Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3401) kraftxld válasza canniball (#3400) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Köszi, de ezeket kb a hajamra kenhetem :D Úgy látom a TB-nek bőven van még hova fejlődnie, végül kb 3 órás küzdéssel mappánként sikerült IMAP-on keresztül betolni a levelezést Exchange-be. Persze a címjegyzék se ment át normálisan.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3402) Lenry válasza kraftxld (#3401) üzenetére


Lenry
félisten

gondolom úgy voltak vele, hogy aki egyszer TB-t használ, az többet rá se néz másra :DDD

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3403) kraftxld válasza Lenry (#3402) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem, úgy voltak vele, hogy okosjózsi szarul rakta fel az office-t, meg a postafiókot, nem bírta megcsinálni, felkókányolta a TB-t, ment pár évig, most átállt a cég Exchange-re, én meg küzdhettem vele.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3404) canniball válasza kraftxld (#3401) üzenetére


canniball
nagyúr

Pedig TB-ről TB-re egész könnyen ment... :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3405) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Nah kipróbáltam ezt a TB-öt, tetszik is, csakhogy hajlamos letölteni ugyanazokat a leveleket és újként csipogni, hogy olvassam el... Most éjjel ment és a 131-levelemet letöltötte annyiszor hogy már 917 levelem volt (akkor 7x) és mindezt újnak véve... Mi miatt lehet ez?

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3406) Tosee válasza RootRulez (#3405) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Globális gyűjtőre tudok gondolni! Vagyis az összes üzenetet a "helyi mappák" -ba rakja...
Kikapcsolás:
Kattints az Eszközök -> Postafiók beállításai... -> kiszolgáló beállításai -> haladó
"POP levél letöltésekor erről a kiszolgálóról a következő mappa használata az új levelekhez"
Gondolom jelenleg a globális gyűjtőn van! Ha igen, akkor állítsd át Beérkezett üzenetekre, és remélhetőleg már nem tölti le a mail-eket csak egyszer!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3407) RootRulez válasza Tosee (#3406) üzenetére


RootRulez
félisten

"Beérkezett üzenetek mappa"-ra van állítva, akkor most mi lehet? :F

═════════════════════════════════════════

(#3408) Colos1


Colos1
őstag

Sziasztok!

Egy gyors kérdésem lenne.

Ha valaki küld nekem egy e-mailt, aminek van egy "rejtett másolat" címzettje, és én a "válasz mindenkinek" -gombra kattintva válaszolok, akkor a rejtett másolatot kapó címzett kap ebből a levélből?

Előre is köszi!

Mindenkinek a környezetében van egy seggfej. Ha a tiédben nincs, akkor valószínűleg te vagy az...

(#3409) Tosee válasza RootRulez (#3407) üzenetére


Tosee
őstag

Érdekes! Nincs ötletem! :U
Nálam csak az olvasatlanokat tölti le!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#3410) RootRulez válasza Tosee (#3409) üzenetére


RootRulez
félisten

Nekem az érdekes helyett más jut erről eszembe, minden esetre köszi a próbát!

Még mindig várom az ötleteket eme problémám megoldására!

═════════════════════════════════════════

(#3411) WonderCSabo válasza RootRulez (#3410) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Milyen mail szerverről?

(#3412) RootRulez válasza WonderCSabo (#3411) üzenetére


RootRulez
félisten

freemail.hu és postafiok.hu

═════════════════════════════════════════

(#3413) Retr0


Retr0
tag

Üdv,

Linux alatt használnám a thunderbirdet, de a @live.com-os e-mail címemet nem tudtam beállítani.
Valószínűleg a kiszolgáló beállításainál lehet a gond.
Tud valaki segíteni?

(#3414) borsodika


borsodika
őstag

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a thuderbird spamszűrője helyett nem tudom beállítani az internet security-m áltál nyújtottat? (jobbnak találom) se a nis2010-et se a most feltelepített avast ie-t nem tudtam neki beállítani.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3415) egykori válasza borsodika (#3414) üzenetére


egykori
őstag

A NIS 2010 automatikusan ellenőrzi és szűri a levelezést, függetlenül attól, hogy a Thunderbird szűr-e vagy sem.

(#3416) Lenry válasza Retr0 (#3413) üzenetére


Lenry
félisten

kiszolgáló: pop3.live.com
port: 995
felh.név: a teljes email-címed (akarmi@live.com)
kapcsolat biztonsága: SSL/TLS
biztonságos hitelesítést nem pipálod be

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3417) borsodika válasza egykori (#3415) üzenetére


borsodika
őstag

Csak nem épül bele, a thunderbird-be pl ha jobb egér kattintásánál sem adja elő a nis lehetőségeit.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3418) egykori válasza borsodika (#3417) üzenetére


egykori
őstag

Igen, valóban nem épül be a Thunderbird, csak az Outlook és az Outlook Express, de ha a NIS-ben engedélyezed, pontosabban bekapcsolod az E-mail védelmet, akkor a NortonAntispam szűri, ellenőrzi a leveleket.

(#3419) borsodika válasza egykori (#3418) üzenetére


borsodika
őstag

értem, szóval akkor azt sehogysem tudom elérni mint az outlook-ba :( . Így kicsit macerásabb a spam feladók tiltása meg a levelek rendezése is de hát akkor ez van :U
Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3420) egykori válasza borsodika (#3419) üzenetére


egykori
őstag

Engem is érdekelt, hogy ez pontosan hogy is működik, így megnéztem a Norton fórumon mit írnak erről. Ha tudsz angolul, akkor ajánlom figyelmedbe ezt a linket, benne a Tim válaszát.

(#3421) RootRulez


RootRulez
félisten

Ha ennyire feléledtünk, valaki kitalálhatna valamit erre... :U

═════════════════════════════════════════

(#3422) ludla válasza RootRulez (#3405) üzenetére


ludla
őstag

Én helyedben a postafiók beállításoknál > kiszolgáló beállításai > üzenetek megtartása kiszolgálón elöl ki venném a pipát, így nem marad fent a leveled a kiszolgálón, de ezek után nem is fogja többször letölteni.

https://www.facebook.com/groups/blackPantherOS/

(#3423) Lenry válasza RootRulez (#3421) üzenetére


Lenry
félisten

nekem a freemail játssza el ezt időnként

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#3424) egykori válasza RootRulez (#3421) üzenetére


egykori
őstag

Valóban, már 3/4 6 óta fenn vagyok, de az az igazság, hogy olvastam anno a problémádat, de magam is tanácstalan vagyok, pedig már sok éve használom a Thunderbird-t. Azért meg nem akartam postolni, hogy én sem tudok mit javasolni.

Ha jól vettem ki soraidból, folyamatos, ismétlődő letöltésről van szó, tehát, ha nem állítottad volna le, akkor még most is töltené a levelekt, mondjuk, 82-edszer.
Pl.: gmail fiókod van-e az említetteken kívül? És ha van, akkor azzal hogy működik?
Ha nincs, és megoldható, akkor hozz létre egyet, és a rakoncátlankodó fiókjaidat próbáld meg a gmailre irányítani, azután a Thunderbird-re a gmailt állítsd bejövő postafióknak.
Ez csak próbálkozás, megalapozottabban nem tudok jobbat tanácsolni.

(#3425) RootRulez válasza ludla (#3422) üzenetére


RootRulez
félisten

Mikor először használtam az Outlookot, a suliban (még Win98 volt), senki sem mondta, hogy minden levelemet eltünteti a szerverről, pár nappal később megdöbbenve tapasztaltam, hogy mi történt, azóta sincs meg jó pár számomra még mindig fontos levél, na ezért nem vagyok oda a letöltöm és letörlöm a szerverről megoldásokért... :( Akármi lehet a géppel és akkor bukom a leveleket, így meg ott van a szerveren... Szóval egy rossz emlék miatt kizárnám, hogy letöltöm a leveleket a szeróról és egyúttal töröljem...

egykori igen, mindig letölti ugyanazokat a leveleket és ott van a listában mind, egy éjszaka alatt 7x töltötte le, mikor ment a gép., Meg akartam nézni, véletlen volt-e, mert nap közben is újra letöltötte egyszer... Így lett reggelre a 130 levélből majdnem 1000 :F

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3426) RootRulez válasza RootRulez (#3425) üzenetére


RootRulez
félisten

A következőre lettem figyelmes: A többi fiókból nem töltötte le a leveleket többször csak egyszer, így meglestem miben különbözik eme bajos fiók beállítása a többitől. Nos annyiban, hogy kiszolgáló itt "pop3.freemail.hu" a többinél pedig "mail.freemail.hu" Most kíváncsian várok, hogy mi lesz...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3427) borsodika válasza RootRulez (#3426) üzenetére


borsodika
őstag

Nekem is nekiállt a thunderbird letölteni régi leveleket pedig már rég a gépen vannak azok a levelek amiket letölt. Én is freemalit használok :U

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3428) RootRulez válasza RootRulez (#3426) üzenetére


RootRulez
félisten

Nos ez nem jött be, ugyanúgy letölti megint az ősszes e-mailt... :(

Azt azért még hozzátenném, hogy több fiókot is figyelek vele és csak azt egyikről tölti le többször is a leveleket...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3429) borsodika válasza RootRulez (#3428) üzenetére


borsodika
őstag

nálam is 3 freemail fiókból 1nél csinálja ezt, :(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3430) RootRulez válasza borsodika (#3429) üzenetére


RootRulez
félisten

Vajon mi lehet ez...

═════════════════════════════════════════

(#3431) borsodika válasza RootRulez (#3430) üzenetére


borsodika
őstag

jó kérdés, viszont roppantúl bosszantó gondolom neked is, amikor pl 127 db leelet letölt ami már 1szer levan töltve és törölheted. :(

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#3432) canniball válasza RootRulez (#3428) üzenetére


canniball
nagyúr

Próbáltad/próbáltátok már törölni, majd újra létrehozni az adott fiókot? Ha a többivel nincs gond talán ez megoldaná.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3433) RootRulez válasza canniball (#3432) üzenetére


RootRulez
félisten

Pár újratelepítés is volt már, gondosan kitörölve, a korábbi felhasználói adatokat. Próbáltam portable verzióval is, a helyzet azzal is változatlan...

Igaz konkrétan amit tanácsoltál még nem próbáltam, most megteszem azt is....

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#3434) r0by


r0by
addikt

Hali!

Segítségért esedezem, hátha járt már valaki így:
Levélírás közben újraindult a gép. Ezzel még nem is lenne baj, de azóta csak az az üzenet fogad TB indításakor, hogy már fut..
A profil mappa egy hálózati meghajtón csücsül az egyszerűség kedvéért( ami most nem az :((( ). A hiba abban a mappában lehet, biztosan valahogyan jelölve van, hogy éppen fut a TB.
Nade melyik fájl lehet az? Dátum szerint próbáltam kisérletezni, de eddig nem vezett eredményre.

(#3435) r0by válasza r0by (#3434) üzenetére


r0by
addikt

Akit érdekel, végülis meglett a megoldás.
Új profilt hoztam létre és migráltam a szükséges fájlokat ez alapján: Transferring data to a new profile

(#3436) Kephamos


Kephamos
addikt

Most ízzítottam be a thunderbirdet, a gmail-es fiókomra. Azt szeretném, hogy importálja onnan a címjegyzékemet is. Megoldható ez?

(#3437) Kephamos válasza Kephamos (#3436) üzenetére


Kephamos
addikt

up!

(#3438) egykori válasza Kephamos (#3436) üzenetére


egykori
őstag

A gmail fiókodban nyisd meg a Címtárat és Export (X mappába), "Outlook CSV formátum"-ba. Azután nyisd meg a Thunderbird címjegyzékét és Eszközök / Importálás után válaszd ki a Címjegyzékek / Szövegfájlok lehetőséget, azután megkeresed az (X mappában) az elmentett fájlt és oké. Remélem, megfelelő formátumot ad át a konverzió - nem próbáltam.

(#3439) mAtech


mAtech
aktív tag

Sziasztok!
TB 2.0.0.24 verzió alatt van arra letiltási lehetőség, hogy egy csomó embernek elküldött levél (csoportban összegyűjtve) nyomtatásakor a címzettek töméntelen mennyisége ne nyomtatódjon ki? Mondjuk van 100 címzett és az kb 1 oldal, csak a levél meg mondjuk 3 sor.
Nézegettem a menülistát, de nem találtam erre utaló nyomot. Esetleg az újabb verzióban?

Köszi a válaszokat erőre:)
A.

Ha nem vigyázunk a természetre, ő se fog mi ránk...; De hát ugye aki akar az a betonba is beleköt...

(#3440) temes69


temes69
aktív tag

sziasztok!

cégnél ahol melózom nemrég álltunk át a tb-re. reggel indítás után az első levél törlése sok ideig tart. kb30-40 másodperc(közben tekeri is a vinyót) majd utána a többit már simán törli. illetve most már néha napközben is malmozik a törlésnél. küldésnél is csinálja ezt, de csak az indítás utáni első levél küldésénél, utána ár nem. kérdésem az lenne hogy miért csinálja? én az antivirusra gyanakszom.(virusbuster proffesional)
előre is köszi a segítséget!

jah igen a verzió 3.0.4

[ Szerkesztve ]

(#3441) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Van nalam egy laptop, amin egy t-online-os email cimet kellene beallitanom Thunderbirdben. En Inviteles teruleten vagyok, de a laptop t-online-oson lesz. Az letezik, hogy hiaba allitom be jol az SMTP-s dolgokat, attol meg ez nalam Invitel teruleten nem fog mukodni?

(#3442) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Portable változatos TB-om van.
Kb 2200MB-os az egyik bejövő postafiókom összmérete.
Ha törlök nagy méretű /kb.:15MB/ levelet shift+del-lel akkor nem kerül a TB lomtárába, egyből törlődik. De nem változik a mérete a bejövő postafióknak marad 2200MB.

Miért van ez? Csak növekszik a postafiók mérete nem csökken törléskor.
Próbáltam simán törölni, utána a TB lomtárat ürítettem, így sem lett jó.

Van valami ötletetek? :R :R

(#3443) canniball válasza Garffi (#3442) üzenetére


canniball
nagyúr

Jobbklatty a beérkezett mappára-> tömörítés.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3444) Garffi válasza canniball (#3443) üzenetére


Garffi
tag

Kösszép! :)) :DD

(#3445) Garffi


Garffi
tag

Még valamit elfelejtettem.

Most hogy tömörítettem a fiókokat a TB automatikusan elvégzi ezután vagy nekem kell bizonyos időközönként?

(#3446) canniball válasza Garffi (#3445) üzenetére


canniball
nagyúr

Eszközök-> Beállítások-> Haladó-> Hálózat és lemezterület: Lemezterület - Mappák tömörítése, ha...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3447) qwasqwas


qwasqwas
csendes tag

Nálam is jelentkezik ez a többször letöltöm a leveleket probléma, annyi különbséggel, hogy a figyelt három postafiókból mindegyiket le szokta tölteni véletlenszerűen többször is. Volt olyan amelyiket hatszor. Windows XP SP3, TB 3.0.4 de a korábbi verziókkal is csinálta.

(#3448) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!

Újabban ez az üzenet fogad ha le akarom tölteni a leveleimet: "A mappa feldolgozás alatt áll. Új üzenetekhez a feldolgozás befejezése után juthat hozzá.".
Közben alul a folyamatábra fut a végtelenségig amíg ki nem lépek a TB-ből.
A szerveren megnéztem, nincs új üzenetem. Lehet szerver hiba? Nem érem el őket telefonon..
(T-online).

[ Szerkesztve ]

(#3449) qwasqwas válasza Tacsika (#3448) üzenetére


qwasqwas
csendes tag

Nekem is szokta ezt csinálni. Egyre több a gondom a TB-el. Lassan elkezdek keresni valami másik levelező klienst.

(#3450) janos1988


janos1988
addikt

Allando indexelest hogy lehet leloni veglegesen?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.