Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32401) DonRazzino válasza marcitp (#32400) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Kezdetnek elég, aztán jönnek a low light feladatok. Sportcsarnok, táncgálák stb. :D Na de ezek már más üvegek és sok-sok gyakorlás előzi majd meg őket.

(#32402) atok666 válasza DonRazzino (#32380) üzenetére


atok666
őstag

800-on probaltam. Hasznalhato :)

Atok

(#32403) need válasza DonRazzino (#32399) üzenetére


need
addikt

Amit én tapasztaltam..
Záridő prioritás 1/1000 vagy 1/640
Gyors sorozat Ch
Af C
Fókuszból pedig a csoportos 4.
A 3D annyira nem!

Ja és az élesség állítás nem az exponáló gombra van dedikálva ha nem az AF/AL gombra..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32404) DonRazzino válasza need (#32403) üzenetére


DonRazzino
senior tag

Köszi a választ!

Én mindig A módban nyomom F2.8-on, a záridőt pedig AutoISO min. záridő 1/500-zal mondom meg neki. Fixre állított záridőnél megvan a veszélye (pl. tűző napon), hogy az ISO100 F2.8 is nagyon túlexpózna, ezért szűkítene a rekeszen. Én mivel mindig F2.8-on szeretem tudni, ezért hagyom, hogy a gép számoljon, persze min. 1/500 mellett. Ahogy láttam/olvastam az eddigi kb. 30 teszten amin túl vagyok, ez a D750-en is működhet így.

Én is ezt a négyes csoportot néztem. Kb. ekkora területtű AF-négyzettel dolgozom a jelenlegi gépemen is.

(#32405) need válasza DonRazzino (#32404) üzenetére


need
addikt

priv..

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#32406) szecsgeri


szecsgeri
tag

Üdvözlet mindenkinek!
Múlt héttől kezdve én is egy Nikon D7000-es büszke és megelégedett tulaja vagyok. Kérdésem az volna, hogy szeretnék venni egy 50-es fixet hozzá éspedig néztem az AI-s verziót, és a D-s verziót. Képminőségben van különbség? A G-s verzió nem érdekel, a kettő közül kéne pro és kontra. Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

Monumentális gondolataim manifesztációi, melyek mondatok formájában realizálódnak, limitált mentális képességeid számára nem mind akceptábilisak, így dialógusunk kontinuitása megszakad, nem jön létre az argumentumok szintézise.

(#32407) Byk01 válasza szecsgeri (#32406) üzenetére


Byk01
senior tag

Képminőségbeli eltérésről nem tudok nyilatkozni, de azt vedd figyelembe, hogy az AI egy manuális objektív, míg a D autofókuszos. A D élességállító gyűrűje rövidebben jár (és nem is olyan finoman), mint az AI-é, szóval használatban is jelentős különbségek vannak köztük.

"Az obi, amivel lelátsz a víz alá halakat fotózni a halszem (halszemlélő objektív rövidítése)." - .mf "A jövő mi vagyunk: a fiatalok és az emberek." - Drotár Adrienn

(#32408) espista


espista
senior tag

A "back button focus"-hoz hogyan érdemes beállítani az AE-L/AF-L és az exponáló gombokat? Én az AE-L/AF-L-ot AF-ON-ra állítottam a kioldógomb AE-L-t pedig kikapcsoltam. Jó lesz ez így?

Romani ite domum!

(#32409) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Először is köszönöm a lehetőséget P. Péter-nek a Nikkor 70-300-as, és köszönöm tnilabk-nak a Tamron 70-300-as objektívek kipróbálására, összehasonlítására. Nekem egy D3300-as vázam van.
Sajna nem két ugyan azon a helyen tudtam kipróbáli az obikat, tehát az elkészült képek más-más helyen, illetve környezetben lettek készítve.

Először Keszthelyen a Nikkor objektívet próbálhattam ki, egy strand közeli parkolóban, mivel még ekkora obi nem volt a kezemben, először a súlya ami meglepett, hát nem egy könnyű darab, igaz a mérete sem kicsi. A vázra felraktam és lőttem pár képet. Ami elsőre érdekes a stabilizátor, félig lenyomott expó gomb mellett a VR szinte folyamatosan, és nagyon halkan dolgozik benne, az autófókusz is gyors, és szinte hangtalan. A VR nagyon jól megfogja a képet, szinte alig lehet kimozdítani, "gondoltam is hogy a Tamron stabilizátorját amennyire dicsérik, akkor ennél jobb hogy lehet?" Erről még később.

Még pár perc beszélgetés és tapasztalat csere után irány Hévíz.

Hévízen egy gyönyörű szép családi házhoz mentünk, telis-teli szebbnél szebb virágokkal. Tehát a téma adott volt, illetve az utca is jó hosszú volt tele autókkal. Vázra felpattintottam a Tamron obit, és mehetett a kattingatás. Na a stabilizátor az valami állat, de komolyan, beszarás. A képet nem csak megfogja, hanem szinte oda is fagyasztja, szinte kimozdíthatatlan, de tényleg. Néha már zavaró volt, ha pl egy távoli dologra fókuszáltam, és egy kicsi odébb szerettem volna vinni a képet, akkor félig lenyomott expo gombbal szinte lehetetlen, mert úgy ott tartja a képet hogy csak na. Tehát ha kicsit odébb akartam fordulni a géppel, akkor bizony az expo gombot el kellett engednem, mert különben nem nagyon engette a stabi. Ami igaz, és sok ember is hangoztatja az a stabi hangja, eléggé furcsa, nem is tudom igazán mihez hasonlítani, de szerintem csak szokni kell, mer a működést nem befolyásolja.

Mind a két obival készítettem videót. Azért a Nikkor fókuszmotor hangja is belehallatszik kicsit, de a Tamron-é lényegesen jobban. Videózás közben a stabilizátor mind a kettőnél tökéletesen helyt áll.
A fókuszálási sebessége is szinte ugyan az a kettőé.
A súlyuk, hosszuk is majdnem megegyezik.
A kis kapcsolók is jól működnek, talán a Tamroné kicsit könnyebben jár.
Mivel én kezdő amatőr vagyok ezér nekem nagy rutinom nincs, de a képeket elnézve szinte semmi olyan külömbség nem látható, ami miatt egyből el lehetne dönteni, hogy melyik objektív a jobb, a képek alapján.
Mondják sokan, hogy a Nikkor képe 200mm felett már nagyon lágyul, hát én ilyet nagyon nem tapasztaltam, nekem tökéletesen megfelel még 300mm is. A Tamron képe is ugyan olyan jó, és éles minden tartományban. Gondolom aki már évek, vagy évtizedek óta fotóz, Ő már látna külömbséget az elkészült képek között, vagy bizonyos tesztekkel is lehet kimutatni eltérést, de szerintem a mindennapi használat során számottevő külömbség nincs. DE EZ CSAK AZ ÉN EGYÉNI VÉLEMÉNYEM!

Mielőtt meghoztam a végleges döntést, sok mindent mérlegeltem. Itthon többször is kielemezgettem a képeket, megnéztem a videókat, stb.

Végül a használt Nikkor mellet döntöttem, tudom erre nincs 5 év gari, meg ennyi pénzért már majdnem kaphattam volna egy zsír új Tamront, de ez az én döntésem volt.

Remélem aki ilyesmi dillemában van mint én voltam, annak ez a kis írás nyújt némi segítséget.
Köszi, ha végig olvastad, és mégy egyszer köszönöm a lehetőségeket a kipróbálásra.

Ha valakit érdekel akkor rakok fel, vagy küldök át neki nyers képeket.

Üdv Robi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#32410) Pulsar válasza szmayer1 (#32409) üzenetére


Pulsar
veterán

Es miért a nikon? Mert az irásbol számomra ez nem derült ki végül számomra :D

(#32411) matyi012345 válasza Pulsar (#32410) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem is az tűnt fel, hogy a Tamront összességében jobban dícsérted, erre vettél egy Nikon-t. :F :D

(#32412) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok Gépet szeretnék vásárolni, Jelenleg kezdő vagyok!

1. Mi a felhasználás köre? (turistafotók, természetfotók, sport, portrézás, egyéb)
Túrisatafotó, természetfotó, portré, És tárgyak lefotózására , majd photoshop szerkesztésre, és weboldalak feltöltésére.

2. Mi a fontosabb a jobb képminőség vagy a kezelés?
Szerintem mind a kettő fontos, A hozzáértők jobban tudják ezt, a felhasználási köröm alapján.

3. Mennyi a rá szánt összeg?
Maximális összeg 300 Ezer
De érdekelne milyen árban mit ajánlanátok és esetleg ha valami drágább vagy olcsóbb akkor mivel tud kevesebbet vagy többet. Ár érték arányba is melyik éri meg jobban.?

4. Használt váz szóba jöhet-e?
Egyenlőre használtat nem szeretnék

Ha valaki aki nagyon ért hozzá tudna nekem tanácsot adni megköszönném.

(#32413) Bjorngolf


Bjorngolf
tag

Sziasztok:)
Egy kis segítséget szeretnék kérni :) egy Nikon D3300 gépem van alap lecsével (18-55). Most szeretnék berúházni újabb lencsékbe és az lenne a kérdésem, hogy miket ajánlotok :) Értem ez alatt, hogy mivel kompatibilis a drága :) Legfőképpen v 18-200 v 70-200 lencsét szeretnék most venni :)
Előre is köszönöm a segítséget :)

(#32414) Viperator válasza Bjorngolf (#32413) üzenetére


Viperator
őstag

Mennyi a megengedett kereted?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32415) Viperator válasza Bjorngolf (#32413) üzenetére


Viperator
őstag

És fotózási célod?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32416) szmayer1 válasza matyi012345 (#32411) üzenetére


szmayer1
senior tag

Nekem összességében egy picit mindenbe jobban bejött, de mint írtam ez csak is az én döntésem volt. Így hogy volt alkalmam kipróbálni mindkettőt, valahogy a Nikkor jobban meggyőzött. Igazából leírhatatlan hogy miért, érvek ellenérvek mind a kettőnél vannak, de valahogy a Nikkor jobban bejött.

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#32417) energomatt válasza apple87 (#32412) üzenetére


energomatt
senior tag

Most ebből le lehet mérni, hogy mennyit segít egy szabvány adatlap kitöltése.

(#32418) r.levente75 válasza szmayer1 (#32416) üzenetére


r.levente75
addikt

Üdv a táborban. :R

(#32419) Bjorngolf válasza Viperator (#32415) üzenetére


Bjorngolf
tag

Megengedett kerett 100-150 e körül mozog. Tájképek, minimálisan emberekről készítek fotókat. Legfőképpen természetfotozás :)

(#32420) Viperator válasza Bjorngolf (#32419) üzenetére


Viperator
őstag

Emberekről - fix 35/1.8G - 40-45ezer körül használtan. Ha portré, akkor fix 50/1.8G, 85/1.8G.

Tájkép - a meglévő objektívvel is lehet (18mm) vagy nagylátószögű, pl. Nikon 12-24, Sigma 10-20, Tokina 11-16, ...

Természetfotózás - mit értesz ez alatt? Madarak fotózása?

Szvsz először ki kell próbálni egy fix 35-össel vagy 50-essel. Ezek nem drágák, használtan 40-50ezer körül van.

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32421) Viperator válasza apple87 (#32412) üzenetére


Viperator
őstag

Ha full kezdő vagy és nincs tapasztalatod, akkor nem így kell belevágni... először vegyél egy bevált kis gépet (pl. használt Nikon D90) és egy fix objektívet (pl használt fix 35-ös). Ha ezek megvannak, utána sokat gyakorolni, megtapasztalni!

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#32422) fanti válasza apple87 (#32412) üzenetére


fanti
addikt

A váz majdnem mindegy, a D3300-as kezdő szintű váz jó vétel, de ha több fókuszpont és kihajtható LCD kell neked, akkor inkább egy D5300-ast javaslok, amiben GPS és WiFi is van. Olyan 50 ezer a difi a két váz között, képminőségben megegyeznek.

Ez választásodtól függően 110 vs. 155 ezer.

Innen jönnek az objektívek.
Erre a világ összes pénze is kevés lehet, de mindenképpen azt javaslom, hogy vegyél egy jobb zoomos obit, meg egy nagy fényerős fixet.

Zoomosból lehet ez, vagy ez, utóbbival makrózhatsz is. Mindkettő díjnyertes obi, öt év garanciával. Az első 75, a második 190 ezer.

Nagy fényerős fix meg lehet 35mm-es 1.8-as, vagy az 50-es tesó, újonnan 70 ezer környékén vannak.

Két 16GB-os SDHC kártya, lehetőleg Sandisk, a cl10-es elég, gyorsabb is lehet, ha bősz sorozatlövő vagy.

Fotóstáska, Polár szűrő, esetleg egy rendszervaku, ha nagy kezű vagy és szereted a stabil fogást, akkor egy portrémarkolat, és esetleg egy állvány. Pótaksi mindenképp!

Lazán összejön a 300 ezer, még karcsú is lesz szerintem, de a vázra, obikra, kártyákra, pótaksira, táskára talán elég lesz.

Nem olcsó hobbi a DSLR fotózás, de beszippant egyből, hidd el! Mind kedvtelésben, mind anyagilag.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32423) aleister válasza apple87 (#32412) üzenetére


aleister
veterán

Fanti kolléga összefoglalta a lényeget.
Annyival egészíteném ki, hogy a sportfotózást megnyugtató szinten ez a keret nem fogja fedezni. Egy alapnak számító Nikkor 70-200 vagy Sigma 150-500 önmagában többe kerül ennél, és akkor még kell alá egy jó fókuszrendszerű váz. Természetesen simán lehet egy belépő masinával és alap telével is sportot fotózni, de főleg kezdőként, nagyon sok selejt kép fog keletkezni.

A többi felsorolt fotózási területhez sem másodkártya slot, sem extra kezelőszervek nem kellenek, így bőven jó egy D3300 vagy D5200.
Az első időszakban szokatlan lenne neked egy fix, így szerintem szerezz be egy Tamron 18-200 Di II VC-t. Én azt tanácsolom, hogy itt állj is meg. Fél év használat után tudni fogod majd, hogy pontosan milyen gyutávú obira van még szükséged. Akkor lehet vásárolni, addig felesleges.
Ami marad a 300-ból a fotostatyó, SD kártya vásárlás után, azt tedd félre nyugodtan. Idővel úgyis lesz majd igény a tárgyfotózáshoz fénysátorra, vakura, a természetfotózáshoz állványra, szűrőkre, stb.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32424) fanti válasza apple87 (#32412) üzenetére


fanti
addikt

aleister :R

Na igen, sporthoz ez egy belépő kategóriás teleobi, és bőven a kereted fölött van őkegyelme.
És ugye fényerőben nem valami acélos, arra még lehetne gyúrni, csak azért linkeltem be, hogy lásd azt, hogy amatőr szinten is mekkora kiadások lehetnek.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32425) zolikaDB válasza szmayer1 (#32409) üzenetére


zolikaDB
veterán

Ha valahova töltenél fel képeket, én nagyon megköszönném! :R

(#32426) catroot


catroot
veterán

Valakinek van tapasztalata telekonverterrel?

Most szereztem be (ebay) egy TC-200-ast. Gyanítom, hogy az optikai hibákat, erősségeket is erősíti. Emellett nyilván veszíteni fogok a fényerőből is.

Gondolom ha felteszem egy 50 f/1.8 elé abból nem 100 f/1.8... :DDD

Összességében inkább általános tapasztalatokra lennék kíváncsi.

A manuál 70-210 alá betéve biztos nem fogok madarakat lőni vele. :D

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#32427) bandigno válasza catroot (#32426) üzenetére


bandigno
senior tag

a cikk meg a kép szerint is 2x, szóval madarazni már jó lesz az a 420 fx-en :) dx-en meg pláne! persze "sötétedni" is ugyanannyit fog.

zolikaDB: tamis képeket már párat linkeltem én is, nem is olyan rég!

[ Szerkesztve ]

(#32428) zolikaDB válasza bandigno (#32427) üzenetére


zolikaDB
veterán

Konkretan errol van szo: [link]? Amit linkeltel kepet, az nekem nagyon tetszik! Multkor nagyon kellett volna a zoom, gyerekek szinpadon, es a kolcson 16-85 igencsak keves volt :) De egyelore tanulok, es tul sokat nem is invesztaltam a dologba, de lassan latom, mi kellene...

(#32429) bandigno válasza zolikaDB (#32428) üzenetére


bandigno
senior tag

igen, ez az! megéri az árát! ;)

(#32430) Pulsar válasza zolikaDB (#32428) üzenetére


Pulsar
veterán

MM-be, most 109e ha jól emlékszem :)
Is igen, elég jó obi :)

(#32431) fireman123 válasza bandigno (#32429) üzenetére


fireman123
őstag

Múlt hét valamelyik napján (talán csütörtökön) az MM-ben 21-24 óráig 99e-ért adták 3 órás akcióban) ...no az mégjobban megérte :K ....egyébként még most is 10e-el olcsóbb mint máshol[link]

(#32432) V B A


V B A
aktív tag

Segítségeteket kérem.

Már untam, hogy a gyerekek d7100-asommal fotózgatnak, vigyáztak rá de féltettem. Úgyhogy vettem nekik egy használt D40-et és tettem rá egy 35mm-es obit, persze néha elkunyerálják a telét. :-)

Nagyon tetszik nekik a makrófotózás (kisfiam bogár- és rovarmániás), de nincs igazán megfelelő objektívem.

Arra gondoltam, hogy veszek használtan vmi régi használt Nikon bajonettes makro obit, az se baj ha nincs benne AF-motor, van idejük piszmogni meg nem árt, ha megtanulnak kézzel fókuszt álltani (bezzeg amikor még én gyerek voltam és saccra állítottuk a fókuszt a Smena Symbolon). :-)

Szóval ha tudtok ajánlani olcsó, régi makro obit hobbi használatra, nagy segítség lenne.

Előre is köszi!

(#32433) gergo5991 válasza V B A (#32432) üzenetére


gergo5991
őstag

ha nem probléma hogy nincs autófokusz elpiszmoghatnának egy fordítúgyőrüs makrózással + néhány közgyűrü. Állítólag olcsóbban is meg lehet úszni a dolgot mint venni egy igazi makróobit, ezzel a módszerrel meg lehet skillesedni is :D

Milyen teleobit használsz? 70-300?

[ Szerkesztve ]

(#32434) Pulsar válasza V B A (#32432) üzenetére


Pulsar
veterán

Tamron 70-300nak az elődje szerintem hobbyra nagyon jo és újonan is csak 33k

(#32435) anaqer válasza V B A (#32432) üzenetére


anaqer
veterán

Jövök a szokásos favoritommal - 28-105.

Igaz, csak 1:2-t tud makróban... de cserébe viszonylag olcsó, és D40-en is lesz vele fénymérés. (Szemben valami AI makrós obival...)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32436) marcitp válasza V B A (#32432) üzenetére


marcitp
őstag

Esetleg?
Hasonló, mint amit gergo5991 írt, és pont D40-en taglalják a dolgot.
18-55 meg tényleg olcsó, és lesz egy teljesértékű obija is a kisfiadnak. Elkezdeni sztem ennyi pénzből nem rossz. Vagy alsóbb kategóriájú makró obi Nikonból, amit ismerek és merek ajánlani az 55/3,5 ai, vagy még a régebbi, de azt meg kell nézni, rátehető-e a D40-re. Vagy az 55/2.8ai, az élesebb, de drágább is.

Vagy! Most jutott eszembe:
Esetleg a Vivitar 55/2,8, az alapból lemegy 1:1-re. (a nikon micro 55-ig csak 1:2) Abból többféle volt, szériaszám alapján ki lehet keresni, abból a Komine gyártmány a preferált. Ugyanazon név alatt többféle volt. Ez a típus az., de ezt nem látom, milyen gyártmány. Olcsó, és nem rossz, elkezdeni (sztem) tökéletes, csak meg kell nézni, mi és hogy megy rá a vázra! De még ha esetleg alakítgatni is kell, sztem akkor is megéri.
Úgy gondolom, használható, jó kis kezdő objektív. Pár kép vele ne csak dumáljak: 1, 2,, 3
Sztem használható, és olcsó, én itthon vettem 26-ért. De már eladtam ugyanennyiért, úgy láttam, nagyobb (gyűrűs) leképezésnél az 55/3,5 micro részletgazdagabb volt, de a fene tudja.
Ja, igen. D40-en valószínű valóban nem lesz fénymérés, de azt azért pár expóból be lehet lőni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32437) pandur99 válasza Pulsar (#32434) üzenetére


pandur99
aktív tag

Megerősítem a Tamront. Van motoros változata is, és ha jól emlékszem 150mm-től felfelé tudja az 1:2-t, kezdőnek kiváló makróra. Volt nekem is, tapasztalatból írok.

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#32438) V B A válasza gergo5991 (#32433) üzenetére


V B A
aktív tag

55-200-ast használok.

Nagyon-nagyon köszi mindenkinek a segítséget, a 70-300-as Tamronnak utánanézek.

A D40-est meg ajánlom mindenkinek, aki a gyereknek akár vmi normális gépet. Könnyű, hulyebiztosra be lehet állítani, de jól meg lehet fogni 2 kézzel. Azért vettem egyébként dslr-t nekik mert ez fényképezéskor sokkal stabilabb mint mondjuk egy telefon, két kézzel fogja és még a szemgödrére is támaszkodik. Meg sokkal jobbak a képek, így pedig több mint sikerélmény.

Meg hát olyan komoly felnőttes dolognak tűnik, pedig csak 20-25 ezerbe kerül egy használt. :-)

(#32439) fanti válasza V B A (#32438) üzenetére


fanti
addikt

Erre gondoltál?

Mert nekem van ilyenem, régi tervezés, nyolc éve gyártásban van, én szeretem.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32440) V B A válasza fanti (#32439) üzenetére


V B A
aktív tag

Igen, ha ez az a változat, amelyikben nincs VR.

(#32441) fanti válasza V B A (#32440) üzenetére


fanti
addikt

Pontosan. Nincsen benne VR, de annyira nem is hiányzik. Tamronéknál VC a stabi neve.

-Van beépített fókuszmotor, ezért a belépő Nikon vázakhoz is jó
-Fókuszálás közben forog a frontlencse is
-180mm és 300mm között használható makróra egy dedikált kapcsoló segítségével
-Az autofókusz közepes sebességű, a motor közepes hangerejű, videózásnál azért inkább manuálba használd, mert oda behallatszik rendesen
-Alacsony megvilágítású helyeken olykor nem talál fókuszt
-0.95m a közelpontja
300mm-nél belágyul, de az sem vészes annyira

Itt egy pédakép, makró állásban 300mm maximumon, szerintem vállalható élessége van itt is, de lentebb élesedik tovább is.

Én nagyon szeretem a gyengéi ellenére is, többet van a vázon mint az új VC-s tesó, a 18-200-as.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32442) gergo5991 válasza fanti (#32441) üzenetére


gergo5991
őstag

szerintem ez már túlhaladja a "vállalható élességet"

(#32443) fanti válasza gergo5991 (#32442) üzenetére


fanti
addikt

Szerintem is éles, csak nem mertem ráírni, hogy éles, nehogy valaki betámadjon miatta.
Kézből lőttem nem állványról, úgyhogy a VC hiánya jó fényben nem domináns.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32444) marcitp válasza fanti (#32443) üzenetére


marcitp
őstag

Csak nem bírom megállni... :B
Makróról beszélünk, nem általános obiról... Ez a témában max elfogadhatóan éles, de ennyi pénzért valóban jó! Tudod mekkora egy tűlevél, és mekkora pl egy légyfej, szem. Ha megnézed a részletességet, hát nem tudom na. Nekem nagyon kevésnek tűnik, de attól még lehet jó! :B
Esetleg még ennek a Sigmának kellene utánanézni, hasonló lehet, mint a Tami, képek alapján meg absz nem rosszabb, sőt.
Szóval a linkelt kép alapján nem igazán tudnám elképzelni a kicsit is komolyabb, élesebb rovarmakróra, a kolléga meg oda keresett obit. Jó, persze kezdő obit keresett, nem okoskodok, csak kibukott, bocs! :B
Meg igazából rekeszgyűrű sincs rajtuk, közgyűrűs dolgot bukja a kisfia, fordítva még felrakható, de ott meg a 70mm-n nem lesz akkora leképezés. Szóval tudni kellene, közeli, élesebb makrófotók, vagy csak amolyan általános "makró" fotózás. Nekem ez a Tami amolyan sem rendes élesség, sem rendes rajzolat, sem szép bokeh. Nem tudom, a fiúnak melyikkel lenne több sikerélménye, egy öreg jobb rajzolatú FIX makróobial, vagy egy modernebb gyengébb, de általános célra is használható darabbal. Persze csak az én véleményem, nem biztos hogy helytálló.

https://www.flickr.com/photos/131261609@N06/

(#32445) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok
Valaki aki ért hozza leírja nekem hogy, érdemesebb e megvenni a nikon d7100 at d 5300 helyett, és mennyivel tud többet a 7100? Megeri e annyival többet fizetni érte?

(#32446) anaqer válasza apple87 (#32445) üzenetére


anaqer
veterán

Ez ugye csak vicc volt.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#32447) apple87 válasza anaqer (#32446) üzenetére


apple87
senior tag

Nem értek hozza ez van...

(#32448) zool1 válasza apple87 (#32447) üzenetére


zool1
őstag

P.Ü.

(#32449) aleister válasza apple87 (#32445) üzenetére


aleister
veterán

A kérdés alapján a válasz egyértelműen NEM.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#32450) bandigno


bandigno
senior tag

V B A :

+1 a 28-105-re! Saját példa :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.