Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) canniball válasza pr0bi (#3300) üzenetére


canniball
nagyúr

"...eddig csak a hagyományos másolással csináltam..."
És gondolom működött; akkor mi a kérdés? :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3302) Tosee válasza pr0bi (#3300) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Megoszlanak a vélemények... Kinek mi a kényelmesebb!
Én pl sosem használtam a mozbackup-ot, csak kimásolom a
document & settings\felhasználó\application data\thunderbird mappát, majd mikor kell akkor visszarakom ugyan ide, és kész!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3303) pr0bi válasza canniball (#3301) üzenetére


pr0bi
senior tag

Élesbe még nem próbáltam ki hogy visszafele is működik e. Mert ha leformázom nincs nagyon visszaút és ha nem tudom ezen a módon visszaépíteni akkor baj van :)

(#3304) pr0bi válasza Tosee (#3302) üzenetére


pr0bi
senior tag

Hát ha azt mondod így jól ment akkor nincs gond.

(#3305) canniball válasza pr0bi (#3303) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is csak azt tudom mondani amit Tosee kolléga.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3306) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Elegem van ebből a szarból :O
Az még hagyján, hogy nem akarja átrakni a levélszemétgyűjtő a spamnek megjelölt leveleket a szemétbe. DE miután töröltem a tanulási adatokat és mondom, na majd most biztos átrakja, hát át is rakta, de csomó más fontos levelem úgy eltűnt szőrén szálán, mintha soha nem is létezett volna. Azt hiszem elérkezett a váltás ideje :((

A 2-es verzióval nem volt ilyen gondom :(

[ Szerkesztve ]

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#3307) canniball válasza wiggen123 (#3306) üzenetére


canniball
nagyúr

"A 2-es verzióval nem volt ilyen gondom :("
Akkor rakd vissza azt, én is azt használom. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3308) #41133696


#41133696
törölt tag

(#3309) qestion


qestion
aktív tag

engem a spamszűrő érdekelne, hiába jelölöm be, nem teszi a spam folderbe ugyanazokat a leveleket, mit kell beállítani
? :B (2.0)
hogy kell "betanítani"?

[ Szerkesztve ]

a pálya

(#3310) o21


o21
tag

Sziasztok!
Ezt nem lehet úgy beállítani, hogy a partnereket a helyi mappák alá kiírja, mint az outlook expressben?. Vagy esetleg ugyanez Windows Live mailben?
ELőre is köszi.

(#3311) o21


o21
tag

Sziasztok!

Próbálkozom a 2-essel, de a beérkezett és az elküldött mappákban a nézeteket lehet külön állítani??????
Jelenleg beállítom a beérkezettnél a feladó/tárgy/stb sort és ugyanez a sor lesz az elküldöttnél :-( pedig ott inkább a címzett kellene:-)

[ Szerkesztve ]

(#3312) canniball válasza o21 (#3311) üzenetére


canniball
nagyúr

A rendezést lehet mappánként állítani, ha erre gondolsz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3313) Sonja


Sonja
veterán

Miután kipróbáltam a 3.0.1-es változatot és töröltem (inkább visszatértem a 2.0.0.23-ra), a 2-es változatban megjelent egy Intelligens mappák mappa a Global alatt. Ellenben sehogy nem tudom eltávolítani. :( Van valakinek ötlete, hogy mégis hogyan lehetne? :F Kézzel eltávolítottam azt a mappát, amire mutatott a profillal együtt, de akkor is megmaradt. :U

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3314) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Akárhogy állítom be a levélszemét szűrést,ez a rohadt care2 spam átjön mindig. :W

(#3315) Cicero


Cicero
őstag

Sziasztok! A thundebirdnek a tray iconját szeretném megváltoztatni (hogy passzoljon az egy sémájú win7 alap rendszerikonokhoz), létezik valamiféle plugin, eljárás a művelethez?

(#3316) Mihokjol válasza BigBadPlaYeR (#3208) üzenetére


Mihokjol
csendes tag

törölve

[ Szerkesztve ]

(#3317) o21


o21
tag

Hogyan lehet a thunderbirdből visszamenteni microsoft outlookba leveleket, névjegyeket stb-t

(#3318) Papa-Georgo


Papa-Georgo
senior tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne.

Elvileg semmi változás nem történt, mégis ilyen hiba üzenettel dobja vissza a levélküldést:

invalid HELO/EHLO parameter

Ötlet, hogy miért lehet és mit lehetne csinálni?

''Aki hisz abban, hogy a biztonsági termékek képesek önmagukban valódi biztonságot nyújtani, az megelégszik a biztonság illúziójával.''

(#3319) McKane


McKane
senior tag

hali!

ahhoz hogy a legujabb Thunderbirdben el tudjam érni a windowslive.com -os fiókomat,milyen beállításokat kell megadnom? mert nem találja akiszolgálót..
nemcsak olvasásra kellenek a beállítások,hanem e-mail küldésre is. :U

(#3320) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok !

Valaki találkozott e azzal, hogy feltelepült a 3.0.2-es verzió, de közben mégsincs kint? Elvileg volt valami hiba vele, előfordulhat, hogy már levették az oldalról a letöltési/frissítési lehetőséget?

Véleményem szubjektív...

(#3321) egykori válasza hackeeeee (#3320) üzenetére


egykori
őstag

Magától települt fel?
Érdekes, mert még csak Nightly-ben van, én onnan frissítettem magamnak.

(#3322) hackeeeee válasza egykori (#3321) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, nekem 3.0.1-ről alapból felfrissítette. Aztán néztem notin, ott írja, hogy nincs frissítés, mondom ez érdekes.

De most vissza tettem a 3.0.1-est, és írja is, hogy nincs frissítés.

Véleményem szubjektív...

(#3323) egykori válasza hackeeeee (#3322) üzenetére


egykori
őstag

Igaz, csak egy napja tettem fel a 3.0.2-est, de semmi változást vagy hibát nem észleltem eddig. Te milyen problémáról hallottál? Telepítés előtt készítettem - mint mindig frissítés előtt - teljes mentést, de nem hinném, hogy vissza kellene rakni az előzőt.

(#3324) hackeeeee válasza egykori (#3323) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erről, vagyis ezt találtam első körben.

Csak azt nem értem, hogy ha tényleg még nincs kint, akkor hogy frissített nekem. Vagy tényleg kikerült, aztán visszavonták, vagy nem tom...

Véleményem szubjektív...

(#3325) egykori válasza hackeeeee (#3324) üzenetére


egykori
őstag

Én a küldésre a 465-ös portot használom, ami működik és nem a 25-öst - ott állítólag ez utóbbi nem szuperál.
Amúgy az előbb azért kérdeztem rá a frissítésre, mert számomra is érthetetlen volt.
Te csak azért raktad vissza a 3.0.1-est, mert megijesztettek, vagy neked sem stimmelt valami?

(#3326) bandus


bandus
veterán

hali!

azt hogyan tudom beállítani, hogy ha válaszolok egy emailre, akkor a szöveget ne a megválaszolandó mail szövege mögött, hanem előtte kezdje el írni a program?

köszi :R

mod:

persze, hogy akkor találom meg, miután már megkérdeztem :W

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3327) hackeeeee válasza bandus (#3326) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Semmi, én is megtaláltam. :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3328) Endreas


Endreas
tag

Helloooo!

Remélem még nem kérdezték 50x :

Valaki tudja itt hogyan kell direkt módon TB-ből Outlook Express (!)-be exportálni leveleket?
(nem a .eml-re bontás és beillesztés-nem működő módszerét kérdem)

E

Kérdezz.

(#3329) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok!

Van-e lehetőség több levelet menteni. Ha igen, hogyan? Ez Outlook alatt a megfelelő mappákban elhelyezkedő *.dbx fájlokkal volt nekem megoldható. Ehelyett valami értelmesebb megoldás itt van?

Egy Logitech billentyűzetem van, amint van E-mail gyorsgomb, ami az Outlook Expresszhez van gyárilag rendelve. Ez a hozzárendelés a Thunderbird telepítése után sem változott meg, noha ez lett az alapértelmezett levelezőprogram. erre valakinek tapasztalata, ötlete?

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3330) cellpeti


cellpeti
veterán

cs!

hogy tudom a címjegyzéket a mappák alá betenni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3331) gaborbol válasza glutamin (#3329) üzenetére


gaborbol
őstag

Mozbackup a backup progi amit en hasznalin szoktam erre a celra.
Kirakja az egesz cuccot kompletten egy faljba mindenestul. Ha koltozteted vagy csak arhivalni akarsz arra tokeletes.

[link]

1) Logitech billentyűzethez nincs valami program amivel lehet allitgatni a billentyu gombok alapertelmezett programjait.

2) Ha nem jutsz vele semmire,es nem tudsz nelkule elni,gyakd ki az expresst, telepitsd fel a Tb-t az express alapertelmezett mappajaba, majd nevezd at az exe-t az outlook.exe-re vagy ami eppen aktualis nala.

[ Szerkesztve ]

(#3332) glutamin válasza gaborbol (#3331) üzenetére


glutamin
őstag

Ez hasznos volt, köszi! Este utánanézek a dolgoknak.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3333) gaborbol válasza glutamin (#3332) üzenetére


gaborbol
őstag

Kicsit tulbonyolitottam a dolgot a billentyuvel ha nem menne a logi szoftverebol.

1) Megkeresed az oe inditofajljat. Nalam itt van:
"C:\Program Files\Outlook Express\msimn.exe"
2) msimn.exe atnevezed msimn2.exe-re
3) megnyomod a gyorsgombot, ha nem jon be semmi csak egy hiba, hogy nem talaja a fajlt akkor szuper.
4) csinalsz egy uj fajlt elnevezed msimn.exe-re
5) Abba szepen berakod a tb elereis utvonalat, nalam igy nez ki:
"C:\Program Files\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe"
6) Element, kiprobal :)

(#3334) egykori válasza hackeeeee (#3324) üzenetére


egykori
őstag

Na most már kitették a 3.0.2-est a Releases-be. Teljesen ugyanaz - bitre pontosan -, mint amit már kb. egy hete használok.

(#3335) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

valamit kicsit elállíthattam, mert nem keresi egyből a szöveget a levelek között ha elkezdem pötyögni a keresendő szöveget
eddig simán elkezdte keresni
valaki nem tudja h mitől lehet?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3336) glutamin válasza gaborbol (#3333) üzenetére


glutamin
őstag

Na ez így majdnem tökéletes, csak az általam létrehozott msimn.exe fájl nem akaraja elindítani a Tbird-öt.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3337) gaborbol válasza glutamin (#3336) üzenetére


gaborbol
őstag

Nezd meg nekem, hogy ez van e nalad is ez van e beallitva, szereztem egy logi billentyut, nincs fent hozza semmilyen progi, itt atalitottam es egybol thunderbird jon be:

vezerlopult\ internet options\programs:

Ha nem megy szolj batran.

[ Szerkesztve ]

(#3338) gaborbol válasza glutamin (#3336) üzenetére


gaborbol
őstag

Ha igy sem menne, dobj egy privatot mukodo email cimmel, atkuldom az okositott msimn.exe-t.

(#3339) glutamin válasza gaborbol (#3338) üzenetére


glutamin
őstag

Szombat este tudom csak ezt megnézni, mert addig nem leszek az otthoni gépem közelében. De ez már jónak tűnik.

Igazából a batch fájlos megoldásnak is mennie kellene, csak gondolom hiányzik belőle valami. Magát a fájlt futtaja csak gondolom hiányzik valamilyen parancs az elérési út elöl.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3340) [E]Storm


[E]Storm
csendes tag

Sziasztok!

Olyan gondom lenne, hogy 4 fiókot használok egyszerre a Thunderbird 3-al egy Gmail-est és 3 freemail-est. T-Kábeles vagyok. Routerrel van megosztva a net. Sehogy nem akar működni a levélküldés, beállítottam már T-kábeles Gmailes Smtp szervert de nem működik.
Mi lehet a baj?

Ezelőtt adslem volt akkor ment tökéletesen. Lehet hogy régi t-kábeles smtp szervert találtam? Van itt aki szintén ennél a szolgáltatónál van és neki működik?

[ Szerkesztve ]

(#3341) glutamin


glutamin
őstag

Na sikerült a vezérlőpultos beállítással. Szuper!!!

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3342) Speeedfire válasza [E]Storm (#3340) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

sztem a t-home oldalán nézd meg h mit kell beállítani
ott biztos van naprakész infó
bár ettől még a gmail-fióknak mennie kellene :K
esetleg nincs valami tűzfalad ami bezavarhat neki?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3343) Tosee válasza [E]Storm (#3340) üzenetére


Tosee
őstag

Lehet hogy régi t-kábeles smtp szervert találtam?
mail.t-online.hu az smtp szerver címe, és a pop3 is!
SMTP port: 465
POP3: 995
SSL titkosítás mindkét esetben!
Ezekkel a beállításokkal működtek a dolgok!

Mikor váltottál erre a szolgáltatóra? Mert én egy másfél napot szívtam azzal, hogy kijött a szerelő ismerősömhöz, majd nem tudott csatlakozni az internetre (azt mondta, hogy mindent aktivált a központban, és még rá is kérdezett kollégainál)... Pár napjára rá átmentem beállítottam és sikerült a netre csatlakozni! Viszont a leveleket semmiképp nem volt hajlandó letölteni, elküldeni (hiba a kapcsolódás során)! Megpróbáltam webes felületen, és ott meg azt írta, hogy karbantartás... Mérgemben felhívtam az ügyfélszolgálatot, majd rákérdeztem, hogy aktiválták-e az emailcímet... hát mint kiderült nem! Mert miután leraktam a telefont és megint megpróbáltam utána már működött!

Nincs valami szoftver vírusirtó (e-mail védelemmel), tűzfal stb... ami blokkolja?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3344) Laczay


Laczay
csendes tag

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 6.1; hu; rv:1.9.1.8) Gecko/20100216 Thunderbird/3.0.2

Pár napja tanulom a fenti verziót és a következő egyszerű problémám van:
A kimenő új leveleket, ha copy-pasttal viszem be, sortöréssel veszi be.
Ha ugyanezt az elküldés után elteszem más helyre és onnan visszahívom,!
hibátlanul jeleníti meg.
Érti valaki, amit írtam, vagy netán érti valaki a problémát?
Köszönöm a választ!

(#3345) localhost


localhost
Közösségépítő

Ma egyszercsak 3.0.3 jött autoupdate-n keresztül.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3346) Thrawn válasza localhost (#3345) üzenetére


Thrawn
félisten

Sőt! Le is lehet tölteni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3347) glutamin válasza localhost (#3345) üzenetére


glutamin
őstag

Nekem is megérkezett:D

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3348) cellpeti


cellpeti
veterán

Érdeklődnék,hogy van-e már Win7-re a TB-hez olyan kiegészítő,amellyel le lehet vinni az óra mellé és mikor jön levelem jelzi? Olyasmi mint ami XP-re volt.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3349) canniball válasza cellpeti (#3348) üzenetére


canniball
nagyúr

A W7-hez semmi köze. Klatty!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3350) cellpeti válasza canniball (#3349) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm szépen! :C

Tigris, tigris, csóvafény...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.