Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hogy oldaható meg hogy az alsó gmail címnél is úgy legyen az elrendezés ahogy a felsőnél? Összes levélre nincs szükségem, Spam se kell. De a legzavaróbb hogy a [Gmail] mappában vannak benne.

Mellesleg a felsőnél nem írja a @gmail.com-ot, csak ami előtte van. Az alsót regisztráltam később, tán újabb thunderbird verziónál.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3502) RoGGRR


RoGGRR
csendes tag

Hi!

A program minden megnyitáskor biztonsági kivételt akar hozzáadni a vipmail imap címével kapcsolatban. Nem tudom, miért. És hogy lehet ezt kikapcsolni?

(#3503) RoGGRR válasza RoGGRR (#3502) üzenetére


RoGGRR
csendes tag

Időközben levettem a titkosítást és így jó. És arra tud valaki megoldást, hogy lehet megoldani, hogy a távoli tartalmakat automatikusan jelenítse meg új levélnél?

(#3504) WonderCSabo válasza Winner_hun (#3501) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Sztem úgy tudod elérni, hogy nem a Thunderbird gmail menüpontját választod, hanem manuálisan írsz be mindent, mint pl. a freemailnél. Persze ehhez újból le kéne törölni a leveleket. Egyébként az alsó nem IMAP?

[ Szerkesztve ]

(#3505) Winner_hun válasza WonderCSabo (#3504) üzenetére


Winner_hun
félisten

Postafiók beállításai / Postafiók hozzáadása...
Csak ezt találtam.
Hol találom hogy mi(lyen?) az alsó?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3506) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Szervusztok!

Szeretnem ha a TB indulaskor automatikusan leszedne az RSS hireket, de nem teszi pedig alapbol is ugy van beallitva. Kiszedtem a pipakat majd vissza de semmi. Esetleg valamit a config-ban nen lehet ezugyben tenni?

(#3507) Lenry válasza Steelmanus (#3506) üzenetére


Lenry
félisten

pedig tényleg csak ennyi... nem hogy esetleg nincs mit letölteni? hogy nincs új hír?

(esetleg ha angol Windowsod van, akkor nekem akadt már össze Thunderbirdben a hosszú í, ő, ű-s nevű mappákkal a gép, és az odairányított mailek elvesztek. próbáld meg pl RSS-re átnevezni a mappát Hírforrások és blogok helyett)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3508) Steelmanus válasza Lenry (#3507) üzenetére


Steelmanus
addikt

Szia, magyar W7 64, igen ezert csodalkoztam, de a tippet koszonom atfogom nevezni RSS-re es megnezem, az IE8 alatt az RSS le van tiltva, de a Group Policy -vel nem titottam csak a bongeszon belul. XP alatt ha nem tettem fel az IE 7-8-at belehetett allitani mi legyen az alapertelmezet hirolvaso, itt mar ilyen lehetoseg nincs mert erre gondoltam hogy az IE kisajatitotta maganak, MSN van meg feltelepitve, de semmi mas amit meg szeretne feltenni csak maga az MSN.
Mar tobb napja fent van, es pl az IttaHelye RSS nagyjabol 1-2 orankent kuld uj RSS-t azert vettem eszre, manualisan minden OK.

[ Szerkesztve ]

(#3509) Male


Male
nagyúr

Eltűnő levél gondom van... 2.0.0.24-es Thunderbirdöt használok. Letölti a leveleimet, aztán egy-kettő csak úgy eltűnik a következő letöltésnél... (nem spam vagy ilyesmi, azokat azonnal átpakolja... ez fentvan a következő levél letöltésig)
Kicsit kutakodtam, az inbox fileban bentmarad a levél, csak így megjelölve:

X-Mozilla-Status: 0011
X-Mozilla-Status2: 00000000

Namost normál esetben az olvasott levelet nem így jelöli, hanem így:

X-Mozilla-Status: 0001
X-Mozilla-Status2: 00000000

Valaki találkozott már ilyen problémával? Mi a megoldás?

(#3510) Male válasza Male (#3509) üzenetére


Male
nagyúr

Átírtam a Status-t, de továbbra sem jelenik meg a levél... szóval valahol máshol van a hiba.

Valakinek van ötlete? Mert ez így nagy baj, nem tudhatom hogy kaptam e levelet...

(#3511) canniball válasza Winner_hun (#3505) üzenetére


canniball
nagyúr

Jobbklatty-> Tulajdonságok-> Kiszolgáló beállításai: Kiszolgálótípus (POP3 vs. IMAP).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3512) Winner_hun válasza canniball (#3511) üzenetére


Winner_hun
félisten

Pedig többször is jártam arra:B

IMAP

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3513) canniball válasza Winner_hun (#3512) üzenetére


canniball
nagyúr

Van az úgy. :)
A másik meg biztos POP3 lesz, azért nem egyforma.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3514) Winner_hun válasza canniball (#3513) üzenetére


Winner_hun
félisten

Átírtam de nem változott meg a mappák elrendezése. Majd újra beállítom akkor, remélem jó lesz.
Amúgy igen, pop3 a másik.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3515) Sas madár


Sas madár
őstag

Valamit sikeresen kitörölhettem a temp és egyéb tisztításakor a mozilának ugyanis a levelezőmben nem jelenik meg az írott szöveg rendesen.
Mindenféle kellemetlen karakter van közé tűzgélve .
Pl: M=C5=B1velet - Művelet

Tisztelt =C3=9Cgyfel=C3=BCnk! (Ügyfelünk)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3516) Male válasza Sas madár (#3515) üzenetére


Male
nagyúr

Ez az "idézett nyomtatható" kódolás... sokszor ilyen formában továbbítódnak a levelek. A Thunderbirdnek vissza kéne alakítania, hogy olvasható legyen... hogy miért nem teszi meg, azt sajnos nem tudom... de talán ebből ki tudsz indulni.

(#3517) Sas madár válasza Male (#3516) üzenetére


Sas madár
őstag

Thunderbird-et hol keressem?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3518) Male válasza Sas madár (#3517) üzenetére


Male
nagyúr

Őőő... azt használod, nem? Mert ez a Thunderbird topic :)

(#3519) Lenry válasza Sas madár (#3517) üzenetére


Lenry
félisten

beállítások - megjelenítés - formázás - haladó - alul a karakterkódolást átállítod közép eu (ISO 8859-2)-re

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3520) Sas madár válasza Lenry (#3519) üzenetére


Sas madár
őstag

Köszönöm,beállítva és megoldva.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#3521) Male válasza Male (#3509) üzenetére


Male
nagyúr

Megoldódott mára... csak úgy megjelentek ezek a levelek is... azért érdekelne, hogy ez most mégis hogy történhetett... (nomeg hogy hány levélről nem is tudok akkor...)

(#3522) Lenry


Lenry
félisten

Megjelent a Thunderbird 3.1

Letölthető a Mozilla Messaging oldaláról, az újdonságokról itt olvashatunk.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3523) Male válasza Male (#3509) üzenetére


Male
nagyúr

Megint eljátszotta... jött egy levél, elolvastam, kiléptem. Kicsit később elindítottam és nincs ott...

Mi lehet ez? Mert ha sürgősen nem oldódik meg, akkor muszáj lesz lecserélnem a Thunderbirdöt, mert ez egy igen súlyos alapvető működési hiba :(((

(#3524) Nyiscsák


Nyiscsák
aktív tag

Üdv.

Feltettem a 3.1-es verziót, beállítottam egy gmail-es címet és működik is minden csak bizonyos időközönként ezt írja ki és nem tudom hogy mi baja lehet.

(#3525) jozsi84


jozsi84
tag

Hello!

olyan gondom van, hogy feltelepítettem a 3.1 es verziót és nem tudom hogyan kell beállítani, hogy automatikusan törölje a mailokat a kiszolgálóról /azaz a letöltés után csak a gépben maragjanak meg a levelek és a neten már ne/

remélem érthetően fogalmaztam...

előre is nagyon köszi a magyarázatot!!!

(#3526) Atapi válasza jozsi84 (#3525) üzenetére


Atapi
senior tag

pop kiszolgáló esetén a postafiók beállításainál a kiszolgáló beállításai alatt ha nincsen bepipálva az "üzenetek megtartása a kiszolgálón" opció, akkor a leveleket letöltéskor törli is egyből. imap esetén máshogy működik, de mivel nem használok imapot, passzolom ezt a részt.

(#3527) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Mac OSX alatt hol van a TB teljes mappája? (vissza akarom tenni a régi mentésemet) Vagy elég az is, ha valahogy olvasni tudnám az elmentett leveleimet!

[ Szerkesztve ]

(#3528) jozsi84 válasza Atapi (#3526) üzenetére


jozsi84
tag

köszi!

sikerült úgy megoldani, hogy a rám erőltetett imap -ot visszaállítottam pop -ra..

(#3529) cellpeti


cellpeti
veterán

szevasztok!

nekem mostanában a TB mindig kis lángokat rak a leveleim mellé,ezeket hogy tudom kiiktatni?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3530) sityuka80


sityuka80
tag

Sziasztok.

XP-n újratelepítést kell végeznem és a thunderbird összes fiókját és levelét le kell mentenem de, hogyan és hol?

köszi.
üdv.

(#3531) pete_21 válasza sityuka80 (#3530) üzenetére


pete_21
addikt

Documents and Settings\felhasználóneved\Application Data\Thunderbird.
Ezt a komplett mappát lemented, és akkor elvileg meglesz minden.
Vagy használhatsz Mozbackup-ot is. Az is kb. ugyanazt teszi.

(#3532) sityuka80 válasza pete_21 (#3531) üzenetére


sityuka80
tag

Köszönöm.
A fiókokat is menti ugye?
üdv.

(#3533) pete_21 válasza sityuka80 (#3532) üzenetére


pete_21
addikt

Nincsmit. Minden beállítást mentenie kell.

[ Szerkesztve ]

(#3534) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

IMAP szerverbeállítással van némi problémám: Outlook Express alatt van egy olyan opció IMAP esetén, hogy "Store special folders on IMAP server". Ennek hol a megfelelője Thunderbirdben?
Egyszerűen nem sikerül elérnem, hogy a szerver mappaszerkezetét ugyanúgy lássa a Thunderbird, mint a OE. Részben látja csak, így a feliratkozásokat sem tudom rendesen beállítani.

Kösz előre is, ha lesz érdemi reakció.

Szerk: Windows 7 oprendszer lett, angol, ha ez jelentőséggel bír.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#3535) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

újra szeretném telepíteni a vindózt a laptopomon (Vista --> 7) és az érdekelne, hogy hogyan menthetem el a thunderbirdöm beállításait szőröstől-bőröstől (levelek, smpt jelszavak, egyébbeállítások), hogy azt az új rendszeren gond nélkül vissza tudjam imortálni?

köszi :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3536) egykori válasza bandus (#3535) üzenetére


egykori
őstag

Ez az, amit keresel: Mozbackup!
(A .pcv kiterjesztésű fájlt, amit a Mozbackup készít, ne felejtsd el valahova, valamire elmenteni!)

(#3537) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Üdv

Hol/hogyan lehet beállítani az alapértelmezett üzenet feladót?
3 fiókom is van tb alatt.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3538) Tosee válasza Speeedfire (#3537) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Eszközök -> Postafiókok beállításai...
Az ablak bal oldalán rákattintasz a kívánt fiókra, majd alul a postafiók műveleteknél kiválasztod "Legyen ez az alapértelmezett"!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3539) Lenry válasza Tosee (#3538) üzenetére


Lenry
félisten

plusz legalul az SMTP-nél is kiválasztja a megfelelőt

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3540) bandus válasza egykori (#3536) üzenetére


bandus
veterán

nah, hát amit csinált nekem ez a mozbackup, a fájl tök használhatatlan, sehogyan sem tudom visszatölteni...
ha meg visszamásolom azt, amit a backup fájl tartalmaz, akkorse történik semmi... se levelem nincs, se postafiókjaim? lehet tenni ilyenkor valamit? vagy kuka az egész?

áh, nemhiszem el, most meg a semmiből működni kezd :D

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3541) Speeedfire válasza Tosee (#3538) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

:R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3542) Lenry válasza bandus (#3540) üzenetére


Lenry
félisten

miért nem másolod ki egyszerűen a profilmappát?
\Users\<userneved>\AppData\Roaming\Thunderbird\
ezt mentsd el, és telepítés után tedd vissza ugyanide és kész is vagy.

sosem értettem miért kell ehhez külön program :F

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3543) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Nektek megy rendesen a Thunderbird a freemail-el? Azt csinálja, hogy amikor rámegyek a letöltésre, megnézi mennyi email van a freemailen, jól ki is írja, de nem tölti le, csak mit tudom én néha 1-2 üzenetet, aztán ha kilépek és újraindítom, akkor 30-40 üzenetet, stb.

A Thunderbird-el lehet gond, vagy a freemail-el? Lehet attól, hogy be van kapcsolva az a funkció, hogy a kiszolgálón is meghagyja az üzeneteket?

Azt hogy tudom beállítani a Thunderbird-ben, hogy ne a tálcán jelenjen meg folyamatosan, hanem ha lerakom ikon állapotba, akkor az óra mellett jelenjen meg az ikonja, hogy fut? Sehol sem találtam ilyen lehetőséget... Gondolom nem kell mindig bezárni és megnyitni, ha ellenőrizni akarom vele a fiókokat, viszont ne is legyen mindig a tálcán nagy méretben, amikor fut.

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#3544) canniball válasza Norbi.Sz (#3543) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam rendesen tölti őket, igaz nem sok mindenre használom a freemailes fiókot, nem hagyom fent a leveleket és TB2-t használok.

Tálcára rakni valamelyik Minimize to tray kieg.-vel tudod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3545) #75912448 válasza Norbi.Sz (#3543) üzenetére


#75912448
törölt tag

Nálam is szedi rendesen a freemail-es leveleket. Ha TB3-at használsz, akkor ezt a kiegészítőt ajánlom óra mellé: http://codefisher.org/minimizetotray

(#3546) mAtech válasza mAtech (#3439) üzenetére


mAtech
aktív tag

Kérdésemre megtaláltam a választ.
Megoldás, hogy a címzettekhez a sok emberkét úgy kell hozzáadni, hogy a címjegyzékben történő kijelölés után "rejtett másolat"-ként kell őket beállítani.

[ Szerkesztve ]

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#3547) gyiku


gyiku
nagyúr

hi, hol talalom az 'out of office reply'-t?

hüllő

(#3548) Lenry


Lenry
félisten

Mozilla Thunderbird 3.1.1

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3549) Yooha


Yooha
aktív tag

Sziasztok!
Már vagy 100x megkérdezték, de a válaszok nekem nem voltak válaszok:
Miért van az, hogy thunderbirdben a linkekre katintva nem nyitja meg őket?
Pár nappal ezelőttig a chrome volt az alapérelmezett böngésző, azt leszedtem, azóta nem nyitja meg a linkeket. Elvileg be van állítva firefox alapértelmezettnek (sőt, a chrome uninstallnál kérdezte is, hogy melyik legyen az).

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#3550) Yooha


Yooha
aktív tag

Update: Ha visszateszem a chrome-ot és azt mondom hogy NE legyen alapértelmezett, és az összes korábban ismertetett módon be van állítva a firefox, a chrome beállításainál mégis a chrome-ot gondolja alapértelmezettnek. Ez ellentmondás. És a leveleket hivatkozásait megnyitja chrome-on. Ha letörlöm, akkor megint sehogy se nyitja meg.

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.