Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#151) priti válasza czpitti (#147) üzenetére


priti
addikt

Hamachi

Ha rám hallgatsz inkább ezzel emuláltok LAN-t a neten és úgy játszotok. A server-kliens megoldásnál a server-t elindító fél internetkapcsolatának feltöltési sebességével lehet gond, a dinamikus IP-t még ki lehet védeni, de ezt nem fogod tudni szoftveresen megoldani, így laggolni fognak a hozzád csatlakozók.
A Hamachi képes úgy virtuális hálózatba kötni kettő vagy több számítógépet az interneten keresztül, mintha azok hagyományos helyi hálózatra lennének kötve, és minden a helyi hálózaton működő funkció ezen is működik. A két gép közt létrejövő kapcsolat erősen titkosított, harmadik személy nagyon nehezen férhet hozzá. Továbbá rengetegen használják online játékokhoz, melyek tökéletesen működnek ezzel a programmal.

Hardverlesen

(#152) gaborbol válasza Plero (#149) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem kell ra speci program, power point, word,excel, pdf, paint,fenykepezogep, barmi ami keznel van.
A teljes halozat felmeres ingyenes nalunk, ha pl 4 ember csinalja egy teljes napig akkor is, de minimum 2 ember szokott kimenni. Egy szepen jarja vegig a halot fizikalisan, a masik belep a DC-re, vagy a legmagasabb "rangu" szerverre es jarja vegig a halozatot. Nem csilli villi prezentaciot keszitunk/adunk at, hanem hasznalhato reszletes adatokat.

Mi connectwiseot hasznalunk, de ez egy komplett ugyviteli rendszer, ebbe nyitok egy uj ugyfelet, vannak benne elore definialt fulek, azokat toltogetem ki, kepet-dokumentumot meg siman becsatolom ala.

(#153) Plero válasza gaborbol (#152) üzenetére


Plero
tag

Azt gondoltam van valami jó kis progi rá. Örököltem egy rendszert. Dokumentáció semmi. 10 cég "építette" 10 év alatt. Később könnyebb legyen a dolgom gondoltam megcsinálom a dokumentációt. Na majd szép lassan megcsinálom. :-(

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#154) kraftxld válasza gaborbol (#152) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jah, nálunk is connectwise van, és ami a legbosszantó a számomra, hogy a napi 8,5 órát percre pontosan mindig be kell írni ügyféllel töltött időre, multkor is le lettem izélve, hogy be mertem vésni, hogy szarakodtam 15 percig vele és ezt adminisztrációs időként tüntettem fel (lefagyott vagy kétszer az a fos :D ), meg nekünk elvileg minden az ügyfélnél már azonnal be kell írni, plusz percre pontosan beütemezik a napunkat :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#155) kraftxld válasza Plero (#153) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Én kezdenék egy Lansurveyor Expressel, majd rendesen csinálnék Visio-ban egy ábrát.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#156) bobsys válasza kraftxld (#154) üzenetére


bobsys
addikt

maris jobban erzem magam, hogy a nalunk levo ticketing rendszer csak azt nezi hogy SLA-n belul oldottam-e meg valamit vagy nem, a ph-n toltott idot nem kell beirnom :))

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#157) FixY67 válasza kraftxld (#154) üzenetére


FixY67
senior tag

Ezt egyszer az ex munkahelyemen is megpróbálták bevezetni. Egy idő után rájöttek, hogy nem működik, mert vagy adminisztrálunk vagy dolgozunk. :DD

...

(#158) kraftxld válasza FixY67 (#157) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Itt sajna még nem jöttek rá :(

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#159) FixY67 válasza kraftxld (#158) üzenetére


FixY67
senior tag

Akkor valamit nem jól csináltok. Az "amerikázás" fogalma manapság ismeretlen? :D

...

(#160) kraftxld válasza FixY67 (#159) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Mi az az "amerikázás" ?

Ja, este újraindítottam a szervert amiről korábban beszéltem, most már működik a Trend Micro konzol :W

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#161) gaborbol válasza Plero (#153) üzenetére


gaborbol
őstag

Kezdesnek jegyzetfuzet toll, rajzolas

Isp->gerinc->szerver->kliensek.
Ha tobb epulet van akkor csak kb lerajzolod oket, sima vonal osszekot, ala/fole savszelesseg, epulet, megnevezes.

Uj oldal mappaba lefuzve: Internet.
Hol jon be a net ISP, telefonszamszama , sebessege, ip cim login.
Router login/ beallitasok / router beallitas mentese hol talahato.

Uj oldal mappaba lefuzve: Halozat:

Angry ipscanner-t vagy barmi hasonlot elengedsz a halozatba eredmenyt atnezed, kinyomtatod.
Ha tobb aktiv halozati eszkoz van szepen lerajzolod oket, egyvonals rajz, osszekotod.
Pontos tipus/ hany portos/ sebesseg /van e szunetmentes alatt/nincs

Uj oldal mappaba lefuzve; Szerver/szerverek:

Nev/ ip cim
Login
Hardver konfig
Megahjtok( mi mi)
Role-ok szep sorba:
Specifikus programok programok
Mentes honan mit hova mikor
Egyebb utemezett feladatok
Virusirto/login/lejarat
Szunetmenteseket 6 havonat tesztelni matricat ra.

Uj oldal mappaba lefuzve: Nyomtatok

tipus, nev, ip cim/honnan van megosztva, fizikalisan hol van, toner tipusa

Uj oldal mappaba lefuzve :Kik fernek hozza a szerverhez/szerverekhez kulso cegek/telepitett programjaik elerhetosegeik.

Uj oldal mappaba lefuzve: Karbantartas volt e/ van e utemezve.

Aztan a papirokat szepen rogzited elektronikus formaba.

Ha meg mindig van kedved, idod akkor johet a konkret nyilvantartas minden gepnek muszerkarton, ragacs az oldalan , szoftver nyilvantartas, de az mar szinte kulon tortenet.

Sokan nem foglalkoznak vele, mert minek ugyis tudom mi van a hazam tajan. Csak azt felejtik el,mi van ha masnak kell beugrania helyette, vagy, ha o lekoccal es elmegy mashova melozni, akkor ugyan ugy a nagy semmi fogja varni az uj helyen ahogy o a regit hagyta.

(#162) FixY67 válasza kraftxld (#160) üzenetére


FixY67
senior tag

Anno (még a "kommunizmusban" :D ) valami olyat jelentett, hogy precizen, pontosan betartottak minden előírást, a legapróbb részletekig, aminek a következménye kb. megegyezett a munkalassító sztrájkkal. :)
(ez olyan rég volt, hogy én is gyerekként hallottam utoljára)

...

(#163) gaborbol válasza kraftxld (#154) üzenetére


gaborbol
őstag

Hehe!
Igy van, udv a klubban.

En nem is tudom hasznalni rendesen bongeszobol, csak a telepitett kliensel, szoval helyszinen obi van, foleg, mert a configuration ful se megy mindig rendesen, amibe a doksik vannak! Es nem hivhatod a support csak az ki kifizette a programot.

Egy fos, es ha jol ertettem $25k volt. Azt szeretem amikor van mondjuk 2 ugyfelem delelott, onnan kirohanok egy harmadikhoz, este 7-ig ott szopok, kajalni sincs idom elmenni es jonnek a connectwies-os emailek a telefonomra: Done Yet? Done Yet?

Mondjuk nagyon korrekt a cegem,e z az egesz connectwise meg a munkaero kihasznaltsagra epul. Ezert fontos hogy bazi aktualis legyen, gondolom azzal adjak el, hogy van ot embered? Ha connectwise-ot hasznalsz olyan mintha 8 lenne, mert velunk meg a szart is ki tudod beloluk preselni, ha akarod :DDD

Te ezeket is hasznaljatok?

Quickbooks, peachtree, timeslips?

En ma nem melozom a ho miatt :)
Azt mondtak nem biztosagos, senki ne menjen sehova, mivel remote melom sincs lablogatas...

(#164) Plero válasza gaborbol (#161) üzenetére


Plero
tag

A papiros rajzzal megvagyok. Csak 1 épület van 3 szinttel.

"Olyan nincs, hogy nincs" + www.plenter.atw.hu

(#165) kraftxld válasza gaborbol (#163) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jaja, nalunk is ez van, bar ma tetszik a dolog, mert a kollegak heggesztik a ceges netet igy nincs befele jovo mailunk, se activesync se Outlook Anywhere igy lehet kuldeni a leveleket ugyse kapom meg :DD

Quickbooks meg a Quotewerks van integralva a CW-hez meg en kaptam azt harci feladatot hogy talaljak egy GFI Maxnal jobb Monitoring SW-t, ami egyuttmukodik a Connectwise-al.

Mas:

Van aki komolyabban ert a Fortinet (Fortigate) cuccokhoz. Host header alapjan kene HTTPS forgalmat szetdobni kulonbozo szerverekre a belso halon.
Valahogy igy nez ki a dolog:

https://kiskutya.kismacska.com/abc => Public IP => Header alapjan forward 192.168.0.2
https://kiskutya.kismacska.com/zbw => Public IP => Header alapjan forward 192.168.0.3
https://kecske.com/dwq => Public IP => Header alapjan forward 192.168.0.4

A public IP minden esetben ugyanaz.

ISA alatt meg tudom csinalni, de ezt a fortinetet par napja vagtak hozzam, hogy na csinald meg ezzel is :F

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#166) Pulsar


Pulsar
veterán

Sziasztok nagyurak! :R
Most láttam meg csak ez a jó kis topikot... sajna én pár éve nem nyomulok a szakmába de előtte 9 évet húztam le a userek között :)

(#167) Pulsar válasza Pulsar (#166) üzenetére


Pulsar
veterán

na ezt kicsit hülyén fogalmaztam, szóval a user-eket segítők között :D

[ Szerkesztve ]

(#168) bobsys válasza kraftxld (#165) üzenetére


bobsys
addikt

GFI Max helyett, mondjuk egy SCOM 2007? mondjuk nemtudom hogy megy-e a ezzel a connectwise izevel, mert meg nem lattam azt a softwaret

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#169) kraftxld válasza bobsys (#168) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

A Scom jó lenne, teszteltem már elég sok hétvégén át, pár dolog ami nem igazán tetszett benne:
- Mivel leginkább SBS tartományokat felügyelünk így midenhová SCOM gateway-t kell rakni, és a fő SCOM szerver plusz a gateway közé tartomány alapú hitelesítés kell, hát elszenvedtem vele két napot mire sikerült tesztkörnyezetben belőlni normálisan, csináltam egy próbasite-ot, ott is eltartott egy darabig mire belőttem. Bár mire vagy hatodjára csináltam egész gyorsan ment, meg már legalább kenem vágom a tanusítványt meg a certutilt, registry-ben tanusítványmatatást :DDD
- Automatikusan kell ticketet csinálnia bizonyos feltételek után, ehhez meg custom connectort kell írjak, a programozói tudásom meg hogyismondjam elég felületes :)
- Van elég sok olyan cucc amihez szintén saját monitort meg management pack-ot kell csinálni, ez elsőre nem tűnt nekem túl egyszerűnek, sajna időm se volt mélyebben áttanulmányozni.

Tehát piszok sok idő lenne beállítani nomálisan.

Ja, meg a főnök olyan cuccot akar amit két perc alatt a cég igényeire lehet szabni, nem kerül sokba, főz mos takarít, utána nem kell vele foglalkozni, automatán csinálja a ticketet, mi meg kapjuk az agyf@szt a sok hülyeségtől :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#170) bobsys válasza kraftxld (#169) üzenetére


bobsys
addikt

jahat ha ultimate cucc kell akkor elnezest, naluk ketyeg par scom igaz a customizationra van egy kulon team :)

azon nem gondolkoztatok el, hogy a monitoringot outsourceolni es akkor nem kell vele szivnotok csak kapjatok a ticketet egy monitoring teamtol?
ha kiszamolnatok lehet meg olcsobb is lenne

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#171) kraftxld válasza bobsys (#170) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Jó a SCOM nagyon, szeretnék is majd egyszer mélyebben foglalkozni vele, tényleg tud mindent, csak rengeteg időt kell a custom cuccokra szánni, ugyebár itt meg úgy számolják, hogy amit erre szánunk idő az abból megy el ami alatt ügyféllel foglalkozhatnánk és termelnénk a pénzt, nehéz mikor 4 munkás viszi a hátán a céget :)

Ááá, kicsik vagyunk ehhez, én csinálok mindent desktop supporttól kezdve wifi antenna szerelésen át parancssoros routerkonfigig meg komplett 5-6 szerveres 50-60 klienses háló migrációjáig, tele mindenféle szir-szar progival.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#172) bobsys válasza kraftxld (#171) üzenetére


bobsys
addikt

na ezert mondom hogy ki kell adni a monitoringot valami kulsos cegnek, ok allitgatjak merg monitoroznak ti meg csak az incidensekkel foglalkoztok

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#173) kraftxld válasza bobsys (#172) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Azzal meg az a gond, hogy nem hatalmas összegeket fizetnek a cégek a monitorozásért, tehát a havidíj nagyrészét elvinné a külső cég. A GFI-t is azért akarjuk leváltani mert havi szinten nagyon drága.
A Kaseya-val nincs tapasztalatod?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#174) bobsys válasza kraftxld (#173) üzenetére


bobsys
addikt

nincs, nalunk van a monitoring team scom, mom, tivoli, smarts, netiq + par egyeb monitoring toolal meg van egy sajat fejlesztesu ticketing system
nemtudom mennyit fizetnek monitorozasert, de a nagyobb cegek akikhez ki lehet szervezni azokeleg jo aron nyomjak
olyan 20-30 dodo korul lehet, pontosan nemtudom, mert csak azt tudom hogy nekunk mennyibe kerul egy device, de azt hogy ezt mennyiert adjak el arrol fogalmam sincs, a salesesek valahol nemetorszagban vannak

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#175) FixY67 válasza kraftxld (#173) üzenetére


FixY67
senior tag

BMC Patrol?

...

(#176) gaborbol


gaborbol
őstag

Van egy kb 5 eves dell szerver 3 disk raid 5-be rendszernek..Egy het alatt masodszor esett szet a tomb, 8 ora mire ujraepiti, igaz menet kozben csinalja....
Minden teszt amit csak le tudtam futtatni azt mondja hogy a vinyok hibatlanok, gyari, alaplapi, smart, raid vezerlo tesztje. minden OK!
Esemeny naplonak fingja sincs mi a gond, a dell szerver managment szinten.
Egyetlen gond szerinte hogy a kartya firmware elavult, es le kene csereni. Na azt inkabb nem lepnem meg.5 evig ment gond nelkul, akkor csak valami mas lesz.

Mit csinaljak vele? Szedjem szet es rakjam at sima tukorbe, vagy inkabb kartya csere?
Vagy vegyenek uj szervert? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#177) Hedgehanter válasza gaborbol (#176) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Firmware upgrade nem lenne jobb eloszor..? :D

(#178) bobsys válasza gaborbol (#176) üzenetére


bobsys
addikt

kerem kapcsojja ki :DDD

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#179) gaborbol válasza Hedgehanter (#177) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt nem 5 evet lehuzott nekule, akkor en mar nem upgradelek.

Az ugyfel meg hogy is mondjam, porgos orvosi intezet-olcsos-desokatelvaros.

Most elszarakodok vele par orat amit persze kiszamlazunk,de ha maga a kartya szar es egy het mulva megint eldobja akkor nagyon nem fognak orulni.
Esetleg kicserelem a kartyat, ra egy hetre megint eldobja aztan kiderul hogy valamelyik hdd baszakodott.megint csak nem fognak orulni.

Azt mondta a fonok ok ilyenkor komplett szervert szoktak cserelni(nem vicc) a fent emlitett okok miatt, mondjuk ennel a cegnel ez lehet nem lesz alternartiva .

[ Szerkesztve ]

(#180) kraftxld válasza gaborbol (#179) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Amúgy igaza van a főnöknek, kb amennyi időt eltaknyol az ember ilyesmivel simán kijön a kiszámlázott órabérből egy low-end szerver.

Enterprise mobility ügyben (Motorola / Symbol wifi switch-ek, Intermec, Symbol WinCE-s olvasók) még mindig senki se tudós? :D

Megvan még a multkori ISA vs. Youtube probléma, SBS 2003 SP2 premium, ISA 2004 Sp3, minden fullra patchelve, és a kliensekről bejön a youtube oldala, de "an error has occured, please try again later" hibaüzenet. A flash a legfrissebb, a cache kilőve a szerveren, nem cache-el semmit. DMZ-ből hibátlan, úgyhogy tuti az isán kéne rugni valamit. A többi videós oldalakkal meg flash-es cuccokal is csinálja. De érdekes módon pár CTRL+F5 hatására néha elindul.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#181) brd válasza kraftxld (#180) üzenetére


brd
nagyúr

A kiengedő szabálynál a Content Types milyen állapotban van? Nem hiányzik véletlen a video elől a pipa? Vagy nem lett beletúrva a "Video" Content Type-ba valahogy? Próbáld meg All-ra tenni, ha úgy megy, akkor... ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#182) gaborbol válasza kraftxld (#180) üzenetére


gaborbol
őstag

Na ma reggel munkaido elott megint megpusztult a szerver, de most ugy nez ki nem a vezerlo miatt hanem talan mas.Vegre van Event ID bejegyzes :2019 es 333(kb 20 bejegyzes mindegyikbol) aztan zaraskent 6009, The previous system shutdown at 8:54:13 AM on 2/15/2010 was unexpected.

Nem sokkal kesobb a fonok kozolte, hogy akkor innen atveszi es kezdetnek ma este OTTHONROL firmware-t fog frissiten a raidvezerlon.

Szerintem le sem fekszem, varom az emailt, b@ssza meg->
Connecvwise-> New service ticket -> Server down! Priority:High!

Most kuldtem neki egy emailt a dolog rizikos oldalaval kapcsolatban, remelem merlegeli.
Nagy divat volt a raid 5, meg a vasalora is azt raktak, de hogy SBS-be mi a fenenek.
Az a baj ezek meg mindig oda vannak erte...

Enterprise mobility-rol meg csak nem is hallotam. :DDD Eleg nekem az iphone/blackberry paros.De har irsz rola egy rovid cikket, vagy dobsz egy linket azt szives olvasnam.

[ Szerkesztve ]

(#183) gaborbol válasza gaborbol (#182) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt hiszem meg is talatam a megoldast, csak gyorsabb legyek mint a fonok az update-te.

[link]

(#184) gaborbol válasza gaborbol (#183) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt hittem egyszeru lesz a megoldas de nem jutottam vele sokra...
Itt a vege mara, holnap fojt kov.

(#185) kraftxld


kraftxld
Topikgazda

Van egy kis küzdésem a WSUS-el, ha valakinek van ötlete, ne tartsa vissza magában:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#186) gaborbol


gaborbol
őstag

Na ma varatlanul szembejott a Citrix.

Neztem reggel a kiirasomat, 2 ora tervezett ido allatorvosi rendelo patch panel ujrakabelezese es ennyi, semmi mas info .

Gondoltam magamban hany gepuk lehet vajon 5-10?
Vittem minden loxart magammal,meg az uj sracot akit nemreg vettunk fel.

Kierek-> manager-> majd mindjart mutatja, kinyitjak a szekrenyt,majdenm dobtam egy hatast.
Patch panel tok faszan nez ki, lekabelezve igenyesen ahogy kell, es egy 48 portos switch majdem fullom.
Es igazabol az a gond, hogy ami a patch panelen 1-es az a switchen lehet hogy a 21-es ,es a fali csatlakozon meg lehet hogy a 39-es.

2 ora, egy emberre, erre a melora? Megint sikerult jol saccolni sarcok... :DDD

Szerncsere a patch panel meg a fali csatlakozok par kivetellel majdnem mind jok voltak jelolve/dugva, csak a switchen volt minden ossze-vissza dugdosva.

Azert vegig ellenoriztuk persze az osszes vegpontot, volt is meg vagy 5 kis switch elszorva tovabb gepeknek/nyomtatok/multifunkcios genyoknak.

Na szoval ez a citrix gyakorlatilag sima vekony kliens,nem igazan tudtam hova rakni. Lattam mar vekony klienst joparat, de ezek vittek a palmat.Meretre akkora volt mint egy sima 5 portos router, es ami meg meglepett a sebesseguk. Eskuszom elobb bejott az xp munkara keszen mint barmin amit eddig latam.nagyon szimpatikus cuccos, igy elsore.
Arba nem tudom hol lehetnek, de gondolom fogyasz vagy 20 wattot az egesz cucc, szoval jelentos a villany amit sprorolnak 40 gepen.

Ment minden tok faszan megvoltunk mar vagy 10 geppel, allunk mindketten az egyik kliens elott egyszer csak kiirja, hogy megszakadt a halozati kapcsolat. Mondom WTF?

Nezek be monitor moge, ott is egy kis switch, mondom megmurdalt biztos, vagy lefagyott, nezem semmi baja, 10 perece agyalok rajta mi a fax baja lehet, egyszer csak szolnak hogy mikor hasznalhatjak a tobbi gepet, mert hogy egy se mukodik.

Mondom az de jo,na vajon mi tortenhetett. En is meg az uj srac is, meg csak a szekreny kozeleben sem voltunk....

Ujraindittottam a switchet, villog mint az orult, gondoltam tuti van egy loop benne valahol.

Kerdezem a sracot csinaltal valamit. O nem csinalt semmit. Mondom tuti, hogy valami be lett dugva a switchbe es megy korbe korbe. Hja hat mielott odajott volna hozzam, talat egy "bedugatlan" kabelt az bedugta a switchbe azt hitte o felejtette el bedugni,bedugta az jott is hozzam 2 szobaval arrebb.

Na a "bedugatlan kabel" a broadband routerbol jott ki a 3-as porton, mig az 1-es port szinten a switchbe ment eredetileg,igy mar nem csoda hogy padlot fogott.

Vegul is ketten majd 4 ora alatt meg is voltunk, de meg nincs rajz, csak amit Excelbe osszedobtam tablazatot, ugyhogy rajznak meg most allhatok neki.

[ Szerkesztve ]

(#187) kraftxld válasza gaborbol (#186) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Szep :)
En tegnap 7 ora alatt vegeztem egy WinXP => Win7 migracioval, ugy hogy az alap OS-t mar felhuztam a gepre, meg ma is volt ugyanitt egy oras korom egy speci jegynyomtato miatt. Magyarul egy desktop WinXProl Win7re atalakitasa 8 munkaora volt :D
Majd ha este lesz lelkierom leirom a sztorit.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#188) gaborbol válasza kraftxld (#187) üzenetére


gaborbol
őstag

Neha a leg egyszerubb dolgokkal is iszonyat nagyot lehet szopni.Mondjuk utolag nezve minden sokkal egyszerubb.Mi volt a szopas targya az upgard soran?

Nalunk kulonben az a legnagyobb baj,hogy semmit nem csinalunk meg rendesen.Minden szinte brake fix, kirohanunk, megszogeljuk, elkoccolunk.
Volt egy kezdo srac kapott egy ugyfelet, minden tok faszan ment neki,semmi bonyolult dolgot nem kapott, vistat meg office-t kellett csak telepitenie az uj laptopokra ugyfelnel. Mondtuk neki, hogy domain user, mindig legyen csak lokal admin a laptopokon,nem nagy ceg, nincs semmig korlatozas, extra gpo vagy ilyesmi, kevesebb szopas.

Emlitettem is ezeket az ujaraaktivalos gondokat nemreg.
Megint szoltak, hogy kiirta meg egy gep ,hogy nem eredeti az office, pedig minden gepre kulon megvettek, es ujra aktivalni sem lehet.

Kimentem a heten vegre, begyujtottem a kulcsokat, megcsinaltam a szoftver nyilvantartasukat. Bakker a srac minden gepre ugyan azt a gyari dell cd-t nyomta fel ugyan azzal a kulcsal,az nem is zavarta hogy minden laptop aljan ott a gyari kulcs, az office telepitoket meg veletlenszeruen kihuzta a dobozbol es rakta fel a gepekre. Majd 1 napot szoptam miatta, egtem mint a rongy, amit lehetett kijavitottam.

Tegnap csorog a telefon, a tulaj tajtekzik hogy hogy lehet,hogy a frissen felvett emberek belelatnk az o szemellyes mappajaba, meg a teljes konyvelesbe.
Honnan a faxbol tudjam, te vagy ott bakker nem en,termeszetesen mindjart megnezem uram.
Hat az uj kollega minden uj dolgozot domain adminnal latott el, igy bakker.A masik a patch paneles, mi lesz meg itt...

[ Szerkesztve ]

(#189) bobsys válasza gaborbol (#188) üzenetére


bobsys
addikt

van egy otletem, a ket srac helyere megyek en, lattam mar patch panelt, officet, windows domaint meg citrixet is, csak fel nap a repulout, hova kuldjem a reumemet? :))

a vekony kliens milyen volt, bejott az xp, belogoltak es inditottak a citrix sessiont ?

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#190) Hedgehanter válasza bobsys (#189) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Nagyon mennel onnan ugy latom... :D Mar nem ez az elso hasonlo megjegyzesed... :)

Nalunk hasznalnak ilyeneket citrixhez nagyon jo....

(#191) bobsys válasza Hedgehanter (#190) üzenetére


bobsys
addikt

:)
xendesktopal nem foglalkoztam citrixnel, de van benne fantazia

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#192) gaborbol válasza bobsys (#189) üzenetére


gaborbol
őstag

Vizummal lennel meglove egyedul kulonben holnap kezdhetnel is..

Nem biztos, hogy pont ez volt ,de kinezetre nagyon hasonlit:
[link]

Bekapcsoltam, bejott egy olyan igazi citromsarga hatter, Wyse Citrix, kirakott egy toltesjelzo csikot ment kb. 5 masodpercet, bedobott egy alakott ott nyomtam egy connectet es bevagodott egy mukodo xp.

Hedgehanter: Most neztem a hsz-edet, ugyan ez a cuccos :DDD

[ Szerkesztve ]

(#193) Boolash


Boolash
aktív tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek az adatcenterekről? Mármint itt arra gondolok, hogy kis és középvállalatoknak nyújtanak levelezés fájlszerver, stb .. szolgáltatást. Magyarországon ezt a T-systemsnél (vartualoso) láttam így kompletten [link] Külföldön mennyire megy ez? Szerintetek reális az esély arra, hogy ez el fog terjedni, és a célközönség inkább ezt választja, mint a saját irodai szervert?

(#194) bobsys válasza Boolash (#193) üzenetére


bobsys
addikt

erdekes, sok mindentol fugg a dolog, mit nyujtanak mennyiert es legfokeppen milyen minosegben
mi a rendelkezesre allas, support, kulonbozo SLA-k stb..
tobbet azert nemtudok mondani, mert nekunk sajat datacenterunk van hollandiaban :D

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#195) Hedgehanter válasza Boolash (#193) üzenetére


Hedgehanter
őstag

Itt nagyon beindultak.. Rengetegen jelentkeznek ahogy en latom foleg a backup szolgaltatasuk megy nagyon mert teljesen leveszi a terhet a userekrol (tape csere meg ilyenek) es nem draga... Aztan meg kihelyezett DMZ zonanak is nagyon jo mert a security-je egy ilyen helynek mindig jobb mint egy normal irodanak plus van resilient internet linkjuk szoval ha oda rakod az email szerveredet akkor mindig megjon a leveled megha a sajat neted elszall.. Aztan meg ha mindent odaraksz nem kell admin a cegnel hogy legyen ok elinteznek mindent.... :D

Bar mindez teljesen arfuggo nem tudom mi megy Mo-on...

[ Szerkesztve ]

(#196) kraftxld válasza Hedgehanter (#195) üzenetére


kraftxld
Topikgazda

Nálunk még nem igazán indult be ez a dolog, de néhány szolgáltatást már visznek el az ügyfelek a belső hálóról. Xero-t könyvelésre meg ilyesmi.
Amúgy ezzel nekem van pár fenntartásom:
- Mi van ha a szolgáltató duplájára, háromszorosára emeli az árat?
- Adatvesztés esetén ki a felelős?
- Ha nem tetszik (vagy kinőtte a cég a szolgáltatást) hogy lehet a cuccot kimenteni saját szerverre dobni vagy átvinni máshová?

Stb stb.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#197) jerry311 válasza kraftxld (#196) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ugyanúgy, mint ahogy hozzánk jönnek a cégek más datacenterekből. Megkapják tőlünk a szervereiket, aztán interneten vagy 1-2 TB-os mobil vinyókon hozzák az adatot.
Mire egy szintre kerül a régi és új datacenter addig eltelik 1-2 hónap. Aztán egy néhány órás leállás alatt készre szinkronizálják a két DC-t és a végén az új indul el. :))

(#198) Hedgehanter válasza kraftxld (#196) üzenetére


Hedgehanter
őstag

- nem emeli az arat, eros a verseny (itt van vagy 8-10 nagyobb center)
- adatvesztes 100% az o felelosseguk amig hozzajuk er a cucc (ha neted elszall es nem tudnak menteni az a te bajod)
- Elottem irtak, external hard drive es viheted... :D

(#199) Boolash


Boolash
aktív tag

Magyarországon jelenleg csak a T-System foglalkozik ezzel (kompletten), és ahogy elnéztem az áraikat elég drága.
De ha jól látom, akkor külföldön már megindult a verseny és talán éveken belül megéri egy kis/közép vállalatnak az, hogy mindent kivisz, vagyis nem tart szervert (és rendszergazdát).
Mondjuk ez mire Magyarországra ér, az évtizedek kérdése, de a jövő talán ez. Ettől egy kicsit félek, mert az adatcenterek tipikusan kevés embert foglalkoztatnak, de sok céget tudnak vinni. Ez azt jelentené, hogy rendszergazdaként önállóan nem sok esélye lesz az embernek, ha nem szeretne adatcenterben dolgozni.

(#200) iwu válasza kraftxld (#180) üzenetére


iwu
addikt

"Enterprise mobility ügyben (Motorola / Symbol wifi switch-ek, Intermec, Symbol WinCE-s olvasók) még mindig senki se tudós? :D"

tudós nem vagyok, de be kellett üzemelnem saját erőből egy ilyesmi hálót, mi a kérdés, hátha...

üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

Útvonal

Fórumok  »  Infotech  »  Rendszergazda topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.