Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3251) emre33 válasza emre33 (#3233) üzenetére


emre33
addikt

3.0-ás verzió és válaszadáskor
> szöveg forma szerint legyen a válasz beállítás gondomra nem tudátok a választ?

2-es verzióval müködött

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#3252) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A helyi mappák és inteligens mappákat valahogy el lehetne tüntetni?

(#3253) caterman


caterman
csendes tag

win 7+tb3 lenne szó.Ha uj üzenetet kezdek ,miért nem látom a címjegyzéket a címzett+jobb klikk esetén? 2-esnél működött .thx.

(#3254) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Van valakinek a 2.0.0.23-as verzióhoz magyar helyesírás ellenörzője? Én nem találtam olyat ami működne vele.
Másik, hogy megpróbáltam frissíteni a 3-as verzióra emiatt de nem tudja betölteni a profilt, sőt ha újat hoz létre azt sem tudja betölteni. Létrehoz egy Crash Reports mappát amiben a 1262511820 a hibakód. Erre sem találtam semmit. Mindezt win XP-n csinálja. Win7-en nem volt gond, simán frissült.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#3255) FuckeR19


FuckeR19
senior tag

Szevasztok

3.0 verziót használom pop3-as címmel. Kérdésem a következő: azt be lehet állítani hogy ha egy mailt +néztem thunderbirddel akkor postafiókomban olvasottként jelölje be.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#3256) Ripley válasza FuckeR19 (#3255) üzenetére


Ripley
tag

Ez tudtommal postafiók függő, a gmail nem viszont például azindamailes fiókok megcsinálják. Nekem a gmail, csak imapos lekérdezésnél jelölte olvasottnak a leveleket.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3257) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Egy gépnél (Gmail-fiókok, IMAP) frissítettem TB 2-t 3-ra és azóta nem működik a szinkronizálás a fiókokkal. Valakinek valamilyen ötlete (a teljes újratelepítésen és a régi beállítások teljes törlésén kívül)?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3258) Tim82 válasza Tim82 (#3257) üzenetére


Tim82
nagyúr

Tárgytalan, újratelepítés után működik az IMAP.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#3259) Greenebola


Greenebola
senior tag

Üdv Avira Prémium 9-et és ThunderBird 3-at használok a MailGuard azt a Email fiókomat Szűri amit a szolgáltatom adott (@deltanet) 110 port van beállítva mind az Avirába és Tbirdbe ,de a Hotmailos címemet nem szűri gondolom a 995 port végett. Aki ezt tudná megírná ,hogy mit kellene át állítani,beállítani ,hogy működjön? Köszönöm

WEBROOT SecureAnywhere™ Internet Security Complete Beta Tester

(#3260) JamesHun


JamesHun
addikt

Sziasztok

Kéne egy kis gyors segítség
Van a cégnél egy mail fiók amiben 27000 levél van
Feltettük egy másik gépre a thunderbird-öt és elkezdte lehúzni a leveleket
24000-25000 levél már lent is van szétszedve több mappára, hogy ne kattanjon be a 4,5 giga körül, ahogy szokott

Sajnos most azt csinálja, hogy ha a thunderbird elindul, akkor nem tölti a leveleket, hanem homokórázik
a popstate.dat al csinál valamit, de levelet nem tölt közben

valami ötlet mitől zakkanhatott be a végén
Thunderbird 2-es van fent, mert a 3-assal gondok voltak

Előre is köszi

SeriesX: JamesSHun

(#3261) JamesHun


JamesHun
addikt

Más: Nincs valami jó módszeretek arra, hogy ne teljen be egy mappa, pl a bejövő üzenetek?
Mert ha betelik akkor csak az üzenetek fejlécét tölti le (a 2-esnél legalábbis)
Nincs valami plugin ami ilyenkor valamit okoskodna?

Köszi előre is a választ

SeriesX: JamesSHun

(#3262) Balinkó29


Balinkó29
csendes tag

Sziasztok
Mozilla Thunderbird 2.0.0.19 portable verziót használok
Hogyan tudom beállítani hogy ha levélben kapok egy linket
akkor azt ne az Explorer nyissa meg hanem az opera amit
használok.
Sehol sem találok benne ilyen beállítást :-(

(#3263) Lenry válasza Balinkó29 (#3262) üzenetére


Lenry
félisten

azzal nyitja meg, ami az alapértelmezett böngésző az adott számítógépen.állítsd be, hogy az opera legyen az

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3264) canniball válasza Balinkó29 (#3262) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha jól tévedek ezt nem a TB-ben kell beállítani, hanem rendszerszintű beállítást igényel (lsd. OS: alapértelmezett böngésző).

Mod.
(#3263)
Látom jól tévedek, csak lassú vagyok. :)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3265) baumi67


baumi67
csendes tag

Sziasztok !

Adott egy (inkább 10) enternet-es postafiók. Azt szeretném elérni (levelező progival, vagy vmi beállítással), hogy ami levelet ezen a postafiókokon elküldenek, arról egy másolat automatikusan és titokban menjen egy másik címre is. A Thunderbird-ben be tudom állítani a fix BCC-t, de az minden üzenet küldésekor ott virít a fejlécben.
Kicsit részletesebben:
A cégnél a 10 email címről kimenő levelekről kellene egy helyen másolatot létrehozni, hogy cég levelezése egy helyen visszakereshető legyen.( A bejövőkről megy, postafiókban másolat küldés beállítva.)
Ha nem elengedhetetlen, nem szeretnénk levelező szervert üzemeltetni.
Erre kérnék ötleteket.

Köszönöm:
Baumi

(#3266) Balinkó29 válasza canniball (#3264) üzenetére


Balinkó29
csendes tag

Köszi , tényleg az nem volt beállítva.
Már minden ok :-)

(#3267) San398


San398
őstag

"...a válasz, továbbítás, szemét gombokat áthelyezték az egyes e-mailekbe (ezek az alapértelmezett beállítás módosításával visszaköltöztethetők a fő eszköztárba)."
Ezt hol tudom visszaállítani, már egy jó ideje keresem de nem találom.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3268) Lenry válasza San398 (#3267) üzenetére


Lenry
félisten

jobb klikk az eszköztáron (ahol a gombok eddig voltak) -> testreszabás, és szépen behúzgálod a megfeleő gombokat a helyükre

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3269) San398 válasza Lenry (#3268) üzenetére


San398
őstag

Köszi! Ez rendben van, de az új helyről hogyan tudom eltüntetni?

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3270) Lenry válasza San398 (#3269) üzenetére


Lenry
félisten

na ezt sajnos nem tudom :(

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3271) canniball válasza baumi67 (#3265) üzenetére


canniball
nagyúr

Kipróbáltam (bár nem fix rejtett másolattal, csak "egyszerivel"): nálam nincs ilyen probléma, mind a rejtett címzettnél mind a "simánál" csak utóbbi mail cím látható. TB2.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3272) Celithrandi


Celithrandi
addikt

sziasztok,

kéne egy kis help, nem sikerül sehogy olyan üzenetszabályt létrehoznom ami szerint ha a levél szövegében szerepel egy adott szó vagy mondat, azt a levlet egyből egy meghatározott mappába rakja át.
tárgy, meg címzett meg minden szerint lehet, de ilyet nem siketül csinálnom és lényeges lenne.
köszi

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#3273) canniball válasza Celithrandi (#3272) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez nem jó: Eszközök-> Üzenetszűrők-> Új: Levéltörzs - tartalmazza - "egy adott szó vagy mondat" - Üzenet áthelyezése?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3274) Celithrandi válasza canniball (#3273) üzenetére


Celithrandi
addikt

érdekes, most jó lett 3. ra, már megcsináltam így kétszer és a gombra kattintva nem csinált semmit:)
köszi.

még egy dolgog még fontos lenne nekem, ha arra nyomok, hogy a levelek között keresés, akkor egy új ablakban php szerűen beágyazza a találatokat.
no nekem meg úgy kéne hogy vagy egy adott mappában keresek és szépen sorba rakja az üzeneteket ott ahol eddig voltak vagy az összes levélben keresek és akkor is ugyan így

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#3275) Celithrandi


Celithrandi
addikt

valaki? :(

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#3276) San398 válasza Lenry (#3270) üzenetére


San398
őstag

Azért köszi! Akkor megy vissza a 2.-es.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#3277) WonderCSabo válasza Celithrandi (#3275) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A keresés mezőben a legördülőben válaszd ki, hogy mi szerint keresel. Ha a "Keresés minden üzenetben"-t választod, akkor jön elő új ablakban.

(#3278) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Van arra mód hogy egy e-mail címet blokkoljak/letiltsak?Küldtem egy képeslapot sajna olyan címről amit csak közeli ismerősöknek adok meg,és erre a címre állandóan jön spam!

(#3279) Celithrandi válasza WonderCSabo (#3277) üzenetére


Celithrandi
addikt

hát ez így szép és jó, de ha én minden üzenetben akarok keresni és rendesen látni?

+ az is nagy problémám, hogy a bajövő leveleket nem lehet külön sávba rakni, így amikor onnan át akarok rakni egy jóval lennntebb mappába valamit nem tudom odahúzni mert eltűnik az új üzenetek felül:(

+ nem lehet a mappáknál úgy keresni, hogy ráállok egy mappára lenyomok egy betűt és odaugrik ahhoz. ezt se tudom hogy lehetne beállítani, de fontos lenne, mert több ezer mappám van

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#3280) localhost


localhost
Közösségépítő

Korábban volt egy bitdefender a gépemen, a Thunderbirdben a kiegészítők között még mindig ott a nyoma: bdtoolbar, azt viszont sem eltávolítani, sem semmit nem tudok vele csinálni. Nem aktív már, de azt szeretném, hogy ne legyen ott. Hol kell keresnem ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3281) localhost válasza ToBeY (#3278) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Igen, van!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3282) ToBeY válasza localhost (#3281) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És elmondád hogy mi módja mert nagyon zavar napi 4-5 spam.

(#3283) Tosee válasza ToBeY (#3282) üzenetére


Tosee
őstag

kattints a spam mail-ra, majd üzenet menü -> szűrő létrehozása az üzenet alapján...
Műveletek végrehajtása: üzenet törlése
Ezzel átrakja a törölt elemek mappába!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3284) ToBeY válasza Tosee (#3283) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Olyankor mivan ha @ előtti név folyton változik, és ezért nem fogja meg a mailt a Thunderbird?

(#3285) localhost válasza localhost (#3280) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:F Tehát?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3286) atesz117 válasza localhost (#3285) üzenetére


atesz117
aktív tag

Hi!
C > User > AppData > Roaming > Thuderbird > Profile > .default > Extensions.
Én a Firefoxxal jártam így, a Realplayer plugin ragadt be, miután eltávolítottam a programot.

Samsung Galaxy A34 5G

(#3287) localhost válasza atesz117 (#3286) üzenetére


localhost
Közösségépítő

ÖÖÖÖÖÖ,,, ott mit keressek, mert nem találom!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3288) atesz117 válasza localhost (#3287) üzenetére


atesz117
aktív tag

Pedig ott kéne lennie, minden ilyesmit ott tárol a Thunderbird, hacsak nem ilyen neve van, mint nálam a Foxclock-nak:
,
esetleg a Programfájloknál van a TB-nek egy Modules nevű mappája.
Ha nem sikerül megtalálni, akkor talán a legegyszerűbb Mozbackuppal csinálni egy mentést kiterjesztések nélkül, és újrarakni a TB-t.

Samsung Galaxy A34 5G

(#3289) localhost válasza atesz117 (#3288) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem, nem találom, rogađjon meg. :(

Már tegnap újratelepítettem a komplett bitdefendert aztán uninstall és az mégis ott maradt.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3290) canniball válasza localhost (#3289) üzenetére


canniball
nagyúr

Bitdefender uninstall, TB uninstall, takarítás, reinstall (bdtoolbar nélkül) nem játszik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3291) localhost válasza canniball (#3290) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Végső megoldás a halál c. film játszik.
Kisebb lépésekkel kezdtem, de a híd túl messze van.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3292) Celithrandi válasza Celithrandi (#3279) üzenetére


Celithrandi
addikt

senki?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#3293) canniball válasza localhost (#3291) üzenetére


canniball
nagyúr

Intenzív 20 perc alatt megoldható a dolog...de lehet bizonyos körülmények között gyorsabban is menne. :D

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3294) localhost válasza canniball (#3293) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Oszt' mikor van nekem erre 20 perc időm ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3295) Tosee válasza ToBeY (#3284) üzenetére


Tosee
őstag

Mikor létrehozod a szűrőt, akkor a feladó sorában jobb oldalon lévő + al adj hozzá még egy sort! Az eleje annak is "feladó" legyen, majd ne egyenlő, hanem "tartalmazza" a mail cím pedig csak @ és az utána lévő rész! Elvileg így jónak kell lennie!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3296) localhost válasza canniball (#3293) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Megöltem! :)) hurrá

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3297) localhost válasza localhost (#3296) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Affenébe!
:(((
Megoldottam, de valami más is behalt! A Nagy Takarítás áldozata lett! Jövök hamarosan az újabb 100 Ft-os kérdéssel Vágó úr kérem!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3298) localhost válasza localhost (#3297) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Done!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3299) canniball


canniball
nagyúr

localhost!
Ámen :)

Mod. Úgy látszik már azt sem látom hol az Új és hol a Válasz gomb...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3300) pr0bi


pr0bi
senior tag

Sziasztok, egy technikai jellegű kérdésem lenne. Leveleket +teljes felhasználói profil lementését ( ujratelepítés miatt) csak a mozbackup-al lehet megcsinálni teljes biztonsággal vagy a Documents&Settings rejtett mappában található Thunderbird mappa teljes másolásával is ?
Azért kérdezem mert eddig csak a hagyományos másolással csináltam( nem a mozbackuppal} . Mivel egy igen lassú gépről van szó ezért ha megoldható jó lenne ha nem kéne elölről nekiálnom a dolognak. Ha jól tudom egy kis trükkel ini file-ba beleírással bármilyen elérési útról vissza lehet tölteni a lementett adatokat. Mit tanácsolnátok inkább ? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.