Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Superkatus


Superkatus
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném telepíteni a Thunderbirdöt.Gmail-es és Hotmail-es e-mail címeim vannak.Ha használom a Thunderbirdöt,és elhagyom/ellopják a gépemet,attól még a Gmail-es és Hotmail-es leveleimet meg fogom találni az adott webcímen a felhasználónevemmel és jelszavammal belépve?Vagy regisztrálnom kell egy fizetős programba,ahova elmenti a leveleimet?
Köszönöm a válaszokat!

(#4152) Monochrome válasza Monochrome (#4150) üzenetére


Monochrome
csendes tag

Meg is találtam rá a megoldást itt:
[link]

'Simply set-up your account as POP instead of IMAP. You can't change an
existing account, so you'd need to create a new one.'

Tehát utólag nem tudtam volna átállítani, újra létre kell hozni a fiókot, POP beállításokkal.
Miután ezt megtettem, az opció ott van, ahol lennie kell :W

(#4153) canniball válasza futár (#4148) üzenetére


canniball
nagyúr

Biztos hogy weben nincsenek meg azok a mappák? A gmail engem is szivatott már meg párszor az összevont/rejtett mappákkal...

Superkatus!
Be lehet úgy állítani a TB-t hogy fent is megmaradjanak a levelek, így ott is bármikor el tudod érni őket.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#4154) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Erre van valakinek ötlete?

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4155) Faterkam válasza TigerCat (#4154) üzenetére


Faterkam
addikt

Nekem megy 9.01-en. CTRL+c és CTRL+v, vagy beillesztés idézetkéni is. Van esetleg vmi kiegészítő fent?

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4156) TigerCat válasza Faterkam (#4155) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem hinném, hogy kiegészítőtől függ a dolog, mert másik 5 gépen is ezt csinálja. Csak a Silvermel téma és Compact Header, más nincs.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4157) HZoli87 válasza TigerCat (#4154) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam is működik (9.0.1).

(#4158) TigerCat válasza HZoli87 (#4157) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Akkor csak irigykedni tudok. Nálunk sajnos minden excel táblát képként szúr be...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4159) futár válasza TigerCat (#4158) üzenetére


futár
aktív tag

nálam is működik.
nálad van a hiba.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4160) TigerCat válasza futár (#4159) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez nagyszerű, csak a mi cégünk összes gépén, egy barátom cégének összes gépén, valamint a munkatársaim saját gépein nem megy. Ezen kívül mindenkinek szuperál a kijelölt táblázat beszúrása és nem képet tesz be, amit nem lehet szerkeszteni.
Asszem ez pech...
:-(

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4161) tomi_x válasza tomi_x (#4149) üzenetére


tomi_x
tag

Erre valakinek ötlete ?

(#4162) Superkatus


Superkatus
csendes tag

Sziasztok!

Telepítettem a frissített thunderbirdöt,és a telepítés óta nem tudok megnyitni semmilyen mellékletet,és mentetni sem lehet.
Kérem segítsetek!

(#4163) localhost válasza Superkatus (#4162) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A hogyan "nem lehet"-et egyicipicit részleteznéd?
Hibaüzenetet kapsz,vagy semmi sem történik vagy HOGYAN ? :K

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4164) Krisz86


Krisz86
csendes tag

Sziasztok

Kép

Szeretném meg kérdezni mit állítsak a programba hogy az avast levelező vizsgálója figyelje? Avagy pontosan hol?
Találtam ilyet,hogy Kiszolgáló beállításai azon belül kapcsolat biztonsága és hitelesítési módszer..Gondolom ezek azok,ha igen mire kellene átrakni? Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4165) futár


futár
aktív tag

Azoknak akiknél nem működik az EMAIL ADDRESS CRAWLER, itt egy link, ahonnan letölthetitek.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4166) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Egy APRÓ kérdésem lenne, valaki hátha tudja, amit előre is nagyon köszönnék !

Ezer éve használom a Thunderbird-öt csak azt nem értem,hogy mindig pucolom a bejövő kimenő emileket, kuka mindig üres a mérete mégis mindig hízik, ez azért van mert a beállításoknál be van pipálva, hogy minden üzenetet megtartson? ez a kidobott kukázott és onann kitörölt üzenetkere vonatkozik?
mappájában van egy inbox kiterjesztés nélküli file, meg egy inbox.msf és a kiterjesztés nélküli csak hízik hízik..nem vágom vagy nyilván valamit rosszul csinálok... Homályosítson fel valaki köszöntem, bejövő emileket meg a kimenőket nekem ne törölgesse sose majd én tudom mikor mit akarnék... köszönöm a választ előre is...

(#4167) futár válasza degec (#4166) üzenetére


futár
aktív tag

Tömörítsd a mappát!
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4168) degec válasza futár (#4167) üzenetére


degec
senior tag

ok ok, de ennél okossabb megoldás ? :D eggyáltalán mi az a fájl amibe ott gyülik a cucc meg minek ??.. ha kitöröltem.. erre válaszoljatok pliz... :R :R :R

(#4169) futár válasza degec (#4168) üzenetére


futár
aktív tag

"okossabb megoldás ?"
EZ A MEGOLDÁS! Nincs más.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4170) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki valamilyen beállítási módosítást/változást aki "T"-nél van?
Mindíg is jól működött a TB-em (kivétel egy pár éve, amikor is biztonsági beállítást változtatott a szerverük és azt is csak fórumokból tudtam meg...).
Most is ilyesmire gyanakszom, vagy mi lehet még?
Kb 2 napja még szemetet sem kapok :D pedig onlájn vagyok...

Szóval mielőtt még az ügyf. hadakoznék...

[ Szerkesztve ]

(#4171) Tacsika válasza Tacsika (#4170) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Jól van, úgy látszik rendbe jött :C pont most kaptam egy spam-et :Y

(#4172) Sefalcon


Sefalcon
csendes tag

Szevasztok,

Új vagyok, nem tudom, volt-e már ez a probléma. Kicsit hosszabban írok:

Valamikor telepítettem az Avast vírusirtót. Akkor a postafiókjaimban a kapcsolat biztonságát "nincs"-re kellett állítanom. Később le kellett szednem az Avastot, helyette a Microsoft Essentialt telepítettem.
Minden oké, csak a levelezés nem.
Először nem olvasta be a leveleket a gmailes fiókból. Akkor eszembe jutott, hogy a kapcsolat biztonságát vissza kell állítani SSL/TLS-re. Megtettem, beolvassa a leveleket, de küldeni nem tudok.

A hibaüzenet:

Mit lehet tenni?
Előre is kösz a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#4173) TigerCat válasza Sefalcon (#4172) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ha jól emlékszem, a MSE nincs jóban a Thunderbirddel, azért manuálisan ki kell venni a figyelt alkalmazások listájából. (Nálam Windows 7 64 biten C:\Program Files (x86)\Mozilla Thunderbird\thunderbird.exe)
Ez nincs mindenkinél így, de olvastam, sajnos sokaknak van vele gondja.
Én Avastot használok évek óta és tökéletes...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4174) localhost válasza TigerCat (#4173) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Win7/32 + TB + MSE szeretik egymást!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4175) Sefalcon válasza TigerCat (#4173) üzenetére


Sefalcon
csendes tag

De hol tudom megnézni, hogy figyeli-e?

(#4176) TigerCat válasza localhost (#4174) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Mint mondtam: Ez nincs mindenkinél így, de olvastam, sajnos sokaknak van vele gondja.

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4177) TigerCat válasza Sefalcon (#4175) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ezt sajnos nem tudom, nem használok MSE-t...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4178) Siriusb


Siriusb
veterán

A Thunderbird 9.0.1 linux verzióját használom. A gmail / imap fiókomnál néha-néha rosszul töltődik le, vagy rosszul lesz megjelenítve a levél. TB-ben így néz ki, így kezdődik:

This is a multipart message in MIME format.

------=_NextPart_000_00D1_01CCDAF3.D3852C10
Content-Type: text/plain;
charset="iso-8859-2"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

Gmail webes felületén teljesen normálisan olvasható a levél. Van ötlet, mitől lehet ez és miként lehet kiküszöbölni? Az összes levél szinkronizálva van, tehát helyileg is le van tárolva, ha ez számít.

(#4179) hemaka


hemaka
nagyúr

Sajnos újra kellett tennem a rendszert és hiába van backup, a MinimizeToTray Plus kiegészítőt nem teszi fel, mert elvileg ehhez nem jó. De előtte meg simán befrissítette magát a TB-öt, de nem rinyált a kiegészítő miatt.
Nem lehet valahogy rátenni mégis, megkerülve az ellenőrzést?

Tudom, hogy van még ezen kívül kettő másik ilyen, de azok szart sem érnek. Valami baja mindegyiknek van.

[ Szerkesztve ]

(#4180) hemaka válasza hemaka (#4179) üzenetére


hemaka
nagyúr

megoldottam;)

(#4181) Psytróger


Psytróger
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e olyan kiegészítőről, aminek hatására az üzeneteket tartalmazó lista/ablak kiegészülne egy ilyen "kijelölős" oszloppal. Arra gondolok ahol be lehet pipálgatni/ikszelgetni a leveleket, és a megjelölt üzenetekkel lehetne utána műveleteket (törlés, áthelyezés, stb.) végrehajtani... Köszi előre is!

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#4182) futár válasza Psytróger (#4181) üzenetére


futár
aktív tag

Szia
szerintem a címkék erre tökéletesen megfelelnek, és a felső margón jobb gombbal meg is tudod jeleníteni az oszlopot. Erre utána csinálhatsz szűrőket is.
Remélem segítettem. üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4183) Psytróger válasza futár (#4182) üzenetére


Psytróger
tag

Nekem megfelelne - sőt, nekem nem is lenne ilyenre szükségem, tökéletesen megfelel a sima billentyűkombós kijelölés... A "kért" kijelölős megoldás viszont édesanyám miatt kellene, neki elég körülményes lenne külön címkézgetni - értelemszerűen azért jóval egyszerűbb bepipálni a dolgot egyetlen kattintással...
Szóval a kérdéskörrel kapcsolatban továbbra is várom ötleteiteket, melyeket előre is köszönök! :R
Illetve futárnak is köszi a segítséget!

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#4184) futár válasza Psytróger (#4183) üzenetére


futár
aktív tag

Akkor a csillagozás is megfelel neki.
Erre is lehet szűrőt alkotni, hogy mit tegyen a csillagozott üzenetekkel.
Más ötletem nincs, de szerintem ez a megoldás már szimpatikus lesz édesanyádnak is.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4185) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Van olyan kiegészítő, ami le tudja automatikusan menteni a bejövő levelek bizonyos típusú mellékleteit egy adott könyvtárba? Vagy bármi más megoldás is érdekel, más levelező pl. Próbáltam kotorni a neten, de nem jártam sikerrel. Win 2003-ra kellene. Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#4186) pacman789


pacman789
aktív tag

Sziasztok!

kerestem a választ, találtam is, de valamiért nem jó.

Cél, hogy a thunderbird bezárásánál ne bezáródjon, hanem maradjon háttérben, és figyelje, hogy jön e új levél.
Találtam egy kiegészítőt ami a tálcára teszi le, ami zavaró, az megoldható, hogy az óra mellé kis ikonba tegye le?

win xp
thun 10.0

Előre is köszi!

üdv
pac

(#4187) Psytróger válasza pacman789 (#4186) üzenetére


Psytróger
tag

[link]

Javaslom továbbá az alábbi kiegészítőt is - ha leveled jön feljön egy villogó kis ablak az óra felett, hasznos cucc :)
[link]

[ Szerkesztve ]

>> www.FlyEagles.hu << >> http://www.photobucket.com/rataccess <<

(#4188) pacman789 válasza Psytróger (#4187) üzenetére


pacman789
aktív tag

igen köszi, azt próbáltam én is, de azt írja, hogy nem kompatibilis a 10-es Thunderbird-el. Melyik verzióval az? te melyiket használod? mert akkor letöltöm azt:)

[ Szerkesztve ]

(#4189) Faterkam válasza pacman789 (#4188) üzenetére


Faterkam
addikt

Én ezt találtam: ez megy Ff 9.01-el, és TB 10.0!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#4190) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,
Esetleg egy 10.0 verzióval működő Silvermel skint nem tud szerválni valaki? A default meglehetősen csúnyácska szegény...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4191) TigerCat válasza TigerCat (#4190) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Megtaláltam: Mentsd le és telepítsd fájlból
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#4192) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok!
Problémám a következő.
Inviteles internetet, és postafiókot használok.
Ha a thunderbirdben törlök egy levelet, akkor az invitel szerverén továbbra is látható marad.Sajnos ott elég kevés a tárhely.
Viszont ha szerverről (mail.invitel.hu) ról törlök levelet azt azonnal törli a thunderbirdből.
Ez utóbbi a nagyobb gondom.
Be lehet úgy állítani, hogy ha a szerverről törlöm a levelet, akkor a gépen (levelezőben) megmaradjon az üzenet?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4193) futár válasza Ace Ventura (#4192) üzenetére


futár
aktív tag

Archiválás helyi mappák közé, nekem így működik nagyon régóta.
Talán ez a legegyszerűbb.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4194) futár válasza Ace Ventura (#4192) üzenetére


futár
aktív tag

valamint a szinkronizálás és tárhely menüpontban bepipálod a "postafiókhoz tartozó üzenetek megtartása ezen a számítógépen" és ott a haladó menüpontban bepipálhatod, hogy melyik mappát használja a kapcsolat nélküli munkához.
Elméletileg ezek is megmaradnak a szerverről való törlés után is.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4195) futár válasza Ace Ventura (#4192) üzenetére


futár
aktív tag

Ez nem működik, kipróbáltam. :(
"valamint a szinkronizálás és tárhely menüpontban bepipálod a "postafiókhoz tartozó üzenetek megtartása ezen a számítógépen" és ott a haladó menüpontban bepipálhatod, hogy melyik mappát használja a kapcsolat nélküli munkához.
Elméletileg ezek is megmaradnak a szerverről való törlés után is."
sorry

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4196) futár válasza canniball (#4153) üzenetére


futár
aktív tag

#4148
Bocs, csak most látom, hogy válaszoltál egy korábbi kérdésemre.
Nincsenek, saját szolgáltatásunknál az egyik domain alatt vannak ezek a visszatérő könyvtárak. Kérdeztem a providertől, de ő azt mondja, hogy nem lát semmilyen mappákat amikről én beszélek.
Talán törölnöm kellene a levelezőben az email címet, majd újra létrehozni.

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4197) futár


futár
aktív tag

Lenne egy olyan visszatérő problémám, amire többször kerestem a megoldást, de soha nem találtam rá megoldást, lehet kitartóbban kellett volna keresnem.
Hogyan tudom a mail címek sorrendjét változtatni, illetve, hogyan tudom az alapértelmezett email címet beállítani, ha sok email címet használok?

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4198) Ace Ventura válasza futár (#4193) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Kérlek írd le lépésről lépésre, hogy hogyan tudom ezt beállítani. :R

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#4199) futár válasza Ace Ventura (#4198) üzenetére


futár
aktív tag

Helyi mappák alul. Létrehozol egy mappát pl. "Ace Ventura archív"
Amelyikeket törölni akarod pl. 30 napnál régebbiek. Ezt úgy tudod megcsinálni, hogy Szerkesztés menüpont, Keresés, Üzenetek keresése. Itt beállítod a kívánt paramétert, majd elmented keresési mappaként. természetesen ezt az adott email címednél.

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#4200) futár válasza Ace Ventura (#4198) üzenetére


futár
aktív tag

Az email cím beállításainál Másolatok és mappák, Üzenetarchívumok, Üzenetarchívumok tárolója, Máshol, és kitallózod a Helyi mappákban létrehozott "Ace Ventura archív" mappát. Utána az email cimed könyvtárszerkezetében lévő keresési mappa teljes tartalmát kijelölöd, és alatta Archiválás. Ennyi. :)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.