Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) mimi_bacsi válasza canniball (#1997) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Szerintem TE vagy a "KIRÁLY" ahogy abban a bizonyos filmben van...! (reklám lenne, ha leírnám, de Üv..tigris!) :C :C :C :C

Nekem TE tudsz jó ötletet adni!!!!!

(#2002) WonderCSabo válasza mimi_bacsi (#2001) üzenetére


WonderCSabo
félisten

:) Legalább offban írnád. Egyébként igazad van, cannibal nagyon vágja

[ Szerkesztve ]

(#2003) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Sziasztok,

Tudom, basic, de: arra lennék kíváncsi, hogy ha válaszolok egy levélre, akkor hogy lehet azt beállítani, hogy a válaszomat ne a kapott üzenet aljára, hanem a tetejére helyezze el (mint az outlook)?

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2004) WonderCSabo válasza HarryPotter (#2003) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Beállítások->Haladó->általános fül->beállításszerkesztő->"mail.identity.default.reply_on_top"változó-> 2x kattintva rá állítsd át 1-re.

[ Szerkesztve ]

(#2005) HarryPotter válasza WonderCSabo (#2004) üzenetére


HarryPotter
őstag

Köszönöm, működik!! :C

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#2006) mimi_bacsi válasza WonderCSabo (#2004) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Nekem is működik, köszönöm!!!!

(#2007) mimi_bacsi válasza WonderCSabo (#2002) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Tudja meg MINDENKI, ezért írtam ide!!!! Ezért ON!!!!

(#2008) WonderCSabo válasza HarryPotter (#2005) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nincs mit. Mindkettőtöknek. :)

mimi: jóvanna, no problem :))

(#2009) piba


piba
csendes tag

Sziasztok! Most töltöttem le a TB 2-t és nem boldogulok a spam szűrővel. akárhogy állítom nem szűri. Freemail-es címet állítottam be. Gondolom én vagyok a béna, mert nem hinném, hogy az outlook jobban szűrné a spam-eket mint a TB.

(#2010) WonderCSabo válasza piba (#2009) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Biztos jól állítottad, a feladóba raktad a címet, melyet szűrni szeretnél? Üzenetek áthelyezése: lomtárra raktad?

(#2011) mimi_bacsi válasza WonderCSabo (#2008) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Örülök, hogy azt írtad, amit...Köszönöm!!!! :C :C :C

(#2012) Cane


Cane
őstag

hihetetlen.

elszállt a thunderbird, valami "error occurred" valami ...bay vagy mi a szöszre hivatkozik, ami egy gyári plug-in volt asszem. újratelepítettem, persze elveszett minden korábbi levelem amelyet vissza szeretnék hozni. érdekes, a címjegyzékemet a kis görény meghagyta. azóta ha F5-el frissítek, hogy kaptam-e levelet (elvileg) felveszi a kapcsolatot a kiszolgálóval, azonban ha írok egy levelet és el akarom küldeni a végtelenségig kéri a postafiók jelszavát, amelyet hiába írok be, újból kéri.

ez mitől van??? hogy tudom orvosolni a problémákat?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2013) Fehérsólyom


Fehérsólyom
aktív tag

Sziasztok!

Miért van az, hogy két postafiókot használva, az egyikben működik a bejövő levelek automatikus karakterkódolásának felismerése, a másikban pedig nem? Hol lehet ezt beállítani?

(#2014) Fehérsólyom válasza Fehérsólyom (#2013) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Jobb klikk az adott mappán -> Tulajdonságok -> Itt kell kikapcsolni, hogy:
"Az alapértelmezés alkalmazása a mappa..." -> Ettől kezdve automatikusan felismeri.

(#2015) Fehérsólyom válasza canniball (#1999) üzenetére


Fehérsólyom
aktív tag

Esetleg neked is #2014 megoldja.

(#2016) Kicsi Én


Kicsi Én
csendes tag

Sziasztok! Megtudná nekem mondani valaki, hogy miért törli ki a leveleimet a postafiókjaimból a thunderbird, ha elolvasom őket. Nem a thunderbird-ön belül, hanem ha rendesen belépek mondjuk a freemail-es fiókomba, akkor ott eltűnik az összes bejövő üzenet, és már csak a thunderbird-ben tudom elolvasni őket. Szerintem elég bosszantó, mert vannak fontos üzeneteim, mellékletekkel, amiről nem baj, ha van egy biztonbsági másolat szerveren.

(#2017) gyurman válasza Tele von Zsinór (#1961) üzenetére


gyurman
tag

Size, bár ez nem a mappáknál, hanem a leveleknél van.

De a régiben volt ugyanolyan kis állítócska, amivel oszlopokat lehetett hozzáadni a könyvtárakat tartalmazó listához.
Valakinek van valami ötlete, hogyan tudom meg, hogy melyik mappa milyen nagy?

[ Szerkesztve ]

(#2018) Tele von Zsinór válasza Kicsi Én (#2016) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Account settings-en belül állítsd át, hogy a "leave messages on server" be legyen pipálva.

(#2019) WonderCSabo válasza gyurman (#2017) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nagy? Mármint MB-ban érted? Azt meg tod nézni: Windows alatt itt tárolja: C:\Documents and Settings\felhasználónév\Application Data\Thunderbird\...\Mail. Itt a kiterjesztés nélküli fájlok méretét nézd pl. inbox, sent. Ha nem erre gondoltál akkor sorry.

(#2020) Tele von Zsinór válasza WonderCSabo (#2019) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Nem erre gondolt. TB-ben baloldalt, ahol listázva vannak a mappák, oda akarja a size oszlopot, mert ilyen volt 1.x-ben.

(#2021) Cane


Cane
őstag

UP #2012

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#2022) WonderCSabo válasza Tele von Zsinór (#2020) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sorry.

(#2023) Kicsi Én válasza Tele von Zsinór (#2018) üzenetére


Kicsi Én
csendes tag

Thx.

(#2024) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

Na ha valaki elmagyarázná h kell hotmailre konfigurálni a TB-t ezzel azt megköszönnem. :R

90 87.5 87.8 87.5

(#2025) WonderCSabo válasza kicsitomi88 (#2024) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem nem kell ez a progi hozzá. Simán új postafiók varázsló TB-ben.

(#2026) kicsitomi88 válasza WonderCSabo (#2025) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Pontrol pontra ha nem nagy keres el tudod mondani? Csak mert ha jol tudom az ingyenes hotmail acc nem ad ilyen szolgaltatast.

90 87.5 87.8 87.5

(#2027) WonderCSabo válasza kicsitomi88 (#2026) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most olvasom, hogy HotMail valóban nem ad pop3-at ingyen. Szval ha TB-vel akarsz hotmailezni, premium accountot kell venned. :( Sztem épp ezért jó a pl. a Gmail, mert ott ez ingyen van.

MOD: lehet, hogy a progi megoldja, de nem[link] hiszem. próbáld ki:

[ Szerkesztve ]

(#2028) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Valami regisztrációs dolgot kaptam. Nézem a címzettet és olyan e-mail cím van ott, ami nem az enyém. WTF?:F Ezt meg tudná nekem valaki magyarázni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2029) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#2028) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

CC? BCC?

(#2030) Siriusb


Siriusb
veterán

Sikerült elérni, hogy windows és linux alatt is uazon állományokat használom!
Kérdés: linux alatt miként oldható meg a tálcára kicsinyítés?

(#2031) Siriusb válasza Siriusb (#2030) üzenetére


Siriusb
veterán

Megoldás: New Mail Icon kiegészítő. :K

(#2032) Winner_hun válasza Tele von Zsinór (#2029) üzenetére


Winner_hun
félisten

?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#2033) Tele von Zsinór válasza Winner_hun (#2032) üzenetére


Tele von Zsinór
őstag

Az, hogy nem vagy a to-ban, még nem jelenti azt, hogy nem voltál a címzettek közt. Nézd meg a cc és a bcc mezőkben ott van-e a címed.

szerk. omg, ez gyors reakció volt részemről :D

[ Szerkesztve ]

(#2034) Siriusb


Siriusb
veterán

Hogy tudom azt beállítani, hogy válaszkor ne a szabvány fejlécet illessze, hanem én határozom meg a megjelenítendő adatokat.
A pref.js-ben már 3-on van a megfelelő érték. Ez az össz, amit tenni tudok?

(#2035) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Partner felvétele ugyanattól a cégtől, aki már a címjegyzékben van, hogy lehet megtenni?
(ne kelljen ismét mindent copy, paste paranccsal illesztegetni?)

Van ötletetek?

(#2036) V.Stryker válasza mimi_bacsi (#2035) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ctrl+C;Ctrl+V :P :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2037) WonderCSabo válasza mimi_bacsi (#2035) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sorry 2x. ment el...

[ Szerkesztve ]

(#2038) WonderCSabo válasza mimi_bacsi (#2035) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem teljesen értem a kérdést... Partner felvétele?

(#2039) mimi_bacsi válasza WonderCSabo (#2038) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Az Outlooknak van egy olyan segítsége, hogy amennyiben egy cég már benne van az adatbázisban, akkor attól a cégtől egy másik ember adatait automatikusan bemásolja (pontosan létrehoz egy új névjegyet a cég standard adataival) és a nevet, illetve az ember telefonszámait és levelezési címét kell beírni. Sokszor hasznos volt, pláne, ha egy cégtől több parnert kellett felvenni a címjegyzékbe....

Senki nem használta? Nem hiszem el.... :W

(#2040) ThunderBoy


ThunderBoy
tag

Sziasztok!

Az alábbi a hasfájásom:

Volt egy windows crash (spontán restart, XP) és elfelejtette az összes beállításomat a TB (Legutolsó frissítésű). A D&S-be ottvannak a fileok, de ha elindítom a TB-t, rögtön új fiókot akar létrehozni, mert aszodja hogy nincs egy se. 3 mailcímem, meg egy rakás rss volt benne. Sehogy nemtudom visszahozni. Úgy sikerült, hogy csináltam egy ugyanolyan beállítású fiókot mint ami volt, és bemásoltam oda a fileokat, de ez egyrészt barbár megoldás, másrészt meg nemjó, mert nem akarja leszedni a mailjaimat ugyanabba a fiókba, csak megy körbe körbe a kék csík.

Szóval ha van valakinek valami konkrét ötlete, szívesen várom.

Köszi

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#2041) WonderCSabo válasza mimi_bacsi (#2039) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Hát TB-ben sztem ilyen nincs...

Thunder: Ha minden beállításod u.a. akkor elvileg mennie kéne. Az új létrehozott mappába raktad?

(#2042) ThunderBoy válasza WonderCSabo (#2041) üzenetére


ThunderBoy
tag

igen, de semmi eredménye, a tb ugyanúgy fiókot akar létrehozni indításkor.
valaki javasolta hogy töröljem a pref.js vagy mit, (fejből nemtom) és akkor jólesz. na ugy sem jó.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#2043) WonderCSabo válasza ThunderBoy (#2042) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csinálsz postafiók varázslóval ugyanazokkal az adatokkal új postafiókot. Az új mappába pl. mail.t-online.hu 3 - bemásolod a régi mail.x mappa tartalmát

(#2044) jani1111 válasza WonderCSabo (#2008) üzenetére


jani1111
csendes tag

Én is köszönöm.

(#2045) ThunderBoy válasza WonderCSabo (#2043) üzenetére


ThunderBoy
tag

Hát, maradt ez a variáció, azthittem van valami kézenfekvőbb megoldás is. Remélem a mozilla észbekap, és csinál export/inport menüpontot is a TB-be, mert az nagyon hiánycikk.. Az meg egyenesen vicc, hogy a support is ugyanezt javasolja. Sokkal egyszerűbb lenne csinálni egy appot hozzá.
Nade mindenesetre köszönöm a segítséget.

Akinek meg backupos cucc kell, annak a MozBackup-ot ajánlom.

''és ide jönne valami szenvedős, szerelmes, költői, vagy suicide idézet'' (jelen esetben gépkonfig?) :)

(#2046) WonderCSabo válasza ThunderBoy (#2045) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MozBackup nem rossz, de sztem egyszerűbb elmenteni az egész Thunderbird mappát... (Doc and Setting alattit) :) Mozbackup majdnem ugyanzet csinálja, talán be is tömöríti.

[ Szerkesztve ]

(#2047) moma


moma
őstag

ide is beírom (ha már tegnap a firefoxosba sikerült :DDD ). Kijött a 0.7-es Lightning. Sokkal jobb az elrendezés az 0.5 höz képest, az egész calendar dolog átkerült jobb oldalra, így már nem takar ki semmit a folder pane-ből. Szerintem érdemes kipróbálni.

we all deserve a bit of luck.

(#2048) mimi_bacsi válasza moma (#2047) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Moma, köszi, valóban jól használható...! Köszi!!! :C :C

(#2049) Siriusb


Siriusb
veterán

Windows és Ubuntu alatt közösen használom a Thunderbird-öt, de linux alatt eltűntek a címek. A leveleket látom mindkét oprendszerrel. Hogy állíthatom vissza, hogy a címjegyzék is közös legyen? Hozzak létre újra egy profilt linuxban?

(#2050) Siriusb válasza moma (#2047) üzenetére


Siriusb
veterán

Ububntu 7.10 alatt is működik? Nem tudtam naptárt létrehozni az előzővel.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.