Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) futár válasza qwertly (#4800) üzenetére


futár
aktív tag

csak rányomtál, hogy archiválás, vagy megadtál egy lokális mappát is?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4802) qwertly válasza futár (#4801) üzenetére


qwertly
addikt

Csak rányomtam

(#4803) futár válasza qwertly (#4802) üzenetére


futár
aktív tag

csak tippelek, de ilyenkor a C meghajtón egy mappában van az összes leveled, azt gondolom 29 GB egy mappában eleve megbéníthatja a gépet. Egy próbát megér az én verzióm is. Nekem így működik, igaz "csak" 12-13 GB a levelezésem.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4804) qwertly válasza futár (#4803) üzenetére


qwertly
addikt

Ahogy belenéztem a tunderbird mappába a komplett mappa méret 29 GB ezen belül a beérkező levelek mappája amely betű és számsor neve van,azon belül van egy egybe függő fájl amely egy inbox nevű az 3.9 GB.Ezt akartam csökkenteni de hiába raktam bele,hogy tömörítem a levelet akkor sem engedi újabb leveleket letölteni az a hiba üzenet:A beérkezett üzenetek mappa megtelt, nem lehet több üzenetet beletenni. Törölje a régi vagy feleslegessé vált leveleit, és tömörítse a mappát, hogy legyen hely az új üzeneteknek.Ez a hiba.

(#4805) futár válasza qwertly (#4804) üzenetére


futár
aktív tag

Találtam egy ilyen témát: [link]
Ebben a Haladó beállításoknál tudod módosítani a kvótát: "mail.quota.mainwindow_threshold"
Itt állíthatsz a pop-up figyelmeztetések limitjén. %-ban van megadva. Nekem csak 2.7 GB az Inbox mappa.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4806) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Klikkelek a Compact Folders menüpontra és látszólag nem történik semmi azon kívül, hogy a Thunderbird alsó állapotsorában az olvasható, hogy: "Searching..."

Találkoztatok már hasonló jelenséggel?

Nemrég lementettem a leveleimet és a Thunderbird-ön belül mozgatttam egy-két gigabyte-ny adatot. A menteni kívánt leveleket először bemásoltam egy a Thunderbird-ön belül nyitott mappába. Majd a mappát töröltem (a levelezőprogramon belül). Végül töröltem a Trash mappában lévő leveleket. Újraindítottam egyszer-kétszer a programot. És gondoltam tömörítem a mappákat. Akkor szembesültem ezzel a jelenséggel, hogy mintha nem azt tenné a program, amit kértem tőle.

(#4807) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!Létezik valamilyen megbízható tunberbird mentő program amellyel megbízhatóan tudok biztonsági mentést készíteni a több GB levelezésemről és ezt kitudnám menteni egy külső adathordozóra.

(#4808) Tacsika válasza qwertly (#4807) üzenetére


Tacsika
aktív tag

(#4809) futár válasza qwertly (#4807) üzenetére


futár
aktív tag

Ez egy nagyon jó kis progi. Én is használtam már.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4810) qwertly válasza Tacsika (#4808) üzenetére


qwertly
addikt

Köszi,ismerem ezt a progit régen én is használtam a firefox jelszavak elmenésére,de már nem használom évek óda.De most újra ismerkedni fogok vele.

(#4811) flash-


flash-
veterán

sziasztok

érdeklődnék hogy hogy lehet mindent exportálni a thunderbirddel?tehát lveleket,beállitásokat,fiókokat,MINDENT?
hogy aztán egy másik gépre telepitett thunderbirdbe be tudjam importálni mindent?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4812) futár válasza flash- (#4811) üzenetére


futár
aktív tag

MozBackup, ez megcsinál mindent.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4813) flash- válasza futár (#4812) üzenetére


flash-
veterán

ok köszi

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4814) kircipeti


kircipeti
senior tag

Üdvözlet!

Valami megveszett a Thunderbirdömben, mert a beszélgetés nézetnél csak azokat a leveleket látom lépcsősen rendezve, amiket én írtam, de a másik fél válaszát nem mutatja. Mostanában frissített azt hiszem valamit, lehet akkor történt valami. Mi lehet a megoldás?

(#4815) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!megjelent a tunderbird indításakor ez hiba üzenet hogyan tudnám a leveleket átpakolni egy másik mappába,hogy tovább lehesen használni a programot.

(#4816) kispx válasza qwertly (#4815) üzenetére


kispx
addikt

Archiválás volt?

(#4817) qwertly válasza kispx (#4816) üzenetére


qwertly
addikt

Igen és törlés is

(#4818) futár válasza qwertly (#4817) üzenetére


futár
aktív tag

Korábban leírtam neked, hogy hogyan tudod megoldani.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4819) kispx válasza qwertly (#4817) üzenetére


kispx
addikt

Először is lépj ki a TB-ből, majd csinálj egy komplett mentést a levelekről (pl. Mozbackup programmal).

Majd utánna:
- pakold át a leveleket egy régi nevű mappába
- töröld az inbox fájlt a profilkönyvtáradban (jó nagy lesz a mérete :) )
- a TB inditáskor létrehozza az előbb törölt fájlt (üresen)
- majd helyezd vissza a leveleket.

Szerk.: Utána lehet, hogy a TB-ben tömöriteni is kellene a mappát.

[ Szerkesztve ]

(#4820) qwertly válasza futár (#4818) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Át állítottam 75-röl 125 és mégis nyivákol,hogy töröljek.

(#4821) futár válasza qwertly (#4820) üzenetére


futár
aktív tag

nem erre gondoltam, jelölj ki egy mappát a másik meghajtón. a Beállítások-Másolatok és mappák pontban tallózd ki az elérését, és oda Archiváld a leveleket. Így a Beérkezett üzenetek mappát tehermentesíted. De ne egyszerre csináld, mert megfagyasztja a levelezésed. Valamint célszerű lenne megvizsgálni mi a szemét.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4822) qwertly válasza kispx (#4819) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a leírást ez valószínűleg járható út lesz,mert 29GB a levelezési mappa.Már készítettem egy mentést a Mozbackup programmal.Igaz,hogy szinte kifagyott mert ez egy lassú irodai gép és nem semmi mozgatni neki ekkora fájlt.Elkezdtem a második lépést de egy szerűen nem akar menni.csak áll alól az zöld csík.
Más ha újra eléri a 4GB kvótát akkor nem kezd el újra rinyálni,hogy megtelt a beérkező mappa,mert ha igen akor elég korán elkezdi mert már lesz benne a régi levelekből?

(#4823) futár válasza qwertly (#4820) üzenetére


futár
aktív tag

Az lesz a megoldás, de itt angolul is megtalálod. [link]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4824) kispx válasza qwertly (#4822) üzenetére


kispx
addikt

"Köszi a leírást ez valószínűleg járható út lesz,mert 29GB a levelezési mappa."
Véletlenül egy nem szócska nincs nem maradt ki?

"Más ha újra eléri a 4GB kvótát akkor nem kezd el újra rinyálni,hogy megtelt a beérkező mappa,mert ha igen akor elég korán elkezdi mert már lesz benne a régi levelekből?"
Ha a kvótát eléri, akkor megint rinyálni fog. Ezért kellene időközönként archiválni egy másik mappába (azaz új inbox fájlt hoz létre), meg mappát tömöríteni.

(#4823) futár
Magyarul is :)
[Megoldva] Thunderbirdben mappa maximális méretének növelése

[ Szerkesztve ]

(#4825) futár válasza futár (#4823) üzenetére


futár
aktív tag

Ezt én úgy oldottam meg, hogy hoztam egy szabályt, hogy a 30 napnál régebbi levelekt mozgassa át az Archiválandó, 340 napnál régebbi üzenetek. Ez egy keresési szabály, amit a Szerkesztés, Keresés, Üzenetek keresése menüpontban hozol létre. Vagyis ez nem szűrő. Utána ezt mented Keresési mappaként. Ennek lett az a neve, hogy "Archiválandó, 340 napnál régebbi üzenetek" Itt megjelennek ezek a levelek, kijelölés, és megjelenik az Archiválás gomb, és a másik, beállított meghajtóra archiválja a leveleket. Ennyi

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4826) futár válasza futár (#4825) üzenetére


futár
aktív tag

30 napot akartam írni! :D

Ezt én úgy oldottam meg, hogy hoztam egy szabályt, hogy a 30 napnál régebbi levelekt mozgassa át az Archiválandó, 30 napnál régebbi üzenetek. Ez egy keresési szabály, amit a Szerkesztés, Keresés, Üzenetek keresése menüpontban hozol létre. Vagyis ez nem szűrő. Utána ezt mented Keresési mappaként. Ennek lett az a neve, hogy "Archiválandó, 30 napnál régebbi üzenetek" Itt megjelennek ezek a levelek, kijelölés, és megjelenik az Archiválás gomb, és a másik, beállított meghajtóra archiválja a leveleket. Ennyi

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4827) degec


degec
senior tag

Tiszteletem !

Nagy bajban vagyok nem fogom fel nem értem mi lehet a baj valaki HELP ! :R :W

A kimenő leveleket szeretném, cégek szerint mappákba rendezve szűrni, elpakoltatni , és természetesen elküldés után magától azonnal vándoroljon a levél a mappába..

így csnáltam: elküldöttek alatt cégnév mappa létrehoz szürők létrehozása, címzett =, vagy tartalmazza (mindkettővel próbáltam) akarmi@cég1.hu, üzenet áthe....cég1 mappába...kézzel futtatva vagy üzenetek matatásakor kiválasztva... elküldöm mailt fent írt cég1.hu címre, természetesen NEM pakolja a mappába hanem ott dekkol elküldöttben, és nem mászik át cég1 almappába.. kézzel lefuttatom a szűrőt, akkor persze átmászik..
de tökjó ! szóval hol a baj ? Nagyon köszönöm szépen a segítséget előre is!

(#4828) kircipeti válasza kircipeti (#4814) üzenetére


kircipeti
senior tag

Erre valami tipp?

(#4829) futár válasza degec (#4827) üzenetére


futár
aktív tag

Próbáld meg keresési mappákkal!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4830) degec válasza futár (#4829) üzenetére


degec
senior tag

:R köszi a válszt de nem értem amit írsz.. :D sorrry kicsit pontosíts kérlek!! köszönöm

(#4831) futár válasza kircipeti (#4814) üzenetére


futár
aktív tag

kicsit ködös, képet, vagy valamit tudsz linkelni? A Beérkezett üzenetek mappában látod lépcsőzetesen? Lehet, hogy be van kapcsolva a Témacsoportok megjelenítése? Ha rászűrsz a keresőablakban, akkor megjelennek?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4832) futár válasza degec (#4830) üzenetére


futár
aktív tag

Szerkesztés-Keresés-Üzenetek keresése, és itt adod meg ugyanazokat a feltételeket, majd elmented arra a névre, amit a mappának is adnál. Tehát ugyanazok a feltételek, mint a szürésnél. Annyi, hogy itt az elküldött elemek mappában is benne marad, nem mozgatja át, viszont ez működni fog. esetleg annyi, hogy a szűrőknél van egy olyan, hogy Enable autorun... , ezt bepipálva is kellene, hogy működjön.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4833) degec válasza futár (#4832) üzenetére


degec
senior tag

:R :R :R :R Nagyon köszönöm tesztelem írom mi van... délutánfelé..!!

(#4834) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Nagyon szépen köszönöm kispx és futár segítségét :R :R :R :R.
További jó fórumozást :)

(#4835) futár válasza qwertly (#4834) üzenetére


futár
aktív tag

Szívesen, de a probléma is megoldódott?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4836) kircipeti válasza futár (#4831) üzenetére


kircipeti
senior tag

Megpróbálom mégegyszer leírni, képet most nem tudok készíteni, mert a munkahelyi masinám műveli:
Van több oda-vissza levelezésem emberekkel. Mondjuk ha az utolsó általam küldött levélnél rámegyek arra, hogy "megnyitás beszélgetésben", akkor a lépcsőzetes nézetben csak azokat a leveleket mutatja, amiket én küldtem. A másik fél által küldött (beérkezett) leveleket nem!
Ezt igazolja az is, hogy ha rámegyek egy olyan beérkezett levélre, amire válaszoltam és ott nyitnám meg a beszélgetés módot, akkor nem tudok rákattintani a "megnyitás beszélgetésben" menüelemre, mert ki van szürkítve. Noha egy kis kék nyilacska jelöli rajta, hogy válaszoltam rá...
Próbáltam ráguglizni angolul, de nem találtam még csak hasonló hibát sem.

Korábban ment minden szépen, mert ha egy régebbi ilyen beszélgetésre megyek rá, akkor ott szépen látszódik az elküldött és a beérkezett levél is.

Valami elállítódhatott, de nem emlékszem rá, hogy piszkáltam volna.

(#4837) futár válasza kircipeti (#4836) üzenetére


futár
aktív tag

ok, értem. Akkor félreértettem. Ezt a funkciót még soha nem használtam.
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4838) qwertly válasza futár (#4835) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Igen megoldótót de most meg azért sír mert az egyik mappa megtelt tömörítsek vagy töröljek,de az már csak egy kis dolog.A fő gondom az volt,hogy nem töltötte le a leveleket a szerverről,de azért csodálkozok,hogy egy ilyen hiba lehet ebben a programban.De most megy hála az itteni segítő fórumozóknak :C :R

Szia: :)

[ Szerkesztve ]

(#4839) futár válasza qwertly (#4838) üzenetére


futár
aktív tag

Ok, örülök neki.
:C

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4840) futár válasza degec (#4833) üzenetére


futár
aktív tag

Működik?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4841) AndrisBoy


AndrisBoy
aktív tag

Sziasztok.

Azt hogyan tudom megoldani, hogy az óra melett aktívan működjön a Thunderbird, ha ki X-elem is?

Mert csak akkor jelez, ha levan téve tálcára, és ha ki X-elem akkor nem mutatja h jött-e email, csak ha ujra elindítom :(

(Lehet kérdezték már előttem, elnézést kérek ha így van)

•°o.OO.o°•

(#4842) canniball válasza AndrisBoy (#4841) üzenetére


canniball
nagyúr

Tedd fel ezt. Ugyan ha bezárod ("ki X-eled") akkor ezzel sem fog működni, de a tálca helyett az óra mellé teszi és így tovább működik.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4843) futár válasza canniball (#4842) üzenetére


futár
aktív tag

Csak annyit fűznék hozzá, hogy beállítható úgy, hogy "ki-Xelésre" is az óra mellé tegye!
Eszközök-Kiegészítők és ott a Kiterjesztések-MinimizeToTray, majd Beállítások.
Itt beállítható, hogy milyen egérfunkciókra tegye az óra mellé.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4844) canniball válasza futár (#4843) üzenetére


canniball
nagyúr

Valóban. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4845) AndrisBoy válasza canniball (#4842) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

"a minimizeTo Tray nem volt telepíthető, mert nem kompatibilis a ThunderBird 16.0.2 verzióval"

:(

•°o.OO.o°•

(#4846) canniball válasza AndrisBoy (#4845) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor próbáld ezeket:

MinimizeToTray Plus

MinimizeToTray revived

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4847) AndrisBoy válasza canniball (#4846) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

Zsír vagy ! ;) Köszönöm szépen :R

Szépnapot :DD :DDD

•°o.OO.o°•

(#4848) RAiN91


RAiN91
őstag

Tud olyat a Thunerbird, hogy átirányít vagy továbbít egy levelet automatikusan, és az átirányított levélben csak az a mail cím kerüljön, ahonnan átirányították?

(#4849) kircipeti válasza futár (#4837) üzenetére


kircipeti
senior tag

Sikerült megoldanom, úgy néz ki. Jobbgombot nyomtam az elküldött és törölt mappámon, tulajdonságok és ott van egy mappa javítása gomb. Aztán bezártam, újraindítottam és minden a régi. Hátha valaki belefut később ilyesmibe.

(#4850) canniball válasza AndrisBoy (#4847) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs mit!
Melyik lett jó?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.