Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4901) futár válasza PindurAnna (#4898) üzenetére


futár
aktív tag

Archív mappaként tallózd ki! Bocs ezt elfelejtettem!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4902) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,

Létrehoztam néhány mappát, hogy átláthatóbb legyen a postafiókom. Ezekbe kézzel mozgattam át a megfelelő leveleket.
A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e hogy pl feladó szerint szűrje, hogy melyik mappába menjen egy levél? Teszem azt jön a banktól levél, akkor azt egyből a "bank" mappába töltse le.

Másik kérdés, hogy a mappába áthelyezett levelekkel történt új interakció (továbbítás, válasz, stb) nem jelenik meg. Pl egy levelet továbbítottam korábban, majd megcsináltam az átrendezést/áthelyezést, majd válaszoltam a levélre. A levelező csak annyit jelez, hogy továbbítva volt.

A segítséget köszi előre is. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4903) Atapi válasza fi:zi'k (#4902) üzenetére


Atapi
senior tag

az első gondodra találták ki az üzenetszűrőket, amit az eszközök menü alatt találsz.

(#4904) fi:zi'k válasza Atapi (#4903) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Igen, ezt kerestem. Köszi. :)

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#4905) Ombi5


Ombi5
őstag

Hogyan tudom ugy levedeni a levelezomet,hogy mar megnyitaskor se lassak a leveleket,csak bizonyos jelszo beirasa utan? Sehol se talalok ilyen lehetoseget?!

(#4906) Atapi válasza Ombi5 (#4905) üzenetére


Atapi
senior tag

nincs ilyen jellegű beépített védelem a TB-ben. ha ilyesmit szeretnél, azt csak kerülőúton tudod megtenni, itt olvasgathatsz a lehetőségeidről.

(#4907) Ombi5 válasza Atapi (#4906) üzenetére


Ombi5
őstag

Koszonom, sajnos alapszintu angol tudasom van, igy ez bukta.. :(

(#4908) copass válasza Ombi5 (#4905) üzenetére


copass
veterán

a legegyszerübb mód:
- truecryptet felrakod, ezzel csinálsz egy titkosított fájt pl:2gigát, amit meghajtóként be tudsz csatolni a rendszerbe.
- ide felraksz egy portable thunderbird-öt és kész
én 5 éve használom így, praktikus.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4909) Ombi5 válasza copass (#4908) üzenetére


Ombi5
őstag

Koszonom talaltam mas megoldast....

(#4910) PindurAnna válasza futár (#4901) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Köszönöm szépen a segítséged, hétvégén neki esek :)

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#4911) copass válasza Ombi5 (#4909) üzenetére


copass
veterán

nah ez érdekel engem is, mi lett a befutó?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4912) Ombi5 válasza copass (#4911) üzenetére


Ombi5
őstag

webes bongeszon keresztul is megy . Igy az o levelezeset at tettem arra! :)

(#4913) copass válasza Ombi5 (#4912) üzenetére


copass
veterán

ettől még ő elindítja a tiédet!:D a thunderbird-öt meg lelehet védeni jelszóval, amit indításkor kér.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4914) Ombi5 válasza copass (#4913) üzenetére


Ombi5
őstag

Lenyeg,h 2 fiok volt benne. Egyiket kitoroltem es atraktam webre neki, es ott mindig ker kodot. TEhat ugy megoldva! :) Ami meg maradt TB-be,az meg a kutyat se erdekli,h ki nezi meg.. :)

(#4915) copass


copass
veterán

hol tudom azt kikapcsolni, hogy új üzenetnél, ne rakja be automatikusan a válaszcímnek a feladó email címét?
ki lehet törölni kézzel, de arra nem bírtam rájönni hol lehet kikapcsolni, hogy be se rakja.
thunderbird esr 10.0.11

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4916) hallali


hallali
csendes tag

Hogy lehet képet beilleszteni az üzenetbe?
Nem a csatolásra gondolok, hanem pl. két sor közé.

(#4917) hallali válasza hallali (#4916) üzenetére


hallali
csendes tag

Megvan.

(#4918) hallali


hallali
csendes tag

Ezt a madarat le lehet ültetni az értesítési területre? Hogy ne fogja a helyet a tálcán.

(#4919) copass válasza hallali (#4918) üzenetére


copass
veterán

le.
kiegészítőkben keress olyanra rá hogy tray, minimize, lesz egy pár.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4920) Blood Mage


Blood Mage
senior tag

Sziasztok!
Szeretnénk megszabadulni a szüleim, mind a @t-online.hu -s mail címétől és a Thunderbirdtől is. Már létrehoztam egy azonos nevű csak @gmail.com -os címet és azt szeretném, hogy minden ami bejön a Thunderbirdbe (azaz a t-online-os címre) az a gmailre továbbítódjon. Ezt hogyan tudnám megoldani?

Ha lehet részletesen :) évek óta tartó gyötrelmektől szabadulnánk meg... :D
Előre is köszi! :R

(#4921) kispx válasza Blood Mage (#4920) üzenetére


kispx
addikt

1) Ha továbbítani szeretnéd a levelet, akkor szűrők köröl nézz szét a TB-ben.

2) De szerintem nem ez akarod megvalósítani (mert ugye megakarsz szabadulni a TB-től, és uninstallált TB nem fog levelet továbbítani :) )
Gmail -> beállítások -> Fiókok és importálás -> Levelek ellenőrzése más fiókokból (POP3 segítségével)
Ekkor a gmail szerverei fogják lekérni a t-online.hu fiókból a leveidet.

Szerk.: Ha a levelek törölted a t-online szervereiről, akkor ez csak az újonnan érkezett leveleket fogja lekérni. Ha a TB-n meglévő, de a t-online szereréről törölt leveleket is szeretnéd látni a gmailes fiókban, akkor a TB-ben vedd fel a gmailes fiókot, majd a másold át a leveleket. Az TB ekkor automatikusan feltölti a gmail szervereire a leveleket.

[ Szerkesztve ]

(#4922) Blood Mage válasza kispx (#4921) üzenetére


Blood Mage
senior tag

örök hála!! :R
Amikor állítom és megyek, h tovább kijön egy ilyen: Szeretne e-mailt is küldeni xxxx@t-online.hu-ként? igen/nem. nem értem :D

Szerk: küldtem egy mailt a t-online-osa, ami a thunderbirdbe beérkezett de a gmailre nem továbbítódott :S

[ Szerkesztve ]

(#4923) kispx válasza Blood Mage (#4922) üzenetére


kispx
addikt

Akkor azt kérdi, hogy ha levelet küldesz, akkor xxxx@t-online.hu legyen a feladója vagy sem.

(#4924) Blood Mage válasza kispx (#4923) üzenetére


Blood Mage
senior tag

jelenleg ott áll az ügy, hogy ha a TB-t nyitom meg akkor oda érkezik be, ha a gmailt és várok picit, akkor meg oda. és ha le lesz törölve a TB, akkor így gondolom minden gmailre fog jönni, csak még kel egy kis idő amig tisztázom az új felállást itthon :D
"Ha a levelek törölted a t-online szervereiről, akkor ez csak az újonnan érkezett leveleket fogja lekérni"
őszintén szólva senki semmit sem törölt, de csak az újonnan érkező leveleket mutatja, majd megpróbálom átrakni őket ahogy írtad

[ Szerkesztve ]

(#4925) Blood Mage válasza Blood Mage (#4924) üzenetére


Blood Mage
senior tag

file / új / postafiók / gmail így hozzáadtam, majd a t-online-os leveleket kijelöltem / átmásolás / gmail-beérkező levelek. TB-n látom is, hogy ott van minden, de a gmailre nem tölti fel :(

ha küldök mailt, az megjön rendesen, ez a gmail szerókra való feltöltés viszont tényleg nem működik :F

[ Szerkesztve ]

(#4926) kispx válasza Blood Mage (#4925) üzenetére


kispx
addikt

A Gmailnél IMAP-ot választottad? vagy POP3?

(#4927) Blood Mage válasza kispx (#4926) üzenetére


Blood Mage
senior tag

én egyiket se:) ha a gmail.com-ot nézzük, akkor az Átirányítás és POP/IMAP menü alatt IMAP tiltása van kijelölve, a POP-nál egyik se

[ Szerkesztve ]

(#4928) kispx válasza Blood Mage (#4927) üzenetére


kispx
addikt

[link]
"Levelek elérése IMAP segítségével" cím alatti részt csináld végig, és utána másold át a leveleket a TB-ben.

"Majd kattintsunk az Eszközök menüpontra, itt válasszuk a Beállításokat. A Beállításokon belül menjünk a Haladó fülre, és kattintsunk a Beállításszerkesztő gombra."
Innentől már nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#4929) Blood Mage válasza kispx (#4928) üzenetére


Blood Mage
senior tag

hoops pedig azt is megcsináltam.. többé kevésbé, meg volt ami nem volt tiszta egy-két pont, de a lényeg h így is működik, már töltődnek felfele a levelek! :)
Köszönök mindent!

mod: még esetleg egy olyan érdekelne, hogy a gmailben miért minden levél olvasottként jelenik meg? akár a feltöltésekről, akár újonnan küldött levelekről van szó

[ Szerkesztve ]

(#4930) Blood Mage válasza Blood Mage (#4929) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ez a gmail szerverre való feltöltés hiper lassú o.O kb 4-5óra alatt lesz meg ilyen tempóban, pedig csak kb 120 egyszerű levél..

(#4931) kispx válasza Blood Mage (#4930) üzenetére


kispx
addikt

Csatolmány van?
Nekem 300 levelet rövidebb idő alatt töltött fel. (Egyiknek sem volt melléklete)

[ Szerkesztve ]

(#4932) Blood Mage válasza kispx (#4931) üzenetére


Blood Mage
senior tag

ha van is csak pár .doc v ppt,.. ó most szummáztam a leveleket, 420van, de átlagosan egy perc alatt kettőt küld fel. mind1 megvárom.. :D

(#4933) ra^ven


ra^ven
senior tag

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem a profile egy másik meghajtóra való áthelyezésében, csinált már valaki ilyet?
Leírást már találtam régebbről de az nekem nem egyértelmű, hátha van valami frissebb eljárás.

Köszi szépen.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#4934) kispx válasza ra^ven (#4933) üzenetére


kispx
addikt

Profil mappa helye
Áthelyezed
Parancssorban a TB telepítési helyére mész.
Beírod, hogy thunderbird -P
Profil szerkesztése, és megadott az új profilmappa helyét.

(#4935) ra^ven válasza kispx (#4934) üzenetére


ra^ven
senior tag

Szia!

Köszi szépen a választ, mindent megcsináltam, a dolog egyetlen helyen hibádzik, mégpedig ott, hogy nem tudom a meglévő profilt szerkeszteni.
Lehetőségek:
Profil létrehozása
Profil átnevezése
Profil törlése

Létrehozásnál megadtam neki az új helyet, belemásoltam a régi profil filejait, ami ugye az application data-n belül volt, de valami nem jó. Nem hozza be a meglévő fiókjaimat, hanem teljesen újat akar csinálni. :/

Elrontottam valamit?

Köszi.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#4936) kispx válasza ra^ven (#4935) üzenetére


kispx
addikt

Tényleg :))

a \Thunderbird\Profiles mappa tartalmaz még egy mappát. Random karaktersorozatból áll a neve. Azt a mappát másold át. Majd a profillétrehozásnál azt a random karaktersorozatból álló mappát add meg. (Mármint az újat)

[ Szerkesztve ]

(#4937) ra^ven válasza kispx (#4936) üzenetére


ra^ven
senior tag

Jó lett, megoldottam köszi. :R

Mondjuk azt nem értem hogy miért ilyen 2 db random generált mappa volt a Profiles-on belül, de azt néztem csak az egyiket használja.

[ Szerkesztve ]

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#4938) mengyan


mengyan
csendes tag

Sziasztok! Sajnos ma a Thunderbird-öm lefrissült 17-re. Ilyen lett :Y :W :O Két dolgot nem találok a neten, hogy hogyan lehet beállítani: 1.) ez az idétlen fejléc nélküli ablak helyett a régi normálisat (gyk: XP stílusút). 2.) A menü alapértelmezett színü legyen, ne ez a kék alapon fehér betűk. Ráadásul nálam az eszköztár a fülek felett van, és az is kék. Ez tuti valami bug, valami "bedrótozott" szín benne, amit majd 18-as megjavít, vagy a 19-es. Vagy a 42-es jövő karácsonykor. Kezdi rohadtul kihúzni a gyufát nálam a Mozilla mind a FF-al, mind a TB-el.

(#4939) TigerCat válasza mengyan (#4938) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Konfigurációszerkesztőben: mail.tabs.drawInTitlebar
Dupla klikk rá. Asszem ez segíteni fog.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4940) Cyrus


Cyrus
tag

Sziasztok!

Új gépem lett, Win8-al, 64 bites. Korábban XP-t használtam, 32 bites rendszerrel. Az XP-n használt Thunderbird levelezőm fájljait kimentettem (Application Data/Thudnerburd/...), de ha ezt berakom Win8 megfelelő mappájába, nem jelenik meg semmi a Thuderbird indításakor. Se a használt postafiókok, semmi.

Tudna valaki segíteni ebben, hogy a már meglévő, lementett fájlokkal mit csináljak, hová rakjam be azokat, esetleg át kell konvertálni?

Üdv

(#4941) kispx válasza Cyrus (#4940) üzenetére


kispx
addikt

Pontosan melyik mappába állítottad vissza?

Szerk.: Kicsitvel fentebb a (#4934) hozzászólásomat olvasd el.

[ Szerkesztve ]

(#4942) mengyan válasza TigerCat (#4939) üzenetére


mengyan
csendes tag

Köszi! :C :R :R :R Van valami gyűjtemény ezekre az okosságokra?

Közben tegnap hívtak a kollégáim, hogy az irodai TB is rendetlenkedik. Ha egyikük elküld levélben egy PDF fájlt, aminek a neve Kulcs-Készlet által generált, tehát nem megváltoztatható, akkor egy másikuknál a fájlnév az első szóköz után csonkolva van, és persze lemarad a kiterjesztés is. Nekik már elmagyaráztam mit kell tenni, de az ügyfelek is így kapják meg, és nekik meg csak az a lényeg, hogy nem tudják megnyitni. Mindkét felhasználó ugyanarra a gépre van bejelentkezve, ugyanazt a TB-öt futtatja, és visszafelé irányban nem jelentkezik a probléma, sőt, senki másnál sem. A kódolás egységesen ISO-8859-2.

(#4943) TigerCat válasza mengyan (#4942) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Hááát, néhányat összeírtam magamnak:
Ez kiveszi a vonalat az aláírás elől:
mail.identity.default.suppress_signature_separator

A színét is beállíthatod az aláírásnak, megegyezően a levélírás szövegszínével, így szebb lesz a leveled. HTML-ben kell betenni, valahogy így:
<font color="#333333" face="Arial"><br>
Üdvözlettel:<br>
<br>
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Saját Neved<br>
<br>
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Tel: +36 10 123 4567<br>
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;E-mail: neved@valami.hu<br>
&nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;Web: http://weboldalad.hu<br>
<br>
<br>
<br></font>

Automatikusan rejti a tabokat:
mail.tabs.autoHide (természetesen ha nyitsz egyet, megjelenik)

A kliens nekem helytakarékosabban van beállítva Silvermel témával, egy sorban elhelyezett menü és eszköztár gombok:

Van még egy Compact Header kiegészítő, azt is használom. A képen ez is jól látszik.

A másikra nem tudok megoldást, mentéskor előfordul nálam is, ha a fájlnevet módosítom. Ilyenkor törli a kiterjesztést is, ergo nem lehet megnyitni a fájlt. Manuálisan kell mögé írni.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4944) maláj


maláj
őstag

akadt ismerősnél 1 "kis" probléma :)
tegnap reggel gép kikapcs majd ma este gép bekapcs
volt ~ 2-300 emailje Thunderbirdben (T-s fiók) és ma estére lett 3 db. összesen
a gép nem volt bekapcsolva, mobillal vagy táblagéppel sem használták a T-s accot (nincs is neki csak "butatelefonja") ...

mi történhetett, mi a megoldás, stb. :U

(#4945) mengyan válasza TigerCat (#4943) üzenetére


mengyan
csendes tag

Köszi! A tabos nagyon tetszik, végre megszabadultam tőle. Soha nem használtam tabot, hirtelen azt sem tudom, hogy kell újat nyitni. Akkor szokott új nyílni, ha frissít, vagy valami kiterjesztést keresek egy régi funkció helyreállítására. Talán ha meg lehetne oldani, hogy az új levél szerkesztése új fülön nyíljon meg, akkor többet használnám. Az aláírást az idétlen vonal miatt nem használtam, szóval ez is jól jött. :C ExternalTemplateLoadert és Stationery-t szoktam használni, a régi Outlook Express-es "levélpapír" helyett. Annak idején a főnököm azzal a feltétellel engedte lecserélni az OE-t TB-re, hogy legyen levélpapír és levélíráskor bal oldalt függőleges sávban névjegyzék. Hát vért izzadtam, mire találtam hozzá kiegészítőket. Hogy valami pozitívat is mondjak, azóta a névjegyzék oldalsávot belerakták, és az aláírás is sokat finomodott. Úgy emlékszem, akkor még nem volt lehetőség HTML aláírásra. Mindegy, egyelőre marad a Stationery, mert így az egész levélnek lehet HTML sablont adni.

(#4946) TigerCat válasza mengyan (#4945) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Örülök, hogy találtál benne használható ötletet!
Van megoldás a levélírásra új fülön, egyszer ki is próbáltam, de nekem nem jött be. 2 monitort használok, bal oldalon a kliens, jobbon írom a leveleket, szóval Nekem nem praktikus. Keress rá Google-ben, megtalálod majd.
A Stationery-t mire tudnám használni? Levélpapírra nincs szükségem, talán egyszerűbb a levelek formázása?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4947) mengyan válasza TigerCat (#4946) üzenetére


mengyan
csendes tag

A Stationery tulajdonképpen csak annyi, hogy be tudsz állítani egy HTML fájlt, ami a sablonod lesz a levélben. Használhatsz beágyazott CSS-t is, valamint logót pl. Definiáltam betű méretet, színt, asszem típust is, valamint beraktam a cégünk logóját az aláírásba, és minden új levél megkezdésekor, valamint válaszoláskor ezt a sablont tölti be. Természetesen háttér nincs megadva, az ügyfelek szerzése a cél és nem az elijesztése. :-D Illetve ami még jó benne, csak én letiltottam, hogy a júzereket ne zavarja, hogy bele lehet nyúlni a levél HTML kódjába jegyzettömb szerű szerkesztővel.

(#4948) TigerCat válasza mengyan (#4947) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, így világos. Bár nem használok sablonokat, lehet hogy kipróbálom...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4949) kreizi89


kreizi89
csendes tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy egy iskolába van a Thunderbirdon van 2 email cím és ha wifivel vagyok csatlakozva, akkor ilyen hibaüzenettel nem küldi el az emailt:
"Hiba történt a levél küldése közben. A levélkiszolgáló válasza: xyz@xyz.hu prohibited. We do not relay. Ellenőrizze az üzenet címzettjeit (xyz@xyz.hu), majd próbálja újra."
Bárkinek, akarok küldeni nem engedi. Na de ha bedugom az UTP kábelt és vezetékes nettel akarom elküldeni, egyből egy szó nélkül elküldi..
Vmi tipp, hogy mi lehet a hiba mivoltja? vagy miért csinálja ezt? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4950) Plizzz


Plizzz
csendes tag

Sziasztok!
Kérlek segítsetek,most töltöttem le a TB 17.0 előtte egy korábbi változat volt fenn ami működött is a korábbi szolgáltatómmal, de most megváltozott az internet szolgáltatóm /digikábel-re/ és valamit nagyon nem tudok beállítani ugyanis a leveleim lejönnek mindkét fiókomból /free - és citromail/ viszont küldeni nem tudok egyikről sem.Ezt írja mind két fióknál /csak persze más e-címmel/ :
"Hiba történt a levél küldése közben. A levelezőkiszolgáló válasza: relay not permitted. Ellenőrizze az üzenet címzettjeit (XXXXXXX@citromail.hu), majd próbálja újra." A címzett persze jó, mert az egyik címemről a másikra próbáltam teszt levelet küldeni. :W

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.