Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32801) 8nemesis8 válasza m3ss (#32799) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi szépen!
Én is jobban a felé hajlok.
Ha esetleg másnak van a fentebbi kettő kínai vállpántból kérem sikítson :Y véleményét megosztva. Köszönöm! :R

(#32802) quby válasza tvamos (#32798) üzenetére


quby
őstag

"...biztositas nelkuli szallitassal..."

Ezért irtam hogy "ha van".
Én sem vennék obit.Csupa nem törékenyt veszek...Egyik-másik ugy jön meg hogy nagyon látszik rajta az út pora.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#32803) Frigetrus válasza Aaron14 (#32800) üzenetére


Frigetrus
senior tag

Szia!
Küldtem privát üzenetet!

(#32804) need válasza 8nemesis8 (#32792) üzenetére


need
addikt

Üdv

Én nem merném 1iket sem!
Figyeltem az itthoni hírdetéseket és lecsaptam erre használtan

BlackRapid RS-7 R-strap, hordszíj fgéphez, kiváló állapotban, plusz 1 rögzítőcsavarral (amit a gép/obitalp aljába csavarsz

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32805) 8nemesis8 válasza need (#32804) üzenetére


8nemesis8
veterán

Nem kötözködni akarod, de szerinted ez mivel jobb?
Az tény, hogy jobb, valamennyivel, de annyival, nem, mint amennyivel drágább :)
Puszta kíváncsiság, hogy te a másikat miért nem vennéd meg?

(#32806) anaqer válasza 8nemesis8 (#32805) üzenetére


anaqer
veterán

Anyagfelhasználásban és kiveitelezési minőségben. (v.ö.: nem törékeny szar)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32807) need válasza 8nemesis8 (#32805) üzenetére


need
addikt

nem veszem annak.. de anaqer válaszolt..
beszéltem a sráccal kérdeztem hogy mivel használta D3S+70-200 kombó..
a mostani cuccomnak még nincs ekkora súlya terveim között szerepel nekem is egy 70-200!

gondold másképpen...

sikerült kiválasztani valamelyiket és pár hónap múlva vagy a karabiner vagy a csatt megadja magát..
akkor mit csinálsz???
az hogy 1 méterről leesik a cucc és tönkre megy egy gagyi miatt..?!!
lehet majd morfondírozni hogy még sem ezt kellett volna megvenni..?!

én használtan vettem jó állapotban az újkori árra elég húzós ez tény..

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32808) aleister válasza Aaron14 (#32800) üzenetére


aleister
veterán

Egyértelműen NEM éri meg a Nikon markolat a felárat. Viszont keress rá itt a topicban a D90+portrémarkolatra, mert volt olyan user, akinek valamelyik utángyártott szívta le az akksiját,

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32809) anaqer válasza aleister (#32808) üzenetére


anaqer
veterán

Főleg D90-nél az akksi-leszívás egy gyakori probléma - a váz se túl megbízható ilyen szempontból. Utángyártott akksikra markolat nélkül is elég háklis tud lenni - néha még Nikon akksikra is, mert ott valamit nagyon alulméreteztek a tápvezérlőnél.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32810) aleister válasza anaqer (#32809) üzenetére


aleister
veterán

Igen, arra emlékeztem, hogy a D90-nél van ilyen probléma, de mivel nem vagyok érintett, ezért ennyinél meg is álltak a neuronjaim. :)

Btw valami eszméletlen milyen használt váz árak vannak. Épp most néztem a Művészmunka hírlevelét, és hát D7100 160 kuvicsért? És ezen még hasznuk is van. Mennyiért megy indexen, 140-ért? Ahogy tanult barátom, Pákó mondaná: kokemeny.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32811) anaqer válasza aleister (#32810) üzenetére


anaqer
veterán

Hát, nemtom... én novemberben ~30k expóval 180-at köhécseltem ki a hetvenegyesért - akkor az még egy eléggé jó vétel volt, és azóta (meg még vszeg egy jó darabig) is elszórakozok vele. De ha azóta bukott huszat-negyvenet, az se lepne meg nagyon.

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32812) 8nemesis8 válasza need (#32807) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ez ugyanúgy előfordulhat a Blackrapid esetén is szerintem! Azt is ugyanúgy kínában gyártják nem!?
Értem, hogy mire gondoltok(anaqer) egyébként és pont ezért agyalok. Max még abban gondolkoznék, hogy ez a vállpánt + külön karabíner és akkor tuti nem lesz meglepetés.

(#32813) quby válasza aleister (#32810) üzenetére


quby
őstag

Igen, már láttam 140-ért is. El is gondolkodtam a cserén....tavaly márciusban a d7k-t vettem 135-ért. extra jó vétel volt akkor....most meg kapnék annyiért egy 7100-et. Bár a 7k már 100 alatt van....

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#32814) 8nemesis8 válasza aleister (#32810) üzenetére


8nemesis8
veterán

Hol lehet ilyen jó áron D7100-at venni?

(#32815) aleister válasza quby (#32813) üzenetére


aleister
veterán

Én csak néztem tegnap. Innét kezdve megvan az ultimate válasz a gépajánlásra, amit mindenkinek lehet írni.

(#32814) 8nemesis8:
Kis fantáziával, vagy fantázia nélkül angolra való szó szerinti fordítással kideríthető az eredeti postom nyomán. :)

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32816) 8nemesis8 válasza aleister (#32815) üzenetére


8nemesis8
veterán

Köszi!
Szerintetek mennyiért lehet eladni ma egy D5100-at? Agyaltam, hogy a kényelem és gyorsaság miatt váltanák valami d7xxx sorozat egyik elemére, de lehet nem is érné meg váltani, mert alapvetően hasonló a szenzor, tényleg "csak" a plusz lcd és dedikált gombok lenne a fő különbség!

[ Szerkesztve ]

(#32817) bajnokpityu válasza aleister (#32815) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagyon szerettem volna én is 7xxx nikont anno, de néhány esetben nem lehet elkerülni a kihajtható kijelzőt (kirándulásokon), és valamilyen okból nem rakták bele a nagyokba..szóval elismerem, h jobb a 7xxx, de nem lehet mindenkinek ajánlani. és rohadjanak me, h a 610esen se kihajtható, plusz egy százas a 750.

légyszi irj konkrét helyet, engem is érdekelne (meg sztem másokat is) az olcsóbb forrás, nem kell mindig magyar számla.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32818) DonRazzino válasza bajnokpityu (#32817) üzenetére


DonRazzino
senior tag

- A "hely".

- Egyébként meg szerintem erre a fórumra gondol, de én még ezt is szoktam nézegetni, az igazi best buyok itt vannak. Lásd a mai 01:55-ös szegedi 50 1.8G, 35k-ért.

(#32819) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

létezik, h egy nikon 18-200 újonnan zoomolásnál kicsit szorosan mozog?
végig azonos ellenállással kellene zoomolnia, nem?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32820) aleister válasza DonRazzino (#32818) üzenetére


aleister
veterán

Jófogáson már vertek innét át embert. Az olyan oldalakon, ahol nincs értékelési rendszer, nem érdemes vásárolni, hacsak nem tudod személyesen megtekinteni a terméket.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32821) chipi-85 válasza aleister (#32820) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Igen, vigyázni kell!!! (sajnos én is belefutottam egy "jófogásba")

Most amikor 50-60 ezreket kérnek egy ilyen 50mm obiért... gyanús a 35ezer! :(((

(#32822) 8nemesis8 válasza chipi-85 (#32821) üzenetére


8nemesis8
veterán

Ha valakinek nagyon fáj rá a foga, én Szegeden dolgozok az egyetemen, tehát be tudom lesni, próbálni , illetve nekem is van 50-es fixem, tehát tudom mihez hasonlítani...Ha gondoljátok...

(#32823) aleister válasza chipi-85 (#32821) üzenetére


aleister
veterán

Sikerült egyébként a rendőrégnek elérnie valamit? Gondolom tettél feljelentést.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32824) Geripapa


Geripapa
aktív tag

Elolvastam pár fotós irást és ott azt irták, hogy minden képet iso 200 on csináltak mert, hogy a nikonnál az a legkisebb beállitahtó érték.
De az enyémen lehet állitani 100 at is. Most akkor hogy van ez? :F

+1 a szürkekártyán mért van 4 szín (fehér, fekete, meg két szürke) ha a a szinhömérséklet beállitásához elég egy szürke? Ébben az esetben melyiket kell használni?

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#32825) Throme válasza bajnokpityu (#32817) üzenetére


Throme
veterán

Nekem is hiányzik pár esetben a kihajtható 'elcédé', de hidd el ad annyival többet egy 7x00 váz, hogy feledteti eme hiányosságot.
:K
Szóval, ha megteheted, akkor válts nyugodtan.

Azt a dizájnert, aki úgy gondolja, hogy attól profi egy gép, ha nincs rajta 'bazári' hajtogatós LCD, azt ki kéne rúgni a pi...fenébe...

szvsz

(#32826) aleister válasza Geripapa (#32824) üzenetére


aleister
veterán

Feltételezem régi az írás, vagy olyan vázzal csinálták, amin az iso 200 a gép natív érzékenysége. Pl D90.
Nem kell vele foglalkoznod. Használd lehetőség szerint 100-on.

A 18%-os szürke az ideális a WB beállítására. Ez valamiért mostanság 20%-osként került a köztudatba.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32827) chipi-85 válasza aleister (#32823) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Feljelentés szinte azonnal megvolt.
Sajnos azóta semmi fejlemény!

Egy sráccal beszéltem, asszem face károsult oldalon láttam, ugyan így járt!
Ő amikor tette feljelentést, megemlítette az én ügyiratom, meg még párat.
De semmi... lóf*asz. következmények nélkül megcsinálhatja ezt.... :(((

(#32828) Viperator válasza chipi-85 (#32827) üzenetére


Viperator
őstag

Nem szabad bedőlni semmiféle olcsó cuccoknak.... olcsón voltak hirdetve az objektívek és személyes találkozást preferáltam, nem akartak találkozni (én elmentem volna érte....).... aki nem akar találkozni, az már gyanús.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32829) Geripapa válasza aleister (#32826) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Scott Kelby:Vilagitsd Be Fotozd Le Retusáld (2012).
Nikon D3s a gépe és azt irta:

De ok, értem én :)

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#32830) bajnokpityu válasza bajnokpityu (#32819) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez a szorulásos dolog mennyire igaz?
szimpi az eladó, de mondta a kinézett obiról, hogy "nikonosan újszerűen szorul."
nekem 3 újonnan vett nikon obim van, de nem szorulnak. Van egy ellenállása, hogy ne tekergőzzön magától, de ennyi.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32831) chipi-85 válasza Viperator (#32828) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Budapesti találkozót beszéltünk meg, még úgy is hogy vidéki vagyok.
Időpontokat mondott, mikor lesz a móriczon, mikor a blahán, stb.
Nem gondoltam hogy átb*aszna.
Ráadásul egy 35mm obi volt 35ezerért (40 körül voltak akkor használtan)

(#32832) catroot válasza Viperator (#32828) üzenetére


catroot
veterán

Attól függ, hogy hova kellene menni.

Én most árulom a D3300-as szettemet. De van olyan, aki elvárná, hogy Szentesről felmenjek Pestre, hogy a 8E-s portrémarkolatot kipróbálja. :D

Amúgy, ha kell el is vihetném a cuccot egy adott távolságig. Csak fura, hogy a vevők már nem igazán akarnak utazni sehova.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32833) lakkusjj válasza Geripapa (#32829) üzenetére


lakkusjj
aktív tag

Ahogy aleister írta, a d3s-nek is iso200 a natív alap iso-ja, ugyanez igaz a legtöbb 2010 előtt megjelent vázra, pl. d90, d300, d700 stb.

(#32834) bajnokpityu válasza Throme (#32825) üzenetére


bajnokpityu
félisten

d750 lesz nekem a köv. naggyon sok év múlva :)
vonzott a 7x00, amikor az 5200t vettem, de boldog vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#32835) chipi-85 válasza catroot (#32832) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Én amikor eladtam a D7k-m, akkor 125ért volt fent, markolattal, 32-gb-s karival, dobozában, 40k körüli expóval.
A csávó 35km jött, én 15km-t utaztam.
Telefonban 120at mondott. Mondom ok, benzin pénzed megvan.
Megnézte aszondja 110.
120ban egyeztünk meg... De hogy ő ennyit utazott, meg eljött meg mittom én!! :W
115ért odaadtam, majd elő vett kb 400-500 ezer körüli KP-t, és kiszámolta az összeget.... :(((

(#32836) rekid válasza chipi-85 (#32835) üzenetére


rekid
addikt

1. aki látatlanban már alkuszik komolytalan.
2..akinek 125 ezres váz esetén fáj 2x35 km távolság költsége azért, hogy kipróbálja-átvegye megint csak komolytalan.

Aki így kezdi annak általában megköszönöm a hívást.. mert csak gáz lesz belőle.. pont az ilyen fog egy hét múlva felhívni -miután odaverte a cuccot- hogy rosszat adtál el neki...

Ja, és mindig a legtöbb pénzel látványosan érkezők a legnagyobb sz@rrágók...

Gyáva népnek nincs hazája!

(#32837) xXxian válasza rekid (#32836) üzenetére


xXxian
senior tag

1-es ponttal vitatkoznék. Én mindig alkuszom, komoly vételi szándékkal. 90%-ban működik, akár piti összegre is, csak az "íze" kedvéért. :)

Működött MM-ban is (D7100 330k helyett 300k) - nekem 30k is számított. Autónál utoljára 100k-t sikerült.

Utolsó megjegyzést viszont csak megerősíteni tudom. Egyszer volt 10 Golden kölyköm, tk nélkül 30-ért adtam őket (-300k-val zártam az "üzletet" :D ). Mozgáskorátozott bácsi BP-ről Ózdra kb. 200km-t utazott, volt vevő Budaörsről is. Mindenki elvitte, boldog volt. Egy valaki akart 30 helyett 20-at adni egy kölyökért, az úr egy "szakértővel" érkezett, aki sok böszmeséget hordott össze. Egy Lexusból szálltak ki...

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#32838) tvamos válasza 8nemesis8 (#32816) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg a 7-esben van a vázba fókuszmotor, ha ez érdekes.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#32839) 8nemesis8 válasza tvamos (#32838) üzenetére


8nemesis8
veterán

Igen, korábban érdekes lett volna, most már olyan objektíveim vannak, ami ugye AF motorosok, tehát most már annyira nem érdekes :) Ha csak nem akarok 1-1 régebbi obit választani majd esetleg, ami most ugye eleve kizárva, mert nincs benne motor vagyis a vázban!

(#32840) Throme válasza 8nemesis8 (#32839) üzenetére


Throme
veterán

Szerintem a hobbifotózást lefedik az AF-S és 3rd party motoros obik. Ezért ma már nem nagyon lehet gond a motor hiánya.

Lehet tévedek, de az újabb objektívek rajzolatban nem maradnak alul a régiekkel szemben (talán jobbak is), bevonatokkal (UV, miegymás) is jól (jobban) állnak, szóval az olcsóság maradhat még a régi obik előnye.

(#32841) 8nemesis8 válasza Throme (#32840) üzenetére


8nemesis8
veterán

Pontosan. Éppen ezért nem szempont, hogy van-e benne AF motor vagy nincs, akkor volt szempont, amikor objektívet vásároltam és annó 45 körül volt AF motor nélkül fix 50-es az AF-S 50-es fix nikon meg 63 körül!

(#32842) quby válasza catroot (#32832) üzenetére


quby
őstag

A pesti vevők nem....A vidékiek bárhová elmennek. Némelyik pesti külön faj. Azt hiszi ha táblán kivül megy akkor leesik a földkorongról. Legjobb volt mikor amikor pomázon laktam, a 3. kerületböl nem jött érte. de a 22.be eljött volna... :F

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#32843) Viperator válasza quby (#32842) üzenetére


Viperator
őstag

Tapasztalatból mondom, hogy a pestiek nem mennek sehova (mármint vidékre), csak egy kivétel volt... ők elvárják, hogy mások menjenek oda....

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32844) catroot válasza quby (#32842) üzenetére


catroot
veterán

Tegnap megkerestek, hogy feltudok-e menni, vagy csomagküldés megoldható-e?

Mondom júliusban megyek majd valamikor, de nem tudom mikor és nem biztos a dolog. Írtam, hogy futár természetesen megoldható.

Azóta nem írt vissza. Most ráírtam, hogy akkor aktuális-e a dolog. Látom, hogy olvasta ezt az üzenetet is (Fb), de továbbra sem ír vissza.

Na, így várnak el tőlem olyat, hogy vigyek el bármit is?

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32845) Throme válasza quby (#32842) üzenetére


Throme
veterán

nagyon OFF de manapság a pestiek fele vidéki, rengetegen Pestre mennek a megélhetés miatt...szóval lehet éppen egy betelepült földid nem volt hajlandó kimozdulni....
Nem kell az általánosítás....

(#32846) randras_83 válasza xXxian (#32837) üzenetére


randras_83
addikt

+1 én is mindig alkudok, mert kell. Persze ha korrekt az ár akkor azt is kifizetem, így lett meg a b&w UV szűrővel a fix 35-ös 40k-ból, mindennel együtt. :)

https://www.flickr.com/randras83/

(#32847) aleister válasza randras_83 (#32846) üzenetére


aleister
veterán

Szerintem ez nem így van. Ez valami a törökből elsilányult hülye magyar szokás.
Elmondom mi a normális vásárlás menete:

1. Egy használt piaci terméknek van egy ára, amit ilyen-olyan szempontok alapján (kezdeti érték, amortizáció, garancia megléte, kereslet-kínálat, termék kondíciója, stb) megállapít az Eladó.
2. Megtekintés után a Vevő rámutat, hogy ő milyen pontokat kifogásol, amik szerinte értékcsökkentő tényezők (pl külsérelmi nyom, rossz műszaki állapot, cserés alkatrész, stb).
3. Ezek után megbeszélik, hogy a kifogásolt pont valóban értékcsökkentő-e, s ha igen, mennyire módosítsa a meghirdetett árat.

Ezzel szemben az átlag PH-s érdeklődés így néz ki:
1. Szia! Érdekelne a cumód. Mennyi a végső ár? :W

És ez van mindig, még akkor is, ha kiemelem félkövérrel, hogy az ár fix.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32848) Messer22


Messer22
senior tag

Üdv!

D300-hoz szeretnék akksit, a gyári kicsit húzós árban, ezért inkább utángyártottba, abba milyet érdemes venni? ill hol? (csak online lehetőség kizárva)

köszi

Messer

(#32849) Messer22 válasza Viperator (#32843) üzenetére


Messer22
senior tag

+1

Pest táblánál vége az univerzumnak :(

Messer

(#32850) randras_83 válasza aleister (#32847) üzenetére


randras_83
addikt

Én is valami hasonlóra gondoltam, mint ahogy te leírtad, amúgy is marha egyszerű, bele kell kalkulálni az árba. Nálam is mindig alkudnak a népek. Ez van, de szerintem ebben nincs semmi kivetni való, persze az más, ha valaki úgy nyit, ahogy leírtad, főleg a fix áras termékek esetén.

https://www.flickr.com/randras83/

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.