Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1301) gaborbol válasza kraftxld (#1300) üzenetére


gaborbol
őstag

1299: Gondoltam, hogy annyira nem egyszeru az exchage 2003 recovery...

1300:Shareponitshit

Enn, Ooo = No!

Meg sima sharepointot sem, nem hogy hosted-et 0_o : DDD

[ Szerkesztve ]

(#1302) kraftxld válasza gaborbol (#1301) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ebben van most egy kis penz, meg kell csinalni :) Mar utanaolvastam, powershell-en edzodott Exchange adminnak nem bonyolult a dolog.

A mai nap uj tudomanya: hogyan vegyek fel egy kivetelt az Exchange 2010 dinamikus disztribucios listajara. Volt egy user akinek nem lett volna szabad fent lennie egy ilyenen, kis ADSI edit meg OPATH filter varazslassal sikerult is. Persze GUI nincs ra, powershell-be meg nem volt kedvem kilometeres sorokat gepelgetni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1303) gaborbol válasza kraftxld (#1302) üzenetére


gaborbol
őstag

Bodrogi Gyula mondta egyszer: Aaa nem, nem, nincs az a penz gyerekek, hogy en kigombolt ingben a szoros mellkasommal szerepeljek egy filmben.

De tudjatok van az a mondas, hogy van az a penz, szoval eleg kigombolni vagy vessem is le?

Reggel jott a telefon windows 2000 Server, a vas kb 6 eves, nem kapcsol be, viszont valami zizeg benne amikor be van dugva a tapkabel a tapba, inkabb kihuztak.

Szerverert ki, oldallap leszed, fakk, vissza a ceghez, tap is halott, alaplapon 4 kondi kifolyva a cpu korul, es tenyleg zizeg...
Mindket hdd kiszed->acronis full backup indit->kesz.
Vmware standalon converter, convert image to virtual.
Dell desktop->vmware server 2.02 telepit, uj VM, meglevo hdd hozzaadasa, bekapcs.

.

Indul, halokartya beallit, visszavisz, 3 oran bellul ment a szerveruk mint ha mi sem tortent volna :)

[ Szerkesztve ]

(#1304) MTbc válasza gaborbol (#1303) üzenetére


MTbc
senior tag

Nem sokat foglalkoztam a témával,de érdekelne mélyebben is a téma.
Érdekelne pl., hogy a vmware server 2.02 -t mire telepíted?jól látom, hogy 1 Win7-re? vagy ez csak távoli admin?
Az a megdöbbentő nekem, hogy amikor itthon játszottam ilyenekkel Virtual PC, VirtualBox akkor az ezekre feltelepített XP egyáltalán nem hozta azt a sebességet mint amit tudnia kellett volna.
Ti pedig egy szervert raktok virtuálba, ez nekem ezért érdekes. :R

(#1305) bobsys válasza MTbc (#1304) üzenetére


bobsys
addikt

Nem biztos, hogy a felrakott server ugyanolyan furgemokus mint volt, de miutan elindult nagyjabol tokmindegy. Egy 2000 servert mar sokmindenre nem nagyon hasznalnak file and print servernek meg siman jo virtualisan is.
Desktop gepbe is lehet i5 cpu meg 4-8 giga ram sata vinyokkal es ugy mar nem olyan rossz a sebessege

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1306) DopeBob válasza MTbc (#1304) üzenetére


DopeBob
addikt

Nagyon erősen hardver és beállítás függő, a szűk keresztmetszet általában a HDD.

Pl egy raid5 köteteten egyenlőre egy VM van, és alig lasabb a HDD kezelés mintha sima telepítés lenne. Ha nem fix mérető virtuális lemez van, az eléggé le tudja lassítani, illetve ha több VM is fut egy köteten.

MZ/X

(#1307) gaborbol válasza MTbc (#1304) üzenetére


gaborbol
őstag

Ez egy win 7 64bit professional+ vmware server 2.02,de vmware server 2.02 nek van linuxos valtozata is, arra is rakhatod.

A gepben van 6 Gb ram, 2 max 4 gb is eleg lenne, de a 4 gb-os modul olyan olcso volt, hogy azt erte megvenni a legjobban.Core i3 3.2 ghz cpu, 2 db 320 gb-os hdd raid1-ben.

Ebbol kapott 1 cpu-t es 2 gb ramot, meg 100 gb hdd-t.
Sokmindent nem csinalt a szerver, 2 db orvosi program fut rajta,4 kliens csatlakozik ra, meg file server.
Szerintem semennyivel sem lasabb mint a 6-7 eves szerveruk volt.

Van egy SBS 2008 szerverem csak magamnak par ember levelezes van rajra, dc, meg webszerver.A free vmware esxi-n fut.
Fogtam egy 6 eves leselejtezett dell desktop-ot amiben van egy ide hdd es 2 db sata hdd, de mivel a vezerlo csak sata 150-et tud ezert abban mennek

Ezen fut egy open filer, iscsi-t csinal a 2 db sata hdd-bol.
Sbs 2008 hasznalja az egyik hdd-t, vcenter a masik hdd-t, Belepsz a szerverre nem mondod meg, hogy mirol fut...
Maga a szerver meg core 2 duo 2.4 ghz 6 gb ram, a masik meg esxi meg 8gb ram 2,4 ghz core 2 duo.

(#1308) MTbc válasza gaborbol (#1307) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszönöm a tanácsokat tapasztalatokat! Próbálkozom majd! :R

(#1309) Iginotus


Iginotus
őstag

Sziasztok megint itt.
Szóval feltettem a javaslatotokra a G6 os hp szerverre a windows 7 prot-t magyar. Gondolom van pár dolog amit ki kéne kapcsolni vagy esetleg be biztonsági beállítások programok amik feltétlen kellenek stb... Ezeket valaki össze tudná nekem foglalni 2-3 mondatban?
SQL adatbázis és egy program futtatására lesz használva a szerver, illetve FTP serverre, erre is kéne valami jó ingyenes progi...
Esetleg tűzfalra is gondoltam.
Köszi elöre is.
Hamarosan megint visszajövök ha MMC-hiba lesz :)

Plug and Pray... :)

(#1310) kraftxld válasza Iginotus (#1309) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ki mondta, hogy egy szerverre kliens oprendszert telepits? :F
Ha meg nem SQL express kell a proginak hanem mondjuk standard akkor pl cumi van.
Biztonsagi beallitasok: amit ker az ugyfel azt kell beallitani. Ha tuti biztonsag kell, huzd ki a halokartyat :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1311) Iginotus válasza kraftxld (#1310) üzenetére


Iginotus
őstag

Jó vicc :)
Csak egy sw kell futtatnia egy forditó progit, mellékesen ftp lesz még rajta. És elég lesz a sima sql express, azt hiszem ez az ingyenes, a fordító progihoz mellékelik egyébként.
Nem nagy cég nem kell full biztonság csak vérpistike 15 perc alatt ne tudja feltörni.
És az mondta, aki ( gaborbol ) miatt nem kellet most 200 ezret kiadni egy server sw miatt :) Szóval tökéletes lesz a feladatra.
Én meg egy tökéletlen rendszergazda vagyok, de azért szeretném jól csinálni.
Szóval nem vagyok rendszergazda sem szakmám szerint tesztelő vagyok (jelenleg) de talán ezzel is megbirkózok.
Szóval főleg ingyenes pogik kellenének, ftp-re, egy back-up sw-t már javasoltak itt, tűzfal sw is jól jönne...

Plug and Pray... :)

(#1312) kraftxld válasza Iginotus (#1311) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Van beepitett FTP szerver a Win7-ben, IIS-el lehet telepiteni, ha nem eleg akkor probald meg a filezila-t.
Tuzfalnak meg siman jo a beepitette Win-es, meg felrakod az MSE-t, aztan nem nagyon kell vele foglalkozni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1313) gaborbol válasza Iginotus (#1311) üzenetére


gaborbol
őstag

DopeBob-e az erdem, o javasolta neked, neki jar a Kudos.

[link]
[link]

En csak azt mondtam,hogy nezz utanna, hogy minden menni fog e a win7 alatt, valamint az image backup program.

Megneztem az image backup programot, az ingyenesbol egy csomo mindent kiszedtek, raadasul eddig full free volt, most mar csak free for home not for business.

1) Marad a windows beepitett mentese
2) Nezd meg fbackup-ot,ami eleg extras es tud magyarul is.
[link]
3) Macrium Reflect full 8K-ert.

[ Szerkesztve ]

(#1314) Iginotus válasza gaborbol (#1313) üzenetére


Iginotus
őstag

Köszönöm a helpet, és igen összekevertelek titeket bocsi.
Ha nem elég a beépített backup, akkor 8k-t megér egy jó sw. És köszi hogy megnézted hogy bissnisre not free :(
Eddig minden fut win 7 alatt. Kivéve a már leírt mmc hiba ismét előjött a friss rendszerben is. Meg kel valahogy oldjam.
Ezzel az sql serveresdivel sem vagyok kibékülve nem látom hova teszi az adatbázist, és azt sem hogyan tudom beállítani. sem a hozzáférést sem mást.
Na majd írok még ha törtem rajta a fejem...

Plug and Pray... :)

(#1315) kraftxld válasza Iginotus (#1314) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az mmc hiba miatt tessek a progi fejlesztojet/szallitojat rugdalni az o saruk. Meg ha havi szinten fizettek a support-ert nekik akkor letiltani a fenebe a penzt amig meg nem csinaljak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1316) Iginotus válasza kraftxld (#1315) üzenetére


Iginotus
őstag

Nem fizetünk és nincs support, a progit még egyszer sem sikerült működésre bírni. Fizetni persze már kellett érte :D Mondjuk lehet nem is az ö hibájuk hanem az én balfaszságom miatt nem megy....
Csak angol doksi van azt is alig értem, és szerintem hiányos is. Mindenesetre egyes részek szájbarágósak aminek meg annak kéne lennie azok persze nem.
Már ott elszáll az agyam hogy tomcatet kell telepítsek, hogy tudjam a weben érkező kéréseket autentikálni annak java kliens kell ami ismét be kell konfigurálni, nem mindegy hogy hol vannak ezeknek a könyvtárai és még a proginak windosos autentikácio kéne SQL db oldalon és progi oldalon is amit persze nem találok sehol hogy hol lehetne állítani. Szóval mára tele a tököm. :O

Plug and Pray... :)

(#1317) kraftxld válasza Iginotus (#1316) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hat az IT ilyen biznic :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1318) bobsys válasza Iginotus (#1316) üzenetére


bobsys
addikt

obaze

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1319) DopeBob válasza gaborbol (#1313) üzenetére


DopeBob
addikt

Most jutott eszembe, hol hallottam egy csomószor a Kudos-t mert nagyon ismerős, Two and a half men :K

MZ/X

(#1320) Iginotus válasza kraftxld (#1317) üzenetére


Iginotus
őstag

Ez van, már látom egyszerűbb a tesztelés mint egy ilyet összerakni, bár remélem csak az első ilyen nehéz. (és nem lesz tőbb!)

bobsys: Mi rosszat mondtam? :F

Plug and Pray... :)

(#1321) kraftxld válasza Iginotus (#1320) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Ha nagyon nem megy, akkor raero idomben szoktam vallalni hasonlo melokat nemi sorpenzert :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1322) bobsys válasza Iginotus (#1320) üzenetére


bobsys
addikt

hogy milyen egy elbaltazott programmal szivsz
toimcat meg java meg sql meg win authentication :W

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1323) kraftxld válasza bobsys (#1322) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hehe, nem dolgoztal te meg a magyar egeszsegugyben :D :D :D
Volt egy progi, ilyen 150 megas dbf file-okkal dolgozott (gondolom a 80-as evek kozepen kezdtek el kokanyolni), bizonyos dolgok egy DOS-os feluleten keresztul mentek, masok egy windows-os front-endet hasznaltak, a taj szam ellenorzo meg egy .net-es alkalmazas volt ami a szerveren futott, es mind ugyabba a DBF adatbazisba kokanyolt, persze a sok hibatlanul implementalt dolgok miatt kb heti szinten megborult, raadasul nehany funkciot elfelejtettek berakni azt meg DBF navigatorral kellett manualisan patkolgatni.
Stb stb....

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1324) chepavel válasza kraftxld (#1323) üzenetére


chepavel
aktív tag

Hümm, ismerős történetek. :DDD

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1325) bobsys válasza kraftxld (#1323) üzenetére


bobsys
addikt

Szerencsere kimaradt. Cserebe volt egy fovarosi ceg amit a szocializmusbol itthagytak, a teljes ceg szepen lekepezte az akkori munkat, termelekenyseget, szervezettseget es hatekony it-t.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1326) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Mai sztori:
Fejleszto gyerek lelotte SBS 2003-on a default web site-ot, azzal a felkialltassal, hogy ez a szar minek mokol itt a 80-as porton, az az en cuccomnak kell!
De ugy sikerult neki, hogy azota el se indul, csak kicsit kokanyolva a host headerekkel, persze a vezerkar tajtekzik, hogy me nincs mail az iPhone-okon meg az iPad-eken :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1327) sNORh válasza kraftxld (#1326) üzenetére


sNORh
addikt

lol :DDD

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#1328) bobsys válasza kraftxld (#1326) üzenetére


bobsys
addikt

Fejlesztok orultek, minimumjognal tobbet nem szabad nekik adni :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1329) kraftxld válasza bobsys (#1328) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Már javasoltuk nekik kb 1 éve, de akkor maradt a Jóskaokosgyerek nemcsinálgondot hozzáállás, most majd fizetik szépen a vaskos számlát :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1330) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Telepítettem egy Server 2008 R2-re TMG 2010-et, és csináltam egy hibát.
Logmein-el telepítettem, és miután végzett, jóravaló módon lezárt mindent. RDP-vel kellett volna, mert akkor automatikusan berakta volna a másik gépet a kivételek közé, így most nem tudom elérni a szervert.
Távoli MMC elérés működik, registry is, de se pingelni, se a file-okhoz nem tudok hozzáférni. Se RDP se logmein nem megy jelenleg.
Valakinek ötlete, miképp tudnék rá visszamenni távolról?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1331) brd válasza kraftxld (#1330) üzenetére


brd
nagyúr

A Psexec (admin$ share) is működik? Akkor bármilyen parancssori okosságot tudsz futtatni (eltávolíttatni a logmein-t - ja ezt mondjuk nem kell, nem ez okozza a gondot, de mindegy :) -, tűzfalat állítani, és hasonlók).

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1332) bobsys válasza kraftxld (#1330) üzenetére


bobsys
addikt

ilyenbe hyper-vnel futottam bele, ha megy a remote registry illetve parancssor akkor tuzfal kikapcs, tmg lelo ilyemik utan menni fog az rdp

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1333) kraftxld válasza brd (#1331) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Közben megoldottam, egy másik szerverre felraktam a TMG konzolt, és érdekes módon tudott csatlakozni, pedig nem adtam hozzá a remote management host-ok közé. Csináltam egy allow all https from localhost to external rule-t, rugtam egyet a logmein service-be aztán életrekelt :)
Köszi a tippeket.

Ja, ha van logmein a TMG-n, ne kapcsoljátok be a https inspection-t, mert szétb@ssza a session-t :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1334) DopeBob


DopeBob
addikt

Van aki volt esetleg ilyen tanfolyamon? Vélemény? Megéri elmenni? [link]

MZ/X

(#1335) jerry311


jerry311
nagyúr

Ha netán valaki belefutna...

Cisco fabric switchei (pl. MDS 9000-es sorozat) saját adatbázist használnak, hogy "kinek" adjanak Single FCID-t és kinek Entire Area-t.
A különbség, hogy az Entire Area lefoglal egy teljes 255 FCID-ból álló területet. Innen már látszik, hogy gyakorlatilag 255-tel elosztja a kiadható FCID-k darabszámát. Egy ideig nincs is gond, mert Entire Area-ból is van 255. Mivel ez nálunk majdnem elfogyott és a bug ami miatt ezt a címkiosztást bevezette a Cisco néhány hardvergyártóra már rég nem létezik, módosítani kellett a konfiguráción. El kellett távolítani a HP-s company ID-ket.

Fabric1# conf t
Enter configuration commands, one per line. End with CNTL/Z.
Fabric1(config)# no fcid-allocation area company-id 0x00508b
Fabric1(config)# no fcid-allocation area company-id 0x0060b0
Fabric1(config)# end

Fabric1# show fcid-allocation area

Fcid area allocation company id info:

00: 2:6B
00: 6:2B
00: 9:6B
00: D:60
00:11:25
00:14:5E
00:50:2E
00:90:A5
00:A0:B8
00:D0:B2
00:E0:69
00:E0:8B

00:50:8B *
00:60:B0 *

Total company ids: 12
+ - Additional user configured company ids.
* - Explicitly deleted company ids from default list.

A csillagos sorok az Entire Area-ból kivett vendor ID-k, amik ezeután Single FCID-t kapnak. Miért jó ez? Ha legalább egy szabad Area volt még, már az is 255 új eszköznek ad lehetőséget a csatlakozásra.

Az FCID adatbázisban található FCID-kat a show fcdomain fcid persistent paranccsal lehet lekérdezni.

Cisco szerint ehhez újra kell indítani a switchet. Szerintem és az elvégzett tesztek alapján nem. Sőt, egyetlen fabric kapcsolat sem szakadt meg, mert ez a beállítás nem érinti az fcdomain adatbázisában már benne lévő FCID-kat, csak az új belépőket.

Azé' kuvára örülök, hogy nem okozott semmilyen fennakadást ez a változtatás. Egyrészt nem kell órákat szopni 650 gép újraindításával és nem üvölti le a fejem az "először lövök utána kérdezek" főnököm.

[ Szerkesztve ]

(#1336) gaborbol válasza jerry311 (#1335) üzenetére


gaborbol
őstag

Teged sen irigyellek a gondjaid miatt :DDD

(#1337) jerry311 válasza gaborbol (#1336) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megértem, de ha benne dolgozik az ember, akkor hozzászokik és elmúlik a para.

(#1338) Iginotus válasza kraftxld (#1321) üzenetére


Iginotus
őstag

Megtörtént kész a gép, de ez a beépített backup nagyon ratyi, szóval kell valami értelmesebb progi. A beépített ftp még egész korrekt.

Plug and Pray... :)

(#1339) DopeBob válasza Iginotus (#1338) üzenetére


DopeBob
addikt

Win7 beépített? Attól függ, mire akarod használni, nem olyan rossz az :)

MZ/X

(#1340) Iginotus válasza DopeBob (#1339) üzenetére


Iginotus
őstag

Egy könyvtárat akartam lementeni, ami kb 200 mb erre lementett 15 gigát, gondolom mellécsapta még a rendszert is biztos ami biztos alapon.
Nem találtam konfigurációs lehetőséget továbbá arra sem hogy ne egymásra tegye őket, tehát minden héten külön mentést csináljon.
minden hónapban az elsőt meghagyja a többit törője ha egy hónapnál régebbi.
félévre ugyanez stbstb :)
Van ilyen lehetőség amire nem leltem rá?

Bár most azt hiszem, hogy a dlink külső adatárhoz volt valamilyen SW azt megnézem hátha jobb..

[ Szerkesztve ]

Plug and Pray... :)

(#1341) gaborbol válasza Iginotus (#1340) üzenetére


gaborbol
őstag

Udv!

Amikor kivalsztod a konyvtarakat, alatta van egy checkbox(rendszer image is legyen) ott a pipat szedd ki.

Nem tudom, hogy tudsz e majd az automatikus torolgetesre valami okossagot beallitani, en a macrium reflectet hasznalom, igy nagyon nem vagyok kepben a W7 backup rejtelmeivel, az tudja amit kell, minden mentes utan jon az email nekem meg az ugyfelnek, kesz sikeres, mindenki nyugodtan alszik.
Az Ntbackup nekem joval szimpatkiusabb volt .

[ Szerkesztve ]

(#1342) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok Macrium reflect mentésből lehet virtuális meghajtóba konvertálni? :R

(#1343) kraftxld válasza MTbc (#1342) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Tehát virtuális gépet akarsz csinálni az mrimg file-ból?
[link]

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1344) MTbc válasza kraftxld (#1343) üzenetére


MTbc
senior tag

Köszönöm! :R

(#1345) iwu


iwu
addikt

hali!
nem nagyon vagyok powershell guru, erről szólna a kérdés.
foreach($mbx in Get-Mailbox){
Get-MailboxFolderStatistics $mbx.identity -FolderScope 'DeletedItems' | select @{n="DisplayName";e={$mbx.displayName}},FolderPath,ItemsInFolder,@{n="FolderSize(MB)";e={$_.folderSize.toMB()}}
}
van ez parancs. ad egy szép eredményt. viszont jó lenne rendezni méret szerint. Ha megoldom a rendezést máshogy, akkor nem látszik ilyen szépen a cucc, így viszont nem tom rendezni...
valami mankót dobna vki?
thx,
iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1346) iwu válasza Iginotus (#1340) üzenetére


iwu
addikt

Én powershellel rendezgetem a kész mentéseim.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1347) kraftxld válasza iwu (#1345) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Csövezd tovább fl -be vagy ft -be.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1348) iwu válasza kraftxld (#1347) üzenetére


iwu
addikt

sajna az szijjevágja a formátumot:(

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1349) kraftxld válasza iwu (#1348) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Konkrétan mit akarsz kilistázni, most hadd ne bogarásszam ki a parancsból.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1350) iwu válasza kraftxld (#1349) üzenetére


iwu
addikt

igazából annyi, hogy végigmegy a mailboxokon, és szép formában kiteszi hogy a törölt elemekben hány elem van, és mennyit foglal. ezt akarom növekvő sorrendbe tenni.
Na most ha megoldom a sorrendiséget (jelen ismereteimmel), akkor nem minden adat jön ki, ha meg így van a select-tel, akkor szép a tábla, csak nem tudom sorrendbe tenni.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.