Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) V.Stryker válasza V.Stryker (#3100) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Plusz info: IMAP beállítások vannak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3102) canniball válasza V.Stryker (#3100) üzenetére


canniball
nagyúr

Nálam ugyan POP-ra van állítva de szerintem nálatok is van ilyen: Eszközök-> Beállítások-> Haladó-> Általános-> Várakozás...másodpercig az üzenet olvasottként megjelölése előtt, ha itt egy jó nagy számot adtok meg az az ilyen 10perces eltérések áthidalására megoldás lehet.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3103) V.Stryker válasza canniball (#3102) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Bocs, megnéztem és amit az előbb próbáltunk és a kolleganőnek letöltött, az most olvasatlanul van ott. De nekünk még mindig nem töltötte le.

Valszeg valaki webes felületen olvasta el az előzőt.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3104) canniball válasza V.Stryker (#3103) üzenetére


canniball
nagyúr

És ha a kolléganő (és mindenki más) bezárja a TB, majd egyedül te próbálkozol akkor sem látod?
Előrebocsátom hogy mint írtam nem használok IMAP-ot így csak tapogatózom, de hátha sikerült eltalálni valamit...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3105) V.Stryker válasza canniball (#3104) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Elvileg az IMAP csak annyi, hogy nem törli a leveleket a kiszolgálóról, bármi is van a kliensben állítva.

Szóval. Ha csak én egyedül megyek fel rá, akkor azt nekem letölti. Tehát valami olyan problémával állunk szemben ahogy érzem, hogy ugye egy IP-ről csatlakozunk a kiszolgálóhoz és ha valakinek előbb frissít a levelezője, akkor az mintha azt a levelet megjelölné a kiszolgálónak,hogy már le lett töltve és ne töltse le duplán, de ugye az én leveleimmel nem szinkronizálja már.

Most az előbb már letöltött egy olyat, amit előtte egy perccel a kollegának is letöltött, de még mindig van olyan, ami tegnap jött és nálam se híre se hamva.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3106) canniball válasza V.Stryker (#3105) üzenetére


canniball
nagyúr

Én arra gondoltam, hogy lehet ha egyszerre csatlakoztok többen ugyanahhoz a postafiókhoz az keveri meg: csak annak frissít aki először lépett be. A többieknek pedig csak akkor, ha más nincs csatlakozva. Tehát hogy lehet az a probléma hogy a gmail egy fiókhoz egyszerre csak egy kapcsolatot tud normálisan lekezelni.
De lehet neked lesz igazad és az azonos IP-vel lesz probléma. Ez mondjuk viszonylag könnyen tesztelhető: szólsz a főnöknek hogy most azonnal haza kell menned az otthoni IP-vel (is) tesztelni. :D

"Elvileg az IMAP csak annyi, hogy nem törli a leveleket a kiszolgálóról..."
Úgy tudom hogy le sem szedi őket onnan a gépre (tehát ha bezárod TB-t és nincs net nem látod a leveleket).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3107) V.Stryker válasza canniball (#3106) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

No, talán meglesz. Azt néztem, hogy a thunderbird 2 csak POP-ot tud normálisan kezelni. Tehát, amikor én imap-ra állítom a kiszolgálót, akkor ott van felette,hogy pop beállítások. Most leszedtem a 3.0 4-es bétáját, amiben már úgy lehet ,hozzáadni fiókot, hogy külön van Gmail POP és Gmail IMAP az elején. Most három gépen már frissítettem és működik minden ahogy kell. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3108) canniball válasza V.Stryker (#3107) üzenetére


canniball
nagyúr

Minden jó ha a vége jó. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3109) V.Stryker válasza canniball (#3108) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Várj, azért annyira nem. A kolleganőnél kiír valami olyasmit ,hogy túl sok lekérdezés van és újra kéri a kódot.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3110) Ripley


Ripley
tag

Sziasztok!
Egy kiegészítővel kapcsolatban lenne egy kérdésem, konkrétan a thunderbrowse-zal kapcsolatban.
Mellékeltem egy képet ami bejelöltem egy RSS hírforrás által megjelenített linket. Az lenne a kérdés, hogy hogyan tudom elérni, hogy erre a linkre kattintva a thunderbrowse-ban és ne a külső böngészőben jelenjen meg az oldal.
Már beállítottam, hogy a weblap töltődjön be és ne az összefoglaló, de ennek ellenére is csak az összefoglalók jelennek meg.
A thunderbrowse saját beállításaiban a linkeknél állítgattam a megjelenéseket, de ezek csak a weblapokban, levelekben megjelenő linkekre érvényesek sajnos.
Nem akarokminden alkalommal váltogatni a két program(levelező hírolvasó és böngésző) között, főleg most nem amikor a TB3 beta verziók már a flash videók lejátszását is támogatják.
A kettes verzióban a linkre kattintással egyébként még a TB-ben nyílt meg a link, szal azt szeretném elérni, hogy a működés annak legyen megfelelő.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3111) Ripley válasza Ripley (#3110) üzenetére


Ripley
tag

Csak a kép nem töltődött fel, hát most itt van az is!

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3112) canniball válasza Ripley (#3110) üzenetére


canniball
nagyúr

"A kettes verzióban a linkre kattintással egyébként még a TB-ben nyílt meg a link, szal azt szeretném elérni, hogy a működés annak legyen megfelelő."
Akkor meg kéne várni a végleges 3-t és addig a 2-t használni, lehet béta mivolta miatt nem működik úgy ahogy akarod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3113) Ripley válasza canniball (#3112) üzenetére


Ripley
tag

Gondolod, hogy a véglegesben jó lesz a dolog, mert amit a 4-es betától hallottam az alapján már nem sokat fognak módosítani rajt.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3114) canniball válasza Ripley (#3113) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom, csak tipp, de béta lévén előfordulhat hogy nem minden úgy működik ahogy kéne...
Amúgy most megnéztem: nálam meg a 2-ben (kieg. nélkül) be van állítva hogy csak az összefoglalót töltse be és mégis az egészet megjeleníti...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3115) Ripley válasza canniball (#3114) üzenetére


Ripley
tag

Egyébként érdekes, mert amikor kijött a második beta, akkor azt is megnéztem, és abbban még működött a thunderbrowse beállítása a fejléces linkre is, azonban a hármasban és a négyesben már nem. Lehet, hogy írok egy levelet a thunderbrowse kiegészítő fejlesztőknek.

... akkor evezzünk más vágányokra beszélgetésünk fonalával és öntsünk tiszta vizet a nyílt kártyák közé ...

(#3116) Kurcy


Kurcy
tag

Sziasztok !

Hogy a farncba kell beállítani a T-online-os kábelnetet Thunderbirdben

Letölteni letudom a maileket de állandóan be kell írni a jelszót de nem mindig fogadja el és mindig új jelszót kér a t-online felé hogy írjak be. Kimenő levelek egy szenvedés amire kimegy ....

Nagyon idegesítő mail.tonline.hu címeket beírom smtp-hez és pophoz is a jelszavamat is és a felhasználónevemet is szarik menni mi lehet a baj ????????,

Üdv: Kurcy

(#3117) sfdrakex válasza Kurcy (#3116) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

T-online os a mail címed ami be van állitva vagy valami mást akarsz használni?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3118) Kurcy


Kurcy
tag

T-onlineos e-mailcímet szeretnék beállítani :O :O :O

(#3119) sfdrakex válasza Kurcy (#3118) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mióta van ez a gond ? Más levelezővel ment jól?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3120) Kurcy


Kurcy
tag

A régi outlook expressel ment minden de amióta windows 7 van és ez a thinderbird szarakodik minden tegnap raktam fel ...

(#3121) sfdrakex válasza Kurcy (#3120) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Én a Windows Live Mailt használom, az működik rendesen. Thunderbirdit is próbáltam még xp alatt azzal se volt gondom. öröld a fiokodat hozzd létre újra és a beállítáokra figyelj nagyon, lehet valamit bepipáltál vagy nem amit kellett volna.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#3122) aleister válasza Kurcy (#3116) üzenetére


aleister
veterán

Nem lehet, hogy elfelejtetted bepipálni a hitelesítést a fiókbeállításoknál? Vagy az nem kell a tonlinnál?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3123) aleister


aleister
veterán

Thunderbird 3.0-ban hogy lehet a leveleket exportálni? Megtaláltam ugyan a könyvtárat az application data-n belül, ahol láthatóan a levelek fájlai vannak, de nincs valami menüből kiadható parancs erre?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3124) Gorneck válasza aleister (#3123) üzenetére


Gorneck
titán

Menteni szeretnéd őket? Vagy átvinni másik gépre másik TB alá? Akkor mozbackup a te progid...

Gorneck#1239

(#3125) aleister válasza Gorneck (#3124) üzenetére


aleister
veterán

Az utóbbi. Én is találkoztam a keresés során vele, csak továbbra is fura számomra, hogy nincs simán parancsként kiadható import/export.
Köszi a választ!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3126) canniball válasza aleister (#3125) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha felrakod az ImportExportTools nevű kieg.-t lesz az is, ha ehhez ragaszkodsz. Bár a Gorneck23 kolléga által ajánlott Mozbackup szvsz jobb választásnak tűnik.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3127) aleister válasza canniball (#3126) üzenetére


aleister
veterán

Köszi a választ! Valóban jó a MozBackup, csak csodálkozom, hogy ehhez egy külső alkalmazás kell.

Bár nem TB, hanem Firefox kérdés, de arra tudtok választ, hogy miért nem működnek rendesen a MozBackuppal Firefox alá átvitt add-onok? Konkrétan az IE tab, firebug és web developer kiegekre gondolok.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3128) moma válasza Gorneck (#3124) üzenetére


moma
őstag

a hármasnál már nem megy, hogy simán átmásolja az ember a profil mappát? :F

we all deserve a bit of luck.

(#3129) canniball válasza aleister (#3127) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem tudom, de a Firefox topikban talán tudja valaki a választ.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3130) Gorneck válasza moma (#3128) üzenetére


Gorneck
titán

Sose használtam...kényelmesebb számomra így...szal fogalmam sincs...de biztos müxik...

Gorneck#1239

(#3131) aleister válasza canniball (#3129) üzenetére


aleister
veterán

Okézsoké. Thx!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#3132) Tosee válasza moma (#3128) üzenetére


Tosee
őstag

3-asnál is jó ha átmásolod a profil mappát, én általában így csinálom!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3133) Rayyy


Rayyy
senior tag

Hell!
Olyat nem lehet tunderbírdben, hogy az ott beállított postafiókomba érkező levelekből átirányítson egy másolatot gmail-re? Mert én nem találom. Azt tudom, hogy gmail-ben is lehet állítani plusz postafiókot, de egyszerűen nem hajlandó ott fogadni a chello-s íméleket >> ezért gondoltam, hogy akkor TB-ből átirányítok gmail-es címre és kész. Csakhogy nem találok ilyen opciót. :O

[ Szerkesztve ]

Minden a legnagyobb render!

(#3134) Tosee válasza Rayyy (#3133) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Katt az adott postafiókra, majd eszközök, üzenetszűrők...
adj meg egy tetszőleges nevet a szűrőnek
Minden üzenet illeszkedjen
Művelet végrehajtása: Üzenet továbbítása
mellette lévő sávba pedig írd be a másik mail címet!
Majd utána futtasd le a szűrőt!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3135) Rayyy válasza Tosee (#3134) üzenetére


Rayyy
senior tag

Szia, megcsináltam, ezt írta ki:
Hiba történt a levél küldése közben. A levelezőkiszolgáló válasza 5.5.1 <a géméles címem> relaying denided. Ellenőrizze az üzenet címzettjeit, majd próbálja újra.

Pedig jó címet adtam meg. De fura is, hogy valamiért gémélben sem áll be ez a postafiók, pedig ott is lehet csinálni többet. A frímélemet be tudtam állítani, és amíg a csellósom outlukon futott, nem tánderbördön, az is be volt állítva, most, hogy win7 és tánderbörd van, most nem műkszenek ezek a dolgok.

Minden a legnagyobb render!

(#3136) Tosee válasza Rayyy (#3135) üzenetére


Tosee
őstag

kipróbáltam én is, nálam működik a dolog!
teszteltem a szolgáltató mail címével
citromail
freemail
mindegyikről elküldte gmail-re!

Nincs feltelepítve valami spamszűrő alkalmazás esetleg vírusirtó ami figyeli a levelezést? Esetleg kapcsold ki egy próba erejére a tűzfalat és egyéb biztonsági szoftvereket beleértve az antivírust is!
A szolgáltató smtp kiszolgálóját használod levélküldésre? Csak egy smtp szoltáltatást használsz ugye? Ellenőrizd ennek beállításait! Eszközök / Postafiók beállításai...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3137) Rayyy válasza Tosee (#3136) üzenetére


Rayyy
senior tag

Az eset smart secunak a tűzfalát kikapcsoltam, így működik a szűrő funkció. Viszont azt vissza akarom kapcsolni, tehát meg kell néznem, hogy pontosan melyik folyamat ez, hogy megadhassam, hogy ne blokkolja bekapcsolva sem... ezt nem tudod melyik?

Minden a legnagyobb render!

(#3138) Tosee válasza Rayyy (#3137) üzenetére


Tosee
őstag

Őszintén szólva nem ismerem a smart security-t! Esetleg próbáld meg beállítani, hogy a kimenő leveleket ne figyelje, illetve ha az smtp 25-ös vagy más portot használ akkor azt se! Vagy a thunderbird-et tedd a kivételek közé, esetleg ha van olyan előre definiált beállítás, hogy e-mail kliens akkor azt alkalmazd rá! Próbáld ki így, legalább már tudni, hogy mi blokkolja! + Nézd meg a smart security napló bejegyzéseit, hátha van valami erre utaló bejegyzés...

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3139) Lenry válasza Lenry (#3097) üzenetére


Lenry
félisten

erre valaki?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3140) canniball válasza Lenry (#3139) üzenetére


canniball
nagyúr

Én még nem találkoztam ilyennel, szvsz meg kéne próbálni egy újratelepítést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3141) Lenry válasza canniball (#3140) üzenetére


Lenry
félisten

meg volt.
sőt, felraktam most a legújabb TB3 bétát, azzal is ugyanez a helyzet.
áthoztam a Linuxos partícióról a profilt, azzal is csinálja.

másik gépemen ugyanezek a mail címek vannak beállítva, ott jó

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3142) canniball válasza Lenry (#3141) üzenetére


canniball
nagyúr

Megint csak tippelek, de hátha...
Ugye az újratelepítést úgy csináltad hogy előtte kiirtottál minden járulékos "szemetet" (Documents and Settings\...\Application Data, Documents and Settings\...\Local Settings\Application Data, registry)?
Illetve ha nem másolsz alá profilt akkor is így mókázik?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3143) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

miért van az a kliensem megint le akarja tölteni az összes eddigi levelet a kiszolgálóról?
közel 300 levél
nem értem
most ha elindítom minden levélből 2 darab van

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3144) Speeedfire válasza Speeedfire (#3143) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

2 gépen is fent van a thunderbird
az asztalin meg a notin
mindegyiken ugyanazok a beállítások
levelek megtartása a kiszolgálón
viszont a googles fiókomról ha le van töltve egy levél akkor már a másik fiókra nem tölti le

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3145) Gorneck


Gorneck
titán

Rc1. Ha még nem volt....

Gorneck#1239

(#3146) #41133696 válasza Gorneck (#3145) üzenetére


#41133696
törölt tag

Köszi :R

(#3147) Gorneck válasza #41133696 (#3146) üzenetére


Gorneck
titán

Nagyon klassz...imádom.

Gorneck#1239

(#3148) V.Stryker válasza canniball (#3108) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na, már megint nem jó. Szóval, az Imap-ot elvetettük,mert közös e-mailcímeink is vannak és ugye ott, ha valaki elolvasta, akkor a többieknél is olvasott lett.

De, most megint ott tartunk hogy POP és megint nem jók a közös emailcímek. Reggel bejöttem, gép bekapcs. Leveleket fainul letölt. Kimegyek dolgozni és bejövök dél körül, bekapcs a laptopom és nem tölt le lóf.szt sem. :W Felmegyek a kiszolgálóra és ott vannak olvasatlanként a levelek. Hát most mi a jó édes anyukájáért nem tölti le? :W

Valaki tudna valami megoldást?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3149) V.Stryker válasza V.Stryker (#3148) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

No, szerintem az lesz a gond,hogy a képen is látható idő állandóan frissül egy egy letöltés után. Hogy lehet kiküszöbölni?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#3150) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Sziasztok!

Aki Thunderbird 3 RC-t használ attól kérdezném, hogy hogy lehet lekicsinyíteni a programot?
Eddig a Minimize to Tray nevű kiegészítőt használtam, hogy folyamatosan menjen a program, de az most nem kompatibilis. Meg lehet oldani valahogy máshogy?

Vagy ki lehet kapcsolni a kompatibilitás ellenőrzését, úgy mint a Firefox-nál?

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.