Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32051) Byk01 válasza energomatt (#32042) üzenetére


Byk01
senior tag

Mivel a kérdező a 17-50-et élből elvetette, ezért ahhoz mérni felesleges, az utazózúmoknál meg lényegesen jobb (még ha ez nem is látszik ;) )

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#32052) hito válasza fanti (#32049) üzenetére


hito
nagyúr

Hát még nekem :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32053) anaqer válasza forceberg (#32047) üzenetére


anaqer
veterán

Ezen lehetne 10-50-100 hozzászóláson keresztül vitázni... alapvetően egyetértek azzal, hogy itt (is) elég ritkán a hardver a bottleneck az elkészült képek minőségét illetően. (És ebbe masszívan beleértem magamat is.)

De ez természetszerűleg egy javarészt technikai, kicsit kütyübuzulós topic. Van külön kezdő dslr fotós topic is - szerintem savazás helyett lehetne esetleg oda irányítanod a népeket, ha már egyszer úgy itéled meg, hogy "ezeknek mindegy, ha akár egy krumplit is csavarnak a vázra".

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32054) WinZol válasza Byk01 (#32051) üzenetére


WinZol
aktív tag

Mivel a kérdező a 17-50-et élből elvetette, ezért ahhoz mérni felesleges, az utazózúmoknál meg lényegesen jobb (még ha ez nem is látszik ;) )

Igen, utazó zoom-ot keresek, az 50 kicsit kevés(nek tűnik).

A 17-70-en elgondolkodom.

A Tamron 18-200 és a Sigma 17-70 között valami jó kompromisszum?

Ha a 17-70 az utazó, akkor a kivágás 70-es állásból mennyire hoz jobb / rosszabb
képet mintha egy Tamron 18-200 200 közeli értékét nézném vágás nélkül.
(Esetleg Nikon 105 / 140 végét)

Persze ugyanezt a kérdést a Sigam 17-50-re is fel tehetem.

Tudom, hogy jó telék vannak, de utazóról beszélünk.
(megy - klikk- megy tovább)

Max A4-ig lenne előhívva.

Remélem érthető voltam.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#32055) DonRazzino válasza WinZol (#32054) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Egy D7200 295k HUF. 18-140 hozzá 85-ért, ha jól látom? Ha kell utazozoom, akkor legyen! Vagy veszel egy vázat és hozzá egy 18-105-öt használtan 40k-ért. Ha nem tetszik, eladod ugyanazért a 40k-ért.

(#32056) energomatt válasza forceberg (#32047) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez egy érdekes vélemény, eddig csak kezdőktől hallottam ilyesmit.
A képeket monitoron nézem és számomra nagyon feltűnő a különbség így is az objektívek között. Elhiszem azt is, hogy sokaknak ez teljesen mindegy, de ez nem lehet etalon egy DSLR topikban. Aki így jön ide, az eltévedt.

(#32057) Byk01 válasza WinZol (#32054) üzenetére


Byk01
senior tag

A megy-klikk-megy tovább verzióhoz bármelyik megfelel, szerintem. Ha nincs annyi időd, hogy megállj egy objektív cserére, akkor a téma sem volt olyan, amihez a mai utazó zoomok képminősége ne lenne elég. Bármelyiké.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#32058) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Tudom hogy lerágott csont, a Tamron 70-300VC vagy Nikkor 70-300VR, de van itt a topicban olyan ember akinek valójában volt mind a kettő obija, és úgy tud véleményt mondani??? Privátba is jöhet.

Még most sem tudok a kettő között dönteni, minél többet olvasok róluk annál nehezebb a döntés meghozása. :W

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#32059) marcitp válasza szmayer1 (#32058) üzenetére


marcitp
őstag

Ezt olvastad?
Sztem menj be egy fotósboltba, rakd fel a vázra mindkettőt, és próbáld ki... Otthon nézd meg alaposan a képeket, hátha sikerül döntened! :) Én ahogy olvasgattam, mindenhol inkább a Tamront ajánlották. De olt, aki szerint inkább FX-en muzsikál jól. Puding próbája! ;)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32060) szmayer1 válasza marcitp (#32059) üzenetére


szmayer1
senior tag

Igen olvastam, és pont ez a cikk ami a legjobban megnehezítette a döntésem. Itt majdnem hogy a Tamron a jobb a Nikkor ellen.

A pudingos dolgot értem, de hol van olyan üzlet ahol ki lehet próbálbi az obikat????

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#32061) marcitp válasza szmayer1 (#32060) üzenetére


marcitp
őstag

Ha elég határozott vagy, és közlöd a konkrét vásárlási szándékodat, szerintem szinte bárhol.
Az üzletnek érdeke az értékesítés. Próba nélkül én sem venném meg.... A síma 50/1,8G obimat is alaposan leteszteltem a boltban, sőt, még elkértem egy 1,4-et is. A Te döntésed, és a Te pénzed. Ne legyél szívbajos, egyszer "kellemetlen" a szitu, Te meg sokáig használod elégedettséggel, vagy éppen azzal a gondolattal, hogy fene egye, a másik lehet, jobb lett volna.
Szánj rá időt, menj be boltokba, többet fog érni, mint más véleményét olvasgatni, mert sztem a netet már kivégezted, nincs több infó... :)
Vagy keress olyan fotóst, akinek van vagy ez, vagy a másik, hátha összejönne egy személyes találkozó, és próba, még ez is alternatíva lehet. Sok sikert, mindenképpen!! :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32062) szmayer1 válasza marcitp (#32061) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi. A próba lehetőség pesten biztos megoldható, de vidéken kicsi az esély erre, mert csak rendelésre hoznak, és ha nem viszem el akkor bla-bla-bla, azért valahogy megpróbálom.

Azért a mások véleménye is számít, meg az árkülömbség sem kevés, viszont a pénzemért olyat szeretnék amit a későbbiekben nem bánok meg.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#32063) marcitp válasza szmayer1 (#32062) üzenetére


marcitp
őstag

Vidéki vagyok én is. Időt szántam rá, és megoldottam. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32064) WinZol


WinZol
aktív tag

Üdv!

Tudom, hogy kicsit OFF itt, de mégis:

Hogyan szoktátok letakarítani az objektív gumi részét?
Az enyém kicsit por lepte meg minden.

Az eladásra szánt gépek képeit nézve mind olyan, mint amit
ma vettek ki a dobozból.

Köszi

Zoltán

(#32065) chipi-85 válasza WinZol (#32064) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Én a Lidl-ben szoktam venni szemüveg tisztító kendőt, és azzal szoktam megtakarítani.

(#32066) WinZol válasza chipi-85 (#32065) üzenetére


WinZol
aktív tag

Én a Lidl-ben szoktam venni szemüveg tisztító kendőt, és azzal szoktam megtakarítani.

Nem a lencsére gondolok, hanem a gumi részekre.
A recék közé szép lassan lerakódott porra.

(#32067) chipi-85 válasza WinZol (#32066) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Arra is használom!

Ha makacs nagyon, akkor pedig tiszta szesz + fültisztító!

(#32068) azka79 válasza WinZol (#32066) üzenetére


azka79
aktív tag

puha fogkefével takarítsd meg a gumi részt.

(#32069) aleister válasza szmayer1 (#32058) üzenetére


aleister
veterán

Én a 17-50-nel együtt vettem a 70-300 VC kb 5 éve. N17-300 VR-em ugyan nem volt, de valamelyik PH-s tali alkalmával össze tudtam hasonlítani a kettőt. Azt tudom mondani, amit már leírtam egyszer. Kb ugyanaz optikailag a kettő.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32070) Real_Necro válasza WinZol (#32064) üzenetére


Real_Necro
veterán

Cyber Clean-el, meg ügyelek arra, hogy ne kajázzam össze. ;)

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32071) chipi-85 válasza Real_Necro (#32070) üzenetére


chipi-85
aktív tag

És most rendkívüli akciónk keretében 47990 ft helyett, csak 9990 ft, igen, jól hallotta, 9990 ft.
És ha most azonnal telefonál, akkor nem egy hanem 2 Cyber Clen szett lehet az Öné!
Hát nem hihetetlen?!
Telefonáljon most!!

Bocs... nem hagyhattam ki :DDD

(#32072) forceberg válasza energomatt (#32056) üzenetére


forceberg
veterán

Az objektívek képe közötti legnagyobb különbség gyakran a user error...
Láthatnám azon saját képeidet, ami alapján ezt írod?

(#32050) Throme : kevés olyan nem túl régi kiadású objektívet láttam, ami használhatatlan képminőségű lenne.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#32073) matyi012345


matyi012345
őstag

Én utazásra maximum telefont viszek és azt se használom túl sokat. Nem kicsit túl toljátok megint a technof@szkodást. mások a felhasználói szokások, ezt kéne megérteni. Amúgy jó a 18-200 tamron is akár, csak hogy válaszoljak is.

(#32074) metal01 válasza matyi012345 (#32073) üzenetére


metal01
őstag

"Én utazásra maximum telefont viszek és azt se használom túl sokat."

Ha egy olyan helyre mész utazni, nyaralni, ahol megismételhetetlen emlékeket tudsz fotózni, akkor azt telefonnal fogod? Vagy azzal sem?

(#32075) hito


hito
nagyúr

Egyelőre úgy fest, hogy ezt a videó alatt hiányzó AFC-t és a korrekt veszteségmentes "digitális zoom" (pl. Panasonic extra teleconverter) hiányát nem igazán tudom megszokni, így lehet, hogy tiszavirág életű kapcsoltunk a D5500-zal véget ér.

Kérdésem az lenne, hogy Sigma 18-200mm OIS obival eladható viszonylag tempósan 179eFt-ért (kipróbálási garit tudok adni, angol menüs a gép), vagy csökkentsem az árat? Ha igen, mennyire? :)

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32076) Real_Necro válasza chipi-85 (#32071) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nem reklám, csak ami jó az jó. Gondolom még nem volt vele dolgod... :U

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32077) #65675776 válasza hito (#32075) üzenetére


#65675776
törölt tag

Veszteségmentes digitális zoom? Illetve bármi veszteségmentes, ami egy veszteségesen tömörített stream-en zajlik utólag? Ez érdekes, de inkább paradoxon.

(#32078) hito válasza #65675776 (#32077) üzenetére


hito
nagyúr

Az említett képkivágással működő panasonic extra teleconverter ilyen. Nézd meg, fHD alatt pl. 2.4x-es szorzóval számolhatsz.

Jó, leesett :P

[ Szerkesztve ]

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32079) chipi-85 válasza Real_Necro (#32076) üzenetére


chipi-85
aktív tag

A Videó alapján nekem ilyen tévésopposnak jött le!

Ha használod, és azt mondod, hogy jó, akkor kipróbálom én is! :R :R

(#32080) Throme válasza forceberg (#32072) üzenetére


Throme
veterán

Biztos vagyok benne, hogy legtöbben a tesztoldalakat nézik meg először obi vásárlás esetén.
Amellett, hogy igazad van abban, hogy nagy különbségek nincsenek azonos kategóriákban, mégis arra törekszik - gondolom - mindenki, hogy a pénzéért a jobbik megoldást válassza.
Főleg olyan országban, mint ez, ahol nehezebben jön össze a rávaló.
Tudom van használt, meg tartja az árát, meg eladom és bukó nélkül másikat próbálok...stb , de nem mindenki ilyen adok-veszek típus (pl én sem).
Az is igaz, hogy tesztoldalak verdiktje eltérhet egymástól, vagy akár egymásnak ellent mond, ettől független honnan szerezzen infót a lelkes vásárló, hobbifotós?

De, akkor mit javasolsz? Vegye mindenki az olcsóbbat, ugorjon bele bármibe, úgy se számít?

(#32081) energomatt válasza forceberg (#32072) üzenetére


energomatt
senior tag

Én tiszteletben tartom a kiemelkedően egyéni véleményedet, hogy neked szinte mindegy, milyen objektívvel készülnek a képek. Maradjunk ennyiben. Ha nem látsz értékelhető különbséget egy kitobjektív és egy ennél jobb objektív képe között, [nagyon hasonló objektívek tesztje] akkor miért pont az én képeimen látnál? Mint költői kérdést kezeld.

(#32082) Real_Necro válasza chipi-85 (#32079) üzenetére


Real_Necro
veterán

Viszonylag gyorsan el tud használódni, de elég jól tisztít. Persze a makacs szennyeződéseknél csodára ez sem képes, de tökéletesen kiszedi a kis résekből is a koszt. Szerintem objektív nem üveg részeire, valamint telefonhoz, billentyűzethez tökéletes.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#32083) aleister válasza energomatt (#32081) üzenetére


aleister
veterán

Nem feltétlenül erre a témára vonatkozik csak a forceberg által felvetett kérés. Láthatóan "nagyon" tudod, hogy mi a követendő út a fotózásnál, csak hát még nemigen láttunk tőled semmi fotót, hogy társíthassunk egy minőségi szintet is a véleményhez.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32084) energomatt válasza aleister (#32083) üzenetére


energomatt
senior tag

Ez teljesen természetes, hiszen ez nem is egy fotóbemutató fórum. Tehát azt ezután sem fogsz. Hagylak kétésgek között gyötrődni.

(#32085) r.levente75 válasza WinZol (#32066) üzenetére


r.levente75
addikt

A nikonnak van egy lenspenje, aminek a másik vége kitolható ecset. Olyan mint egy sminkecset. Pont erre való

(#32086) forceberg válasza energomatt (#32084) üzenetére


forceberg
veterán

Ennyi.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#32087) aleister válasza energomatt (#32084) üzenetére


aleister
veterán

Igazából nem hagysz kétségek között. Pont, hogy igazoltad az eddigi sejtésem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32088) r.levente75


r.levente75
addikt

Élméleti fotózásban sokan jók vagyunk. :DD

(#32089) hito válasza r.levente75 (#32088) üzenetére


hito
nagyúr

Én abban sem :DDD

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#32090) aleister válasza r.levente75 (#32088) üzenetére


aleister
veterán

:K

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32091) r.levente75


r.levente75
addikt

Én azt gondolom a képeinket bátran felvállalhatjuk, függetlenül attól, hogy jó e vagy sem. Attól nem leszünk hiteltelenebbek, hisz mondják "a jó pap is holtig tanul". Nincs ebben semmi szégyen.

(#32092) energomatt válasza r.levente75 (#32091) üzenetére


energomatt
senior tag

Mindenkinek joga van képeket mutogatni, ha ahhoz van kedve és az ellenkezője is igaz. Más kérdés, hogy ez itt eddig sem volt szokás. Nehogy már úgy gondolja itt bárki, hogy magas lovon ülve ő dönthetné el, kinek mennyit ér a véleménye.

(#32093) chipi-85 válasza r.levente75 (#32091) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Én is ezen az elven vagyok!
Akinek látok Flickr képet, vagy bármi hasonlót, akkor azonnal követem, nézem, elemzem! :R

(#32094) r.levente75 válasza energomatt (#32092) üzenetére


r.levente75
addikt

Vannak párhuzamos topikok, amik a fotózással kapcsolatosak, vagy mivel, én arra gondoltam.

(#32095) forceberg válasza r.levente75 (#32094) üzenetére


forceberg
veterán

Én csak arra gondoltam, hogy szívesebben kérek szakmai tanácsot olyan asztalostól, akinél láttam, hogy milyen bútort készített.

Jól, vagy rosszul kielemzett tesztet bárki tud így-úgy magyarázni. Sokaknak fel sem tűnik, hogy mennyi tesztben vannak melléfókuszált képek...

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#32096) m.albert válasza szmayer1 (#32058) üzenetére


m.albert
csendes tag

Néhány órára ki tudtam próbálni mindkettőt pár éve. D600-on és legtágabb rekeszen Tamron kicsit jobb volt képszéleken és a 300mm végén is élesebb, a Nikon meg a kép közepén tűnt élesebbnek a rövidebb végén. Gyakorlatilag nincs igazán különbség a kettő közt.

Végül a Nikont vettem meg, de akkoriban a két objektív bolti ára közt nem volt még ekkora különbség, ma valószínűleg a Tamront venném.

(#32097) aleister válasza forceberg (#32095) üzenetére


aleister
veterán

Pontosan.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32098) r.levente75 válasza forceberg (#32095) üzenetére


r.levente75
addikt

Igen ezt én is így látom.

(#32099) matyi012345 válasza metal01 (#32074) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen. Foglalkozok eleget a géppel, ha pihenni akarok akkor nem azzal foglalkozok hogy turistafotókat gyártsak, ahelyett hogy élvezném az utat. Írtam, hogy mások a felhasználói szokások.

[ Szerkesztve ]

(#32100) metal01 válasza matyi012345 (#32099) üzenetére


metal01
őstag

Teljesen igazad van. Mások a szokások...

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.