Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3451) WonderCSabo válasza janos1988 (#3450) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Beállítások -> Haladó -> Általános fül -> Globális keresés és indexelő

[ Szerkesztve ]

(#3452) janos1988 válasza WonderCSabo (#3451) üzenetére


janos1988
addikt

Kosz.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#3453) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Létezik a TB-nek a Linuxhoz Minimize To Tray... kiegészítés? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3454) Atapi válasza cellpeti (#3453) üzenetére


Atapi
senior tag

igen: firetray. (ubuntu alatt legalábbis működik jól.)

szerk: @ntomka: a projekt oldalán van frissebb az általad linkeltnél, és volt egy bugfix is, 64biten a 3as TB nem fog menni a régebbivel.

[ Szerkesztve ]

(#3455) ntomka válasza cellpeti (#3453) üzenetére


ntomka
nagyúr

Ez nem működik?

ツ Headphones on - World off

(#3456) egykori válasza cellpeti (#3453) üzenetére


egykori
őstag

És ez?

(#3457) NasCa


NasCa
tag

sziasztok!

TB 3.0.4-ben azt hol tudom beállítani, hogy amikor érkezik egy levelem mellékletekkel, akkor először magát a levél szövegét töltse be és a mellékleteket csak azután, ha külön rákattintok?

[ Szerkesztve ]

(#3458) San398


San398
őstag

Sziasztok!
Azt meg lehet oldani, hogy a Beérkezett üzeneteknél külön mappába gyűjtse a leveleket? Pl. a Dell mappába tegye a Dell-től jött leveleket, a Zsolt mappába tegye a Zsolt-tól jött leveleket stb. Thunderbird 2-őt használok.
Köszi

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3459) Atapi válasza San398 (#3458) üzenetére


Atapi
senior tag

persze. erre valók az üzenetszűrők (eszközök menüben találod meg).

(#3460) San398 válasza Atapi (#3459) üzenetére


San398
őstag

Köszönöm a segítséget! :R

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3461) egykori


egykori
őstag

Letölthető már a TB 3.1 RC1-hez a Lightning magyar nyelvű változata.

(#3462) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Letötlöttem az RC1-et,de mikor kapok olyan levelet amibe van fájl/fájlok mellékelve, akkor nekem nem működik az,hogy több fájlt ki tudjak jelölni Shift-vel. Egyesével kell egérrel ráklikkelni. Ez másnál is így van? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3463) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok! Valaki találkozott már azzal a problémával hogy a Thunderbird túl lassan indult vagy nem akart elindulni? és ha elindult akkor levélletöltésnél megfagyott? Mit csinálnáltok ebben az esetben? Előre is köszi.
üdv, lakisoft

(#3464) lakisoft válasza lakisoft (#3463) üzenetére


lakisoft
veterán

találtam rá egy megoldást. Hátha másnak is segít:
[link]

(#3465) Usul


Usul
tag

Sziasztok!
Off2007 megtört és átköltöztem TB-re ki is mentettem a dolgokat egy bacup.pst fileba de ezt meg a TB nem akarja felismerni... ötlet?
persze a off2007-et már leszedtem
Azon kívül, hogy újra felteszem visszaexportálom és újra kiimportálom máshogyan van megoldás?

Üdv
U.

Commodor 64-en nem így volt???

(#3466) McKane válasza McKane (#3319) üzenetére


McKane
senior tag

erre senkisem? :F

(#3467) Lenry válasza McKane (#3466) üzenetére


Lenry
félisten

fogadásra:
kiszolgáló: pop3.live.com
port: 995
felh.név: a teljes windowslive-os cím (tehát @windowslive.com-mal együtt)
biztonság: SSL/TLS
hitelesítést nem pipálod be

küldésre:
kiszolgáló: smtp.live.com
port: 25 (ha nem működne, akkor 587)
azonosító és jelszó: pipa
felh.név: ugyanaz, mint a fogadásnál
biztonság: SSL/TLS
hitelesítést nem pipálod be

egyébként nekem a varázsló az email cím megadása után tökéletesen beállított mindent

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3468) McKane válasza Lenry (#3467) üzenetére


McKane
senior tag

thanks, de nekem nem ment a varázslóval.. :U

(#3469) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!
Feltettem a portable.com-os TB3-at de ez csak angolul tud. Magyar nyelvűre át lehet valahogy állitani?

(#3470) adyh


adyh
tag

Sziasztok!
Szeretném feltenni ezt a progit de még nem volt dolgom vele és még hasonlóval sem, és lenne néhány kérdésem.
-Megoldható e benne, hogy a beérkező leveleket meghagyja a fiókomban (gmail), tehát nem törli őket letöltés után és amit elolvasok a TB-ben az gmailben is olvasott legyen amit tőrlök az meg szintén törlődjön?
-Ezenkívül leírná valaki a pontos beállításokat gmail esetén, jelenleg olyan helyen vagyok a hol van proxy (koli) de többször megyek haza ahol nincs, 2-eset között sok beállítást kell elvégezni? Itt a koliban nem tudom milyen kiszolgáló van, az baj?
Egyenlőre ennyi
köszönöm

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#3471) Lenry válasza arnyekxxx (#3469) üzenetére


Lenry
félisten

azt nem tudom, de van belőle magyar verzió, tedd föl inkább azt

(#3470) adyh elkezdesz új postafiókot beállítani, akkor a varázsló automatikusan felismeri, hogy te gmailt akarsz beállítani, és annak megfelelően konfigolja magát.
azt be lehet állítani, hogy ha törlöd a mailt, akkor törölje a szerverről is, de az olvasottságot sajnos nem állítja át (legalábbis én még nem jöttem rá, hogy kell)
proxy-t lehet állítani: eszközök - beállítások - haladó - hálózat és lemezterület - kapcsolat beállításai. beállítod a proxyt, amikor hazamész, akkor meg átpöttyözöd, hogy nincs proxy.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3472) Lenry válasza adyh (#3470) üzenetére


Lenry
félisten

mail megmaradás:
eszközök - postafiók beállítások
kiválasztod a mailcímhez tartozó kiszolgáló beállításokat és bepipálod, hogy Üzenetek megtartása a kiszolgálón és hogy letörlésükig.
így ha nem törlöd külön a maileket, akkor megmaradnak a mailszerveren

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3473) adyh válasza Lenry (#3472) üzenetére


adyh
tag

Köszönöm szépen minden rendben ment, csak az Üzenetek megtartása a kiszolgálón menüpontot nem találtam a kiszolgáló beállításokban.

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#3474) Lenry válasza adyh (#3473) üzenetére


Lenry
félisten

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3475) adyh válasza Lenry (#3474) üzenetére


adyh
tag

nekem ez így néz ki
3.0.4 -et töltöttem le

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#3476) canniball válasza adyh (#3475) üzenetére


canniball
nagyúr

Mert ez IMAP, Lenry kollégáé pedig POP3. Utóbbi letölti a szerverről a leveleket a gépre, utóbbi pedig nem tölti le csak megmutatja mi van fent; esetedben azt hiszem ez jobb is lesz: így az olvasottak a gmailen válnak olvasottakká, a töröltek pedig töröltek lesznek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3477) adyh válasza canniball (#3476) üzenetére


adyh
tag

Oh, szuper :C
köszi mindkettőtöknek :R
Még egy kérdés: Olyanra van lehetőség, hogy fusson valahogy a háttérben, és ha jön levelem akkor jelezzen rögtön pl. bal lent az óra mellett?

[ Szerkesztve ]

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#3478) canniball válasza adyh (#3477) üzenetére


canniball
nagyúr

Valamelyik MinimizeToTray kieg.-vel megoldható az óra mellé helyezés, nem tudom az új verzióval melyik működik.
Levelek ellenőrzése POP3 esetén: jobbklatty a postafiókra-> Kiszolgáló beállításai-> Új üzenetek ellenőrzése .. percenként, nem tudom IMAP esetén van-e ilyen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3479) adyh válasza canniball (#3478) üzenetére


adyh
tag

van igen, 3al lejjebb linkeltem a képet róla :)

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#3480) arnyekxxx válasza Lenry (#3471) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Kösz! Hogy ennyire béna legyek, agyamra ment a meleg.

(#3481) pilóta


pilóta
nagyúr

Ezt az üzenetet kapom:

A(z) Beérkezett üzenetek mappa megtelt, nem lehet több üzenetet beletenni. Törölje a régi vagy feleslegessé vált leveleit, és tömörítse a mappát, hogy legyen hely az új üzeneteknek.

Na most kitöröltem a levelek felét, méretre a csatolt fájlosokat, úgyhogy kb 10%-nyi maradt. Rákattintok jobb gombbal a beérkezett mappára, előjön a menü, ott a tömörítést választom, de nem történik semmi, a következő indításkor újra a fenti üzenetet kapom.
Mit tegyek?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3482) Atapi válasza pilóta (#3481) üzenetére


Atapi
senior tag

szvsz sérülhetett a tárolófájl struktúrája. én megpróbálnám a leveleket áthelyezni egy ideiglenesen létrehozott mappába, bezárni a programot, majd a tárolókönyvtárból törölni (esetleg biztonsági okokból először csak valahova áthelyezni) a beérkezett levelek mappa tárolófájlját. utána egy ugyanilyen nevű, üres fájlt kell létrehozni (bár lehet, hogy a tb saját maga is létrehozná a köv. indulásnál), majd elindítani a tb-t és visszamásolni az üzeneteket. remélhetőleg ezzel a hiba megszűnik.

(#3483) pilóta válasza Atapi (#3482) üzenetére


pilóta
nagyúr

Megpróbáltam, de nem jött be. Ha kitörlöm, akkor jó, de ha visszamásolom, akkor újra nem.
Na mindegy, marad a windowsmail...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3484) Atapi válasza pilóta (#3483) üzenetére


Atapi
senior tag

ugye félreértem amit irtál, és nem a hibásnak vélt tárolofájlt probálod meg visszamásolni?

(#3485) pilóta válasza Atapi (#3484) üzenetére


pilóta
nagyúr

Úgy csináltam, hogy létrehoztam egy új mappát, abba áthelyeztem a bejövő leveleket.
Amikor üres a bejövő, akkor lekéri a leveleket, amikor visszamásolom, akkor nem, hanem beadja azt az üzenetet, hogy tele van és tömörítsem, de nem tömöríti.

Na most megcsináltam megint, és most jó, de tömöríteni akkor sem tömörít...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3486) Bog


Bog
HÁZIGAZDA

Gyorsan és egyszerűen át akarom mozgatni egyik gépről a másikra a komplett levelezést. Megtaláltam a kis rohadék fájlait, át is másolgattam, de cseszik látni az új TB a régi leveleket. Minden ötletet örömmel fogadok.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3488) Atapi válasza Bog (#3486) üzenetére


Atapi
senior tag

profiles.ini-ben megfelelő a profil elérési utvonala?
ha sehogy nem sikerül, akkor probáld a mozbackup-ot (feltéve hogy ms os-ről van szó), de nekem a sima másolás is menni szokott (teljes profilt másolva, nem egyik profilból csak a fájlokat a másik profilba zuttyantva), egyedül annyi problémával találkoztam eddig, hogy win és linux alatt kicsit más a default tárolófájlok neve, amiket át kellett irkálni

(#3489) canniball válasza adyh (#3479) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor a probléma megoldva. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3490) Bog válasza Atapi (#3488) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

mozbackup nyert, működik, tenkjú.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#3491) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Akinek diginet van segítene belőni a thunderbird-őt? Bejövő kiszolgáló ok de a kimenő nem és nem tudok emailt küldeni.

(#3492) egykori válasza ToBeY (#3491) üzenetére


egykori
őstag

A beállításhoz egy kép a Digi honlapjáról:

Egyébként a helytelen jelszó miatt szokott még probléma előfordulni, de akkor kérdez a TB.
A jelszavadat az: Eszközök / Beállítások / Biztonság / Jelszavak-nál találod.

(#3493) ToBeY válasza egykori (#3492) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Már teljesen máshogy néz ki a thunderbird és nem hdsnet hanem digikabel-el működik de csak a bejövő mail.Küldeni nem tudok mert a kimenőt nem tudja beállítani magától a program

A hibakonzol ezt találtam.Ez mi a fene?

imap.digikabel.hu : potentially vulnerable to CVE-2009-3555

[ Szerkesztve ]

(#3494) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nos ez a problémám pontosan és nem is megy a kimenő mail...

[ Szerkesztve ]

(#3495) egykori válasza ToBeY (#3493) üzenetére


egykori
őstag

Bocsi, de nem az a lényeg, hogy hogyan néz ki a kép, hanem a beállítási opciók a fontosak. A magamét éppen azért nem tettem ki, mert nekem gmail kimenőm van, és annak más paraméterek kellenek.
Próbáld meg a biztonsági beállítást megnézni, nem-e valamilyen SSl vagy TSL van neked beállítva. A helyes biztonsági beállítás: Nincs.

(#3496) forgat


forgat
tag

Sziasztok! Thunderbird 3.04-nél nem értem miért csinálja, hogy ha ráklikkelek a letöltés gombra nem történik semmi, csak ha legörditem letöltés gomb melletti kis nyillal a bejövő postafiókókat, darabonként külön külön klikkeve a postafiókokra tudom csak letölteni a bejövő mailokat. Mit és hol kéne állítanom, hogy a letöltésgombra letöltse mind három postafiók bejövő leveleit.

(#3497) egykori válasza ToBeY (#3494) üzenetére


egykori
őstag

Szerintem a STARTTLS-t kellene Nincs-re állítani - azt hiszem a Szerkesztés gombra kattintva lesz lehetőség az átállításra.

(#3498) Lenry válasza forgat (#3496) üzenetére


Lenry
félisten

Postafiók beállítások - kiszolgáló beállításai
ott van egy olyan gomb, hogy Haladó, és ott bepipálod, hogy "Kiszolgáló lekérdezése új levelek letöltésekor"

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3499) forgat válasza Lenry (#3498) üzenetére


forgat
tag

Köszönöm köszönöm bevált mükszik

(#3500) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok!
Ohh.. orom ide benezni, igen sok FireFox topikost latok - talan nem veletlenul :D - amiert ide jottem az az, hogy leszamoltam a konkurenciaval de orokre. Viszont kell egy RSS olvaso mert a FireFox-et nem szeretem es kijott a Thunderbird 3.0.5 igy valtok ra, csak elotte visszaolvasok egy kicsit mert regen hasznaltam valamikor 2.x kornyeken.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.