Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1501) bobsys válasza kraftxld (#1500) üzenetére


bobsys
addikt

Azota nekem is megy (kompatibilitasi mod, xpsp2)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1502) gaborbol


gaborbol
őstag

Kicsit off:

Nincs meg valakinek az a regi kep amikor ket benszulott egyen ul egy nadkunyho elott, olukben alaplap, kezukben meg egy fakalapacs?

Regebben kuldozgettem en is, olyan szoveggel hogy ki mondta, hogy az sd ramot nem lehet betetteni a ddr1-es foglalatba?
De most egyszerune nem talalom sehol, pedig igazan jol jonne.

[ Szerkesztve ]

(#1503) gaborbol válasza gaborbol (#1502) üzenetére


gaborbol
őstag

Megtalatam koszi szepen!
[link]

(#1504) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

gaborbol Mondtad a multkor hogy egy halott RAID-et osszeraktal mit hasznaltal?

RAID 5 3 disk-kel...

(#1505) gaborbol válasza Hedgehanter (#1504) üzenetére


gaborbol
őstag

RAID Reconstructor +get data back.

Linken talasz videot rola, hogy hogy mukodik.

[link]

Ha ket teljesen halott disked van, fel sem porognek, vagy nem ismerodnek fel akkor nincs mit tenni, max kurt kft, vagy drive savers.

(#1506) Hedgehanter válasza gaborbol (#1505) üzenetére


Hedgehanter
őstag

A raid controller adta meg magat de elotte ujrakrealta a raid-et valahogy adatok nelkul... :D

Van backup csak gondoltam adok egy probat....

A kurt kft messze lenne egy kicsit.... :D

(#1507) gaborbol válasza Hedgehanter (#1506) üzenetére


gaborbol
őstag

Gondolom a rebulid akkor kicsit mellesikeredett,vezerlo ugy gondolta gyorsabb lesz ujraepiteni egy ures tombot, mint szarakodni a regivel.

Szerintem nem kizart, hogy akkor sikerulne valami visszahozni rola.
De ha van rendes backup nem erdemes foglalkozni vele.

Minden ugyfelunknel image backup program fut szerencsere, full image minden este(ahol tul sok az adat ott diff) + email ertesites nekunk+ meg a ceg vezetonek minden egyes mentes utan, ha sikeres volt ha nem.

Megneztem az adatlapod, kozelebb vagy hozzajuk mint en :)
Nem kizart,hogy innen kuldok nekik egy sata disket, eddig 2 cegnel volt, senki nem tudta megoldani, UPS gyorsposta meg 1 nap alatt odaer akar innen is.

[ Szerkesztve ]

(#1508) bobsys


bobsys
addikt

Van valakinek fain leirasa, hogy egy VHDbol konvertalt vmdk filet, hogy tudok eletre kelteni vmware alatt? Merthogy kapom a BSODt ezerrel ha elinditom.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1509) kraftxld válasza bobsys (#1508) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

0x0000007B?
Shadowprotect IT edition van a cegnel?
SCSI vagy IDE lemeznek csatolod be?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1510) gaborbol válasza bobsys (#1508) üzenetére


gaborbol
őstag

Szerintem is vezerlo lesz a gond, ha Kraft altal javasolt Starwind convertert hasznaltad annak mennie kell. Eddig mindig mukodott nalam.

Nem tudom a konverterbe, mit allitottal be a vezerlo tipusara(ide vagy SCSI)

Ha vegkepp nem jutsz vele semmire akkor marad a favago modszer:

Vhd mukodik rendesen, add hozza egy uj gephez virtual pc-ben vagy virtual boxba.

Acronis true image-> vmware coverter->es menni fog.

Itt leirtam mindent ami kell hozza:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1511) bobsys


bobsys
addikt

Asszem elbactam a vezerlot. Majd kiderul, csak kozben jarkalok ugyfelekhez is igy nagyjabpol 2 orankent van 5 percet buzergalni a dolgokat

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1512) kraftxld válasza bobsys (#1511) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Udv a fedelzeten :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1513) gaborbol válasza kraftxld (#1512) üzenetére


gaborbol
őstag

Hehe :)

10:28 pm, 5 kor elmeletileg lejart a munkaidom,de most fejeztem be mara.
Lesz tulora penz marciusban ;]

[ Szerkesztve ]

(#1514) bobsys válasza kraftxld (#1512) üzenetére


bobsys
addikt

Hat szokni kell na

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1515) bobsys válasza kraftxld (#1512) üzenetére


bobsys
addikt

Ti hasznaltok Macrinumot ugye?
Tud egybol vmdk imagebe menteni mondjuk szalagra?
Eleve vmwareen futo geppel tud valamit kezdeni? Ugy ertem, hogy fileszinten lemasolja a vmdk filet vagy hasonlo.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1516) kraftxld válasza bobsys (#1515) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A macrium ezt tudja: [link]

Amit te szeretnél arra Shadowprotect kell, de szalagra az sem tud.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1517) bobsys válasza kraftxld (#1516) üzenetére


bobsys
addikt

Kosz. Sajnos ez igy nemjo.Olyan kellene a fonoknek ami imaget mentest csinal vhd vagy vmdk fileba es tud szalagos mentest

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1518) kraftxld válasza bobsys (#1517) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy Shadowprotect csinálta a mentést a külső vinyóra, ntbackup meg kinyomta az utolsó teljes mentést kazettára. Jobbat sajna nem tudok.
Esetleg MS DPM.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1519) bobsys válasza kraftxld (#1518) üzenetére


bobsys
addikt

Ez igy nem is olyan rossz. Rettenet symantec backup van par helyen.
Ooo, megneztem az arat :( 995 dolcsi.
Lehet marad a disk2vhd cucc

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1520) kraftxld válasza bobsys (#1519) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Vagy szegény ember módjára feladatütemezővel disk2vhd külső 1T-s vinyóra, onnan meg ntbackup kazettára.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1521) gaborbol válasza bobsys (#1515) üzenetére


gaborbol
őstag

Annyival egeszitem ki, hogy a free vmware server 2.0 alatt futo virtual szervereket, gond nelkul meneti kozben menti macrium, (csinaltam eddig 2 teszt restore-t, mindket esetben mukodott.) de csodat nem szabad tole varni $40-ert.
ESX-ESXi szervereket nem konnyu image szinten menteni olcson-megbizhatoan.

(#1522) bobsys


bobsys
addikt

Na kesz vagyok. 10 perce ertem be az irodaba, ugy, hogy reggel mar kezdtem ugyfelnel. Nem sirok, nehogy az jojjon le belole :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1523) kraftxld válasza bobsys (#1522) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nekem volt olyan hetem, hogy kb osszesen fel orat voltam bent az uzemben, kuldtek egyik helyrol a masikra :) Amugy tetszik a melo?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1524) bobsys válasza kraftxld (#1523) üzenetére


bobsys
addikt

Amugy tetszik csak bazinagy kupleraj van az ugyfeleknel. A mi cuccaink ossze vannak kotve mas regiobeli dolgokkal, amire nincs rahatasunk es ezert vannak erdekes megmagyarazhatatlan jelensegek, radasul nemcsak mi vagyunk az adminok. A masik, hogy atvettuk valakitol es most probaljuk rendbe rakni, ilyennel voltam ma reggel is (jaigen, itt 5 perc mulva delutan 1 van), kozben voltam a fonok haverjanak lanyanal elhoztam a gepet mert tolja a BSODt, itt mellettem duruzsol egy vadi uj HP server, vmware teszteles illetve image keszites, vmdk recovery ilyesmik futnak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1525) bobsys válasza bobsys (#1524) üzenetére


bobsys
addikt

Mai nap tanulsaga (es meg nincs vege a napnak), ne rakjatok VMware ala noname tape driveot, mert beborul az egesz.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1526) bobsys


bobsys
addikt

Tenyleg nincs olyam backup program ami tud vmdk imaget csinalni? A kazettas mentes mar nem is lenyeg. A ShadowProtect drag 1000 dolcsiert.
Nem akarok image->vhd->vmdk konverziokat, de ha nincs mas akkor marad a sysinternalos disk2vhd->vmdk konverzio->mentes de azzal meg sima data restoret nem olyan konnyu megoldani, mert gondolom MAcrinum es tarsai a sima imagebol egy-egy filet is visszahoznak gond nelkul

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1527) kraftxld válasza bobsys (#1526) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Fizikai szerverről akarsz vmdk-t menteni vagy a vmware-n futó gépeket akarod lementeni? Mert én már kicsit összekavarodtam :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1528) bobsys válasza kraftxld (#1527) üzenetére


bobsys
addikt

Mindketto :) de egyre tobb a vmwareen futo masina

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1529) kraftxld válasza bobsys (#1528) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Acronis? [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1530) bobsys válasza kraftxld (#1529) üzenetére


bobsys
addikt

500 dolcsi :(
Lehet marad a Macrimum aztan abbol konvertalgatok. Meg megkerdem vmwaret mennyi egy vmware consolidated backup
illetve talaltam egy ingyenes a vmware community altal irt programot, ghettovcb a neve. Parancssoros. Ezzel csak az a bajom, hogy kell neki egy datastore vmware ala ahova ment.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1531) kraftxld válasza bobsys (#1530) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mi simán eladtuk kisebb ügyfeleknek is, mondani kell, hogy ez kell a rendes mentéshez. Számold úgy, hogy ha a másikkal elbaszakodsz plusz 4-5 órát akkor ugyanott vannak pénzben.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1532) bobsys válasza kraftxld (#1531) üzenetére


bobsys
addikt

Na meglassuk. Az a gaz, hogy ennek a csavonak mar el lett adva a 2000 dollaros scsi tape drive es mar van neki egy backup execje, nemhiszem, hogy barmire is akar penzt aldozni, de jovobeni ugyfelekre lehet ratudjuk beszelni.
Ahogy nezem egybol tud vmdkba rakni imaget es tamogat tape driveokat.
Mar csak ra kene vennem vmwaret, hogy lassa azt a scsi tape driveot :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1533) gaborbol válasza bobsys (#1530) üzenetére


gaborbol
őstag

Az $500 az szerintem csak sima gyalog szerver backup nem tud image szinten dolgozni, ami tud az inkabb $2000 korul van.

Elmeletileg acronis viszonteladok vagyunk, csak azert leptuk meg, hogy esetleg eloszor a sajat szervereinket(hyper-v) metsuk le vele, majd ha bevalik akkor megy ugyfelekhez.
Ha jol remlik $2000 volt az alap ar, de mivel tobb fizikai szerverunk van ezert meg valami kelett volna hozza venni(agentlicenszbanattudjamifaszt) ami meg $2000,de kedvezmenyesen $3600 lett volna cakk-pakk.
Most nincs bent a kollega aki intezte, de megkerdezem ha visszajott.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1534) DopeBob


DopeBob
addikt

Egy kis segítség kéne:

jelenleg domain tag gépek között GPO-val van beállítva a proxy szerver címe. Hogy lehetne azt a legegyszerűbben megoldani, hogy a notebookoknál csak akkor legyen beállítva a proxy, ha a telephelyről jelentkeznek be?

login script és proxycfg? Vagy van esetleg valami más tipp?

Köszönöm előre is.

MZ/X

(#1535) kraftxld válasza DopeBob (#1534) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Külön OU a notebook-oknak, és mondjuk egy kixtart script kapcsolja a proxy-t gateway vagy bármi alapján. Talán group policy preferencessel is lehet, de szerintem egyszerűbb kihányni egy parancsikont az asztalra ami kikapcsolja a proxy-t, és a nép rákattint ha igénye van rá.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1536) anulu


anulu
félisten

fogós, ravasz kérdés: adott egy Windows 2008 R2 Standard server (Hyper-V guest). kéne rá SP1. a probléma az, h a C: meghajtón alsó hangon sincs 2GB szabad hely, a telepítőnek meg 7,5 kell, különben elszáll. egyébként up-to-date a rendszer, de SP1 nélkül a Dynamic Memory az égért se hajlandó elindulni. valaki tud valami trükköt erre?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1537) C64


C64
őstag

császtok, nem tudja valaki, hogy autoexec.bat file-ba mely paranccsal lehet reboot-ot végrehajtani?

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1538) anulu válasza C64 (#1537) üzenetére


anulu
félisten

shutdown /r /t 0

a /t 0 a timert állítja 0 másodpercre, tehát azonnali reboot

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1539) C64 válasza anulu (#1538) üzenetére


C64
őstag

azt elfelejtettem írni, hogy dos-ban...

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1540) brd válasza C64 (#1537) üzenetére


brd
nagyúr

Így lehet ilyen parancsot létrehozni.

The only real valuable thing is intuition.

(#1541) anulu válasza C64 (#1539) üzenetére


anulu
félisten

most esett le... autoexec.bat-ba? mikor elindul a gép, minden egyes alkalommal induljon újra? nem értem...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1542) brd válasza anulu (#1536) üzenetére


brd
nagyúr

Valami, nem szükséges cuccot átraksz a telepítés idejére máshová. Átméretezni semmiképpen nem lehetne a C:-t? Amúgy mekkora a partíció?
SP1 nélkül semmiképpen nem lesz Dynamic Memory. ;)

#1541: Ez például arra lehet jó, ha van egy még DOS-ban futó híváslista-rögzítő program (össze van kötve a gép soros porton egy telefonközponttal) valamiért lefagy (pl. ha elmegy a hálózati link), akkor ugye kilép a program, ezért ilyenkor mindig oda kellene menni a géphez újraindítani. Ha viszont az autoexec.bat végére teszel egy reboot-ot, akkor ilyenkor magától újraindul.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1543) C64 válasza anulu (#1541) üzenetére


C64
őstag

vga bios flash után induljon újra

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#1544) anulu válasza brd (#1542) üzenetére


anulu
félisten

sajnos nem lehet. 20GB, és nem mozgatható a cucc :( erősen alul lett telepítéskor méretezve :(

SP1 nélkül guesten akkor lehet, ha a telepítés után az új integration services-t felpakolja az ember közvetlenül. ha SP1 nélkül készült a guest és upgrade van, akkor azt nem szokta szeretni. legalábbis nekem ez jött le abból, amit eddíg tapasztaltam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1545) anulu válasza C64 (#1543) üzenetére


anulu
félisten

jahogyja! :) így már OK :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1546) brd válasza anulu (#1544) üzenetére


brd
nagyúr

Így valóban nem próbáltam még, de gyanítom, ez annyira nem is támogatott megoldás.

The only real valuable thing is intuition.

(#1547) kraftxld válasza anulu (#1544) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rakd az egész vinyót compressed-re, úgy tömöríteni fog rajta szerintem bőven ennyit, telepítés után meg kipucolod az SP1-et a cahce-ből majd leszeded a tömörítést.
Amúgy van a win mappában egy köbméter cucc amit átrakhatsz ideiglenesen, az installer szutykai, driver cache, stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1548) bobsys


bobsys
addikt

Ma reggeli tortenet. Van ez a tape device ami remekul mukodott bent az irodaban vmware alatt, latta a guest es mukodott az ntbackup is.
Ugyfelnel vmware alatt bekapcsolom az eszkozt es kapok olyan szep kernelpanicot mint a huzat es merevrefagy az egesz.
Amin mukodott az HP vas, amin fagy az egy Fujitsu server.
Kivancsi vagyok mi lesz a vege, a szallitot mar hivtuk, hogy ugy nez ki szarfos a kartya amit adtak (vagy a szerver)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1549) kraftxld válasza bobsys (#1548) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Legfrissebb ESXi? VMware certified a vas amire pakoltatok?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1550) bobsys válasza kraftxld (#1549) üzenetére


bobsys
addikt

4.1, nemreg lett felrakva, a masik kerdesre meg nemtom a valaszt mert atvettuk az egesz kocerajt egy masik cegtol

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.