Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-01-19 12:42:41

LOGOUT.hu

A Mozilla Thunderbird az egyik legjobb levelező kliens a piacon, nagy tudású, rengeteg beállítási lehetőséggel, ingyenes és multi platform. Tehát fut Windows, Linux és macOS alatt is.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) Laczay


Laczay
csendes tag

"Thunderbird/3.0.2
Pár napja tanulom a fenti verziót és a következő egyszerű problémám van:
A kimenő új leveleket, ha copy-pasttal viszem be, sortöréssel veszi be.
Ha ugyanezt az elküldés után elteszem más helyre és onnan visszahívom,!
hibátlanul jeleníti meg.
Érti valaki, amit írtam, vagy netán érti valaki a problémát?
Köszönöm a választ!"

Úgy látszik, problémám túl egyszerű (vagy érthetetlen?) ahhoz, hogy választ kapjak... :)
Szóval: A kimenő leveleket egy elég keskeny tükörbe tördeli és úgy is érkeznek meg.
Lehet valahol állítani? Hol? Nem találom... :(((

(#3352) canniball válasza Laczay (#3351) üzenetére


canniball
nagyúr

Beillesztés formázás nélkül nem segít?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3353) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

van valami mód rá h kiszűrjem azokat a leveleket amiből 2 van?
sajnos olykor a pop3-ról ugyanazt a levelet még1x letölti és csak a helyet foglalja a gépen

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#3354) Laczay válasza canniball (#3352) üzenetére


Laczay
csendes tag

Beillesztés működik, utána ha kijelölöm Beillesztés idézetként működik, de a Beillesztés formázás nélkül nem nyílik meg (szürke marad) ?????

Egyébként ha új üzenetet beírok, akkor is korán töri a szöveget:

"...A teljes eredménytelenség esetén sem várható el, hogy mindenki maradéktalanul boldogtalan legyen...."
(itt sem jelenik meg a Beillesztés formázás nélkül) !!!???

Köszi a tippet (de nem jó?) :(

(#3355) canniball válasza Laczay (#3354) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor ott valami nem kerek (lehet emiatt van a tördelés is), nálam mindhárom opció működik (igaz TB2, de ez nem lehet indok). Ha van rá időd/energiád én megpróbálnék egy teljes törlés+újratelepítést.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3356) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Sziasztok,

Melyik file-ban tárolódik a póstafiókok belépési jelszava (amit ugye a password managerben meg is lehet nézni)?

A másik kérdésem az lenne, hogy újratelepítettem a levelezőprogramot, de hiába van a helyén a .mab file, akkor sem jön elő a régi címlista. Ez mitől lehet?

[ Szerkesztve ]

(#3357) canniball válasza Hauptmann (#3356) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre így külön-külön nem tudom a választ, csak egyben: én az egész TB mappát szoktam ki/átmenteni és úgy minden megmarad.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3358) Hauptmann válasza canniball (#3357) üzenetére


Hauptmann
addikt

Igen, itt rontottam el, ugyanis valamiért nem indult a thunderbird, újra kellett telepítenem, de én csak a fiókokat mentettem el, mert azt hittem, hogy ott tárol mindent. :(

(#3359) egykori


egykori
őstag

Csak javaslatként írom a jövőre nézve, hogy a biztosabb megoldás a Mozbackup (nem csak a Firefoxhoz jó), mert az mindent elment, és oda mented, ahova akarod. A mentett állapotot vissza tudod bármikor állítani, és szelektálhatsz az visszaállítandó elemek közt, csak odafigyelés szükségeltetik - gondolok a levelekre, mert ha nem vagy körültekintő, az újak elvesznek.
Én régóta ezt használom és bevált.

[ Szerkesztve ]

(#3360) Laczay


Laczay
csendes tag

"Thunderbird/3.0.2

WinZip a köv. üzenetet küldi:
MAPI is not available on your system.
For info on how to install MAPI,
please see the documentation for your Email-program.

MIT TEGYEK???!!!

(#3361) Laczay válasza canniball (#3355) üzenetére


Laczay
csendes tag

verzió 2.0.0.23 (20090812)

Levettem a hármast és feltettem ezt, de ez sem engedi a
beillesztést formázás nélkül...

(#3362) gyiku


gyiku
nagyúr

hi, bocs a lama kerdesert, de surgos, es nincs idom bogaraszni, valamint a kereseo sem segitett. hogyan lehet egy regi fiokot torolni? :F

hüllő

(#3363) HarryPotter


HarryPotter
őstag

Sziasztok! Nem tudom, tapasztalta-e már valaki a következőt: TB 3-at használok, egy céges és egy gmail account-tal. Minden szép és jó, egyet kivéve: gyakran kapok email-t 1970-es feladási dátummal, nincs feladója, nincs címzettje, és nincs semmi a mailben. Jellemzően több 10-15 db jön. Első ránézésre spam, de a spamszűrő (ami egyébként szinte hibátlanul szűr) soha nem szűri ki, sőt kézi törléssel sem tudom eltüntetni őket, egyszerűen nem reagálnak a törlésre. Aztán rejtélyes módon egy idő után nincsenek ott, és minden OK. :F

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#3364) localhost válasza HarryPotter (#3363) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Sosem láttam ilyesmit: nincs rá egy jó varázslatod ?

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3365) canniball válasza Hauptmann (#3358) üzenetére


canniball
nagyúr

Így sajna nem tudom.

Laczay!
Teljes törlést csináltál (Docs&Setting és registry kigyomlálása megvolt)?

gyiku!
Jobbklatty a postafiókra-> Tulajdonságok...-> Postafiók eltávolítása.

localhost!
Kapitulátusz!

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3366) gyiku válasza canniball (#3365) üzenetére


gyiku
nagyúr

megvan! koszi :R

hüllő

(#3367) HarryPotter válasza localhost (#3364) üzenetére


HarryPotter
őstag

Sajnos nem ugrik be egy se, Ms. McGalagony....

my three wishes to god , the salvation of the souls of mankind , an elevator to heaven and one night with Aphrodite, in no particular order

(#3368) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan lehet átrakni a Thunderbird-ből a leveleket az Outlook 2003-ba?
Nem nagyon találtam olyan export funkciót a TB-ben, amit az Outlook-ba importálni lehetne.
Elég sok levélről van szó, tehát tömeges export/import megoldásra lenen szükségem. (És ha lehet, akkor freeware :DDD )

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#3369) Jim74 válasza Jim74 (#3368) üzenetére


Jim74
nagyúr

Már megoldottam.

(#3370) wiggen123


wiggen123
aktív tag

Ilyen buggal találkozott már valaki?
TB 3 Van beállítva apadtív spamszűrő és üzenetszűrő is. Windows 7 alatt olyan dolgot csinál, hogy némelyik levelet ha a spamek közé kerül is, akkor is jelzi, hogy új levelem van. Kurva zavaró, hogy a spameket nézegessem, mikor semmi fontos nincs is.

Sometimes you win, sometimes you learn.

(#3371) -KoKeSz-


-KoKeSz-
tag

Hello!

Olyan beállítási lehetőséget keresek a programban, amivel minden levelem végén automatikusan ottlesz a nevem plussz egyéb adatok!

Hol lehet ezt beállítani? nem találom

(#3372) csferke válasza -KoKeSz- (#3371) üzenetére


csferke
senior tag

Signature Switch kiegészítő

[ Szerkesztve ]

(#3373) egykori válasza -KoKeSz- (#3371) üzenetére


egykori
őstag

Talán így is lehet kieg. nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#3374) csferke válasza egykori (#3373) üzenetére


csferke
senior tag

Igen, így is lehet és ez az egyszerűbb megoldás.
Viszont Signature Swith kiegészítővel több aláírásfélét is lehet készíteni majd meghatározni címzetteket, hogy kinél melyik aláírás szerepeljen automatikusan de nagyon egyszerűen lehet manuálisan is választani, hogy az aktuális levélhez melyiket szúrjuk be.

[ Szerkesztve ]

(#3375) egykori válasza csferke (#3374) üzenetére


egykori
őstag

Oké, csak azért ismertettem ezt a megoldást, mert általában kerüljük a nem feltétlenül szükséges kiegek feltelepítését, és egyébként is beállítást keresett. De majd KoKeSz választ, melyik jó neki. :K

(#3376) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Hogyan tudom a TB beállításait defaultra állítani?Az összes postafiókot, és annak beállításait szeretném törölni.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#3377) LucifeI2


LucifeI2
őstag

Az miért lehet, hogy néha fogja magát a Thunderbird és letölti az összes levelemet mégegyszer? Több száz levélnél ez igen zavaró már. Ma pl. kétszer is megcsinálta és nem tudom, hogy miért. Ilyenkor az új leveleket úgy is jelzi, mintha még el sem olvastam volna.

(#3378) Sweet Lou 6 válasza Ace Ventura (#3376) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

Ha simán törlöd a postafiókokat az nem jó? Majd utána létrehozod az alapbeállításokkal.

sweetlou6.wordpress.com

(#3379) Garffi


Garffi
tag

Sziasztok!

Frissítettem a "portablés" thunderbird-emet és angol lett az egész.

Kerestem magyar nyelvi fájlt de nem találtam ehhez a verzióhoz a neten
/2.0.0.24 201002028/

Ha valaki talál a fenti verzióhoz magyar nyelvet ÉS magyar szótár fájlt linkelje már be.
És azt is írja meg hogy kell telepíteni a magyar nyelvi fájlt és a "helyesírás ellenőrző magyar fájlt" :C

Köszi! :C :C

[ Szerkesztve ]

(#3380) Garffi válasza Garffi (#3379) üzenetére


Garffi
tag

Időközben a helyesírás ellenőrzést beállítottam magyarra.

De még mindig angol az egész Thunderbird.
Úgyhogy csak erre keresem most a választ hogy hogyan lehet magyar :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3381) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

3.0.3-as tb-t használok. kezel nekem 3 postafiókot: egy freemailes, egy t-onlineos meg egy gmail-est. viszint a gmail-es kicsit különbözik. az előtelévő levél ikonon van egy lakat, a beérkezett üzenetek felirat alatt pedig olyanok, hogy gmail, személyes, utazás. ez mitől van, illetve mi a jelentősége?

köszi a választ :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3382) canniball válasza bandus (#3381) üzenetére


canniball
nagyúr

A lakat gondolom a titkosított kapcsolat miatt van (nálam (TB2) is lakatos).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3383) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok, hogyan tudok Thunderbirddel levelet küldeni parancssorból anélkül, hogy rá kellene nyomnom GUI-n a Send gombra?

https://www.coreinfinity.tech

(#3384) copperhead


copperhead
aktív tag

Sziasztok! Frissítettem a 3.0.4 verzióra. Azóta semmi nem jön be, csak ezt az üzenetet kapom "Hiba a levelező jelszó beolvasásakor." Erre van valami megoldás? Hol tudom a fiókok jelszavát megnézni/változtatni?

(#3385) egykori válasza copperhead (#3384) üzenetére


egykori
őstag

"Hol tudom a fiókok jelszavát megnézni/változtatni?"

Eszközök / Beállítások / Biztonság / Jelszavak / Mentett jelszavak / Jelszavak megjelenítése

(#3386) copperhead válasza egykori (#3385) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Itt nekem semmi sincs, attól tartok, hogy a frissítés miatt. A jelszót, hogy tudnám újra megadni, a postafiók beállításánál nem találom. :F

(#3387) Geller72


Geller72
veterán

Sziasztok. vagy egy TB-m, amit a Rókával együtt mindenhova magammal viszek, persze csak profil szinten. Mivel linuxon és winen is megy ugyanaz a profil, ezért preferállom ezt a klinst. viszont nem értem, hogy miért 2 giga a profilom, ha minden fiókom üres, kivétel az onbox, amit napi szinten karbantartok és alib van benne 156 levél. gyakorlatilag a legfontosabbak. Hogy a francba hízott meg ennyire. Kerestem a neten, de csak linux alatti elhízásos problémát találtam, de az más jellegű, számomra nem ad megoldást.
Any idea?
Köszi

(#3388) Gorneck válasza Geller72 (#3387) üzenetére


Gorneck
titán

Mappa tömörítést probáltad? Nálam gyakran volt az, hogy hiába töröltem a leveleket a mérte a mappának nem változott csak ha tömörítettem rajta...

Gorneck#1239

(#3389) Geller72 válasza Gorneck (#3388) üzenetére


Geller72
veterán

Nem próbáltam, de miért lenne ennyire kurva nagy, amikor alig van levél?
Egyébként meglestem...olyan, mint anno a Netscape volt..igazából nem törli ki a leveleket... :Y . Csak fiktíven.

(#3390) Gorneck válasza Geller72 (#3389) üzenetére


Gorneck
titán

Próbáld ki akkor amit írtam...sztem oké lesz...

Gorneck#1239

(#3391) Geller72 válasza Gorneck (#3390) üzenetére


Geller72
veterán

A probléma bonyibb, mint hittem..

A Mail mappám:

A freemail.hu mappa:

A freemail-1.hu mappám:

És végül a Local folders mappám:

Nézd meg az egyes mappákban a hozzáférési időket.

A levelezésem két postafiók használatából áll. Itt a képek alapján valami kurvára nem ok.

Ki kellene filózni, hogyan lehetne rövidre zárni ezt a furcsaságot....

[ Szerkesztve ]

(#3392) Geller72


Geller72
veterán

A local foldersben lévő inbox fájlomnak nem igazán kellene majd két gigának lennie, mégis annak van a frissebb módosítási dátuma. Ha meg merném nyitnik azt az inbox fájlt, akkor gondolom kiderülne, hogy az összes eddigi levelem benne van, és nem csak az a 156.

(#3393) egykori válasza copperhead (#3386) üzenetére


egykori
őstag

Mivel bővebb infókkal nem szolgáltál, ezért javaslom, hogy a Mozbackuppal mentsd el a jelenlegi állapotot, töröld le az egész Thunderbird-öt. Azután tedd fel tisztán a 3.0.4-est - itt meg tudod adni az új fiókhoz a jelszót. A Mozbackuppal vissza tudod állítani pl. a leveleket, de mindent - főleg az általános beállításokat - ne, mert az új, jó állapotot felülírja.

(#3394) copperhead válasza egykori (#3393) üzenetére


copperhead
aktív tag

Köszi! Ez lett a megoldás, így már meg tudtam adni a jelszavakat (sajnos párat elfelejtettem). Itt is igaz volt, hogy a működő rendszerhez inkább ne nyúljunk.

(#3395) egykori válasza copperhead (#3394) üzenetére


egykori
őstag

Szívesen, örülök, hogy megoldódott a gondod.
Azért még arra is felhívom a figyelmed, hogy a Mozbackup rendszermappába ment alapbeállításként, ezért célszerű vagy egyből külső helyre menteni, vagy ha nem így mentettél, akkor másold biztonságos helyre a .pcv kiterjesztésű fájlt - soha nem lehet tudni...

(#3396) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Tudtok abban segiteni hogy miért fagy ki a mozilla .vagyis simán ki irja hogy a program nem válaszol zárjam be , a mentést minden telepitésnél újra rakom hogy megmaradjanak a könyvjelzők meg hasonlók .ez lehet a fagyás oka vagy valami Mozilla hiba ??
Win 7 32 bit et használok ,előre is köszi :F

(#3397) egykori válasza zolisx4 (#3396) üzenetére


egykori
őstag

Nemhogy véletlenül a Thunderbird topikba írtál a Firefox helyett? Mert az utóbbiban vannak könyvjelzők.
(A mentésből csak a könyvjelzőket és a jelszavakat rakd vissza, a többit kézzel kellene újra beállítgatni. Mivel az ilyen jelenségekért leginkább a kiegek a ludasok, ezért azokat csak egyenként telepítsd vissza, s akkor kideríthető, melyik okozza a problémát. Ha még ezután is gond van, akkor a Firefox topikban kapsz további segítséget.)

(#3398) zolisx4 válasza egykori (#3397) üzenetére


zolisx4
őstag

Ja elnéztem a topikot, a fenébe amugy kipróbálom amit montál köszi ,
Ha nem jön be akkor megyek a másik topikba :R :R

[ Szerkesztve ]

(#3399) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Hogyan tudok TB 2.0-ról épkézláb módon Outlook 2003-ra migrálni?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#3400) canniball válasza kraftxld (#3399) üzenetére


canniball
nagyúr

Postafiók exportálásánál sajna nem ajánl fel kimenetre vonatkozó választási lehetőséget.
Postafiókon belüli mappa exportálására jobbklatty majd ilyen lehetőségek vannak:

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Mozilla Thunderbird (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.