Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) sz.j válasza TigerCat (#4450) üzenetére


sz.j
nagyúr

Akkor kipróbálom ezt és nem teszem fel a Spamihilátort ...., hátha jó lesz ez is.

Amúgy ez hogy működik, nem engedi letöltődni a spam-leveleket, vagy hogy?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4452) TigerCat válasza sz.j (#4451) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Letöltődik, de beteszi a Szemét mappába. Egyedileg be tudod állítani, hogy mint csináljon. Egyből törölje, megtartsa-e egy darabig, stb. A beállításoknál is tudod szabályozni, illetve a postafiókok beállításánál is.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4453) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

úgy állítottam be a levelező progit (POP3), hogy 10 napig tartson másolatot a szerveren.

Az a kérdésem, hogy a "kiszolgál beállításai" pontban megadtam a "Helyi könyvtár"-at. Ide menti le a leveleimet.

Ez hogy kel értelmeznem ? Ide lementi a leveleket és a szerverről 10 nap múlva törli de gépemen rajta marad ?

Mi a különbség ha nem a "kiszolgáló beállításai"-ban adom meg a könyvtárat hanem a "Helyi mappák" könyvtárban a "Helyi könyvtár" címszó alatt.

Azért kérdem mert 10 napig tartom meg a levelet a szerveren és annak ellenére jön folyamatosan hogy a postaládám 80%-ban megtelt. 10 nap alatt lazán összeszedek 100 mega levelet ?

(#4454) Dark Archon


Dark Archon
addikt

A piros oválban levő hülyeségeket hogyan lehet kikapcsolni? Alapjában véve nem zavarnának, de nyomtatáskor ezt is kinyomtatja fél oldalon keresztül. Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4455) TigerCat válasza Dark Archon (#4454) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Fájl menü >> oldalbeállítás >> margó >> élőfej és élőláb ha jól tippelek. A címzetteket külön nem tudod kiszedni, de ezek lehet hogy csökkentik a nyomtatás terjedelmét.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4456) Dark Archon válasza TigerCat (#4455) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem, ez sajnos nem nyert, az élőfej és élőláb alapbeállításon van. Nem a címzettek a probléma, hanem olyan adatokat ír ki, amik aztán végképp feleslegesek: hány átjárón keresztül ment a mail meg ilyenek. A gördítősávon látszik, hogy ami ott van, csak töredéke annak, amit kinyomtat. S mindössze egy címzett volt. Ezek olyan - felhasználói szemmel felesleges - adatok, amiket pl. a mailer-daemon is visszaküld neked, ha valami gáz van. S minden egyes e-mailnél ott vannak.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4457) localhost válasza Dark Archon (#4456) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Itt most nincs TB, csak otthon. De emlékeim szerint Nézet / Fejlécek mutatása

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4458) Dark Archon válasza localhost (#4457) üzenetére


Dark Archon
addikt

Talált :) Köszönöm szépen :R

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4459) sz.j


sz.j
nagyúr

Az mitől van, hogy ha egy újabb levelet szeretnék küldeni, akkor azt az üzenetet kapom, hogy " Az Elküldött elemek mappa megtelt, nem lehet több üzenetet beletenni. Törölje a régi ......"
[link]

A "vicc" az, hogy minden mappából egy kivételével minden törölve lett .... :W

Tudnátok segíteni, hogy ebben az esetben mi lehet a baj .., miért nem tudok levelet küldeni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4460) TigerCat válasza sz.j (#4459) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Tömörítsd a mappákat. Fájl menü, tömörítés...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4461) sz.j válasza TigerCat (#4460) üzenetére


sz.j
nagyúr

Már egyetlenegy levélnél is kell tömöríteni..? Ez azért fura .....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4462) TigerCat válasza sz.j (#4461) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Csak ötlet...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4463) csinturi


csinturi
tag

Üdv!
Telepítettem a 10..0.1 -es verziót, és elakadtam itt:

A bejövő kiszolgálóhoz írtam már, pop3.freemailt.hu, freemailt.hu, de egyik sem jó. És az a bajom, hogy így nem hozza létre a postafiókot, ahol utólag a beállításoknál, a pop3-nál a sima freemail.hu írnám be, és az jó lene.
A régebbi változatoknál, még engedte, hogy rossz adatoknál is létrejöjjön a postafiók.

(#4464) TigerCat válasza csinturi (#4463) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Töltsd ki mindhármat, az e-mail pedig valós formátumú e-mail legyen. Akkor engedi majd, utólag pedig szerkesztheted. Nekem sikerült humbug adatokkal is létrehozni fiókot.

Ja és a speciálisra kattints ha engedi.

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4465) Dark Archon válasza sz.j (#4459) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ó, én rendszeresen belefutok ebbe a bugba céges környezetben. A levelek törlése semmit nem ér, mert attól még az azokat tartalmazó file marad 4Gb. Egyedül az archiválás / tömörítés segít. Azonban, ha már törölted a leveleket, akkor csak egy megoldás van: TB-t bezárod és manuál törlöd az Inbox file-t a TB könyvtárában. Ha ismét elindítod, akkor létrehozza és már jó lesz. Csak előtte archiváld, ami kell onnan.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4466) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
A Thundebird 11.0.1 levelezőnél be lehet valahogy állítani azt, hogy ha kitörlök egy levelet, akkor az a szerveren is kitörlődjön? :W
Köszi!

(#4467) canniball válasza gepesz13 (#4466) üzenetére


canniball
nagyúr

POP3 vagy IMAP?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4468) gepesz13 válasza canniball (#4467) üzenetére


gepesz13
tag

POP3

(#4469) sz.j


sz.j
nagyúr

Leszedtem a TB-t ....
Ebből adódóan lett egy olyan gondom, hogy az új levelező progival (Live Mail) nem tudom a neten lévő e-mail címeket megnyitni, azaz levelet írni.

Gondolom, hogy ez abból adódik, hogy míg a TB volt fent, a neten lévő e-mail címekre kattintás után felugrott egy ablak azzal a kérdéssel, hogy milyen levelező progit akarok használni. Én a Mozilla Thurderbird-re klikkeltem (mert akkor még azt használtam) ezt követően már tudtam a neten lévő e-mail címre közvetlenül levelet írni.

Hol tudnám ezt a beállítást törölni, hogy a Live Mail-al tudjam az ilyen e-maileket megnyitni?

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4470) futár válasza gepesz13 (#4468) üzenetére


futár
aktív tag

Jobb klatty az email címen - beállítások - kiszolgáló beállításai - Üzenetek megtartása a kiszolgálón, a letörlésükig elé egy pipa.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4471) WonderCSabo válasza sz.j (#4469) üzenetére


WonderCSabo
félisten

(#4472) futár válasza sz.j (#4469) üzenetére


futár
aktív tag

Kérdésed nem teljesen a topicba vág!!!
Vezérlőpult - Programok telepítése és törlése - Programok hozzáférhetősége és alapértelmezései - Egyéni - nyílra klikkelj, és itt beállíthatod.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4473) kispx válasza csinturi (#4463) üzenetére


kispx
addikt

Az SMTP kezdető sornál a portot, az ssl, és a hitelesítést ad meg, azaz egyik se legyen automatikusa-n.

[ Szerkesztve ]

(#4474) sz.j válasza WonderCSabo (#4471) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi srácok, közben megoldódott ...

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4475) gepesz13 válasza futár (#4470) üzenetére


gepesz13
tag

Köszi!

(#4476) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

találkoztatok már olyannal, hogy imap nál szűrővel átteszem a beérkezett üzeneteket mappákba
Ha megy a tundi akkor a beérkezett levelek dátuma korrekt, de ha reggel elindítom a tundit akkor a letöltött és átpakolt levelek dátuma pl reggel 7:35 ha akkor indítom el és nem este 18:45 ha akkor jött a levél :S

Erre van valami megoldás, hogy ez jó időpont legyen?

SeriesX: JamesSHun

(#4477) karolyeva


karolyeva
csendes tag

buta Éva néni nem találja a Thunderbird által tömörített leveleket sehol a gépén. Sajnos azt sem, hol lehetne a tömörítés helyét beállítani. Segítség! Egy év levelezése tűnt el, mert autodidakta módon dühömben letöltöttem az Outlook helyett és amikor megkérdezte, hogy akarok-e tömöríteni, mindig ráhagytam. Azt hittem, hogy a tömörítettek az Archivumba kerülnek. S.O.S!! és előre köszönöm, ha valaki segít. :R

(#4478) futár válasza karolyeva (#4477) üzenetére


futár
aktív tag

Email címen jobb klikk, és Beállítások, majd a Kiszolgáló beállításai, és ott van, hogy Helyi könyvtár, az az alapértelmezett útvonal. de szerintem ott más a probléma, mert a tömörítés nem tünteti el a leveleket. Vagyis a leveleknek ott kellene lennie, ha nincsenek, akkor más a gond. Meg kell nézni a bal oldali sávban esetleg másik mappában.
:F

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4479) dosailord


dosailord
tag

Sziasztok!

Hogyan lehet TB-ben beállítani, hogy az összes postafiókot oda tegye már létrehozáskor, ahová én akarom? Vagy marad a profiles.ini átírása és a mappa áthelyezése miután letöltötte az újonnan beállított fiók a leveleit?

Másrészt, nem értem, hogy pl. egy üzenet megtekintése és bezárása után nem oda lép vissza, ahonnan megnyitottam, hanem az egyel balra eső tabra... ez elég fapados viselkedés.

Továbbá, ha több postafiókot is beállítok, akkor az Inbox mappa ömlesztve lesz? Jelenleg gmailes fiókom van ott, és aminek inbox a címkéje, az felül van a Beérkezett üzeneteknél, tehát nem a postafiók alatti fából kereshetem ki. Most ez több fiók esetén elég nagy kuszaságot okozna. Van erre valamilyen megoldás?

(#4480) futár válasza dosailord (#4479) üzenetére


futár
aktív tag

Az utolsó kérdésre, ha kikapcsolad a Globális gyüjtő használatát, akkor egymás alá helyezi a postafiókokat a létrehozásuk sorrendjében, és mindegyiknál lesz egy Beérkezett mappa.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4481) dosailord válasza futár (#4480) üzenetére


dosailord
tag

Ezt nem lehet utólag beállítani?

(#4482) futár válasza dosailord (#4481) üzenetére


futár
aktív tag

Soha nem használtam a globális gyűjtőt, így nem tudom, de hátha valaki próbálkozott már vele.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4483) dosailord válasza futár (#4482) üzenetére


dosailord
tag

Rendben, majd valamikor újra beállítom a fiókot gyűjtő nélkül és akkor jó lesz. Végülis nem létszükség csak backupként használom hogy gépen is meglegyenek a levelek. Köszi a segítséget. :)

(#4484) futár válasza dosailord (#4483) üzenetére


futár
aktív tag

nincs mit.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4485) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Régen használtam, de csak átmenetileg, ezért Tőletek kérnék segítséget... :R
Outlook Express kiváltására kell találnom levelező progit _céges környezetbe_, napi 10-50 be, kb. ennyi kimenő, + a jelenlegi archívum, letöltve saját gépre. Lehetőleg legyen automatizálható archiválás, gyors legyen, gyors keresés a levelek között, testreszabható legyen (pl. Outlook nem mutatja az e-mail címet = f0s. Van rá hack talán, de ne má'). Meg a mailok csoportosítása, esetleg színezéssel, ikonnal jelölése, de ezt régen is tudta. Ja, és a meglévő Outlook express leveleket tudja importálni...
Ezekre megfelelne? :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4486) WonderCSabo válasza ViZion (#4485) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezeket mind tudja, importálni így lehet.

(#4487) kispx válasza ViZion (#4485) üzenetére


kispx
addikt

Leveleket pedig mappák szerint tudsz csoportosítani szűrő segítségével. (eszközök -> üzenetszűrők)

(#4488) ViZion válasza WonderCSabo (#4486) üzenetére


ViZion
félisten

Köszönöm, remélem a főnöknek is tetszeni fog, sajnos eléggé betonfej, de jó srác :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4489) WonderCSabo válasza ViZion (#4488) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És reméljük ezt nem olvassa. ;)

(#4490) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Hogyan tudnék a bal mappa oldalsáv alá egy To-Do listát készíteni TB-ben? Jelenleg külön alkalmazásom van erre a célra, de bírnám, ha itt működne valami egyszerű, esetleg emlékeztetővel ellátott kiegészítő. Addons oldalon csak kontakt oldalsávot találtam, megjelenésében valami hasonlóra volna szükségem.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4491) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Melyik formátumban kell a leveleket exportálni Outlook expessből, hogy a thunedrbird be tudja importálni?
Ugyan ez lenne a kérdés a címjegyzékre is.

(#4492) futár válasza WonderCSabo (#4486) üzenetére


futár
aktív tag

"Lehetőleg legyen automatizálható archiválás..."
Erre még nem jöttem rá, és korábban volt is ilyen kérdésem, de nem kaptam megoldást. Segítenél, hogy hogyan kell beállítani?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4493) Dark Archon válasza TigerCat (#4490) üzenetére


Dark Archon
addikt

Én a Lightning-ot használom és ugyan pont a másik oldalt van, de biztos át lehet tenni.

csongi: címjegyzékre a CSV általában nyerő, levelekre nem sok esély van szvsz.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4494) WonderCSabo válasza futár (#4492) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos erre valóban nincs lehetőség, max arra, hogy szűrővel a beérkezéskor archiválja a leveleket, de nyilván nem erre lenne szükség.

(#4495) futár válasza WonderCSabo (#4494) üzenetére


futár
aktív tag

Én szűrőre sem látok megoldást, ha van légyszíves mondd már el!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4496) WonderCSabo válasza futár (#4495) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ha igaza feltétel, rakja bele az archivált mappába.

(#4497) futár válasza WonderCSabo (#4496) üzenetére


futár
aktív tag

ok, de az nem teljesen ugyanaz a megoldás, de igazad van, így is működik.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4498) TigerCat válasza Dark Archon (#4493) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi, sajnos az nem igazán jó. A jegyzeteket nem sikerült szinkronizáltatnom vele...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4499) Dot


Dot
őstag

Hali!
Ismerősöm gépét újra szeretném telepíteni, 3.1.7-es tb van fent.
Hogyan tudom kimenteni a beállításokat, jelszavakat stb. Az újratelepítés után vissza tudjam importálni, vagy hasonló.

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#4500) canniball válasza Dot (#4499) üzenetére


canniball
nagyúr

Klatty!
Vagy MozBackup.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.