Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) jerry311 válasza Boolash (#199) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ja, mi is viszünk kb. 1100-1200 szervert 16 emberrel. Ebből 4 ráadásul csak félig meddig számít, mert ők a hálózatért felelősek. Meg van kb. ugyanennyi, Oracle OCP.
Válság alatt kb. 8 új ügyfél jött, akiknek jobban megéri nálunk elhelyezni a rendszerét, mint sajátot fenntartani.

(#202) FixY67 válasza bobsys (#194) üzenetére


FixY67
senior tag

Swift? :DD

...

(#203) bobsys válasza FixY67 (#202) üzenetére


bobsys
addikt

nem

jerry311 gondolom 24/7-ben vagytok, ha ennyien csinaljatok akkor az adott cegeknek nincs is sysadminja

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#204) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

A multkori WinXP => Win7 64bit szívásom szummázva 2 mondatban:

Ne akarj Win7 64bit-et csatlakoztatni SBS 2003 Premiumhoz ha nincs ISA 2004 SP3 telepítve.
Ne telepíts ISA 2004 SP3-as Microsoft Update-n keresztül, hanem csak manuálisan.

Ha lesz lelkierőm leírom a részleteket :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#205) gaborbol válasza kraftxld (#204) üzenetére


gaborbol
őstag

Ma sikeresen leraktam a 70-293-at de ugy hogy vizsga kozbe 4 szer dobta el a kapcsolatot a prometric.. Egy elmeny volt.Meg 2 vizsga es MCSE, nyarig meg is lesz :)

Holnap a valltozatossag kedveert ismet melo: Baltimore-ba rack+szerver athelyezes.

Gondoltam hazafele jovet,hogy akkor ma lazitas keppen gyarapitom szereny tudasomat Uj Zelanddal kapcsolatban.
Na en sem a konyvesboltan kezdtem az ismeretszerzest....

[ Szerkesztve ]

(#206) anulu válasza gaborbol (#205) üzenetére


anulu
félisten

gratula. nekem 16-an lett meg a 70-284, es orulok neki, mint kismajom a farkanak. kell meg 291 es MCSA+M, aztan indulhat az upgrade nagy mennyisegben. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#207) anulu válasza kraftxld (#204) üzenetére


anulu
félisten

gyos summabol itelve kb fel napig tephetted a hajad a dolog miatt? :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#208) kraftxld válasza anulu (#207) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

8 tiszta munkaóra volt a workstation teljes migrálása :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#209) anulu válasza kraftxld (#208) üzenetére


anulu
félisten

az nemi kave meg cigiszunettel szamolva ki is jon fel napra, szoval nem lottem nagyon melle :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#210) jerry311 válasza bobsys (#203) üzenetére


jerry311
nagyúr

Háát, ilyen félig 7/24. Normál munkaidőben vagyunk, 1 ember ügyeletben munkaidő végétől az éjszakai műszakig. Éjszakában meg 2 ember: 1 system, 1 oracle "mester". Igaz, nem is a klasszikus értelemben vett szerver hosting, hanem csak a saját web+oracle cuccainkat hostoljuk, azoknak akik inkább nálunk helyezik el, nem maguknál a "pincében". :))

(#211) jerry311 válasza kraftxld (#208) üzenetére


jerry311
nagyúr

A train station is a place where the train stops.
A bus station is a place where the bus stops.
A workstation...

Így nem is csoda, ha 8 óra.

(#212) kraftxld válasza gaborbol (#205) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Gratula a vizsgához!

Biztos finom a bor, ez Gisborne-ből való Chardonnay, majd legközelebb valami Sauvignon Blanc-ot próbálj ki, mert abban vagyunk jók :)
Nálunk 10NZD egy ilyen Monkey bay most a boltban :)

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#213) bobsys válasza jerry311 (#211) üzenetére


bobsys
addikt

ez mekkora :DDD

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#214) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

No, visszatérve a multkori küzdéshez.
Egyszerűnek tűnt a meló, régi Acer XP-s gépet cseréltek le egy HP SFF 3000-re. A szovjet tudomány és technika haladása miatt meg vezérkari utasításra :D korábban már recovery DVD-ről feltoltam a 64bites Win7-et, minden ment rendben, fél óra alatt.
Felcuccoltam, indulás az ügyfélhez.

Maga a hálózat egy egyszerű SBS 2003 premium hálózat pár klienssel.
Gép összerak, indul hibátlanul, tartományba beléptetés, a szokásos üdvözöljük a tartományban helyett kövér error:

Changing the Primary Domain DNS name of this computer to "" failed.
The name will remain "helyidomain.local"

The remote procedure call failed and did not execute

Leokézés és restart után a gép bentvan a tartományban, megjelenik a comuter account az Active Directory Users and Computersben, de az operating systemsnél nem írt ki semmit.

Valamint bejelentkezéskor a következő hiba jön ha bármilyen tartományi accounttal próbálkozok:
"The security database on the server does not have a computer account for this workstation trust relationship"

Első körben DNS hibára gyanakodtam, nslookup, ping minden működik hibát nem találtam sehol. Pár próbálkozást még csináltam, hogy előre megcsinálom a computer acocuntot, nem a beépített adminnal próbálkozok, de semmi. Az SBS connectcomputer wizard is network errort dobott, pedig a Vista patch is fent volt az SBS-en.

Google doktor elő, jöttek az idiótábbnál idiótább ötletek, csináljam újra a trust-ot a két domain között, áldozzak kecskét keresztútnál éjfélkor mikor holdtölte van, stb stb.
Mivel minden okés volt a többi WinXP és Vista kliensekkel így nem gyanakodtam a szerverre, de csak elkezdtem nézegetni mi a helyzet vele:
- SBS 2003 Premium SP1, 2007 óta nem volt patchelve, csak az SBS vista patch
- ISA 2004 SP1, szintén őskőkori kiadás.

Feldobtam az SBS-re a Service Pack 2-t, újraindítás, ugyanaz a hiba.
Ekkor jutott az eszembe, hogy egy másik helyen is mintha ugyanez lett volna a hiba mikor egy Windows Server 2008 64bit-et próbáltam hozzáadni az SBS 2003 premium hálózathoz mint member server. Akkor az ISA 2004 SP3 segített. Nosza fel is mentem a Microsoft Update-re, elkezdtem letölteni az ISA SP3-at, meg pár Exchange frissítést, lejött is szépen, települ, ISA 2004 SP3 el is szállt szép faileddel. Tűzfalszolgáltatás leakadt, service-k között nem indul manuálisan sem. Szerver restart, ugyanez a hiba, telefon kollegának, mivel nem volt net. Mondott egy tippet de nem jött be. Annyi szerencsém volt, hogy épp reggel állítottam át a szervert heti full és óránkénti incremental mentésre, tehát volt teljes image mentésem egy órával korábbi időpontról. Recovery CD be, image-ből C meghajtó vissza, szerver és tűzfal működik rendesen.

Második forduló, ISA 2004 SP3 manuális letöltése, telepítése, szerver újraindítása, minden oké. Újraindítás után vissza a HP géphez, gyönyörűen belépett a tartományba. Közbe felraktam az Office 2007-et, SP2-t az Office-ra meg egyéb frissítéseket. Átcuccoltam a régi géphez, USB hdd rákötve, valami idióta Acer security üzenet, hogy a rendszergazda letiltotta az USB eszközöket :W
15 perc google, semmi értelmes, kb egy óra alatt sikerült leszedni az összes Acer szutykot a gépről, 2-3 restart közben, végre ment a vinyó. NK2 átmásolása (itt üzennék is pár keresetlen szót annak aki kitalálta, hogy az NK2-t ki kell venni a pst-ből meg az ost-ből), spec jegyeladó progi átmásolása.

Az új gépre felraktam a Boca jegynyomtató driverét, tesztnyomtatás, nyomja a hülye karaktereket. Megnéztem a régi gépen, HP Laserjet IIP driverrel nyomja a jegyeket, manuálisan felraktam Microsoft Update-ről, nyomtat szépen. A jegyeladó progi supportjával kis csevej, mailban megkaptam a telepítési útmutatást:
- Másoljam át a teljes progit a régi gépről
- A netről szedjem le a progit, telepítsem, meg a frissítés exe-jét rakjam ki a desktopra közvetlenül indítsam onnan.
- Manuálisan regisztráljan pár DLL-t, meg OCX-et, regsvr32-vel (Win7 64bit alatt szép móka, csak adminként indított parancssorral megy)
- Manuálisan telepítsek pár fontot.

Szeretjük azokat a programozókat akik tudnak installert gyártani :DDD
Tesztelés, progi indul, jelszó nincs hozzá majd holnap tesztelik mert már délután 4 lett és én még nem kajáltam.

Másnap kiderült, hogy a jegynyomtató nem nyomtat a jegy teljes felületére, supportnak fogalma sincs mi lehet, egy órányi küzdés meg pár drivercsere után kiderült, hogy Letterre kell átnyomni az összes beállítást a nyomtatónál aztán működik rendesen.

Felhasználó boldog, nekem meg csomóban hullott a hajam :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#215) MTbc válasza kraftxld (#214) üzenetére


MTbc
senior tag

Nem gyenge,általában abból lesz gáz amit könnyebbnek gondol az ember aminél meg benned van a félsz, hogy ez most húzós lesz az nagy százalékban elsőre sikerül legalábbis nálam így van kicsiny pálya futásom alatt :) ,hogy birkóztok meg az ügyfelekkel amikor valami gáz van,mert mi ugye tudjuk hogy nem mi vagyunk hülyék hanem ez az informatika, de ezt hogy értetted meg velük?

(#216) jerry311 válasza kraftxld (#214) üzenetére


jerry311
nagyúr

Megmondom az őszintét, sosem bíztam a nagyobb patcheket a Windows Update-re. Szépen letöltöttem a "redistributable" verziót és abból dolgoztam. Inkább egy sima letöltés szakadjon meg, mint az update felénél közölje, hogy elmentek vadászni a bitek a kábelről.

(#217) anulu válasza kraftxld (#214) üzenetére


anulu
félisten

rip a hajadnak :) nem gyenge sztori. lehet amugysem artott mar egy komplett patch a rendszernek.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#218) gaborbol


gaborbol
őstag

Ahogy a nagykonyvben meg van irva, avagy neha makunk van :)

Kezdes 9-kor, Rack szetbombaz, fele cucc megy a "kukaba", 2 isdn router, doglott switch, sehova be nem dugott kabelek, es nemi szemet+por.


3 oraval kesobb, az uttest masik felen levo irodba atkoltoztetve, kipucolva mintha mi sem tortent volna...


A 2 modem vonalat telefonos ceg koltoztotte at velunk egy idobe, szerencsere profik voltak.
Neha osszejon elsore minden.Ez kivetelesen 6 orara volt saccolva 2 fore, mi meg 3 ora alatt vegeztunk hehe.Ugyfel orulni fog.

[ Szerkesztve ]

(#219) gaborbol


gaborbol
őstag

Erre tudna esetleg valaki megoldast?

[link]

koszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#220) brd válasza gaborbol (#219) üzenetére


brd
nagyúr

Eddig 2003-as Outlooknál láttam ilyet, igaz, csak Exchange-vonatkozásban. Ott egy gyorsítótártörlés megoldja (a fiókoknál pipa kivesz, leokéz, Outook elindít, fiókoknál pipa visszatesz, Outlook bezár, majd elindít). De lehet, hogy valamelyik frissítés (SP3 valószínűleg) végül javította a hibát, mert jóideje nem hallottam már a hibát sehonnan.

The only real valuable thing is intuition.

(#221) gaborbol válasza brd (#220) üzenetére


gaborbol
őstag

UDV!

Pop3-mal is volt mar ilyen gondom.Most egy marketing cegne a fonokenel jott elo persze, Ez konkretan MAC+Entourage(ms outook). 1 hete csinaltunk rajta fiok reszetet, most megint elojott szombat este 11-kor. Csinaljuk meg ASAP, de o biztos benne, hogy fiok reszet nelkul kell megoldanunk a gondot ezuttal....

Fonokom dobott most egy emailt: lepjek be rdp-vel egy szerverre es csinaljam meg neki a firmware updatet a raid vezerlon amirol a rendszer fut.
Hat a firmwaer updatnek tobb esze volt :DDD
Ugy kezdte, keszitsen elo 2 leformazott lemezt...
Monta mar nekem elotte is, hogy siman lehet menet kozbe firmwaert frissiteni.
Persze, hogy lehet kb ugy mint orszaguton 90-nel menet kozben futomuvet cserelni a kocsin.

[ Szerkesztve ]

(#222) brd válasza gaborbol (#221) üzenetére


brd
nagyúr

Az F9-es gombra sem frissít? Mert az általam tapasztalt hiba esetén ilyenkor azért frissített, csak automatikusan nem.

Most miért, pl. a HP Management letölti, mint frissítést, és telepíti is (a E200, és P600-as vezérlővel legalábbis simán megcsinálja, másra most hirtelen nem emlékszem). De az IBM is megcsinálja ugyanezt pl. a MegaRAID vezérlőkkel.

The only real valuable thing is intuition.

(#223) gaborbol válasza brd (#222) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem csinal ez a sz@r semmit, nyomhatsz neki barmit. Nem tudom MAC-ken biztos van ertelmes levelezo progi ami kezel exchanget, lehet azt kene kiprobalni.

Ez egy dell 1800-as szerver, gyakorlatilag full fapad. Egy dolgot lehet a managment szoftverbe csinalni, megnezni a firmware meg driver verziokat es ennyi.

Azt sem ertem ,hogy ezek az: akkor frissitsunk firmwaret a vezerlon vasarnap este, jol megalapozott szakmai ervekkel alatamasztott otletek, hogyan pattanhatnak ki ember fejebol.
En csak a legvegso esetben csinalnam akkor sem "online". En parazom az ilyenen de nagyon, mellesleg szerintem nem ez a gond a szerverrel, hanem az a valag event id: 2019
meg 333 foleg hogy 3 hete volt sp2 telepites+ antivirus es azota szar a szerver.

[ Szerkesztve ]

(#224) bobsys válasza gaborbol (#223) üzenetére


bobsys
addikt

ezert szeretem jobban a hp servereket, a dellnek a remote management siteja olyan egyszeru mint a faek, es kb annyira is hasznalhato

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#225) anulu válasza gaborbol (#219) üzenetére


anulu
félisten

altalanos a problema (random fiokkal csinalja) vagy mindig ugyanazzal? nincs valami hegesztes a recipient policyben? milyen OS van az Exc (2003?) alatt, mennyi RAM-mal? SP2 gondolom fent van :)

default kerdes: /3GB kapcsolo ugye be van love a boot.ini-ben? :)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#226) brd válasza gaborbol (#223) üzenetére


brd
nagyúr

A 2019-es hibának véletlen nem srv a forrása? Mert akkor lehet az a gond, amit anulu ír. Ha már szükség van a /3gb-re, akkor testre kellene szabni a /userva= beállítással a memóriát (2600-2800 között valahol jó szokott lenni, az általános tapasztalataim alapján). Ha ugyanis elfogy a rendszer számára kiosztott memória (megjelenik a 2019-es srv hiba), akkor a legváltozatosabb hibák jelentkezhetnek.

The only real valuable thing is intuition.

(#227) anulu válasza brd (#226) üzenetére


anulu
félisten

ha a serverben 1024MB-nal tobb RAM van, akkor erosen ajanlott a /3GB switch. e nelkul esik-kel a mailbox store :( exch 2003-nal mindenhol 3030-at ajanlanak.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#228) brd válasza anulu (#227) üzenetére


brd
nagyúr

Tudom, mindenesetre kb. 2 évig működött enélkül egy server, 2 GB RAM-mal (akkor még nem én felügyeltem), és az Event Log-ban megjelenő hibaüzeneten kívül (ami arról tájékoztat, hogy javasolt a /3GB), semmi baja nem volt.

The only real valuable thing is intuition.

(#229) anulu válasza brd (#228) üzenetére


anulu
félisten

hat, akkor kb tedd ossze a kezed es adj halat a vedoszentednek :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#230) brd válasza anulu (#229) üzenetére


brd
nagyúr

Nem az én felelősségem volt szerencsére, de az első dolgom volt bekapcsolni, amikor a kezeim közé került. :) Egyébként az a gép /userva=2600 beállítással működik csak rendesen. Ha többet kapnak a user programok, akkor már problémák jelentkeznek, lehal az OWA/OMA, néha elvesztik az Outlook-ok a kapcsolatot RCP-n, és hasonlók.

The only real valuable thing is intuition.

(#231) gaborbol


gaborbol
őstag

De srv.a hiba forrasa 2003 STD, SP2, 2 gb ram, exhange 4 db user, es nincs kapcsolo az ini.be

Csak brake fix-et csinalunk nalunk nincs szerzodes uzemeltetesre.
Konkretan azota csinalja, amiota felkerult az sp2, addig semmi baja nem volt.
3 szor jelentekezett eddig a hiba, pentek munkaido utan, szombat munkaido elott, semmi nem fut akkor, se mentes, se antivirus, se defrag, semmi.
Kinomba felraktam a dell open server managert, hatha tobbet tudok meg, de semmi nem tud az a fos.
Csak azt ,hogy a raid vezerlon elvault a firmware, es amiota ezt meglatta a fonok azota nyomja, hogy fix hogy az a baja.....

(#232) brd válasza gaborbol (#231) üzenetére


brd
nagyúr

Hogyan néz ki az Eventlog bejegyzés description-je? Már nem emlékszem, hogy hogyan jelzi a server, hogy az Exchange miatt javasolt a /3gb, de mintha pont ezt (mármint, hogy nagyon ajánlott a bekapcsolása) jelezné még így. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#233) anulu válasza brd (#232) üzenetére


anulu
félisten

jaja, abbol talan ki lehetne talalni, h mi a hasfajasa

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#234) jerry311


jerry311
nagyúr

Oh yeah, héten semmi meló. Továbbképzés.
Kíváncsi leszek mekkora mestereket faragnak belőlünk egy hét alatt. :DDD

(#235) Hedgehanter válasza jerry311 (#234) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az mar egy lehuzas..... :D HP....

(#236) jerry311 válasza Hedgehanter (#235) üzenetére


jerry311
nagyúr

Annyira azé nem nagy lehúzás, az a 4500 USD nemtommi, mert 9 embernek 10k EUR az egész. Gondolom alkudozott a cégünk, amibe besegített, hogy úgy megborult egy HP EVA 8400 storage decemberben, hogy olyat még a HP is csak szökő évente lát. 14 órát dolgztak rajta a HP field engineerek, mire on-line állapotba hozták (adatvesztéssel) és mindez valami szoftver bug miatt.

(#237) Hedgehanter válasza jerry311 (#236) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Az mar maskepp hangzik....Meg amugy is igy az uzlet kiraknak egy brutal arat es ha mar abbol lemegy 20% orul mindenki hogy de jo, kozben meg mindig 300% haszon van rajta.... :D

Szep doboz.... :D

(#238) jerry311 válasza Hedgehanter (#237) üzenetére


jerry311
nagyúr

Biztos, hogy így van. Az előadón látszik, hogy ha lerakom egy ilyen HP XP elé, akkor A-ól Z-ig bekonfigolja, de előadni azt nem tud, úgy lett "berángatva" erre a tréningre. Sokat biztosan nem dolgoztak az előkészületekkel.

- Jóska, lesz egy tréninged jövő héten!
- De hát én még soha nem oktattam!
- Figyelj, itt vannak ezek a lúzerek. Egyáltalán nem értenek hozzá, te meg igen. Alap tréning, csak el tudod magyarázni.
- Háááát...
- Figyi, 10k EUR-t adnak érte, csináld meg aztán majd megtérül az év végi jutalomban. Oké?
- Értem főnök, meglesz!

Az előbbi pár sor a képzelet szüleménye, bár szerintem nem áll messze az igazságtól. :DDD

(#239) gaborbol


gaborbol
őstag

Koszi mindenkinek az eddigi segitseget !
Kozben akadt egy kis virusirtas. Igy all a dolog a szerverrel:

[ Szerkesztve ]

(#240) bobsys válasza gaborbol (#239) üzenetére


bobsys
addikt

jeee, ilyen srv 2019 hibaval talalkoztam mar, exchangenel pont
itt a hotfix hozza

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#241) bobsys válasza gaborbol (#239) üzenetére


bobsys
addikt

a masodikra is van hotfix itt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#242) gaborbol válasza bobsys (#240) üzenetére


gaborbol
őstag

Most fut a mentes es mar rakom is oket. :R
Koszi szepen, remelem megoldja.

[ Szerkesztve ]

(#243) bobsys válasza gaborbol (#242) üzenetére


bobsys
addikt

nalunk megoldotta,
mivel mentetek ? teljes imaget vagy van egy normal es csak egy increment/differential fut le ilyenkor ?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#244) gaborbol válasza bobsys (#243) üzenetére


gaborbol
őstag

image backup(macrium reflect) csomo helyen fut
Vasarnap este full backup aztan minden nap este 1 differential.Amikor lepukkadt a szerver semmi nem futott. Mielott ez a dolog kezdodott volt 2 raid tomb szeteses, hibas lemezt nem talatam, ujraepitette a tombot es azota nem volt gond vele. Viszont az exchange adatbazis megserult amit akkor nem vettem eszre. Menni megy, senki sem panaszkodig, viszont ntbackup nem tudja menteni,mert hibas szerinte.Erre is ki kell valamit talanom amint az elso gond megoldodott ...

[ Szerkesztve ]

(#245) brd válasza gaborbol (#244) üzenetére


brd
nagyúr

ESEUTIL vagy ISINTEG. Ha nincs olyan holtidő (ameddig nem használják az exchange-et), ami alatt meg tudnák ezek javítani, akkor másold le, aztán javítgasd a másolatot, majd ha sikerült, akkor mördzsölni (merge) kell valahogyan az új adatokat a javított adatbázisba.

The only real valuable thing is intuition.

(#246) Hedgehanter válasza gaborbol (#244) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Ez a ciki, 1 honapja pont ilyen volt nekunk is es mivel nem lehet backup-olni mivel serult a javitasnal imadkoztunk hogy nem szalljon el... :D

(#247) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám aminek a megoldása valószinű nektek csípőből megy majd. Szeretném a helyi szerveren egy adott könyvtárban lévő fájlt több gépre (kb. 20) egyszerre átmásolni.
Adott egy batch file amiben egy egyszerű másolás parancs van (copy \\servercíme\megosztás\teszt.jpg c:\valami\) és adott egy TXT file amiben a gépek IP címei vagy domain nevei vannak.
Hogy lehet azt megoldani hogy a TXT fájlban lévő gépekre egymás után átmásolja az adott fájlt?
Előre is köszönöm!

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#248) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Nem tudom mennyire volt érthető a dolog, a lényeg az hogy a szerveren vagy egy fájl, amit minden gép meghatározott könyvtárába szeretnék bemásolni, anélkül hogy egyenként kelljen mindegyikhez csatlakoznom és átmásolnom.

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#249) bobsys válasza Stimpy001 (#247) üzenetére


bobsys
addikt

valami lyesmi

for %%A in (ide jonnek a gepnevek vagy IP) do copy \\servercíme\megosztás\teszt.jpg \\%%A\mappanev

vagy

for %%A in (a gepneveket tartalmazo txt) do copy \\servercíme\megosztás\teszt.jpg \\%%A\mappanev

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#250) Stimpy001 válasza bobsys (#249) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Köszi, közbe megoldottam. Azért leírom hátha másnak is szüksége lesz rá hogy egy file-t a szerverről egyszerre több kliensre másolja mindenféle SW (pl. SMS) nélkül:

@echo off

rem - ipcimeket tartalmazo file ( minden sor egy IP cim )
SET IPFILE=ip.txt

rem - masolando file neve ( tartalmazhat utvonalat is )
SET TOCOPY=valami.jpg

rem - ahova a filet kell masolni ( share name a klienseken )
SET TODIR=tmp

FOR /F "tokens=1" %%i in (%IPFILE%) do (
XCOPY /F /H /Y %TOCOPY% \\%%i\%TODIR%\
)

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.