Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3551) Lenry válasza Yooha (#3549) üzenetére


Lenry
félisten

erre én is kíváncsi lennék, mert ugyanezt csinálja nekem is Linux alatt.
a KDE alap böngészője a Konqueror volt, de én Firefoxot használok. ha futott a FF, akkor a TB abban nyitotta a leveleket, ha nem futott, akkor indított egy Konquerort.

aztán átállítottam, hogy a FF legyen a default böngésző, azóta semmit sem csinál a Thunderbird, ha egy linkre kattintok...

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3552) Tiktakbummm


Tiktakbummm
csendes tag

Sziasztok! Kellene egy kis segítség!

THB-ban két gmail-es címem van beállítva, látom a leveleket, kapom az értesítést ha érkezik vmi, de! és itt jön a bibi, az egyik címnél nem tudok törölni belőle csak ha belépek a webes felületbe. A másik címnél ilyen problémám nincs, tökéletesen működik. Szerintetek mi lehet a probléma? Sikerült valamit elállítanom? És még egy rövid kérdés: Hogy tudok címet törölni belőle? A válaszokat előre is köszi!

(#3553) Tosee válasza Tiktakbummm (#3552) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Nincs véletlen beállítva, az üzenetek megtartása a kiszolgálón?
Eszközök -> Postafiók beállításai... -> email cím -> kiszolgáló beállításai

Címet pedig a "Címjegyzék" -ből tudsz törölni!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3554) Tiktakbummm


Tiktakbummm
csendes tag

Köszi! Átállítottam helyből törlésre és jó lett :) Köszi mégegyszer!

(#3555) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Viszonylag új Thunderbird használó vagyok, ezért még csak ismerkedem a levelező programmal.

Segítsetek kérlek. Miért van az, hogy bizonyos e-mail-ekben a smiley-k nem a szövegen belül jelennek meg, hanem mintha a kis képek a levél mellékleteként lennének csatolva.

Illetve az nem gond, hogy mellékletként vannak csatolva - ha jól emlékszem ugyanígy volt például a Windows Mail esetén is. Viszont a szövegen belül a smiley-k (képek) helyén miért csak üres kép szimbólumok vannak?

Hogyan lehet a szövegen belül is láthatóvá tenni a képeket?

Köszi

(#3556) €uro


€uro
őstag

Még valami.

Szívesen használnám úgy a programot, hogy a leveleim minden esetben a postázandó üzenetek mappába kerüljenek, majd csak egy Küldés/fogadás gombra klikkelve kerüljenek elküldésre.

Nézegettem a program Offline módban történő futtatását. De ezt mindig ki-be kell kapcsolgatni - nem lehet úgy használni, ahogyan azt szeretném.

Nincs véletlenül erre a postázandó üzenetek témakörre valamilyen kiegészítő a programhoz?

(#3557) Sztlaci


Sztlaci
aktív tag

Hali!

Hogyan elehet megoldani, hogy a program indításakor a bejövő üzenetek legyenek a főképernyőn? 3,1 verzió

Acer Aspire A317-51G-77QX 17,3"; i7-10510U, 8GB, 512GB SSD

(#3558) Amur


Amur
addikt

Üdv!
1.5-ös thunderbird volt fenn,ma reggel új üzenetre kattintva nem jelent meg az ablak,hanem mintha a progi bal felső sarkából kivágtam volna egy darabot(lásd screenshot),jelent meg,
használhatatlanul,feltettem a 3mast az is ezt csinálja.tipp?

[ Szerkesztve ]

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#3559) pethYeti


pethYeti
addikt

Üdv. Mesterjelszót nem lehet "használhatóvá" tenni? Mert ha most beállítok valamit és elindítom a programot majd kéri a jelszót és a nemre kattintok akkor bezárja a programot, ez után következő indításnál nem kéri a jelszót csak kis idő múlva és ilyenkor simán meg lehet nézni a korábbi leveleket, ezt kéne valahogy kikerülni:S

(#3560) Winner_hun


Winner_hun
félisten

1 gépen 2 thunderbird egyidejű futtatására van lehetőség?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3561) biker


biker
nagyúr

ész nélkül hízik a tbirdim.
van 4 fiók. ebből a gmailes 9gb, a másik 150mb, 2 jó
már mindent beállítottam, utolsó 30 nap látszon, töröljön kilépéskor, stb

hogy lehet a fölösleget törölni?
látszani a beállított 5-600 levél (4 fiók utolsó 30 nap) látszik, ez nem 9gb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3562) localhost válasza biker (#3561) üzenetére


localhost
Közösségépítő

TB-n belül a leveleket tároló mappa nevén jobbclick oszt' tömörítés vagy mi a rák? :K

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3563) biker válasza localhost (#3562) üzenetére


biker
nagyúr

az is volt már

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3564) Tosee válasza biker (#3561) üzenetére


Tosee
őstag

nem kaptál nagyobb fájlmellékleteket g-mail-re? Mert akkor néhányat nem ártana törölni, és felszabadulna pár Giga!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3565) biker válasza Tosee (#3564) üzenetére


biker
nagyúr

olyat biztos nem. a gép májusi, tehát 9gb / 3 hónap, havi 3gb, napi 100mb, kizárt :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3566) Tosee válasza biker (#3565) üzenetére


Tosee
őstag

töröld a felesleges e-maileket (törölt elemek mappából is)! Ha úgy van beállítva, hogy a kiszolgálón megtartsa az üzeneteket, akkor lépj be g-mail-re és töröld onnan is...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3567) biker válasza Tosee (#3566) üzenetére


biker
nagyúr

a webes gmail fiókom 182mb!

és a saját gépen van kb 680 email az összes fiókban, nem a gmailben, ez nem 9gb :(
ezt nem értem.
9 085 123 kb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3568) Tosee válasza biker (#3567) üzenetére


Tosee
őstag

akkor passzolok! Nem tudom miért nőtt ekkorára! :(

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3569) Winner_hun válasza Winner_hun (#3560) üzenetére


Winner_hun
félisten

Portable-t feltettem de az is a simát nyitja meg:(

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3570) biker válasza Tosee (#3568) üzenetére


biker
nagyúr

konkrétan a Mac-en ahol POP-al olvasok, tehát mindent letölt, 2005 óta! ott 1,3GB a tárfoglalás!

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3571) Tosee válasza biker (#3570) üzenetére


Tosee
őstag

ezért is gondoltam nagyobb fájlmellékletekre, mert az a 9Gb irreálisan sok... megnéztem a sajátomat is, 5-6 éve biztosan használom 4 postafiókkal, és még ennek a mérete sem éri el az 500mb-ot!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3572) localhost válasza Tosee (#3571) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én is megnéztem az enyémet és jó nagy! A postaládám méretét meg majd otthon lecsekkolom.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3573) biker válasza Tosee (#3571) üzenetére


biker
nagyúr

szimplán töröltem a fileokat, és kész.
eddig semmi gond, le imapolta újra.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#3574) Qkac79


Qkac79
tag

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy Thunderbirdben van e olyan lehetőség több e-mail fiókból való lekérdezésnél, mint Outlook Expressben volt, hogy a szűrőknél nem csak feladóra, címzettre meg másolatot kapottra lehet szűrni, hanem egy bizonyos fiókbál származó levelekre is?

Már évek óta TB-t használok, de ezt a funkciót nem találtam meg. Így viszont a 3 címből érkező leveleket csak a szerint tudom külön dobáltatni, hogy kinek lett címezve, címzett, vagy másolatot kapottak között szerepel e a cím. Ezzel viszont nem dobálja a helyére azokat a leveleket, amiknél nem szerepel a címem, de a levelezőszerver továbbítja nekem. Tudom, hogy lehet teljesen külön szedni a fiókok leveleit, de nem akarok mindenből 3-at, csak tegye máshova a beérkezőket.

Segítségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"You can't wait until life isn't hard anymore before you decide to be happy! ...Nightbirde

(#3575) BaliJack


BaliJack
aktív tag

Sziasztok!

Hogyan lehet beállítani a Thunderbird-öt, hogy a html levelek fogadásakor akkor is megjelenítse a képeket, ha a feladó nincsen benne a címlistában?
Korábban egy kiegészítő segítségével tudtam egy gombnyomásra "képesíteni" a html leveleket, de egyrészt nem mindet tudta, másrészt meguntam a gombnyomogatást :) (Evolution alapból tudja).
Linux és Windows XP alatt is előjött/előjön ez a probléma.

(#3576) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

3-as TB-ben azt be lehet állítani valahogy, hogyha elolvasok egy levelet, és bezárom a progit, vagyis minimize to tray-el lemegy tálcára, és újra megnyitom a progit, akkor ne mutassa a megnyitott levelet, hanem úgymond üres legyen?

Tehát az üzenetablakban a tálcáról visszahozás után ne mutassa az üzenetet, hanem üres legyen.
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#3577) z00li


z00li
senior tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan tudom áthelyezni a levelek tárolómappáit egy általam megadott könyvtárba? :F Segítségetek előre is köszi! :R

Üdv: Z

(#3578) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Tehát ezt, hogy a mai frissítéssel eltüntették azt hogy feladó, vagy címzett vagy tárgyra lehet keresni. A legnagyobb majomság volt mit ember csinálhat.
OMFG. Thunderbird leülhet, 1-es.
Most egy átrághatatlan szar a keresés. Köszönöm Thunderbird! :W

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3579) Dark Archon válasza Ferdzsoo (#3578) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nem tüntették el, ha a CTRL+F-es mezőben elkezdesz gépelni, alul megjelenik egy menü. Hogy ez mire volt jó, ne kérdezd. Bizonyára alibinek, hogy most is csináltak valamit.

Mindazonáltal már nekem is tele a tököm, hogy majd minden frissítéssel új felület érkezik, ráadásul a cégnél én javasoltam ennek a használatát és a főnökeim is ki vannak akadva, érthetően, mert megint nem találnak semmit. Részben vissza lehet állítani a régi felületet, de más bajok is akadnak.

Tud valaki egy - lehetőleg ingyenes - jó, munkára is használható e-mail klienst?

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#3580) Ferdzsoo válasza Dark Archon (#3579) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Detto. Én is a munkahelyemen használom, és nemkis bajom lett így a kereséssel, van több k e-mail mappánként és nem egszerűsítették meg az életemet.
Az összes levelezőkliens egy kalap kaka különben, még eddig ez volt a legjobb...
Amúgy kössz a tippet, így tényleg megvan.

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3581) Pyriel


Pyriel
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy feltettem a gépre a TB-t, és le is töltötte a leveleimet, de csak a beérkezetteket. A kimenőket nem. Gondban vagyok, mert az egész levelezésemet archiválnom kell. A kimenő leveleket, hogy tudom letölteni rá?

Előre is köszi!

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#3582) Atapi válasza Pyriel (#3581) üzenetére


Atapi
senior tag

pop3-on sehogy, ugy csak a beérkezett mappát tudod letölteni. viszont ha a postafiokban áthelyezed a küldött leveleket a beérkezőkhöz, akkor azokat is le fogja cuppantani, aztán a gépeden üzenetszűrővel simán visszarendezed seperc alatt (a szerveren ha nincs szűrési lehetőség, ott már macerásabb). arra figyelj, hogy nehogy elfelejtsd beállítani, hogy hagyjon másolatot a kiszolgálón, mert különben a szerveren törlődik is rögtön mindened.
imap esetén tudsz komplett postafiokot szinkronozni mappástól, mindenestől.

(#3583) localhost válasza Ferdzsoo (#3578) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Oldjuk meg!
Mi az, hogy mai frissítés? Verzió? (nekem mostanában NEM jött frissítés és VAN keresésem)

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3584) Pyriel válasza Atapi (#3582) üzenetére


Pyriel
tag

Nagyon köszönöm a segítséged!

"A szépség és az ész szorzata állandó." - Murphy. Ennyire ronda lennék?

(#3585) Ferdzsoo válasza localhost (#3583) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én nem tudom, most ahogy a kolléga leírta így tudok keresni, így okés de hihetetlen hogy össze vissza varjálják a felületet.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#3586) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Itt van ez a problémám.
Hogy lehet megoldani, hogy azt a fiókot teljesen eltávolítsam, majd újra hozzáadásnál az összes levelet ismét letöltse?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#3587) Ferink


Ferink
tag

Üdv!

Az outlook használatáról tértem át a Thunderbirdre.Nem boldogultam a connectorral. Korábban az outlookkal csináltam mappákat a hotmail fiókon, hogy a leveleket csoportosítsam feladók szerint. Meg lehet ezt csinálni a Thunderbirddel is? Hogy a meglévő mappákat, amiben levelek vannak a kiszolgálón lássa? Most csak 2 mappája van, beérkezett és törölt elemek.

Köszi.

(#3588) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Az miért van,hogy mikor a mellékletbe kapott file-okat akarom lementeni,akkor nem jelöli ki a file-okat kékkel? Vagyis sehogyse jelöli ki,úgy,hogy én lássam.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#3589) Cicero


Cicero
őstag

Hogy tudom a leveleimet tárgy szerint csoportba (thread) fűzni?

(#3590) Windsurfer


Windsurfer
tag

Sziasztok,

Nekem most települt az új Thunderbird.
Csak nekem lassabb mint az előző verzió vagy másoknak is? :((( Ez is a firefox sorsára fog jutni nálam :((

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#3591) s7evcsenko


s7evcsenko
addikt

Hi

Van valakinek ötlete, hogy innen miért nem megy tovább a fióklétrehozás? :U

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#3592) Atapi válasza s7evcsenko (#3591) üzenetére


Atapi
senior tag

szvsz valamelyik beállítást nem tudja letesztelni/nem működik (pl felhasználónév csak a @ előtti rész, pop szerver az simán pop.hdsnet.hu, smtp-nél meg 25ös port kellene). válaszd a kézi beállítást, ott állítsd be ezeket.

(#3593) Ferink


Ferink
tag

Helló!

Nem tudom a Thunderbirdben a hotmailt IMAP-al beállítani. Valaki csinált már ilyet?

(#3594) Ferink


Ferink
tag

Helló!

Nem tudom a Thunderbirdben a hotmailt IMAP-al beállítani. Valaki csinált már ilyet?

(#3595) Evilangel válasza Ferink (#3594) üzenetére


Evilangel
tag

Támogatja azt a hotmail egyáltalán?

(#3596) Ferink válasza Evilangel (#3595) üzenetére


Ferink
tag

Körülbelül egy évig outlookot használtam, és azzal működött. Nem értek annyira a dologhoz, csak olvastam, hogy ha a kiszolgálón lévő mappákat kezelni akarom akkor ez a beállítás kell. Az outlookkal működött.

Azt sem tudom a thunderbirddel beállítani, hogy a küldött levelek a kiszolgálón is meglegyenek, illetve hogy a hotmail levélszemét mappáját is töltse le.

(#3597) Evilangel válasza Ferink (#3596) üzenetére


Evilangel
tag

Az hogy a microsoft outlookkal megy a microsoft hotmail, az ok, de nem ismerem a hotmailt, csak mintha az imap nem lenne támogatva, de ezt tényleg nem tudom.
A küldött levelek beállítását a fiókbeállítás "Másolatok és mappák" részénél, a szerver mappákat pedig a fiókon egy jobb-klikk feliratkozás útján érheted el (egyébként).

(#3598) Ferink válasza Evilangel (#3597) üzenetére


Ferink
tag

Amit írtál a küldött levelekről azt a beállítást megtaláltam korábban. Viszont a levél másolata csak a thunderbird program küldött üzenetek mappájában tárolódik a "másolat elhelyezése..." bepipálása ellenére is. (a hotmail webes felületén nyoma sincs)

Ezt a feliratkozást nem értem viszont.

(#3599) Evilangel válasza Ferink (#3598) üzenetére


Evilangel
tag

A másolat elhelyezésénél lehet választani mappát - szerveren lévőt is. (ehhez gondolom már menni kellene az imapnak)

Jobb katt az inbox-ra pl, és lesz egy feliratkozás menüpont. (ehhez gondolom megint kell, hogy imap legyen)

(#3600) n.k.i


n.k.i
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy hogyan tudnék importálni leveleket, beállításokat címjegyzéket Outlook Express fájlokat ( Wab,iaf,dbx) Thunderbirdbe? Új telepítésem van Win 7 , csak a mentések vannak meg, de ezeket nem szereti, a címjegyzék az importálta, de karakterek vannak a neveknél. Ha az importálásnál a leveleket választom, akkor meg azt írja ki, hogy nincs importálandó üzenet, mivel nincs outlook ex.., na de akkor , hogyan?A postafiók beállításokat bepötyögöm, de a levelekre szükségem lenne.

Előre is köszi a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.