaladnak.

Ok ez ertheto, itt mindenkinek sajat kocsija van, tokre orul,en is.

Most kepzeld el, hogy veszel egy szuper kocsit, de csak 1 darabot, es mind a 4-en ugyan abba az idoban 4 kulonbozo helyre tudtok elmenni vele, mintha 4 autod lenne.

Latod mondtam en hogy lehetetlen, vegyetek csak 4 szervert.

[ Szerkesztve ]

(#618) bobsys válasza gaborbol (#617) üzenetére


bobsys
addikt

az utolso modat :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#619) gaborbol


gaborbol
őstag

Ma vegre tok jo melot csinaltunk.
Cisco halozatot csinalunk 1 switch es 12 wireless AP.
3 bazi nagy csarnokot kell lefednunk a wifivel, a vonalkodolvasoknak biztositjak majd az adatbazis-szerver elereset.

POE lesz minden eszkoz, letekertunk vagy 110 meter kabelt csak a proba kedveert, mielott elesben is megcsinaljuk, de siman megy minden.
Na majd holnap lehet dobok fel par kepet.
Az eszkozknek meg van normalis grafikus felulete, nem kell copni a command line-nal :DDD

[ Szerkesztve ]

(#620) kraftxld válasza gaborbol (#619) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

En is pakoltam mar ossze ilyet, de nem cisco-bol hanem Symbol/Motorola cuccokbol. Faszan megy nagyon :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#621) #25954560 válasza kraftxld (#620) üzenetére


#25954560
törölt tag

a multkor en is segitettem egy ilyenben: hekkelt fw ment az ap-kra h lehessen kicsit novelni a teljesitmenyet :) muszaj volt, mert kulonben tobbet kellett volna vezetekezni, telepiteni.
bevalt nagyon jol.

(#622) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Mai sztori:
Egyik "prémium" cég nagyvezírének van egy HP 2710p tabletje. 4GB ram, U7600-as proci, egyebek. Amúgy egy helyben áll az asztalon dock-al meg külső monitorral, csak nagyritkán viszi el. Vista business megy rajta, aztán egy jó ideje hely problémákkal küzdöttünk a gépen.
Volt rajta egy 33GB körüli partíció, pár gigás HP utility meg HP recovery cucc.
Már ment minden hályogkovács technológia, swap file a recovery-re mozgatása, mappák NTFS tömörítése. Na, itt egy kis kitérő.
Ugyebár ezek a "csodálatos" tabletek, iszonyatos sebességű 1.8-as IDE csatolófelületű vinyókkal jönnek, brutális 4200-es fordulatszám, zéróhoz közelítő adatátviteli sebesség, ez megfejelve egy jófajta Vista-val, garantált a rendőrfánk nézése fél napon keresztül :D
Ezt még jól megfejeltük egy kis NTFS szinten lévő tömörítéssel, de a nagyvezír csak pakolta felfele a 4-5 gigás térképprogikat, archiválta szorgalmasan az Exchange-ről a levelezést pst-be, WSUS tolta szépen az updatet, service pakkot, hízott is a WinSXS szépen.
Közbe egymás között szidtuk azt a barmot aki 40 gigás vinyóval rendelte a tabletet. Szidtak is minket a sebességért, meg nekem is végig égett a pofámról a bőr, hogy a csillivilli gép ilyen tetű lassú, pedig csak a vinyó tekert mindig....

Kb fél éve kiment egy árajánlat nekik, hogy így-úgy vinyóupgrade jóvolna meg ezaz. Csak ugyebár a főnök nálunk mindenből HP part-ot rendel (ami alapból 2x-es szorzó), így elég vastag volt az árajánlat, nem is fogadták el.
Közben még párszor trükközés, WinSXS takarítás, tövábbi tömörítések, stb, kb két hete kezdett tarthatatlanná válni a helyzet, végül megrendeltek egy 120GB-os 5200rpm-es 1.8-as Samsung (HP) vinyót. Tegnap megjött, ma megyek vinyócserére.
Paragon drive backup cd be (linux alapú), mentés indít, 1 óra mulva is 7 óra hátra, mondom hogy itt hagyjuk abba, inkább elviszem a gépet, és az üzemben megcsinálom.
Előkotortam egy Win-es paragont, bootolni róla, és majd leestem a székről mikor elindult. Kidobta, hogy van még kb 48GB-nyi unallocated cucc a vinyón. Típus megnéz, kiderült, hogy egy 100GB-os Toshiba vinyó volt benne, és mindenki csak tüneti kezelést csinált (közte én is :D) aztán senki nem mászott be diskmgmt-be megnézni a partíciókat :DDD
Vertem is a fejem a falba ezerrel. Mindegy, vinyó lement, ez megvolt 1,5 óra alatt, új vinyó be, közben irgalmatlan káromkodás, (aki már rakott tabletbe 1.8-as vinyót az tudja miről beszélek) új vinyó megy, partíció átméretezés, most épp így este defrag megy a laptopon, hogy legyen értelmes sebessége, aztán holnap remélhetőleg boldog ügyfél :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#623) kraftxld válasza #25954560 (#621) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Erről a FW-ről tudnál dobni egy linket? Az egyik helyen nem ér el az AP a barrel store végébe, aztán kipróbálnám hátha segít. Bár olyan beton fal van, hogy a telefomon térereje is széthal ha belépek, de egy próbát megér.

Köszi!

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#624) brd válasza kraftxld (#622) üzenetére


brd
nagyúr

Előkotortam egy Win-es paragont, bootolni róla, és majd leestem a székről mikor elindult. Kidobta, hogy van még kb 48GB-nyi unallocated cucc a vinyón. Típus megnéz, kiderült, hogy egy 100GB-os Toshiba vinyó volt benne[...]

Bocsáss meg, de ezen hangosan felröhögtem. :D

WinSXS takarítás

Ezt hogyan lehet kivitelezni?

The only real valuable thing is intuition.

(#625) kraftxld válasza brd (#624) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nyugi, én is vertem a fejem a falba :D

A winsxs-hez: [link]
Mivel anno SP nélküli vista-ból jött a gép, az SP-k által gyártott hulladékot ki sikerült ezzel gyalulni. Amúgy SZVSZ eléggé túl van méretezve ez a WinSXS-es dolog, ha egyszer lesz egy kis időm tuti kipróbálom virtuális gépen mi történik ha teljesen legyalulom.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#626) #25954560 válasza kraftxld (#623) üzenetére


#25954560
törölt tag

ha jol emlexem linksys wrt54g volt (talan v1.1) es a gyari firmware nem engedte valamennyi fole allitani. dd-wrt-s meg igen.

(#627) kraftxld válasza #25954560 (#626) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Értem, azt hittem, hogy a motorola/symbol cuccokhoz tudsz valami okosítást :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#628) brd válasza kraftxld (#625) üzenetére


brd
nagyúr

Én az ilyen történeteket nem merem publikálni, jobb, ha nem tudja senki. :D

Ja, köszönöm, ezt ismertem. Azt reméltem, kijött már valami leírás, hogy pontosan mit is tartalmaznak egyes könyvtárak a winsxs-ben.

The only real valuable thing is intuition.

(#629) gaborbol válasza kraftxld (#622) üzenetére


gaborbol
őstag

Mi dell-t arultunk egesz eddig, de most kezdunk atallni a HP-re.( nem az alaplapos story miatt, hanem egyszeruen nem tudunk 3-4 hetet varni egy serverre, vagy laptopra,worksationra.)

Dell oldalon beirod a dell service tag-et, kiad mindent a geprol, mivel jott ki gyarilag, ha a dell csinalt upgradet, akkor mit mire cserltek, nagyon korrekten ott van minden.
Hp-nek gondolom nincs ilyen szolgalltatasa, mert akkor mar a rendelesnel kiderult volna,hogy milyen vinyo van benne jelenleg.

(#630) #25954560 válasza gaborbol (#629) üzenetére


#25954560
törölt tag

mi 3-4 heteket szoktunk varni a hp-kre.

(#631) kraftxld válasza #25954560 (#630) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Epp ebben a percben nyitottam egy support case-t a HP-nal, L2105tm-es touchscreen, az elso mukodott kb egy oraig, aztan elhalt rajta az USB port, igy helo a touch funkcionak.
Jott is a cserecucc, ennek meg csak a jobb felso sarkat lehet nyomkodni egy 3x3 cm-es reszen, a tobbi helyen nem is erzekel semmit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#632) #25954560 válasza kraftxld (#631) üzenetére


#25954560
törölt tag

mi egy honapot vartunk a szerverbe valo sata sinre, mert megrendeltunk tobb darabot 4 vinyoval es kijottek ketvinyos sinnel, a masik ket vinyohely csak polc volt :D
majd kezdodott volna a telepites, de a dvd nem olvasta a lemezeket. azota tapot is kellett cserelni a negybol kettoben. en szemely szerint utalom a hp-t, de ceges policy.

(#633) gaborbol válasza #25954560 (#632) üzenetére


gaborbol
őstag

Ajjaj :DDD

Hat ez nem jol hangzik, nekunk eddig 2 HP szerver jott, sajnos az elso nem olvasta a 2008 STD gyari telepitolemezet.Viszont ezeket megrendeltuk es 2 nap mulva itt voltak,azt irtak jelenleg 733 raktaron.

Na akkor lehet dobunk egy hatra arcot.
Dell szerverbe meg szinte sose cserltunk semmit, a garja az jo, ha nem a legjobb, mi viszont vehetunk barmit.
Most irtuk ala az IBM viszonteladoi szerzodest is, ugy hogy elmeletileg lehet valogatni, de nagy valoszinuseggel ugyan onnan jon ugyan az a cucc az osses barnd-hez.
Mas a cimke, meg esetleg a korites kicsit.

Igazabol az tetszik benne, hogy alapmodellt kerek, 1 hdd-vel, 1 procival,alap rammal, rogyasig van mindenhol.
Aztan szepen felbovitem amilyenre kell.

A dell pl ha raid kartyat akarsz a szerverbe akkor az 0-dollar, de kotelezo venned 2 vinyot.
Most egy darab 250 gb-os vinyo adnak olyan 170 dollar.....
Egy darab sima 2 TB-os sata vinyo meg 500 dollar korul... de biztos megveszem toluk.
Hp meg berakott egy 250 gb-os hdd-t, es kesz kiszedtem tettem bele 3 darab 2 TB-os vinyot, volt vagy 130 dod darabja 3 ev garral.

[ Szerkesztve ]

(#634) anulu


anulu
félisten

valaki tudna abban segíteni pls, h nem brand serverbe van-e lehetőség valamilyen remote management kártya vásárlására? tudom, h ILO pl csak HP-hoz van meg ilyenek, de valami hasonló kéne...

nem tudom, h csak én kerestem rosszul a neten vagy tényleg nincs :(

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#635) kraftxld válasza anulu (#634) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Van, hogy mennyibe kerül ne kérdezd..
[link]
Anno mikor ilyen után kutakodtam arra a megállapításra jutottam, hogy olcsóbb eladni a vasat, és venni egy brand szervert :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#636) anulu válasza kraftxld (#635) üzenetére


anulu
félisten

uh, $500 a legolcsóbb helyen. akkor asszem ezt kihagyom :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#637) kraftxld válasza anulu (#636) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jaja, 100K HUF körül voltak mikor én eszeltem rajta, aztán gyorsan kukáztam is az ötletet :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#638) anulu válasza kraftxld (#637) üzenetére


anulu
félisten

ennyiből tényleg bőven lehet venni egy normális server :( (mondjuk nem újonnan, de kis pénz-kis foci :()

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#639) gaborbol


gaborbol
őstag

Penteken vegre hatarido elott elkeszultunk a 11 Cisco AP-vel.
Kosz mocsok volt rendesen, kb ugy neztem ki mint egy banyasz, de minden mukodott elsore, es iszonyat jo lefedettseget sikerult elerni.
Igy nez ki egy AP.
3 ilyen csarnok volt, minden csarnokba 3 ap ment+ voltmeg par kisebb raktar is oda, egy ment.
A leghosszabb tav amin a poe megy az kb 125 meter :)
Eleg szep.

[link]

Ez pedig A POE Cisco Switch alatta egy emberes szunetmentes+ egy kicsit barkacsnak tuno ventillator.

Iszonyat meleg van egy fem csarnok, volt vagy 40-42 fok a teto alatt, telen szerencsere lesz futes, talan kibirnak par evet az eszkozok.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#640) bobsys


bobsys
addikt

Na vazzeg ezt le kell irnom.
Vol egy customer server, a customer eltavozott a tamogatott ugyfelek kozul ezert a box kivonasra kerult. Keszult egy szep change ticket mindenkin vegig ment. Halozatosokon, toroltek a kapcsolatot koztunk es az ugyfel kozott, rajtunk, en fogtam kivettem a domainbol, zaroltam a computer accountot minden ami kell majd szepen felhasznaltam masra a gepet. Konkretan csinaltam belole (virtualis gep) egy teszt szervert ahol lehet tesztelni az uj automata ticketing rendszerunket. Ezt bele is irtam a change ticketbe es atraktam az utolso csoportra kik a monitoringert felelnek, hogy akkor toroljek a monitoring toolbol a servert mar nem kell, hiszen teszt server basztatni fogjak ejjel nappal kell a fenenek rola ticket.
Mindenki orul a csavo angliaban tud tesztelni szep az elet.
20 perce irt egy e-mailt, hogy mi a stajsz a cuccal mert nem tudja pingelni es hat kene.
Semmi gond vmware client indit es baze nincs ott a gep! Aaaaaaaa!
Valaki ugy gondolta, hogy az a server nem kell es torolte a picsaba.
Megorulok. Direkt a Test nevu csoportba raktam, erre valamelyik nagyokos holland networkos/securitys esetleg a rettentoen nagyarcu TDA kitorolhette, mondvan minek az oda.
Kesz vagyok.

Hogy ki az a TDA? Hat a neve Technical Design Authority. Jo neve van. Nade mit csinal? Hat az osszes changet o hagyja jova. Milyen changeket?, peldaul olyat, hogy ha elfogy a DHCP scope akkor o nagyokosan kitalalja, hogy hat erre a megoldas az hogy noveljuk a scope meretet. Agyam eldobom a csavon. Ilyenekert fizetik. Nem keveset. Hollandiaban. Euroban. Akkora arca van alig fer be az irodaba, mikozben a munkajat egy kabe 3 ev munkatapasztalattal rendelkezo ember el tudja latni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#641) anulu válasza bobsys (#640) üzenetére


anulu
félisten

ehh, omg :Y

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#642) tyrent


tyrent
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e, ha nem javítsatok ki.

Hogyan lehet megnézni (egyáltalán meg lehet-e nézni) egy webcím alapján:

1., a szerver fizikai helyét
2., a szerveren futó op. rendszert
3., a szerver sima html vagy flash szerver?

(#643) orionstar válasza tyrent (#642) üzenetére


orionstar
csendes tag

Szia!

Nem minden téren vagyok kompetens a témában, de legjobb tudásom szerint válaszolok.

1. A legegyszerűbb módszer, ha egy erre készült weblapon megadod a webcímet, és az kiadja neked, hogy hol található. Pl.: http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ (a térkép nagyítható! :D

2-3. Ez bonyolultabb. Parancssorba beírod, hogy telnet, aztán enter (amennyiben azt mondja, h nem található, akkor fel kell telepítened ezt a windows szolgáltatást). Ha a sor elején azt írja, hogy Microsoft Telnet>, akkor jó. Beírod, hogy set localecho, utána pl o index.hu 80 (az index.hu helyére annak az oldalnak a nevét írod ami érdekel) aztán, ha az előző utasítást beírtad és entert ütöttél utána, akkor ezt másold be: GET / HTTP/1.1 Elvileg ezután megjelenik a HTTP válasz, a fejlécben a server adatai is, pl index.hu esetében Debian linuxon Apache webserver van... (ha esetleg felmerülne... igen, tudom, h ez így magában hibás kérelem, de ami érdekel azt megkapod vele)

3. Nos, megvallom őszintén, hogy fogalmam sincs, hogy lehet megmondani, hogy az adott serveren fut-e Adobe Flash Media server vagy Red5... (erre esetleg az oldalon található, pl. élő streamet mutató swf-et letöltve és egy nem túl legális programmal visszafejtve lehetne kikövetkeztetni...

Viszont van egy olyan érzésem, hogy téged nem is ez érdekel, hanem az, hogy dinamikus programozási nyelveket támogat-e a szerver pl PHP, Perl, ASP, ASP.NET... nos ezt sajnos nem tudod kideríteni konkrétan, de következtethetsz rá, pl.: amennyiben böngészed a weblapot és a webcím végén .php/.php5 stb kiterjesztés áll, akkor az a szerver támogatja a php nyelven írt weblapokat, amennyiben .cgi akkor valószínűleg egy perl nyelven írt script is besegít az oldal generálásban. Amennyiben a telnet Microsft IIS servert ír, akkor biztos lehetsz benne, hogy az ASP/ASP.NET(ASP.NET IIS 6.0-tól) is támogatott, illetve az urlt ez esetben is figyelheted.

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#644) orionstar válasza orionstar (#643) üzenetére


orionstar
csendes tag

Így lefekvés előtt támadt még egy ötletem a harmadik kérdésedhez.

Adobe Flash Media Server, és a Red5 is az 1935-ös portot használja kommunikációra defaultban... port scannerrel, vagy esetleg egy preparált csomaggal lehetne próbálkozni, és ha kapsz választ akkor értelemszerűen van Flash szerver is telepítve. Amennyiben ez érdekelne, és nem az, h dinamikus oldalakat támogat-e a szerver akkor majd részletesebben leírom mit hogyan.

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#645) tyrent válasza orionstar (#643) üzenetére


tyrent
csendes tag

Köszönöm a segítséget,

"
3. Nos, megvallom őszintén, hogy fogalmam sincs, hogy lehet megmondani, hogy az adott serveren fut-e Adobe Flash Media server vagy Red5... (erre esetleg az oldalon található, pl. élő streamet mutató swf-et letöltve és egy nem túl legális programmal visszafejtve lehetne kikövetkeztetni...
"
pont erre lennék kívácsi. Ha esetleg tudsz többet mondani erről, megköszönném.

"
1. A legegyszerűbb módszer, ha egy erre készült weblapon megadod a webcímet, és az kiadja neked, hogy hol található. Pl.: http://www.ip-adress.com/ip_tracer/ (a térkép nagyítható!
"
Ez az infó is nagyon hasznos, de fontosabb lenne számomra, hogy melyik szolgáltatónál van elhelyezve.
Nem tudom, hogy ezt meg lehet-e határozni valahogy.

(#646) chepavel válasza tyrent (#645) üzenetére


chepavel
aktív tag

Szia!

1-re: http://network-tools.com/ , ezzel a kapott adatokból ki lehet szedni, hogy melyik szolgáltatónál van.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#647) tyrent válasza chepavel (#646) üzenetére


tyrent
csendes tag

ment privát

(#648) orionstar válasza tyrent (#647) üzenetére


orionstar
csendes tag

Mivel nekem is küldtél, ezért itt mondom.

Ment vissza is!

[ Szerkesztve ]

"...szeretem ha a világ jó néha kell már egy emberi szó..."

(#649) gaborbol válasza bobsys (#640) üzenetére


gaborbol
őstag

Kedes nelkul torol? Na ez a jo szakember,az ilyet meg kell becsulni :DDD
Lehet megcsinalni meg egyszer, es aztan kiszamlazni neki az egeszet duplan.

Vmware-nek a log-ja eleg jo, ha hozzafersz siman vissza tudod keresni mi lett vele.

Mentesbol nem lehet elorangatni valahogy? Tenyleg mit hasznaltok a vmware mentesere?

Vmware alatt, ha csak lerobban a szerver, vagy torolnom kell barmit, elso dolgom, hogy lementem a store-t teljes egeszeben ugy ahogy van, egyszer mar kihuzott a sz@rbol.

Lehet megsem megyek nagy ceghez :)

(#650) bobsys válasza gaborbol (#649) üzenetére


bobsys
addikt

akkor ulj le mert valaszolok

ja log van, csak kar hogy mindenki a generic administrator accountot hasznalja
mentes, muhahaha, nics bazze, semmriol, mikor kerdeztuk, hogy me akkor hat azer van clusterben, igy nem kell mentes

es ezek kapnak 3-4szerr annyi penzt mint mi itt magyarorszagon mikozben olyan rendszert raktak ossze/uzemeltettek amit szinte egy egytemista jobban megtervez, most meg csodalkoznak, hogy felszmoljak oket (csak vegre tenyleg kiraknak mar oket es nem csak mondanak)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.