Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3201) Louloudaki válasza atesz117 (#3200) üzenetére


Louloudaki
aktív tag

köszi :R ez jóóó. asszem túlbonyolítottam a problémát. attól függetlenül mosmá érdekel, hogy lehet tb-ben a bejövő leveleket átirányítani tetszőleges másik email címre (ha lehet ilyet egyáltalán) :)

(#3202) Magnum PI


Magnum PI
tag

Sziasztok

Pár napja nem tudok levelet küldeni sehová Az új verzió van fent egy win telepítés után vagyok és a beállításaimat mozbackupal importáltam.

Ezt a hibát írja ki: Hiba történt a levél küldése közben. A levelezőkiszolgáló válasza: 5.7.1 Relay access denied.

Az üzenet küldése sikertelen. Az üzenet küldése sikertelen, mert az SMTP -kiszolgálóval (mail.t-online.hu) való kapcsolat megszakadt a tranzakció közben.

Mit lehet ezzel kezdeni?

(#3203) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Hogy tudok visszajelzést kérni az elküldött emilek után? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3204) canniball válasza cellpeti (#3203) üzenetére


canniball
nagyúr

Jobbklatty a postafiókon-> Beállítások-> Tértivevények.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3205) cellpeti válasza canniball (#3204) üzenetére


cellpeti
veterán

:R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3206) Tosee válasza Magnum PI (#3202) üzenetére


Tosee
őstag

Miket állítottál be? Vagyis pontosabban az smtp beállításokra lennék kíváncsi!
Ha esetleg nem így lenne akko próbálkozz ezzel a beállítással:
Leírás: akármi
Kiszolgáló: mail.t-online.hu
Port: 465 de ezt automatikusan beállítja mikor kiválasztod a kapcsolat biztonságát!
Gondolom kaptál felhasználónevet és jelszót a levelezéshez, akkor azonosító és jelszó használata elé pipa!
Felhasználónév: adott
Jelszó: adott
Biztonságos hitelesítés használata: tudomásom szerint nem kell...
Kapcsolat biztonsága: SSL/TLS

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3207) Magnum PI válasza Tosee (#3206) üzenetére


Magnum PI
tag

Köszönöm a válaszod így már sikerült! ;)

(#3208) BigBadPlaYeR


BigBadPlaYeR
senior tag

Üdv!

TB3-at ráelepítettem a 2-re. POP3-as fiókokkal nincs gond, de az IMAP-os gmail fiókokat ne tudja lekérdezni. Azt írja, hogy "Hiba a levelező jelszó beolvasásakor". De nem találom, hogy hol kéne beállítani a jelszót a fiók beállításokban. Anno is valami faq alapján állítottam be a fiókot, de a 3ashoz még nem találtam ilyesmit.

Valaki tudja a megoldást?

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3209) Tosee válasza BigBadPlaYeR (#3208) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Thunderbird-ben: Eszközök -> beállítások... -> biztonság -> jelszavak -> mentett jelszavak -> jelszavak megjelenítése
Ellenőrizd a gmail-es fiók jelszavát és ha nem jó akkor töröld, majd a levelek lekérdezésekor add meg neki újra!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3210) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok!

Olyan kiegészítő van ami az értesítési területnél kirakja az ikon a beérkezett mailekről? Win7hez kell.

(#3211) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv!

leszedtem az új TB 3.0-t. De 2 fiók van benne.
Mikor jön egy levél,ami egyik mappához se tartozik,az beleteszi az Intelligens mappáknál a Beérkezett üzenetek közé.
A TB 2.0 legalább azt csinálta,hogy "A" fiók beérkezettbe tette ami A-nak jött,"B" beérkezettbe meg tette ami B-nek jött,de most megy egybe rakja ami jön A-nak is meg B-nek is.

Remélem érthető amit leírtam! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3212) BigBadPlaYeR válasza Tosee (#3209) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

A mentett jelszavak közt nincs semmi. Hozzáadni sem tudok... Lehet le kéne vágni és feldobni egy tiszta installt...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3213) BigBadPlaYeR válasza BigBadPlaYeR (#3212) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Revo uninstallerrel letöröltem, újraraktam, backup-ból profilt visszaállíottam és most is valami kínja van a jelszavakkal...

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3214) Tosee válasza cellpeti (#3211) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Az intelligens mappa jobb oldalán lévő kis nyilakkal tudod átállítani másikra... én minden mappára állítottam nekem ez a megszokott és így minden levelet oda rak ahova kell!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3215) canniball válasza Habsteve (#3210) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt nem igazán értem: mit is szeretnél? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3216) Habsteve válasza canniball (#3215) üzenetére


Habsteve
tag

Ha kapok mondjuk mailt, akkor azt értesítési területen kijelezne h mennyi olvasatlan üzenetem van. Msn-el úgy van ha jön mail akkor felugrik 1 ablak, de nekem olyan kéne ami mindig mutatna h a fiókomban mennyi mail van, régen láttam a logouton h vannak ilyen progik. Azért kérdem h ilyesmi kiterjesztés nincs-e thunderhez.

(#3217) localhost válasza Habsteve (#3216) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Ez a linken található kiegészítő magát a thunderbird-öt teszi a tray-re, ez nem jó ?

Másik úton így érdemes : [link]

Harmadik megoldás : NINCS! :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3218) Habsteve válasza localhost (#3217) üzenetére


Habsteve
tag

Nem erre a kiterjesztésre gondoltam, hanem ami ilyesmit csinálna: ezt akkor ilyesmi nincsen hozzá, mi? Akkor viszont marad a progis megoldás amit linkeltél. Minden esetre köszönöm a válaszod :R

(#3219) BigBadPlaYeR válasza BigBadPlaYeR (#3208) üzenetére


BigBadPlaYeR
senior tag

Végülis az hozott eredményt, hogy csináltam egy tiszta installt és egy teljesen új profilban felépítettem a 2 pop3-as és 2 imap-os fiókot. Mint ne mondjak, meglepődtem. A 3-as olyan szépen kezelte a gmailes fiókok létrehozását, hogy a POP3-asok több időbe tellettek. És most nincs ilyen hülyeség, hogy a pop3-as fiókokról alapból levágja a webwes tárhelyről a leveleket, meg az imapos leveleket is letölti alapból a gépre is és szinkronizálja.

"Furcsa, hogy az ember milyen keveset ér el, ha nem is próbálkozik."

(#3220) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Elkövettem azt a hibát, hogy Thunderbird-ből egy mellékletként kapott Word 2003 dokumentumot szerkesztettem és nem Save As-szal mentettem (hanem csak sima Ctrl+S-sel)... lehet tudni, hogy ilyenkor hova mentődik el a doksi? (Merthogy a Word nem mentette le a Dokumentumok mappámba, az tuti.)

Köszönöm a választ előre is!

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3221) Tosee válasza Tim82 (#3220) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Application data / local / temp mappába akarta menteni nálam vista-n!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3222) Tim82 válasza Tosee (#3221) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szia! Meglett, egy barátom most segített. Köszönöm neked is! :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3223) Tosee válasza Tim82 (#3222) üzenetére


Tosee
őstag

Nincs mit!
végül hol találtad meg?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3224) Tim82 válasza Tosee (#3223) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szintén a Temp-ben, csak nekem XP-m van. Sejtettem, hogy ott lehet, de egy keresés sem hozta fel, még akár a Temp-et sem (valószínűleg mert rejtett könyvtár és soha nem kellett eddig turkálnom benne). Ez volt a megoldás.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3225) Tosee válasza Tim82 (#3224) üzenetére


Tosee
őstag

akkor jó! Lényeg, hogy meglett... :)
Keresésnél is van olyan opció, hogy rejtett mappák és fájlok között is, vagy valami ilyesmi!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3226) Tim82 válasza Tosee (#3225) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, hogy inkább Word 2003-topikot kellett volna keresnem a problémának. :)

Kb. 4-5 órányi munka veszett volna kárba (úgy, hogy már a leadási határidőn túl voltam kicsivel). :B

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3227) Tosee válasza Tim82 (#3226) üzenetére


Tosee
őstag

Kb. 4-5 órányi munka veszett volna kárba (úgy, hogy már a leadási határidőn túl voltam kicsivel). :B

hát igen! :U Általában nálam is akkor történik valami a géppel, mikor valami fontosat kellene csinálnom rajt... volt, hogy a tételeim vesztek oda (elszállt a hdd) pár nappal a vizsgáim előtt! Aztán ugyan ezt eljátszotta velem az alaplap is rá 2 évére, viszont akkor szerencsére nem tűntek el az adatok! Szóval bosszantó a dolgok ezek... :W
Örök igazság Murphy törvénye: ami elromolhat az el is romlik! :K

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3228) nexus6


nexus6
aktív tag

hello, beállok én is a problémára megoldást keresők táborába. a kettes tb frissítése (3-asra) után nem látszanak a régi mappák. Próbáltam a régi profil lementésével mozbackuppal, aztán a 3-asra visszaállítással. Így sem látom. Többen írták az importálást, ez egy 20-30 levél esetén mennyi időt vesz igénybe? Vagy tud segíteni valaki? A névjegyzéket látom a régi mappákat nem...
előre is thx

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#3229) canniball válasza nexus6 (#3228) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha esetleg vissza tudod állítani a kettest arra egyszerűen csak rá kell telepíteni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3230) nexus6 válasza canniball (#3229) üzenetére


nexus6
aktív tag

szio!
az eddig is oké volt, hogy a 2-esre rátelepítem az 3-as frissítést. Csak telepítés után nem látom a régi 2-esben létrehozott mappákat. azért thx

Ezért szeretem a fórumokat, ezerszer jobban értenek az agytrösztök a dolgokhoz, mint egy helpdesk vagy az információ :)

(#3231) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok.
A 2.x TB-ben volt egy lehetőség, hogy beállítsak egy bizonyos mappát kezdő mappának (amikor elindul a TB akkor mindig az a mappa az aktuális).
Napokban felraktam a 3.x TB-t és most megnyitáskor az a mappa az aktív amelyik aktív volt az előző kilépéskor.
Hol lehet ezt állítani a 3.x-ben?

köszönettel

[ Szerkesztve ]

(#3232) Tosee válasza csferke (#3231) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Az eszközök / beállítások / postafiók beállításoknál be tudod állítani, hogy melyik fiók legyen az alapértelmezett, bár ez nálam nem jelentett megoldást! Nálam is az az aktív amelyik az utolsó kilépés előtt...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3233) emre33


emre33
addikt

3.0 verzióbál hogy tudom megcsinálni hogy válaszadáskor >-jel szerint tudjak válaszolni a levélre és ne az eégsz levelet csak úgy beszurja?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3234) GD


GD
őstag

sziasztok,

hogyan lehetne attól a jelenségtől szabadulni tb-ben, hogy amikor csatolást nyitok meg, az történik mint amikor firefox letölt valamit... még látható jelenség is van,megy a csík, tökölés van, várni kell... újra vírus scan (nod32).. aztán nagy nehezen megnyílik a file...

köszi

(#3235) WonderCSabo válasza GD (#3234) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sehogy. A víruskeresést lehet kikapcsolni.

(#3236) Kurcy


Kurcy
tag

Sziasztok !

Segítseeeeeeeeeeeeeeeeeeeetek mert megőrülök !

Az op rendszerem win7 a levelező programom mozzila thunderbird 3 . Mindent amit a program első indításnál kért beállítottam ! Levelet tudok fogadni de ez a tetü program azt írja hogy állatsam be küldő e-mailcímét ha küldeni akarok és nem is küldi el ....

Légyszi segísetek mi a frász lehet ezzel .... Hja T-online kábelnetem van !

Köszi előre is mindenkinek !

Üdv: Kurcy

(#3237) M24


M24
tag

sziasztok t-onlinés a netem beállítottam a progit fogadni took de küldeni emilt nem akait ud segíteni a beállítani az msnre vegyen már fel és segítsen lécci.elöre is köszönöm

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#3238) etele34


etele34
tag

Én nagy hirtelen ezt találtam. (SMTP a Levélküldő kiszolgáló gondolom ezzel van gondotok)

A T-Online Internet előfizetéssel rendelkező felhasználók kapcsolatán a szolgáltató un. SMTP port szűrést alkalmaz.
Röviden ez annyit jelent, hogy csak a T-Online levélküldő szervereit (SMTP) engedi használni.

Cégünk SMTP szolgáltatást is nyújt ügyfelei részére, így annak igénybevételéhez a port szűrés kiiktatása szükséges.

Az alábbi lépésekkel tudja T-online Internet kapcsolatán engedélyezni a szervereinken keresztül történő e-mail küldést.

Továbbiak meg itt

[ Szerkesztve ]

" Az embereket nem az győzi meg amit mondunk, hanem amit kihallanak belőle..." < Cavett Robert > A Földön az utolsó háborút nem az emberek kezdték. Idézet a maja papok tanításaiból, ie.: 3754-ből.

(#3239) M24 válasza etele34 (#3238) üzenetére


M24
tag

köszi.még annyi h küldeni akarok hibát nem ir ki hanem kódót kér beütöm a freemailra használt kodom de nem fogadja el minden lehetségeset beütöttem de semmi:S ugyanis én freemailos emailt akarok használni

[ Szerkesztve ]

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#3240) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Segítséget szeretnék kérni!

Mozilla Thunderbird kliens hogyan tudom összehangolni az indamail-el?
smtp, pop3, felhasználónév ezeket megadom és mégsem jó!
Kérem valaki segítsen hogyan kell ezeket a paramétereket rendesen megírni!

(#3241) M24


M24
tag

Annyira betudtam a MT állítani h üziket megkapom freemailosat de küldeni nem tudok:(

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#3242) Tosee válasza M24 (#3241) üzenetére


Tosee
őstag

Az SMTP-t próbáld beállítani ez alapján!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3243) Tosee válasza SG3rg0 (#3240) üzenetére


Tosee
őstag

Ez alapján próbálod?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3244) M24


M24
tag

szia beállítottam rem jol de nem jo most se valami ljelszót kér beütöttem a jelszavamat amit freemailon használok de nem.

[ Szerkesztve ]

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#3245) M24


M24
tag

Elöre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#3246) Tosee válasza M24 (#3244) üzenetére


Tosee
őstag

beütöttem a jelszavamat amit freemailon használok de nem.
Mivel ez smtp kiszolgáló, és t-online-os így oda nem a freemail-os jelszavad kell, hanem amit a t-től kaptál levelezéshez! Vagy ha nem kaptál jelszót, akkor az azonosító és jelszó használata elől vedd ki a pipát, és próbáld úgy ha pedig van t-online os jelszavad akkor add meg azt!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3247) M24 válasza Tosee (#3246) üzenetére


M24
tag

már a t-mobiltol kapott jelszót is beütöttem de azt se fogadta el lehet azé nem sikerül mert wifin csatlakozom a netre?

[ Szerkesztve ]

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#3248) M24


M24
tag

Sikerült az volt a baj h kevertem a smtp beállításnál a t-onlinét és a freemailt.Smtp-felhasználónévhez a t-onlinés emilcímem kelett beütni és mikor küldöm az üzit kéri a jelszót és akkor meg a kapott t.onlinés jelszót kelett beütni :DD :))

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

(#3249) Tosee válasza M24 (#3247) üzenetére


Tosee
őstag

Látom már sikerült! :)

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3250) M24 válasza Tosee (#3249) üzenetére


M24
tag

Igen köszi a segítséget :R

se4ever W595/ http://ppk.hu/14024 ingyen sms

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.