Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) iff válasza kispx (#4699) üzenetére


iff
senior tag

Igen be van

..........""..........

(#4702) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Szükségessé vált valamilyen levelező kliens használata.

Az Outlook és a TB között vívódom.

Tudna valaki írni pro és kontra?

// Persze jöhet más program is tippként ha esetleg van...

Előre is kösz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#4703) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Sziasztok!
Több helyen van "inbox" mentve a gépemen. Gondolom az újratelepítések nyomán keletkezett pár és van amit már én állítottam be és most használom is. Hogyan lehetne kivarázsolni a profilokból a leveleket és majd az OS újratelepítés után visszatenni egy helyre?
Lehet egyáltalán?
Köszi előre is.
Csaba

(#4704) kispx válasza jobbacsabba (#4703) üzenetére


kispx
addikt

Mozbackup, ezzel kimented a leveleidet, majd az újratelepítés után ugyanezzel helyreállítod. A létrehozott fájlt azért az újrarakás közben őrizd meg.

[ Szerkesztve ]

(#4705) jobbacsabba válasza kispx (#4704) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi!
Épp ezt csinálom. Akkor ez kimenti az adott érvényes profilomhoz tartózó leveleket és majd visszateszi telepítés után? Ugyanoda fogja tenni ahol volt? Azt meg oldható lesz, hogy csak abban a mappában legyen inbox amit majd én állítok be?

(#4706) kispx válasza jobbacsabba (#4705) üzenetére


kispx
addikt

Ezeket hogy érted?

(#4707) jobbacsabba válasza kispx (#4706) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Mikor újra tettem a rendszert, akkor megadtam neki, hogy az E: meghajtóra mentse a leveleimet (két profil van). Most megnéztem az Appdata\Roaming\Thunderbird\Profiles mappát és van benne 4 könyvtár ami összesen több mint 1GB méretű (mindegyiknek van valamekkora inbox mérete). Arra kérdeztem rá, hogy a Mozbackup összegyűjti-e az érvényes profilomhoz kapcsolódó összes levelet a különböző helyekről? Ha igen, visszaállításkor az eredeti helyére menti ezeket, vagy tudok cél mappát beállítani és majd oda teszi ezeket?

(#4708) kispx válasza jobbacsabba (#4707) üzenetére


kispx
addikt

Visszaállításkor nem ugyanoda menti el, hanem a profilmappát felülírja.

Szerintem csinálj arról a 4 mappáról is egy mentést ha nem gond. (Még nem láttam olyat, hogy 2 profilt-t 4 mappában dobált volna szét, és nem teszteltem így a mozbackupot. Szóval a másik kérdésedre nem tudok biztosat mondani).

[ Szerkesztve ]

(#4709) jobbacsabba válasza kispx (#4708) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi!
Mentek mindent, aztán telepítés előtt kipróbálom, hogy valóban mind használatban lévő profil-e?

(#4710) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Valakinek továbbra sincs erre megoldása? [link]

(#4711) sz.j válasza Gabesz87 (#4710) üzenetére


sz.j
nagyúr

Nem hiszem, hogy ez segítségedre lesz ( kíváncsiságból megnéztem, hogy nálam hogy van), de ha megnyitom, akkor nálam csak az e-mail fiókok vannak a beérkezett és a küldött levelek alatt. Egyetlen egy mappa sincs.
Persze lehet, hogy ez a beállításoktól is függ .....

Ui.
Ja, és csak egy helyen van nálam Törölt Elemek mappa

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4712) Gabesz87 válasza sz.j (#4711) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem így néz ki neked véletlenül?

Ez tényleg csak beállítás kérdése, fent lehet váltogatni a megjelenési módokat. Ez az egyesített megjelenítés, de így még jobban is tetszik, így talán világosabb.

[ Szerkesztve ]

(#4713) sz.j válasza Gabesz87 (#4712) üzenetére


sz.j
nagyúr

Ha megnyitom a beérkező, elküldött, ill. törölt elemeket, akkor nálam most így néz ki.
Mappából egy darab sincs ....

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4714) Gabesz87 válasza sz.j (#4713) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez lényegében ugyanaz, csak neked több postafiók van beállítva, ahogy látom. A mappák egy részét én csináltam, a többi meg az ESET vírusirtó/tűzfalnak köszönhető.

(#4715) #56474624


#56474624
törölt tag

Ha thunderbird-ből küldök el egy üzenetet vipmail-re (indamail) mail.com-os email-ről, akkor miért kapom vissza azt a hibaüzenetet, hogy Sajnaljuk, az On cime, xx.xxx.xxx.xx, a spamcannibal.org feketelistan szerepel.? Ellenben ha a web-es felületről küldöm, akkor semmi ilyesmi. Próbáltam thunderbird-ből más szolgáltatókkal is (gmail, aol), ott nem volt ez a hibaüzenet.

(#4716) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok, megint kellene egy kis segítség!

Hónapok óta használom a TB-t, többé-kevésbé elégedetten, de most megint gondba vagyok...
Biztonsági megfontolásból (pl. reinstall) átraktam a C partícióról a levelezésemet (küldött, érkezett) a D partícióra, de rögtön olyan hiba lépett fel, hogy újra letöltődött az összes régi levelem (több ezer), ráadásul három példányban!
Ezt követően megpróbáltam a felesleget törölni, de mindezt hiába csináltam, mert amit töröltem az újra letöltődött .... :(((
Mi lehet a hiba? Hogy tudnám a levelezésemet a C-ről hiba nélkül máshova átrakni?

Az alábbiak szerint változtattam meg a levelek helyét:
Jobb klikk a fiókon ---> Beállítások ---> Kiszolgáló beállításai ---> Helyi könyvtár- nál változtattam meg a tárolás helyét D partícióra.

Előre is köszi a segítséget.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4717) sz.j válasza sz.j (#4716) üzenetére


sz.j
nagyúr

Meg van a megoldás, legalábbis nálam működik. :K

Leírom, hátha érdekel valakit:
- Először is, a kívánt helyen, létre kell hozni az új mappát , pl.: D\Thunderbird levelek, majd
- Be kell menni a windows profil-mappába és ott meg kell keresni a Thunderbird mappáját
Ez a Windows7-nél általában itt található:
C:\Users name\AppData\Roaming\Thunderbird
Itt meg kell nyitni a profiles.ini fájlt ahol a Path=.....-nál látható, hogy jelenleg hol tárolódnak a levelek, ezeket (az összeset) át kell helyezni az új mappába!

Ezt követően a profiles.ini megnyitott fájlnál két módosítást kell csinálni:
- az IsRelative=1 -nél az 1-es helyett 0-át kell beírni
- a Path= ....-hoz be kell írni az új tárolómappa elérhetőségét, a fenti példánál maradva a
Path=D:\Tunderbird levelek -et.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4718) briton válasza briton (#4655) üzenetére


briton
csendes tag

Előzmény probléma létezik, hogy csak nálunk gond?

Levél továbbításakor olykor nem jelenik meg az idézett levél tartalma, csak a fejléc.

(#4719) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Hogyan lehet beállítani azt hogy az elküldött levelek is bekerüljenek a részére létrehozott mappába? A beérkezőket oda teszi, az elküldött leveleket nem tudom rá kényszeríteni.

(#4720) #56474624 válasza csongi (#4719) üzenetére


#56474624
törölt tag

IMAP-pal csinálja ezt? Azzal elvileg működnie kéne rendesen.

(#4721) csongi válasza #56474624 (#4720) üzenetére


csongi
veterán

pop3-al

(#4722) #56474624 válasza csongi (#4721) üzenetére


#56474624
törölt tag

Én itt próbálkoznék:
Eszközök, Postafiók beállítások, Másolatok és mappák, Üzenetküldéskor automatikusan ...

Egyébként imap szerintem jobb. Pop3-nál nekem a levelek letöltésekor is előszeretettel szórakozott a kapcsolódással, imap-pal semmi probléma nincs. Ja és nem kell külön letölteni, azonnal megkapom az email-eket, akár vmi chat programban.

[ Szerkesztve ]

(#4723) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
Szolgáltatót váltok úgy, hogy a régit és az újat felváltva fogom használni. A kérdésem, hogy a helyi könyvtáraim és tartalmuk megmaradnak-e, ill. a régi megszűnésekor is?
(T-Digi)

(#4724) Tacsika válasza Tacsika (#4723) üzenetére


Tacsika
aktív tag

(Win7)

(#4725) csongi


csongi
veterán

Hogyan lehet 3,1-hez telepíteni a naptárat?

(#4726) xabolcs válasza csongi (#4725) üzenetére


xabolcs
őstag

letoltesz egy kompatibilis verziot a gepedre, aztan vagy "radobod" a tb-re, vagy a kiegeszitok ablakbol kiindulva telepitesz fajlbol.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4727) csongi válasza xabolcs (#4726) üzenetére


csongi
veterán

De a 12,1-es verzióhoz nincsen :O

(#4728) xabolcs válasza csongi (#4727) üzenetére


xabolcs
őstag

en viszont talaltam. :K

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4729) csongi válasza xabolcs (#4728) üzenetére


csongi
veterán

Hogy kell ezt rá erőszakolni?

(#4730) Normi™


Normi™
őstag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném...csak a szokásos,freemail kontra T.b.,(használtam a keresőt,de sikertelenül próbálkoztam bármilyen ott látható beállításal)

Ezen beállításokkal nem találja a postafiókot(citromailben sem működik sehogy sem):

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4731) kispx válasza Normi™ (#4730) üzenetére


kispx
addikt

Az "automatikus felismerést" vedd ki belőle.

Hitelesítés egyiknél sincs.
SMTP-nél írd be valamit, a freemail nem támogatja (Vagy ha a netszolgáltatód adott levelezőfiókot is akkor azt is beírhatod)

(#4732) Normi™ válasza kispx (#4731) üzenetére


Normi™
őstag

Azt tudom,hogy a szolgáltató smtp címe kell,sajnos hirtelen nem tudom,eddig nem kellett,fontosabb a fogadás,ha kihagyom sem enged tovább,kikapcsoltam az automatikus dolgokat,sajnos ugyanaz.

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4733) kispx válasza Normi™ (#4732) üzenetére


kispx
addikt

2 választásod van:

1) beírod a szolgáltatód címét, ekkor küldeni és fogadni is fogsz tudni
2) az smtp részt fals adatokkal töltöd fel. Ekkor csak fogadni tudsz, küldeni nem.

A lényeg, hogy a mezőkben ne maradjon olyan "automatikus felismerés". Ha nincs ilyen akkor tovább fog engedni a TB.

A Bejövő POP3-as sorban a legutolsó oszlopot állítsd át a "nincs hitelesítés" opcióra, és a fogadással nem lesz baj. (Abban a sorban a többi érték helyes)

[ Szerkesztve ]

(#4734) Normi™ válasza kispx (#4733) üzenetére


Normi™
őstag

Köszönöm a segítséged,nagyon nem akarta ezerszer kiírta,hogy rosz a felhasználó név vagy a jelszó ,de végül fogalmam sincs miért beengedett.Köszönöm mégegyszer!

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4735) Normi™ válasza Normi™ (#4734) üzenetére


Normi™
őstag

*rossz,még egyszer,felhasználónév

Kicsit siettem írni,meg a billentyűzetem sem akarja néha az igazat...

[ Szerkesztve ]

"It was me on that road. But you couldn't see me.Too many lights out, but nowhere near here.It was me on that road. Still you couldn't see me.And then flash lights and explosions"

(#4736) xabolcs válasza csongi (#4729) üzenetére


xabolcs
őstag

pl ugy, ahogy irtam, vagy peldaul:
- megnyitod a kiegeszito kezelot
- "kiegeszitok letoltese" oldalso menu
- es a thunderbird collection-t addig tekered, amig elojon a Lightning
- ha megvan, akkor klikk ra es "Hozzaadas ehhez: Thunderbird"

vagy megint maskepp:
- megnyitod a kiegeszito kezelot
- jobb fent kereso: "kereses a kiegeszitok kozott"
- beirod, hogy lightning
- a kedvencednel ranyomod, hogy "Telepites"

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4737) csongi válasza xabolcs (#4736) üzenetére


csongi
veterán

Most ott van a bővítmények között de nem jelenik meg a fejlécnél az ikonja. Az összes bővítmény ikonja a listában legó kocka. Gondolom, valami nincs telepítve. Jawa és flashpalyer fent van.

(#4738) xabolcs válasza csongi (#4737) üzenetére


xabolcs
őstag

es a zold puzzle-nel mik vannak? (mert ugy most a kek lego kockat nezted)
ott sincs a frissen telepitett naptar?

ha pedig telepitve van, es csak a gombja kell, akkor az eszkoztar testreszabasa segit megtalalni a hianyzo gombot, ikont.

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4739) csongi válasza xabolcs (#4738) üzenetére


csongi
veterán


Ez van jelenleg.

(#4740) xabolcs válasza csongi (#4739) üzenetére


xabolcs
őstag

es a kek puzzle-nel - kiterjesztesek - sincs?

ezt szerettem volna kerdezni az elobb is. :B
meg szerencse, hogy nalam pedig zold szinu a puzzle. :U

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#4741) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!

A TB-nél van egy olyan lehetőség, hogy "A szolgáltató levélszemétszűrőjének elfogadása" és ezen belül több lehetőség közül lehet választani.
Kérdésem az lenne, hogy az itt található lehetőségek között mi a különbség, ill. melyiket érdemes választani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4742) csongi válasza xabolcs (#4740) üzenetére


csongi
veterán

Nod 32 figyel ott és az is le tiltva.

(#4743) sz.j válasza sz.j (#4741) üzenetére


sz.j
nagyúr

A # 4741 hsz-ra tudna valaki valamilyen infót adni?

Illetve még azt is megkérdezném, hogy ha a TB-nek a spam szűrése nem lenne elég hatékony, milyen ingyenest tudnátok a TB mellé ajánlani?

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4744) kispx válasza sz.j (#4743) üzenetére


kispx
addikt

Én a Spamassasin választanám. Mert ezzel találkoztam a legtöbbet, és gondolom nem véletlenül lehet ebbe a leggyakrabban belefutni.

Van még egy beépített tanítható spamszűrű is: beállítások -> biztonság -> szemét

Külső spamszűrő: Spamhilator

Szerk.: És ezzel a hozzászólással lettem fanatikus tag :)

[ Szerkesztve ]

(#4745) sz.j válasza kispx (#4744) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszi a választ.
Az az igazság, hogy nagyon hosszú éveken át (az Outlook Express mellet) nagy megelégedéssel használtam a Spamihilátort. Amikor win7-re váltottam kénytelen voltam a TB-t felrakni, mert az OE-t nem támogatta a Win7. Pár honapig nem volt gond velük, de az utóbbi napokban valami gubanc van a Spamihilator és a TB között, mert levélködlésnél az alábbi üzit kapom:

"Hiba történt a levél küldése közben. A levelezőkiszolgáló válasza: 5.1.0 Authentication required to send email as <akarmi@chello.hu> on submission port.. Ellenőrizze, hogy az Ön e-mail címe helyesen van-e megadva a Levelező beállításaiban, majd próbálja újra."

Bár nem tudom, hogy ezt most a TB vagy a Spamihilátor okozza, ezért gondoltam arra, hogy először a Spamihilátort cserélném le, aztán majd kiderüln, hogy nélküle is jelentkezik e a hiba vagy sem.

Amit ajánlottál azt nem ismerem, majd utánaolvasok.

Gratulálok a fanatikus tagságodhoz.

[ Szerkesztve ]

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4746) kispx válasza sz.j (#4745) üzenetére


kispx
addikt

Elméletileg, a beépített két spamszűrűnek meg kéne fognia a spamek legnagyobb részét. Kb milyen mennyiségű spam levelet kapsz? A beépített két spamszűrű mennyire teszi a dolgát?

(#4747) sz.j válasza kispx (#4746) üzenetére


sz.j
nagyúr

Változó ..., napi 20-50 spam (négy postafiók)

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4748) kispx válasza sz.j (#4747) üzenetére


kispx
addikt

Spamassasinnel mennyire csökken le?

(#4749) sz.j válasza kispx (#4748) üzenetére


sz.j
nagyúr

Hogy őszinte legyek nem tudom, nem figyeltem. De az tény, hogy a Samihilátor szinte egyet sem , na jó olykor olykor egyet kettőt.
De a SI-ban azt szerettem, hogy amit spamnak itélt azt nem is engedte letöltődni. Olykor megnéztem a spam-fiókját és amit tévesen tartott vissza (ritkán volt ilyen) azt megtaníttattam vele, hogy nem spam.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#4750) xabolcs válasza csongi (#4742) üzenetére


xabolcs
őstag

erdekes...

irtam mar nehany telepitesi modszert, illetve be is linkeltem azt a lightning verziot, ami muxik 12-es viharmadarral.

remelem valahogy bele tudod verni... :)

[ Szerkesztve ]

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.