Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1901) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Mondtam már, hogy szeretem a Microsoft által gyártott keresőket?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1902) gaborbol válasza kraftxld (#1901) üzenetére


gaborbol
őstag

En nem kereső papa, ez a Bing : Diszizsön Méker !

Olyan inteligens, tudja ,hogy neked nem ez kell! (raid kontroller lesz az szerintem is, ha kell segitseg atkuldom Jason atyat az majd lerendezi, menteni se kell Isten vele van! )

Kulonben tenyleg elbaszott egy szar az oldal, de a vmware szerintem meg ezt is leveri mint vak a poharat.

VCP hozzaadasa a ceghez, menubol?
Felejtsd el. nyitni kell neki support ticketet. De rendesk voltak visszahivtak bakker 1 oran bellul, mondom az MS-nek azert jobb a rendszere ilyen szempontbol, ott van menu nem kell ilyenert supportolni.

Hja, hat elmeletileg menu nekik is van erre valahol, de ugysem mukodik rendesen, szoval irjak nekik ha gond van.

Viszont iszonyat kedvesek a telefonban, korrektek es nagyon udvariasak. :R

BOB 1 ora es ben tleszek akkor atdurrantom.

[ Szerkesztve ]

(#1903) bobsys válasza kraftxld (#1900) üzenetére


bobsys
addikt

Nem virtualizalt gep.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1904) kraftxld válasza bobsys (#1903) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azt gondoltam, de a disk2vhd-vel simán tudsz csinálni egy mentést az egész rendszerről VSS-el egy VHD file-ba.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1905) bobsys válasza kraftxld (#1904) üzenetére


bobsys
addikt

VHDbol tudomasom szerint nem tudok visszaallitani fizikai lemezre

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1906) gaborbol


gaborbol
őstag

Addig poenkodtam a raid vezerlovel, amig ma behoztak egy 2003 szervert regi adaptec kartya raid5 :F

Kapcsolgattam ki be, nincs bootolhato meghajto ,ugyan azt csinalta mint az ugyfelnel.

Gondolotam paragon cd megnezzuk mit lat belole, Cd bootolashoz nyomjon meg egy gombot, nyokodtam en barmit,b@szott rola bottolni, erre bebootolt a vinyorol mintha mi sem tortent volna :DDD

Most megy a backup meg az image keszites, jobb lenne mindjart virtualizalni.

Az elso fake MAC antivirusrol volt mar hir, es csak nem talalom, vagy nem is lesz?

Mert szerintem merfoldkohoz ertunk.

bobsys: En ugy tudom lehet, de lehet kicsit sokaig tart, jobb ez, bebootolsz a lemezrol, disk clone megcsinalja, kesz kiszeded a regi hdd-t es kesz.

[ Szerkesztve ]

(#1907) bobsys válasza gaborbol (#1906) üzenetére


bobsys
addikt

MacGuard, MacDefender?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1908) kraftxld válasza bobsys (#1907) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én küzdök itt a rissz-rossz szerverekkel mindenfelé, egyszerűbb lenne írni egy ilyet és dől a pénz :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1909) kraftxld válasza bobsys (#1905) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha gáz van Win7 vagy 2K8 R2 alatt mount, és bármilyen klónozó progi átdobja.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1910) gaborbol válasza bobsys (#1907) üzenetére


gaborbol
őstag

Errol van szo :)

(#1911) bobsys


bobsys
addikt

Ugy nez ki nagyobb volt a riadalom mint kellett volna.
Canberrabol kuldtek fel a vasat es melledobtak egy vinyot amit talaltak a szekrenyben. RAID 1 tomb keszites es ugy nez ki, hogy minden ok. Az eredeti sikitasa is az lehetett, hogy hianyzott a mirrorbol egy disk

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1912) gaborbol


gaborbol
őstag

Ere esetleg valakinake van otlete?

Naponta dob egy ilyet, latszolag osszefuggestelenul reggel 11, delutan 4 , hajnali 2. 2008+sp1 egy eves dell szerver.

drivereket ma frissitem,mas otletem nagyon nincs, semmi hasznalhatot nem talatam rola.

[ Szerkesztve ]

(#1913) anulu válasza gaborbol (#1912) üzenetére


anulu
félisten

mióta csinálja ezt? történik valami időzített dolog ilyentájt, esetleg előtte röviddel? alapvetően a hálókártya körül (ill beállításai) kéne nézelődni.
2008 vagy R2 + SP1? ha sima, és nincs rajta valami amivel nem kompatibilis, akkor ráküldenék egy SP2-t, hátha...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1914) kraftxld válasza gaborbol (#1912) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

SP2 meg a többi patch-et rakd fel.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1915) iwu válasza kraftxld (#1901) üzenetére


iwu
addikt

próbáld ki, hogy ki ctrl-v -zel egy címet, vissza ctrl-v a keresőbe, 10ből 8-szor nincs találat... :B :B :B

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1916) iwu válasza gaborbol (#1912) üzenetére


iwu
addikt

t410 csinálta nekem, a teaming volt az oka a lanon. bugos a driver...ráhagytam, single-ben megy kafán.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1917) gaborbol


gaborbol
őstag

Koszi szepen sracok! :R

Sima 2008 sp1, semmi nem valtozott rajta legjobb tudomasom szerint, de kollegam kliense, csak neki most mas dolga van.
Az esemenynaploba sincs semmi, csak hogy volt egy bsod.

Rahuzom az osszes update-et, meg a drivereket, aztan meglatjuk.

(#1918) gaborbol válasza gaborbol (#1917) üzenetére


gaborbol
őstag

Ugy nez ki hogy ez a szerver helyre jott.

Wan egy 2003(+exchange 2003) szerver esxi alatt fut, akar mivel klonozom le(paragon,acronis,driveimage XL) a masolat elindul be is bootol rendesen,de nehany service nem indul el, internet van, viszont helyi halo nincs. Futott mar bele valaki ilyenbe?

Meg sose lattam ilyet, nincs hiba a klonozaskor, amikor bebootol akkor meg szar..

[ Szerkesztve ]

(#1919) bobsys válasza gaborbol (#1918) üzenetére


bobsys
addikt

Es hol inditod a masolatot? ESXen?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1920) bobsys


bobsys
addikt

Ha egy halozati eszkozon tiltva van a ping response akkor a tracert sem ad vissza semmit?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1921) gaborbol válasza bobsys (#1919) üzenetére


gaborbol
őstag

Leklonozom a rendszer partitciot egy uj diskre.Szerver kikapcs,
ESXi-be kiszedem az eredit vinyot, es berakom a klonoztt disket a helyere,es bebutol, de minden fele gondja van.

(#1922) bobsys válasza gaborbol (#1921) üzenetére


bobsys
addikt

Csak siman masold at a vmdk, vmx stb fileokat az uj vinyora majd toltsd be, felismeri megkerdezi, hogy uj gep avagy csak mozgattad. Kivalsztod, hogy mozgattad es mar indul is (ilyenkor nem valtoztatja meg a idjat a gepnek)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1923) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

Adott egy Win7-es notebook, ami azonos beállítások ellenére, máshogy működik, mint a többi :((

Ha nem telephelyen használják nem kapcsol ki, Várakozás a következőre: Csoportházirend ügyfél is úgymarad.

EventLogban semmi hiba nincs.

MZ/X

(#1924) DopeBob válasza DopeBob (#1923) üzenetére


DopeBob
addikt

De van csak "nem látom a fától az erdőt"

Winlogon 6005: A(z) <GPClient> Winlogon értesítési előfizető számára hosszú ideig tart a(z) Logoff értesítési esemény kezelése

Egyedül van, nem a 6006-ossal párban, mint ahogy sokan írják neten, és nem be hanem kijelentkezésnél.

MZ/X

(#1925) DopeBob válasza DopeBob (#1924) üzenetére


DopeBob
addikt

Még egy kicsit tudtam szűkíteni a kört, csak akkor jelentkezik a gond, ha nem telephelyen használják a notit, tehát bejelentkezéskor nincs tartományvezérlő, viszont utána használták a VPN kapcsolatot (Cisco)

Utána nem akar rendesen kikapcsolni :(

MZ/X

(#1926) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

RAID 1, controller kartya halott es lattam az alaplapon 2 SATA portot amire re tudnam kotni a vinyokat (SAS vinyok) . Dell PE 860.
Valaki vilagositson mar fel hogy a RAID konfigok alatt lehet controllert cserelni egy masik tipusu kartyara?

(#1927) kraftxld válasza Hedgehanter (#1926) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Újabb dell vezérlőre tudod cserélni, vagy Runtime Raid Reconstructor.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1928) Hedgehanter válasza kraftxld (#1927) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Mukodne a RAID az integralt verzerlovel? Igazabol nem rajonganak egy uj kartyaert...

(#1929) kraftxld válasza Hedgehanter (#1928) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha fontos adatok vannak rajta én nem kockáztatnék. Akár ideiglenesen egy másik dell vezérlőre rádugni, image mentés, az alaplapi sata porton raid újra létrehoz, visszatöltés, 7B kékhalál miatt anyázás, storage driver betöltés offline módon, majd kész is van.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1930) Hedgehanter válasza kraftxld (#1929) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Csak egy ISA a telefon emailekre nem igazan fontos.... :)
Nincs masik kartya keznel...
Le akarom tesztelni hogy a kartya vagy az alaplap halott azert neznem meg az alaplapi controllerel..
Mar azon voltam hogy egy pc-t megcsinalok a servernek csak nem volt egy extra NIC a cegnel es nem volt kedvem visszamenni az office-ba... :D

(#1931) bobsys


bobsys
addikt

Offline Exchange 2003 defrag, salalala :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1932) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Üdv az itteni rendszergazdáknak!

Az alábbi problémával szembesültem:
A legutóbbi MS patch áradatot telepítette a hálózatunkban (sajnos) jelen lévő 3 db. Vista business (x86)-ot futtató gép. Eventlog nem írt hibát, viszont a gépek teljesen meghülyültek. Az olyan apró feladatok is nehézséget okoznak, mint: wsus mmc megnyitása, login szkript (vbs) futtatása, activesync a telefonra...

Találkozott valaki hasonlóval?

A hálózatban minden gép wsus-ból kapja a frissítéseket, xp-knek, 7-eseknek semmi baja.
A szervereket még nem frissítettem, az mindig pár nappal később szoktam teljes (diszk szintű) backup után... (biztos ami biztos)

Üdv!

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1933) Hedgehanter válasza bobsys (#1931) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Kesz lett mar...? :)

Engem vasarnap etetett meg egy, database defrag majd mount, masnap reggel az ugyfel szolt hogy 2 honapos emailek voltak elkuldve... Tracker talalt 800 email-t (mindegyik multiple cimzettnek) volt orom... :D
Holnap reggel reboot lesz mondom megnezem nehogy elkuldje megegyszer a 800 emailt, database unmount, connector change to [0.0.0.0], database mount, a queu-ban 789 email csucsul... :D

(#1934) bobsys válasza Hedgehanter (#1933) üzenetére


bobsys
addikt

Jaja 3 ora alatt vegzett a 76 gigas adatbazissal. Siman mount es mukodik. Elozo het penteken ugrott meg egy csoppet az adatbazis, mert a marketingesek kikuldtek par levelet az uj roadshowal kapcsolatban. Utolag neztem es egy laza 3-3,5 giganyi levelet kuldtek szet. De nembaj, megvan az ok, hogy miert vegyenek tolunk Exchange 2010-et :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1935) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Ma nap tanulsága: ne rakjatok Outlook 2010-et Exchange 2010 és Blackberry mellé a szerverre, mert kinyírja a blackberryt :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1936) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Exchange 2003:

Tudja-e valaki,hogy az MTA stack milyen metabase-t használ az IIS-ből?

Van egy durva activesync hibám, végülis megoldottam (durván bele kellett nyúlnom az IIS metabase-be), csak utána leállt a levelezés és a routing engine. MS szerint újra kell ilyenkor rakni az Exchange-t, de további hekkeléssel életre keltettem a routing engine-t, de így a levelek csak az MTA-ig jutnak el se tovább.

Ötlete valakinek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1937) szesa


szesa
senior tag

Udv!

Exchange -

Meg lehet-e oldani, hogy a global address listben azokat is felajánlja, akinek nem kezdődik, csak tartalmazza a neve az adott keresőszot?

Pl "Szabó" --> Bánfi-Szabó ...
Ezt alapból csak a Bánfi-ra dobná ki

Thx
Szesa

-

(#1938) kraftxld válasza kraftxld (#1936) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Megcsináltam végre a rohadékot. De legalább kívülről fújom már az IIS metabase Exchage-hez tartozó részeit :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1939) kraftxld válasza szesa (#1937) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1940) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Exchange 2003 standard edition SP2 infostore size 76.2G..!!!! Az emailek jonnek mennek latott mar valaki ilyet? A registry-ben 75 G a setting.

Persze van egy fazon 120 000 emaillel 12G mailbox... :D A tobbiek is 6-10 G

(#1941) bobsys válasza Hedgehanter (#1940) üzenetére


bobsys
addikt

Persze, egy ilyen datastorera engedtem ra az offline defragot miutan archivaltam a top 12 heavy user levelebol 10 gigat, kulonben minden 24 oraban dismountolja a storet.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1942) safike


safike
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
A múlt héten érettségiztem (infó 80% ,angol 92%)+ecdl vizsgám is van.
Jelenleg van egy félkész Számítógép rendszer-karbantartó OKJ-m van és jó vagyok szervizelésben. Értek az iPhone szervizeléshez.
Szeretnék a nyáron dolgozni rendszergazdaként és tanulni amennyit lehet.
Tudnátok tanácsot adni merre kezdjem a munka keresést vagy valaki esetleg befogadna maga mellé tanoncnak?

:R Előre is kösz, hogy ha segítetek!

(#1943) kraftxld válasza safike (#1942) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hozzám lehet jönni tanoncnak, de nem túl sok fizut tudok adni :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1944) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Van itt olyan aki már komolyabban foglalkozott H3C routerekkel (3Com)?
Be kéne rajta állítani egy ssl vpn-t, plusz megmutatni, hogy lehet vele ipsec site-to-site vpn-t csinálni. Némi pénzt is megérne nekem a dolog :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1945) nvyktor válasza nvyktor (#1932) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Üdv!

Ezzel a problémával senki sem találkozott még?

Eventlog már meg sem nyílik (és semmi egyéb sem, ami az MMC-re épül) és ilyen üzeneteket kapok:

Probléma-aláírás:
Problémaesemény neve: InPageError
Hiba állapotkódja: c0000185
Hibát okozó adathordozó-típus: 00000003
Operációs rendszer verziója: 6.0.6002.2.2.0.256.6
Területibeállítás-azonosító: 1038
További információk 1: fd00
További információk 2: ea6f5fe8924aaa756324d57f87834160
További információk 3: fd00
További információk 4: ea6f5fe8924aaa

Valami ötlet esetleg?

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1946) kraftxld válasza nvyktor (#1945) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Bluescreen-t is kapsz vagy csak az MMC száll el?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1947) nvyktor válasza kraftxld (#1946) üzenetére


nvyktor
aktív tag

BS nincs, de örülnék neki (azzal kapcsolatban rengeteg gugli találat van...)

Az elszálló programok listája (a teljesség igénye nélkül):
- mmc
- windows script host
- windows sidebar
- win. mobile eszközközpont (és a szinkronizálás sem megy)
- win. remote desktop connection manager
- win defender gui
- eset gui

És hasonlók.

A "poén" az, hogy ezek sosem egyszerre szállnak el. A listából ami automatikusan indul bootoláskor, mindig más-más program áll meg. De olyan még nem volt, hogy egyszerre kettő is.

A kézi indításúak viszont egyáltalán nem mennek (mmc, rdcman, stb)

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1948) kraftxld válasza nvyktor (#1947) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Rootkit/Vírus
Szedd le az Eset-et és dobj fel egy másik víruskergetőt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1949) nvyktor válasza kraftxld (#1948) üzenetére


nvyktor
aktív tag

Köszi!

Esetleg leírnád, hogy pontosan mire gondolsz?
Javaslat hogy lehetne megtalálni? vagy mivel?

btw.
Nem szívesen cserélném le az esetet, mivel jogtiszta, megvásárolt termék...

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#1950) kraftxld válasza nvyktor (#1949) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Arra gondolok, hogy rootkit vagy vírus okozza :D
Ideiglenesen szedd le és próbaképp dobj fel egy másik víruskergetőt. Amúgy mi után kezdte el ezt csinálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.