Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) futár válasza Ace Ventura (#4198) üzenetére


futár
aktív tag

Az még nagyon jó lenne, ha a fejlesztők ez irányban is dolgoznának, és az ARCHIVÁLÁS, mint szűrő alkalmazás bekerülne, mert akkor ez automatikusan is mehetne.
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4202) futár válasza Ace Ventura (#4198) üzenetére


futár
aktív tag

Megfelel így?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4203) Rotcsa


Rotcsa
tag

Sziasztok!

Érdekes dolgot tapasztaltam:

3 címet használok jelenleg a kliensben és az van, hogy címnél kér jelszót, egy harmadiknál pedig nem, noha ugyan úgy van beállítva mind a 3.
ennek mi lehet az oka?
A kérdéses fiókkal kapcsolatban egyébként állandóan tanusítvány-hibákat kapok.
Azokat hogyan lehet elkerülni?

(#4204) localhost válasza Rotcsa (#4203) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a harmadik, problémás cím indamail vagy vipmail család? Mert akkor azért.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4205) Rotcsa válasza localhost (#4204) üzenetére


Rotcsa
tag

gmail.com-os mind a 3

(#4206) godsmack


godsmack
csendes tag

Sziasztok!

Amióta újra lett telepítve a gép, azóta mindig kéri a jelszót. Természetesen a jelszó meg van jegyeztetve. Ez főleg akkor idegesítő, amikor levelet küldenék, mindig kidobja ezt az ablakot.
Gmail-es vagyok, próbáltam már IMAP-pal és POP3-mal is.
A telepítés előtt minden OK volt. Ja és 10.0-ás a Thunderbird.

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#4207) futár válasza godsmack (#4206) üzenetére


futár
aktív tag

szia
nem lehet, hogy az SMTP kiszoolgáló kéri? Jobb klikk az email címen, Beállítások, majd legalul Levélküldő kiszolgáló. Itt állítsd be helyesen, esetleg add meg újra!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4208) futár válasza futár (#4207) üzenetére


futár
aktív tag

az SMTP-t az Internet szolgáltatód adja alap esetben, ahhoz a levelező (IMAP, POP3) kiszolgálódnak nem sok köze van. Ne ott keresd a hibát! SMTP-t az internetszolgáltatód által megadott adatokkal hitelesítsd!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4209) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!

Be lehet úgy állítani, hogy a gépemen szinkronizálódjon az összes kapott üzenet címe, de az üzeneteket csak akkor, és addig töltse le, és tárolja, amikor megnyitom, és amíg be nem zárom?

Vagyis ugyanúgy megjelenik, hogy új üzenet, kiemelve a címe, és ennyi marad a gépen. Aztán rákattintok, betölti, aztán, ha másikra kattintok, törlődik a gépről, aztán, ha megint rákattintok a címre, megint betöltődik.

Rengeteg lemezterületet foglal, de ha beállítok valami korlátot, hogy ne töltse le, akkor az az üzenet meg sem jelenítődik, hogy létezik egyáltalán.

Azért szeretem a Thunderbird-öt, mert ha a listából törlök valamit, az az e-mail címről is törlődik.

Meg lehet oldani, hogy úgy tűnjön, nem változott semmi, vagyis ugyanúgy jelenítődnek meg az üzenetek, de ne a gépről, hanem az e-mail címről töltődjön be?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#4210) futár válasza gyulank (#4209) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,

arra van mód, hogy csak a fejléceket töltse le, de én még nem próbáltam így. Abban az esetben csak akkor tölti le, ha ráklikkelsz. IMAP beállításnál van egy olyan pont a Szinkronizálás és tárhely menüben, hogy ...megtartása ezen a számítógépen. Gondolom, ha itt nincs pipa, akkor automatikusan törli is.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4211) gyulank válasza futár (#4210) üzenetére


gyulank
addikt

Én nem látok ilyen fejléces beállítást, és már mondtam, hogy nem az üzenetet akarom törölni, csak nem akarom, hogy a gépen foglalja a helyet.
Vagyis azt akarom, hogy úgy működjön, mintha böngészőben nézném, azzal a különbséggel, hogy értesít az új üzenetnél, meg nem kell folyton bejelentkeznem.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#4212) futár válasza gyulank (#4211) üzenetére


futár
aktív tag

POP3, vagy IMAP beállítással konfiguráltad a Thunderbirdben? Ha POP3, akkor van egy olyan, hogy Kiszolgáló beállításai, itt bepipálod, hogy Csak a fejlécek letöltése. Ha IMAP-os, akkor az előző hozzászólásom szerint. Szerintem más lehetőség nincs erre.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4213) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

1 kis segítséget had kérjek.

Mozilla thunderbirdet használok cirka 4 éve. Eddig saját domain névhez volt kapcsolva soha semmi gond nem is volt vele.
Most egy Gmail fiókot hazsnálok és néha előfordul hogy elküldésnél nem tudja elmenteni a levelet a kimenőkbe. De elküldeni elküldi így mikor újrapróbát nyomok van hogy 4-5alkalommal is elküldök egy levelet :(

Valakinek van ötlete ez miért van?

Köszönöm

(#4214) futár válasza Songo (#4213) üzenetére


futár
aktív tag

Jó a kérdés, néha nekem is megcsinálja ezt. Én is várom a megoldást!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4215) futár


futár
aktív tag

Nem tudom ki hogy van vele, de azt gondolom ez a fórum azért jött létre, hogy segítséget kaphassunk, vagy segíthessünk. Jó lenne azoktól valamilyen "feedback", akik segítséget kértek, hogy hasznos volt a segítség, vagy sem. Ebből azok is tanulhatnak, esetleg később rákereshetnek, akiknek ugyanez lesz esetleg a problémájuk. Visszajelzés nélkül azonban ez nem ér semmit. Ezért kérem azokat, akik segítséget kaptak, jelezzenek vissza, hogy az hasznos volt, vagy sem! Köszönöm.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4216) godsmack válasza futár (#4215) üzenetére


godsmack
csendes tag

Szia!

Nem nagyon jutottam előrébb ezzel a jelszavas problémával. Több gépen is kipróbáltam egy ugyanazon helyen és ott jól működött. Tényleg tanácstalan vagyok. :(

De azért köszönöm a segítséged!

(#4217) futár válasza godsmack (#4216) üzenetére


futár
aktív tag

amikor létrehozos at email címet, a TB automatikusan lecsekkolja az autentikációkat.
Mindkét állapotjelző zöld volt? Esetleg tudod törölni, újra létrehozni az email címedet a Thunderbirdben?
Első küldés alkalmával megkérdezi az SMTP jelszavát. Szolgáltatóddal beszéltél erről?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4218) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Hogyan/hol lehet beállítani a TB-ben, hogy kilépéskor bármely mappa is legyen aktív (pl. Törölt elemek) de megnyitáskor mindig egy előre definiált mappa legyen aktív (pl. Beérkezett üzenetek)

köszi

(#4219) Atapi válasza csferke (#4218) üzenetére


Atapi
senior tag

ezt olvasd át, a kiegészítők között van olyan, amivel ha minden igaz, be tudod állítani az általad választott indításnál megjelenő mappát, meg ha jól értem, spec indítóparanccsal magadnak is be tudod állítani. sajnos próbálni nem próbáltam, de remélem valamelyik megoldás segít.

(#4220) godsmack válasza futár (#4217) üzenetére


godsmack
csendes tag

Automatikusan lecsekkolja, minden rendben van vele. Tudtam törölini és újra létrehozni is.
Minden alkalommal, amikor küldök levelet akkor kéri a jelszót!
Nem beszéltem a szolgáltatómmal, mivel mondtam hogy egy ugyanazon helyen már kipróbáltam egy másik gépen; ott rendesen működött.

Lehetséges-e hogy valami külső program korlátozza le?

(#4221) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

lenne egy kérdésem. A Thunderbird-ben is van helyesírás ellenőrzés. Engem leginkább a Német és Angol és Magyar helyesírás ellenőrzés érdekelne mivel ezen történik a levelezésem nagy része.

(#4222) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Mé egy kérdés az Outlook levelezéseimet be tudom olvastatni vele (.pst) ?

(#4223) futár válasza Khaosz55 (#4222) üzenetére


futár
aktív tag

Be tudod olvastatni, Eszközök-Importálás. A másik kérdésedre: Eszközök-Beállítások-Szerkesztés-Helyesírás. Itt le tudod tölteni a kívánt szótárakat, be tudod állítani a nyelvet...

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4224) Khaosz55 válasza futár (#4223) üzenetére


Khaosz55
addikt

köszi megvan.

Igaz most mail beállításokkal bajlódom.

A jelszóellenőrzésnél nem megy tovább. Egyszerűen csak keresi, ellenőrzi. Outlook-on ment szóval jó a jelszó.
Mi lehet ?

(#4225) Khaosz55 válasza Khaosz55 (#4224) üzenetére


Khaosz55
addikt

Elméletileg most működik POP3-ról kelett átálítani Imap-ra.

Mi a kettő között a különbség nem tudom.

Azon szenvedek, hogy az asztali gépemen és a notebook-on is ugyan az mail legyen. Mármint mind a két gépem le tudjam olvasni ugyan azt a leveleket és mind a két gépen meglegyen az összes levelezés. Szóval klónozni akarom.

Még bonyolult számomra.

Egyenlőre a bejövő üzeneteken szenvedek. Kimenőket nem is tudom hogy fogom azonosra beállítani.

(#4226) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Most meg nem engedi beinportálni az outlook expressz leveleket. Pedíg ez lenne a legfontosabb 2 giga levél ami kell.

Nem található postafiók az importáláshoz. :W

(#4227) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Az outlook expreszből milyen formátumba kell exportálni a leveleket, hogy a Thunderbird be tudja importálni?

(#4228) futár válasza Khaosz55 (#4225) üzenetére


futár
aktív tag

Ha IMAP-os beállítást használsz, akkor az összes gépeden ugyanazt látod.
A kimenő leveleknél semmi bonyolult nincs, ha nem megy segítek.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4229) Khaosz55 válasza futár (#4228) üzenetére


Khaosz55
addikt

Most az a nagy gondom, hogy a outlook express leveleket akarom a thunderbird-be importálni de nem megy.

Ha exportálom az outlook leveleket. Akkor melyibe kell hogy a thunderbirdbe be tudjam illeszteni?

Microsoft Acess 97-2033
exel 97-2003
pontosvesszővel tagolt dos
pontosvesszővel tagolt windows
személyes mappafájl (.pst)
tabulátorral tagolt adatok dos
tabulátorral tagolt adatok windows

Ezek a lehetőségek.
Mát .pst-re megcsináltam de az importálásnál nem látta a thunderbird :F

(#4230) futár válasza Khaosz55 (#4229) üzenetére


futár
aktív tag

Itt megtalálod, amit keresel - [link]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4231) csferke válasza Atapi (#4219) üzenetére


csferke
senior tag

Szia!
Sajnos ez [link] nem segített. Minden úgy volt eddig is beállítva mint ahogyan ezen az oldalon leírják de sajna a kilépéskori aktív mappa nyílt meg indításkor ismét.

Innen továbblépve ide [link] letöltöttem a kiegészítőt és eddig tökéletesen működik.

köszi

[ Szerkesztve ]

(#4232) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali,
jó uton haladok.

Most már végre sikerült áthoznom a leveleket a outlookból a thunderbird-re.

Az a kérdésem, hogy hogy tudok csinálni egy biztonsági mentés most a levelezésről. Egy backup-ra gondoltam mivel másik gépre is fel kell raknom ugyan ezt a leveleket.

(#4233) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali ez is megvan.

Már csak egy dolog van amit nem tudok. Hogy lehet beállítani szabályt a beérkezett üzenetekre. Ami beérkezik azt át akarom rakni másik mappába, mármint azt akarom hogy a program rakja át.

(#4234) Tosee válasza Khaosz55 (#4233) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Eszközök > üzenetszűrők
Adj hozzá egy új szűrőt, majd állítsd be, hogy xy feladótól kapott leveleket rakja át egy általad létrehozott, beállított mappába!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#4235) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Megtaláltam.

Már csak azt nem értem, hogyha válaszolok a levélre akkor a kurzor mér a levél aljára ugrik. Miért nem a levél tetején van. Ezt be lehet állítani?

(#4236) futár válasza Khaosz55 (#4235) üzenetére


futár
aktív tag

Az email címen jobb klikk, Beállítások - Címzés és szerkesztés menüpont. Itt találod meg a megfelelő beállítást.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4237) localhost válasza Khaosz55 (#4235) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A te programodban milyen nyelvű a súgó ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4238) futár


futár
aktív tag

Már kérdeztem korábban is, de talán valakinek van ötlete.
Ha több email címet használ valaki. Azok sorrendjét a megjelenésben lehet módosítani?
Mivel most az első 3 cím olyan, amit kevésbé használok. Amiket sűrűbben, azok az alján vannak a listának, és mindíg scrollozni kell.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4239) Atapi válasza futár (#4238) üzenetére


Atapi
senior tag

ha minden igaz, akkor a hozzáadás sorrendjében jelennek meg a postafiókok/e-mail címek. elvileg ez módosítható, ha erre gondolsz.

(#4240) futár válasza Atapi (#4239) üzenetére


futár
aktív tag

jaja, ezt keresem, sajnos néha új címet kell hozzáadnom, emiatt most 13-14 mail címem van
köszi

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4241) futár válasza Atapi (#4239) üzenetére


futár
aktív tag

esetleg használod is?
nálam hibát ír ki, amikor konfigurálnám.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4242) Khaosz55 válasza futár (#4236) üzenetére


Khaosz55
addikt

Köszi,

egy kérdés még, hogy tudom a levelek betűméreteit megváltoztatni.

A bejövő levelek betűméretei elég kicsik nagyobbra szeretném. Meg amikor válaszolok rá akkor is kicsik.

Írás közben tudom nagyobbra változtatni, de akkor nem lesz a másik félnél óriásbetű?

(#4243) futár válasza Khaosz55 (#4242) üzenetére


futár
aktív tag

Eszközök-Beállítások-Megjelenítés. Itt megtalálod a megfelelő beállításokat.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4244) Khaosz55 válasza futár (#4243) üzenetére


Khaosz55
addikt

Hali azt is meg lehet adni, hogy az elküldött üzenetekből másolatot maradjon a szerveren és ezt a másolatot pedig pl a notimon le tudjam tölteni?

Így tényleg ugyan azok lennének mind a két gépen.

(#4245) futár válasza Khaosz55 (#4244) üzenetére


futár
aktív tag

Ha a beállításod IMAP, akkor a levelek letörléséig ugyanazt kell látnod korlátlan számú gépen, de ha törlöd, az mindenhonnan törlődik.
Ha POP3-as, akkor be kell pipálni a Kiszolgáló beállításai fülön, hogy Üzenetek megtartása a kiszolgálón, de ha a másik gépen ez nincs bepipálva, akkor oda letölti, és utána a másik gép nem fogja látni azokat a leveleket.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4246) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Most tettem fel a thunderbirdöt az itthoni gépemre, IMAP-pel használom a gmail fiókomat.

Hol találok olyan beállítást amivel a letöltött levelek a kiszolgálón maradnak?

Hogy olyan gépről is meg tudjam nézni amin nincs TB. Vagy alapból így van beállítva? :U

Let the Zone take me if I am.

(#4247) kispx válasza kutga (#4246) üzenetére


kispx
addikt

Szia, nálam nem törli le a Gmailről a leveleket. Viszont amikor a Thunderbordben törlöd a levelet, akkor a Gmailről is törlődni fog.

Szerk.: Pontosítva: a Trash mappába kerül át, és 30 nap után a gmail automatikusan véglegesen törli.

[ Szerkesztve ]

(#4248) Locutus


Locutus
veterán

Miért van az, hogy outlookban mindig minden email faszán megjelenik, olyan karakterkódolással ami éppen kell hozzá, de a thunderbird még ebben a 10. akárhányas verzióban is képtelen erre? Egyszerűen nem értem, hogy miért nem tudja automatikusan meghatározni, hogy UTF-8 vagy 8859-2 legyen...
Van erre valami megoldás? Vagy jobb levelező program?

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#4249) futár válasza kutga (#4246) üzenetére


futár
aktív tag

Ha automatikusan konfigurálódott, akkor általában IMAP beállításokat használ, akkor ugyanazt látod a gépeden, amit a szerveren. Ez csak IMAP-nál igaz. POP3-nál a Kiszolgáló beállításainál találod. Jobb klikk az email címen, majd beállítások.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4250) futár válasza Locutus (#4248) üzenetére


futár
aktív tag

Kb. 5 éve használom kb. 10-12 email címmel. Soha nem volt még egyetlen verziónál sem karakter kódolási problémám. Ha gondolod tudunk egyeztetni. A nézet menü karakterkódolás nálam Unicode UTF8, viszont felül az automatikus felismerés Univerzális, és a lista testreszabása 8859-1, 8859-2, UTF8. Próbáld ki így!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.