Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1351) kraftxld válasza iwu (#1350) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na, kattogok rajta egy kört, most egy m0n0wall-on kell belőjek pptp vpn-t, de ez az okos nem oszt default gateway-t :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1352) iwu válasza kraftxld (#1351) üzenetére


iwu
addikt

bazzzz, pöcsláma voltam...a } előtt pipe-oltam a sort-ot, nem utána... :W

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1353) kraftxld válasza iwu (#1352) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A végén kell :) mostmár jó?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1354) iwu válasza kraftxld (#1353) üzenetére


iwu
addikt

jah, most már lefut, szép is, már csak arra kell rájönnöm (utánaolvas-megért-átír), hogy ha a .ToMB ott van a foldersize mögött, akkor miért nem rendezi...

+lett :B
Haesetleg érdekel vkit:
Get-Mailbox | foreach {
$mbx = $_.DisplayName;
Get-MailboxFolderStatistics $_.identity -FolderScope 'deleted items' | select @{n="DisplayName";e={$mbx}},FolderPath,ItemsInFolder,@{n="FolderSize(MB)";e={$_.folderSize.toMB()}}
} | sort "FolderSize(MB)" -descending

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1355) iwu válasza iwu (#1354) üzenetére


iwu
addikt

fákk, a szerkesztési idő...
Annyi a hiba, hogy : 'DeletedItems' csak becsúszott egy szóköz, bocsi...
Tehát így:
Get-Mailbox | foreach {
$mbx = $_.DisplayName;
Get-MailboxFolderStatistics $_.identity -FolderScope 'deleteditems' | select @{n="DisplayName";e={$mbx}},FolderPath,ItemsInFolder,@{n="FolderSize(MB)";e={$_.folderSize.toMB()}}
} | sort "FolderSize(MB)" -descending

Renitensek kiszűrésére jó, volt olyan ember, akinek 3000 elem 1,5Gb volt a mailboxában a törölt elem... :Y

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1356) bobsys válasza iwu (#1355) üzenetére


bobsys
addikt

Koszonjuk szepen.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1357) iwu válasza bobsys (#1356) üzenetére


iwu
addikt

szivSN.
Annyi még, hogy ha a végére belemegy még ez :
| Select-Object -First 10
akkor csak a top ten, és nem írja tele a képernyőt :B

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1358) brd válasza iwu (#1355) üzenetére


brd
nagyúr

Csak én küzdök sok helyen főnökös 6-10 GB-os postafiókokkal...? :(

The only real valuable thing is intuition.

(#1359) iwu válasza brd (#1358) üzenetére


iwu
addikt

nem, dehogy. :K :K :K
de ez a kis script pont jó a tisztánlátásra a get-mailboxfolderstat variálásával.
pl főnök3: inbox 13000db levél...2003-asok is, archiválni tilos, mert akkor nem találja...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1360) iwu válasza brd (#1358) üzenetére


iwu
addikt

mailbox méret top10:

Get-Mailbox | foreach {
$mbx = $_.DisplayName;
Get-MailboxStatistics $_.identity | select @{n="DisplayName";e={$mbx}},ItemCount,@{n="TotalitemSize(MB)";e={$_.TotalItemSize.Value.ToMB()} }
} | sort "TotalitemSize(MB)" -descending | Select-Object -First 10

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1361) Hedgehanter válasza brd (#1358) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nem csak te... :D

(#1362) moonman válasza iwu (#1359) üzenetére


moonman
titán

höhö, én évente archiválok egyet januárban, egy évre visszamenőleg hagyok meg mindent és nem kérdezek. :D ha valami kell, szól és visszateszem. fasiszta-e vagyok? ;]

[ Szerkesztve ]

(#1363) iwu válasza moonman (#1362) üzenetére


iwu
addikt

:C :C :C
nekem sajna nincs ennyire szabad kezem. én csak így sunnyogok, hogy "stikában" export-mailbox -deletecontent :P :P :P
de az a legjobb, hogy ki van adva a "plebs"nek, hogy töröl/archivál, persze van aki nagyra tartja magát, arcoskodik, hogy ő már csak azért sem... múltkor keresett egy elemet, amit én kiarchiváltam - meg hát fúr is rendre az ember - ezért beadtam neki, hogy elveszett, mert a gép túl lett terhelve a sok-sok íméltől, és meghaladta a korlátait (dbx idők:) ), milyen hálás volt, mikor 3 nap után 'vért izzadva" előszedtem neki ... :DDD
néha muszáj nevelni! :P

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1364) moonman válasza iwu (#1363) üzenetére


moonman
titán

ja, hát az ilyen "miracle worker" trükköket ismerjük. ;] :D (pl. rendre négyszeres teljesítési időket vállalok, aztán én vagyok maga a csoda, hogy milyen hamar kész lettem.)

(#1365) iwu válasza moonman (#1364) üzenetére


iwu
addikt

"miracle worker"
:C :C :C :C :C

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1366) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Van egy Windows Server 2008 R2 standard, ami volume licensz-es. Elhányták valahová okos módon a kulcsot, és még két szervert be kéne aktiválni a meglévő egy mellé. A nirsoft féle produkey nem találja meg, van valami más módszer?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1367) moonman válasza kraftxld (#1366) üzenetére


moonman
titán

érdekes, hogy 2008 R2-es kulcsát még nekem sem sikerült semmilyen utillal előhozni, de még az x64-es Win7 Enterprise-omét sem. általában csupa B betűt kapok, vagy semmit.

amúgy licensing.microsoft.com-ra sem tudjátok a belépőkét?

(#1368) kraftxld válasza moonman (#1367) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Általános suli Mo-on, még fél éve beaktiváltam egy szervert nekik, de nem írtam fel a serialt.
Csak a VL-es cuccoknak van máshol tárolva a kulcsuk.
Nincs licensing-es belépőjük, sulinet-es licensz :D Majd mondom, hogy csörgessék meg a sulinetet, vagy rugják seggbe azt aki elhányta.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1369) siriq válasza moonman (#1367) üzenetére


siriq
őstag

Nalam az everest meg az aida64 is kiirja..

Meg mindig nincs 1000 oras BF3 nev, kozben mar masok is erdeklodnek utana... Mar bevallottan nincs 1000 ora neki... Varjunk Dec 31-ig a Mantle-a.

(#1370) kraftxld válasza siriq (#1369) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

VL windowsnál?
Nekem a legfrissebb Aida64 is csak BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB-BBBBB kulcsot ad.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1371) brd válasza siriq (#1369) üzenetére


brd
nagyúr

Szinte kizárt, (Vistát nemtom', de 2008R2/Win7-nél) a VL/MAK(és ha jól emlékszem KMS is) kulcsnál egyelőre(?) nem létezik (legalábbis sokáig kerestem úgy 2 hónapja, és akkor nem találtam) olyan megoldás, ami kiírná a kulcsot. Egyetlen, esetenként hasznos megoldást találtam: 5 karaktert ki lehet íratni az slmgr használatával.

The only real valuable thing is intuition.

(#1372) Hedgehanter válasza kraftxld (#1370) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Gondolom a belarc-ot nezted? De ha jol emlekszem az sem fogja megmondani..

(#1373) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, van két domain címünk, a bejövő mailelket műár megcsináltam,azt is megcsináltam hogy a kimenő mailek már az új domain címmel mennek ki,olyat hogy tudok csinálni hogy az Outlookban mikor elküldi a levelet a felhasználó tudjon választani melyik domain címmel küldi el!

Köszönöm a segítséget! :R

(#1374) DopeBob


DopeBob
addikt

Valakinek van tapasztalata titkosított notebook vinyókkal? Bármilyen notiban mennek, vagy BIOS, vezérlő támogatás kell hozzá? Esetleg kipróbált, bevált páros? :) Dell-t találtam amiben alapból van, de csak a 300e+ os szeriában, Latitude E54xx-hez például nem rendelhető :(

MZ/X

(#1375) kraftxld válasza MTbc (#1373) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Simán engedélyezed a from field-et az Outlook-ban.
Exchange recipient policy-ben meg beállítod az alapértelmezett domain-t.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1376) kraftxld válasza DopeBob (#1374) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Van ahol bios támogatás kell, de a Win7-es bitlocker óta ez nem igazán fontos :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1377) DopeBob válasza kraftxld (#1376) üzenetére


DopeBob
addikt

Csak kihagyták a Professionalból, itt meg csak az van, alá OVS :I

Ja, illetve a Notebookon XP lesz még egy darabig :DDD

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#1378) kraftxld válasza DopeBob (#1377) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Truecrypt?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1379) DopeBob válasza kraftxld (#1378) üzenetére


DopeBob
addikt

Megnézem, köszi!

MZ/X

(#1380) iwu


iwu
addikt

Hali!
Kraft, ha jól emléxm Te írtad, hogy szívtál már x86 driver 2008 x64-be rámolásával. Leírnád, hogy sikerült? Egyszerűen nem bírom beleerőszakolni az x86 drivert a megosztott printernek.
thx!
üdw,iiwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1381) kraftxld válasza iwu (#1380) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jaja,milyen nyomi? :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1382) iwu válasza kraftxld (#1381) üzenetére


iwu
addikt

2 féle hálós samsung, scx-5530fn, scx-5635fn.
Most olvastam valamit, hogy 32bit w7 alól be lehet heftelni, úgyhogy virtual pcre most húzok egyet (mert csak 64bit van), hátha.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1383) kraftxld válasza iwu (#1380) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Na, kiszaladtam a szerkesztési időből, holnap úgy sincs semmi dolgom, majd összelapátolok egy cikket belőle a logout-ra, hogy ne csak a szar legyen fent :D De most húzok aludni, mert hajnal 2 lesz mindjárt.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1384) iwu válasza kraftxld (#1383) üzenetére


iwu
addikt

:R :R :R
yó8.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1385) DopeBob


DopeBob
addikt

Ha valaki telepít JRE 1.6.0_23-t GP segítségével, csináltam hozzá .mst fájlt a köv beállításokkal:

- ! nincs auto update !
- nincs ikon a tálcán
- IE-hez alapbol hozzárendelve

Nekem a legfontosabb az auto update kilövés volt :K Hátha másnak is segít.

MZ/X

(#1386) iwu válasza iwu (#1382) üzenetére


iwu
addikt

Nah, szóval a 32 bit w7 alól sikerült feltennem a drivert - azt mondjuk nem értem, hogy a "natúr gyár ms" megoldás miért nem megy, ugyanis ugyan az a drivercsomag volt :F :F :F

Ez volt a tipp forrása
"Another work around I found, but haven't tested is connecting to the print server from one of the x86 workstations by going to Start>Run> \\PrintServer (replacing it with the name of your print server) to display your printer shares. Click on and install the printer onto the local machine. Once it has installed select properties then go to the sharing and additional drivers. Check the box for the x86 drivers and let them install/pull files from the x86 workstation onto the print server."

Dope, nekem jöhet esetleg :B . thx!

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#1387) Goatmoon


Goatmoon
csendes tag

Üdv! Elnézést, hogy idepofátlankodom ezzel a kérdéssel, de nem találtam megfelelőbb topikot.

Egy informatikai rendszergazda (plusz IT Biztonságtechnikus, lásd itt http://www.keksuli.com/leiras.php?contr=1&tanfid=88) szakképzés elvégzése után, mostanában, mekkora esély van rendszergazdaként munkához jutni? Egyáltalán érdemes belekezdeni, vagy minimum főiskolai diploma nélkül még a legszarabb rendszergazda-állás is elérhetetlen?
Még annyit, hogy más informatikai képzettségem a tanfolyamon kívül nem lenne, csak nyelvtudásom (angol: felsőfok, francia: középfok).

[ Szerkesztve ]

(#1388) kraftxld válasza Goatmoon (#1387) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1389) Goatmoon válasza kraftxld (#1388) üzenetére


Goatmoon
csendes tag

Kösz a linket, de egyrészt ezt láttam, másrészt: "legalább 4-5 év tapasztalat Windows kiszolgálók felügyeletében"..., amiből nem lesz világosabb, hogy abszolút kezdőként mire lehet majd számítani. Vagy ez jelzésértékű arra nézve, hogy semmire?

(#1390) gaborbol válasza Goatmoon (#1387) üzenetére


gaborbol
őstag

Szerintem ennke nem sok ertelme van, illetve annyi hogy lesz valamilyen papir a kezedben 1,5 ev mulva.

A ket hetente pentek delutan+szobat eleg szaul hangzik.
A leirasbol kiindulva nem sokkal szamithasz tobbre mint egy ertelmesebb felhasznalo, bar van benne kicsit komolyabb resz is.

Vegyel egy hasznalt szervert vagy desktopot (core 2 quad esetleg 8-12 gb ddr2 ram)
tegyel ra hyper V-t, vagy a free vmware esx-it.

Tegyel ra egy sbs 2003 vagy 2008 oprendszert, tegyel melle 1-2 klienst es gyakorolgass inkabb azon.

Ha linuxos vagy akkor indulj meg a linux pairok iranyaba, ha MS akkor arra.

1 vizsga(xp,vista w7) MCP-ve avanzsal +3 vizsga es meglehet az MCSA, ez szerintem boven realis 1 ev alatt. Penzben kb ugyan oda jossz ki, viszont tobbet er mint amit ezek az okj-s szarok adnak, es kozben a helyes iranyba fejlodsz.

(#1391) bobsys


bobsys
addikt

Szeretnem megkerni a torzsgardat (illetve mindenkit), hogy Sydney ido szerint :) holnap szurkoljon, mert hivom azt a ceget akik varjak a hivasomat mihelyst ideertunk. Es hat pentek este ota itt vagyunk, kezdodhet a munka felhajtasa.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1392) kraftxld válasza bobsys (#1391) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Hajrá-hajrá :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1393) gaborbol válasza bobsys (#1391) üzenetére


gaborbol
őstag

Bakker nagyon dukkolok!

Sikerulni fog valami biztos vagyok benne, jo szakemberre mindenhol nagy a kereslet !
(Elobb utobb majd csak rajon ott valamelyik ceg, hogy ki ott az ertek.)

Sok sikert a kezdetekhez,es ha valamiben esetleg segiteni tudok, akkor ne fogd vissza magad, keress batran!

[ Szerkesztve ]

(#1394) MTbc


MTbc
senior tag

Természetesen én is szorítok :) Közben küzdök egy jó pár talán "hibás" fájlal,nem tudom másolni és ha rákattintok akkor csak a küldés és a megnyitás menü látszik,hogyan másoljam át?Törölni tudom,megpróbálom valahogyan kideríteni h működő fájl-e mert ez ilyen spéci rajz fájl.
Van esetleg tippetek? :R

(#1395) Hedgehanter válasza bobsys (#1391) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Good luck.... :)

(#1396) gaborbol válasza MTbc (#1394) üzenetére


gaborbol
őstag

Milyen oprendszer alatt probalkozol vele?
Ntbackup ,vagy ha nincs probald meg becsomagolni, esetleg robocopy.

(#1397) MTbc válasza gaborbol (#1396) üzenetére


MTbc
senior tag

SBS2003, köszi megpróbálom őket!

(#1398) bobsys


bobsys
addikt

Kosz mindenkinek. Sajnos mire kiertem mar felvettek valakit. De vannak biztato jelek, 2 elkuldott oneletrajzbol 2 visszahivott. Egy sajnalattal konstatalta, hogy 20 ora legalis munkavegzes keves, sponsorship meg nincs. A msik elkuldte a cuccaimat a megbizohoz :) Gondolkodom, hogy kivaltom az itteni egyeni vallalkozoit es contract munkakat megprobalok vallalni (3-6 honap hosszuak szoktak lenni)

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1399) kraftxld válasza bobsys (#1398) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A contract az jó ha van vízumod, kis mákkal elég vastagon lehet számlázni :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1400) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok,
segítségre lenne szükségem,email domain beállítással szívok másik domain címről kéne küldeni és fogadni a régiről, most csak egy felhasználónál próbálkozom.
Beállítom az SMTP address-t majd Alapértelmezett állítottam,majd küldeni az új domain címről küldi, de nem tudok fogadni leszedni az Exchange a bejövőt de eltűnik a tracking center nem segít,ez mitől lehet?
Amikor nem buheráltam a POP3-as beállításokat csak felvetem egy postafiókot és ráirányítottam az exchange fiókomra.

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.