Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1651) anulu válasza kraftxld (#1648) üzenetére


anulu
félisten

ismeros. 2x2 evet csesztem el az ELTE-n (prog-mat / prog-info), es igy utolag dobbentem ra, hogy csak idopazarlas volt. a mely matek soha nem erdekelt, szumma a 4 ev alatt 2x1 felevnyi tantargy (az is speci) volt, ami valamennyire megmozgatott. szoval maximalisan igazat adok, ha valaki rendszergazda / engineer akar lenni, oda nem a felsookttason keresztul vezet az ut.
ha mar van gyakorlat, akkor levelezon / tavoktatason lehet osszegereblyezni valami diplomat, addig felesleges. nem azon mulik

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1652) anulu válasza bobsys (#1650) üzenetére


anulu
félisten

van valami értelme államilag elismert IT papírra menni? úgyis az az érdekes, h a cégek mit keresnek...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1653) kraftxld válasza anulu (#1652) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mivel az állami egyetemi képzés általában 5-10-20 évvel le van maradva, (legalábbis amikor engem kivetett a felsőoktatás akkor kb ilyen szinten mozogtunk) így szvsz semmi értelme nincs. Persze ez csak az üzemeltetésre vonatkozik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1654) bobsys válasza anulu (#1652) üzenetére


bobsys
addikt

Nekem volt hiszen meg a zarovizsga elott felajanlottak az allast a suliban

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1655) gaborbol


gaborbol
őstag

Van valakinek tapasztalata az usb-network atalkitokkal?

errol lenne szo vagy valami hasonlorol:

[link]

Ma atbeszeltuk az ugyfellel, hogy mi hogyan legyen a hyper-v rendszerrel kapcsolatban 3 fizikai szerver/failover, stb.

Kellett neki egy ora mire megertette mi az a failover, minden fasza,mindent ert, most mar minden menni fog, jovunk el, lenne meg egy kerdese, persze tessek csak.

Az usb hardver kulcsot akkor most majd melyik szerverbe kell dugni? Hogymit?

Tegnap rendeltek egy uj progit, es arra gondoltak, hogy akkor mindjart az uj szerverre kene telepiteni...

Ugy olvastam, hogy ez viszi szepen a hardvare kulcsokat is :)

[ Szerkesztve ]

(#1656) kraftxld válasza gaborbol (#1655) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Az ilyen usb cuccokat hálózatosítani kell ha virtualizálsz.
Anno ennek egy korábbi változatát használtam: [link] Vitt minden usb szutykot, MFC-t, scannert, pendrive-ot.
A gépen fut egy kis progi és a hálózaton keresztül átirányítja az USB portot.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1658) DopeBob válasza kraftxld (#1656) üzenetére


DopeBob
addikt

Ezt a TP-Link cuccot használtam már én is egy elég spéci nyomtatóval, de azzal sem volt gondja, jó kis cucc :K

MZ/X

(#1659) gaborbol


gaborbol
őstag

fizikai szerver-domain controller?

Van 3 uj hyper-v szerver , lesz 3-4 uj guest is, szeparalt halozat, nincs mas DC-DNS egyenlore.
Hogy csinaljam ezt szerintetek?

Legyen valamelyik hyper v host DC, vagy csinaljak egy guestet csak dc-nek, vagy mi lenne a helyes megoldas?

A guestek 2003 szerverek lesznek.

(#1660) gaborbol válasza gaborbol (#1659) üzenetére


gaborbol
őstag

Elolvastam par oldalt a kerdessel kapcsolatban, de sajnos nem lettem tole okosabb.

[link]

A masik kerdes, hogy szerintetek ebben a viszonylag kis halozatban erdemes e vlant valamint jumbo frame-et hasznlani?

2 db 24 porots switch lesz faliover rendszerben berkava a 3 host fizkai host + 1 dual nas szamara.

Minden hostban 8 nic van, amiket szerintem szerintem ki is fogok hasznalni valamint a dual nas-ben is.

Most hogy ezt igy leirtam nem is adja ki igazan.

Szerverenket akkor kell :
2 managment nic.
2 hearbeat.
2 iSCSI
es mar csak ketto marad a guesteknek :(

Akkor megsem lesz 2 switch.

[ Szerkesztve ]

(#1661) bobsys válasza gaborbol (#1659) üzenetére


bobsys
addikt

Nagykonyv szerint hyper-v kornyezetben kell lennie legalabb egy fizkai DCnek

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1662) gaborbol válasza bobsys (#1661) üzenetére


gaborbol
őstag

Akkor az valamelyik hyper v host lesz sajna, de ujabb kerdes, hogy ki legyen akkor fo, a virtual nem?

(#1663) kraftxld válasza gaborbol (#1662) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A host-ra semmiféleképp se rakj DC szerepkört a hyper-v mellé.
Simán virtuális DC, csak az időszinkronra figyelj, lődd ki a hyper-v integration toolsban az időszinkront, meg kell egy kis registry matatás is. [link]
Ha van licensz akkor meg csinálj 2 DC-t külön hyper-v host-on mint virtuális gép, aztán mindenki boldog :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1664) bobsys válasza kraftxld (#1663) üzenetére


bobsys
addikt

Egy DC nem ker sokat enni, mehetne valami kis vasra es akkor nincs szivas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1665) DopeBob válasza gaborbol (#1660) üzenetére


DopeBob
addikt

Running Domain Controllers in Hyper-V

Licence szerint egyébként, ha fent van a Hyper-V szerepkör, akkor azon a kiszolgálón semmi más nem lehet.

MZ/X

(#1666) DopeBob válasza bobsys (#1664) üzenetére


DopeBob
addikt

Sydney :Y

MZ/X

(#1667) anulu válasza bobsys (#1661) üzenetére


anulu
félisten

nagykönyv szerint, egyébként virtualizálva is köszöni, jól elvan :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1668) kraftxld válasza DopeBob (#1666) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Még nem is ment messzire :DDD

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1669) gaborbol válasza DopeBob (#1665) üzenetére


gaborbol
őstag

Koszi a leirast, volt benne par hasznos dolog :)

kraftxld Hat az akerdes kihez kepest :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1670) bobsys válasza DopeBob (#1666) üzenetére


bobsys
addikt

Jeee, tenlyeg :DDD

(#1668) kraftxld: ahol te vagy onnan le lehet nezni es akkor meglatod ahogy az orias teknosbeka szep lassan uszik az urben

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1671) bobsys válasza anulu (#1667) üzenetére


bobsys
addikt

en meg ugy tanultam, hogy teljesen virtualizalt kornyezetben ajanlott egy DC fizikai vason

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1672) gaborbol válasza bobsys (#1671) üzenetére


gaborbol
őstag

Az valami regi dolog lehetett :)

Csak viccelek, igazad van teljes mertekben, ez pont olyan mint, hogy ki vigye a vcentert ?
Fizikalis vagy virtualis talan a legjobb valasz ott is a mindketto.

De most 3 tok uj szerver melle dodbjak be valami otvart szart?

3 fizikai host es 4 guest, mellette meg kb 5 kliens vicc az egesz annyira overkilled.

[ Szerkesztve ]

(#1673) kraftxld válasza gaborbol (#1672) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Tokeletes alany lenne egy hosting-ra, nektek lapatolnak a lovet havi szinten, mint most a Dell-nek vasra meg az MS-nek licenszre:)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1674) gaborbol válasza kraftxld (#1673) üzenetére


gaborbol
őstag

Mondtam mar a cegnel :)
Az en projectem erosen overkilled, de akkor mint mondjak a munkatarsam projectjere?
48 mag 192 gb ram/ebbol ketto persze failoverbe, es van 6 darab nyamvadt 2003 szerver ami most lesz virtualizalva, azt ennyi .

Prohardvert letukrozhetnenk hozzajuk kompletten ahogy van, az eletbe nem vennek eszre.

Elozo ugyfel, SQL szerver csere, lejott a minimum system req. minimum 1 TB Raid 5 az adatbazisnak. Munkatarsam visszairt nekik, 1 TB lofaszt a seggetekbe, okrok.
Visszajott az email, hogy ez van odirva, ekkora kell, ha tetszik ha nem.
Megcsinaltuk, mekkora az sql adatbazis ?
3.4 GB 6 ev alatt.

[ Szerkesztve ]

(#1675) bobsys válasza gaborbol (#1674) üzenetére


bobsys
addikt

En is pedzegetem a fonoknek, hogy at kene allni hostingra. Ugyfelek vasait behozni hozzank, es fizetik nekunk a havi jo sok dollart exchange, sql satobbi utan es radasul nem kell szarakodni, hogy ha valami baj van akkor masfel ora kierni az ugyfelhez a forgalom miatt.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1676) anulu válasza bobsys (#1671) üzenetére


anulu
félisten

lehet, hogy a tankönyvben / nagykönyvben úgy van, de R2 Hyper-V hoston semmi gondot nem okoz, ha virtualizálva van a DC (szintén R2, régebbieket passzolom). arra kell össz figyelni, h host reboot után hagyni kell némi időt (3-4 perc), hogy rendesen magához térjen (saved state-ből is)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1677) anulu válasza DopeBob (#1666) üzenetére


anulu
félisten

annyira elege lett az itthoni munkahelyekből, hogy 1 hétig futott egy irányba, aztán ott kötött ki, mikor látta, h leesne a Föld széléről :DDD különben futott volna tovább is

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1678) DopeBob válasza anulu (#1676) üzenetére


DopeBob
addikt

DC Saved Stateben? :F

Nincs gond egyébként a csak virtuális DC-kel, arra kell csak figyelni, hogy ne csinálj SPOF-t, tehát ne egy fizikai vason legyen az összes virtuális DC.

Még talán ebben is van érdekesség: Virtualizáció és magas rendelkezésre állás – 3

MZ/X

(#1680) anulu válasza DopeBob (#1678) üzenetére


anulu
félisten

arra gondoltam, pl mikor a hostot rebootolod :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1681) gaborbol


gaborbol
őstag

Na aludtam ra egyet, nem lesz 3 node csak ketto es egy fizikai szerver lesz DB szerver+dc.
Meg melle dobok egy virtual dc-t, aztan ennyi.

(#1682) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Ötlet szinten felmerült bennem, hogy írok egy komolyabb cikket az Exchange 2010 SP1 hosted módról, nemrég raktam össze párat, és jó volna magamnak is letisztázni még 1-2 dolgot.
Lenne rá igény? Nem csak a felszínt karcolgatnám, hanem elég keményen, powershell, active directory, autodiscover, tanusítványok, service planek stb...

Nem biztos hogy lesz belőle valami, mert eléggé el leszek havazva a következő hetekben, meg akarom csinálni elsősorban magamnak, meg legyen már rendes szakmai cikk is a logouton ne csak az hogy újgazdag jóskapista hogy húzta a kórájhét ötezernégyszázhuszonhatosát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1683) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Ezt most lőttem egy betegeskedő SBS2003-on :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1684) CsodaPOK válasza kraftxld (#1682) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Részemről igény van rá mindenképp :)

(#1685) bobsys válasza kraftxld (#1682) üzenetére


bobsys
addikt

En szivesen elolvasnam

Mas. SBS 2003 naponta legalabb egyzer befagy. Domain login lehetetlen, userek nem tudnak belepni csak nezik a kepernyot hogy logon in progress. Exchange lehal, internet szinten (DNS server az SBS) szoval minden megall ami az SBS-en fut, osszes app minden.
Etrust virusirto volt rajta es lett lecserelve, de nem lehetett uninstalllani igy csak letiltogattak a serviceket es toroltek a foldereket (asszem). Picit utanna neztem es sokaknak volt hasonlo gondja eTrust hasznalatakor, valaki talalkzoott mar ilyennel?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1686) anulu válasza kraftxld (#1682) üzenetére


anulu
félisten

jöhet! a hosted mode úgyis erősen folt nekem :)

meg amúgy ha van érkezésed rád, egy "hogyan is certificate-eljünk ISA2006 / TMG" cikket is szívesen vennék :D

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#1687) Logo


Logo
csendes tag

Sziasztok!

Átrágtam magam az eddigi beszélgetéseken. Rengeteg jó infó van már most is fenn, ami remélem csak bővül:).

Én most végzem a csodás felsőoktatásban. Igaza van mindenkinek, aki azt mondja, hogy a jelenlegi IT oktatás semmit nem ér egyetemi szinten. Cisco CCNA tanfolyam volt egyedül a 3.5 év alatt. Persze, aki most kezdi, annak már van CCNP :(. Szakdolgozatban nem fogadnak el olyat, ami nem programozás.
Szeretnék MS vizsgákat letenni, de sajnos saját zsebből nem tudom kifizetni a tanfolyamot. Esetleg nincs e-book, vagy egyéb segédlet, amikből fel lehet ezekre készülni és akkor a vizsga már csak kijön a büdzséből.

üdv
Logo

(#1688) kraftxld válasza Logo (#1687) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Van MS vizsgás topik az OS alkalmazásokban, olvasd át :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1689) Logo válasza kraftxld (#1688) üzenetére


Logo
csendes tag

Köszönöm

(#1690) Logo


Logo
csendes tag

Lenne egy kérdésem:
Az egyik 2003-as szerver folyamatosan adattitkosítási hibával bontja az rdp kapcsolatot.
A következőt már próbáltam, de azóta sincs változás:

[link]

Más:
Próbált már valaki backupolni ML 110 G6-os szervert Acronissal? Nekem sajnos nem ismeri fel a raidet, és restart után nem indul el a rendszer. Utána olvastam, érdemleges választ nem kaptam.

(#1691) brd válasza bobsys (#1685) üzenetére


brd
nagyúr

Az eTrust újratelepít, aztán eltávolít nem megoldás? (Mentés után persze.) Amúgy, gondolom, a maradék filterek okozzák a gondot: registryben a ...CurrentControlSet\Services alatt mondjuk trust-ra rákeres, és a találatok között az e-trust-ra utalók eltávolítása. Ha nem csináltál még ilyet, akkor egyrészt mentés javasolt a műtét előtt, másrészt nézd meg, egy másik SBS2003-on, hogy azon van-e olyan szolgáltatás, ill. hogy nem a windows része-e, amit törölnél. Vagy azt is csinálhatod, hogy feltelepíted az eTrustot egy tesztrendszerre, és megnézed, hogy milyen filtereket hoz létre, és ezeket keresed/törlöd az élesen.

The only real valuable thing is intuition.

(#1692) bobsys válasza brd (#1691) üzenetére


bobsys
addikt

eTrust telepito nincs, license info nincs.
Tegnap este annyit csinaltam, hogy kigyilkoltam minden eTrust filtert,cuccot a registrybol. Meglatjuk, lehet nem is ez a gond es valami teljesen mas okbol all meg a server fel orara

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1693) brd válasza bobsys (#1692) üzenetére


brd
nagyúr

A hálókártya(driver) nem lehet a ludas? Az is tud ilyet okozni.

The only real valuable thing is intuition.

(#1694) bobsys válasza brd (#1693) üzenetére


bobsys
addikt

VMwareen fut a cucc es mas servereknek nincs bajuk. Annyit fogok meg tenni, hogy a vmfelxible kartyat atallitom majd e1000 tipusura a hetvegen.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1695) gaborbol válasza bobsys (#1694) üzenetére


gaborbol
őstag

Esemenynaplot nezd nagyon at, lehet semmi koze, de volt mar hasonlo szopasom ,DC-n es SQl szerveren is.
Ipsec begajdult, egy darab arva bejegyzest bedob az esemenynaploba,ezert nem konnyu kiszurni:
mostantol minden ki es bemeno halozati forgalmat le van tiltva by ipsec, tovabbiakban: fuck you.

Annyi szerencsem volt nekem is ,hogy esxi alatt fut, console, aztan ott lehet szogelni,
Proba keppen kapcsoldki az ipsec service-t, ha nem kell, de let szogelni is, kijavitja,de kesobb volt mar, hogy fel ev mulva megin elojott.

Hja, van egy fasza watchguard xe 10 tuzfalam ingyen elviheto, ha valaki akar gyakorolni, sbs szerver mell kifejezetten tudom ajanlani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1696) bobsys válasza gaborbol (#1695) üzenetére


bobsys
addikt

Az event logban nincs semmi ami utalna arra, hoyg mitol all meg. De a kovetkezmenyeit latjuk, allnak le a cuccok, nem mozdulk az exchange dobalja a hibakat timeoutra hivatkozva

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1697) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Win7 SP1 RSAT:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1698) bobsys válasza kraftxld (#1697) üzenetére


bobsys
addikt

hoho, ez kell nekem

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1699) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Van egy router, H3C MSR900, mostmár a HP forgalmazza a 3com megvásárlása után.
Valaki ügyködött már ilyennel? Most épp a NAT beállításával küzdök, ha valaki csinált már ilyet és van egy perce azt megköszönném.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1700) kraftxld válasza kraftxld (#1699) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Megoldva, köszi a tippet gaborbol :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.