Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) chepavel válasza bobsys (#1050) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ez a storage ahogy nézem a célnak megfelelő lenne, és árban is benne van még, ahogy számolom. Köszönöm.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1052) chepavel válasza kraftxld (#1048) üzenetére


chepavel
aktív tag

Ezt a szervert megnéztem, és így elsőre tetszik, még lehet, hogy 4 is kijön ebből.

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1053) gaborbol válasza chepavel (#1052) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalunk 2 ilyen hp szerver fut, vmware esxi: 2 DC, 2 sql\web,3 exchange(node1,node2), nyomtato, Proxy, virtualcanter. Szepen viszi oket, van hozza 500 fizikai klines.,valamint meg tervebe van regi 3 fajl szerver virtualizalasa is.

Szerintem korai meg ez a tema.

[ Szerkesztve ]

(#1054) chepavel válasza gaborbol (#1053) üzenetére


chepavel
aktív tag

Köszönöm az infót, tippeket mindenkinek. Ha alakul valamerre a móka, akkor még jelentkezem.,:)

Áj Láv Aggregáth 5.0! ||| Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! ||| https://500px.com/pavelandras

(#1055) petyus980


petyus980
csendes tag

Sziasztok!
Előre bocsájtom sokak számára elég láma kérdés lehet, kérlek ne nevessetek ki (nagyon) :B

Melyik RAID megoldás a legalkalmasabb, ha real time szeretnék adatot visszaállítani, pl mikor egy kedves user véletlenül törölte. (Tehát nem úgy, mint egy szalagos mentésnél) Adatbázis szervert kellene építenem, ahol az adatbiztonság kiemelt fontosságú lenne és bizonytalan vagyok. :U

Vagy valami tuti tippet arra az esetre, ha X user létrehozott egy excel file-t d.e. 10:06-kor és Y user 10:08 törölte azt. VSS-nél úgy tudom csak meglévő fájlt tudok visszaállítani egy korábbi időpontra, de mi van a véglegesen törölt fájlok esetén? Vagy maradjak a szalagos mentésnél és figyelmeztessek mindenkit, hogy egy nappal korábbi cuccot tudok csak visszaállítani?

Remélem érthető, mit is szeretnék valójában...

(#1056) bobsys válasza petyus980 (#1055) üzenetére


bobsys
addikt

RAID az nem biztonsagi mentes, nem backup es restore funkciot lat el. En szalagos mentest javaslok. Shadow copy alkalmas letorolt fileok visszallitasara csak sok lemezteruletet igenyel, hiszen azon a lemezen keszul a mentes ahol a menteni valo van.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1057) petyus980 válasza bobsys (#1056) üzenetére


petyus980
csendes tag

Köszi!

Tehát, akkor shadow copy jó lesz. Ebben az esetben 300 GB hely kell majd adatbázisoknak. 300 GB megy az adatnak és berakok még egy 300-as vinyót shadow copynak az úgy megfelelő lenne ugye?

(#1058) bobsys válasza petyus980 (#1057) üzenetére


bobsys
addikt

Shadow copynal te allitod be, hogy milyen gyakran fusson illetve, hogy mekkora helyet foglaljon el az adott particion. A shadow copy arra a particiora keszul amelyik particion fut, nemtudod masik hddre attolni. Neked kell kiszamolni mennyi helyet akarsz neki hagyni es milyen idozitessel fusson (azert ne 10 percenkent). Itt szeretnem megjegyezni, hogy ez nem mentes, hanem csak egy ficsor. A mentes az szalagos vagy egy masik kulso adathordozo eszkozre valo mentes, lehetoleg a serverszobabol elhozva a mentes befejezese utan.

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1059) MTbc


MTbc
senior tag

Üdv gyors kérdés a Macrium Reflect szoftverről nekünk elég a Standard license,mit tudnak a kiegészítők? SBS2003 mentésre használnám.
Illetve hol találok valami magyar irományt arról amit emlegetek páran itt a fórumban backup image konvertálás érdekes témának ígérkezik számomra. :R

(#1060) gaborbol válasza MTbc (#1059) üzenetére


gaborbol
őstag

Gyorsan valaszolok is neked, cserebe viszont neked is meg kell valaszolnod az en kerdesemet :)

Standard jo nem kell hozza neked semmi.

Mi a kiegeszito: GPT support, ha olyan lemezt akarsz backupolni ami 2 TB-nal nagyobb akkor nem fogja megcsinalni, csak ezzel a kiegeszitovel.(nekem mar kellett)

Valamint ad hardver fuggetlen visszaallitasi funkciot is, viszont jelenleg a szerverek meg nem tamogatottak csak a Windows 7, Vista, XP.
Dolgoznak a szerver funkcion.

Hogyan lehet virtual gepet csinalni a macrium mentesebol?
Mar szinte magyarul van :DDD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1061) MTbc válasza gaborbol (#1060) üzenetére


MTbc
senior tag

Anyám, de király tutorial pont ilyet kerestem :C .Sok sikert ennyit tudok jelenleg hozzá tenni :D

(#1062) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Nem tudom ki hogy van vele, de én mostanában azt veszem észre (több helyen is előfordult), hogy annál a cégnél ahol van egy belső IT fejlesztő (tökmindegy milyen programnyelven) mindig kurvaokos próbál lenni üzemeltetési dolgokban, és mondja a baromságait.
És ezt legtöbbször persze az ember háta mögött.
Van most az egyik cégnél egy fickó, delphi-ben elfejleszteti a dolgait, és valami iszonyatos őrültségeket magyaráz a főnökségnek a melóval kapcsolatban. Szerinte a domain félhalott állapotban van, totál újra kéne építeni (AD best practice analyzer persze azt mondja hogy minden oké), az exchange is szar szerinte (SBS 2003-ról lett migrálva egy Exchange 2007, csak ez az egy szerver van, pöpecül megy majd három éve, a régi SBS-ről minden le van pucolva) stb, stb.

És ez nem az egyetlen, és csak az "okos" fejlesztők. Érdekes, én nem megyek oda, hogy figyelj öcsi, szar ez amit csinálsz delphi-ben, ménem .net xy-ban írod, meg nem goto 10 kell hanem goto 20 stb.

Csak én vagyok megáldva ezekkel a hülyékkel, vagy ez általános jelenség? (Persze tisztelet a kivételnek) :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1063) brd válasza kraftxld (#1062) üzenetére


brd
nagyúr

:K Általános. A programozó egy külön fajta (tisztelet a kivételnek). :) Bár, az is igaz, én nem csak programozóval találkozom, aki jobban tudja. ;)

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#1064) bobsys válasza kraftxld (#1062) üzenetére


bobsys
addikt

Ez teljesen altalanos a programozok reszerol. Volt szerencsem dolgozni olyan cegnel ahol vagy 150 programozo volt (a ceg 80%a), webfejlesztessel foglalkoztak.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1065) gaborbol válasza kraftxld (#1062) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem fejleszto, de egy szinten kurvaokos faszi, valami ismerose volt egy ugyfelunknel.
O egy UNIX RENDSZERGAZDA es ekkora szart o meg nem latott sehol, az egesz szerviz, az sbs 2008, a levelezes fos, minden fos...

Majd o rutolja a unix web szerveren a ceg levelezest es akkor majd minden nagyon fasza lesz.
Addig addig ment az enkelse, amig a ceg meg nem tette ot IT igazgatonak, gondoltuk akkor a mi uzemeltetsnek itt vege is lesz.

Eltelt 1 het, jott egy email a cegtol, kene uj felhasznalo AD-be.
Wtf? Ott az it igazgatotok.
De o most nem er ra.
Hja persze.
Kene uj email fiok maik kolleganak. Ott az emberetek,de most nem er ra.
Majd irt a faszika, hogy lehet e2007-be uj fiokt csinalni, stb.(gondolom unix alatt nem megy a google)
2 het mulva, o kiszedi exchangebol a postafiokjat, mert az oda nem kell. Ne szedd ki, mert nem fog menni a levelezesed, masnap telefon, sracok ,Oooo, nem megy a levelezesem...

A faszi keres vagy $80K/ev , SZAKERTO VAZE!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1066) DopeBob válasza gaborbol (#1065) üzenetére


DopeBob
addikt

Kicsit off :DDD

A "szakértő"

MZ/X

(#1067) iwu válasza gaborbol (#1065) üzenetére


iwu
addikt

Amin én eddig a legjobban kiakadtam:
Vidéki telephelyen multitól kis iroda bérlés, ennek kiépítése, minden le van vajazva, net bekötve, mehetek.
250km. Leautózom, nincs net. tesztelgetés, szolgáltató hívás, kinyomozzuk, hogy nincs kipeccselve a végpontunkra a bekötött net. Hívom a multi IT vezetőjét, mindja, ez nem az ő dolga, mondom, ok, engedj be, majd én összedugom azt az 1 drótot, azt meg tiltja a szabályzat.
Vazze: ALVÁLLALKOZÓT HÍVOTT AZÉRT, hogy összepeccselje a modemet a végpontal...jah, mindezt 1 hét vállalással.
én meg autóztam haza, majd egy hét múlva újra le...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1068) bobsys válasza iwu (#1067) üzenetére


bobsys
addikt

Es maris mehet a 200 forintos km dij amit nem szamoltal volna fel ha tudtal volna dolgozni.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1069) iwu válasza bobsys (#1068) üzenetére


iwu
addikt

pontosan...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1070) gaborbol


gaborbol
őstag

Beesett meg egy vezetek nelkul project iskola reszere, sajnos pont akkor jovok haza, igy ebbol kimaradok :((
Valoszinu Cisco termekek leszenk, kell 8 ap, egy poe switch, + valami kozponti managment eszkoz kulon erre a celra.
Wpa-wpa2 + AD hiteleites + guest,valamint windows+mac kompatibitas, 5 milla a keret.

(#1071) bobsys válasza gaborbol (#1070) üzenetére


bobsys
addikt

5 milla. De miben? Dollarban jol hangzik.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1072) iwu


iwu
addikt

Nah, nekem is jól indult a napom. Épp elindultam vidékre, mikor csöng a telefon, fekete képernyő az egyik szerveren...áááá. Telefon végén az advanced user, raidből kihalt egy hdd.
Ibm-t hívom, és kapaszkodjatok:
720$ mondtak a 74gb-s u320 hdd-re :Y :Y :Y , 3-4 hét szállítással...MAAAAARGIT, NOOOOMÁÁLIS...
Bazz, kinti webshopokban, a 1/10-e....
Mind1, találtam itthon renew-t gyorsban az jó lesz.
Kérdés, ugye most 74gb-sek vannak benne, az járható, hogy 146osakra cserélem? De milyenekre? koppkopp, még sosem halt le server hddm, vagy nem ilyen régi.
Más gyártó típusa is belemegy a keretbe, függ a firmware-től , hogy kezeli-e a raid?
Vagy rendeljem meg kintről a hdd-ket, és hátha hazajönnek épségben...

5milla csak a wifi, vagy a hitelesítő szerver is?
Fentebb írtam régebben motorola stuffról, nagyon bevált, és nem volt horror az ára, már kb 2 éve megy a bekonfig óta...

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1073) bobsys válasza iwu (#1072) üzenetére


bobsys
addikt

Nem kell csontra ugyanaz a hdd cserenek. Csak minimum akkoranak kell lennie, lehet nagyobb is de akkor ugye csak 74gigat fog hasznalni.
Ez durvan nagy lehuzas.
Nekunk most kellett egy Dell serverbe 122 euro. Ha a delles figura megy ki es csereli ki a vinyot akkor is 480 euro a vegosszeg. Ha megrendeltem volna rendeles masnapjan mar ment volna ki cserelni, de az onsiteosok talaltak egyet a raktarban :)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1074) kraftxld válasza iwu (#1072) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mi az ilyen ódon cuccokra vinyóhalál esetén kérünk egy HP care packet. Aztán miután megjön a garikiterjesztés jelentjük a hibát és ingyen kicserélik, kb fél pénzből megvan mint egy új vinyó a hp-tól :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1075) bobsys válasza kraftxld (#1074) üzenetére


bobsys
addikt

Ezt en is szerettem volna eljatszani Dellnel, de ok nem adtak garancia kiterjesztest. Lehet ereztek, hogy nem kene? :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1076) iwu


iwu
addikt

ez a care pack nem rossz ötlet? de előtte nem csekkolják, hogy mire adják meg?
480Eur is baráti...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1077) DopeBob


DopeBob
addikt

GP-WSUS témában lenne egy kérdésem, ki hogy szokta beállítani? :) Az ajánlott elvileg az, hogy a feltelepítette a frissítéseket, jön az ablak 5/10 percenként, hogy újraindítás kell. Van viszont olyan lehetőség is, hogy ez ne legyen, csak leállításkor telepítse a frissítéseket. Elvileg az első az ajánlott, viszont mégsem szeretném ezzel idegesíteni a felhasználókat napközben. :F (illetve szeretném, de nem fogom :)) ) Ki hogy szokta ezt beállítgatni?

MZ/X

(#1078) gaborbol válasza iwu (#1072) üzenetére


gaborbol
őstag

Ez sajna mindenhol igy van, HP, Dell ugyan ez a szitu.

Most rendeltunk egy komolyabb dell szervert, ha a dell rakja bele a sima SATA 2 TB-os vinyot (amit mentesnek szantunk) az 800 dollar, megrendeltuk netrol a jo oreg hitachit negyede sincs.
A rendelesnel be kell pipalni hogy milyen raid kell neked.
Raid 5? Addig nem enged tovabb amig 3 vinyot bele nem raksz. Raid 10 akkor minimum 4.
Ilyenkor bejelolom a legolcsobb hdd-t, majd amikor megjon kiszorom belole, es a rendelt 2 tb-os ugrik bele.
Sajna semmi speci vinyot nem raknak bele, ugyan az jon mint a boltbol amit veszel negyed aron.

Kollega hivja oket, mi a cikkszama a hdd keretnek?
O minek nektek az, amikor rendelitek a szervert, akkor jon a keret automatikusan a hdd-vel.
De nekunk nem kell hdd.
Hogy-hogy? Akkor honnan lesz bele?
Azt majd mi megoldjuk. Mi a cikkszam?
Tessek figyelni mondom a cikszamot...
TY!

Ha kell valami Usabol, nezd ki, vedd meg,(vagy megveszem en) a shipping addressre meg beirod a cimemet, december 5-tol Mo-on vagyok, Pest-Siofok-Pecs vonalon lerheto leszek, nem kerek erte semmit.

Vagy van 2 db U320-as 300GB 10K-s teljesen hibatlan-tesztelt hdd-m $200-ert a ketto.

5 milla a teljes koltsegvetes mindennel, kabelelzest is belertve.

Cisco-t csinaltunk mar, es az nagyon szimpatikus volt, ismeros lesz legalabb, es az sem olyan durva arban,(foleg,hogy nem en fizetem) szerintem megint azzal csinaljuk.
Arrol konkretan tudom, hogy gond nelkul viszi a 130 meteres tavot a poe switchtol, ami szinten fog kelleni.
Akarom mondani csinaljak majd a kollegak Decemberben...

[ Szerkesztve ]

(#1079) iwu válasza gaborbol (#1078) üzenetére


iwu
addikt

köszönöm a felajánlást!!! :R :R :R (nem akartam rákérdezni - sejtettem, hogy felajánlod :B :B :B ) Ahhoz a 2 300ashoz megnéznéd mennyibe jönne ki még 3 - raid 5 be menne, de a 2 kevés:D 4+spare kéne - vagy ti hogy használjátok a raid5-t?(jelenleg fru 32p0730 van benne, e helyett lennének).

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1080) iwu


iwu
addikt

jut eszembe, láma kérdés.
ugye beteszem az új hdd-t a tömbbe, rebuild. ez sima.
De tennék bele még + 2db-t, ha jól emléxem, akkor hozzácsapni a lemezeket még egyszerű, de hogyan fog ezután reagálni a windows? particionálatlan szabad helynek ismeri majd fel, ha újraépült a tömb a + 2 hddvel?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1081) gaborbol válasza iwu (#1079) üzenetére


gaborbol
őstag

Nekem csak ketto van, a maradek harmat ugy kene megveni ebayen-online boltokbol,
de ahogy nezem olyan $250-300 dollar/darab aron mennek.( megint tul olcso voltam :) )

Ekkora koltsegnel mar elgondolkodnek egy esetleges szervercseren.
Tegyuk fel 300*5=$1500 raid 5 van 900gb helyed.

Hp ml 110 g6 $600 [link]

2* 4 gb ram $260 [link]

5*1 tb = 600 [link]

$1500 bol van egy zsir uj szervered 3 ev garral, core quad xeon 2.5 ghz, 10 GB ram, raid 10, 2 TB hely.

Raid 5 4 +1 lemez teljesen jo, bar en kerulom a raid 5-ot minden aron.

[ Szerkesztve ]

(#1082) iwu válasza gaborbol (#1081) üzenetére


iwu
addikt

hááát, lehet, hogy ez lesz. még nem tom, túl friss az élmény:) thx!!!

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1083) iwu


iwu
addikt

nah, újabb pont az ibmnek:D
uj hdd-k betesz (on-line) már a rossz helyén lévőn rebulid el is indult. majd nemrég ránéztem raid újra ok:), detect new disk, a maradékkal megtoldottam ill egy spare.
most csinálja a migrálást, utána kiderül a válasz a pár hsszel fentebbi kérdésemre:)
de már csak holnap, ránéztem, 15 perc alatt 2%...

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1084) brd válasza iwu (#1080) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, üres résznek fogja felismerni. Ha 2008 R2 van a gépen, akkor a beépített lemezkezelő is meg tudja csinálni az átméretezést. Sima 2008 esetén most hirtelen nem vagyok benne biztos.

The only real valuable thing is intuition.

(#1085) kraftxld válasza brd (#1084) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Csak az R2 tud online atmeretezest, a sima 2K8 nem.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1086) iwu


iwu
addikt

sbs2k3:), wazze, 44% jelenleg...
diskpart extendje nem ezt tudja? vagy ahhoz restart kell?
lehet kap csak simán egy új partíciót, és valamelyik csoport megosztásait teszem át. valszeg ez a legfájdalommentesebb. majd kitalálom, ha lefut végre:D

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1087) bobsys válasza iwu (#1086) üzenetére


bobsys
addikt

En a dell egy kis programjat hasznalom particio novelesre (vmwareen futo 2k3 servereken remekul mukodik). Ujrainditas nelkul megcsinalja.
Extpart.exe
Egyszeru mint a faek.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1088) iwu válasza bobsys (#1087) üzenetére


iwu
addikt

:R
53%...nem rohan:D

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1089) Atos23


Atos23
senior tag

Valaki használt már Sonicwall eszközöket? Megbízhatóság, konfigurálás egyszerűsége/bonyolultsága érdekel :R

(#1090) kraftxld válasza Atos23 (#1089) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

3-4-et már beállítgattam. A licenszelése egy mocskos dolog, a konfigurálás nem vészes, és elég stabil cuccok.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1091) Atos23 válasza kraftxld (#1090) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi, a licenszelés ahogy elnéztem minden nevesebb gyártónál szintén szemét téma. Gyakorlatilag lic nélkül sz@rt sem ér a cucc :) Sajnos.

(#1092) iwu válasza Atos23 (#1091) üzenetére


iwu
addikt

a fentebb említett motorola cuccnál szívtunk majdnem nagyot, 1200$-ért akrt vetetni a distri redundáns licenszet, és kiderült, hogy csak a bugos firmware miatt nem ment a redundancia...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1093) DopeBob válasza kraftxld (#1090) üzenetére


DopeBob
addikt

Mennyire mocskos? Cisco ASA5505 80e Ft egész baráti, igaz mire mindenhez, amit szeretnél vele csinálni, megveszed a licencet, már lazán 400e+ Ft :U

MZ/X

(#1094) Atos23 válasza DopeBob (#1093) üzenetére


Atos23
senior tag

Az sem mindegy hány év :)

(#1095) gaborbol válasza Atos23 (#1089) üzenetére


gaborbol
őstag

Nalunk a ket fo marka a Sonicwall es a Watchguard ez utobbi van nagyobb tobbsegben.
(es par forigate persze)

Nagyon stabil, normalis menuje van, amit kovetkezetesen hasznalnak is.
Ertem ez alatt, ha megnezel egy regebbi belepo szintu sonicwallt, meg egy ujabb high end modellt, akkor ugyan azokat a menuket fogod latni mindekettoben.

Sonicwallban van a viewpoint menu amit nagyon szeretek, olcsobb modellekben is van ra lehetoseg (persze kulon penzert), ha van egy fertozott gep vagy pl valaki a 25-os porton gorenykedik (tobbiek biztos emlekeznek meg ra :) ) akkor ezzel konnyen ki lehet szurni.

Olcsobb valamivel mint a watchguard, viszont a licensze kicsit dragabb, igy szinte egy arba jonnek ki. Ahogy mondjatok a licensz mindenhol draga.

[ Szerkesztve ]

(#1096) iwu


iwu
addikt

69% :B :B :B

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1097) Atos23 válasza gaborbol (#1095) üzenetére


Atos23
senior tag

Én most egy NSA 240-et kell hogy rendeljek. Ilyened volt már ? :)

(#1098) Atos23 válasza iwu (#1092) üzenetére


Atos23
senior tag

Elég komoly kutatást végeztem disztribútoroknál az elmúlt hetekben különböző cuccokból.

Tapasztalat, hozzáértés:

- Sonicwall: Kiváló
- Cisco-Linksys: Gyengusz, de akarnak segíteni
- Zyxel: Gyengusz, de akarnak segíteni
- D-Link, 3Com: Fingjuk sincs az egészről

Itt ugrik be a képbe, hogy egy nagykernél a termékfelelősnek nem kizárólag kereskedőnek kéne lennie, hanem talán rendszermérnöknek, aki dolgozott már hálózatépítő cégnél. ;]

(#1099) gaborbol válasza Atos23 (#1097) üzenetére


gaborbol
őstag

Sonicwallbol csak a kicsik mennek inkabb, TZ.

NSA-bol csak 4500-as van nalunk.

Azon en is gondolkodtam mar,hogy miert nem rendszermernokot alkalmaznak.
Gondolom nem tudjak/akarjak megfizetni, vagy aki ilyen szinten vagja, az nem feltetlen akar egy excel tabla elott megposhadni, es varni hata valaki telefonal valami komolyabb kerdessel.

Mondjuk itt annyibol jobb, hogy felhivom, kerdes:
Hat ooooo, pillanat kapcsolok egy mernokot.

[ Szerkesztve ]

(#1100) iwu válasza Atos23 (#1098) üzenetére


iwu
addikt

A tegnapelőtti hdd keresésem a szerverhez volt hasonló...
őőő...izééé...szerintem...ááá, ennek mennie kell benne - ő volt az imb szerver termékmenedzser a nagykerben

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.