Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) danbal


danbal
csendes tag

Üdv!
Segítségre lenne szükségem.
Azt szeretném elérni, hogy ne kelljen mindig elindítani a programot, ahhoz, hogy tudjam mikor jön új e-mailem.

Addig ok, hogy van olyan funkció, hogy ellenőrzés x percenként, de ez csak akkor, ha megy a progi.

Ha a thunderbirdben nincs ilyen, akkor esetleg az outlookban??

(#3052) Polesz válasza danbal (#3051) üzenetére


Polesz
addikt

Használd a poptrayt, levelezőtől függetlenül jelez.

PopTray Mail Notifier

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#3053) canniball válasza danbal (#3051) üzenetére


canniball
nagyúr

Mégis hogy tudna jelezni bármelyik progi is ha nem fut? :F

Mod.
(#3052) Polesz!
Na de akkor meg azt kell elindítani...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3054) !wannabe válasza danbal (#3051) üzenetére


!wannabe
tag

Csak kiváncsiság kedvéért, miért gond ha fut a kliens?

Ha azt vesszük, hogy használsz vmilyen notifier-t és az jelez majd ha e-mail-t kaptál utána elindítod a kliensed, aztán bezárod(?) aztán megint jelez megint elindítod(?)

Jobb az ha folyamatosan fut IMHO

(#3055) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, érdeklődnék, hogy megoldódott-e már a thunderbird egy régi hiányossága: hogy lementett outlook archív fileból is be tudja tölteni a lementett leveleket, vagy még mindig csak akkor, ha azok be vannak töltve outlookba?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3056) body007


body007
addikt

Hali

Meg lehet oldani, h több felhasználós legyen a TB? Értem ez alatt, h van a gépen 1 rendszergazda oda beimportáltam a leveleket de én a korlátozottan szeretném használni. Át tudom oda tenni? Vagy másoljam simán át az egyikből a másikba és állítsam be újból a fiókot?

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#3057) pethYeti


pethYeti
addikt

Szevasztok!

Olyat tudok csinálni hogy megjegyeztetem az összes e-mail fiókomnak a jelszavát TB-el és amikor elindítom a programot egy jelszót kérjen?

Köszi előre is!

(#3058) Tosee válasza pethYeti (#3057) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Eszközök / beállítások / adatvédelem / jelszavak
Mesterjelszó használatát próbáltad? A postafiókokét elmented, majd beállítasz egy mesterjelszót, és minden munkamenetnél csak egyszer kéri...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3059) total90


total90
veterán

Hello!

Letöltöttem innét a Thunderbird-et és van vele egy kis problémám. Hogyan lehet azt beállítani, hogy legyen benne egy spam mappa és, hogy le is töltse azokat a postafiókomból? Tehát most így néz ki. Azért kellene a spam mappa, mert időnként a postafiók szűrője befog olyat is, ami nem kellene és ezért nézem a spam mappát is. Valakinek 5let?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3060) canniball válasza total90 (#3059) üzenetére


canniball
nagyúr

Ehhez a postafiókodban kell kikapcsolnod a szűrést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3061) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hogy lehet(ha lehet) beállítani, hogy a pl beérkezett mappában lévő levelek karakterkódolása különböző legyen az olvasóablakétól?
(Az a gond, hogy UTF8-ra kellene tenni az olvasó ablakot, míg a leveleket meg valamilyen közép Európaira, mert különben tiszta "matyóminta" lesz minden, ja és ezeket a leveleket Outlook 2007-ből importáltam)

Nincs olyan szoftver, ami tudna Outlook-ból(nem Outlook Expressből!) importálni (levelet, címlistát legalább) Thunderbirdbe, anélkül, hogy az Outlooknak telepítve kellene lennie?

Miért van az(2/3 beta-ban egyaránt), hogy egyes pl hírlevelek tartalmát(tipikusan a képek megjelenítésére gondolok) nem tudja letölteni?

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3062) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#3061) üzenetére


canniball
nagyúr

Jobbklatty a mappára->Tulajdonságok... - itt tudod állítgatni a karakterkódolást.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3063) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#3062) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Gondolod, hogy nem az volt az első dolgom? :DDD Volt ott minden, rebuild index, de mindig egyforma lett a kettő. Azt is próbáltam, hogy kijelöltem azokat a leveleket, amik egy helyről jöttek és hogy csak azokra más karakterkódolás, de nem tartotta meg, azaz amikor megint ráálltam a levélre, megint az alapértelmezett karakterkódolás lett... :F

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3064) total90 válasza canniball (#3060) üzenetére


total90
veterán

No, akkor beszoptam :O Ha kiválasztom, hogy ne legyen szűrés, akkor is szűri :U Asszem írok egyet a kedves szolgáltatónak, hogy WTF ez?

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3065) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#3063) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól értem úgy olvasod a leveleket, hogy rákattintasz és új ablakban nyílik meg?

(#3064) total90!
"Ha kiválasztom, hogy ne legyen szűrés, akkor is szűri"
Akkor ott valami nem kóser...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3066) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#3065) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem, nem új ablakban. Az alap "kinézetben" jobbra vannak a mappák(beérkezett, elküldött, stb stb), jobbra fent az adott mappában szereplő mailek, ezalatt meg a betekintő/olvasó ablak(ahogy tetszik). A betekintő meg a mailek listájának a karakterkódolásást nem tudom különbözőre rakni(Outlookban nincs gond)

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3067) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#3066) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem...illetve nem értem, hogy mitől más a kettő kódolása...
Az Outlook már nincs meg/nem tudod visszavarázsolni? (Aztán nyomsz a Returnilben egy visszaállítást. :) ) Én The Bat-ból minden probléma nélkül átmentettem a leveleket úgy, hogy kiexportáltam (azt hiszem) .eml-be, majd beimportáltam a TB-be.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3068) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Gondoltam, hogy felteszem a "madárkát", kipróbálom.

Szóval, akadt egy kis gondom a karakterkódolással, ami a következő. Alapból ugye közép európain van, ez még oké. De így van olyan levelem, ami tele van kérdőjellel, és érdekes karakterekkel. Ha át állítom UTF-8-ra, akkor meg van ami jó lesz, viszont a tárgyak helyére is szinte csak kérdőjeleket ír.

Mire érdemes beállítani a karakterkódolást, hogy úgy mindenre jó legyen? előre is köszi a segítséget.

Véleményem szubjektív...

(#3069) hackeeeee válasza hackeeeee (#3068) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Na úgylátszik sikerült megoldani. :)

Véleményem szubjektív...

(#3070) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#3068) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Hogyan ha szabad megtudnom? :U
Nekem is ez volt a gondom pár HSZ-al ezelőtt...

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3071) hackeeeee válasza Fire/SOUL/CD (#3070) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Így nekem műxik. Csak a kis felbukkanó ablakban nem jók az ékezetek, dehát ez van.

Véleményem szubjektív...

(#3072) hackeeeee válasza hackeeeee (#3071) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk így is van olyan levelem, ami tárgyában pl. láthatóak kérdőjelek...

Véleményem szubjektív...

(#3073) Fire/SOUL/CD válasza hackeeeee (#3072) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, azért nem is írtam tegnap rá semmit(először még sokadjára kipróbáltam, hátha), mert nem akartalak lelombozni... :DDD
Én is már minden variációt próbáltam, de az egyetlen használható megoldás az lenne, ha levél listának és az olvasó ablaknak külön lehetne állítani a karakterkódolását.
(mert hogy van olyan karakterkódolás, amikor a Tárgy mező pl kifogástalanul jelenik meg, csak akkor az olvasó ablakban a levél tartalma tiszta "matyóminta" és fordítva :W )

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3074) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#3073) üzenetére


canniball
nagyúr

Így nem tudod/tudjátok megoldani?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3075) Fire/SOUL/CD válasza canniball (#3074) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Nem az importálással van a gond, az jól áthoz mindent, hanem konkrétan azt kellene beállítani, hogy a levelek TARTALMA(az olvasóablakban) az UTF-8 legyen, míg a levelek listája(ahol a feladó, tárgy, érkezési dátum stb stb) meg Windows 1250 legyen. Ha ezt meg lehetne oldani, akkor tökéletes lenne... :K
(Az Outlook külön karakterkódolást használ amúgy, csak Ő képes ezt automatizáltan megtenni, nem kell külön állítgatni)

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3076) canniball válasza Fire/SOUL/CD (#3075) üzenetére


canniball
nagyúr

Most már tényleg nem értem: nem az Outlook szedte úgy le a leveleket, hogy különbözik a két karakterkódolás?

Az export-importot amúgy azért ajánlottam hogy hátha ennek során változhat (egységessé válhat) a kódolás...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3077) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

én nem importáltam már levelezőkliensből,csak beállitottam a fiókomhoz a klienst :)

Véleményem szubjektív...

(#3078) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Üdv!

Hogyan kell beállítani azt a levélszűrőt, ami az összes olyan levelet, amiben szerepel a http://*.cn/ azt mindet egyből törölje? Sajnos nekem eddig nem sikerült..

(#3079) canniball válasza Hujikolp (#3078) üzenetére


canniball
nagyúr

Levéltörzs - tartalmazza - http://*.cn/ - Üzenet áthelyezése - Törölt elemek?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3080) Hujikolp válasza canniball (#3079) üzenetére


Hujikolp
őstag

Köszi, remélem működni fog! :)

(#3081) canniball válasza Hujikolp (#3080) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is, mert csak tipp. Majd kérünk egy visszajelzést! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3082) Hujikolp válasza canniball (#3081) üzenetére


Hujikolp
őstag

Azóta nem jött ilyen levél, szóval szerintem bevált :) :R

(#3083) Marty8


Marty8
tag

Kedves Thunderbird felhasználók! Az irodánkban a csajok megkértek, hogy nézzek utána nekik a következőnek: Amikor válaszra kattintanak, akkor a kurzor mindig legaljára ugrik. Hogyan lehet a válasz levélnél, a régi levél fölé állítani az alapértelmezetten megjelenő kurzort!
Előre is köszi: Meex Travel iroda, és Matyi

M a t y a s

(#3084) csferke válasza Marty8 (#3083) üzenetére


csferke
senior tag

Eszközök/Postafiók beállításai -> Címzés és szerkesztés/Válaszoláskor az eredeti szöveg automatikus idézése

(#3085) Marty8 válasza csferke (#3084) üzenetére


Marty8
tag

köszi szépen! összejött!

M a t y a s

(#3086) VIC20


VIC20
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni a hozzáértőktől, hogy miért romlik el valahogyan minden Thunderbird-öm (minden gépen, amire fölrakom) levélszemét-szűrője. Egészen pontosan bejelöli szemétnek a leveleket, de cseszik áthelyezni azokat a szemét mappába, így meg aztán sokat ér az egész. Lehet ezen valamit javítani? Vagy hagyjam a beépítettet a fenébe, és használjak másik levelező/levélszemétszűrő programot? Ha igen, melyiket ajánljátok?

Előre is köszi!

(#3087) canniball válasza VIC20 (#3086) üzenetére


canniball
nagyúr

Évek óta használom mindig hiba nélkül tette a dolgát.

"...bejelöli szemétnek a leveleket, de cseszik áthelyezni azokat a szemét mappába..."
Ezt most nem igazán értem: úgy állítottad be a szűrőket hogy meg is jelölje és át is helyezze a leveleket?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3088) VIC20 válasza canniball (#3087) üzenetére


VIC20
őstag

Persze! (Az egyik a postafiókok beállításainál van, a másik (a kézi megjelölés) pedig az általános beállításoknál, ugye?)

Letölti a leveleket, végigfut rajtuk, (látszik, ahogy sorban kiteszi melléjük a kis vörös láng ikonokat), aztán otthagyja őket. Vagy egy részüket hagyja csak ott. Vagy esetleg csak az egyik postafiókból érkezőeknél csinálja ezt, a másiknál rendben lezajlik minden.

Ha ráállok egy ilyen levélre, aztán kézzel ráklikkelek, hogy nem szemét, aztán újra ráklikkelek, hogy szemét, akkor azonnal eltűnik, viszi a szemét-mappába, ahogy kell. Gyakran (nem merem azt írni, hogy mindig, mert több gépről van szó, mindegyiknek a maga specialitásával) úgy megy ez, hogy miután az utolsóval is eljátszottam ezt a játékot, tehát nincs több szemétként jelölt levél a beérkezettek között, akkor dobja csak elő a jobb alsó sarokban a kis ablakot az értesítéssel, hogy milyen levelek érkeztek.

Az a furcsa, hogy előbb-utóbb mindegyik géppel előjön ez a dolog, otthon is, a meg a munkahelyemen is. Lehet, hogy én csinálok valamit rosszul?

(Igyekszem megőrizni a régi levelezésemet, ezért újratelepítéskor mindig lementettem a leveleket tartalmazó fájlokat, de jó ideje már külön profilt csinálok és a teljes profilt mentem. Találtam valahol a neten olyan fórumbejegyzést, miszerint az segíthet, ha a postafiókok beállításainál nem az alap szemét könyvtárat jelölöm meg, hanem második lehetőségként kézzel állítom be ugyanazt, de ez sem segített.)

(#3089) canniball válasza VIC20 (#3088) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint ha jól értem nem manuálisan beállított szűrőket használsz, hanem az adott levél szemét/nem szemét módszerrel szűrsz?

A profil mentés nem lehet probléma, én egy-két hónapja hoztam így át a levelezésem a másik gépről és nincs vele gond.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3090) VIC20 válasza canniball (#3089) üzenetére


VIC20
őstag

Ő, ezt most nem egészen értem. Milyen a manuálisan beállított szűrő? Mármint levélszeméttel kapcsolatban. (Van pár szűrőm beállítva, hogy szétszortírozzák a bejövő leveleket, de olyat nem tudtam beállítani, hogy "ha az üzenet levélszemétként van megjelölve, akkor vigye át az XY mappába".)

(#3091) canniball válasza VIC20 (#3090) üzenetére


canniball
nagyúr

"Van pár szűrőm beállítva, hogy szétszortírozzák a bejövő leveleket..."
Igen, ezt értem manuálisan beállított szűrő alatt. :K Nálam csak ilyen dolgozik, minden cím a megfelelő mappába, ha pedig a feladó nincs benn a címlistában és nincs rá szűrő akkor repül a spamek közé; ez a legtutibb módszer. :D Te ezek szerint kombinálva használod. Három ötletem van:
- vagy próbáld meg te is az én módszeremmel
- vagy használd az Eszközök->A szemétként megjelölt levelek törlése a mappában opciót
- vagy nézd meg ez be van-e állítva: jobbklatty a postafiókon->Tulajdonságok->Levélszemét->Új levélszemét áthelyezése:.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3092) VIC20 válasza canniball (#3091) üzenetére


VIC20
őstag

A harmadik be van állítva.

Az elsőn elgondolkozom. :)

Egyébként ennyit találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#3093) VIC20


VIC20
őstag

Meg most ezt: [link]

Itt egy .js kiterjesztésű fájlra hivatkozik mint patch-re, ami ugye, javascript, bele is lehet nézni, de azt nem tudom, hogy mit kell vele csinálni?

(#3094) canniball válasza VIC20 (#3092) üzenetére


canniball
nagyúr

"Az elsőn elgondolkozom."
Jobbat sajnos nem tudok mondani. :B

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3095) VIC20 válasza canniball (#3094) üzenetére


VIC20
őstag

Hát, most feltettem a TB 3 4-es bétáját, meglátjuk, hogy muzsikál.

(#3096) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Nagyon fontos lenne, hogy a gmail fiókunk naptárját tudjam oda vissza szinkronizálni Thunderbird-el. Találtam egy kiegésztőt , de nem igazán boldogulok vele.

Tud valaki segíteni? (2.0.0.23-as használjuk)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3097) Lenry


Lenry
félisten

miért csinálja azt a TB, hogy folyamatosan azt jelzi, h új mailem jött, pedig nem
5 percenként csippan egyet, kirakja a kis borítékot az óra mellé, de nincs új mail sehol
ha átlépek egy másik mappába (akárhonnan akárhova), akkor eltűnik a boríték, meg az új mailt jelző vastagítás a főkönyvtár nevén
de 5 perc és újra ott van

nagyon idegesít

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3098) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Jó reggelt

Marhára pörög a topik, ezért megkérdem,hogy erre valaki tud-e valami okosat mondani?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3099) sfdrakex válasza V.Stryker (#3098) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kifejtenéd bővebben ezt a "reggel ha valaki letölti másnak nem tölti le" dolgot? Szóval egyik fiok ha megnézi a leveleit a többi nem tudja? Ha nyomtok szinkronizálást leszedi mindenki levelét ha ugy van beállitva.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3100) V.Stryker válasza sfdrakex (#3099) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tehát, van egy (vagyis több) emailcímünk, ami közös cégen belül. Ilyen pl az info@.....hu . Ezeket a leveleket mindenki olvassa és elvileg mindenkinek látnia is kell.

Úgy van beállítva a gmail is és a thunderbird is, hogy a leveleket ne törölje a kiszolgálóról. Na, most reggel a kollega 10 percel hamarabb bekapcsolta a gépét és neki letöltött minden levelet. Nekem és a kolleganőnek, akik később nyomtuk be a gépet, viszont egyetlen egyet sem. De ha felmegyek a gmailre, akkor ott van a levél. (Nem tudom miért, de olvasottként. És nem találtam beállítást miszerint automatikusan olvasatlan maradjon.)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.