Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32751) Throme válasza metal01 (#32750) üzenetére


Throme
veterán

A tüköraknát, szenzort otthon is lehet tisztítani, a keresőben lévő poron meg át kell nézni :)

A D5000-ben van, 3 éve használt D7100-ben nem látok port (vagy annyira pici, hogy nem látom, de nekem az egy kategória :) ).
Mindig cserélgetek obit.
Szenzoron volt már szennyeződés, de el tudtam távolítani. Ez jobban zavart, mert a képeken is viszontlátom, aztán lehet pepecselni.

Csak azért írtam le én is, hogy legyen adat, ha esetleg valaki statisztikát akarna ebből készíteni ;)
Amúgy amíg a képeken nincs pötty addig jó szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#32752) fanti válasza Throme (#32751) üzenetére


fanti
addikt

Persze, a keresőben picike porszem az nem zavaró.

De ha valami nagyobb kerül be a mattüveg alá, esetleg egy szép nagy szösz is ott éktelenkedik, na az engem már nagyon zavarna. Főképp úgy, hogy nem is értem az alákerülés mikéntjét.....
Majd megkérdezem levélben Komáromi Domonkos mestert, hátha megtisztel a válaszával, és akkor azt megosztom veletek!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32753) Throme válasza fanti (#32752) üzenetére


Throme
veterán

Nem Te cseréltél mattüveget a vázadban?

(#32754) quby válasza Throme (#32753) üzenetére


quby
őstag

Én most cseréltem nemrég. D7k. Előtte is volt por a keresőben, mikor ki volt véve a mattüveg próbáltam körte pumpazni, de hasztalan volt. Most is van, de ha nem konkrétan azt figyelem észre sem veszem.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#32755) catroot


catroot
veterán

Nekem még a szenzoron is van gané. Ennél a képnél és ennél is ki lehet szúrni.

Persze LR-ben pár kattintás az egész. Régebben nem is tűnt fel, csak most kezdtem figyelni a koszt.

Ha meg megunom a dolgot, akkor veszek tisztítót.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32756) fanti válasza Throme (#32753) üzenetére


fanti
addikt

A történetem, okuljatok belőle!

Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy ember. Ez az ember (én) elhatározta, hogy az örökmozgó édibédi kislányát szeretné lefényképezni. De ez nem sikeredett neki a FujiFinepix S1800 kompakt géppel a lassú fókusz miatt. Így hát hosszas olvasgatás után úgy döntött, hogy beinvesztál egy új fényképezőgépbe, ami gyorsan tud fókuszálni és szép képeket csinál. DSLR-t vett, mert régimódi gondolkodású és idegenkedett a MILC-ektől.
Mivel a Nikon volt neki a legszimpatikusabb vázgyártó, hát vett is egy belépő D3300-at, egy Tami 18-200-as obival. Boldogan fotózgatott, és közben szorgalmasan olvasgatta az alap oktatóanyagokat, látogatta a PH-s Nikon topikot tanulás végett, majd egy nap elhatározta, hogy vesz makrózás végett egy alap obit, egy Tami 70-300-ast olcsón. Meg is vette, és nagy megelégedéssel használta is, de ez ugyebár obicserével is járt, amire azért gondosan ügyelt, hogy csak otthon, szél és nagyjából pormentes környezetben történjen.
Ám az egyik napon mégis csak észrevett egy aprócska porszemet a keresőben, majd kiderítette, hogy ez bizony nem a szenzoron van. Vett gyorsan egy sensor clear lenspent, de ugye hiába.
Körtepumpa ide vagy oda, a kis porszemecske nem tűnt el a keresőből. Ekkor a lenspennel megtisztította óvatosan a tükröt is, eredménytelenül. Ezt követően elkövetett egy nagy hibát. Légsprét is bevetett, bár óvatosan tette, de befújt a tüköraknába, persze nem teljes nyomással, csak úgy lazán.
Ezután a keresőbe kukkantva gyomoridege lett azonnal, mert a szokásos 11 fókuszpont helyett 12 fókuszpont fogadta....
A 12. fókuszpont egy nagy szennyeződés volt, fókuszpont nagyságú és igazán zavaró, NEM úgy mint az eredeti apró porszem.
Nos, hosszas olvasgatás után, és videófelvételek megnézését követően gumikesztyűt húzott, és szépen a látottak alapján eltávolította a mattüveget, megtörölgette finoman, és visszatette.
Még rosszabb lett az eredmény. A 12. fókuszpont maradt, és a pici porszem is, de lett pár szösz is pluszban.
Ismét mattüveg ki, körtepumpa, törölgetés, ugyanaz.
Megint nekiesett emberünk. Mattüveg ki, és gondolt egy nagyot, mattüveg nélkül belenézett a keresőbe.
Szöszök sehol, kis porszem sem, de a 12. fókuszpont ott röhögött a keresőben.
Hősünk eddigre már kitépegette az amúgy is rövidke haját, és Frontinkészleteit jelentősen leapasztotta.
Tehát az LCD-n van a mattüveg alatt a retek. De ám onnan semmivel sem tudta eltávolítani. és még az egyik alkalommal amikor a mattüveg rögzítő pántot visszapattintotta, akkor még a mattüveget is picikét megkarcolta.
Teljesen elkeseredve küldte Nikon szervizbe a vázat, ahonnan árajánlatot kapott négy hét után.
Szenzortisztítás : ingyen
Mattüvegcsere : 12k
Új mattüveg : 5k
Összesen : 17k
Kérte is szegény feje a költségek ellenére, tanulópénz a javából, de nincs mit tenni.

Kedves fórumtársaim!

NE JÁRJATOK ÍGY! OKULJATOK!

Vagy nézzétek el a kis porszemeket a keresőben, vagy ha valami nagyobb van ott, akkor meg irány a NIKON SZERVIZ!

Amúgy manuálozni baromira jó lenne egy törőékes mattüveg, de ezek után engem lőfegyverrel sem lehet kényszeríteni a mattüveg kivételére!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32757) Viperator válasza fanti (#32756) üzenetére


Viperator
őstag

Szia, hol lehet kapni Katzeye mattüveget?

[ Szerkesztve ]

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32758) fanti válasza Viperator (#32757) üzenetére


fanti
addikt

Az ilyen miért nem jó? Egy próbát szerintem megér!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32759) eeXaa


eeXaa
addikt

Hali.. adna valaki tippet hogyan lehet rábírni egy d3200 at hogy tudjak exponálni egy régi af es tele obival.. (filmes) olyan üzenet van a kijelzőn hogy állítsam a rekeszt a legnagyobra.... amúgy átálítottam mf re és a szerviz menüben a kioldás vagy elsütés pontot is változtattam... ötletek?

(#32760) fanti válasza eeXaa (#32759) üzenetére


fanti
addikt

A tárcsa "M" állásban van?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32761) eeXaa válasza fanti (#32760) üzenetére


eeXaa
addikt

Ja

(#32762) Pulsar válasza eeXaa (#32761) üzenetére


Pulsar
veterán

nekem ilyen az 50mm F1.8-al csinált. Ott volt rajta egy állás, ahol a gépen menüvől tudom az f-et állítani. Tehát az obin állítás lehetősége nem ment, de menüből simán tudtam állítani.

(#32763) jasonka válasza fanti (#32756) üzenetére


jasonka
aktív tag

Nagyon együttérzek Veled átérzem a dolgot, magam is jártam így... :K
.
Nekem annyi "szerencsém" volt, hogy még a filmes időkben egy "törőékes mezőlencsés" Praktica MTL5B volt az áldozat (vagy inkább én voltam az áldozat... :D )

Néhány apró "szőrszálnak látszó" valami volt a mattüvegen - "nem tűrhettem..." :DD :DD

Először finom ecsettel próbálkoztam - a törőék miatt különösen elképzelhető "az eredmény". :DDD
Aztán "átálltam a folyadékra" (lencsetisztító folyadék) - ez "kellően" odatapasztotta / rögzítette a koszt :D :D :D
Egy barátom gyakorlott fotóműszerész (IS) próbált meggyőzni : "nade értsd meg, ez nem fog látszani a képen !"
(Beszélhetett nekem, falrahányt borsó - "nem igaz, hogy nem tudom megoldani". Vakargattam, műanyag szívószállal befújtam, némi nyállal próbálkoztam - végül "az elfogadhatóság alsó határához érkezve" feladtam.
Akkor már a mattüveg "mattított sima részén" is lett néhány csík. :W )

Szerencse, hogy a mattüveget nem tudtam, hogy lehet kiemelni... :DD :DD :DD

Egy életre megtanultam a leckét - pláne a Praktica és a Nikon szervíz- / alkatrészárakat összehasonlítva :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#32764) FerNandor


FerNandor
őstag

Én akkor megrendeltem egy "mint" állapotú 55-200 VR II-t. $125 volt - 37000 pár száz forint. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32765) fanti válasza FerNandor (#32764) üzenetére


fanti
addikt

plusz áfa és vám is lehet!

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32766) FerNandor


FerNandor
őstag

Lebeszéltem, gift lesz ráírva és ha kell, akkor $40-os összeg. Úgyhogy nem hiszem. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32767) fanti válasza FerNandor (#32766) üzenetére


fanti
addikt

Ügyes vagy, így is kell!

Különben minden bőrt lenyúznak a csóri emberekről, amiből a gazdagok lesznek csak még gazdagabbak.....

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32768) FerNandor válasza fanti (#32767) üzenetére


FerNandor
őstag

Szoktam rendelni ebayről, azt nem mondom, hogy sokat, de gyakran, viszont inkább pár ezres tételeket. Egyszer rendeltem Japánból vizes élező köveket, az is simán jött, bár mondjuk tízen párezer Ft volt csak, ha jól remlik :) Valami rémlett amúgy, hogy ha "gift" akkor nem piszkalják, meg valami 20 ezer Ft körüli összeg alatt sem. Úgyhogy remélem jó lesz így, köszi :)
Plusz szerintem ez a japán valaki magánemberként fogja feladni, bár nem 100%.
Elvileg hamar ide is fog érni. Majd beszámolok róla. Így is $10-t lealkudtam. :DDD De Ebay szerint 35 ezer lett volna, PayPal viszont 37. Gondolom a jutalék.. Vagy más árfolyam árak.

Amúgy persze... Mindig az jár jól aki alapból gazdag.. :(

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32769) fanti válasza FerNandor (#32768) üzenetére


fanti
addikt

Igen, én is onnan szerzek be sok mindent, mert idehaza..........

-szűrőkészlet
-portrémarkolat
-keresőnagyító
-aksi
-közgyűrűsor
-obi első és hátsó sapik
-infrás távkapocs

Ezek mind ebayről vannak.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32770) atok666 válasza FerNandor (#32766) üzenetére


atok666
őstag

Kiirod a forumra, hogy csalsz es meg buszke is vagy ra? :U

Atok

(#32771) 10-11+


10-11+
csendes tag

Sziasztok!

Megpróbálom eme fórum szabályait -is- betartva írni, eleget téve az "előszónak", ill. az első hsz-nek. ....ha vmi mégis elkerülte figyelmemet, szívesen tanulok ;)

Nos, egy kérdéssel kezdeném:
Van egy d3100as gépem, a legegyszerűbb 18-55 obival. Vmikor 2013 körül vettem, újonnan, azóta kb 20-25.000 expo van benne.
Nem tudok exponálni. Videót készít - igaz, túl világos lesz, de fényképet nem, közben azt írja ki, hogy túl sötét (subject is too dark).
Tehát kép készítésekor hiába nyomon az expo gombot, nem exponál.
Tudtok ebben segíteni, mi lehet a probléma?

Köszönöm

(#32772) randras_83 válasza atok666 (#32770) üzenetére


randras_83
addikt

Ha még új termékről lenne szó akkor talán megérteném a kommented, de így :U :U

https://www.flickr.com/randras83/

(#32773) Throme válasza atok666 (#32770) üzenetére


Throme
veterán

Ezek szerint még sosem csaltál az életben és azt nem mondtad még el senkinek.
Se egy letöltés, se bliccelés, se egy jegyzet (tankönyvet) lemásolása, se egy e-book letöltés, se egy 'kösz nem kérek számlát', nem vásárolsz ebay-ről...stb
Boltostól is megkérdezed, hogy be van-e kötve az online pénztárgép mikor vásárolsz?....stb stb.

Vagy írjuk ki a fórumra, hogy 'no warez' ;)

Amúgy a vámosok függetlenül az ráírt értéktől, és a "gift" feliratoktól szokták mintavételesen csekkolni a beérkező csomagokat. Szóval nem garancia ez sem.

[ Szerkesztve ]

(#32774) DonRazzino


DonRazzino
senior tag

Úgy látszik, a MMarkt nem szarozott, amikor aláiratta velem, hogy 1-2 hónap is lehet, mire beszerzik a D750-et. Az elmúlt 3 hétben, két Nikon szállítmány jött, egyikben sem volt. Nade ami késik, az jön.

Elolvastam egy pár (ezer) tesztet a lehetséges obikról. Tudnotok kell, hogy nagyon idegenkedek még most is, úgy en bloc, hogy milyen lesz ez a MILC után. Azt hittem, a mai világban elkezdve a fotózást már nem fogok tükröst venni, de még egy kitérőt engedélyezek magamnak, amíg a Sony FF MILC palettája végleg lekűzdi a megmaradt hátrányokat, gyerekbetegségeket. Szóval, amik aggasztanak a Fuji után: tömeg, EVF vs. OVF (ez nagyon!), 1/32000 - 1/4000, focus shift, pontatlan, inkonzisztens módon ide-oda fókuszáló (de egyébként penge rajzú) obik (ld. Sigma Artok), miért ilyen lassú fos még 2016-ban a live view? Extrém módon középre zsúfolt AF pontok... állítólag ez az áldozat, hogy ilyen gyors legyen.

Persze van, ami tetszik is, nem véletlen döntés volt: A D4S fókuszrendszere. Egy gyors üveggel, talán nem frusztrálnak majd annyira a low light feladatok. Brutkó szenzor.

Sajnos sok pénz nem lesz üvegre. Nagyon jó zoomom van a Fujira, az is majd fél milla, ezek az FF zoomok (pl 70-200) brutál drágák és nehezek (csodák nincsenek, tudom). Amit kinéztem magamnak: ha van tapasztalatotok valamelyikkel, szívesen fogadom. :R

- Alulra egy 28 1.8 G Szélesebb nekem nem kell. Modern darab, gyors fókusz, rekeszelve igen éles, de ha kevés a fény, ott az 1.8-om, az ISO lehető legalacsonyabban tartására.
- Normál: 50 1.8 G Késő bánat, ezt már megvettem. Egyhónapos példányt, garival. 50-esből D obit nem vennék (hangos AF, bokeh, kontrasztosabb-élesebb a G), az 1.4G tömeg, ár felárán csak addig agyaltam, amíg meg nem tudtam, hogy mennyivel gyorsabb az 1.8G. Az aspherical element, nano coating cuccos sem utolsó dolog ám. Plusz 1.8-on nem élesebb az 1.4. Nekem meg úgyis csak belépő FF vázam lesz (1/4000 pfuj) szűrőzni nem tervezek
- Kistele N 105 2.8 VR. Éles a Sigma is, nade a stabi (low light portrék, akár 1/30 on (mozdulatlan alannyal :-)) G-s obi, tehát modernebb (bevonatos lencsék stb, így kontrolláltabb abberrációk), makró obihoz képest igen gyors AF, makró képesség. Sose érdekelt a makró, de lehet egyszer rákapok. Vagy akár étel, tárgyfotó. A világításom megvan hozzá.

(#32775) Throme válasza DonRazzino (#32774) üzenetére


Throme
veterán

Asszem a front-back fókuszt kihagytad ;) .
Rettegj, mert minden képed (na jó 10-ből 9) szar lesz, mert a sok hibalehetőség közül egy mindig betalál.
A cserélhető obis fórumban kellett volna előtte érdeklődnöd....

A fókusz mező kialakítását, a súlyt, méretet és hasonló objektív dolgokat netről le lehet vadászni és eldönthető, hogy szimpi vagy nem, ehhez szerintem nem kell kimondottan birtokolni a tükrös gépet.

Na, de bocsánat a cinizmusért! :R
Úgy is meg fogod tapasztalni a kérdéseidre a választ első kézből, és szerintem ez a legjobb.
Ha nem jön be - ahogy írod - átnyergelsz FF milcre.

(#32776) marcitp válasza DonRazzino (#32774) üzenetére


marcitp
őstag

Mi baj az 50/1,8G-vel?

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32777) rekid


rekid
addikt

Hali!

Van valakinek tapasztalata ezzel az objektívvel DX vázon?
"olcsó" megoldásnak tűnik portrézásra némi zoom tartománnyal ha az ember kifog egy jó állapotú darabot. :F

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32778) marcitp válasza rekid (#32777) üzenetére


marcitp
őstag

Az egy nagyon jó objekítv, ismerős használja filmesen és D90-en; szereti.
Kértem tőle nef-et, tetszett. Listámon van nekem is. :)

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32779) DonRazzino válasza Throme (#32775) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Semmi baj a cinizmussal. :) A tied egyébként is betalált. Meg kell és meg is lehet szokni a gépet, nyilván nem ez a szűk keresztmetszete a jó fotók készítésének, hanem a fotós. Csak a félelmeimet adtam ki magamból. A front-back fókuszt kihagytam, hogy ezért nem is merek zoomot venni. :D

Marcitp: nem tettem idézőjelbe, hogy "késő bánat". Úgy értettem, hogy jól jön a tanács ahhoz is, de azt már megvettem. :)

(#32780) Throme válasza DonRazzino (#32779) üzenetére


Throme
veterán

Nincs közöm hozzá, de ha ennyire tartasz a tükrös rendszertől, akkor miért vágsz bele?
Persze, ha 5 forint lenne minden váz és obi, már én is kipróbáltam volna az összes tükrös és milc rendszert...

Mindenesetre a nikon fórumban ne várd, hogy a D750-ről és fincsi obikról bárki lebeszéljen.

Sigma palettán van pár dokkolható obi. Ha jól tudom hatékonyabb és egyszerűbb az optika kalibráció. Ráadásul bárki otthon elvégezheti. A tami is beszállt a buliba, de még csak 2-3 drága obival...
Nikon obiknál marad a szerviz, illetve az AF tuning. Ez az AF tuning is korlátozott megoldás.
A D500-zal próbál ezen a szitun változtatni a nikon.

A fókusz shiftet és a felsorolt problémákat, és azok mértékét magad megtapasztalod, de még így is az az érzésem a milces tábor ezt mindig is jobban fogja tudni egy nikonosnál, hogy miért rossz a tükrös rendszer...

(#32781) marcitp válasza DonRazzino (#32779) üzenetére


marcitp
őstag

Azért is néztem, megtévesztő volt akkor :)
Majd csak meglesz az a D750! ;) Én ahogy olvasgatom, nem hinném, hogy csalódás lenne.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32782) need válasza DonRazzino (#32779) üzenetére


need
addikt

Hidd el nem hoztál rossz döntést.. a félelmek jogosak mint minden esetben.. ebbe és itt is..

Én OMD EM1-ről váltottam és nem volt egy rossz cucc főleg a 12-40 pro-val. na meg az adapterezett 50-200-al de volt pana 25/1,4..Oly 45/1,8 stb..

Így lassan 10 hónap távlatából a lehető legjobb döntés volt..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32783) DonRazzino válasza Throme (#32780) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Áááááá! Kezdjük elölről, én azt mondom! :N

Ez egy bemutatkozó írás akart lenni tőlem, de valahol félresiklott ezek szerint. A lényege annyi csak, hogy bő másfél éve, eleve MILC rendszeren kezdtem el a fotózást, de most úgy döntöttem, belevágok valami újba. A Fujit imádom, akármi is lesz, onnan el nem adok semmit. Két rendszert nyilvánvaló ostobaság fenntartani (töltők, akksik, vakuk stb.). Nem baj. Vállalom.

Isten ments, hogy én valamilyen "tábor" legyek, noha eddig valóban olyanom volt, de most lesz ilyenem is. A félelmeket azért írtam le, mert nálam jóval tapasztaltabbak véleményére, meglátására vagyok kíváncsi (lásd pl.: need topictárs igen prémium MILC cuccokról váltott, nem bánta meg.)

Tartok én sok mindentől, de attól még itt vagyok. :) Remélem, nem hitvita indítónak vetted! Lebeszélni meg csak akkor beszéljen le valaki a felsorolt obikról, ha rossz tapasztalata van! Én ezeket néztem ki, tesztek, videók megvoltak, most real-world tapasztalatokat vadászok. :U

Pont a D500 meg a 750 volt terítéken nálam is. Nem semmi gép lett az biztos. :Y Arra nem volt keret.

#32781: Ne is mondd! 24 havi 0% THM-re vettem meg. Szóltak, hogy lehet, 1-2 hónap. Oké. De van hozzá 10.900-ért, 2 éves víz- és töréskár biztosítás. Ha beleejtem a tóba semmi gond, csak halásszam ki a gépet :D . Fasza. Persze azt, csak a vásárlásnál lehet kötni, ami június 5-én volt. Na azóta ketyeg a biztosításom. A gépre, ami valami hajón, vagy kamionon utazik épp errefelé. De nyugodt vagyok. Legalább biztosítva van. :))

[ Szerkesztve ]

(#32784) tvamos válasza DonRazzino (#32774) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kollegam nemreg vette a D750-et. Piszok jo az a vaz! Remelem, hamar megkapod! Jo fenyeket hozza!
Amugy magasabb ISO-n is tok jo kepeket lehet vele loni...

En mondjuk D810A-t vennek, ha nagyon megszaladna... vagy A7S mk2-t...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32785) Pulsar válasza tvamos (#32784) üzenetére


Pulsar
veterán

hát egy D810A-t én is vennék szívesen :D

(#32786) FerNandor válasza atok666 (#32770) üzenetére


FerNandor
őstag

Azért ez egy kicsit erős szerintem... De te tudod..

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#32787) rekid


rekid
addikt

Hamar szobajott az ebay tudtok megbizhato nikon forrast akitol esetleg mar tobben vasaroltatok? Eleg sok japan hasznalt objektiv van ahogy nezegetem eleg sok kereskedovel.
Nalam az ebayes szallitasi rekord 6-7 munkanap volt japanbol. 😃 abbol szvsz tobbet allhatott itthon. 😊

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32788) fanti válasza atok666 (#32770) üzenetére


fanti
addikt

Bakker, miről beszélsz?

Még szép, hogy próbál boldogulni mindenki ebben az élhetetlen országban, te meg sajnálod tőle azt a kis előnyt, hogy sok meló árán olcsóbban szerzi be a cuccot?

Ez a csalás?
Akkor amit a politikusok csinálnak az meg mi a f@sz?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32789) atok666 válasza fanti (#32788) üzenetére


atok666
őstag

Ugye te most csak viccelsz... (Hat persze, hogy viccelsz :K )
De ne offoljunk a topicban :N

Atok

(#32790) tvamos válasza Pulsar (#32785) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mondjuk, ha nem lenne a filter a gepembe, meg lenne fokusz seged, akkor nem vagynek masra.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32791) Byk01 válasza fanti (#32788) üzenetére


Byk01
senior tag

Ez a csalás?

Igen, ez is.

Akkor amit a politikusok csinálnak az meg mi a f@sz?

Az is az. De a "ha neki szabad, akkor nekem is", az óvodás szint. Mellesleg, ha te is csinálod, milyen alapon kéred rajta számon?

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#32792) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Ezt a kettőt nézegettem. Úgy láttam többek is használnak vállpántot innen.
Ezeke a kínaiak nem túl gagyik 2-300 000FT értékű kütyü cipelésére? :)

Quick Rapid
Focus F1

(#32793) fanti válasza Byk01 (#32791) üzenetére


fanti
addikt

Én csak védelmembe vettem a kollégát, naná!

Minek fizessen sarcot, ha nélküle is lehet ugyanazt venni jóval olcsóbban?

Mindenki ezt teszi, ha teheti, én is mindent ebayről hozatok....na még jó!

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32794) marcitp válasza DonRazzino (#32783) üzenetére


marcitp
őstag

Követem a vásárlásodat Seeman óta, sztem Te vagy az, akit az egyik indexes topikba irányított... :D
Szóval futókra, meg amit írtál, neki mernék menni a 7200-al is (na nem azért, mert űber fotókat lőnék, hanem mert a váz af-e megfelelő), meg gyengébb masinával is. Nem tudom elképzelni, hogy ne hozná a vártakat a 750. Én már nagyon várom a tapasztalataidat! :K

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32795) Byk01 válasza fanti (#32793) üzenetére


Byk01
senior tag

Egy dolog az ebay, és egy másik az, hogy alacsonyabb árat írat a csomagra.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#32796) rekid


rekid
addikt

Holnap meg mindenki boldogan megveszi az áfacsalt szlovák cukrot a madarastecsóban.. mer az olcsó..
A srac nem ezzel kereskedik.. intézett magának valamit olcsóbban egy kis ésszel.. se több se kevesebb..nem kell ezt túlragozni..

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32797) quby válasza Byk01 (#32795) üzenetére


quby
őstag

Én heti szinten rendelek ebay rol. Van egy kereskedő akitől elektronikai alkatrészeket veszek. Bármit bármennyiért, azt írja rá hogy 10$. Nem is köteles rá árat írni. Csak ha ír és 60$ töl több akkor automatikusan vám. Ha nem akkor átvilágítják. A fotós cuccokrol úgysem tudják a vámnál mi az és mennyit ér. Ha tablet vagy telefon akkor tuti vám.
Ezzel azt akarom mondani hogy a vamolás joga a NAV-é. Amit a feladó ráír az semmi hivatalos. Elsősorban a biztosítás miatt számít...... Ha van.....

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#32798) tvamos válasza quby (#32797) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mondjuk egy rendesebb objektivet megrendelni biztositas nelkuli szallitassal... nem tudom. Azt mondanam, hogy eszetlenseg. Innentol kezdve az egesz diskurzus ertelmetlen. Nem hulye a NAV-os, latja, mennyire van biztositva.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32799) m3ss válasza 8nemesis8 (#32792) üzenetére


m3ss
veterán

en a masodikat vennem. az allvanymenetbe tekerheto rogzito alakja miatt. az elsonel hajlamos kitekeredni magatol is, elfordithatja a kamera sulya miatt azt a teglalapot es kilazul. a masik rogzito megoldas nekem bevalt.

[ Szerkesztve ]

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#32800) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Nikon D90 vázamhoz szeretnék vásárolni egy portrémarkolatot. Véleményetek szerint megéri az eredeti Nikon márkájút venni vagy vannak jó minőségű utángyártottak, amikkel sokat tudnék spórolni?!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.