Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) futár válasza Ace Ventura (#3849) üzenetére


futár
aktív tag

Írd át a felhasználónevedet!
****@invitel.hu - ra, és működni fog.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3852) Ace Ventura válasza futár (#3850) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Ezt dobja mindig, de ezekkel a paraméterekkel más levelőzőprogramokkal be tudok lépni.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3853) Ace Ventura válasza futár (#3851) üzenetére


Ace Ventura
addikt

próbáltam azt is, továbbra sem megy. :(

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3854) futár válasza Ace Ventura (#3853) üzenetére


futár
aktív tag

De létre sem hoztad!!! Én eddig nem használtam Inviteles email címet, beállítottam, átírtam POP3-ra 110-es port, átírtam a felhasználónevet @invitel.hu-val kiegészítve, és működik. A leveleket nem tudod letölteni, vagy küldeni nem tudsz?

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3855) Ace Ventura válasza futár (#3854) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Nem tudtam létrehozni, mert ott írja, hogy felhasználónév, vagy jelszó gond van.
Nagy nehezen sikerült a beérkezőket megkapni, de küldeni nem tudok.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3856) futár válasza Ace Ventura (#3855) üzenetére


futár
aktív tag

akkor kézi beállítás, és úgy írod át a felhasználó nevedet.
mail.invitel.hu az smtp
küldtem PÜ-t

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3857) futár válasza Digital (#3802) üzenetére


futár
aktív tag

Úgy látom nem kaptál még választ, remélem tudok segíteni.
Mi a gondod pontosan?
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3858) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!
Shift+del kombinációval véletlenül törölt leveleket vissza lehet állítani valahogy? Tisztogatás közben áldozatul esett egy pár... :(
Előre is köszi!

(#3859) Atapi válasza KuZo (#3858) üzenetére


Atapi
senior tag

ha még nem volt tömörítve a tárolófájl, azt megnyitva egy szövegszerkesztővel kinyerhetők a levelek mindenestől. megfelelő formátumban (.eml) elmentve talán még vissza is importálhatók a helyükre, legalábbis emlékeim szerint létezik ilyen importáló kiegészítő.
más kérdés, hogy ha sok levelet tartalmaz a tárolófájl, akkor ez a metódus kissé macerás...

(#3860) WonderCSabo válasza futár (#3817) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Üdv!

Köszi! nekem az IMAP nem megoldás, amit mondta, POPra van szükségem.

(#3861) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#3860) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mindegy, beállítottam, hogy 1 percenként csekkolja a mailt, így lehúzza az egészet magától, csak nem egyben.

(#3862) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Ma el akartam küldeni egy húszmegás pdf dokumentumot, és az alábbi hibaüzenettel kellett szembesülnöm:

The size of the message you are trying to send exceeds the global size limit (26214400 bytes) of the server. The message was not sent; reduce the message size and try again.

Eddig nem okoztak gondot a nagyobb file-ok küldése. Mitől lehet ez most probléma, hogy nagy a levél mérete? Találkoztatok már hasonlóval?

(#3863) WonderCSabo válasza €uro (#3862) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig általában 20 megás szokott lenni a limit.

(#3864) €uro válasza WonderCSabo (#3863) üzenetére


€uro
őstag

Ez az internet szolgáltatóm smtp szerverének a limitje?

(#3865) WonderCSabo válasza €uro (#3864) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, különben egy daemon mail jött volna vissza, ha a fogadó szerveréé.

(#3866) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

most töltögetem lefele a gépre a leveleimet, de szintén mint WonderCsabo-nál nálam is 300-sasával tölti csak le őket. Most tényleg nem lehet egyszerre letölteni az összeset?
Mert több mint 5000 levelet elég sokáig fog tartani letölteni.... :F :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#3867) molac


molac
csendes tag

Hogyan tudom a már elküldött levelekből az e-mail címeket belevarázsolni a címjegyzékbe? Most beállítottam, hogy az ezután küldendő levelekből rakja ki az e-mail címeket, de a régiekből nem mentek át ...

(#3868) WonderCSabo válasza m3tr0 (#3866) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Állítsd be, hogy automatikusan szedje a leveleket 1 percenként. Így így 300-as csomagokban szedi le, de nem kell kattintgatnod rá.

molac: Most előttem nincs TB, de szerintem csak manuálisan lehet. Esetleg vmi kieggel.

(#3869) futár válasza molac (#3867) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,

én az "Email Address Crawler" nevű kiegészítőt használom.
Ez a megoldás a problémádra.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3870) molac válasza futár (#3869) üzenetére


molac
csendes tag

YEAH!!! Ez az! Működik!
Köszi a hasznos add-on-ot ... !!!

[ Szerkesztve ]

(#3871) futár válasza molac (#3870) üzenetére


futár
aktív tag

nincs mit!
szívesen.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3872) bambano válasza €uro (#3862) üzenetére


bambano
titán

a levelezési kódolás miatt lesz egy 8/6 arányú méretnövekedés is, 20 megás limittel a 20 megás pdf nem fog elmenni, csak legalább 25 megás limiten.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3873) temes69


temes69
aktív tag

Sziasztok!

A céges levelezésünk thunderbird-ön megy, és vannak olyan levelek amiket amikor továbbítok a cégen belül máshová akkor a betűk kiriszkraszokká válnak. A beérkezett levéllel semmi gond, de amint rákattintok a továbbítás gombra és beugrik az levél küldése ablak abban már csak ákombákomok vannak, főleg a hosszú ékezetes karakterek helyén(Pl: ű,ő). Ja, és a mellékletek neveivel is ez a helyzet. Próbáltam állítgatni a karakterkódolást de nem mentem vele semmire... Esetleg valakinek valami ötlet?

(#3874) P.O.C.


P.O.C.
tag

Szevasztok hejj!

Nem ismerem sajnos a Thunderbird-öt így előre is elnézést ha sületlenséget kérdezek...
A következő lenne a probléma:

- Gép újratelepítés előtt a mozbackup nevű eszközzel csináltam egy mentést a thunderbirdről.
- Újratelepítés után pedig megvolt a restore.

Minden fainul működik, egy dolgot kivéve: a beérkezett levelek nem jelennek meg a globális "beérkezett üzenetek" mappában, csak az adott fiókhoz tartozó beérkezett üzeneteknél látszanak.
Végigbogarásztam a beállításokat, egyedül a postafiók beállításoknál a haladó résznél találtam erre vonatkozó dolgot, viszont ott jó helyen van a pötty.

Ha valakinek van valami ötlete nagyon szívesen venném :R

köszke

(#3875) Paarthurnax


Paarthurnax
senior tag

Megint elkezdtem használni a TB-öt, de az a problémám, hogy fura módon mindig szinkronizálja az elküldött mappát a szerverrel. A TB minden indulás után nekiáll letölteni több száz emailt és ez mobil kapcsolatnál elég kellemetlen.
Tudnátok segíteni, hogy hol tudom ezt kikapcsolni? TB 3.1.10

Diablo 3 - BoGyesz#1484

(#3876) WonderCSabo válasza futár (#3869) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Én is köszönöm. :R

(#3877) Bengio


Bengio
tag

Sziasztok!
Elkélne egy kis segítség nekem thunderbird-del kapcsolatban. Bátyám notiján újratettem a win7-et, ő felpakolta rá a tb-öt. Indításnál a köv hibaüzenetet dobja ki: "A thunderbird már fut, de nem válaszol. Az új ablak megnyitásához először be kell zárni a futó thunderbird folyamatot, vagy újra kell indítani a rendszert." Na most a poén, hogy nincs jelen a feladatkezelőben a progi, így megnyitva nem lehet... próbáltam már egy google-s tanácsot, miszerint valami parent.lock fájlt kell kitörölni, de ezt nem találtam a megadott helyen (sem máshol). Próbáltuk a progit újratelepíteni, gépet 5x újraindítottuk, régebbi vs újabb verzió, minden kapcsolódó mappát kitörölni, és úgy újra tenni. Egyik sem volt megoldás a problémára...
A thunderbird portable pedig minden gond nélkül fut, viszont ezzel a probléma az, hogy a sima thunderbird adatbankja viszont kellene, és azt nem komálja a portable... lényegében bátyám számára használhatatlan a p is az adatbázis nélkül....
valószínű, hogy más is feltette már a kérdést, ez esetben elnézést kérek, de igen sürgős lenne megoldanom ezt a problémát, nincs időm keresgélni, bátyámnak meg melóhoz elég fontosak ezek...
előre is köszönöm annak aki leír valami használható megoldást.... :R

Ha megadom a számom privátban, kijelzett számról hívj! -> Rejtett számról érkező hívást nem veszek fel. Köszönöm.

(#3878) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Sziasztok,
Az egyre több használatban lévő(!) mail cím kezelésére letöltöttem a TB-t.
2 napig minden remekül működött, de azóta használhatatlan. Ha elindítom, szépen dolgozik magának, letölti a leveleket, stb. De bármi műveletre, elég egy kattintás és behal. Újra telepítés nem segít.
Ötlet?
Köszi! :R

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3879) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#3878) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Úgy tűnik megoldotta magának. :F

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3880) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

mivel tudom azt megcsinálni, hogy valahonnan beillesztek a levelembe szavakat, mindig más színnel és más betűtípussal van írva? Én egy betűtípust és egy színt szeretnék használni.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3881) pete_21 válasza cellpeti (#3880) üzenetére


pete_21
addikt

Lehet, hogy van rá egyszerűbb megoldás, de én azt szoktam, hogy a vágólapra tett szavakat először Notepad-be teszem be, és onnan megint másolom, és úgy teszem be Thunderbird-be.

(#3882) Lenry válasza cellpeti (#3880) üzenetére


Lenry
félisten

jobb klikk a szövegmezőben -> beillesztés formázás nélkül (Ctrl-Shift-V)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3883) cellpeti válasza Lenry (#3882) üzenetére


cellpeti
veterán

köszi mindkettőtöknek

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3884) dimanche


dimanche
csendes tag

Sziasztok.

Lenne egy láma, biztosan sokat tárgyalt kérdésem.
Xp-t szeretném újratelepíteni és a Thunderbird beállításait, leveleket szeretném archiválni/exportálni, hogy az újra telepített xp alatt minden ugyanúgy menjen tovább.

MI a legpraktikusabb menete ennek? Ha nem rég volt téma, akkor írjátok le pls. mennyit olvassak vissza.

Ha valaki megtenné, hogy 1-2 mondatban leírja mi a legjobb, azt nagyon megköszönném..

(#3885) Gubek-Einste válasza dimanche (#3884) üzenetére

MozBackup program használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#3886) canniball válasza dimanche (#3884) üzenetére


canniball
nagyúr

Vagy kimásolod a C:\Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird\Profiles\ mappát, reinstall után meg vissza.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3887) dimanche


dimanche
csendes tag

köszi mindenkinek!

(#3888) privacysite


privacysite
csendes tag

sziasztok.a régi tb-D:/-re dolgozott.abban az állapotában mozbackuppal le lett mentve minden.5.5giga levél többek közt.a gép uj vinyot kapot.uj xp,uj tb.mozbackuppal visszaraknám a mentett fájlt ami fél oráig is csinálja de a tb üres marad :(tud valaki ötletet adni miért???

(#3889) privacysite válasza privacysite (#3888) üzenetére


privacysite
csendes tag

oo-igen.a régi d-re valo hivatkozást vissza kellett állitani:)

(#3890) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Az lenne a kérdésem,hogy ugyan én törlöm a törölt mappákból a leveleket de észrevettem hogy az Users\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\t5y1tj8n.default\ könyvtárban van kb 900mb valami amit én a régi leveleimnek hiszek,fontos lenne mert valahogy ha lehetséges vissza kellene keresnem egy 2010 decemberi levelet,csak nem tudom hogyan.Lehet ilyet csinálni? Egyáltalán amit találtam azok valóban a régi leveleim?

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#3891) Hellas


Hellas
senior tag

Sziasztok!

A következő problémával fordulnék hozzátok:

Windows XP Prof SP3 operációs rendszeren Thunderbird 1.5.9 verziójú e-mail klienst használok. Egy gmail postafiók van rá beállítva. Egy ideje az a probléma, hogy néhány levélben a karakterek nem jelennek meg normálisan, hanem mindenféle kérdőjel és furcsa karakter van bennük. A sima levelek normálisan megjelennek, azokkal van gond, amik html üzenetek, tehát hírlevelek, reklám üzenetek.
Azóta újra lett telepítve a gép, minden beállítás az alapértelmezetten hagyva és mégis fenn áll a hiba. A gmail webes felületén normálisan jelenik meg minden levél, letöltve viszont már torz karakterek jönnek.

(#3892) Mahesa válasza Bass (#3890) üzenetére


Mahesa
tag

Ameddig a foldert nem tömörítetted (Jobb egér > Compact), addig a levelek visszahozhatóak, mert csak törölt státuszt kapnak de ugyanúgy benne vannak a leveleket tartalmazó fájlban. Minden egyes folderhez, pl. Inbox, Trash, Sent, stb. tartozik két fájl, egy Inbox, Trash, Sent, stb. kiterjesztés nélkül és általában nagy mérettel, valamint egy msf fájl. A kiterjesztés nélküli egy síma szöveges fájl és ebben vannak a levelek. Nyisd meg egy text editorral a megfelelő folderhez tartozót (pl. Inbox) például. notepad++-al, várj törelmesen, amíg a nagy méretű fájl megnyílik, és keress rá valami kulcsszóra, ami alapján a levelet megtalálhatod. A levél fejrészében van egy
X-Mozilla-Status: 0009
sor, ezt kell átírni
X-Mozilla-Status: 0
-ra.

[ Szerkesztve ]

(#3893) Mahesa válasza Hellas (#3891) üzenetére


Mahesa
tag

Először frissíteném azt az 1.5-öst valami újabbra :) aztán megnézném, hogy mindig van-e hiba vagy sem.

(#3894) Hellas válasza Mahesa (#3893) üzenetére


Hellas
senior tag

Ok, már frissítem is, utána írok, hogy mi lett az eredménye. :)

(#3895) Hellas válasza Mahesa (#3893) üzenetére


Hellas
senior tag

Sajnos még mindig megvan a hiba :(

(#3896) tamasxc


tamasxc
csendes tag

sziasztok!

a problémám:
szeretném az új gépemre áttenni a levelezésemet.
mozilla backup-ot használok.
kb 80%-nál megáll, hogy nincs elég hely a vinyón.
a vinyón 400Giga szabad hely van, a levelézesem kb17Giga.

ugyanez történik, a total commanderrel próbálom átmásolni a szükséges dolgokat.

segítsetek mit csinálok rosszul!

köszi előre is!

(#3897) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok!

Be lehet állítani valahogy azt a TB-ben amikor küldök levelet, alapértelmezetten színes, más stílusban és pl DŐLT/VASTAGÍTOTT -ként mennyen el?

Tudom, hogy az első kettő megy, de az utolsót hogy?

Köszi előre!
Üdv Matyi

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#3898) HZoli87


HZoli87
veterán

(#3899) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3898) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hmm, még nincs magyar verzió. :(

(#3900) HZoli87 válasza WonderCSabo (#3899) üzenetére


HZoli87
veterán

Nincs sajnos. Thunderbirdnél is áttértek vajon a Firefoxnál a közelmúltban bevezetett fejlesztési ütemtervre? Ahogy látom, már elérhető ebből a 7-es verzió, a 4-es verziót pedig egyszerűen átugrották.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.