Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4651) Winner_hun válasza Faterkam (#4650) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mint írtam, néha jön elő és fogalmam sincs hogy mitől. Azóta még nem jött elő.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4652) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van kiterjesztett kereső ahol be lehet állítani hogy az 1 évnél régebbi levelek között ne keressen?

Vagy nekem az is megfelelne ha a a keresőt be lehetne úgy állítani hogy ne a mappák ABC sorrendjében haladjon hanem a levelek érkezési sorrendjében, ott is a legújabbtól kezdve. Rengeteg időt meg lehetne így spórolni.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4653) kispx válasza Winner_hun (#4652) üzenetére


kispx
addikt

A másodikra a kereső ablak felső sorában található két opció:

Egyikkel értelem szerint dátum szerint sorban rendezi a találatokat. A másik pedig egy új fülön megnyitja a találatokat és ott a fejlécen a dátumra kell kattintani a rendezéshez.

(#4654) Winner_hun válasza kispx (#4653) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem a keresési eredmények kilistázásának beállítása kell hanem a mappákban való keresési sorrend megváltoztatása.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4655) briton


briton
csendes tag

Sziasztok! Tb-ben levél továbbításánal időnként eltűnik a levél tartalma, csak a fejléc jelenik meg. Nem gmail -es a címzett és a továbbítás "Beágyazva" történik. Tudja valaki a megoldást? Köszi.

(#4656) Immy


Immy
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani, hogy a Thunderbird-nél mindig le legyen tiltva az összes bővítmény és kiegészítő?
Olyan helyre telepítem fel, ahol már így is lassú a gép és nem akarom, hogy valamilyen program telepítésnél (flash, java, skype) + bővítmény még jobban lassítsa.

Esetleg a "Tabokat" is ki lehet kapcsolni? Arra gondolok, hogyha egy levélre kattintok az egy új ablakban jelenjen meg, nem pedig egy új tabon.

Üdv:
Immy

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4657) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell!

Nagyon érdekes dolgot produkál a tánderbörd mappája... géptakarításnál, ha kitörlöm a levelezőből a nagyobb, csatolmánnyal rendelkező íméleket, akkor ennek a mappának a méreten megnő! Ez miért lehet?

Köszi!

Minden a legnagyobb render!

(#4658) localhost válasza Rayyy (#4657) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mert nem használod a tömörítést. Használd! Mappanevén_jobklattyintás_Menüneve
nálam:Compact

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4659) localhost válasza localhost (#4658) üzenetére


localhost
Közösségépítő

JAV: Nálam Compact

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4660) mutyi


mutyi
őstag

IMAP kiszolgálót használunk. Az mitől van, hogy ha elküldök egy csatolmányt x idő alatt, akkor miután elküldte a levelet, utána előjön az újabb ablakocska, hogy áthelyezés elküdöttek mappába ami szintén ugyanannyi idő,mint amennyi a levél küldése volt.

Ezzel az a bajom, hogy egy 2-3 megás csatolmányt 180 kbit-es feltöltési sebesség mellett hosszú perceken át küldi.

(#4662) kispx válasza Kalandor (#4661) üzenetére


kispx
addikt

Mentés alatt azt érted, hogy minden levél/kiegészítő a Portable Thunderbirdbe kerül?
Ha igen, akkor másold át a profil mappádat a Portable Thunderbird profil mappájának a helyére. (Azaz írd felül)

Szerk.: A link lemaradt.

[ Szerkesztve ]

(#4664) localhost válasza Kalandor (#4663) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szerintem nem lehet installáltból portable-be menteni...

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4665) kispx válasza Kalandor (#4663) üzenetére


kispx
addikt

Pedig a Channellog szerint kellene kezelnie. (Régen láttam portable applications-t de úgy rémlik, hogy a mappastruktúrája más lenne mint egy normálisan feltelepített TB-nek). Szóval kézzel kell csinálni, ha így nem megy.

(#4666) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok.
Azt valaki meg tudná mondani nekem, hogy a Thunderbird hová teszi a törölt leveleket? Mert sehol nem találom. T-online-os e-mail cím van beállítva. Közvetlenül az e-mail cím alatt vannak mappák, ott szerepel egy Törölt elemek mappa, de van egy másik is, a Beérkezett üzenetek fület le lehet nyitni, és ott is van egy. Viszont amit kitörlök a beérkezőkből, egyik törölt elemek mappában sem találom.Pedig be van állítva, hogy üzenet törlésekor a Törölt mappába tegye a leveleket. De az mégis tök üres.
Ha nem világos a mappaszerkezet, ahogy leírtam, itt egy kis szemléltetés:

[ Szerkesztve ]

(#4667) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Az miért van, hogy ha egy elküldött vagy beérkezett levelet áthelyezek egy tetszőleges mappába (pl. újba), majd ha az eredeti levelet törlöm, akkor az is törlődik amit áthelyeztem?
Hogy lehet azt megcsinálni, hogy az áthelyezett levél megmaradjon, de az eredeti helyen lévő törlődjön?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4668) xabolcs válasza Kalandor (#4661) üzenetére


xabolcs
őstag

csak siman atmasolni a profil konyvtar tartalmat a portable profilkonyvtarba probaltad mar?

majd este kiprobalom, hogy mirol is beszelek :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4669) mutyi válasza mutyi (#4660) üzenetére


mutyi
őstag

Na a múltkori kérdésemre senki nem tud valami használható ötletet mondani?

(#4670) kispx válasza sz.j (#4667) üzenetére


kispx
addikt

IMAP vagy POP3?

Áthelyezés vagy átmásolás? Áthelyezésnél az eredeti példány törlődik, másolásnál pedig 2 különböző példánya jön létre a levélnek (eredeti nem törlődik).

(#4671) kispx válasza mutyi (#4669) üzenetére


kispx
addikt

Bocs, a szerkesztési időből kifutottam :(

A fiókbeállításoknál a "Másolatok és mappák"-nál az "Üzenetküldés automatikusan" rész alatt mik a beállítások?

(#4672) mutyi válasza kispx (#4671) üzenetére


mutyi
őstag

Másolat elhelyezése bepipálva és utána Máshol (ott pedig elküldöttek)

Mint írtam is az a gáz,hogy lassú net esetében annyira látványosan szar, hogy panaszkodnak az ügyfelek.
Azt meg nem nagyon tehetem meg, hogy az elküldött levelek ne kerüljenek sehova,mert ha szükség van rá,akkor meg azért kárognak..
Azért fura ez az egész,mert ha egyszer elküldte a TB a szerverünkön keresztül, akkor mi a fenéért telik ugyanannyi időbe, hogy áthelyezze az elküdöttekbe, miközben az már a szerveren tanyázik addigra.

(#4673) lucky07


lucky07
aktív tag

Sziasztok!

Most ismerkedem a Thundebird-el, eddig outlook.
Vmiért megtetszett gondoltam ki próbálom.
Ebben is lehet szabályokat létrehozni a levelek, megfelelő helyre pakolásához?
Hogy tudom be állítani azt mint az outlook-nál van, hogy vagy egy gyors bill. vagy egy menü hogy mindegyik fiókon megnézze a leveleket egyszerre.
Az outlook-nál ez az F9 volt vagy a küldés fogadás menü.
A segítséget előre is köszönöm! :R

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4674) xabolcs válasza lucky07 (#4673) üzenetére


xabolcs
őstag

az outlookban nekem is tetszett, s ez volt az elso gomb, amit beallitottam tb-ben. :K

a keyconfig lesz a baratod!

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4675) lucky07 válasza xabolcs (#4674) üzenetére


lucky07
aktív tag

Sikerült nagyon de nagyon szépen köszönöm! :R :R :R
Most már csak a szabály alkotásra vagyok kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4676) canniball válasza lucky07 (#4675) üzenetére


canniball
nagyúr

Jobbklatty a feladó email-címére-> Szűrő létrehozása az üzenet alapján... vagy Eszközök-> Üzenetszűrők...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4677) kispx válasza mutyi (#4672) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem az IMAP szervernél lesz a baj. Más kliensekkel is ezt csinálja? Saját IMAP szerver?

[ Szerkesztve ]

(#4678) lucky07 válasza canniball (#4676) üzenetére


lucky07
aktív tag

Köszönöm szépen. :R
Azért kell vele bűvészkedni :D
Itt egyezzen ott egyezzen.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4679) lucky07 válasza canniball (#4676) üzenetére


lucky07
aktív tag

Természetesen nem is sikerült :D
De ülök még rajta.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=lucky07 Üzlet menete: http://logout.hu/bejegyzes/lucky07/ha_uzletelunk.html

(#4680) mutyi válasza kispx (#4677) üzenetére


mutyi
őstag

Igen, minden kliensnél így működik, hogy elküldi,majd küldés után jön ugyanúgy abban a kis ablakban,hogy levél áthelyezése az elküldöttek mappába és az ugyan annyi idő.
Nyilván ahol megfelelő a sávszélesség és nem több megás a file, ott nem gond,de ez alapból bosszantó.
Na akkor meg kell nézni az IMAP szerver beállításait.

(#4681) canniball válasza lucky07 (#4679) üzenetére


canniball
nagyúr

Menni fog az. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4682) sz.j válasza kispx (#4670) üzenetére


sz.j
nagyúr

POP3

Áthelyezés, és az eredeti példány nem törlődik (!), ha pedig törölni próbálom akkor az áthelyezett levelet is törli.......

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4683) mutyi válasza kispx (#4677) üzenetére


mutyi
őstag

Közben megtaláltam hogy a google mit ajánl a gmail-nél ha imap van beállítva TB-be.
Nem szabad bejelölni az áthelyezést az elküldöttekbe,mert a google szerver esetében az elküldés után maga az imap szerver fogja áthelyezni.
Kikapcsoltam Tb-ben, sokkal gyorsabb a küldés, most már csak Imap szervert kell belőni,hogy az helyezzen egy példányt az elküldöttekbe.

(#4684) Alex91


Alex91
félisten

Legfrisebb Thunderbolt egy WinXP-s gepen, ami egy P4 2,8 GHz, 512 MB RAM. Na, most ez iszonyu lassu lett! Kb. 4000 db level van a bejovoben. Lassan ter magahoz (program nem valaszol). Daralja 1000-rel az amugy is lassu HDD-t. Ha magahoz ter, de megnezne az ember egy levelet, akkor percekig tart mig megnyitja. Tomorites, mappa javitas mar volt. Ugyanilyen gepeken, hasonlo mennyisegu levellel semmi gond...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4685) xabolcs válasza Kalandor (#4663) üzenetére


xabolcs
őstag

leelenoriztem. amit irtam (fogod a Profiles konyvtarban levo akarmicsodaxyz.default konyvtarat, s a tartalmad atmasolod a portable thunderbird data konyvtaranak a profile konyvtaraba) muxik.

mar csak abban nem vagyok teljesen biztos, hogy az eredmeny megfelel neked. remelem igen. :B

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4686) hogyisvan? válasza sz.j (#4667) üzenetére


hogyisvan?
csendes tag

Szia!
Légyszi segíts ha tudsz. Az én problémám pont az ellenkezője a tiédnek.
Azt szeretném elérni, hogy ha a Thunderbird-ben a beérkezett levelek közül egyet megfogok a bal egérgombbal és belehúzom egy mappába, akkor ne helyezze át a levelet, hanem csak másolja. Azaz maradjon 1 példány a beérkezett leveleknél és 1 példány kerüljön a mappába.
Nagyon fontos lenne!
Köszi!

(#4687) sz.j válasza hogyisvan? (#4686) üzenetére


sz.j
nagyúr

Szia.

Én nem értek a TB hez, csak használom, de nálam (win7 ha számít) nem lehet "áthúzni" (fogd és ejtsd) a leveleket, hanem jobb klikk a kijelölt levélre és a legördülő menüből kiválasztható pl. az átmásolás is.
Ilyenkor az eredeti levél marad a helyén.

Ha esetleg ezt másképp is meglehet csinálni, akkor azt gondolom, hogy mások majd leírják neked.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4688) hogyisvan? válasza hogyisvan? (#4686) üzenetére


hogyisvan?
csendes tag

Hoppá-hoppá! Közben rájöttem, hogy ha a levél áthúzása közben lenyomva tartom a ctrl -t, akkor másolást csinál és nem áthelyezést. :DD Már csak arra kellene gyógyír, hogy ez fordítva működjön. Azaz ha csak szimplán a bal egérgomb nyomva tartásával áthúzom a levelet egy mappába, akkor másolás legyen, és ha közben a ctrl-t lenyomva tartom, akkor legyen áthelyezés.
Ha saját részre lenne a thunderbird, én még megjegyezném, de sajnos nem saját használatra lesz.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#4689) hogyisvan? válasza sz.j (#4687) üzenetére


hogyisvan?
csendes tag

Én XP alatt használom és működik az áthúzás (bár nem hiszem, hogy az oprendszer miatt, ez inkább TB beállítás lesz). Azért köszönöm a segítséget!
Ha valaki más tudja a választ, légyszi segítsen! Köszi!

(#4690) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Erre valaki?[link]

(#4691) hogyisvan? válasza Gabesz87 (#4666) üzenetére


hogyisvan?
csendes tag

Esetleg Nézet->Mappák->Mind ? Vagy valamelyik másik nézet? Ez lehet, hogy segít.

Esetleg az én problémámra nem tudsz valami gyógyírt?
Konkrétan azt szeretném elérni, hogy ha a beérkezett levelek közül - a bal egérgomb folyamatos nyomva tartásával - áthúzok egy levelet egy új mappába, akkor a levél maradjon meg a beérkezett mappában is és jelenjen meg az új mappában is, illetve törlés esetén mindkét helyről törlődjön a levél.

(#4692) Gabesz87 válasza hogyisvan? (#4691) üzenetére


Gabesz87
addikt

Passzolok. De esetleg a postafiók beállításoknál a másolatok fülnél próbálkozz valamivel...

(#4693) Caldera


Caldera
aktív tag

Ubuntu Linux alatt használom a TH-öt. Néhány napja a mappák átvevezése átváltott angolra, a program többi része magyar (menő, ...), korábban a levél mappák neve is az volt. Most pl. Bejövő levelek helyett Inbox. Mi okozza és hogyan lehet visszaállítani?

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4694) sz.j


sz.j
nagyúr

Erre senkinek nincs ötlete?

(UPC/POP3)

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4695) Caldera válasza sz.j (#4694) üzenetére


Caldera
aktív tag

Az áthelyezésnél szerintem az eredeti levelet helyezed át, mivel abban a mappában ahova érkezett nem mered belőle.

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#4696) sz.j válasza Caldera (#4695) üzenetére


sz.j
nagyúr

Annak ellenére, hogy áthelyezem (nem másolom!) sajnos marad az eredeti mappában is.... :(((

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4697) kispx válasza sz.j (#4696) üzenetére


kispx
addikt

Szerintem meg kéne próbálni egy tiszta profillal, amennyiben a leveleket újra lelehet tölteni.

(#4698) iff


iff
senior tag

Sziasztok!

Thunderbird portablet használok. Az a gondom vele, hogy indításkor nem működik az üzenetek lekérdezése. Új profilban működik, de ha a régi profilommal felül írom akkor már nem. Nem szeretnék új profilt csinálni ez miatt. Ha meglenne az a fájl "új levelek lekérdezése induláskor" és esetleg felül írnám egy másikkal lehet, hogy megjavulna. Csak melyik az a fájl? Esetleg ezt tudja valaki?

..........""..........

(#4699) kispx válasza iff (#4698) üzenetére


kispx
addikt

A kiszolgáló beállításánál az "Új üzenetek ellenőrzése induláskor" be van pipálva?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.