Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32601) Viperator válasza gergo5991 (#32600) üzenetére


Viperator
őstag

Sehol nem írja elő, hogy teljesen kell lemeríteni az akkut! Csak a kapacitás nagysága van megadva, hogy mennyi képet lehet vele csinálni, de viszont nem mindegy, hogy milyen fényviszonyok, beállítások mellett! Lehet többet, lehet kevesebbet!

Én kb 70-75% százalékos lemerülés után szoktam tölteni és így nincs semmi baja! Nyugodtan lehet tölteni! Mondjuk éppen 50%-os az akku kapacitása, másnap nagy túrára készülök, akkor is feltöltöm az akkut, mert nem lehet tudni, hogy mennyi képet fogok csinálni...

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32602) rekid


rekid
addikt

Nikon objektívekről nincs valahol egy olyasmi táblázat mint a vázakról az 1.hsz-ban?

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32603) Viperator válasza rekid (#32602) üzenetére


Viperator
őstag

Nikon objektívek

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32604) rekid válasza Viperator (#32603) üzenetére


rekid
addikt

:R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32605) gergo5991 válasza Viperator (#32601) üzenetére


gergo5991
őstag

oké minden rendben, feltöltődött az akku, mostmár megy rendesen a gép, csak szokatlan volt számomra hogy ha teljesen lemerült képet nem enged csinálni de a kijelzőt még be lehet kapcsolni meg a világítást rajta.

(#32606) randras_83 válasza gergo5991 (#32605) üzenetére


randras_83
addikt

Ez amúgy D5300-as esetén is így van.

https://www.flickr.com/randras83/

(#32607) Dluinet válasza gergo5991 (#32605) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az akkuk nem igazán szeretik a teljes lemerítést, külön védelem van benne, nehogy túlmerüljön, mert véglegesen károsodhat és többet már nem lehet tölteni.
Bármikor rátölthetsz, ez már nem a 90-es évek technikája.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#32608) quby válasza gergo5991 (#32605) üzenetére


quby
őstag

Más egy kijelző, meg más az hogy fizikai munkat is végezzen. (fókusz, redőny).
A teljes lemerülés szoftveresen sincs megengedve li-ion akkuk esetén. Sem telefonoknál sem más eszközöknél. Amikor már nem is kapcsol be még van legalább 15%.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#32609) catroot


catroot
veterán

Most és először szívatott meg a Yongnuo vaku. Rohadna meg. :(((

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32610) fireman123 válasza catroot (#32609) üzenetére


fireman123
őstag

??? :Y

(#32611) jasonka válasza catroot (#32609) üzenetére


jasonka
aktív tag

Mi történt pontosan ?

(Csak mint "sorstárs" esetleg hasonló lehet az esemény...)

Hja kérem ! A Belváros !...

(#32612) catroot válasza jasonka (#32611) üzenetére


catroot
veterán

Slave módban egyre gyakrabban csinálja azt, hogy nem villan el, vagy késik.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32613) jasonka válasza catroot (#32612) üzenetére


jasonka
aktív tag

Hm... Bosszantó...

Nekem néha -néha "ha úri kedve úgy tartja" (a gépvázra téve) úgy túlvilágít TTL-ben, mint az atomvillanás, majd utána "megjavul". (Három műszerésznél járt, kétszer a gyártónál Kínában, de a hiba most is létezik... :O )
Ezért aztán vettem egy használt Nikon SB900-at, a Yongnuo-t pedig "lefokoztam" másodhegedűsnek... :D

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#32614) fireman123 válasza catroot (#32612) üzenetére


fireman123
őstag

Pontosan melyik yongnuo vakuról van szó?
....ugyanez a kérdésem "jasonka" felé is.

Azért kérdezem, mert gondolkodom egy YN vaku vásárlásán, de még nem eldöntött hogy 565 vagy 568 lesz ....elegendő lenne az 565, mivel a D5300 vázam nem tudná kihasználni az 568 előnyeit.

(#32615) catroot válasza jasonka (#32613) üzenetére


catroot
veterán

Nem azt mondom, hogy használhatatlan, de elég idegölő tud lenni.

Én azt mondom, hogy nem véletlenül olyan olcsó.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32616) randras_83 válasza fireman123 (#32614) üzenetére


randras_83
addikt

nekem D5300 mellé van 565, de emlékeim szerint az 5300 nem tudja a HSS-t, így ha csak nem tervezel olyan vázra váltani ami tudja, felesleges az 568.

(#32617) Imifej: én is tapasztalataidra, mert az volt a másik vaku amit néztem. viszont most voltam egy csapatépítőn, ahol az egyik kolléga SB-700-val lövöldözött, mondtam neki, hogy kell... :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/randras83/

(#32617) Imifej válasza catroot (#32615) üzenetére


Imifej
senior tag

Én is most váltom az 568-ast mert fél év után először a forrasztások engedtek, most meg már nem is megy TTL-ben. Már úton van egy Meike ME-910. Hát kíváncsi leszek rá nagyon.

Marantz PM7000N, JBL TLX500

(#32618) fireman123 válasza randras_83 (#32616) üzenetére


fireman123
őstag

így van, nem tudja .....neked bevált az YN565? ...volt már vele problémád?

[ Szerkesztve ]

(#32619) #65675776 válasza matyi012345 (#32595) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a vakut nem tudom úgy forgatni, hogy ne csillanjon be az üvegfelületen, ezáltal gyakorlatilag használhatatlanná téve az eredményt. Reprózáshoz közvetlenül kell megvilágítani a témát, nem jó az indirekt vakuzás.

Egy lámpát viszont elég csak 4-5°-os szögben megdönteni, és márig nem fog becsillanni az üveglap. Viszont továbbra is meglesz a közvetlen megvilágítás.

(#32620) matyi012345 válasza #65675776 (#32619) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem értem, miért nem. Én 16,5-ös standard reflektorokkal reprózok ha teljesen sík a felület. A vakukat bőven elég kb. 45-60 fokos szögbe rakni és tökéletesen pontos az eredmény, szó nincs semmilyen becsillanásról sehol. Kisebb felületnél 3 ponton szoktam kimérni a fényt, nagyobbnál 5 ponton. Ott kicsit távolabb kell rakni a vakukat. Nem függhet attól, hogy folyamatos vagy villanó fénnyel csinálod. Ha ragaszkodsz a LED-hez akkor a spektrális eloszlás a lényeg. Ha mindhárom csatorna egyforma erősséggel jelenik meg a színképben akkor elfogadható az eredmény vele, de ezt csak elméletben tudom írni mert nem volt dolgom LED-es fényforrással gyakorlatban.

(#32621) jasonka válasza fireman123 (#32614) üzenetére


jasonka
aktív tag

Az enyém egy öreg Yongnuo 468-II vaku.
Használtan vettem 20 eFt-ért, örültem neki, mint "bolond a fogsorának :DDD " - pedig már a vásárláskori kipróbálásnál is előállt a hiba, de azzal nyugtattam magam, hogy a Nikon gépvázon (D5100) be volt kapcsolva az ISO
módosítás lehetősége. Aztán kiderült, hogy ha kikapcsolom fix ISO-ra, akkor is csinálja néha - pedig TTL-ben nem szabadna neki.

Hát így jártam... :O

Csak az a "vitz", hogy 2x járt a gyártónál Kínában, és mindent rendben találtak... (10 ezerbe került... :W )
Amúgy a gépváz egy az egyben SB900-nak ismeri fel, úgyhogy ha van egy régi fotóm utólag az "Exif"-ből nem tudom, hogy a Yongnuo volt-e a vázon, vagy az azóta vett valóban SB900-as Nikon-vakum... :D :D :D

Az új Yongnuo-változatokat nem ismerem. Valaki azt mondta, hogy úgy látszik a koppintás nem volt tökéletes, mert "apró áramköri finomságokat" nem tudtak lemásolni a kínaiak - ez az időszakos hiba pl. ilyen lehet... :K

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#32622) nesa


nesa
veterán

Ha Lr5 be akarok tobb szaz kepen azonos korrekciot csinalni azt hogy lehet megvalositani, egyenkent nincs kedvem.

(#32623) anaqer válasza nesa (#32622) üzenetére


anaqer
veterán

Egy képre megcsinálod Develop módban, balra a kép alatt a + gombbal Create New Preset, beikszelgeted hogy melyik módosításokat mentse el, elnevezed, Save.

Legközelebb Library módban kijelölöd, hogy melyik képekre akarod, a jobb panelnél a Quick Develop / Saved Presets / User presets, aztán elmész kávézni.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32624) lakkusjj válasza nesa (#32622) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Develop modulban jelöld ki a filmszalagon a képeket, majd a csúszkák alatt a sync.. gombra kattints.

(#32625) nesa válasza anaqer (#32623) üzenetére


nesa
veterán

Koszi nektek, kezel ez egyszerre tobb ezer kepet ugy hogy nem hulyul meg, vagy nincs felso limit?

(#32626) randras_83 válasza fireman123 (#32618) üzenetére


randras_83
addikt

egyelőre nem volt vele gondom.

https://www.flickr.com/randras83/

(#32627) total90 válasza nesa (#32625) üzenetére


total90
veterán

Ha van elég RAM nem lesz gond.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#32628) nesa válasza total90 (#32627) üzenetére


nesa
veterán

Holnap neki ugrom.

(#32629) anaqer válasza nesa (#32625) üzenetére


anaqer
veterán

Párszázig nálam nem volt vele gond (bár én általában még annál is kissebb batchekkel dolgozom)... több ezerre vonatkozólag egy nagy büdös passz. ;)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32630) DonRazzino válasza anaqer (#32629) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Az összes képet kijelölve, a Sync gombon lévő kapcsolót átbillented. AutoSync lesz belőle. Amit azon a képen változtatsz, azonnal csinálja a többire is. Én ezt egy 150k-s gagyi latpopon akadás nélkül csináltam sokszáz Fuji jpg-gel. Igaz nem RAW, de mindegyik 10 MB felett volt.

szerk: OFF és persze nem anaqernek szántam.

[ Szerkesztve ]

(#32631) fanti


fanti
addikt

Valakinek van tapasztalata az obira előre felcsavarozható telekonverterekkel?

Nyilván, hogy hobbi célra kellene csak, de valahogy nagyon olcsónak tűnik számomra.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32632) Victoryus94


Victoryus94
őstag

A PS nekem sem bírja ha több RAWot nyitok meg... még panorámára is nehéz rávenni (konkrétana 3 raw fájl megeszik 4-5 gigát, és ha elkezd velük dolgozni, tovább növekszik). Na meg valamiért a RAMba fejelt dolgokat... és nagyon gyorsan betelik a 8gb. Egyszerűbb LR-rel csinálni az ilyesmit, bár legutóbb átkonvertáltam a fájlokat png-be és utána estem nekik.

[ Szerkesztve ]

(#32633) catroot válasza fanti (#32631) üzenetére


catroot
veterán

Őszintén én Nikonhoz csak Nikont vennék, ha már kell a konverter.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32634) Victoryus94 válasza fanti (#32631) üzenetére


Victoryus94
őstag

Képminőségen, fényerőn ronthat (nagyobb mértékben, mint egy drága nikon konverter), illetve a torzítás is megnő. -Bár az kétszerezőnél eleve nő.

(#32635) FerNandor


FerNandor
őstag

Sziasztok,
átjövök ide, mert Nikon objektívre szűkül a dolog.
Van egy D60-am 18-55-tel és azt szeretném lecserélni.

A tamron 18-200-at elvetni készülök, ha csak nem győztök meg esetleg másképp, mert műanyag a bajonett is, nincs tömítés stb.

Szóval úgy tűnik marad a 18-140 és a 18-200-as VR I-es.
Használtan venném. Mindkettő van 80 körül.
Egy objektívet szeretnék, mert nem fotózok annyit, inkább csak kirándulásokkor, nyaraláskor és csak úgy általánosan, semmi komoly. Táj, család stb. Viszont a 18-55 kevés.

Tamron előnye, hogy újonnan 75 körül van garanciával.

Általános használat, képminőség szempontjából melyiket ajánljátok ezek közül? Flickr-en nézegetek képeket, olvastam teszteket, de nem tudok dönteni. Igaziból a Tamronnal is nagyon szép képeket raknak fel, de félek a szigetelés hiányától meg az általános minőségtől még akkor is, ha csak "hobbi" szinten kell. Mennyire nagy probléma ez általános használatnál?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32636) Balinov válasza FerNandor (#32635) üzenetére


Balinov
félisten

szigeteles hianyatol en nem felnek, a 18-55 sem az, szoval ha az kiszolgalt eddig (kiveve az atfogast, gondolom) akkor a tamival sem lehet sok gond

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32637) quby válasza FerNandor (#32635) üzenetére


quby
őstag

+1 az elöttem szólónak! Plusz ha egyetlen obid lesz akkor sosem fogod levenni, r-go...a tömités miatt aggódni nem kell.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#32638) London26


London26
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Nem volt még DSLR gépem és közeledik a nászutunk, szeretnénk egyet beszerezni, de nem igazán ismerem ki magam a gépek és objektívek erdejében. Milyen vázat és objektívet ajánlanátok, ha a keret kb 300K?
Amire használnánk:
Kisebb kirándulások
Családi összejövetelek
Sportesemények

Egy jobb vázat kit-el érdemes előbb venni, vagy gyengébb vázat jobb objektívvel?
A későbbi fejlődés érdekében én a jobb váz felfogást preferálom.

Várom segítő válaszaitok!

(#32639) FerNandor válasza quby (#32637) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm Balinovnak is.

És mi a vélemény amúgy ezekröl? Melyik a legjobb lencse?
18-140
18-200 vagy Tamron 18-200?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32640) Throme válasza FerNandor (#32639) üzenetére


Throme
veterán

Ezek között nagy különbséget nem fogsz találni. A nikkor 18-200 a legrégebbi. A másik kettő újabb, frissebb darab. A Tamit 75k-ért 5 év garival új kondícióban meg tudod venni.

Úgymond "szuszogós" obiknál szerintem a tömítést nagyon nem kell figyelembe venni, mert az a bajonett felől van.A tubus ki-be jár, így a levegő is.
Mennyire használod a gépet hóban sárban, esőben?
Amúgy a D60 se időjárásálló, akkor felesleges az obinak annak lennie.

szvsz

(#32641) FerNandor válasza Throme (#32640) üzenetére


FerNandor
őstag

köszi.
még erröl mondj véleményt légyszíves. [link]

Igaziból volt már kicsi esöben, de nem számottevö, vigyázok rá. Azért is kérdezgetem, mert hosszú távra szeretek vásárolni, minöségibb dolgokat, tehát megveszem és nem tervezem a cseréjét bizonyos idön belül sem.

Gondoltam még erre, amit linkeltem: 55-200-ra az elején, de inkább egy obival gondoltam megoldani a helyzetet. De lehet, hogy visszatérek erre. Szimpatikus ez az 55-200 és az ára is az. Vélemény?

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32642) Viperator válasza FerNandor (#32639) üzenetére


Viperator
őstag

Van egy másik objektív, amit kihagytál: Nikon 18-300, még nagyobb gyútáv. Nem ismerem (vagyis nem fényképeztem vele), majd a tapasztaltak megmondják, hogy jó-e... (az egyik ismerős vett D500 mellé ilyen objektívet)

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32643) Balinov válasza FerNandor (#32641) üzenetére


Balinov
félisten

55-200VR nagyon jo kis kistele, csak az gond vele, hogy nem kitobi helyett, hanem inkabb melle erdemes venni, mert ugye 54mm-ig hibadzik az atfogas.

Jo tars lehet a 18-55 melle, de nem azt irtad az elobb, nem akarsz nagyon obikat cserelgetni? :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32644) FerNandor válasza Balinov (#32643) üzenetére


FerNandor
őstag

Igen, 18-55-van a D60-hoz sima VR nélküli. (2008-ban vettük a gépet). Nem nagyon akartam cserélgetni, de az elején még úgy volt. Aztán meg, hogy egy olyat vennék, ami átfog sokat, és van zoom, mert a 18-55-ben nagyon-nagyon sokszor hiányzott/hiányzik. Viszont ezeknél a nagy átfogásúaknál meg nem annyira dícsérik a teljesítményének vége felé a lencsét. Amiböl nem tudom, mit vennék én észre , de igaziból eddig a 18-55-tel voltam, de nagyon sokszor elégedetlen voltam vele, csak mindig halogattam a dolgot. Most voltam külföldön nyaralni, meg korábban Hans Zimmer kocerten és nagyon megbántam, hogy nem vettem már korábban egy nagyobb objektívet. Ennek az 55-200-nak meg nagyon tetszenek a képei, meg a bokeh-ja. (Sokat fényképezem a kis Szerelmemet is :B )
Flickr-en nézelödök és nagyon meggyözö ez az 55-200. Öszintén, viszont a 18-200-as Tamronnal nem igazán éreztem azt, hogy hú. ha állatokat fényképeztek, vagy közeli dolgokat, akkor nagyon sokszor életlen volt a kép. 18-140-nél, de föleg az 55-200-nál meg nagyon jó. :K

D60-nal egyébként ez, amit linkeltem: [link] jó lenne? Jó kis gép még ez a D60, nem? Nem cserélném le. (Itt arra gondolok, hogy mondjuk nem ér fel a teljesítménye az objektívhez, amit erösen kétlek, de azért megkérdezem :) )

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32645) Balinov válasza FerNandor (#32644) üzenetére


Balinov
félisten

Par sracnak innet van a tami 18-200, megvarnam a valaszukat/velemenyuket, mert nekem a Nikon obiparkom kimerul a 18-55VR, 18-105VR ill. 50/1.D-ben, ezeket is MFT-n hasznalom mar adapterezve, szoval AF nuku.

a D60-hoz meg tuti jo az 55-200VR, AF-S obi leven a fokuszmotor az objektivben van, nem a vazban.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32646) SzAnnie


SzAnnie
csendes tag

Sziasztok!
Pár hete kezdtem el ismerkedni egy nikon d60 as géppel, alap 18-55 mm-es objektív van hozzá.
Jelenleg egy hama uv szűrő van rajta. Most megyünk tengerhez nyaralni. Érdemes lenne lecserélni polár szűrőre? Ha igen, akkor konkrétan melyik az ajánlott?

Köszi a segítség!
Anikó

(#32647) FerNandor válasza Balinov (#32645) üzenetére


FerNandor
őstag

Oks. Várok kicsit, de nagyon hajlok arra, hogy megvegyem a 55-200 VrII-t 69.880Ft-ért :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32648) Balinov válasza FerNandor (#32647) üzenetére


Balinov
félisten

Az jó ár érte, nem vitás, évekkel ezelőtt a vr1est adtam el itt kb 50-60ert

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#32649) marcitp válasza Balinov (#32648) üzenetére


marcitp
őstag

Egyébként optikailag mennyivel más a VRII? Jobb lett? :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32650) Balinov válasza marcitp (#32649) üzenetére


Balinov
félisten

passz, valszeg valamennyi FE-vel tobbet megfog a stabi. Mondjuk a mai napig verem a fejem,hogy eladtam. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.