Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
A kispx javaslata alapján így sikerült megjavítanom.De csak az első öröm voltak meg mert,előjött olyan kellemetlen hiba. A tunderbird-ben az összes folyamatosan 2012.10.17-ig megjelenő e-mailem(bejövő+elküldött) a nézet alsó felében NEM JELENÍTHETŐ MEG (2x rákattintva a teljes képernyő felső felén látom, hogy kitől jött meg a tárgyat, de alul minden üres. Ha ebből az egy mail-ből kilépek akkor egyidejüleg a Tunderbird-ből is kilép a gép, és kezdhetem az egészet újra elölről.És eltűnt a teljes címlista. :O Vagy csak bekel állítani valami amit az újra telepetit Thunderbirdnél nem lett megtéve?

[ Szerkesztve ]

(#4852) kispx válasza qwertly (#4851) üzenetére


kispx
addikt

Közben a TB-t újraraktad?
A profil mappád mérete most mennyi?

Szerk.:
Töröld le az egészet. Profil mappával együtt. Majd installáld fel a legfrissebb TB-t. Majd a mentésből a leveleket állítsd helyre. Nézd meg, hogy működik-e és ha igen akkor csináld meg amit előzőleg mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#4853) qwertly válasza kispx (#4852) üzenetére


qwertly
addikt

Igen,nem csak a TB hanem az xp-t is újra kellet rakni mert a hdd elkezdett döglődni.

(#4854) kispx válasza qwertly (#4853) üzenetére


kispx
addikt

A mozbackup-os mentés állítsd helyre egy friss TB installnál, majd nézd meg, hogy ugyanez a probléma megvan-e még. Ha nincs, akkor csináld meg amit múltkor mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#4855) qwertly válasza kispx (#4854) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Erre majd,holnap kerül a sor.De amikor egy hete sincsen újra lett rakva az xp akkor a TB is újra lett rakva és a moziilabacup programmal állítottam helyre.Azután csináltam meg azokat a lépéseket amelyeket javasoltál:itt. Úgy-hogy ez ugyan az lenne mint amit megcsináltam már?

[ Szerkesztve ]

(#4856) TigerCat válasza qwertly (#4855) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Legvégső esetben próbáld meg ezt:
Állj rá egy mappára, nyomj CTRL+A-t, majd CTRL+S-t, vagyis ments minden e-mailt valahova. Ismételd meg az összes mappával. Célszerű a mentett fájlok mappaneveit elnevezni az eredeti TB mappa nevére.
Ezután exportáld ki a teljes (személyes és összegyűjtött) címlistádat ldif-be.
Ha megvagy, zárd be a TB-öt, majd töröld a profil mappádat, tokkal-vonóval.
(XP-nél nem tudom a pontos helyét, de Win7-nél ez: C:\Users\Felhasználóneved\AppData\Roaming\Thunderbird\)
Indítsd újra a TB-öt és állíts be mindent: fiókokat, aláírásokat, stb. Ha kész, húzd bele a leveleket az adott mappákba. A beérkezett üzenetek mappa tartalmát ne, mert mindent újra letölt majd ami a szerveren van, így ezokat le kell törölni és a mentettre cserélni. Ha ezt nem akarod, lépj be az online felületre és törölj mindent, amit learchiváltál, így azok nem jönnek le újra. Lassú meló, de biztos. Ha valami nem jó a profilban, így csinálhatsz tiszta telepítést a program törlése vagy hekkelgetése nélkül.
Nem egyszer csináltam így teljes levelezés átrakást, szerintem az egyik legbiztosabb megoldás, bár macerás, ez igaz...

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4857) qwertly válasza TigerCat (#4856) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Ez akkor is működik,ha nincsen mit kiexportálni a címjegyzék mert egy xp újratelepítés és mozilabacup vissza állítás után "tűnt" el a címjegyzék.De ugyan ez van outlooknál is amely ugyan ezen a gépen volt ott is eltűnt a címjegyzék ezért megfordult a fejembe,hogy valami beállítás lehet a hibás?És csak az xp valamit "bekapcsolni" kell és van is már címjegyzék.

(#4858) kispx válasza qwertly (#4857) üzenetére


kispx
addikt

Valószínűleg a MozBacup-nál nem volt kipipálva, hogy a címjegyzéket mentse, így az nem mentette.

Amit mondtam, az tényleg hasonlít az előzőhöz, de jó lenne tudni, hogy a leveleket tartalmazó fájl nem-e sérül. Compacting does not seem to work rész alatt találsz, még egyoldási javaslatot.

[ Szerkesztve ]

(#4859) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Megfordult a fejembe az,hogy megvan a régi xp-nek a c meghajtó tartalma egy másik partíción.Onnan vissza lehet másolni a újra rakott xp és újra installált TB alá?Vagy mozilabacupnak megmutatni,hogy a régi lementet partícióról mentse el a TB adatokat?
Most néztem a virtuális xp azon automatikusan kivan pipát a címjegyzék és így biztos ,hogy én nem vettem ki a pipát amikor lelet mentve.

[ Szerkesztve ]

(#4860) kispx válasza qwertly (#4859) üzenetére


kispx
addikt

Ige, a profil mappát kell átmásolnod/felüliratnod.

[ Szerkesztve ]

(#4861) AndrisBoy válasza canniball (#4850) üzenetére


AndrisBoy
aktív tag

az 1.1.1 ;) azt megeszi.

•°o.OO.o°•

(#4862) canniball válasza AndrisBoy (#4861) üzenetére


canniball
nagyúr

Pöpec! :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4863) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Outlook Express használata után átálltam Mozilla Thunderbirdre Windows reinstall után, sikerült is beállítani, de a régi leveleimet nem tudom letölteni a T-Online szervereiről. Hogyan tudnám ezt megoldani, hogy a régi levelek megjelenjenek, elvégre beállítottam, hogy 14 napig ne törlődjenek a T-Online szervereiről.

Előre is köszi a választ!

(#4864) futár válasza KüLÖNc (#4863) üzenetére


futár
aktív tag

Tesztelted a beállításaidat? Ha küldenek neked levelet akkor azt megkapod? Vagy semmit nem állítottál be?
Ha Outlook Express-t használtál, akkor a konfigurálásban ugyanazokat az adatokat kell megadnod. Ezt megcsináltad? Webmailben megvannak a régi levelek?

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4865) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Sziasztok!
Hol tudom ebben a levelezőben beállítani, hogy a levélben kapott kinket alapértelmezettként a Mozilla nyissa meg?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#4866) qwertly válasza PindurAnna (#4865) üzenetére


qwertly
addikt

A mozillában jelöld meg,hogy ö legyen az alapértelmezett böngésző.

(#4867) futár válasza PindurAnna (#4865) üzenetére


futár
aktív tag

Szerintem az nem elég! Vezérlőpult, Programok telepítése és törlése, Programok hozzáférhetősége és alapértelmezései - itt az egyéni fükön be tudod állítani, hogy mi legyen az alapértelmezett webböngésző. Ezek után a linkeket ez fogja megnyitni.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4868) PindurAnna válasza qwertly (#4866) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Köszönöm szépen, sikerült :)

Futár neked is köszönöm!

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#4869) Poldi


Poldi
tag

Sziasztok!

Furcsa dolgot tapasztaltam IMAP fiók használatakor:
Több beérkező levél esetében is hibás volt a becsatolt nagyméretű fájl (a mérete sem stimmelt).
A weben belépve a fiókomba a levél csatolása rendben volt, tehát csak a Thunderbird nem szedte le normálisan. Csináltam pár próbát:
Ha a Thunderbird-ben a levél beérkezését követően azonnal rákattintottam a levélre, akkor a csatolás sérült.
Ha kivártam a megnyitással, akkor a csatolás ok.
Úgy tűnik a "Tb" azonnal beérkezettnek jelzi a levelet, holott az még a háttérben töltődik a szerverről, és megnyitáskor félbeszakadhat.

Más is tapasztalt hasonlót?
Illetve hogyan lehetne újra szinkronizálni (letöltetni) az IMAP leveleket.
(töröljem a postafiókot a "Tb"-ből, majd hozzam létre újra?)
Köszönöm!

(#4870) copass


copass
veterán

sziasztok
érdekes dologba futottam bele, thunderbird 10 esr
a levélszemét beállításoknál, mindegy mit állítok be, spamassasin, új levélszemét áthelyezése a szemét mappába,stbstb, nem csinálja meg, kilépek, vissza és ugyanúgy van minden, az adaptív levélszemét engedélyezve van és kész.
pedig jól ment, egyszercsak meghüjül, és az a gáz hogy eltünteti az emaileket.
annyit elértem hogy kitöröltem a tanulást, így most megmarad, de ha vmit szemetként jelölök be akkor az eltünik , mivel semmilyen mappába nem mutat a beállításoknál.
mi lehet a gond?
köüszi a segítséget előre is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4871) copass válasza copass (#4870) üzenetére


copass
veterán

nah megvan a bibi:
az eszközök-beállítások-speciális-konfigurációszerkesztőt megnyit
beírni felülre: spamActionTargetAccount-ra rákeresni, nekem az email címem volt benne vmi oknál fogva.
ezt kell átírni erre, az összesnél:
mail.server.server.spamActionTargetAccount: mailbox://nobody@Local%20Folders

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4872) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Mappán jobb klikk Üzenet keresése...
Itt kiválasztom hogy Levéltörzs, ekkor az üzenet szövegében keres a program. Namost az a gondom hogy ezt a levéltörzset nem lehet minden e-mail fióknál kiválasztani. Ez mitől van? Semmi hasonló sincs a keresésnél. Van erre valami megoldás a mappák áthelyezésén kívül?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4873) Poldi válasza Winner_hun (#4872) üzenetére


Poldi
tag

Talán a problémás postafióknál be van állítva a "csak a fejlécek letöltése" opció, ezért nem fér hozzá a levél tartalmához. IMAP fióknál a "szinkronizálás és tárhely" menüben nézelődnék.
De ez csak tipp, nálam nincs ilyen gond a 3 fiók egyikével sem (v16.0.2).

A korábban kérdezett melléklet letöltés hibát senki sem tapasztalta?

(#4874) G@bi90MR


G@bi90MR
aktív tag

Sziasztok!
Az alábbi módon próbűltam a profilomat áthelyezni, de nem megy. Mi a megoldás erre? A leírtak szeirnt járok el de nem akar működni.
Előre is köszönöm! :R

mazda626 vagyok G@bi90MR kiadásban.

(#4875) copass válasza G@bi90MR (#4874) üzenetére


copass
veterán

próbáld meg azt hogy leszedsz egy portable thunderbirdöt
a régi profil mappát amiben ezek a mappák vannak: cache,extensions,mail,stb bemásolod a portablethunderbid\data\profile mappába és violá már megy is minden frankón.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#4876) Winner_hun válasza Poldi (#4873) üzenetére


Winner_hun
félisten

Sehol nem találok ilyen beállítási lehetőséget az adott fiókhoz.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4877) kispx válasza Winner_hun (#4876) üzenetére


kispx
addikt

Nekem csak a GMail gyökérkönyvtáránál csinálja azt. A megoldás az volt, hogy egérgomb a mappára -> tulajdonságok -> szinkronizálás -> mappa kiválasztása kapcsolat nélküli munkához.

(#4878) Poldi válasza Winner_hun (#4876) üzenetére


Poldi
tag

Ez a menüpont POP3 fiók esetén él:
Postafiók beállításai -> Kiszolgáló beállításai -> Csak a fejlécek letöltése

IMAP fióknál valóban nem létezik, ott erre gondoltam:
Postafiók beállításai -> Szinkronizálás és tárhely -> Üzenetek szinkronizálása,
itt nekem minden mappa ki van jelölve az "üzenetek megtartása ezen a számítógépen" opcióban.

Amit kispx írt jobbnak tűnik :) Nekem is ki van pipálva.
Esetleg ugyanott az Általános információk fülön -> "A mappa üzeneteinek megjelenítése a globális keresés eredményei között" is beleszólhat... (nálam ez is be van jelölve mindenütt)

(#4879) kisferi


kisferi
tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni. Jelenleg XP-t használok és a Thunderbird profoljának a mentését megcsinéltam.(c:application data) Windows 7-et szeretnék feltelepíteni. Az XP-ről mentett profilt, hogy tudom visszaállítani? Itt is felül lehet írni a c:application data mappában? Az elérési utat a Windows 7-en nem ismerem. Előre is köszönöm a segítséget.

(#4880) kispx válasza kisferi (#4879) üzenetére


kispx
addikt

(#4881) kisferi válasza kispx (#4880) üzenetére


kisferi
tag

Köszönöm szépen a segítségedet kispx .

(#4882) Johnny Cage válasza kisferi (#4881) üzenetére


Johnny Cage
addikt

ezzel még egyszerűbb: [link]

(#4883) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

17-est próbálta valaki? én klasszik témát használok win7-hez (+ thunderbird-ön belül retro skin-t) és a 17-essel teljesen megbolondult az egész. a menüsor (fájl, szerkesztés stb.) eltűnt, a fejléc színei egybeolvadtak a munkaterületével stb... skin nélkül is ugyanez a helyzet. visszaraktam a 16.0.2-est és azzal minden oké

(#4884) Gubek-Einste válasza Johnny Cage (#4883) üzenetére

Én azt használom, alapértelmezett skin-nel.
A menüsort pedig a fül mellé jobb klikkel kattintva vissza lehet állítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4885) Johnny Cage válasza Gubek-Einste (#4884) üzenetére


Johnny Cage
addikt

lehet, hogy nem egyértelmű, nálam így néz ki a tb: [link]

17-essel viszont teljesen szétesik, a kék fejléc eltűnik, menüsáv eltűnik (csak akkor jön elő ha visszaállítom default skinre, de akkor se stimmel vele valami).

[ Szerkesztve ]

(#4886) TigerCat válasza Johnny Cage (#4885) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Dettó. Ugyanez a helyzet nálam is. Nem is frissítek...
Amúgy szerintem egyre gázosabb irányba megy a fejlesztés, nem beszélve a kiegészítők kompatibilitásáról. Minden update előtt azon kell stresszelni, mi fog működni és mi nem. Egyre vonzóbbá válik az a hulladék Gmail.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4887) Johnny Cage válasza TigerCat (#4886) üzenetére


Johnny Cage
addikt

nagyjából megvan mitől esik szét a 17-es: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4888) TigerCat válasza Johnny Cage (#4887) üzenetére


TigerCat
nagyúr

F@sza. Marad a 16.0.2

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4889) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Thunderbird 17.0
Egy kis segítség, ha eltűnnének a bezárás - teljes képernyő - kicsinyítés gombok a jobb felső sarokból. Konfiguráció szerkesztőben dupla klikk erre a bejegyzésre:
mail.tabs.drawInTitlebar

[ Szerkesztve ]

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4890) zileut


zileut
tag

Miért van az, hogy ha írok egy emailt Thunderbird-ben és beillesztek egy egyéb helyről származó szöveget, amely eltérő betűstílusú és betűméretű, mint az alapértelmezett, majd kijelölöm teljes emailt és beállítom, hogy az egész azonos stílusú és méretű legyen az alapértelmezettel, akkor az elküldött emailben, a két különböző forrásból származó szövegrész, ennek ellenére mégis eltérő betűstílusú és betűméretű marad?
Nem tudom, hogy ez számít-e, de Gmail-es email címem van.

(#4891) TigerCat válasza zileut (#4890) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mert HTML. Abban meg benne vannak a formázások, kódok, stb. Én is agybajt kaptam tőle Outlook után, de meg leht szokni/tanulni. :-)
CTRL+Shift+V-vel illeszd be.
Így formázatlan szöveg kerül bele, ami nem kever be...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4892) Gubek-Einste válasza zileut (#4890) üzenetére

Más stílusú szöveg beillesztésénél használd a Shift + Ctrl + V billentyűzet kombinációt mert ekkor az éppen aktuális stílust/betűméretet használja a beillesztésnél

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#4893) zileut


zileut
tag

TigerCat és Gubek-Einste, köszönöm mindkettőtöknek.

(#4894) TigerCat válasza zileut (#4893) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nincs mit, annak is örülök, ha másnak sikerül!
:))

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4895) PindurAnna


PindurAnna
Közösségépítő

Az adott problémával kínlódok:
Asztali PC-n van beállítva egy még ezer éves pannonmail fiókom. Asztalin megnyitom szépen lejönnek a levelek.

Laptopomon ahol wifin csatlakozik, ugyanazt a beállítást megcsináltam és nem tölt le semmit. Nem is kapcsolódik.

Kipróbáltam az asztaliról a pannon fiókot teljesen bemásolni a laptopba, de így nem is látja a laptop a pannon fiókot.

Hogy tudnám beállítani laptopra a pannonmailt, vagyis emailstudiós mail címemet? Ki-bemenő szerver port stb?

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#4896) kispx válasza PindurAnna (#4895) üzenetére


kispx
addikt

A mozbackup programmal áttudod a levelezésedet költöztetni egyik gépről a másikra. (Beállitásokkal együtt)

A TB letöltésnél törlölheti a leveleket (POP3-as fióknál 14 nap után törli alapértelemezetten) igy a másik gép nem tud levelet letölteni

[ Szerkesztve ]

(#4897) kispx válasza kispx (#4896) üzenetére


kispx
addikt

Szerk.: De ezzel a profilmappádat felülirod, tehát azon laptopon a postafiókok törlödni fognak és helyette a előzőleg lementett fiók fog kerülni.

(#4898) PindurAnna válasza kispx (#4897) üzenetére


PindurAnna
Közösségépítő

Hozzáadni nem tudom? Mert a laptopon még két fiók be van állítva. Meg vannak lementett levelek is rajta.

Galaxy S9+;Lenovo yoga 500;Gigabyte H77-DS3HPentium 840 4GB DDR3-1066, 4820GB+10000GB HDD;27"Lg W2753;TP-LINK WDL4300 router;SAMSUNG ML-1520,Epson Stylus OFFICE BX300F,Samsung Note 10.1, S7 edge

(#4899) futár válasza PindurAnna (#4898) üzenetére


futár
aktív tag

Ennyire nem bonyolult ez. A laptopodon létrehozod az email fiókodat. Vélhetően POP3 ugye? Az asztalin állítsd be a beállítások között, hogy 1 példány maradjon a kiszolgálón. Ugyanezt tedd meg a laptopon is. Így mindkét gépen megjeleníti ugyanazokat az új leveleket. A korábbi leveleket archiváld egy lokális mappába. Ennek tartalmát másold át a laptopodra és a beállításoknál tallózd ki ezt a mappát. Szerintem ezzel meg is volnánk.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4900) futár válasza PindurAnna (#4898) üzenetére


futár
aktív tag

Archív mappaként tallózd ki! Bocs ezt elfelejtettem!

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.