Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) Dot válasza canniball (#4500) üzenetére


Dot
őstag

köszönöm

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#4502) canniball válasza Dot (#4501) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4503) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

tb+gmail imap, tobb klinesen, tudtok ra megoldast, hogy a mar egyik kliensen megnezett mel a tobbin ne valtozoon olvasotta?

koszi

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4504) WonderCSabo válasza neduddki (#4503) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kétlem, hogy lenne rá, ezt a gmailnek kéne támogatnia.

(#4505) ViZion


ViZion
félisten

Outlook expressből nem importált normálisan: a már letöltött üziket, mappákat nem szedte át... maradt a winlivemail...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4506) futár


futár
aktív tag

Az IMAP - nak pont ez a lényege, hogy amit csinálsz a gépeden, az történik a szerveren is. Nincs arra mód, hogy, ha egy levelet olvasottnak jelölsz, azt a másik gépen olvasatlannak lásd. Arra van mód, hogy a megnézett levelek státusza ne változzon olvasottá, ha nem akarod, de akkor vagy címkével, vagy valami mással kell jelölnöd őket!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4507) TigerCat válasza ViZion (#4505) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Próbáld meg másként:
Amennyiben Outlook-ba importálod először, akkor jó lesz, onnan pedig szintén tökéletesen tud behívni a TB.
Ha ez sem jön össze, az összes levelet mentsd ki egy mappába, kategóriánként (Beérkezett, Elküldött, stb.), majd húzd bele a TB-be. Persze először állítsd be a postafiókokat...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4508) ViZion válasza TigerCat (#4507) üzenetére


ViZion
félisten

itt a beérkezettek már mappákra voltak bontva, cégek, árajánlatok, stb. szerint.
Outlook nem jó, mert nincs :) Win Live Mail ingyenes, megoldotta szerencsére. Sebességről meg majd elmondják, h milyen, de sztem nem lesz gond, elég jó HW-ra került.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4509) TigerCat válasza ViZion (#4508) üzenetére


TigerCat
nagyúr

A lényeg, hogy most már rendben a dolog. A vasat meg ne kíméld, üsd-vágd, hajtsd mint a lovat! Dolgozzon meg a pénzedért!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4510) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Hogyan lehet levélírásnál a csatolt képek méretét csökkenteni? Fotókat szeretnék küldeni, de csak megnézésre. Az Outlook-ban lehetőség volt átméretezésre. Pl. egy 1024 X 768-as méret elegendő lenne.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#4511) Jim74 válasza Jim74 (#4510) üzenetére


Jim74
nagyúr

Közben megtaláltam, hogy egy kiegészítő kell hozzá:

Shrunked Image Resizer.

(#4512) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Elmentettem a User/Documents and Settings/AppData/stb. helyről a Thunderbird levelező fájljait. Újratelepítettem mindent, de hiába másolom ugyanoda vissza a fájlokat, még sem látja a levelező a korábbi leveleket. Mit csináljak?

Aquila non captat muscas.

(#4513) canniball válasza Hegyirabló (#4512) üzenetére


canniball
nagyúr

Kb. egy hete telepítettem úgy, hogy kimentettem a c:\Users\felhasználóneved\AppData\Roaming\Thunderbird mappa teljes tartalmát, majd a TB felrakása után bemásoltam azt ugyanebbe a mappába; nálam így gond nélkül működött a váltás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4514) Hegyirabló válasza canniball (#4513) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, normál esetben így is kellene lenni. Az asztali gépemet is újratettem, ott megcsináltam azt, amit Te is írsz, annyira jól sikerült, hogy még a POP3 és SMTP beállításokat sem kérte a Thunderbird, úgy működött, mint ha mise történt volna.

De most, a noteszgépen, valamiért nem akar. Átmásolom az egészet. Csak a mail.x.hu mappát másolom át, csak a Local Foldert másolom át, mindkettőt átmásolom, felülírom, hozzáadom, minden lehetőséget végigpróbáltam már, egyszerűen nem megy. :W

Aquila non captat muscas.

(#4515) canniball válasza Hegyirabló (#4514) üzenetére


canniball
nagyúr

A TB ugyanaz a verzió?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4516) Hegyirabló válasza canniball (#4515) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez már nem biztos. Három éves volt az előző rendszer.

Aquila non captat muscas.

(#4517) canniball válasza Hegyirabló (#4516) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor én első körben megpróbálkoznék azzal.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4518) Hegyirabló válasza canniball (#4517) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Vagyis tegyek fel egy régebbi Thunderbird verziót?

Aquila non captat muscas.

(#4519) canniball válasza Hegyirabló (#4518) üzenetére


canniball
nagyúr

Pontosan. Ha esetleg tudod melyik verzió volt ami alól mentettél az lenne a legtutibb.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4520) Hegyirabló válasza canniball (#4519) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, de folyamatosan frissítettem a programot az évek során. Ezek szerint saját magával sem kompatibilis?

Aquila non captat muscas.

(#4521) canniball válasza Hegyirabló (#4520) üzenetére


canniball
nagyúr

Most akkor friss TB volt a gépeden mentéskor vagy egy 3 évvel ezelőtti verzió?

Amúgy csak egy tipp volt. A másik az hogy pucold le teljesen és kezd elölről.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4522) Hegyirabló válasza canniball (#4521) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Minden tiszteletem mellett, én olyat sosem állítottam, hogy három éves volt a Thunderbird a gépen, olvass vissza.

Azt mondtam, hogy a rendszer három éves, tehát három éve nem volt OS újratelepítés.

Aquila non captat muscas.

(#4523) Hegyirabló válasza canniball (#4521) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Na jó, elkezdem előről, mikor hazaértem. Ha szépen megkérlek, segítesz nekem, lépésről-lépésre?

Előre is köszönöm!

Hegyirabló

Aquila non captat muscas.

(#4524) balfek


balfek
tag

sziasztok,

1 hete raktam fel a TB-t megvagyok elégedve kb. (igaz, első 2 nap alatt sikerült letörölnöm 8 évnyi yahoo-s levelezésem :)) :)) , de hálist', yahoo visszaállította... :U

de még mindig nem jöttem rá, hogy:
- hogy tudom benne beállítani, hogy egy új account beállításnál hány napra visszamenőleg szedje le a leveleket..
- ha TB-ről küldök levelet, az nem látszik a yahoo-n, ha meg ott küldök levelet, az meg nem látszik a TB-n...

ez a kettő nagyon zavar - tudnátok segíteni a beállításoknál vagy egy addont megadni ehhez?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#4525) canniball válasza Hegyirabló (#4522) üzenetére


canniball
nagyúr

"A TB ugyanaz a verzió?" -> "Ez már nem biztos. Három éves volt az előző rendszer." Mivel mást nem említettél számomra egyértelműnek tűnt hogy maga a TB is 3 évvel ezelőtti verzió. :)
No de mindegy, a lényegre! Én sem tudok többet mint általában bármelyik programnál: TB uninstall, Documents&settings, Appdata stb. mappákban a hozzá tartozó könyvtárak törlése, registry pucolás.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4526) kispx válasza balfek (#4524) üzenetére


kispx
addikt

Az eszközök -> üzenetszűrők környékén van olyan, hogy levelek érkezésekor ha a kor napokban kisebb mint x, akkor töltse le a pop-kiszolgálóról. A másikat passzolom, mert nem ismerem a yahoo mailt.

(#4527) Hegyirabló válasza canniball (#4525) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Lehet, hogy az a registry pucolás hiányzik neki.

Aquila non captat muscas.

(#4528) futár válasza balfek (#4524) üzenetére


futár
aktív tag

Ha nem IMAP-os a levelezésed, akkor a szerver és a kliens nem szinkronizál oly módon, hogy az elküldött leveleket lásd mindkét helyen.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4529) Hegyirabló válasza canniball (#4525) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Lehet, hogy megvan a hiba. Nem a Roaming mappába másoltam vissza. Lehet, ez a gond.

Aquila non captat muscas.

(#4530) canniball válasza Hegyirabló (#4529) üzenetére


canniball
nagyúr

Az mondjuk elég nagy gondnak tűnik. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4531) Hegyirabló válasza canniball (#4530) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De jól csináltam.

Nem megy. Feladom. :(

Aquila non captat muscas.

(#4532) futár válasza Hegyirabló (#4531) üzenetére


futár
aktív tag

Egy próbát ez is megér:
létrehozod a mailcímet a TB-ben, akkor létrehozza a könyvtárszerkezetet, és oda bemásolod a lementett könyvtárakat. Létrehoz egy olyan könyvtárat, aminek kódszerű a neve, és lehet azért nem találja, mert felülírod.
Nekem például: Documents and Settings\a nevem\Application Data\Thunderbird\Profiles\nxuuxfjb.default\

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4533) Hegyirabló válasza futár (#4532) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Jó, de akkor mi a megoldás?

Aquila non captat muscas.

(#4534) canniball válasza Hegyirabló (#4531) üzenetére


canniball
nagyúr

Pucold ki, kezd elölről tisztán. Negyed óra alatt megvan, szerintem megér egy próbát.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4535) futár válasza Hegyirabló (#4533) üzenetére


futár
aktív tag

leírtam az előbb, hozz létre egy email címet, létrehozza a könyvtárszerkezetet és oda másold be.
második megoldás, bemásolod a helyére, és a létrehozott email címeknek az elérési útvonalát módosítod egyenként.
szerintem működnie kell.
szerintem az a gond, hogy a mappa neve nem megfelelő

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4536) balfek válasza futár (#4528) üzenetére


balfek
tag

ezek szerint az imap jobb lenne nekem? hm...az lehet, h. a yahoo-nál nincs olyan?

Vitatkozni csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen, úgy érdemes...

(#4537) futár válasza balfek (#4536) üzenetére


futár
aktív tag

akár el is képzelhető, mert van néhány levelező, ahol ezt nehezen lehet megvalősítani.
Másik megoldás, amit én is használtam korábban, hogy beírok egy rejtett másolatot az új leveleknél, és akkor kapok egy másolatot, ahol én leszek a feladó, és a címzett is, na erre lehet egy szűrőt felállítani a weben is, és a TB-ben is.
Ez a "kőbaltás" módszer.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4538) Hegyirabló válasza futár (#4535) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Anyám... :O

Szerk.

De egyébként megcsináltam ezt. Egészen pontosan úgy, hogy csak az "inbox", "sent", "trash", stb. fájlokat másolom át, vagy hozzáadom, vagy felülírom, de semmi.

Esetleg az lehet, amit említettél, hogy a mappa neve egy kód? Lásd a képen? S ahonnan másolom, annak nem ugyanez a neve?

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#4539) Hegyirabló válasza Hegyirabló (#4538) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Illetve még egy dolog, amit eddig elhallgattam. :U

Az adathordozó, amire mentettem a TB mappát beszart. Úgy kellett visszanyernem az adatokat GetDataBackel. Lehet, hogy sérültek a fájlok a visszanyerés során?

Aquila non captat muscas.

(#4540) WonderCSabo válasza Hegyirabló (#4539) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sajnos az könnyen megeshet. :(

(#4541) futár válasza Hegyirabló (#4539) üzenetére


futár
aktív tag

Még tudnunk kell esetleg valamit?
:D

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4542) futár válasza futár (#4541) üzenetére


futár
aktív tag

Ha jól visszakaptad a fájlokat az nem lehet gond szerintem. Inkább az, hogy a Profiles mappán belül van egy mappa, amit a TB generál, és az mindíg más. A régi és az új között tuti, hogy van eltérés, de csináld meg a másik módszerrel, amit írtam.
TB-ben létrehozod az egyik email címet. Utána kiszolgáló beállításai, és ahova mutat, oda másold be az archív adatokat.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4543) futár


futár
aktív tag

POP3 esetén: Mail\pop3.freemail.hu - például
IMAP esetén: ImapMail\imap.freemail.hu - például.
ezt egy email címmel is ki tudod próbálni.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4544) Hegyirabló válasza futár (#4541) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Mindent elmondtam, ügyész úr! :D

Tanulság, mivel céges e-mailről van szó, holnap beállíttatom, hogy mindent tároljon a szerveren is.

Aquila non captat muscas.

(#4545) futár válasza Hegyirabló (#4544) üzenetére


futár
aktív tag

Ha támogatja az IMAP-ot, használd azt, szerintem a legjobb, csak vigyázni kell, mert, ha ott törölsz levelet, az törlődik a szerverről is.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4546) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Valamelyik újabb verzióra frissítés óta a Thunderbird megnyitásakor 4 példányban nyílik meg a program. Ezzel találkozott már valaki? Hogy lehetne kiküszöbölni?

(#4547) kispx


kispx
addikt

Sziasztok,
Azt hogyan lehet megcsinálni, hogy a postafiókban lévő leveleknél összeszedje a emailcímeket és a címjegyzékbe elmentse?

A válaszokat előre is köszönöm.

(#4548) TigerCat válasza kispx (#4547) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Gugliztam egy csomót, de semmit nem találtam.
Esetleg ha kilistázod a leveleket és az azonos címzetteket sorba rendezed, könnyebb dolgod lesz. Más ötletem nincs sajnos...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4549) kispx válasza TigerCat (#4548) üzenetére


kispx
addikt

Igen, azt csináltam. Végül sikerült egyesével ~ 150 címet hozzáadni. De ment a profilmappáról egy mentés a legközelebbi reinstallhoz :)

(#4550) futár válasza kispx (#4549) üzenetére


futár
aktív tag

Ha kicsit visszaolvasol, akkor meglenne a megoldás.
Email Address Crawler, ez tökéletes megoldás az email címek kinyerésére, és azonnal a címjegyzékbe teszi.
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.