Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4601) WonderCSabo válasza Armahun (#4600) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez a kiegészítő hibája, általában akkor ad ilyet, ha hiányos a fordítása. Próbálj leszedni egy régebbi verziót.

(#4602) Armahun válasza WonderCSabo (#4601) üzenetére


Armahun
addikt

Megpróbálom, de lehet az a baj, hogy már jó pár éve állítottam be a fiókokat sokkal régebbi levelező program alatt, és újratelepítésnél mindig csak kimásolom az appdata-ból a fájlokat.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4603) futár válasza Armahun (#4600) üzenetére


futár
aktív tag

Próbáld meg a prefs.js fájl módosításával. Engem is zavart a sorrend, és most módosítottam ezt a fájlt, és teljesen ok. Ha kell segítek.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4604) Armahun válasza futár (#4603) üzenetére


Armahun
addikt

Á, köszi jó lesz ahogy van.
Azért szomorú, hogy egy 13.0 verziószámú alkalmazásnál nem oda húzom ahova akarom. :(((

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#4605) futár válasza Armahun (#4604) üzenetére


futár
aktív tag

ebben igazad van.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4606) WonderCSabo válasza Armahun (#4604) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Pedig a pref.js módosítása elég egyszerű, és nem is kell hozzá addon.

Sőt, még meg se kell nyitnod a fájlt. Eszközök -> Beállítások -> Haladó -> Beállításszerkesztő, és itt át tudod írni a megadott kulcsot.

[ Szerkesztve ]

(#4607) canniball válasza WonderCSabo (#4606) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nekem is jól jött! Igaz egy darabig elszenvedtem vele, de a végére csak sikerült. Köszönöm!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4608) WonderCSabo válasza canniball (#4607) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igazán nincs mit. :)

(#4609) futár válasza WonderCSabo (#4608) üzenetére


futár
aktív tag

Ja, én is köszönöm, bár korábban már valaki foglalkozott vele, de csak most néztem bele, és teljesen jó.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4610) Blue Face


Blue Face
csendes tag

Sziasztok!

Volna egy problémám amire eddig nem jöttem rá. Hol lehet az a TB-ben beállítani, hogy ha válaszolni akarok egy üzenetre, amely mellékletet is tartalmaz, akkor a válasznál is megtartsa a mellékletet. Akár egy vagy több személynek válaszolnék.

Köszi
Blue

(#4611) Faterkam válasza Blue Face (#4610) üzenetére


Faterkam
addikt

Én ilyenkor továbbítást választok, akkor megtartja.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4612) zileut


zileut
tag

Mi lehet az oka annak, hogy otthon egy emailt gond nélkül el tudok küldeni a thunderbird-del, míg a koliban a levél küldésnél ezt kapom: "Az üzenet küldése sikertelen, mert az SMTP-kiszolgálóval (smtp.googlemail.com) való kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. Próbálja újra, vagy forduljon a rendszergazdához." ?

(#4613) kispx válasza zileut (#4612) üzenetére


kispx
addikt

Korlátozva van az SMTP portja?

(#4614) zileut válasza kispx (#4613) üzenetére


zileut
tag

A smtp beállításom így néz ki: smtp.googlemail.com, port: 465, Normál jelszó, SSL/TLS

[ Szerkesztve ]

(#4615) kisho


kisho
senior tag

Sziasztok!

Van rá lehetőség, hogy a Thunderbird úgy nézzen ki mint a Firefox? Mármint, hogy a fülek a legfelső sorban legyenek.

(#4616) kispx válasza zileut (#4614) üzenetére


kispx
addikt

A beállításaid helyesek, nekem is így néznek ki.
Szerintem a koli házirendje olyan, hogy a neten csak az alapszolgáltatásokat tudod elérni http ... stb (bár a mail küldés is alap, szerintem). Amikor kolis voltam, nekünk elég sok minden nem volt elérhető (torrent, ftp...). Szerintem nálatok is ugyanez a helyzet.

A tűzfalbeállításaid, hogy néznek ki?

(#4617) futár válasza zileut (#4614) üzenetére


futár
aktív tag

Egyes szolgáltatók nem preferálják idegen SMTP kiszolgálók használatát, ezért csak a saját SMTP-jük működik. Kérni kell a szolgáltatótól a feloldást, vagy a szolgáltató SMTP-jét használd, vagy webes levelezés.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4618) zileut válasza kispx (#4616) üzenetére


zileut
tag

Torrentezni viszont lehet, ki is próbáltam a thunderbird-del a torrent proxy beállításait, de sajnos így sem tudtam email küldeni.

Ami viszont érdekes, hogy emaileket tudok fogadni.

(#4619) futár válasza zileut (#4618) üzenetére


futár
aktív tag

Ahhoz nem kell SMTP, valamint a torrent is más dolog. Csak a kimenő emailekre vonatkozik.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4620) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Lehetséges a Lighting naptárba bejegyzett dolgokat a gmail-es naptárral szinkronizálni?
Ha igen, akkor melyik kiegészítővel?

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#4621) kispx válasza Jim74 (#4620) üzenetére


kispx
addikt

Egy gyors google az alábbi kiegészítőt ajánlotta :)

(#4622) Jim74 válasza kispx (#4621) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi ;-) Lehet, hogy PÜ-ben is ment, mert mobilról bénázok :B

[ Szerkesztve ]

(#4623) kispx válasza Jim74 (#4622) üzenetére


kispx
addikt

Szívesen, pü-be is megjött :)

(#4624) Jim74 válasza kispx (#4623) üzenetére


Jim74
nagyúr

Már csak azt nem tudom, hogy hogyan kell beállítani, hogy szinkronizáljon is egy adott gmail fiók naptárával. Mondjuk a jelenlegi lightningben rögzített eseményeket, feladatokat szeretném feltölteni a gmail-es naptárba.

Biztos én vagy a szerencsétlen sz*r :DDD, de egyszerűen nem találom a beállítást. Van egy szinkronizálás most gomb. Megnyomom, villan egyet a naptár és kész. Természetesen semmi nem megy át a gmail-es naptárba :(

(#4625) kispx válasza Jim74 (#4624) üzenetére


kispx
addikt

Bocs, hogy most válaszolok, csak egy kicsit elfoglalt voltam.

Találtam egy jó kis leírás: http://hogyan.org/google-calendar-integralasa-thunderbird-levelezo-programba

(#4626) Jim74 válasza kispx (#4625) üzenetére


Jim74
nagyúr

Én kérek elnézést, hogy nem szóltam, hogy közben én is megtaláltam a megoldást.
Köszönöm a fáradozásod. :R

(#4627) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

Azt be lehet állítani a TB-nál, hogy a bejövő levelek betűmérete akkora legyen mint amit én a kimenő leveleknél állítottam be?
Mert a mail-el nagyon nagy része alig olvasható, olyan apró betűkkel érkezik.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4628) kispx válasza sz.j (#4627) üzenetére


kispx
addikt

Beállítások ->Megjelenítés -> Alapértelmezett betű
Mellette: Haladó -> Legkisebb betűméret

(#4629) sz.j válasza kispx (#4628) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ugye ez a beérkező levelek betűméretére vonatkozik? Vagy mindegyikre?

Amúgy köszi az infót. :K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4630) kispx válasza sz.j (#4629) üzenetére


kispx
addikt

Mindegyikre. De szerintem a legkisebb betűméretet állítsd be az alapértelmezett betűméret értékére.

De a html formátumú e-mailekre nem tudom, hogy hogyan fog reagálni.

(#4631) sz.j válasza kispx (#4630) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4632) sz.j


sz.j
nagyúr

Ismerkedem a TB-el és rögtön lenne egy-két kérdésem.
1. Azt meg lehet valahogy csinálni, hogy a válasz ne a beérkezett levél után, hanem automatikusan előtte legyen?
2. A beérkezett levelek sorrendjét meg lehet úgy változtatni, hogy mindig az utolsó e-mail legyen felül?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4633) canniball válasza sz.j (#4632) üzenetére


canniball
nagyúr

1. Valahol a beállítások között van erre opció.
2. Felül ahol olyanok vannak mint feladó, tárgy stb. van olyan is hogy idő (vagy érkezett vagy ilyesmi), klatty rá! ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4634) Jim74 válasza sz.j (#4632) üzenetére


Jim74
nagyúr

1. Ha arra gondolsz, hogy egy levél megválaszolásakor az idézett szöveg fölött kezdődjön a válaszod, akkor azt a fiókbeállítások --> címzés és szerkesztés --> válaszadáskor az eredeti szöveg automatikus idézése --> a válasz kezdése az idézett szöveg felett

2. A beérkezett üzenetek ablakban a dátum fejlécre kattintasz és akkor dátum szerint rendezi növekvő, vagy csökkenőbe. Azt hiszem első kattintásra növekvőbe, és utána, ha még egyszer ráklikkelsz, akkor csökkenőbe. Így a legutolsó beérkezett üzenet lesz legfelül.

Mire begépeltem Cannibal megelőzött :D

[ Szerkesztve ]

(#4635) canniball válasza Jim74 (#4634) üzenetére


canniball
nagyúr

De a te válaszod pontosabb. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4636) sz.j válasza Jim74 (#4634) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a segítséget! :K
Amúgy de jó, hogy ennyi állítási lehetőség van ebben a progiban! Ezért (is) egyre jobban tetszik, ha nem fog úgy "megbolondulni" a napi kb. 30-80 mailtől mint az Outlook 2003, akkor azt hiszem maradok is mellette...., csak még meg kell ismernem.

@ canniball
Kösz neked is.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4637) Jim74 válasza sz.j (#4636) üzenetére


Jim74
nagyúr

És van hozzá, ha jól tudom Outlook 2003-as skin, így kinézetre visszakaphatod a megszokott leveleződet.

Ajánlom hozzá még az alábbi kiegészítőket:

- lightning: naptár (ezzel már egyenértékű lesz az outlookkal)
- importexporttools: ezzel tudod backupolni/restore-olni a thunderbird-öt
- shrunked image resizer: ha nagy méretű képeket akarsz lekicsinyítve küldeni, akkor ez segít benne. Az outlook, ha jól emlékszem alapból tudta, viszont a TB-nek kell ez a kiegészítő.

(#4638) sz.j válasza Jim74 (#4637) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi, köszi, de egyelőre még csak ismerkedem a TB-l, ha beválik (amit remélek) akkor a kiegészítőkről is lehet szó.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4639) Jim74 válasza sz.j (#4638) üzenetére


Jim74
nagyúr

Szerintem be fog válni, csak meg kell szokni Outlook után ;)

(#4640) sz.j


sz.j
nagyúr

Az miért van, hogy új levél írásakor, olykor, piros színnel írja az e-mail címet a progi?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4641) kispx válasza sz.j (#4640) üzenetére


kispx
addikt

Hibás e-mail cím vagy pedig az adott e-mail cím nincs benne a névjegyzékben.

(#4642) sz.j válasza kispx (#4641) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi az infót .., valószínű, hogy az utóbbi lesz, mert első alkalommal a cím felétől kezdődően pirosodott be.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4643) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Arra van valakinek ötlete hogy néha miért ilyen minimalizált állapotban indul el a program?

A bal felső sarokban jelenik meg, pedig nem is ott van amúgy a helye. Helytelen leállás miatt lenne?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4644) Faterkam válasza Winner_hun (#4643) üzenetére


Faterkam
addikt

Használsz Win indulásnál Ccleanert? Ha igen akkor az alkalmazások fülön, Thunderbird folyamatok elől pipa ki! Én mennyit szívtam ez miatt, itt a fórumon segítettek!

Engemn viszont tegnap nagyon megszívatott a Thunderbird! :W

Ott kezdődött, hogy MozBackuppal csináltam egy mentést, Xp-ről költöztettem át a leveleket Win7-re. 11.01-ről frissítettem 13.01-re és minden rendben is volt Van vagy 6-7 mail cím beállítva könyvtárstruktúrák stb. Aztán tegnap valamiért nézegettem a legalsó mappám benne több éves levelezés, melyből 30-40 régi keltezésű levél tök üres volt, legalábbis a TB ezt mutatta. Megnéztem Xp alatt a mentést ott a régi levelek olvashatóak voltak. Újra ráerőltettem a 11.01-est, de ott se volt jó. Frissen fel a 13.01-es ua. aztán Friss emaileket egy külön mappába másoltam, TB-t uninstall a backup mappát kimásoltam külön, emaileket töröltem, meg minden TB-s mappát. 11.01-est frissen fel, mentést vissza, backup mappát kézzel bemásoltam, onnan átraktam a rendes mappájába és kész. Ez két órába telt mire rájöttem, és rengeteg idegbe. Mi ez a kompatibilitási bug 11.01 és a 13.01 között? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4645) sz.j


sz.j
nagyúr

Lenne egy láma kérdésem .... :B
Hogy tudom a TB úgy uninstallni, hogy az újratelepítés után úgymond "szűz" levelező progit kapjak? Azaz az újratelepítés után az előzőekben alkalmazott fiókokat, beállításokat, leveleket, stb. ne rakja automatikusan vissza.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4646) kispx válasza sz.j (#4645) üzenetére


kispx
addikt

Törlöd a profil mappát.

(#4647) sz.j válasza kispx (#4646) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm a segítséget :K , így már jó lett.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4648) Winner_hun válasza Faterkam (#4644) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem használok semmi ilyen felesleges programot, szóval máshol lesz a gond.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4649) Faterkam válasza Winner_hun (#4648) üzenetére


Faterkam
addikt

Hm, nálam pedig ugyan ez volt a hibajelenség, akkor nem értem :F

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4650) Faterkam válasza Winner_hun (#4648) üzenetére


Faterkam
addikt

Sikerült megoldanod a méretezés gondot? Nálam most a Chrome kezdte ugyan ezt! Jobb egérgomb a fejlécbe és méretezés, itt beállítottam amekkora kell, és most már minden megnyitásnál ok!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.