Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3901) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3900) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Lehetséges, a Thunderbird fejlesztését egyáltalán nem követem, bár mindig is azt használtam levelezőprogramként.

(#3902) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3900) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Szerk.: Jól gondoltad. [link]

(#3903) HZoli87 válasza WonderCSabo (#3902) üzenetére


HZoli87
veterán

Köszi, amúgy nem nagyon tetszik a GUI, nem tudom miért erőltetik, hogy a menüsornál is áttetsző az egész. :(

(#3904) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3903) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ez tuti így néz ki? Sztem ez csak vmi mockup, nem?

(#3905) Lenry válasza HZoli87 (#3903) üzenetére


Lenry
félisten

nekem pont tetszik :)
most is fullAeros a TB-m :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3906) WonderCSabo válasza WonderCSabo (#3904) üzenetére


WonderCSabo
félisten

És télleg ilyen. Szörnyű. :(

Egyébként sztem ez nem lenne annyra gáz, de a gombok nagyon rosszak. Meg elég gáz, hogy ott vannak a fülek, de csak az addons manager in-content (ez az Fx-ben is hiba). Egyébként lecsekkoltam, télleg a legújabb Gecko hajtja, hardveres gyorsítással meg minden.

[ Szerkesztve ]

(#3907) HZoli87 válasza WonderCSabo (#3906) üzenetére


HZoli87
veterán

Az. Remélem kap egy hasonló GUI-t, mint a Firefox.

(#3908) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3907) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az a gáz, hogy az aerosítást meglépték, a fülkezelést meglépték, a hagyományos menüsort viszont nem tüntették el. Emiatt nagyon hülyén néz ki, hogy:

______________________________________________________
[ablak fejléc x]
[menüsor menüsor] ]
[gomb gomb gomb gomb] ]
[fülek fülek fülek ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[ ]
[____________________________________________________]

[ Szerkesztve ]

(#3909) HZoli87 válasza WonderCSabo (#3908) üzenetére


HZoli87
veterán

A fejlesztőknek tetszik, majd féléve is hasonlóan nézett ki már (Miramar).

(#3910) ITHero.hu


ITHero.hu
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy olyat kérdezek már ami volt, vagy lehet, hogy valami pofon egyszerű hülyeséget, kérlek nézzétek el és segítsetek!

Olyan kiegészítőre lenne szükségem a thunderbirdhez, ami olyat tud, hogy egy mappát a levelezőn belül jelszóval titkosít...
Pl csinálok egy üzenetszűrőt, ahova megkapom mondjuk a banki dolgaimat és nem akarom, hogy a melóhelyen mindenki sasolja... eddig úgy oldottam meg, hogy továbbítottam külső címre autómatikusan a leveleket, de mostantól sajnos nincs erre már lehetőség...
tehát marad a kérdés, hogy hogy lehet titkosítani egy mappát úgy, hogy maga a levelezőrendszer viszont nyilvános marad?

Köszönöm! :R

(#3911) ZBO


ZBO
tag

Üdv mindenkinek!
Tudnátok segíteni a Thunderbird szűrő beállításán? Beállítom pl.
feladó____tartalmazza_____hírlevél
művelet végrehajtása akár ,,Törlés a POP kiszlogálóról'' akár ,, üzenet törlése'', mégis megjelenik a levél a listában és csak a szürő futtatása most-ra törli.
Azt szeretném, ha meg sem jelenne az ilyen spam a listámban.
(Ugyan ez a helyzet, ha ,,tartalmazza" helyett egyenlőséget teszek pl.)

(#3912) WonderCSabo válasza ZBO (#3911) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Be van állítva, hogy a szűrő lefusson a levél letöltésekor?

(#3913) egykori


egykori
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy az Elküldött mappákból eltüntek a leveleim - ilyen még sohasem történt. Na de a gmail szerveren szerencsére megvannak. Hogyan tudnám onnan csak egy részét letölteni a gépemre, mert régebbi mentésből a nagyobb része megmaradt.

(#3914) WonderCSabo válasza egykori (#3913) üzenetére


WonderCSabo
félisten

A Gmail-ban állítsd be, hogy töltse le POP-al az összes levelet. Majd TB-ben csinálj egy szűrőt, ami az összes általad elküldött levelet átirányítja az Elküldütt üzenetekbe, egyebeket meg törli. És töltsd le az egész levelezést... Hirtelen nem tudok rá mást.

(#3915) egykori válasza WonderCSabo (#3914) üzenetére


egykori
őstag

Hát igen, ezt akartam elkerülni. Ha nem lesz más megoldás, akkor letöltöm az egészet. :R

(#3916) HZoli87


HZoli87
veterán

Mozilla Thunderbird 5.0 Beta 2 - már magyarul is

(#3917) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3916) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Menüsort nem lehet kilőni?

(#3918) HZoli87 válasza WonderCSabo (#3917) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem próbáltam, nekem annyira nem tetszik a felülete, hogy inkább a stabil verziót használom.

(#3919) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3918) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem se, amint leírtam.

(#3920) Bucy


Bucy
aktív tag

Hi!
Van egy olyan gondom, hogy a 2.1.10 címjegyzékében a kijelölt címzetteknél a jobb klikkes menüből kiszedték a címek másolását. :(
Nekem nagyon hiányzik sűrűn használta.
Most ha egy csoportból ki akarok szedni egy nevet nem tudom megtenni. Ha csoportot címzek nem bontja ki mint az opera vagy az outlook, ha kijelölteknél nyomok új üzenetet külön sorokba rakja őket, nem másolható egyben. Most gyakorlatilag tovább küldött levélnél csak egyesével tudom hozzáadni a címeket, ha válogatni akarok csoporton belül. :(

(#3921) PetX


PetX
aktív tag

Helló!

Van mód arra, hogy a kimenő üzenetekre állítsak be szűrőt?
Nem találtam.

Valaki?

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#3922) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Hogyan lehet úgy üzenetet küldeni egyszerre több címzettnek, hogy ne lássák a többieket?

(#3923) canniball válasza csongi (#3922) üzenetére


canniball
nagyúr

Rejtett másolat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3924) csongi válasza canniball (#3923) üzenetére


csongi
veterán

Megvan köszi!
És cím csoportot hogyan lehet csinálni?

(#3925) canniball válasza csongi (#3924) üzenetére


canniball
nagyúr

Azt hiszem így: Címjegyzék-> Új lista.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3926) csongi válasza canniball (#3925) üzenetére


csongi
veterán

Megvan, de szerintem így aki címlistába van azok látják kinek lett elküldve a levél.
Nekem meg olyat kellene csinálnom , hogy csinálok egy csoportot, de a címzettek ne lássák a többi címet. Tehát ne körlevél legyen.

(#3927) canniball válasza csongi (#3926) üzenetére


canniball
nagyúr

Kipróbáltam: ha rejtett másolatba rakod a címlistádat akkor a lista tagjai nem látják egymást (nálam ennyit ír (fogadói oldalon): Címzett: undisclosed-recipients).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3928) csongi válasza canniball (#3927) üzenetére


csongi
veterán

Épp most próbáltam ki, és erre jutottam én is :) :R

(#3929) futár válasza Bucy (#3920) üzenetére


futár
aktív tag

Szia,

mi a problémád pontosan?
továbbított levélnél ha a kapcsolatok pontra kattintasz, vagy nyomsz egy F9-et, akkor oldalt előjön a címjegyzék. CTRL+A kijelölöd, és a CTRL-t lenyomva tartva, bal gommbal ráklikkelsz azokra, akiknek nem kívánod elküldeni. Ezeknél megszünteti a kijelölést.
Utána alul kiválasztod, hogy "Címzett", "Másolat", vagy " Rejtett Másolat"
Akkor berakja a kijelölt címlistát. És "Küldés"

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#3930) Bucy válasza futár (#3929) üzenetére


Bucy
aktív tag

Ez így rendben is van, de rengeteg cím van benne, ezért csináltam én egy külön csoportot, akiknek továbbítani szoktam. A kapcsolatoknál ha azt hozzá adom, nem bontható szét, csak berakja a címzetthez csoportként, ez eddig is így volt. Ha a címjegyzéket nyitottam külön ablakban, baloldalt kijelölve a csoportból ki tudtam venni aki kell, majd jobb gomb és címek másolása, azt utána több továbbított levélbe is beillesztgettem, ez megszűnt.
Most az van csak amit te is mondasz, de az rengeteg görgetéssel jár, vagy elkezdem beütögetni a tizen címet egymás után, mindkettő lassú és nehézkes. :(

(#3931) HZoli87


HZoli87
veterán

Jövő héten várhatóan megjelenik az új Thunderbird. Link

[ Szerkesztve ]

(#3932) ZBO válasza WonderCSabo (#3912) üzenetére


ZBO
tag

Olyat nem tudok választani, hogy a szűrő lefusson levelek letöltésekor, csak olyat, hogy:
-Levelek ellenőrzésekor
-kézzel futtatva
-ellenörzéskor v. kézzel futtatva stb.
Nekem az első van bejelölve.
Hol lehet állítani a ,,levelek letöltésekor''-t?

(#3933) Locutus


Locutus
veterán

Hogyan lehet azt megoldani, hogy bizonyos emailekben az ékezetes karakterek helyén ne "?" piktogram legyen?
Szóval valami automatikus karakterkódolást... mert ha UTF8 akkor az egyik nem jó, ha meg közép európai, akkor a másik nem jó...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3934) HZoli87


HZoli87
veterán

Megjelent a végleges 5-ös Thunderbird: Link

(#3935) Speeedfire válasza HZoli87 (#3934) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Eddig a 3.x.x volt fent, majd egyszercsak bejelenti nekem, hogy frissíti magát 5-re. Mondom lehet vírus, de ezek szerint nem az! :D

Nekem határozottan bejön az új dizájn!

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3936) WonderCSabo válasza Speeedfire (#3935) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem bejönne, csak el van cseszve. Illetve túl sok az átlátszó felület, meg aero glass-ra alapszabály, hogy nem rakunk ennyi betűt.

(#3937) Speeedfire válasza WonderCSabo (#3936) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Nekem kifejezetten bejön az átlátszó rész és még remekül is lehet olvasni őket. Szerintem jó. Az más kérdés, hogy ők nem vették ezt a "szabályt" komolyan.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3938) pete_21


pete_21
addikt

Szerintem így elsőre zavaróan világos az új design. Legfőképpen a levelek listázásánál. Eddig minden második sor szürke volt, most mindegyik fehér. Meg alatta, a címzett, feladó, tárgy stb. rész is kicsit sötétebb volt. Szerintem ez így már zavaró...
Titeket nem zavar?

(#3939) WonderCSabo válasza ZBO (#3932) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ellenőrzéskor == letöltéskor.

(#3940) HZoli87 válasza pete_21 (#3938) üzenetére


HZoli87
veterán

Nekem a régi (3.1.x) dizájn jobban tetszett.

(#3941) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3940) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem semmi bajom nincs, csak a nagy aero felület és a gombok menü elrendezése.

(#3942) pete_21 válasza WonderCSabo (#3941) üzenetére


pete_21
addikt

Nekem az átlátszós résszel nincs gondom.
Csak az üzeneteknél a sok fehér rész zavar.

(#3943) WonderCSabo válasza pete_21 (#3942) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem az meg kifejezetten tetszik. Ízlések és pofonok. :)

(#3944) pete_21 válasza WonderCSabo (#3943) üzenetére


pete_21
addikt

Hát igen. Idővel majd megszokjuk úgyis. :)
És mostantól a Thunderbird verziószáma követi a Firefoxot?

(#3945) WonderCSabo válasza pete_21 (#3944) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nem. De ugyanazt a fejlesztési modellt használják, és mivel az Fx5 és a TB5 kb. egyidőben jelent meg, a verziószámuk és kb. egyezni fog.

(#3946) pete_21 válasza WonderCSabo (#3945) üzenetére


pete_21
addikt

Értem. Köszi a választ!

(#3947) ZBO válasza WonderCSabo (#3939) üzenetére


ZBO
tag

Ok, ok értem. Már vagy 5 napja nem érkezik semmi, - nem akarom elkiabálni- pedig a beállításokon nem változtattam, csak a legújabb verziót feltettem, és a listában hagytam a szemeteket megjelölve jópár napig, ( hagy tanulja) majd kitöröltem.
Ha újra érkeznek szemetek, jelentkezem, kössz a segítséget!

(#3948) HZoli87 válasza WonderCSabo (#3941) üzenetére


HZoli87
veterán

Pár nap és hozzászokok én is, az már nagyobb baj, hogy nem épül be az új verzióba az ESET Smart Security (antispam). Holnap írok majd a supportnak, hogy mikorra gondolják a frissítést.

(#3949) WonderCSabo válasza HZoli87 (#3948) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Nekem is van ESET cuccom, de semmi értelmét nem látom - a GMail szűrője mindent megfog.

(#3950) HZoli87 válasza WonderCSabo (#3949) üzenetére


HZoli87
veterán

Több fiókom is van, így nem árt ha beépül rendesen az ESET. Bár lekopogom, nem igen szoktam kéretlen leveleket kapni, a régi freemail fiókom volt az egyedüli kivétel, de azt inkább töröltettem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.