Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9301) sz.j


sz.j
nagyúr

Help Keep Thunderbird Alive!

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9302) Ablakos válasza sz.j (#9301) üzenetére


Ablakos
őstag

A levelek sorrendje még mindig nem jó. (szál-beszélgetés nézet, fordított érkezési sorrend). A szál belső levelei növekvő sorrendben maradnak. Évek óta húzódó megoldatlan probléma.
Openpgp hülyeség javítgatás az van.

(#9303) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Sziasztok!
A leveleknél mostanában egymás alá teszi be a válaszokat egy kis jobbra nyíllal jelölve és arra klikkelve bomlik le a beszélgetés. Szeretném ha a válaszok különálló levekként jönnének, mint eddig. Ezt a nézetet/beállítást/bárakármit hogy hívják és hogyan lehet kikapcsolni? Követhetetlen, hogy mikor-meléyikre válaszoltak mert összecsukott állapotban nem (jól) jelzi.

[ Szerkesztve ]

(#9304) SharpSA válasza Axe Miskolc (#9303) üzenetére


SharpSA
veterán

Nézet - Rendezés - Témacsoportok nélkül

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9305) Axe Miskolc


Axe Miskolc
tag

Másik problémám (ezért írom külön), hogy nem tudom a levelek formázását az eredeti kialakításban megjelníteni.
Thunderbirdben: Gmailben:

Hol lehet ezt beállítani?
Köszi, hogy foglalkoztok a lámával (velem)!
:)

(#9306) Axe Miskolc válasza SharpSA (#9304) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Megtaláltam, elnézést, fel volt hajtva.

[ Szerkesztve ]

(#9307) Ablakos válasza Axe Miskolc (#9305) üzenetére


Ablakos
őstag

Tabulált alkotás vagy táblázat beszúrás esetén is a kijelölt szöveg háttér változtatható (format->text color) alatt.
Fantasztikus fejlesztéssel nem muszáj hexa kód, hanem a css nevet is elfogadja színkódnak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9308) Axe Miskolc válasza Ablakos (#9307) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Ez a csoda kérem! Bámulatos! :)

De nekem az kellene, hogy a hozzám beérkező levél úgy jelenjen meg mint a gmailben (hátterek színezve ld a képen).

(#9309) Ablakos válasza Axe Miskolc (#9308) üzenetére


Ablakos
őstag

A View -> Message Body az full html ?

(#9310) Axe Miskolc válasza Ablakos (#9309) üzenetére


Axe Miskolc
tag

Magyarul használom,
Üzenet törzse
-Eredeti HTML
-Egyszerű HTML
-Normál szöveg

Ezekből az első van kiválasztva. De már kipróbáltam mindegyikkel, semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#9311) sz.j válasza sz.j (#9297) üzenetére


sz.j
nagyúr

" ... A másik, hogy letöltődik az újonnan érkezett levél majd eltűnik (?!?) és csak a TB többszöri újraindítása után jelenik meg újra ."

Már meg sem lepődőm azon, hogy a #9297 hsz-ban említett másik hiba is újra jelentkezett ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9312) Ablakos


Ablakos
őstag

Milyen logika alapján fűzi össze szálba a leveleket a TB?

(#9313) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van olyan lehetőség hogy a sokszáz mappa közül ha valamelyikbe levél jön, akkor ne kelljen odagörgetni, hanem az olvasatlan mappához ugorjon?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9314) Winner_hun válasza Winner_hun (#9313) üzenetére


Winner_hun
félisten

N betű lenyomásával.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9315) efi99


efi99
senior tag

Üdv.
Adott 2 saját email cím, eddig az "A" volt az alapértelmezett, ezt most átállítottam "B"-re. Ennek ellenére az új üzenet gombra továbbra is az A-t adja fel feladóként, a B-t kézzel kell kiválasztani a lenyílóból, mint korábban is. Nem attól alapértelmezett, hogy első körbe azt veszi elő? Vagy mit kéne még átállítani?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#9316) Ablakos válasza efi99 (#9315) üzenetére


Ablakos
őstag

A kimenő szerverre (outgoing) gondolsz, mint alapértelmezett? Szerintem az nem erre való.

Én úgy szoktam levelet írni, hogy a baloldali fában kiválasztom azt a fiókot, akinek a feladója kell és az új levél (gomb) ezt a fiók mail címet használja.

[ Szerkesztve ]

(#9317) efi99 válasza Ablakos (#9316) üzenetére


efi99
senior tag

Akkor mit jelent az alapértelmezett kimenő, ha nem ezt?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#9318) Ablakos válasza efi99 (#9317) üzenetére


Ablakos
őstag

Szerintem a kimenő szerver (mail szolgáltató) iránya van itt meghatározva. A kiválasztott szolgáltató szerverén keresztül fog a (bármelyik) fiókból írt levél továbbítódni.

(#9319) Siriusb válasza efi99 (#9315) üzenetére


Siriusb
veterán

Próbáld meg, hogy rámész a postafiók beállításaira, rákattintasz a legfelső sorra baloldalt, ami a postafiók elnevezése (email címed), majd legalul a Személyazonosság kezelésénél szerkeszd az email címed (vagy adj hozzá másik személyazonosságot, ha mindkettőt használni akarod).

(#9320) efi99 válasza Siriusb (#9319) üzenetére


efi99
senior tag

Ööö...most nem tudom kipróbálni, de nem biztos, hogy egyről beszélünk.
Nem akarom, hogy az egyes szolgáltatóknál nem az általuk adott email cím / személyazonosság legyen a postafiók tulajdonságainál, maradjon mindenhol az eredeti. Arról van szó csupán, hogy új levél írásakor a feladónál ne az jelenjen meg (alapértelmezetten) ami eddig, hanem a másik. Ez tisztán technikai dolognak tűnik, fene tudja miért az van elöl, amelyik éppen, talán előbb hoztam létre azt a fiókot anno, vagy abc rendben vannak, de akkor sem normális, hogy nem lehet simán átpiszkálni.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#9321) Ablakos válasza efi99 (#9320) üzenetére


Ablakos
őstag

Csak a fiók sorrendre reagálok. Az account beállításoknál huzigálhatod a fiókokat, ha a felvett sorrend nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#9322) Tamy válasza efi99 (#9320) üzenetére


Tamy
senior tag

Volt már erről szó korábban, az alapértelmezett fiók beállításától függetlenül mindig arról ajánlja fel a levélküldést, amelyik fiókon bal oldalt állsz. Tudtommal ezt nem lehet megváltoztatni. Az alapértelmezett fiók beállítás akkor lép életbe, ha mondjuk a böngészőben egy e-mail címre kattintasz, akkor azt a fiókot ajánlja fel, amelyik alapértelmezettnek van beállítva.

Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

(#9323) Siriusb válasza efi99 (#9320) üzenetére


Siriusb
veterán

Csak a te eredeti hozzászólásodat kellett volna elolvasnom, tényleg nem egyről beszélünk. :)) Bocs.

#9322 Tamy megírta neked a jó választ, s ez jó is, hogy így működik, mert sokszor úgysem figyeli az ember, melyik email címről küldi a levelet (így egy hibalehetőséggel kevesebb).

(#9324) Met


Met
nagyúr

Thunderbird tud olyat vagy valami kiegészítő, hogy a tárolómappába áthelyezett levelek egy szerverre kerülnek és így azt minden gépről el lehet érni amin az aktuális fiók be van állítva a TB-ben?
Nem felhőbe, saját szerverre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9325) tjsz válasza Met (#9324) üzenetére


tjsz
senior tag

Elvileg igen. Kijelölöd, hogy mely leveleket akarod átmozgatni, majd utána áthúzod ahova szánod.

(#9326) Ablakos válasza Met (#9324) üzenetére


Ablakos
őstag

Szécsi Pál - Micsoda igények :))

[ Szerkesztve ]

(#9327) sz.j válasza Met (#9324) üzenetére


sz.j
nagyúr

Bocsi, de ezt nem teljesen értem "...tárolómappába áthelyezett levelek..."
Azért nem értem, mert külön nem kellett ilyent csinálnom ahhoz, hogy az TB-n beállított fiók beérkező levelei bármelyik gépen lévő TB-n megjelenjenek.
Vagy a kimenőlevelekre gondolsz?

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9328) tjsz válasza sz.j (#9327) üzenetére


tjsz
senior tag

Szerintem a helyi mappák alatt létrehozott külön mappákra gondol.

(#9329) Met válasza tjsz (#9328) üzenetére


Met
nagyúr

Igen.
Mert írja a TB hogy x%-on van a tárhely, megoldás, leveleket áthúzni a saját gépre, így felszabadul némi hely.
Csak így pl. otthon nem tudja megnézni ami már a saját gépen van.
Persze levelező szerverre nincs pénz, fix ip-re nincs pénz.
Megy a fillérb@szás.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9330) Ablakos válasza Met (#9329) üzenetére


Ablakos
őstag

A régi (>1év) levelek archiválása és a többi levél normál megtekintése akármelyik kliensről az nem opció? Vagy olyan gigantikus levél cunami van a mail szerveren?

[ Szerkesztve ]

(#9331) Met válasza Ablakos (#9330) üzenetére


Met
nagyúr

Most pl. 2020-as bejövő mail kellett és ilyenkor telefon, nézzem meg a gépén itt meg ott és küldjem át neki mert abban ott a cím amit keres.
Rengeteg mail, bejövő-kimenő.
Nem egyszerű.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9332) tjsz válasza Met (#9329) üzenetére


tjsz
senior tag

Nem kell külön szerver ehhez, minek? Elég csak megfelelő mennyiségű levelezési tárhely.

[ Szerkesztve ]

(#9333) Met válasza tjsz (#9332) üzenetére


Met
nagyúr

Nem, rengeteg a csatolmány, bejövő és kimenő is.
Nekem 41 giga a tárolómappám, olyan 15-20 körül lehet a többieké.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9334) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ezt az ilyen összefűzött nézetet,hogy lehet kikapcsolni?Idegesítő,hogy nem tudom külön megnézni az üzeneteket.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#9335) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Másnak is van problémája az outlook sikertelen bejelentkezéssel?
Eddig nem volt problémája. Tegnap néztem rá és ez fogadott.
Már postafiókot eltávolítottam, utána újra megadtam, de semmi változás.
Maga az outlook fiókba betudok lépni, minden gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9336) Ablakos válasza Sz_Imre (#9335) üzenetére


Ablakos
őstag

A beállítások nálam:
server name: outlook.office365.com:993
connection sec: SSl/TLS
Auth method: OAuth2

Ezzel működik.

(#9337) Sz_Imre válasza Ablakos (#9336) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Köszi! :R
Egyedül a hitelesítési módszer nem egyezett, azt állítottam OAuth2-re.
Most úgy tűnik minden rendben.

(#9338) tjsz válasza Pityu. (#9334) üzenetére


tjsz
senior tag

Szia!

Be kell rakni egy "Thread" oszlopot, azzal ki be tudod kapcsolni. (bocs, angolul használom, nem tudom a nevét magyarul, talán téma?)

(#9339) Pityu. válasza tjsz (#9338) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És azt,hogy lehet?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#9340) Polgesz válasza Pityu. (#9339) üzenetére


Polgesz
tag

Ezt próbáld meg, esetleg:
Nézet -> Rendezés -> Témacsoportok nélkül

[ Szerkesztve ]

(#9341) Pityu. válasza Polgesz (#9340) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Összes téma csoport kinyitása lett a megfejtés.

Köszönöm mindenkinek a segítséget

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#9342) honlapos5


honlapos5
csendes tag

Sziasztok! A MozBackup csak frissen telepitett TB-vel mukodik? Vagy ha mar volt account beallitva az adott telepiteshez, akkor nem lesz sikeres a MozBackup altali szinkronizacio? (Email accountzkat szeretnek szinkronizalni szamitogepek kozt)

[ Szerkesztve ]

(#9343) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ha uninstallálom a levelezőt akkor ugye nem törli a webes gmail leveleim? (tudom hülye kérdés :) ) a postafiókokat eltávolítottam előtte.

[ Szerkesztve ]

(#9344) tjsz válasza koxx (#9343) üzenetére


tjsz
senior tag

Nem törli.

(#9345) tjsz válasza honlapos5 (#9342) üzenetére


tjsz
senior tag

Ha jól tudom, akkor a MozBackup már nincs fejlesztve, nincs garantálva, hogy kompatibilis az új TB verziókkal.

(#9346) honlapos5 válasza tjsz (#9345) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Köszi! A profil könyvtár átmásolásával tudtam importálni a beállításokat másik rendszerre.

(#9347) tjsz válasza honlapos5 (#9346) üzenetére


tjsz
senior tag

2 mappába dolgozik a TB (ha jól emlékszem): az egyik a profil, ami az e-mail-eket tartalmazó file-okat és beállításokat tartalmazza, a másik pedig az, amiben erre a profil mappára mutató file-okat tartalmaz.
Vagyis: lehet, hogy más mappát is kell másolnod, ha mozgatni akarod a levelezésed.

(#9348) honlapos5 válasza tjsz (#9347) üzenetére


honlapos5
csendes tag

Így van csak nem akartam ennyire belemenni ;)

(#9349) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Van két email cím (két külön cég) és egy thunderbird program egy gépen. Rengetegszer van, hogy a kollégák nem nézik meg, hogy melyik címről küldenek és ez rengetegszer okozott már fejfájást, rossz számlák elküldését stb. Kérdésem, hogy a Thunderbirdben valahogy megodlható-e, hoy látványosan látszódjon, hogy honnan mennek a levelek vagy ha biztosabbat akarok akkor töltsek le egy másik levelező programot és az egyikben az egyik a másikban a másik email fiók szerepeljen.

köszi,
Ádám

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9350) Met válasza adamssss (#9349) üzenetére


Met
nagyúr

Én is "szenvedtem" ettől.
Igaz nem TB, EM Client-ben van olyan opció a beállításokban hogy ha új levelet kezdesz, üres a küldő mező, magyarul kénytelen vagy választani melyik címről menjen.
Sajnos ha file+jobklikkes menüből kattintasz a küldésre úgy nem működik.
TB-ben nincs hasonló beállítás?

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9351) Siriusb válasza adamssss (#9349) üzenetére


Siriusb
veterán

Esetleg ez a kiegészítő?
https://addons.thunderbird.net/en-US/thunderbird/addon/identity-chooser/

(#9352) adamssss válasza Siriusb (#9351) üzenetére


adamssss
veterán

Úúú!
Pont egy ilyen kell nekem! Ha működik akkor ez tökéletes lesz. mIndjárt telepítem is a kollégáknak.
Köszi, Neked is Met

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9353) Ablakos válasza adamssss (#9349) üzenetére


Ablakos
őstag

Ha ez a kieg. sem segít a kollégáknak, esetleg külön gép per email, külön szobákban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#9354) adamssss válasza Ablakos (#9353) üzenetére


adamssss
veterán

Akkor repul a delikvens :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#9355) SharpSA


SharpSA
veterán

Sziasztok!

Van lehetőség kártyanézet esetén több sorosra állítani az email betekintést a jelenlegi 1 sor helyett?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#9356) Ablakos válasza SharpSA (#9355) üzenetére


Ablakos
őstag

Nincs. Most az új (1 soros) betekintő nézet volt a nagy tüzijáték.

[ Szerkesztve ]

(#9357) wamp63


wamp63
friss újonc

A Thunderbird programot használom az irodai gépemen és az otthonin is. Mind a két gépen hozzáférek a leveleimhez.
Mivel az otthoniban a merevlemez viszonylag kicsi, ezért felmerült bennem, h ebből törölném a mailek egy részét, hiszen az irodai gépemen is megtalálhatók.
Viszont mielőtt ezt megtenném, szeretnék segítséget kérni, nehogy menthetetlenül elveszítsek olyan leveleket, amelyek a későbbiekben még fontosak lehetnek.
Vagyis a kérdésem: ha az egyik gépen törlöm az adott levelet, attól az még a másikban hozzáférhető marad?

Előre is köszönöm a választ!

(#9358) localhost válasza wamp63 (#9357) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Gyors válasz, ha IMAP módon kapcsolódsz otthonról, ne tedd, mert a szerverről IS törölné!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9359) Chiller válasza wamp63 (#9357) üzenetére


Chiller
őstag

Ha sok leveled van, előfordulhat adatvesztés. És egyébként se tudhatod, mikor kell valami email, amit korábban töröltél az egyik helyen.

Én inkább nagyobb háttértárat vennék otthonra, az a biztos. Talán még a céggel is el tudod intézni, hogy szálljon bele... ha már (ezek szerint) otthon is dolgozol.

(#9360) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Azt hogy lehet beállítani, hogy a levelek ne csoportosítva jelenjenek meg? Pl.:

Szerk: Közben megtaláltam a megoldást. :)

[ Szerkesztve ]

(#9361) Szaraz


Szaraz
tag

Sziasztook!
A TB nem nyitja meg a mellékleteket, az egyik e-mail-nél, ha megpróbálom lementeni, akkor 0 byte-os fájl ment le.
A webszerveren, ha belépek, simán meg tudom nyitni a mellékletet.
win10 van a gépen, TB 115.9.0 (32 bites)
Van valakinek ötlete, hogy mi lehet a baj? Van több melléklet, pdf, xlsx is, és egyiket sem nyitja meg.
Egy másik e-mail-nél simán megnyitja a pdf-et.

Nem a győzelem a részvétel, hanem a fontos!

(#9362) sinick válasza Szaraz (#9361) üzenetére


sinick
senior tag

TB-ben futtass az imap (?) mappára jobbkliik>tulajodnságok>mappa javítása-t.

(#9363) gepesz13


gepesz13
tag

Sziasztok!
TB-t használok egy pár éve. Rendben megy.
Már tudom, hogy a "PROFILES" mappa mentése majd a TB újratelepítése utáni visszamásolás megoldja, hogy minden olyan legyen mint régen. Már egy párszor sikerült.
Nekem csak a címjegyzék és az archívum kellene. Melyek ezek a mappák amik ezeket tárolják? De ha valaki segítene abban, hogy megtudjam melyik mappa mit tartalmaz? Azt nagyon megköszönném.
Üdv: és köszi

(#9364) Chiller válasza gepesz13 (#9363) üzenetére


Chiller
őstag

Ezt a kérdést már feltetted. :)

Ez nem segített?
https://prohardver.hu/tema/mozilla_thunderbird/hsz_9279-9279.html

(#9365) gepesz13 válasza Chiller (#9364) üzenetére


gepesz13
tag

Valóban már emlékszem, hogy kérdeztem.
Sajnos akkor nem boldogultam vele. Most újra bogarászok, viszont ha nem boldogulok akkor kereshetlek még?
Köszönöm.

(#9366) sz.j válasza gepesz13 (#9363) üzenetére


sz.j
nagyúr

Én a teljes "Local" és "Roaming" mappa tartalmát lementem és a visszaállítást követően mindig meg van a címjegyzék is és az archivum is.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#9367) Chiller válasza gepesz13 (#9365) üzenetére


Chiller
őstag

Azt is lehet esetleg csinálni amit a kolléga írt, átmásolsz kompletten mindent, majd minden mappát kiürítesz a archívumon kívül. Kicsit fapados, az tény. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#9368) sz.j válasza Chiller (#9367) üzenetére


sz.j
nagyúr

"... majd minden mappát kiürítesz a archívumon kívül...."

Visszaállításkor semmit sem kell "kiüríteni", egyszerűen felül kell írni mindent ...
(Persze ha valaki úgy látja jónak, hogy a mentést követően töröljön mindent a "C"-ről, természetesen azt is lehet.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.