Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3701) Lejszi


Lejszi
senior tag

sziasztok!

Win 7-esem van. Uj gepet vettem es szeretnem a leveleimet atmenteni az uj gepre.
Melyik mappaban keressem a leveleimet ? (a régin értelem szeruen)

a valaszt elore is koszonom :R

(#3702) canniball válasza Lejszi (#3701) üzenetére


canniball
nagyúr

Klatty!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3703) Lejszi válasza canniball (#3702) üzenetére


Lejszi
senior tag

koszontem uram ;)

(#3704) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok.

Létezik olyan kiegészítő a Thunderbird-hez ami kiírja, kijelzi a levél méretét amikor írom a levelet.
/a hozzácsatolt állományokkal együtt/
Mert gmailos emailcímem van és az csak 15Mb-ot tud elküldeni. És nagyon rossz hogy mikor küldeném a levelet egyből reklamál hogy csak 15Mb-ig lehet küldeni és ilyenkor egyesével veszem le a csatolt doksikat míg el nem tudom küldeni grrrrr....

Köszi. :R :R

(#3705) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

TB levelezőm van, de mindig csak 2.jára sikerül elküldenem a linkeket, miért van ez? :Y

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3706) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az megoldható hogy új levél írásakor ne legyen automatikusan kitöltve e-mail cím hanem feltétlenül ki kelljen választani egyet? De CSAK új levél írásakor, válaszkor ne kelljen választgatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3707) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

imap-osra van beállítva a gmail fiókom. a TB-hez lehúztam a minimize kiegészítőt. De mikor jön levelem, mindegyiket 2x mutatja. Rohadtul zavar, ez ellen lehet valamit tenni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3708) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Hasonló problémám lenne mint az előttem szólónak.

Tegnap azt kezdte játszani a tb, h akkor is mutatja, h jött levelem ha nem. Frissítettem szépen a progit és a kiegészítőket de a csodák csodájára továbbra is ez van, bármilyen nézetben vannak a mappák. A Helyi mappák van kiemelve kékkel mintha új üzenet lenne benne (ezt eddig nem csinálta) de nincsen egyik mappában sem és a közösben sem.

szerk:ha rajta hagyom a Helyi mappákon a kiválasztást akkor nem jelez be hamisan viszont levél érkezéskor sem! Egyébként Beérkezett üzeneteken szokott lenni.

Mi a fene történhetett vele és hogyan lehet rávenni a helyes működésre?

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#3709) Finwe válasza Finwe (#3708) üzenetére


Finwe
őstag

Nem, mindenhogy befake-eli a levelet....

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#3710) Finwe válasza Finwe (#3709) üzenetére


Finwe
őstag

Úgy néz ki megoldódott a probléma. Offline módba váltottam a tb-t és onnan vissza online-ba, ekkor sikerül egy levél fejlécét leszednie, valami spam szerűség volt. Azóta nem jelzett hamisan.

Finwe

[ Szerkesztve ]

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#3711) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Több emailfiók esetén hogy lehet azt megoldani, hogy minden beérkezett üzenet automatikusan a Helyi mappákba kerüljön?

Áááá basszuskulcs, megint a fogammal olvastam... :W :DDD Tárgytalan, megvan...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3712) Lenry válasza Fire/SOUL/CD (#3711) üzenetére


Lenry
félisten

ezt minden fióknál beállítod

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3713) Fire/SOUL/CD válasza Lenry (#3712) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz, kösz! Akkor ha már a fogammal nézek, még egy kérdés: Ha már úgysem kerül semmi a mailfiókokba(mert mindenhez beállítottam a helyi mappát), akkor nem lehet valahogy eltüntetni a mappalistából őket, hogy ne is látszódjanak? (Csak a Helyi mappák)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3714) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#3713) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez is tárgytalan, eltűntek... :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#3715) cellpeti


cellpeti
veterán

IMAP-val használnám a TB-t, de betölti a gmail könyvtárfát is és az nekem nem kell, ezt ki lehet valahogy küszöbölni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3716) Воланд válasza cellpeti (#3715) üzenetére


Воланд
titán

Tudtommal nem, ez feature. De el lehet "rejteni" és akkor csak a gmail mappa látszódik az alatta lévő almappák nem.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3717) cellpeti válasza Воланд (#3716) üzenetére


cellpeti
veterán

egyszerűen kitöröltem és kész és így is jó :C

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3718) Воланд válasza cellpeti (#3717) üzenetére


Воланд
titán

Végül is ez is egy megoldás. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3719) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudom egyszerűen áthelyezni a 'Users\User\AppData\Roaming\Thunderbird' könyvtárat új helyre?

(#3720) Воланд válasza €uro (#3719) üzenetére


Воланд
titán

Így.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3721) €uro válasza Воланд (#3720) üzenetére


€uro
őstag

Ezt kerestem!

Köszönöm szépen Woland_y2k!

(#3722) UzBence


UzBence
csendes tag

Sziasztok. Kellene ki segítség. 2 napja nem tudok SEMMILYEN mellékletet megnyitni illetve lementeni. Hibaüzenet: melléklet nem menthető, ellenőrizze a file nevét.
Mit szabhattam el?
Köszönettel: UB

(#3723) WonderCSabo válasza UzBence (#3722) üzenetére


WonderCSabo
félisten

.

[ Szerkesztve ]

(#3724) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv!

Több postafiókom is van és ha valamelyikbe érkezik levél akkor lentebb az összes levélnél is jelzi ezt. Így hiába állítom olvasott pl a gmail-t lent is meg kell tennem, régebben nem volt ilyen gond vele. Van erre valami gyógyír?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3725) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Win reinstall volt. Mozbackuppal migráltam a Thunderbird-öt. Sajnos az egyik mappa valamely okból nem jelent meg. Létrehoztam manuálisan, és hála égnek feltűnt benne minden üzenet, amit régebben tartalmazott. Ellenben az örömöm korai volt ugyanis tök üres leveleket kaptam. Minden paraméterük (címzettek, kézbesítési idő, méret) tökéletes, csak épp nem tartalmaznak semmit. Lent a státuszsorban "nincs letölthető üzenet" hibát ír ki a kliens.

Valami ötlet?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3726) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

újra tettem a rendszert és a TB-t is. Le tettem tálcára és rögzítettem. Egy ideig minden ok volt, aztán egyszer csak nem jelenítette meg a TB ikonját. Tudja valaki, hogy miért nem? Esetleg valami ötlet?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3727) aleister válasza cellpeti (#3726) üzenetére


aleister
veterán

És ha kirakod ismét?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3728) cellpeti válasza aleister (#3727) üzenetére


cellpeti
veterán

akkor is, de már megoldottam, szedtem le egy ikon-t hozzá a netről és így megette :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3729) Petyás


Petyás
tag

Még kezdő vagyok Thunderbird terén, de próbálom okosítani magam.
Ami még nem jött össze:
-lehet olyat, hogy ha rákattintok egy postafiókra, akkor alapból a bejövő üzeneteket mutassa?
-létezik olyan kiegészítő, ami mutatja a mappákban levő levelek számát?
-esetleg a postafiókcímnél az új levelek számát?
-Van olyan kiegészítő, ami figyelmeztet új levél jöttekor, de nem kell futni a Thunderbirdnek? Tudom létezik sok ilyen, de általában külön be kell állítani a fiókokat. Nekem pedig olyan kellene, ami a TB-ben beállított fiókokat figyeli. Vagy valami ilyesmi.
Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3730) Lenry válasza Petyás (#3729) üzenetére


Lenry
félisten

-jobb klikk a mappára -> kedvenc
-a levelek számát a jobb alsó sarokban írja a TB
-olyan kieg meg nincs, ami a TB futása nélkül nézné a TB-s leveleid. (ami ilyen, az külön email program és nincs is szüksége a TB-re). ha annyira zavar a tálcán, akkor használd ezt a kieget, ez lerakja az óra mellé egy kis ikonba

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3731) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Az megoldható hogy új levél írásakor ne legyen automatikusan kitöltve e-mail cím hanem feltétlenül ki kelljen választani egyet? De CSAK új levél írásakor, válaszkor ne kelljen választgatni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3732) Lenry válasza Winner_hun (#3731) üzenetére


Lenry
félisten

nekem sosincs kitöltve új levél írásakor...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3733) Winner_hun válasza Lenry (#3732) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jajj. Mármint a feladó (több e-mail címmel használom a programot..)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3734) Petyás válasza Lenry (#3730) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm!

(#3735) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Miért van az hogy töröltem a leveleket, alig van pár darab és még így is 125Mega a profil mappám? Az inbox fájlok foglalnak sok helyet, olyan mintha a levelek törlése csak látszólagos lenne.

moto g72, Ninebot d28e

(#3736) Atapi válasza fradi81 (#3735) üzenetére


Atapi
senior tag

tömörítsd a mappákat. amíg ezt nem teszed meg, a törlés valóban csak látszólagos.

(#3737) fradi81 válasza Atapi (#3736) üzenetére


fradi81
veterán

Ponosan melyik mappákat kellene becsomagolnom? Ha csomagolom, majd törlöm akkor meg elveszik a profil, de gondolom nem erre gondolsz :F Nem lehet véglegesen törölni leveleket, hogy csökkenjen a fájlok mérete?

[ Szerkesztve ]

moto g72, Ninebot d28e

(#3738) fradi81


fradi81
veterán

De csináltam egy olyat hogy jobb klikk a beérkezett üzeneteken-tömörítés, gondolom erre gondoltál, nem lett semmi eredménye.

moto g72, Ninebot d28e

(#3739) kolivanov777


kolivanov777
tag

Sziasztok!

Felraktam a Thunderbirdet, beállítottam a gmail és icedsl fiókomat, midnen szépen automatán megcsinált a program!
De freemailnél ez nem történt meg, tud vki ebben segíteni? Megköszönném!
És törölni se tudom ezt a fiókot, vki elárulná hogy kell?

Várom a segítséget!

Köszönöm

Üdv
kolivanov777

(#3740) kolivanov777


kolivanov777
tag

No még annyi hogy az icedsl postafiókomról lekapja a leveleket, de küldeni már nemtudok!
Help please!

(#3741) kolivanov777 válasza kolivanov777 (#3740) üzenetére


kolivanov777
tag

No icedsl-es postafiókomat sikerült beállítani, már csak a freemailt kéne vhogy!

(#3742) kolivanov777 válasza kolivanov777 (#3741) üzenetére


kolivanov777
tag

Thunderbird/3.1.7 van fent!

(#3743) canniball válasza kolivanov777 (#3739) üzenetére


canniball
nagyúr

"És törölni se tudom ezt a fiókot, vki elárulná hogy kell?"
Ráállsz a fiókra-> Szerkesztés-> Tulajdonságok...-> Postafiók eltávolítása. Legalábbis a TB2 alatt így működik.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3744) kolivanov777 válasza canniball (#3743) üzenetére


kolivanov777
tag

Köszi, közbe rájöttem! De freemailt használ valaki thunderbirden? mert az baszik jó lenni!

(#3745) Dracula válasza Lenry (#3712) üzenetére


Dracula
senior tag

KÖSZÖNÖM ezt! :) Ezt kerestem egy órája, hogy hol kell!!!!!!!!!!!!!!
Pontosabban alul a kis pipát, hogy a kiszolgálón nézze a leveleket... :C :R

(#3746) kolivanov777


kolivanov777
tag

Thunderbird/3.1.7 van fent! Ezen betudta vki állítani a freemailjét?

(#3747) Atapi válasza kolivanov777 (#3746) üzenetére


Atapi
senior tag

kicsit kifejthetnéd bővebben is, hogy mit szeretnél, mert arra, hogy nem megy, nem sok értelmes választ lehet adni... addig is egy tutorial, ami segíthet: katt.

(#3748) kolivanov777 válasza Atapi (#3747) üzenetére


kolivanov777
tag

Konkrétan nem fogad levelet, se küldeni nem tudok freemailel thunderbirden keresztül, belinkelem a képet, és itt mit kéne hozzá megadnom?

[ Szerkesztve ]

(#3749) Atapi válasza kolivanov777 (#3748) üzenetére


Atapi
senior tag

a bejövő beállítások szerintem jók kellenének, hogy legyenek. van valami hibaüzenet, amikor próbálod a leveleket letölteni?

küldésnek pedig az internet szolgáltatód smtp szerverét tudod használni, azt kellene ide is beállítanod. (ettől még küldőként a freemailes címed fog szerepelni.)

(#3750) kolivanov777 válasza Atapi (#3749) üzenetére


kolivanov777
tag

Köszi! Most elvileg jó fogadja, küldeni nem küldte, de aztán megadtam az icedsl felhasználónevet és jelszót mint az icedsl fiókomnál, elvileg most jó!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.