Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4551) futár válasza TigerCat (#4548) üzenetére


futár
aktív tag

Ez neked is segítség lehet, ha eddig nem ismerted.
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4552) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hogyan lehet szűrő feladatokat késleltetni? Mióta hozzáadtam olyan szűrőt hogy az egyik e-mail címről pakolja át másik mail címre a leveleket ha tartalmaz x kifejezést sokszor ezt kapom:

Ilyenkor a szűrő nem fut le megfelelően. Ez csak a levelezőprogram indításánál jön elő, menet közben nincs vele gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4553) TCr


TCr
veterán

Sziasztok!

2.0.0.23 TB-t használok.
Ha a kollegáimat felveszem csoportba, majd a csoportot adom meg címzettnek, akkor a címzett mezőben ez látszódik: "Kollégák <Kollégák>"

Küldéskor pedig ezt a hibaüzenetet kapom:

"Kollégák <Kollégák> nem érvényes email cím, mert nem a felhasználó@gép formában van.
Az email elküldése előtt ki kell javítania."

Hogyan tudok csoportnak emailt küldeni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4554) futár válasza TCr (#4553) üzenetére


futár
aktív tag

új üzenet - F9 - ott kijelölöd azokat, akiknek küldeni akarsz és jobb gomb, ott felkínálja, hogy hova akarod a kijelölteket bemásolni, és küldés.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4555) TCr válasza futár (#4554) üzenetére


TCr
veterán

Egyesével bármikor meg tudom csinálni, pont ezt akarom elkerülni.
Rosszul fogalmaztam, "levelező listát" akarok létrehozni.

Illetve sikerült is létrehozni, de amikor beírom címzett mezőbe az elnevezést (Kollégák), akkor nem tesz mögé emaieket.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4556) futár válasza TCr (#4555) üzenetére


futár
aktív tag

most már értem, úgy csináld, hogy Eszközök - címjegyzék - rá a levelező listára és akkor ott a címjegyzékben Új üzenet. Ennyi.

Lehet, hogy csak most értettem meg, de úgy viszont nem fog működni.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4557) TCr válasza futár (#4556) üzenetére


TCr
veterán

Megvan, köszi.

És akkor mi van, amikor továbbítani szeretnék egy email-t és nem újat létrehozni?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4558) futár válasza TCr (#4557) üzenetére


futár
aktív tag

Megvan a megoldás!!!
Amennyiben van egy levelezőlistád, akkor címjegyzék, kikeresed, és jobbgomb, és ott felkínálja, hogy címzett, másolat, vagy rejtett másolat és csak azt a szót rakja be, amit megadtál névként, nekem működik, továbbításnál nyomsz egy F9-t és ott a címjegyzék.

Soha nem használtam eddig így, mindíg tanul az ember!

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4559) TCr válasza futár (#4558) üzenetére


TCr
veterán

Nekem sajnos nem, ugyan azt írja:

"Kollégák <Kollégák> nem érvényes email cím, mert nem a felhasználó@gép formában van.
Az email elküldése előtt ki kell javítania."

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4560) futár válasza TCr (#4559) üzenetére


futár
aktív tag

esetleg nem lehet a listában hibás email cím?
szerintem hozz létre egy demo listát, és próbáld ki azzal akár csak 1 db email címmel!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4561) TCr válasza futár (#4560) üzenetére


TCr
veterán

Nem hibás egyik sem, napi szinten küldök nekik maileket, de most átnéztem egyesével is.
Csináltam egy "demót", csak a saját címem tettem bele, az eredmény ugyan az.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4562) futár válasza futár (#4560) üzenetére


futár
aktív tag

Értem

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4563) futár válasza TCr (#4561) üzenetére


futár
aktív tag

Akkor passz, én a 9.0.1 verziót használom. Sajnos akkor a te verziódban lehet valami bug.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4564) futár válasza TCr (#4561) üzenetére


futár
aktív tag

Kipróbáltam újra. Ha a címjegyzéket írom be, ugyanezt a hibaüzenetet kapom, amit te is írtál.
Biztos, hogy levelezőlistát csináltál, nem pedig egy címjegyzéket?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4565) TCr válasza futár (#4563) üzenetére


TCr
veterán

Akkor kénytelen leszek felfrissíteni, pedig nem akartam, az újabbak picit jobban megfogják a gépet.
Köszi!

Igen biztos, hogy levelezőlistát csináltam.
Új levél írásánál működik, ahogy írtam is.

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#4566) Winner_hun válasza Winner_hun (#4552) üzenetére


Winner_hun
félisten

Problémát megoldottam: a szűrőket fordítva kellett megadni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4567) mttssz


mttssz
senior tag

Sziasztok!

Van rá lehetőség, hogy a Thunderbird a Windows-sal együtt induljon el? A beállításokban nem találtam meg..

MaTMaN

(#4568) kispx válasza mttssz (#4567) üzenetére


kispx
addikt

A parancsikonját az indítópultba másold be.

(#4569) localhost válasza kispx (#4568) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Keresek valamiféle extensiont, bővítményt vagy külső programot, ami a lehető legegyszerűbb módon (gyakorlatilag egy klikkre) a Thunderbirdben kezelt féltucatnyi postaláda leveleit biztonsági másolatnak (backup) archiválja valahová a felhőbe.
Cloud tárhely van, box.com, gdrive, skydrive, vagy bármi ami szükséges.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4570) Winner_hun válasza Winner_hun (#4566) üzenetére


Winner_hun
félisten

Meg ahogy én azt elképzeltem. Szóval probléma továbbra is megvan:

Hogyan lehet szűrő feladatokat késleltetni? Mióta hozzáadtam olyan szűrőt hogy az egyik e-mail címről pakolja át másik mail címre a leveleket ha tartalmaz x kifejezést sokszor ezt kapom. Ilyenkor a szűrő nem fut le megfelelően. Ez csak a levelezőprogram indításánál jön elő, menet közben nincs vele gond.

Hogy lehet a szűrőt késleltetni / automatikusan újra lefuttatni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4571) futár válasza Winner_hun (#4570) üzenetére


futár
aktív tag

Ez olyan hibának tűnik, mintha az üzenetre két, vagy több ellentétes szűrő vonatkozna. Nem lehet valami ilyen problémád?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4572) Winner_hun válasza futár (#4571) üzenetére


Winner_hun
félisten

Megjelölés olvasottként és áthelyezés. Nem ellentétesek egymással.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4573) futár válasza Winner_hun (#4572) üzenetére


futár
aktív tag

nem is erre gondoltam, hanem esetleg más szürőfeltételnek is megfelel a mail, és ezrét dobja a hibát.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4574) #41133696


#41133696
törölt tag

A MinimizeToTray Plus 1.0.8 fejlesztése sajnos már régen leállt, nincs valami olyan kiterjesztés, mely pontosan azt az egy feladatát váltaná ki, ami szükségem lenne, nevezetesen, hogy a Windows indulásával együtt induljon el a Thunderbird is, ám csak a tálca értesítési területén jelenjen meg?

(#4575) HZoli87 válasza #41133696 (#4574) üzenetére


HZoli87
veterán

A kereső kidobott pár találatot, keress rá a kulcsszavakra, hátha az egyik majd ellátja a feladatot.

(#4576) kispx válasza localhost (#4569) üzenetére


kispx
addikt

Külső program : Mozbackup

De nem egy klikkes. De egyszerűbb mint aminek hangzik.
Először egy next-re kell kattintani
Másodjára kiválasztod a thunderbird-t az alsó listából
A harmadik ablakon a "Browse" gombra rákattintva kilehet választani, hogy hova mentsen a program.
Megint a next, ekkor megkérdi, hogy jelszóval legyen-e védve a mentés. (No)
A következő ablakban elég csak az emaileknél a pipát meghagyni, (de nem baj ha úgy hagyod ahogy van)
majd finish és feltölt

Másik megoldás:
A profil mappát le kell menteni:
XP-nél: C:\Documents and Settings\<Windows user name>\Application Data\Thunderbird\Profiles\<Profile name>

7-nél: C:\Users\<Windows user name>\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\<Profile name>\

Ezt a mappát be kell tömöríteni (vagy csak átmásolni) és feltölteni.

[ Szerkesztve ]

(#4577) Winner_hun válasza futár (#4573) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nincs más szűrés beállítva.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4578) Winner_hun válasza #41133696 (#4574) üzenetére


Winner_hun
félisten

Ezzel megy

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4579) #41133696 válasza Winner_hun (#4578) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez elrejti, de nem indítja el a Windows-al együtt... vagy tegyem be indítópultba és az+ez a kettő együtt megoldja?

(#4580) Winner_hun válasza #41133696 (#4579) üzenetére


Winner_hun
félisten

Hogy indulásnál a vekker mellett lesz-e vagy teljes képernyőn azt nem tudom. De ez leteszi a vekker mellé bezárás helyett, én is ezt használom.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4581) localhost válasza kispx (#4576) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Köszönöm, ez a módszer nekem megvan, én ennél egyszerűbb variációt kívántam volna másnak.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4582) #41133696 válasza Winner_hun (#4580) üzenetére


#41133696
törölt tag

Tegnap a másik gépre én is ezt tettem fel, ma meg azért kérdeztem, mert akkor úgy értékeltem, hogy nem vált be ,mivel a kettőt együtt nem tudta, így hát rákérdeztem, viszont így hogy ez a legjobb alternatíva, maximum eljátszom vele, hogy berakom indítópultba a Tündibündit :)

(#4583) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Telepítettem a Thunderbird-öt, de elsőre nem érte el a Gmail fiókomat. Újraraktam, akkor sikerült, IMAP-ba van, a Gmail-em viszont POP. Letöröltem, újraraktam, de most már nem tudok választani az IMAP illetve POP között, hanem egyből IMAP-ra áll be. Hogyan tudnám alapállapotba tenni, ahol lehet választani a POP, IMAP között?

Újrapróbáltam, most sikerült. :) Egyébként azért akartam, POP-ra, mert régebben IMAP-ra állítva, a gmail fiókból is törölte a leveleket. Most viszont az új gmail felületen nem találom a régebbi beállítási lehetőséget, IMAP, POP.

[ Szerkesztve ]

(#4584) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!

4 éve használok Thunderbirdet, eddig semmi gondom nem volt vele! Pár napja a napi legelső indulásnál, pl. reggel úgy jön be, hogy a gyors szűrő és az üzenet ablak be van kapcsolódva, kép:, de én nem használom így!!! Átállítom ilyenre, mert én így használom ezer éve. Másnap a következő indulásnál újra be vannak kapcsolva! :(

Valakinek ötlete?

A teljes újratelepítésen már túl vagyok, minden rejtett fájlt töröltem, install előtt, semmi kiegészítő a helyesírás-ellenőrzőn kívül!!!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4585) HZoli87 válasza Faterkam (#4584) üzenetére


HZoli87
veterán

CCleaner \ Tisztító \ Alkalmazások \ Thunderbird \ Folyamat elől kiveszed a pipát

(#4586) Faterkam válasza HZoli87 (#4585) üzenetére


Faterkam
addikt

Uram! Köszönöm, pár napja frissült a Ccleaner, azóta csinálja, de én rá nem jöttem volna!!! ;) :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4587) HZoli87 válasza Faterkam (#4586) üzenetére


HZoli87
veterán

Szívesen! Nálam is eljátszotta, de egyből a takarító programra terelődött a gyanúm miután elolvastam, hogy milyen újításokat tartalmaz a 3.19-es verzió. :)

(#4588) Imy


Imy
veterán

Sziasztok!
gmailen több mint 2Gb levelem van, mappákba szétszortírozva, de ezeket mind letöltögeti, ezzel lehet valamit kezdeni, hogy ne tegye, csak ami éppen kell?
Illetve sokszor csinálja, hogy alvó állapotból ha felébresztem a gépet, a thunderbird befagy.

(#4589) footy


footy
addikt

Valaki meg tudja mondani az imap beállításokat vipmail-hez?
Úgy csináltam mindent, ahogyan az indamail ajánlja, de nem működik.
Outlook alatt pedig nem volt gond.

TB 12.0.1

[ Szerkesztve ]

(#4590) Fire/SOUL/CD válasza footy (#4589) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Konkrétan hogyan is állítottad be?
Mi nem működik, letölteni sem tudod a leveleket és/vagy küldeni sem tudsz?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#4591) Imy válasza Imy (#4588) üzenetére


Imy
veterán

Senkinek semmi ötlete?

(#4592) kispx válasza Imy (#4588) üzenetére


kispx
addikt

Van egy lehetőség, hogy csak a legutóbbi x nap levelezését szinkronizálja.

[ Szerkesztve ]

(#4593) futár válasza Imy (#4591) üzenetére


futár
aktív tag

A POP3 protokollt használd, és akkor a Beállítások - Kiszolgáló beállításai - Csak a fejlécek letöltése. Ezt válaszd!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4594) Imy válasza futár (#4593) üzenetére


Imy
veterán

Az nem jó (POP3), mert akkor letölti, és letörli a gmailről, nekem fontos hogy meglegyen a serveren is, ezért IMAP.

(#4595) futár válasza Imy (#4594) üzenetére


futár
aktív tag

Ez marhaság, már ne is haragudj!!!
Üzenetek megtartása a kiszolgálón, pipa be! És máris megvan minden leveled.
IMAP-nál azért nem működhet, mert maga az IMAP sajátossága ilyen, hogy a levelező kliens, és a szerver szinkronizál. Esetleg amit az előttem szóló leírt, de akkor az időbeli korlátozás miatt a korábbi levelek, csa a webes felületről lesznek elérhetőek.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4596) kispx válasza Imy (#4594) üzenetére


kispx
addikt

A POP3-nál legyen bepipálva az hogy üzenetek megtartása a kiszolgálón
és ne legyen bejelölve az, hogy legfeljebb 14 napig, és akkor megfogja tartani a szerveren is.

(#4597) Armahun


Armahun
addikt

Bal oldalt a postafiókok sorrendjét meg lehet változtatni?

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4598) WonderCSabo válasza Armahun (#4597) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#4599) iff


iff
senior tag

Már jó ideje thunderbird 10.0.2 (portable) használom otthon ill. már munka helyen is. Azt nem ért, hogy mind a két helyen ugyan az 10.0.2 és otthon, ha elindítom szépen leszedi az új leveleket. Ha a cégest nyitom meg "új üzenetek ellenőrzése indításkor" nem működik. Csak kézzel vagy a "új üzenetek ellenőrzése x percenként" működik. Lehet valamit ennek csinálni?

..........""..........

(#4600) Armahun válasza WonderCSabo (#4598) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi a linket, de sajnos nem boldogulok vele.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.