Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Kijött a 15-ös Thunderbird, Australis megjelenéssel. A design mondjuk még nincs teljesen kész, mint amennyire a képen látható.

(#4752) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok!

Thunderbird 15.0, meglévő postafiók alá arhív levelek importálása a problémám:
Eszközök > importálás > minden import > tovább >
ezután feljön a "Beállítások és levélmappák importálása" de tök üres ... nincs mit választani, csak kilépni lehet :(
KÉP
Mi lehet a gebasz?

(#4753) HZoli87 válasza spirit007 (#4752) üzenetére


HZoli87
veterán

Szia!

Nem nálad van a hiba, nálam is ugyanígy néz ki. Programhiba ...

(#4754) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy sürgős kérdésem remélem tud rá valaki megoldást.
Szóval szeretnék sablon emailt elküldeni a több száz ügyfelünknek nem hírlevél hanem értesítés, elküldeném egyesével is de amikor elküldök egy sablon emailt mindíg ujra kell nyitni a sablont ezzel eltökölök nagyon sokat, hogy lehet megoldani hogy nyitvamaradjon és csak az uj címet tegyem bele az uj üzenethez?
Vagy egyéb módszer amivel a robotmunkát gyorsíthatnám?

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#4755) TigerCat válasza csimmasz (#4754) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Miért nem hozol létre listát a címzettekből? Akkor egy kattintásra elmenne nekik. Csak kijelölöd, hogy a listának küldje és kész. Nem kell egyesével vacakolnod vele. Én használtam, teljesen jó.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4756) csimmasz válasza TigerCat (#4755) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Mert akkor mindegyik látja hogy még kiknek küldtem, nem?
Végülis asszem megoldódott máshogy oldom meg nem tB vel, azért köszi.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#4757) TigerCat válasza csimmasz (#4756) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem látják, ha rejtett másolatként teszed be.
... és nincs mit!
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4758) Ringman


Ringman
nagyúr

hello!

ha a profile\imapmail\imap.googlemail-*.com\ könyvtáron belül az alábbi fájlok vannak, akkor az 1, 2, 3 végű fájlok és könyvtárak törölhetők?

kép - (katt-ra nagyobb):

köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#4759) TigerCat válasza Ringman (#4758) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Én nem törölném, de tesztelheted. Mentsd le az egész profilodat, majd töröld ki. Ha nem jött be, visszateszed a mentésből. Én így szoktam kísérletezni, ha nagyon tesztelhetnékem van.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4760) Ringman válasza TigerCat (#4759) üzenetére


Ringman
nagyúr

majd kísérletezek is, mert így ez a gmail fiók 83 (!) GB helyet foglal.

(#4761) kispx válasza Ringman (#4760) üzenetére


kispx
addikt

Nekem volt egyszer egy hasonló. Töröltem a profilt és mentésből egy régire visszaállítottam. Az egyik 10+ verzióra történő frissítéskor jelentek meg ezek.

(#4762) WonderCSabo válasza Ringman (#4758) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Próbáltad a tömörítést? Nagyon sok helyet lehet vele spórolni! Jobb gomb a TB-ben egy mappára -> Tömörítés. De ennyi levéllel sok ideig eltarthat. Egyébként sztem a 83GB az ultrabrutál, nincs ott vmi elszámolva? Vagy ennyi nagy csatolmányt kapsz a mailekben?

(#4763) Ringman válasza WonderCSabo (#4762) üzenetére


Ringman
nagyúr

8,3GB van használatban - gmail-es fiók egyébként.

a fenti könyvtárrendszerben a
[gmail].sbd az 41GB: -tartalma:

(fáljnév-kiterjesztés-méret-mód.dátuma az oszlop-sorrend)

&ANY-sszes lev&AOk-l 27 372 282 751 2011.09.15 12:21 -a--
&ANY-sszes lev&AOk-l.msf 5 820 535 2012.09.12 18:52 -a--
Csillagozott levelek 5 129 664 2012.08.22 16:21 -a--
Csillagozott levelek.msf 7 593 2012.09.12 15:09 -a--
Elk&APw-ld&APY-tt levelek 11 947 968 202 2011.09.15 11:25 -a--
Elk&APw-ld&APY-tt levelek.msf 2 739 433 2012.09.12 09:52 -a--
Fontos 1 607 700 546 2012.09.14 14:19 -a--
Fontos.msf 1 596 150 2012.09.14 14:45 -a--
Kuka 541 398 518 2012.09.14 10:20 -a--
Kuka.msf 76 144 2012.09.14 10:26 -a--
Piszkozatok 83 750 963 2012.08.22 16:21 -a--
Piszkozatok.msf 10 809 2012.08.22 18:19 -a--
Spam 1 088 655 2012.09.13 20:32 -a--
Spam.msf 4 953 2012.09.13 20:53 -a--
40 595 288 k 14 fájlban

a másik 3 az 3x~12GB, de a legújabb állomány az fél éves. (ugyanezek a fájlnevek vannak benne.

a profiles könyvtár tartalma meg a Ringman (#4758)-ban látható.

[ Szerkesztve ]

(#4764) WonderCSabo válasza Ringman (#4763) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Most 83 vagy 8,3?

(#4765) Ringman válasza WonderCSabo (#4764) üzenetére


Ringman
nagyúr

a gmail szerint 8,3GB - a thunderbird kvóta szerint is, 79% a telítettsége

a hdd-n meg 83GB helyet foglal.

a legnagyobb fájl az 27GB. az "összes levelek" nevű, kiterjesztés nélküli.

szerk2:
lehet törlöm valamelyik este a fiókot, aztán leszedem újra.

[ Szerkesztve ]

(#4766) WonderCSabo válasza Ringman (#4765) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen, az lenne a legjobb megoldást.

(#4767) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

A Thunderbirdnek van külön 64 bites verziója is, vagy ilyen hibrid x86/64 létezik csak?
Amit eddig találtam konkrétan x64-est, az 2011-es volt.
A másik kérdésem, hogy x64-be importálhatóak a 32 bites verzióból származó levelek?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4768) WonderCSabo válasza aleister (#4767) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Igen importálhatóak. Nem létezik hivatalos 64 bites verziója, csak tesztbuildek. De felesleges is a 64 bites TB-vel foglalkozni, mert semmivel sem gyorsabb, mint a 32 bites verziója.

(#4769) aleister válasza WonderCSabo (#4768) üzenetére


aleister
veterán

Köszi!
Akkor nem görcsölök vele. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4770) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Időszakosan meg lehet tiltani a Thunderbird megnyitását?
(Gépet használhassa más, de a levelezőt ne tudja.)

Köszönöm.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#4771) WonderCSabo válasza Picturemaker (#4770) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ilyet csak a rendszergazda tud a jogosultságkezelővel.

(#4772) Zsombe


Zsombe
senior tag

Sziasztok,

Thunderbird 15.0.1 angol változatában hol tudom beállítani azt, hogy válasz e-mail írásakor a kurzor a levél tetején és ne az alján legyen?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#4773) kispx válasza Zsombe (#4772) üzenetére


kispx
addikt

Magyarul írom, mert nekem nincs angol TB-m jelenleg. :)

Jobb gomb a postafiókra -> beállítások -> címzés és szerkesztés (3. menüpont az email cím alattt)
Majd a "Válaszoláskor az eredeti szöveg automatikus idézése" (felülről a második kijelölőnégyzet) Alatta van a "a válasz kezdése az idézet szöveg alatt" légőrdőlőmenü. Ezt kell átállítani.

(#4774) Zsombe válasza kispx (#4773) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm! :R Időközben megtaláltam én is és jól volt minden beállítva. Kiderült, hogy nem ezzel volt a gond, hanem a WiseStamp pluginnel. :(((

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#4775) blaki


blaki
csendes tag

Sziasztok!

TB-ben meg lehet az oldani mint a gmailben, hogy összefűzze a beszélgetéseket?

Azt be lehet állítani, hogy a gmailes fiókban imap esetén ne jelenjen meg 3 helyen is egy letöltött levél? Most ha jön egy levél bekerül a beérkezett, az all mail és az important mappába.

Válaszokat előre is köszi!

Üdv:

Attila

(#4776) WonderCSabo válasza blaki (#4775) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezzel a kieggel elvileg GMail-szerű lesz.

Azt be lehet állítani, hogy a gmailes fiókban imap esetén ne jelenjen meg 3 helyen is egy letöltött levél? Most ha jön egy levél bekerül a beérkezett, az all mail és az important mappába.

IMAP esetén nem töltöd le a levelet, pont az a lényege. A webes felületen is mind a három helyen megjelenik.

(#4777) kispx válasza WonderCSabo (#4776) üzenetére


kispx
addikt

A TB alapértelmezés szerint letölti az IMAP-nál a levet. A gmail-nél ezt úgy oldottam meg, hogy beállítottam, hogy csak a kimenő és az összes levelet töltse le (fontos, ... mappákat nem).

[ Szerkesztve ]

(#4778) WonderCSabo válasza kispx (#4777) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Mármint hogy érted, hogy letölti a levelet? Természetesen letölti, hogy lássad. De nem permanensen tárolja, hanem cacheli, hiszen így van definiálva az IMAP protokollban.

(#4779) kispx válasza WonderCSabo (#4778) üzenetére


kispx
addikt

Igen így van definiálva, de a TB a gmailem teljes levelezését letöltötte, még kihúzott netkábellel is lehetett leveleket olvasni.

A profil mappában van egy ImapMail nevű mappa, ott tárolja a fiókom összes levelét.

[ Szerkesztve ]

(#4780) WonderCSabo válasza kispx (#4779) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A headereket leszedi, de a teljes leveleket biztos nem.

(#4781) kispx válasza WonderCSabo (#4780) üzenetére


kispx
addikt

Nem hiszem, hogy 239 MB headerem lenne. Meg a leveleim offline módon is olvashatók.

[ Szerkesztve ]

(#4782) WonderCSabo válasza kispx (#4781) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Kipróbáltam, nekem is lehúzza. Viszont akkor ezt nem értem, miért teszi ezt? Így semmi különbség nincs az SMTP-hez képest.

(#4783) kispx válasza WonderCSabo (#4782) üzenetére


kispx
addikt

Gondolom, azért húzza le, hogy offline módon is lehessen olvasni.

De az érdekesség, hogy egy POP3-as fióknál, a kiszolgáló beállításánál van olyan, hogy "Csak a fejlécek letöltése" viszont IMAP-nál nincs. :)

(#4784) WonderCSabo válasza kispx (#4783) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Akkor használjon SMTP-t, ha akarja offline. Nem értem a koncepciót.

(#4785) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
nagy helpre van szükségem.

Újratelepítettem a win 7-et.

Előtte csináltam a thunderbird-ről egy biztonsági másolatot archiválást a mozzila backup programmal. Még a leveleket is megvannak könyvtárastul.

Most felraktam ismét a thunder birdet. A mozzila backup hib nélkül visszaállítja a levelezés címjegyzékkel szűrő beállításokkal.

Elindul újra thunderbird és levelezési mapámmra csak pörög a homokóra nem történik semmi.

Ha ha postafiók beállításánál kiveszem a "kiszolgáló beállításai"-nál a "helyi könyvtár"- beállításból kiveszem a mappát ahol a levelezések vannak akkor működik a thunderbird. Letölti a leveleket a szerverről stb. Viszont ha beállítom a levelezési mappámat csak homokórázik.

Mi lehet a gond a notebookomom-on is ugyan ez a beállítás és ott minden jó. :O

Nem akarom, hogy 1,5 giga levelezésem oda vesszen. :(

Valakinek van ötlete ?

(#4786) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ezek a hibanapló üzenetei.

Időbélyeg: 2012.09.22. 8:46:09
Hiba: NS_ERROR_FILE_TARGET_DOES_NOT_EXIST: Component returned failure code: 0x80520006 (NS_ERROR_FILE_TARGET_DOES_NOT_EXIST) [nsIMsgFolder.updateFolder]
Forrásfájl: resource:///modules/dbViewWrapper.js
Sor: 98

Időbélyeg: 2012.09.22. 8:47:05
Hiba: Component returned failure code: 0x80550005 [nsIMsgFolder.msgDatabase]
Forrásfájl: chrome://messenger/content/mailWidgets.xml
Sor: 2517

Azt írja hogy nem létezik a cél gondolom a mappára gondol. De már hogyne létezne.

(#4787) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Úgy néz ki megvan.

A gond, hogy azt hitte könyvtárról, hogy másik rendszerhez tatozik és írásvédett lett.

Most már jó.

Viszont egyenlő mailt nem tudok fogadni. :o

(#4788) artiny


artiny
őstag

Feltettem a Thunderbird-t.
Szerertnék egy kis segítséget abban,... hogy hol találom azt hogy el e olvasták vagy nem a levelem.Hogyan tudok kérni róla értesítést ? (Gmail es fiok)

(#4789) localhost válasza artiny (#4788) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Új levél írásakor BEÁLLÍTÁSOK menüpont / Tértivevény elé pipa.
De ha a partnered ONLINE (nem levelezőprogramból) olvassa a leveleit, akkor nem kapsz értesítést, ugyanúgy, ha a saját levelezőprogramja úgy van beállítva, hogy NE küldjön neked értesítést.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4790) artiny válasza localhost (#4789) üzenetére


artiny
őstag

:R

Kiprobaltam egy más email címemre kuldtem,bejeloltem levelirásnál amit mondtál....de nem jott semmi mail vagy valami féle ertesites ?!? miutan elolvastam

Hogyan jelezz (emailt kuld a fiokomra?)

(#4791) kispx válasza artiny (#4790) üzenetére


kispx
addikt

Csak akkor jön majd xy elolvasta tartalmú email, ha a címzett engedélyezi az olvasottság visszajelzését. De ha nem engedélyezi akkor nem.

[ Szerkesztve ]

(#4792) artiny válasza kispx (#4791) üzenetére


artiny
őstag

Egy saját másik email címemre kuldtem. Miután elkuldtem felmentem a email fiokomra és meg is nyitottam azt az eamil (egyébbként nem gmailes a másik,hanem azet.sk - ás)
Ennek már egy órája és meg semmit nem jelzett a ThunderBird.
Egyébbként nem jelzi az azet.sk -ás emailem hogy kért a kuldo (vagyis én) olvasási értesítést

(#4793) localhost válasza artiny (#4792) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem tudom, hogyan mondjam el még egyszer, hogy nem az az érdekes, hogy milyen szolgáltatónál vagy, hanem az, hogy olvasási visszaigazolást (néhány kivételtől eltekintve) a levelezőprogramok (amik a gépeden futnak) és nem a levelezőrendszerek (mint pl a gmail) küldenek. Az online (böngészőn belül) olvasott emailekről (mondom néhány kivételtől eltekintve) NINCS visszaigazolás!
A levelezőprogramokról is csak akkor jön olvasási nyugta, ha a FOGADÓ engedélyezte annak küldését! (egyszeri vagy állandó engedéllyel)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4794) csferke válasza localhost (#4789) üzenetére


csferke
senior tag

Ezzel próbálkozz.

Új levél írásakor BEÁLLÍTÁSOK menüpont / Értesítés a kézbesítésről elé pipa.

(#4795) localhost válasza csferke (#4794) üzenetére


localhost
Közösségépítő

NEM! :(
Az másra való.
Az értesítés a kézbesítésről - NEM AZ OLVASÁSI NYUGTA.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4796) blaki válasza WonderCSabo (#4776) üzenetére


blaki
csendes tag

Ez az pont ilyet kerestem, nagyszerű kis progi!

Köszi szépen a segítséget!!!

(#4797) aleister


aleister
veterán

Azt nem tudjátok véletlenül, hogy van a Thunderbirdben intelligens címke?
Konkrétan egy sablonban szeretném, ha automatikusan megjelenne az aktuális hónap az üzenet törzsben és a tárgyban egyaránt.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#4798) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni,outlookkal együtt van fent a Thunderbird az outlook egy kicsit köhög így ment a fel a Thunderbird már régebben de most előjött az a hiba üzenet amikor elindítom Thunderbird,hogy a lemez megtelt nem tud több levelet letölteni.Elsőnek is frissítettem a Thunderbird a legújabb verzióra.Sajnos ez nem oldotta meg a problémát hanem még csak fokozta is most már ha el is indul akkor olyan lassú,hogy szinte használhatatlanan.Ezek csináltam még levelek tömörítését ez nem oldotta meg a gondot ekkor benéztem a Thunderbird mappába 29GB volt a mérette a inobox meg 3,7GB volt azért ilyen nagy a méret mert e több éves levelezésnek a eredménye.A gép is elég lassú mert nem egy mai darab,hogyan tudnám a Thunderbird helyes működésre bírni?

(#4799) futár válasza qwertly (#4798) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,
az archiválást kipróbáltad? Akkor meg tudsz adni egy lokális mappát, ahova lementi a leveleket és a szerveren azok törlődnek. Vélhetően folyamatosan a nagy adatmennyiség miatt lassú a Thunderbird. Esetleg ez lehet a megoldás még.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4800) qwertly válasza futár (#4799) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Igen archiváltam.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.