Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Mozilla thunderbird levelezőm 130%-ba teli kvótát jelez.
Hogyan tudom üríteni? Bejövő postafiók üres, kimenő is, törölteket is eltávolítottam, és mégis azt írja ki.Az egész postafiók üres.
Hol tárolhat még?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4102) Atapi válasza Ace Ventura (#4101) üzenetére


Atapi
senior tag

mappatömörítés volt?

(#4103) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!

Ismerkedem a programmal. Az Elküldött leveleknek már sikerült is egy szűrőt csinálni.
De a törölt leveleimet hogyan tudnám lementeni a GMail-ről?

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4104) JetiRulez válasza JetiRulez (#4103) üzenetére


JetiRulez
őstag

A másik pedig, amit szintén nem találok, pedig weblapok írnak róla. Hogy a GMail-ben van a címtárban egy exportálás hivatkozás. De nekem itt nincs. A Thunderbirdben se találok lehetőséget a címek importálására GMail-ből. :F

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4105) Ace Ventura válasza Atapi (#4102) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Köszi, megoldódott.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4106) kmarci25 válasza Ace Ventura (#4105) üzenetére


kmarci25
veterán

Sziasztok!

Hogyan tudom azt megoldani, hogy gépcserénél a thunderbird-ös mappák tartalma megmaradjon? (Ha jól gondolom az egyik gépről átmásolok néhány file-t az újra...) Documets and settings - (felhasználó) - Application Data - Thunderbird - Profiles - (itt egy szám, betűsor) - Mail - Local Folders. És itt van egy Inbox nevű fájl (ami nálam vagy msáfél giga). Ezt kell kimásolnom az új gépre? De telepítés előtt vagy után? Hogy megy ez pontosan, hogy okés legyen? Vagy van egyszerűbb módja is ennek?
Előre is köszi!

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4107) Sweet Lou 6 válasza kmarci25 (#4106) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ami az Application Data alatt van, az egészet mentsd le, majd az új gépen telepítsd fel a Thunderbirdöt, indítsd el 1x (ez azért kell, hogy létrehozza az új gépen is az AppDatában a mappáját), majd zárd be és ezután másold csak vissza a régebbi AppData alatt lévő Thunderbird mappát.

VAGY a kényelmesebb

letöltöd innen a MozBackupot, majd a régi gépeden futtatod és csinálsz egy backupot a Thunderbird profilodról. Ezután az új gépen MozBackup-al (természetesen Thunderbird feltelepítése után) be tudod tölteni a backupodat és mindennek úgy kell lennie, mint a régi gépen.

Ui.: ha nagyon fontosak a levelek, akkor én mindenképp lementeném a az AppDatában lévő mappáját, a biztonság kedvéért.

sweetlou6.wordpress.com

(#4108) kmarci25 válasza Sweet Lou 6 (#4107) üzenetére


kmarci25
veterán

Köszönöm, pont ilyesmit kerestem! :)

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#4109) Finwe


Finwe
őstag

Hali!

Olyan gondom lenne, hogy a levelek listája és ahol megjelennek rész közötti vízszintes vonalat (üdvözli a thunderbird rész) teljesen lehúztam véletlenül és most nem jeleníti meg az üzeneteket, mindet külön kell megnyitni új lapon vagy oldalon.

Ezt hogyan lehetne oda visszacsinálni? Próbáltam mindenhova kattintgatni és végignyomkodtam (úgy vélem) az összes beállítási lehetőséget amit találtam.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#4110) Atapi válasza Finwe (#4109) üzenetére


Atapi
senior tag

amikor lehúzod az elválasztót teljesen, akkor bár eltűnik, de ha az ablakrész aljához viszed a kurzort, akkor simán engedi "visszahúzni", legalábbis nálam.

(#4111) Finwe válasza Atapi (#4110) üzenetére


Finwe
őstag

Ezt is próbáltam de megvan a megoldás :DDD Alapértelmezett témára kell rakni és vissza lehet húzni. Tegnap, ugyan ezt is próbáltam akkor nem ment, lehet az volt a baj, hogy már ma volt... ma meg nem próbáltam .. még... :W

Sebaj, köszi!

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#4112) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Erre valaki? :F [link]

Illetve még a Spam-eket is jó volna lekérni valahogy.

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4113) Atapi válasza JetiRulez (#4112) üzenetére


Atapi
senior tag

imap nem csinálja meg amit szeretnél?

(#4114) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Amikor rámegyek jobb kattintással az "Archiválás"-ra, olyankor hova teszi a levelet?
Mert csak az összes levél menüponton belül látom. :U

Köszönöm előre is a segítséget!

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4115) Prof01 válasza Prof01 (#4114) üzenetére


Prof01
veterán

Közben rájöttem, hogy ugyanaz a kettő, lényegében csak kiszedi a beérkezettek közül. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#4116) JetiRulez válasza Atapi (#4113) üzenetére


JetiRulez
őstag

Bekapcsoltam, de nem történik az, aminek kellene. A kuka és a spam mappa tartalma nem jön át. Csak az elküldött és a bejövő.

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#4117) Atapi válasza JetiRulez (#4116) üzenetére


Atapi
senior tag

nálam minden mappa szinkronizálódik úgy, ahogy az a nagy könyvben meg van írva, szóval szerintem valami nem stimmel nálad. esetleg próbálj meg egy új postafiókot létrehozni thunderbirdben az imap-nak, mert ha pop-ról állítottad át, akkor el tudom képzelni, hogy valamit elketyerintett.

(#4118) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Hol lehet beállítani a TB-ben, hogy induláskor melyik mappa legyen az alapértelmezett és ne az amelyik aktív volt az utolsó kilépéskor?

köszi

(#4119) futár


futár
aktív tag

Üdv. mindenkinek!
Tud valaki segíteni abban, hogy az archiválást be lehet-e állítani automatikusra?
Arra gondolok, mint ahogy a szűrőknél beállíthatok több mindent egyszerre.
Esetleg ilyen ADD-Ons van-e?
Előre is köszönöm!
futár

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4120) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Ugye leírja nekem valaki, hogy a Thunderbird mentett fájljait hová, melyik könyvtárhoz kell hozzáadni, hogy az eddigi leveleim megjelenjelenk! Mi Thunderbirdesek tartsunk össze ugye!

Aquila non captat muscas.

(#4121) Faterkam válasza Hegyirabló (#4120) üzenetére


Faterkam
addikt

A legjobb az lenne ha Mozbackup-ot használnál, az a legegyszerűbb archiválásra és visszaállításra is! Milyen oprendszert használsz?

Xp nél: c:\Documents and Settings\Rendszergazda\Application Data\Thunderbird\Profiles\

Win7: G:\Users\neved\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles\

ezek rejtett mappák!

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4122) Hegyirabló válasza Faterkam (#4121) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Egyébként mostantól ezt a Mozbackot fogom használni, mert mindig a hajamat tépem gépújratelepítés után. :Y

Eddig megvan, hogy hol találom az archív fájljaimat - egyébként Win 7 64bit-em van - csak azt nem tudom, hogy mikor telepítem a Thunderbirdet, beállítom a postafiókot, amely működik is, akkor melyik létrejött mappába másoljam a régi fájlokat?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#4123) Faterkam válasza Hegyirabló (#4122) üzenetére


Faterkam
addikt

Ha csak a leveleid kellenek, akkor a Mail rejtett mappába másold, ez ott van ahol leírtam, de könyvtárszerkezetnek egyezni kéne, ha több mail címed van.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4124) ÉM


ÉM
tag

Sziasztok!
Azt szeretném megoldani, hogy a válaszüzenetekben a kurzor és az automatikus aláírás ne a levél alján legyen alapértelmezetten, hanem a levél tetején. Ebből az elsőt, a kurzort sikerült megoldani ennek a leírásnak a segítségével, de az aláírást eddig még nem tudtam a levél tetejére tenni. Lenne valakinek erre ötlete?

(#4125) San398 válasza ÉM (#4124) üzenetére


San398
őstag

Postafiók beállításai - Címzés és szerkesztés, itt az aláírás elhelyezésénél be lehet állítani amit szeretnél.

-----====A jóban az a rossz, a rosszban az a jó, hogy minden múlandó.====----- PÜ-re illik válaszolni!!

(#4126) ÉM válasza San398 (#4125) üzenetére


ÉM
tag

És tényleg! :W Én meg már a haladó beállítások között bogarásztam. Amint látom, a kurzor helyét is itt lehet beállítani. :U
Köszönöm a segítséget!

(#4127) futár


futár
aktív tag

Erre esetleg lenne valamilyen komment?
[#4119]

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4128) Hegyirabló válasza Faterkam (#4123) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Sikerült, köszike! :)

Aquila non captat muscas.

(#4129) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Az egyik e-mail címre nem tudok levelet küldeni. Az alábbi üzenettel pattan vissza mindig a levelem:

"The mail system
<ildiko@xxx.hu>: host mail.xxx.hu[xx.135.249.129] said:
550 5.1.1 <ildiko@xxx.hu>: Recipient address rejected: User
unknown in relay recipient table (in reply to RCPT TO command)"

Mi lehet a probléma?

[ Szerkesztve ]

(#4130) canniball válasza €uro (#4129) üzenetére


canniball
nagyúr

Az hogy nincs ilyen mail cím?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4131) €uro válasza canniball (#4130) üzenetére


€uro
őstag

A példában szereplő cím lehet, hogy nincs, mert a domain címet én írtam át x-ekre.

Szerintem az a domain cím van letiltva náluk, amilyen címről én szerettem volna rá e-mail-t küldeni. Ugyanis a gmail-es címemről nem pattan vissza az email.

(#4132) futár


futár
aktív tag

Bocs mindenkitől.

Harmadik alkalommal teszem fel a kérdést:
"Üdv. mindenkinek!
Tud valaki segíteni abban, hogy az archiválást be lehet-e állítani automatikusra?
Arra gondolok, mint ahogy a szűrőknél beállíthatok több mindent egyszerre.
Esetleg ilyen ADD-Ons van-e?
Előre is köszönöm!"

Senki nem tud, vagy nem akar erre válaszolni?
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4133) canniball válasza €uro (#4131) üzenetére


canniball
nagyúr

"A példában szereplő cím lehet, hogy nincs, mert a domain címet én írtam át x-ekre."
Az tiszta sor. :DDD

"Szerintem az a domain cím van letiltva náluk, amilyen címről én szerettem volna rá e-mail-t küldeni. Ugyanis a gmail-es címemről nem pattan vissza az email."
Adott ugye egy mail-címed amiről TB-vel küldve a levelet az adott címre az visszapattan. Ha ugyanezen címedről de webes felületen keresztül írsz az elmegy?

futár!
Én pl. nem tudok.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4134) futár válasza canniball (#4133) üzenetére


futár
aktív tag

Végre valaki válaszol!!!
:)
Sok mindent tudok én is a Thunderbirddel kapcsolatban, és segítettem is egy pár embernek. Csak azt gondoltam, ha én nem tudok valamit, vagy nem ismerek, az nem jelenti azt, hogy nem is létezik.
Köszi a választ!
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4135) €uro válasza canniball (#4133) üzenetére


€uro
őstag

Annak a címnek nincs webes felülete. Az a honlapom domain címének egyik e-mail címe.

(#4136) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Thunderbird 9.01 klienst használok. Ma szerettem volna a jól megszokott módon beszúrni egy néhány cellás Excel táblát, de képként illesztette be. A régebbi verziókkal ilyen problémám nem volt. Simán betettem, utólag még formázni is tudtam, ha akartam. Open Office-al is ez a helyzet. Valakinek ötlete, hogy mit kellene csinálnom?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4137) Atapi válasza futár (#4134) üzenetére


Atapi
senior tag

egy biztos, tb kb szerint maga a program nem tud ilyet, gyorsan utánakeresve triviálisan fellelhető kiegészítő sem létezik még erre, ami nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem létezik.

(#4138) futár válasza €uro (#4135) üzenetére


futár
aktív tag

Minden domainnak van webes felületű levelezője, csak max. le van tiltva, vagy nem tudod a hozzáférést, de ha beírod, hogy webmail.xxx.hu, az xxx a saját domainod, akkor meg kellene jelennie a webes belépő ablaknak, ha nincs letiltva.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4139) futár válasza €uro (#4135) üzenetére


futár
aktív tag

Még annyit, hogy én is gondoltam elsőre az SMTP tiltására. Nekem legutóbb az INVITEL SMTP-je nem tudott sok domainre levelet küldeni, köztük a HOTMAIL-re sem. Kicsit leordítottam a fejüket, és engedélyezték a saját SMTP-met, amit az intenet providerek rendszerint tiltanak.
Ezt támasztja alá az is, hogy GMAIL-ról tudtál emailt küldeni.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4140) futár válasza Atapi (#4137) üzenetére


futár
aktív tag

Csak fel kellett emelni a hangomat és mindenki segít.
Ezer köszönet érte.
Nem mellesleg jó lenne egy ilyen funkció.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4141) canniball válasza futár (#4134) üzenetére


canniball
nagyúr

Örülök ha ez megnyugtat(ott), láttam eddig is a kérdést de én ezzel úgy vagyok hogy egy én nem tudok segíteni válasszal semmivel sem vagy beljebb. :)

€uro!
Próbáld meg futár kolléga tippjét. Anno pl. nekem is adott a szolgáltató mail címet, az oldalukon szépen le is volt írva hogy kell beállítani hozzá a levelező klienst de webes hozzáférésről szó sem esett. Aztán egyszer véletlenül kiderült hogy mégis van ilyen, történetesen abban a formában ahogy a kolléga írta.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4142) futár válasza canniball (#4141) üzenetére


futár
aktív tag

ebben igazad van, csak olyan, mint amikor a mindenki átlépne rajtad.
sokszor az "én nem tudok segíteni" is több a semminél.
€uro!
ha két különböző email címnél az egyikről megy a másikról nem, vélhetően SMTP probléma, vagy esetleg a szolgáltató SMTP-je tiltó listára került.
Remélem megoldottuk a rejtélyt.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4143) €uro


€uro
őstag

Kipróbáltam a domain címemhez tartozó webes levelezőfelületről küldeni levelet a címre. Onnan is visszapattan.

A gmail-es levelet nem webes felületről küldtem, hanem Thunderbird-ből.

Szóval a domain címem lehet blokkolva a címzett mail szerverénél?

(#4144) futár válasza €uro (#4143) üzenetére


futár
aktív tag

Vannak un. fekete és fehér listák, amiket manuálisan, vagy automatikusan tanul a levelező kliens. Jártam úgy korábban, hogy véletlenül rányomtam egy levélre, hogy SPAM, és többet nem akarta fogadni onnan a leveleket. Lehet, hogy a domained egy ilyen listában van.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4145) €uro válasza futár (#4144) üzenetére


€uro
őstag

Csak egyetlen e-mail címre nem tudok a saját domain című levélcímemről levelet küldeni. Máshova tudok.

(#4146) futár válasza €uro (#4145) üzenetére


futár
aktív tag

az az egy email cím blokkolja a tiédet.
a problémát ne magadnál keresd!

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4147) €uro válasza futár (#4146) üzenetére


€uro
őstag

Értem.

Köszönöm!

(#4148) futár


futár
aktív tag

Valaki tud nekem erre megoldást?
Korábban létre akartam hozni egy könyvtárstuktúrát, amely nem volt számomra megfelelő.
Ki szerettem volna törölni, de valami miatt mindíg visszajön. Webes felületen nincs.
A levelezésem IMAP-os, szóval kellene, hogy weben is lássam. Így jelenik meg a gépemen.
"INBOX^^^^Kᅢᆳn^^Beérkezett" a saját lokális mappájából törölve eltűnik, de újra visszaírja magát.Valami ötlet?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4149) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !

A segítségeteket szeretném kérni:
Thunderbirdben csináltam egy könytárstrukturát. Ebben szeretnék néhány mappát más betűtipussal vagy más szinnel kiemelni.
Hogyan lehet ezt megcsinálni ?

előre is köszi
tomi

(#4150) Monochrome


Monochrome
csendes tag

Sziasztok!

A következőt szeretném beállítani Tb 9.1-nél:
szedje le a leveleket a kiszolgálóról, és törölje is onnan őket

Egy régebbi TB leírást találtam itt, a PH-n, ott ez az opció itt volt megtalálható:

Eszközök -> Postafiók beállításai -> kiválasztod a fiókot -> baloldalt, azon belül Kiszolgáló beállításai -> alul Üzenetek megtartása a kiszolgálón -> kiveszed előle a pipát.

Ezt szeretném, de nincs meg az opció 9.1-as verziónál...

Hol állíthatom be, hogy a kiszolgálón törölje a leszedett leveleket?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.