Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:24:31

LOGOUT.hu

Ez a topic a Nikon DSLR-ekkel kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik. Ha új látogató vagy egy dolgot kell betartanod:
Olvasd el az első hsz-t! :)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28901) Larry303 válasza torzo (#28900) üzenetére


Larry303
addikt

hát semmi komoly, csak ennyiért kicsit többet vártak a népek :DDD

van közvetve 14-24 egy darabig most rá volt gyógyulva a vázra, parádés az az üveg szó sem róla, de az 1,4 az nem 2,8
mondjuk nemigen volt eltekreve 24 felé...szal a 20 1,4 ilyen szempontból tuti befutó...de amásik odlalon meg, az hogy ott lenne a 35ös vége f2 az is vonz....
van egy 18-35 öm is én azt áldoznám be vmelyikért...amúgy az is brutál jó kis üveg tájfotozni sztem

aleister: helyesbítenék, hogy szarnak azért nyilván nem szar, csak ennyiért legalább azt várnám, hogy legalább olyan éles legyen mondjuk mint az elődje...
mondjuk engem nem érint sem ez sem az elődje

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#28902) aleister válasza Larry303 (#28899) üzenetére


aleister
veterán

Most látom a linked.
Ez tényleg nem valami acélos. :F

Eszerint nem kizárt, hogy annyi volt az upgrade, hogy kapott egy VR-t. A plusz egy optikai elem meg pont ennyivel rontja a képminőséget.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28903) Komgeri válasza t_a_m_a_s (#28896) üzenetére


Komgeri
csendes tag

De ha valaki jobban szétnéz az europai piacon, akkor fogja magat es kimegy érte. Van olyan kit ami 80-100 ezer ft a különbözet. Ebbe bőven belefér egy nemet, svajci kiruccanas, hogy meg vehess is melle egy fixet.

(#28904) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok!

Lenne néhány kérdésem, remélem nem gond.
Gondolkozok használt obi vételén. Fix, 50mm-est szeretnék.

Jelenleg egy Zeiss Pancolar 50mm f1.8-at használok, de ugye az full manuál, M42es üveg, lencsés adapterrel.
Kicsit leegyszerűsíteném a dolgom, ha lecserélném egy F bajonettes üvegre, így lenne autófokuszom, fénymérésem, stb...

Amit kinéztem az a Nikkor 50mm F1.8 D jelű obi.
Kérdésem: Képminőségben mennyire tér el a Zeisstől, illetve a G variánstól?
Inkább Titeket kérdezlek, mint táblázatot, tesztet olvasgassak, hiszen a személyes tapasztalat fontosabb.

G-t ha lehet nem szeretnék venni, a D jelű egész korrekt árban van, így azt erőltetném, ha nincs nagy kompromisszum köztük. Van 35mm 1.8G-m, mellé menne, esetleg a későbbiekben kitapasztalnám melyikre van nagyobb szükségem, melyiket használom többet, szívesebben.

Bokeh, élesség, egyéb dolgokban jobb az 50 1.8D mint a Zeiss?

D7100 vázhoz lenne.

Másik kérdésem: régi e series obikkal érdemes foglalkozni? Illetve a régebbi AI objektívekkel? Ha jól tudom, fénymérésem lenne, max fókuszálni manuálisan kellene, amit már megszoktam.
Kiszolgálják az újabb digitális vázakat, vagy hanyagoljam? A régebbi M42-eseknek is tetszik a képi világuk, kicsit talán jobban is mint a mostaniaknak, nem tudom megindokolni miért. Hátha ezek is másik, mint a mai üvegek.

Illetve jövőre egy fényerősebb használt telét szeretnék, a 80-200 AF-D-t szemeltem ki. A tolózoom és a kétgyűrűs változat közt van képminőségbeli, használhatóságbeli különbség? Ennek az AF-S variánsa jobb, vagy csak a beépített motorban különbözik a kettő? Olyan árkategóriában(140k) van ajánlottabb objektív az f2.8-asok között? Néztem, ennyiért kapható Sigma, Tamron is, de valahogy a gyáriakat jobban szeretem.

Köszönöm :R

(#28905) A Zéé válasza Komgeri (#28903) üzenetére


A Zéé
addikt

milyen kiteknél vannak ekkora különbségek? Nem kukacoskodni akarok, csak érdekel, nem követem az eu árakat, csak ez "a máshol olcsóbbak a fotós cuccok" mantra nekem sose jött át.
Amikor kb 2 éve nézetem utoljára obi árakat, akkor pl. Írország drágább volt, Németországban és Ausztriában meg kb. ugyanazok voltak az árak, vagy nem voltak annyival olcsóbbak, hogy megérje elmenni érte. Azért ezeket az országokat néztem, mert itt voltak ismerősök, akik tudták volna hozni. A random szlovák webshopokat meg inkább ne emlegessük. :)

Just a simple Lineman...

(#28906) aleister válasza andrisms (#28904) üzenetére


aleister
veterán

A G a széleken kevésbé lágyul, így minimálisan egységesebb a képe. Továbbá szokni kell a D bokehjét.
Ettől függetlenül én a D-t vettem végül. Fele annyiból kijött, mint a G, és középen borotva éles. Nekem nagyon tetszik a flare-je.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28907) t_a_m_a_s válasza Komgeri (#28903) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Számomra ez kevéssé életszerű, hogy svájcba mászkáljak objektívet venni...

Holnap majd jól beletépünk...

(#28908) Larry303 válasza aleister (#28906) üzenetére


Larry303
addikt

a flare az még ok de 1,8 on használhatatlan az az üveg...persze ha eleve a lágyság a cél akkor ok..én azért adtam el anno, mert nem hozta nyitva azt amit vártam tőle

tamas: há me mé? :D

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#28909) Komgeri válasza A Zéé (#28905) üzenetére


Komgeri
csendes tag

Pl a d7200 18-105 szett amit 300e alatt vettem kint. De mondjuk a N50mm 1.8G ugyan annyi mint otthon. Szoval nem minden fotos dologra igaz ez.

(#28910) spanyoll válasza Larry303 (#28908) üzenetére


spanyoll
addikt

Ne is mondd. Mostanság filóztam rajta, hogy kukázom a D-t, mert 1.8on olyan taknyos, mint pistike a játszótéren, 2.2-től kezd tűrhető lenni.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#28911) andrisms válasza Larry303 (#28908) üzenetére


andrisms
aktív tag

Na ezzel most nem lettem előrébb, látszólag két ellentétes vélemény. :) Lágyság azért zavarna, mennyitől használható élességű?

Azért várhatóen hozza majd a Zeiss szintjét, használtatok már M42es obikat?

(#28912) quby válasza andrisms (#28911) üzenetére


quby
őstag

Még sosem volt telém, kedden vettem Tami 70-300-at. 93 volt a 220-nál. Azóta a tájképet is azzal csinálom....:DDD

Nagyon tetszik, az AF mindig betalál, nem huntol. 300-on tényleg taknyos de szerintem használható. A VR-jét imádom a legjobban. 1/60 1/80-on csinálok tök jó képeket kézből 300-on. Eddig szeretem, ettöl olcsobb nem hiszem hogy lesz. 5 év garral....

Jaa nem válasz akart lenni csak rossz helyre nyomtam

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#28913) aleister válasza Larry303 (#28908) üzenetére


aleister
veterán

A G sem jobb ám tágon. Annyi, hogy az esetében a széleken nem olyan vészes.

(#28911) andrisms:
Általános szabály, hogy közelítőleg a legtágabb rekesz dupláján a legélesebb egy obi. A G ugyanígy taknyol tágon.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28914) Larry303 válasza aleister (#28913) üzenetére


Larry303
addikt

Hagyjuk mar ezeket az abrakat volt mindket uvegem....az egyiket lehet hasznalni nyitva a masikat csak kompromisszumokkal

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#28915) aleister válasza Larry303 (#28914) üzenetére


aleister
veterán

Nekem is volt. Nem volt jobb a G. Meg sem maradt kétszer annyiért.

Ezek az ábrák pedig még mindig teljesen helyénvalóak, ha optikai teljesítményről van szó.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28916) spanyoll válasza Larry303 (#28914) üzenetére


spanyoll
addikt

Nálam csak tesztre volt a G, de ha nem fotóznék néha filmesre, akkor cserélném G-re a D-t.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#28917) fireman123 válasza quby (#28912) üzenetére


fireman123
őstag

milyen vázzal használod? ...én is szemezek egy ideje vele D5300-hoz és várok esetleg nagyobb ááákcióra, tavasszal 80e volt az ediginél egy akcióban, de akkor még vázam sem volt, és nem volt biztos, hogy dslr-t veszek :B, így előre nem vettem meg....

(#28918) quby válasza fireman123 (#28917) üzenetére


quby
őstag

D7k. Ami még szokatlan benne hogy baromi nehéz.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#28919) flash- válasza torzo (#28847) üzenetére


flash-
veterán

vennék én olyat de az nagy, drága, és...
na majd ha a d7100 olcsóbb lesz aminek már jó is amúgy a fókusza, nem használhatatlan több obival pl.:35 1.8 g AF DX

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#28920) spanyoll válasza flash- (#28919) üzenetére


spanyoll
addikt

Csak a rend kedvéért, de azért nem minden d7k+35/1.8 páros szar együtt.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#28921) #31757056 válasza spanyoll (#28920) üzenetére


#31757056
törölt tag

Nem mind, csak a legtobb ;)

(#28922) aleister válasza flash- (#28919) üzenetére


aleister
veterán

Ez most úgy hangzik, mintha a D7k-nak rossz lenne a fókusza, pedig nem.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28923) Throme válasza flash- (#28919) üzenetére


Throme
veterán

A D7100 se jó. Sávosodik a képe....
Egyelőre a D7200-zal kapcsolatban még nincs hibára utaló jel....
Ez pedig elég sokára lesz jó árasítva...

(#28924) Larry303 válasza Throme (#28923) üzenetére


Larry303
addikt

azért az a sávosodás nem olyan vészes...elő lehet csalni, nem azt mondom, de hogy valójában zavaró lenne az kb 100esetből 1...ezen az alapon 5d mark3 at se vegyen :DDD

a 35ös fokusza meg teljesen külön életet él, szal láttam már szinte tökéletest de azért szeret válogatni a vázak között na :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#28925) t_a_m_a_s válasza Larry303 (#28924) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Iróniát érzede? ;)

Holnap majd jól beletépünk...

(#28926) Larry303 válasza t_a_m_a_s (#28925) üzenetére


Larry303
addikt

áhhh sry, már hétfő van -robot üzemmód :DDD

de a 35 ös szar!!!!444!!! -ja nem :DDD

https://www.flickr.com/photos/kocsisbalazs

(#28927) Throme válasza t_a_m_a_s (#28925) üzenetére


Throme
veterán

:K

(#28928) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok!

D5300-hoz találtam egy "L" típusú ver.2.009 jelölésű firmware-t, a vázomon az "L"-ből a 2.000 van ...érdemes frissíteni, mi változhatott, illetve hogy kell a frissítést végrehajtani? :F ....nem frissítettem még sosem :B
[link]
[link]

(#28929) anaqer válasza fireman123 (#28928) üzenetére


anaqer
veterán

Az L-es frissítések az új objektívek korrekciós (CA, geom.) paramétereit tartalmazzák. Tehát ha van olyan (Nikon...) üveged, amelyik a D5300 után jelent meg, akkor hasznos frissíteni. Egyébként nem kell foglalkozni vele.

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28930) aleister válasza fireman123 (#28928) üzenetére


aleister
veterán

Az összefoglalóban bent van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28931) fireman123 válasza aleister (#28930) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi mindkettőtöknek ...18-105 és 35mm f1,8G obim van, ...ezek ugye régebbi kiadásúak mint a D5300 megjelenése (2013 november), így nem érdemes frissítenem :F

[ Szerkesztve ]

(#28932) aleister válasza fireman123 (#28931) üzenetére


aleister
veterán

Szívesen!
Elvileg nem, de abból baj nem lehet, ha megcsinálod a frissítést, mert pár perc alatt megvan.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28933) YoSzabee


YoSzabee
tag

Sziasztok!

Távkioldóra lenne szükségem, olyanra ami reteszelhető.
Utána néztem, és hát... az eredeti Nikon gyártmányok eléggé borsosak (véleményem szerint indokolatlanul).
Ezért alternatívák után kutatva találtam [erre] .
Ez működne a D3300-al? Esetleg van itt valakinek ilyen?

Köszi! :)

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#28934) aleister válasza YoSzabee (#28933) üzenetére


aleister
veterán

Ebayről rendelve kb 1000 forint a vezeték nélküli. Ragaszkodsz a belföldi beszerzéshez?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#28935) #65675776 válasza YoSzabee (#28933) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezt hogy lehet egyébként rákötni egy D3300-ra? Mert mintha azon nem lenne csatlakozó vezetékes távirányítóhóz.

(#28936) Geripapa válasza YoSzabee (#28933) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Szerintem, ez nem müködik vele mivel nem tudod beledugni.
Bár nekem 3200 van, de azon nem ilyen kerek a csatlakozó, hanem téglalap alakú.

Ha nem sürgös én is a kinai távirányitót (ML-L3) javasolom (nekem is olyan van) és még müködik is :)

Ez Magyar beszerzés

Ha mindenkép madzagos kell akkor MC-DC2 kell. De nézz utána a használatiban :) Enyémben ez van.

[ Szerkesztve ]

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#28937) anaqer válasza Geripapa (#28936) üzenetére


anaqer
veterán

Ez a kerek 10-pin csati IIRC csak a félpro vázak és felette van (D200-300-700-..)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#28938) chipi-85 válasza YoSzabee (#28933) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Igaz pár hetet várni kell rá, de megéri: [link]

(#28939) fireman123 válasza chipi-85 (#28938) üzenetére


fireman123
őstag

Ha elvisel az ember egy "For" feliratot a Nikon előtt, akkor 200 ft-ból megússza :D [link], nekem ilyen van és tökéletesen működik

(#28940) Salex1


Salex1
senior tag

Emag-ról vett már valaki obi-t? Az van írva, hogy két év garancia, csak az nem dezül ki, hogy hivatalos Nikon vagy "csak" bolti gar.

(#28941) chipi-85 válasza fireman123 (#28939) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Úgy van!
Az sem rossz! :)

(#28942) Throme válasza Salex1 (#28940) üzenetére


Throme
veterán

1 éve vettem, de azon - úgy emlékszem - 1 év gari volt.
Ha most 2 évet adnak emagék, abból nagy valószínűséggel a nikon az elsőt állja.
A második évben viheted a "boltba". Hol is van az?

(#28943) andrisms válasza chipi-85 (#28938) üzenetére


andrisms
aktív tag

Ha jól olvasom, reteszelhetőre van szüksége, az infrás meg nem az.

YoSzabee: Nekem van infrás és egy Yongnuo MC-36R is, azt D5300hoz használtam még anno, azzal tökéletesen ment, vezeték nélkül is. Nem tudom csatlakozók terén mi a különbség a 2 váz között.

Szerk: Ilyen a sajátom

SzerkII: D7100-hoz milyen pótakkut ajánlanátok?
Gyári Nikon elég húzós, valami jobb minőségű utángyártotthoz van tippetek? EN-EL15 kelel hozzá

[ Szerkesztve ]

(#28944) Geripapa válasza andrisms (#28943) üzenetére


Geripapa
aktív tag

Vagy (el)vesz +1 ruhacsipeszt az 1 dolláros infrához. :) (este ki is probálom...)

Segítségkéréshez: NSA320+FFP; Raspberry Pi2 Openelec/Kodi ;

(#28945) chipi-85 válasza andrisms (#28943) üzenetére


chipi-85
aktív tag

Az elkerülte a figyelmem.

Én mintha arra emlékeznék, hogy a D7k-nál hogy ha bulb-ra van állítva, akkor 1. lenyomáskor nyit, és a 2. lenyomáskor zár a gép. de lehet hogy tévedek

(#28946) Komgeri válasza andrisms (#28943) üzenetére


Komgeri
csendes tag

Jovoheten tudom kiprobalni az ebayrol rendelt en-el15-s akkut. Hologram felirat, doboz minden volt hozza. Sulya 81g (a biztosan eredeti akku sulya 78g) meg az is lehet hogy eredeti jott vagy nagyon jo kopi.
Jovoheten beszamolok rola. 5600 huf volt

(#28947) quby válasza Komgeri (#28946) üzenetére


quby
őstag

Nekem is ilyen van. Meg sem tudom különböztetni a gyáritól! Csak sorozatszám alapján. Teljesitményéröl nem igazán tudok mit mondani, mert az uj a vázban a régi meg mindig a markolatban van és azt használja elöször. csak szünetmentesként szolgál ha lemerül a markolatban a régi és tölteni kell :DDD

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#28948) andrisms válasza quby (#28947) üzenetére


andrisms
aktív tag

A váznak semmi baja nem lesz egy ebayes utángyártottól?
220Voltba árulnak Realpowert, nettó áron 7500 körül lenne, lehet jobban megérné azt megvenni.

Azt írták a termékinfó alatt(realpower), hogy a nem eredetit felismeri a váz, abban teljesen használható is, viszont ha a markolatban van, akkor nem lesz jó.

Igaz ez?

(#28949) Komgeri válasza quby (#28947) üzenetére


Komgeri
csendes tag

Nemtudom.
Sose probaltam
Meg ilyet. Többen rendeltel mar ebayrol akkut, eddig max kisebb teljesitmenyrol olvastam. Persze csak vegszuksegre fogom hasznalni a gyari prioritast elvez.

(#28950) aleister válasza Komgeri (#28949) üzenetére


aleister
veterán

Ha dekódolt -márpedig azt írja a tulaj, hogy a vázban megy, tehát az- akkor a markolatban is mennie kéne.
Nemigen értem azt a hozzászólást.

Egyetlen dolog jutott eszembe. Annál a bizonyos fw frissítésnél, ami megölte a 3rd party akksikat, a nem Nikon markolatokat is tiltották néhol. Szóval tán nem az akksi nem engedélyezett számára, hanem az egész markolat. Függetlenül attól , hogy eredeti Nikon, vagy bármely egyéb akksi van benne.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Nikon DSLR topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.