Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) freezespider


freezespider
tag

Sziasztok
Segítsetek légyszi!
A Thunderbird (és az outlook is) csak akkor tölti le a leveleimet, ha céges netet osztok meg. Wifin hibát ír ki.
Mi lehet a megoldás?
Előre is köszi a segítséget!

(#9002) sz.j


sz.j
nagyúr

A címjegyzékből csak az Összegyűjtött címjegyzéket (a Személyes címjegyzék megmaradna) hogy lehet egyszerre az összeset törölni?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9003) sz.j válasza sz.j (#9002) üzenetére


sz.j
nagyúr

Lemaradt ...
a Ctrl+A majd Delete nem működik ....

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9004) mjani1172


mjani1172
addikt

Sziasztok!

Kolléganőm gépén megtelt a meghajtó,ezért nem tud tömöríteni a thunderbird.
Amit nem értek, hogy a két google fiók amit szinkronizál ott kb 40gb a levél összesen (a google szerint) akkor mitől 210 gb a thunderbird profil?
Lehet ezzel valamit kezdeni?

(#9005) tjsz válasza freezespider (#9001) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Céges net = mobil net megosztás?

Wifi = otthoni net előfizetésed?

Mi a hibaüzenet Thunderbird-nél?

(#9006) tjsz válasza mjani1172 (#9004) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Erről már volt szó alig 1-2 hete, a Thunderbird-ben 1 mappa 1 nagy file-nak felel meg. Törléskor csak jelöli a levelet, hogy törölt, de ténylegesen nem törli a nagy file-ból.

Melyik meghajtó telt meg? C: ? Akkor kellene mondjuk egy Windows frissítés mappát kukázni (szigorúan Windows-al) és utána mehet a TB tömörítés.

(#9007) freezespider válasza tjsz (#9005) üzenetére


freezespider
tag


Szia!

Igen.
A céges netet ha osztom, akkor működik. Wifin nem :(
Igen, a wifi, az itthoni előfizetéses.

[ Szerkesztve ]

(#9008) mjani1172 válasza tjsz (#9006) üzenetére


mjani1172
addikt

Szia! Igen a C telt meg.
Megpróbálom amit mondtál, köszönöm.

(#9009) tjsz válasza freezespider (#9007) üzenetére


tjsz
senior tag

Az internet szolgálatód valamiért blokkolja a levelező szerver elérését. Melyik internet szolgálatóról van szó? Illetve milyen levelező szerverről? Ha nslookup után írod a levelező szervered nevét, akkor az mit mond?

(#9010) Crus


Crus
őstag

Valaki tudja, hogy milyen megoldás létezik arra, hogy 3 db. számítógépen ha teljesen u.a. a levelezés fut, akkor ne csak a beérkező, de az elküldött üzenetek is szinkronban legyenek?

Tehát ha xy küld egy levelet, az bekerüljön a másik kettő PC Thunderbird elküldött elemei közé is. Lehetséges ez egyáltalán?

Köszi, ha jön rá válasz, ötlet!

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#9011) Ablakos válasza Crus (#9010) üzenetére


Ablakos
őstag

"teljesen u.a. a levelezés fut" Ezt úgy kell érteni, hogy ugyan ahhoz a levélfiókhoz is csatlakozik a 3db gép? Ez esetben IMAP-os fiók vagy vállalati környezetben exchange server kell (természetesen az is imap-os beállítással).

(#9012) Crus válasza Ablakos (#9011) üzenetére


Crus
őstag

Köszönöm a választ!

Igen, u.a. a fiókon vannak. Gondoltam arra, hogy létezik esetleg olyan addon/plugin, ami azt tudja, hogy ha elküldenek az 1. gépről egy levelet, akkor amikor a másik 2 gép leellenőrzi, hogy van-e új levél, akkor az 1. gépről elküldött mail letöltődik a beérkezettek közé, majd automatikusan átkerül az elküldöttek közé. De akkor ez butaság, nincs ilyen :-(

Az IMAP jó lenne, gondoltam rá, de 2 GB a szolgáltató által adott terület, az meg nagyon kevés, szerintem ott pár hónap alatt meg is telne és törölni meg nem lenne jó, mert kb. az összes levél fontos, céges.

Exchange serverhez meg ha jól tudom szerver OS is kell, meg eleve azt hiszem az kliensenként havidíjas, de lehet hogy rosszul tudom.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#9013) Ablakos válasza Crus (#9012) üzenetére


Ablakos
őstag

A google 15GB területet ad ingyenesen a gmail-es levelek (és egyéb appok) tárolására.
Szerintem azon elég sok levelet lehet tárolni. (Évi <7e forintért 100GB terület van.)
Tisztességes webes felület, mobil appok, nem utolsó sorban a TB alatt is tökéletes választás.
De hasonló jó választás a MS hootmail rendszere is. Én csak ezeket ismerem.

Exchange servert nyilván komolyabb vállalti környezetben gondoltam. Oda valóban OS szerver, szakértelem, meg pénz szükséges. Ez itt nem játszik.

[ Szerkesztve ]

(#9014) MaCS_70 válasza Crus (#9012) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig erre az IMAP a tankönyvi megoldás, ami teljes szinkront biztosít.

2 GB levelező tárterület azért nem olyan vészesen kevés, ha valaki nem folytat komolyabb adatcserével járó üzengetést.

Áthidaló megoldás lehet, ha időnként áthúzod a maileket a helyi mappába, és ilyenkor aztán archivumkánt magát a helyi mappát szinkronizálod a gépeid között.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9015) Crus


Crus
őstag

Köszönöm a válaszokat!

Sajnos nagyon gyakran jönnek-mennek tervek, PDF-ek, sok-sok MB-os csatolmányokkal... ahogy néztem évente 10 GB legalább össze szokott jönni nekik :-(

A Google vagy MS téma meg azért nem játszik, mert van már egy ezer éves mail címük, azt feltétlenül meg kell tartani... Vagy forwardra gondoltál #9013 Ablakos?

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#9016) Ablakos válasza Crus (#9015) üzenetére


Ablakos
őstag

Nem ilyen megoldásra gondoltam, hanem egy normális mail szolgáltatóra. Nem használtam soha alias-t. Bár lehet ez is megfontolandó.

(#9017) tjsz válasza Crus (#9012) üzenetére


tjsz
senior tag

3 féle megoldás is van, ha a tárhely szolgáltatód fukar veled szemben:

- valamelyik gépre felrakod a hmailserver-t, ott beállítod, hogy az le is töltse ill. el is küldje az e-mail-ket, majd az egyes gépeken pedig úgy állítod be a Thunderbird-t, hogy oda ill. onnan IMAP-ezzenek

- ha esetleg van NAS a hálózatban, akkor arra telepítesz egy levelező szerver csomagot (pl. Synology esetében MailPlus), majd utána erre IMAP-ezed be az egyes gépeket

- egy másik tárhelyszolgáltatót választasz, akinél mondjuk 10-15GB e-mail tárhely is van

[ Szerkesztve ]

(#9018) Crus válasza tjsz (#9017) üzenetére


Crus
őstag

Ugh... nagyon köszönöm! :R Ezek nekem eszembe nem jutottak, pedig NAS-ról tudtam, hogy elvileg képes lehet ilyesmire, de sosem próbáltam.

Hmailserver tűnik viszont a legfrankóbb ötletnek! Beleásom magam, hogy lehet bekonfigolni, remélem sikerülni fog :B

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#9019) MaCS_70 válasza Crus (#9018) üzenetére


MaCS_70
félisten

A saját NAS-on futó mailservert csak abban az esetben ajánlják, ha érdemi szaktudás és adatbiztonsági infrastruktúra áll mögötte/mellette.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9020) Ablakos válasza MaCS_70 (#9019) üzenetére


Ablakos
őstag

Felvállalni olyan terhet, amit (szerintem teljesen) felesleges.

(#9021) SharpSA


SharpSA
veterán

Létezik olyan kiegészítő vagy beállítás, amellyel függőleges nézet esetén az üzenetlista adatai (tárgy, feladó, dátum, stb) több sorosra állíthatók?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9022) freezespider válasza tjsz (#9009) üzenetére


freezespider
tag

Valszeg a cégest blokkolják. Félig-meddig megoldódott, de köszi a segítséget ;)

(#9023) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az egyik gépen a egyesített mappanézetben a 102-re frissítéskor eltűntek a külön listázott bejövő mappák.

Eddig ugye úgy volt, és a többi gépen így is van, hogy az egyes fiókokhoz tartozó bejövő mappák a lista tetején foglalnak helyet, maguk a fiókok pedig alattuk. Na, ezen a gépen most csak a fióklistát látom úgy, hogy mindegyik fiókban benne van a bejövő levelek mappája, ergo végig kell lapoznom az összeset a friss leveleim megnézéséhez.

Megpróbáltam összenézni egy másik gépen futó Thunderbirddel, ahol a bejövő levelek továbbra is összesítve jelennek meg, de nem találtam beállítási különbséget.

Vajon hol tudom ezt rendbehozni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9024) tjsz válasza freezespider (#9022) üzenetére


tjsz
senior tag

Szívesen! Csodálkoznék, ha konkrétan cégest blokkolnának. Inkább az adott POP3/IMAP/SMTP port lehet tiltva.

(#9025) tjsz válasza MaCS_70 (#9023) üzenetére


tjsz
senior tag

Tennél fel ide képernyőmentést, hogy mi a jó és mi a rossz?

(#9026) SharpSA válasza SharpSA (#9021) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor ezek szerint senki sem tud erre megoldást.
Viszont ahogy olvastam talán igen lesz erre fejlesztés.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9027) Ablakos válasza SharpSA (#9026) üzenetére


Ablakos
őstag

Megoldást sem tudok, tk. a kérdést sem értem. :( Nem értem, hogy lehet a fejléc (tárgy, feladó, dátum, stb) több soros. Előszőr arra gondoltam, hogy az üzenet betekintés jelenik meg a fejléc alatt több sorban, de határozottam nem ezt hiányolod.
Milyen elrendezés amit hiányolsz ? (pl.)

[ Szerkesztve ]

(#9028) MaCS_70 válasza tjsz (#9025) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jelenleg egy másik gép előtt ülök, hétfőn tudok képet küldeni a rosszról.

A lényeg: az egyesített mappák nézet rendesen úgy néz ki, hogy a bal oldali oszlop tetején egy "Beérkezett üzenetek" tétel áll, amelyet lenyitva megjelennek benne az egyes fiókjaim inboxai.

Na, a problémás gépemen ez a sor hiányzik, egyből a fiókok sorakoznak egymás alatt, mindegyikben benne a saját inboxa.

Tehát az "Egyesített mappák" pont úgy néz ki, mint a "Minden mappa" nézet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9029) SharpSA válasza Ablakos (#9027) üzenetére


SharpSA
veterán

Nem írtam fejlécet, hanem az üzenetlistát írtam, ahol egymás alatt látszódnak a bejövő üzenetek. Sok más levelezőben már régóta több soros is lehet egy üzenet adatai, míg a Thunderbirdben még mindig csak egy sorban van.
Ebből a cikkből talán még érthetőbb lesz mire gondolok.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9030) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#9028) üzenetére


MaCS_70
félisten

Naszóval, itt a képernyőmentés:


Egyesített mappák esetén ugye nem a fiókok felsorolásának kellene ott lennie, hanem felül különválasztva bejövő üzeneteknek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9031) Ablakos válasza SharpSA (#9029) üzenetére


Ablakos
őstag

OK, így már én is megértettem. :B Talán a tavasszal ez is belekerül. A betaban még nincs benne.

(#9032) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Sziasztok,

Lassan 3 éve gond nélkül használom a TB-t a céges outlook levelezés elérésére. Viszont pár napja azzal szívok, hogy csak a beérkezett üzenetek és a törölt elemek mappákat látom. Az elküldött meg a trash mappák hol megjelennek, hol nem. Ez függ attól is, hogy éppen pl. a weben belekattintok-e ezekbe a mappákba.

Nézem a feliratkozás menüt, de ott hiába iratkozok fel bármire, nem kerül pipa a mappa nevéhez. Na meg ugyanabból a mappából akad magyar és angol nyelvű is, most akkor melyikre kellene?

Már a teljes TB újrarakás is megpróbáltam, nem segített.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9033) Ablakos válasza CPT.Pirk (#9032) üzenetére


Ablakos
őstag

A (kérdéses) server settings/advanced/ IMAP server directory üres?

(#9034) CPT.Pirk válasza Ablakos (#9033) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9035) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#9030) üzenetére


MaCS_70
félisten

Megoldódott a probléma a meg nem jelenő "Egyesített mappák"-kal.

Kissémeglepő a hiba forrása: a Local Folders könyvtáron belül volt egy hibás mappa, és az lehetetlenítette el az Egyesítettek megjelenését.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9036) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Nekem szintén az Unified Folders (Egyesített mappák) nézettel van problémám, ami nem olyan régóta tapasztalható - korábban nem így nézett ki. Mutatom először a képet, hogy mit látok:

Valójában az a gond, hogy nem látom egy mappa alatt több fiók ugyanazon - például Inbox (Bejövő) leveleit. A Inbox mappa alatt van a két e-mail fiókom, melyekre külön-külön kell rákattintanom, hogy a tartalmukat böngésszem. Ha magát az Inbox mappát választom ki, nem jelenít meg e-mail-eket.

Így nem sok értelme van ennek az egyesítésnek, mert gyakorlatilag csak a mappák csoportosítására vonatkozik.

Valamilyen Thunderbird újításnak köszönhető ez a jelenség vagy nálam van valami elállítva?

[ Szerkesztve ]

(#9037) CPT.Pirk válasza Ablakos (#9033) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ma reggel csak beérkezett meg a törölt elemek mappák voltam. Válaszoltam egy eimalre, azt küldéskor nem tudta betenni a sent mappába, de megjelent a sent mappa, oda lehúzta a leveleket és egy újabb emailre küldött válaszom már bekerült oda.

Most kérdés, hogy meddig marad meg ez a mappa.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9038) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

TB-ben a céges levelezés kb. 400GB. Kikapcsoltam azt, hogy az üzeneteket tartsa meg a számítógépen, ami jó is lenne, viszont így a "Keresés" (Ctrl+K) nem igazán működik. A "Gyorsszűrő" (Ctrl+Shift+K) működik, de lassú, levéltörzsben való keresése meg szinte alkalmatlan. Az esetek 90%-ban elég a gyorsszűrő, de amikor nagyon ritkán a keresés kellene, akkor az nagyon hiányzik!

A kb. 400GB-ból kb. 398GB a mellékletek lennének. Van arra mód, hogy a TB úgy tárolja profilmappába a leveleket, hogy a levéltörzs meglegyen, de a melléklet ne? Beállításokban nem láttam ilyet. Esetleg motorháztető alattiakban? Vagy esetleg valami plugin erre?

Köszi: sinick

(#9039) Ablakos válasza CPT.Pirk (#9037) üzenetére


Ablakos
őstag

Van owa felület hozzáférés? (nem tudom jól gondolom-e exchange mail server van a háttérben)
Így össze lehetne hasonlítani, hogy egy elküldött levél hogy viselkedik a TB-n és a mail serveren.
Sok ötletem nincs, esetleg teljesen újra felvenni TB-n ezt a levél fiókot. A teljes fiók letöltése offline lehet sok idő, de hátha...

(#9040) MaCS_70 válasza €uro (#9036) üzenetére


MaCS_70
félisten

Érdekes... Mióta helyrebillent az Egyesített nézetem, nálam tökéletesen működik az, hogy az Indoxra kattintva ömlesztve, kért sorrendben jelennek meg a levelek, de az Indoxból legördülnek az egyes accountok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9041) CPT.Pirk válasza Ablakos (#9039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Fogalmam sincs mi az az owa felület. Sőt, igazából a céges email fiók mibenlétét sem ismerjük azon túl, hogy outlook valami.

Próbáltam már a teljes postafiók újrahúzást, sőt még magát a TB-t és a Windows alatt rakás helyre elszórt mappáit is letöröltem, de nem változott meg a helyzet. Mindegy, majd talán megjavul magától, kollégáimnak pont ugyanígy beállított TB hibátlanul megy...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9042) €uro válasza MaCS_70 (#9040) üzenetére


€uro
őstag

Megtaláltam a megoldást: Jobb klikk az Inbox-ra, majd Properties. Ezt követően ki lehet választani, hogy mely mappák e-mail-jeit szeretnénk látni az adott ablak alatt.

[ Szerkesztve ]

(#9043) MaCS_70 válasza €uro (#9042) üzenetére


MaCS_70
félisten

Fasza... Csak éppen "Keresés a következő mappákban" cím alatt van álcázva. Magamtól rá nem jöttem volna, hogy ez a "keresés" magát a megjelenítést jelenti!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9044) €uro válasza MaCS_70 (#9043) üzenetére


€uro
őstag

Igen, félrevezető.
Amikor rátaláltam, nekem sem az ugrott be, hogy: Na megvan!
Hanem az, hogy: Na, ez mi? Kipróbálom...

(#9045) CPT.Pirk válasza Ablakos (#9039) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Közben meglett, ez egy bug a Microsoft oldaláról, tavaly év végén jött elő. Az ideiglenes megoldás, hogy a speciális beállítások alatt engedélyezni kell, hogy minden mappát mutasson a TB, nem csak a feliratkozottakat. Így fasza. [link]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#9046) dmc


dmc
aktív tag

Sziasztok!
Ezt kapom folyamatosan mikor szeretnék egy ugyanolyan szolgáltatói email címet beállítani.

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#9047) MaCS_70 válasza dmc (#9046) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ugyanolyan -- mint mi?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9048) dmc válasza MaCS_70 (#9047) üzenetére


dmc
aktív tag

xy@cégesemail.hu
xx@cégesemail.hu

(#9049) MaCS_70 válasza dmc (#9048) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez érdekes, mer nálam van olyan bejövő kiszolgáló, ami hét accountban is szerepel. Nem lehet, hogy a kiszolgálónál a teljes címet megadtad, nem csak a kiszolgálót?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#9050) dmc válasza MaCS_70 (#9049) üzenetére


dmc
aktív tag

így van megadva:
mail.sajatcegem.hu
próbáltam így is :
smtp.sajatcegem.hu
de így se jó
Mondjuk én se nagyon értem hogy miért nem működik :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.